c Instructiebad wordt sportschool Rechter: "U helpt de wereld te verpesten" Sluiting noodslachtplaats in Leiderdorp weer uitgesteld Anderhalf jaar geëist voor reeks diefstallen Voorschotens college wil in januari nog beslissen DEN HAAG/WASSENAAR - Een jonge inwoner van Was senaar hoorde gisteren een gevangenisstraf van achttien maanden tegen zich eisen. Die straf VToeg de officier van justitie voor een reeks van diefstallen. De man had bont jassen, kleding, girokaarten, sieraden, geluidsapparatuur, morfine uit een apotheek en een geldbedrag van twintig duizend gulden gestolen. Al eerder was hy voor soortge lijke delicten veroordeeld tot zes en negen maanden gevan genisstraf. Bovendien was de proeftijd waarin hij liep nog niet verstreken. De Wassenaarder, die lang aan drugs verslaafd was, was nu bijna een jaar 'clean'. "Heroi ne", zei hij gisteren voor de rechtbank, "lost ook niets op." Eén positief punt in elk geval. Toch pnkte de officier van justitie daar doorheen. "Want", vond hij, "alles bij el kaar genomen heeft hij nogal wat uitgehaald. Ik kan me dat ook wel voorstellen. De man had dat geld nodig om drugs te kunnen kopen. Zo zwaar was hij verslaafd. Toch vraag ik me af hoelang hij zonder verdovende middelen kan. Hij heeft heel wat schade aangericht. Daarvoor zal 'ie moeten boeten. Of z'n gedrag nu wel of niet is veranderd, doet daar niets aan af. Straf moet hij hebben." De verdediger bespeelde de sentimenten. Haalde de slechte jeugd van de man er bij en vertelde dat zijn ou ders, die gescheiden zijn, niets meer met hem te maken willen hebben. Tien jaar gele den kwam hij al in aanraking met de kinderrechter. "Het was een aaneenschakeling van ellende", aldus de verde diger. "Op een gegeven moment heb ik hem duidelijk proberen te maken dat 'ie zo niet verder kon gaan. Dat 'ie naar de blik sem zou gaan en zou sterven in de gevangenis als 'ie dit le ven zou blijven leiden. Of het heeft geholpen? Ik heb de in druk. Hij is minder onver schillig en laat al een jaar de heroine liggen. Hij heeft zelf gezegd: heroïne, nooit meer, daar ga je aan kapot." Ondanks alles, zo vertelde de verdediger, heeft de man nu weer enig vertrouwen in de toekomst. "Maar", voegde de advocaat er meteen aan toe, "als hij nu anderhalf jaar de gevangenis in moet, vraag ik me af of alles wel op zijn pootjes terecht zal komen. Je loopt de kans dat wat je in al die jaren moeizaam hebt op gebouwd, in een klap weer afbreekt. Een vonnis van achttien maanden is té veel. Ik zou willen pleiten voor een straf die niet hoger ligt dan een jaar." De rechtbank doet 3 februari uitspraak. Stad en rand VRIJDAG 21 JANUARI 1983 Dealer "beschermde" zich met machinegeweer Le/cfee agenda DEN HAAG/WASSENAAR - „U helpt mee de wereld te verpes ten. Notabene handelt u zélf in verdovende middelen. En dan met een opmerking op de prop pen komen dat u een wapen hebt gekocht, omdat u zich niet veilig voelt. Dat de situatie in Neder land u bang maakt. Kom nou Ongekend fel haalde rechtbank president mr. Reisig gisteren uit naar een inwoner van Wassenaar. De man, handelaar én gebruiker van verdovende middelen (amfe tamine), probeerde daarmee het bezit van een machinegeweer goed te praten. De officier van justitie liet er geen twijfel over bestaan dat hij zwaar aan de zaak tilde. Vooral het be zit van het machinegeweer vond hij een bijzonder kwalijke zaak. Ernstiger dan een pistool, hield hij de man voor. Voor de handel in verdovende middelen en het wapenbezit, eiste hij een gevan genisstraf van achttien maanden onvoorwaardelijk. De zaak van de Wassenaarse dealer kwam aan het rollen toen een groep diefjes voor de rechter werd gesleept. Die jongens sta len goederen en brachten die on der in het tuinhuisje van de ver