c Kuurhotel mogelijk van de baan door bezwaren HOF r\ LESTELLA V.D. BROEK B.V. Treintje mag wellicht blijven in de duinen Modern koopt garage Poot Woordvoerder gemeente Noordwijk: Vermiste vrouw (43) verdronken vrijdag zaterdag voordeel vrijdag zaterdag voordeel vrijdag zaterdag voordeel 59.50 10.- ^19.- ALLES OP GEBIED VAN OPEN HAARDEN, KEUKENS, SANITAIR, PLAVUIZEN EN ISOLATIE vindt U bij Ustello^Mira NBk4 !2 DONDERDAG 20 JANUARI 1983 Streek DEN HAAG/NOORDWIJK - De bouw van een kuurhotel in Noordwijk gaat waarschijnlijk niet door als de bad plaatsbewoner Warmerdam zijn bezwaren tegen de plan nen handhaaft en bij de Kroon bezwaar maakt. Dat voor spelde een woordvoerder van de gemeente Noordwijk gisteren tijdens een zitting op het Provinciehuis in Den Haag. Een dergelijke procedure neemt vier, vijf jaar in beslag. "In dat geval is het project in elk geval van de baan. Ik bagatelliseer de TER AAR - De rijkspolitie te water heeft gistermiddag het lichaam van de sinds vrijdagmorgen ver miste Ter Aarse M.E. Wilden- burg-Maurits gevonden in het Aarkanaal. De 43-jarige vrouw verliet eind vorige week in over spannen toestand haar woning en was sindsdien spoorloos. Een zoekactie van de waterpolitie, die daarbij werd geassisteerd door de duikers van de Ter Aarse brandweer, leverde gisteren re sultaat op. In de onmiddellijke omgeving van haar woning werd de vrouw in het Aarkanaal ge vonden. De vrouw is door ver drinking om het leven gekomen. bezwaren van Warmerdam niet. Maar ik pleit ervoor dat aan zijn verzoek niet wordt tegemoetge komen", zei de woordvoerder van de gemeente tijdens de zit ting. Het kuurhotel aan de Noordwijkse boulevard mag er, wat de bad plaatsbewoner Warmerdam be treft, best komen. Maar dan wel zónder de bovenste etage. Pas dan is hij van plan zijn bezwaren tegen de bouw van het hotel in te trekken. Warmerdam woont in een apparte ment (zesde woonlaag) aan de Parallelboulevard. Voor uitzicht op strand en zee heeft hij destijds een bedrag van 35.000 gulden ex tra moeten neertellen. Dat uit zicht dreigt nu verloren te gaan als de bouw van het kuurhotel doorgaat. Alleen als de zesde laag vervalt kan hij daarop blij ven uitkijken. Daarvoor pleitte de Noordwijker gisteren bij de Arob-commissie, een adviesorgaan van het provin ciebestuur. Aanvankelijk, vertel de hij, zouden er appartementen op de plek van het hotel komen. Tegen de komst daarvan had hij geen enkel bezwaar, omdat zijn uitzicht niet verloren zou gaan. Het hotel zou, zo hield hij de Arob-commissie voor, ruim twee meter hoger worden dan volgens het bestemmingsplan is toege staan. De gemeente Noordwijk week ech ter van die hoogte af, nadat er, volgens een woordvoerder, in tensief over was nagedacht. "Het verliezen van het uitzicht op de horizon gaat inderdaad teniet, dat geef ik toe. Maar dit pro bleem heeft steeds meegewogen in de vraag of er goedkeuring moest worden gegeven aan de bouw van het hotel." Vernieuwing De motieven zijn, aldus de Noord- wijkse woordvoerder, zwaarwe gend. "Het gaat niet goed met Noordwijk als badplaats. In de loop van de zestiger jaren werd duidelijk, dat, wilde Noordwijk zijn concurrentiepositie behou den, er een belangrijk deel van de badplaats moest worden ver nieuwd." Een zeer groot deel van de bestaan de hotels was verouderd en niet meer bij de tijd. Het bestem mingsplan 'Kern Noordwijk aan Zee' moest aan die vernieuwing bijdragen. De Parallelboulevard werd aangelegd en de vernieu wing kwam op gang. "Maar zij bleef in de economische crisis