dachte, beschikbaar gesteld door de gemeente. Daar zagen zij ook dat er in drugs werd gehandeld en flink werd gebruikt. Boven dien, vertelden zij de rechter, stond er een afweergeschut in de woning. De verdediger van de Wassenaar- der stelde, dat men de verdachte niet mag zien als een junk of een terrorist. Hij gebruikt verdoven de middelen, omdat hij ze lekker vindt. Hij kocht ze niet bij kilo's, maar slechts met enkele gram metjes tegelijk. Of in Amsterdam of in Rotterdam. De verdediger vroeg de president om de verdachte in onmiddellij ke vrijheid te stellen en hem een voorwaardelijke straf op te leg gen. De rechtbank doet 3 februari uit spraak. Denksport VOORSCHOTEN - Het ligt het meest voor de hand dat sportschool Goederaad het leegstaande instructiebad aan de Raadhuislaan gaat ombouwen tot sportschool en zich daar vestigt. Dit schrijft het college van burgemees ter en wethouders aan de gemeenteraadsleden. De laatsten moeten maandag- avond over deze zaak advies uit brengen aan het college. Deze giet din in een officieel voorstel, waarover de gemeenteraad zich volgende week vrijdag moet uit spreken. De zaak moet nog in januari wor den afgehandeld, vindt het colle ge. De kwestie sleept zich reeds twee jaar voort, en er moeten nu maar eens spijkers met koppen geslagen worden. Het college wil dat Goederaad in het bad trekt, omdat deze oplos sing voor de gemeente goed koopste is. Het kost de gemeente zelfs geen cent extra, zo voert zij aan. De variant Goederaad houdt namelijk in dat de gemeente slechts de kosten van het groot onderhoud van het gebouw be hoeft te betalen. En deze kosten zou zij toch moeten maken, om dat het gebouw in slechte staat verkeert en de technische instal laties van het gebouw nodig ver vangen moeten worden. Naast onderhoudskosten hoeft de ge meente niets te betalen. Dit om dat Goederaad de verbouwing betaalt. Deze legt zélf een fitness centrum en een sportschool aan in de ruimte waar vroeger het zwembassin was. De twee andere mogelijkheden, die tot voor een maand terug tot de serieuze kanshebbers behoor den, zijn te duur, meent het colle ge. Dit omdat in de gaten moet worden gehouden dat financiële participatie van de gemeente fei telijk "niet wel mogelijk is", zo schrijft ze. Variant één die inhoudt dat gymnastiekvereniging Avanti de vroegere zwemzaal ombouwt tot een tunzaal met springkuil, zou 280.000 gulden kosten. Mogelijkheid twee die voorziet in een gezamelijk onderbrengen van Avanti en Goederaad zou zelfs 650.000 gulden kosten. Dit omdat een stuk moet worden aangebouwd aan het pand om ruimte te creëren voor de twee verenigingen. Het zou echter sneu zijn om Avanti Eén van de mogelijkheden voor het oude instructiebad die zeer waar schijnlijk niet wordt uitgevoerd: de turnzaal van de gymnastiekvereni ging Avanti. met lege handen weg te sturen, zo meent het college. "Het lijdt geen twijfel dat - ook veroor zaakt door het verstrijken van zo lange tijd in de richting van Avanti bepaalde verwachtingen zijn gewekt". Reeds in '79, toen het ernaar uitzag dat het nieuwe zwembad Het Wedde binnenkort klaar zou zijn, diende Avanti haar eerste plan in voor verbouw van het bad tot turnzaal. Het plan verschoof naar de achtergrond omdat de Stich ting Gezondheidszorg Voorscho ten kenbaar maakte eveneens ge bruik van de ruimte te willen ma ken. Eind 1981 haakte de Stich ting echter af. Rond diezelfde tijd werd duidelijk dat sport school Goederaad interesse had voor het instructiebad. Bekeken werd dan ook of het mogelijk was de twee verenigingen samen onder te brengen in het bad. Vo rig jaar werd de architect de op dracht gegeven schetsen te ma ken voor de drie mogelijkheden: Avanti alléén, Goederaad alléén en de twee verenigingen samen. Lange tijd zag het ernaar uit dat de "gezamenlijke variant" favoriet was. De commissie sport en re creatie koos in november voor deze variant. Ambtenaar Kortleever: "We heb ben toen louter en alleen naar de sportieve kant van deze moge lijkheid gekeken en niet naar het prijskaartje wat eraan hangt. Dat heeft het college blijkbaar nu wel gedaan". Om Avanti enigzins tegemoet te komen stelt het college voor om het badhuis en de toegangshal geschikt te maken als kantine en clubruimte voor Avanti. Avanti wil hier gaarne gebruik van ma ken: "We hebben dit hard nodig met 650 leden, waarvan 80 pro cent jeugd is", zegt voorzitter J. van Gent. Hij kan zijn teleurstel ling echter maar moeilijk verber gen: "Drie jaar heb ik geknokt, drie jaar lang heb ik tekeningen gemaakt. Ik heb de gemeente er op geattendeerd wat ze allemaal met dit bad kunnen doen. Ze kunnen er een unieke turnzaal in maken. En nu komt het erop neer dat de gemeente zegt: zeg maar gauw ja tegen de kantine anders krijg je helemaal niks. Het is triest. Ik vecht nog tot vol gende week vrijdag voor deze zaak, en dan is het afgelopen". De denkers onder de Zoeterwoud- se jeugd kunnen woensdag 26 januari hun hart ophalen tij dens het scholieren dam- en schaaktoernooi dat zoals ge woonlijk in de Sjaloomschool aan de Veldzichtstraat wordt gehouden. De grijze massa kan vanaf half twee in werking wor den gezet. Deelnemers moeten studeren aan een Zoeterwoudse lagere school, Dorp of Rijndijk, maakt niet uit. IJsco De Zoeterwoudse IJsclub houdt woensdg 26 januari haar alge mene vergadering in het club huis van voetbalvereniging SJZ. Aanvang van de bijeen komst is 20.00 uur. Tijdens de vergadering wordt zoals ge woonlijk anijsmelk geschonken en wordt na het officiële gedeel-, te een verloting gehouden waar bij het altijd prijs is. Verkeer(s)weg De feestweek in Zoeterwoude wordt woensdag 26 januari weer tot leven gebracht door middel van een dia-serie van Peter Versluys in Don Bosco. Deze avond is met name be doeld voor betrokkenen. In een later stadium zal de "gewone man" van de lichtbeelden ken nis kunnen nemen. VRIJDAG NVSH-trefcentrum, Rapenburg 48 - open soos, 22 uur. tel. 149987. Caeciliastraat 18 - Leidse Werkgroep Homoseksualiteit, vrouwenavond, 21 Dierenbescherming Leiden - melding zwerf- en gevonden dieren, tel. 212026. Lokhorstkerk - gebedsdienst voor een heid, 19.30 uur. LVC, Breestraat 66 - vrouwenfilmfesti- val met "Effi Briest", 21.25 uur. Het Kijkhuis, Vrouwenkerkkoorstraat 17 - film "The Atomic Café', 20 en 22.15 Dorpskerk Wassenaar - energieweek- Aniba's Muziekkamer, hoek Witte Sin gel-Herenstraat - duo Crackerhash met Engelse, Ierse, Schotse en Nederlandse volksliedjes, 20.30 uur. Socialistiese Partij, Groenesteeg 33 - informatie- en discussie-avond voor jon geren over het socialisme, 20 uur. ZATERDAG Nieuwe Mare/hoek Oude Singel - an tiek- en curiosamarkt, 9.30-17 uur. Vrouwenhuis, Hooigracht 79 - café avond, 21-1 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit, Caeciliastraat 18 - disco, 22-2 uur. Jongeren Advies Centrum, Caecilia straat 67. 14-17 uur. Antoniuskerk - gebedsdienst voor een heid, 19 uur. LVC, Breestraat 66 - vrouwenfïlmfesti- val met "Effi Briest", 21.15 uur. Het Kykhuis, Vrouwenkerkkoorstraat 17 - film "The Atomic Cafe", 20 en 22.15 Jazzzolder Hot House, LVC, Breestraat 66 - trio Paul van Kemenade, 22 uur. LVC, Breestraat 66, open café: op video het programma Neon van de VPRO, 14- 17 uur. De Linde, Herenstraat 64 - grote ruil beurs, 10-17 uur. LVC, Breestraat 66 - optreden Creation Rebel. 21 uur. ZÓNDAG Middelweg 19c - kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur, tel. 125802. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit, Caeciliastraat 18 - "De Roze Salon", 14- 18 uur. Ontmoetingscentrum, hoek Boshuizer- laan - bejaardensoos Zuid-West, maand. 14.30 uur. Bhagwancentrum, Breestraat 56 Bhagwan op video, 17 uur. Petruskerk - gebedsdienst voor een heid, 19 uur. Wassenaarse Slag - strandloop, 11 uur. Kerkcentrum De Regenboog - thee concert door het strijkensemble o.l.v. Pauline Zondag, 15 uur. Museum voor Volkenkunde, Steen- straat films over Latijns-Amerika, 15 MAANDAG Werklozen Advies Centrum, Breestraat 19 - ma. t/m vr. van 10-12 uur, tel. 122000. Commissie wil eerst duidelijkheid Het nu nog fraaie uitzicht van de WARMOND - Drie Warmonders hebben tevergeefs aangeklopt bij de voorzitter van de afdeling rechtspraak van de Raad van State. Ze eisten schorsing van het besluit van de gemeente om de Bootjeshaven uit te breiden om te voorkomen dat aangelegde boten hen het uitzicht op de pol ders en het eiland Koudenhoorn zullen ontnemen. De afdeling rechtspraak heeft de bezwaren van de drie echter niet ontvankelijk verklaard omdat ze eerst de resultaten van de door hen bij de gemeente ingediende bezwaren dienen af te wachten alvorens ze een zogeheten arob- procedure bij de Raad van State kunnen beginnen. Op de inhoud van de bezwaren zelf is dus nog niet ingegaan, "want", weet gemeentesecretaris Zoete melk, "ze waren procedureel te vroeg". Nadere bestudering van het pro bleem leert dat er heel wat haken en ogen kleven aan de aanleg van Warmondse bezwaarmakers. Bezwaar tegen uitbreiding Bootjeshaven in Warmond te snel ingediend nog een stuk Bootjeshaven. Bui ten kijf staat in elk geval dat er langs de oevers van de Leede meer aanlegplaatsen nodig zijn zodra de brug naar Kouden hoorn er eenmaal is en het eiland verder tot ontwikkeling wordt gebracht. Het is immers te ver wachten dat velen gebruik zullen maken van de dan vergrote mo gelijkheden tot watersportre creatie, vertelt Zoetemelk. "De Bootjeshaven is tot nu toe dan ook niet meer dan een noodop lossing geweest voor kleinere vaartuigen en behoeft dan ook dringend uitbreiding". Op de achtergrond speelt nog eens mee dat in de Koudenhoorn- plannen is opgenomen dat het ei land voor een deel wordt afge graven zodat vanuit het dorp niet tegen een bult hoeft te worden opgekeken maar dat de natuur- pracht van Warmonds beloofde land zich juist in al zijn glorie kan vertonen. Er zal zelfs ge werkt worden aan drie door zichtlijnen die de mensen dje aan de dorpskant van De Leede staan in staat stellen over het ei land heen naar 't Joppe te kijken. Andersom geldt ook dat zij die op deze waterplas vertoeven zicht moeten kunnen hebben op Warmond. De drie bezwaarmakers vrezen nu dat van dat hele fraaie uitzicht niets terechtkomt wanneer er recht tegenover hun huizen een haven zal worden aangelegd en protesteren tegen de hen bedrei gende horizonvervuiling. LEIDERDORP - De noodslacht- pers aan de Achthovenerweg mag weg, maar de definitieve be slissing wil de commissie be stuurszaken pas nemen als een aantal vragen naar tevredenheid is beantwoord. Met deze uitspraak, eerder deze week gedaan, willen de commis sieleden het college van burge meester en wethouders dwingen een pas op de plaats te maken. Het college wilde van de com missie graag een principe-uit- spraak hebben om de nood- slachtplaats snel te kunnen slui ten. Tijdens de vergadering bleek echter, dat er nogal wat vragen onbeantwoord bleven. Zo heeft het college bijvoorbeeld wel onderzocht, welke mogelijk heden er zijn om vee in de Leidse noodslachthal te laten verwer ken, maar een regeling met de noodslachtplaats in Hazerswou- de-Rijndijk blijkt niet te zijn be studeerd. Juist die laatste slacht plaats is voor de boeren in de Achthovenerpolder veel aantrek kelijker, omdat die veel dichter bij is. Ook de vraag of er aan