steken", vertelde de Noordwijkse woordvoerder. "De afgelopen jaren zijn aan de Ko ningin Wilhelm ina Boulevard acht hotels afgebroken. Daar voor zijn alleen 256 appartemen ten, met op de begane grond win kel- en horecaruimten, terugge komen. De helft van die apparte- VALKENBURG - De garage en het woonhuis van Poot aan de Hoofdstraat in Valkenburg is voor anderhalf miljoen gulden gekocht door de eigenaar De Jong van Garage Modern in Kat wijk, De Jong. Het Valkenburgse garagebedrijf werd openbaar verkocht omdat de vrouw, van de onlangs overleden directeur van Garage Poot bv, geen kans meer zag de schulden te betalen. De nieuwe eigenaar heeft de gara ge gisteren weer in gebruik geno men. Vanwege de gunstigere lig ging zal De Jong Garage Modern naar Valkenburg verplaatsen. Zijn oude bedrijf, dat nu nog open is, ligt aan een doodlopen de weg. Het garage-complex in Valkenburg ligt gunstiger. Ook is er meer ruimte, zodat De Jong zijn showroom kan uitbreiden. Hij heeft nu de mogelijkheid om naast nieuwe wagens ook twee dehands auto's te verkopen. Ver der wil hy het oude benzinesta tion veranderen in een zelfbedie- ningspomp. Enige van de oude personeelsle den van Poot zijn opnieuw aan genomen. In de toekomst kun nen er misschien nog meer men sen in de garage werken. Me vrouw Poot had al voor haar vol tallige personeel, elf mensen, ontslag aangevraagd bij het ge westelijk arbeidsbureau. In 1981 waren al vijftien werknemers ontslagen. Kort daarop werd Poot failliet verklaard. Vorige week deed C. Brandt uit Hoogmade een bod van 1,1 mil joen op de garage. Makelaardij Proper bood ruim twee ton voor het woonhuis. Bij de afslag, deze week in een van de zalen van de hervormde kerk in het rijndorp, kwam het definitieve bod, op het garage-complex en het woonhuis samen, van makelaar Brero. Die deed dat in opdracht van De Jong. "Het woonhuis is bestemd voor de directie. Mijn broer zal er gaan wonen", aldus de nieuwe eigenaar van Garage Poot. menten staat bovendien nog leeg. De andere stukken grond liggen braak en wachten op bete re tijden. Het stuk grond, waarop het voormalige Palacehotel stond, zal voorlopig ook niet worden bebouwd. Daarnaast staat het nieuwe Huis ter Duin complex er half afgebouwd bij en er is geen uitzicht op voltooi ing." Het resultaat van dit alles, aldus de gemeentelijke woordvoerder, is dat aan de Koningin Wilhelmina Boulevard, dat het centrum en het trekpaard van de badplaats zou moeten zyn, slechts twee ho tels en één pension in exploitatie zijn. "Die situatie verdient drin gend verbetering." Uniek Waarom hecht het gemeentebe stuur zoveel waarde aan het kuurhotel? "Het is vooral het ka rakter van het geheel. Het kuur- gedeelte is uniek en wordt in geen enkele andere badplaats van ons land gevonden. Dit biedt de mogelijkheid een nieuwe koers in te slaan. Zij kan de posi tie van Noordwijk in belangrijke mate verstevigen. Bovendien is een deel van het hotel voor ieder een toegankelijk, onder meer het overdekte zoutwatergolfslagbad. Dat betekent een uitbreiding van de slechtweeraccommodatie. Hieraan bestaat eveneens drin gend behoefte. Van belang is ver der dat het hotel het hele jaar ge opend zal zijn en niet uitsluitend tijdens het bollen- en badsei zoen. Onze verwachting is dat dit hotel een stimulans zal zijn voor de hele badplaats. Bovendien zal het Noordwijk een nieuw imago geven waardoor ook andere pro jecten gemakkelijker van de grond zullen komen. Ergens zal toch een nieuw begin moeten worden gemaakt." In de afweging, in plaats van vijf