de Achtho venerweg een kadaverhok moet komen en zo ja, of het noodzake lijk is dat te koelen, bleek - evenals de kosten daarvan - on voldoende te zijn uitgediept. Tenslotte stelt het college welis waar, dat de relatie met nood- slachter Bosman jr. "zorgvuldig moet worden bezien", maar geeft niet aan wat er na sluiting van de slachtplaats met hem gaat ge beuren. De verhouding tussen Bosman en de gemeente is on danks toezeggingen van de ge meente nooit contactueel vastge legd. Volgens burgemeester Van der Ha ve, voorzitter van de commissie bestuurszaken, zyn die vragen op dit moment ook niet zo vrese De noodslachtplaats aan de Leiderdorpse Achthovenerweg. lijk belangrijk. Het college vraagt aan de commissie alleen maar een principe-uitspraak. Daarvoor voelden de leden ech ter niets. Eerst alle gegevens, dan een beslissing of zoals WD- raadslid De Waard het uitdrukte: "U laat ons een noodslachtplaats vergelijken met niets". Waarna er voor Van der Have weinig an ders overbleef dan het college te gaan vragen het huiswerk nog eens over te doen. Leiderdorp is al sinds 1975 bezig met pogingen, de noodslacht plaats op te heffen. De reden daarvoor is, dat de in 1927 ge stichte slachtplaats ingrijpend moet worden aangepast aan de wettelijke eisen van deze tijd. Dat gaat volgens een voorzichti ge schatting van gemeentewer ken minstens 200.000 gulden kosten en dat geld is momenteel niet op te brengen. Verder kostte de noodslachtplaats de gemeen te in 1981 11.000 gulden, terwijl de inkomsten slechts 1.000 gul den bedroegen. Voorzitter De Waard van de Christelijke Boeren- en Tuinder- bond (CBTB) bleek eerder deze week vóór modernisering van de Leiderdorpse slachtplaats te zijn. Hij voorziet allerlei problemen als boeren zelf met hun dood vee moeten gaan sjouwen, zoals te lang laten liggen van kadavers, klandestien slachten of begra- Ook de direkteur van het Slacht huis Leiden vindt het, gelet op de volksgezondheid, zinvol de Leiderdorpse slachtplaats te handhaven. De noodslachtplaats blijkt overi gens met 350 jaarlijkse slachtin gen zeker in een behoefte te voorzien. Intussen is er ook al in teresse voor de grond die vrij komt na opheffing van de slacht plaats. Een cateringsbedrijf en een zuivelhandel zijn geïnteres seerd en ook woningbouw be hoort tot de mogelijkheden. ARTSEN Leiden - De weekenddienst begint za terdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnen stad-Noord, Groenoord, Kooi, Meren- wyk:E.K. Fogelberg, de Sitterlaan 18, tel. 132877; spreekuur 12 en 17 uur. Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstad- wijk, Professorenwijk en de Waard: zat. 8 uur tot zon. 8 uur; F. Lahr, Zoeter- woudsesingel 11, tel. 120347; spreekuur volgens afspraak. zon. 8 uur tot 24 uur: A. van Luijk, Was- straat 2a, tel. 122522; spreekuur volgens afspraak. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid west: zat. 8 uur tot zon. 8 uur: E.H. Nieu- wenhuis, Bevrijdingsplein 60, tel. 768918; spreekuur 12 en 17 uur. zon. 8 uur tot 24 uur: D. Hammerstein, tel. 720936; spreekuur volgens afspraak. Voor de praktijk van Groeneveld, R. van Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, v. Tol, Verhage en Zwynenburg: R. Merenwijk, Rosmolen 2. Leiderdorp - P. van 't Woud, tel. 410070 (zat.); L. Middendorp, tel. 410070 (zon- .);Beide dagen spreekuur van 12.30-13 uur op de Hoofdstraat 40, tel. 410070- Oegstgeest - D. Held, Marelaan 36, tel. 174955 Voorschoten - zat. B. Schotanus, Leid- seweg 305, tel. 071-766462; zon. W. v. Dam, Palestrinalaan 29 tel. 3960. APOTHEKEN De avond-,nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vrijd. 21 jan. tot 28 jan. door: Apotheek "de Alöe", Leven daal 161, tel. 120502; Apotheek "Beker", Lijtweg 4," tel. 155482. DIERENARTSEN Leiden - Voor de praktijk van Muur- bng, Helder en Roest: G. Roest, Haag- huishof 5, Leiderdorp, tel. 890405. E.J.M. v.d. Wouw, Boshuizerlaan 26, tel. 764058. Oegstgeest - R.J.W. Duyn, Pres. Ken- nedylaan 260, tel. 153266. Voorschoten - C. Westgeest, Leidseweg 560, tel. 071-768616. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno men door:T. Domburg, Loevestein 42, Leiderdorp, tel. 891039. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604, tel. ten zuiden van de Rijn; 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. Kruis- gebouw. Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma. t/m don. van 13-14 uur. Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel. 13, spreekuur ma., woe., vr., van 13- 154500. Voorschoten Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. LEIDEN Overleden: W.J. de Groot (1948) man; A W van Graas (1926) man; C Scheiber (1913) vrl echtg van W, van Duyn. C van Rijn (1924) man. W C. van Tongeren (1910) man, C.F. Piekaar (1913) man; C.P. Popp (1900) vrl. geh. gew. met F.A. Heemskerk; J.W. Rom- merts (1902) man; D. van Harskamp 1913) vtI echtg van L de Vogel; M P C. Blom (1919) man. AC Ryling (1892) man; J. Stikkclorum (1906) vrl. geh. gew. met P. van Houten. J. Matheijsen (1906) man, C van Rooijen (1923) man. F. Zylstra (1889) vrl. geh gew. met N.C Uitendaal; M J Duijverman (1926) vrl. echtg. van W.H. van Helsdingen. H.P. Esser (1897) vrl geh gew. met J j. Mo- Burgerlijke stand (1889) man; G E. Duiker (1903) man; C. Senteur (1899) vrl. geh. gew. met C. Touw; L.P. Haasnoot (1935) vrl. echtg. van J. Remmelzwaal; N. van der Plas (1931) vrl. echtg. van G. Noppen. A. Blok (1913) man; L.C. van Hooijdonk (1929) vrl. echtg. van J E. van Schooten; W Hartevelt (1921) man; A Wagenaer (1953) man, A.L. van Leeuwen (1917) man; J. Oudshoorn (1914) man, H. Mon- taiye (1909) man. C van Velzen (1911) man. E.N.J Verbeek (1905) man. J Scharloo (1897) man. S.C.M. Cederhout (1977) vrl.; J H. Fluit (1910) man. M Kromhout (1908) vrl. echtg. van W van Ondertrouwd: M. Hazenoot en R.J.C. Verbeek; P.J. Fasseur en A.C.D. van der Vooren; W.P.M. Bik en T.A.I. Vrees wijk; A. Dalhuijsen en C.M. Enthoven. Gehuwd: M.P. Keesom en E. Langen- berg; B.C. Kalshoven en M.C.T. Rysber- gen, J.J. van de Wall en A.J. de Jong; R. Masurel en M.J. van Hout; F. Ouds hoorn en A. Zwanenburg; R. Ouwehand en J.R.C. de Bruin; W. Bavelaar en S.A.M. Schimmel; P. van der Heyden en H. van Leeuwen; A. Badawi en C. Kloot wijk. D A van der Ley en J. Philippo; F Tegelaar en H.A. van der Linden; F. van Tuil en M.C.J.W. Janssen; B.M. Beeren- fenger en J. Hartevelt. OPGERICHT 1 MAART 1860 LEIDSCH £L DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave Uitgeversmaatschappij LeiJsch Dagblad B V Post uitsluitend sturen naar Postbus 54. 2300 AB LEIDEN LEIDEN Telefoon: 071-144941 Geen krant ontvangen, tel 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabezorging na 19.30 uur); zaterdag van Bij automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten. Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 t.n v Damiate Holding BV te Haarlem Kwartaalabonnement 61,25 Per post 83,60 Maandabonnement 20,59 (machtiging per incassogiro) Directie: G. Koopman Adj.dir.: N. Qüakemaat Wnd.-hoofdredacteur: R D. Paauw Commentaren: R D Paauw. W F. J Wirtz en A A van Brussel Rubriekchefs: J. Kroon (stad) B.W.T. Jungman (plv) H.I.J. Veldhuizen (regio) H. v.d. Post (plv) W F J. Wirtz (bin./buit/ec J Ruygrok-Hoogeveen P. J. de Tombe (sport) A van Kaam (plv) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a. in: Bonn. Brussel. Londen. Parijs. Washington, Cairo, Rome, Madnd, Mexico en Wenen tel 071-144941. tst. 219

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 2