zes lagen te realiseren, heeft me de een rol gespeeld dat het hotel tweehonderd vaste arbeidsplaat sen zal opleveren. "Uiteindelijk is het toeristisch gebied van Noordwijk aan Zee ons indus trieterrein. Dit mag zeker niet uit het oog worden verloren." Eén laag van het gebouw af? De ge meente zegt de overtuiging te hebben dat dit niet kan. Onge veer tweehonderd hotelkamers is het minimum draagvlak dat nodig is om het financieel te kun nen runnen. Zonder die zesde laag zou dit niet mogelijk zijn. Dan levert het kuurhotel 25 ka mers en vijftig bedden in. Het treintje dat in de zomermaanden door het duingebied tussen Katwijk en Wassenaar rijdt Ook de LDM maakt van het spoor gebruik voor het transport van zwaar materiaal. Staatsbosbeheer overstag? KATWIJK - Er kunnen wellicht treintjes blijven rijden in het duingebied tussen Katwijk en Was senaar. Vooral onder druk van de Leidsche Duinwatermaatschappij (LDM) en de Nederland se Smalspoorweg Stich ting (NVBS) lijkt Staats bosbeheer af te zien van het plan het smalspoor af te breken. Het elf kilometer lange traject is na de Eerste Wereldoorlog in delen aangelegd voor het ver voer van materiaal van en naar de waterwingebieden in de duinen. Die functie heeft het originele smalspoor - het enige in heel Nederland - tot op de dag van vandaag. Bovendien kunnen in de zomermaanden toeristen een enkele keer een rit door de duinen maken. Staatsbosbeheer heeft tot voor kort altijd beweerd dat de aan wezigheid van een spoorweg in een waterwingebied niet ver antwoord is. Enkele jaren gele den werd gesteld dat eind 1983 met het opruimen van de spoorweg een begin moest worden gemaakt. Momenteel is echter het stadium bereikt dat bij staatsbosbeheer wordt gedacht "aan een alter natief'. Gezien de gesprekken die daarover gaande zijn met de betrokken partijen wil bos beheer "liever nog niet in de tails treden". Uit de woorden van woordvoerders van zowel staatsbosheer als de LDM blijkt intussen wel dat in de discussie behoud van het smal spoor voorop staat en dat voor namelijk zal worden bekeken op welke wijze het spoor nog kan en mag worden gebruikt. Landschap Een van de belangrijkste argu menten van de LDM om het spoor te behouden is dat zij door Adriaan Brandenburg zich bij afbraak genoodzaakt ziet in de duinen wegen aan te leggen om zwaar materiaal met vrachtauto's te kunnen vervoe ren. "Dat alles bij elkaar is naar onze mening niet in het belang van het landschap", aldus LDM-woordvoerder Serbijn. Nadat de LDM in het verleden op grond van erfpachtcontrac ten over het smalspoor be schikte is dat in 1978 omgezet in bepaalde overeenkomsten. In dat jaar werd door staatbos- beheer ook te kennen gegeven dat zij het spoor in de duinen liever kwijt dan rijk is. Omdat de LDM veel waarde hecht aan het behoud van het smalspoor zijn intussen al di verse gesprekken gevoerd met staatsbosbeheer. Mede op grond van het tot nu toe ge voerde overleg verwacht LDM- woorvoerder Serbijn dat de spoorlijn ("of tenminste een deel daarvan") kan worden be houden. De komende maan den zal daaromtrent een defini tief standpunt worden ingeno men, verwacht Serbijn. De voorzitter van de NVBS J. Pellenbarg meent dat staats bosbeheer een verkeerd be sluit zou nemen als zij het af breken van de spoorlijn zou ge lasten. Hij wijst erop dat het milieu door de treinen die daar rijden op geen enkele manier wordt aangetast. Verder meent Pellenbarg dat bosbeheer de NVBS het spoor alleen al op grond van historische rechten niet mag ontnemen. De NSS onderhoudt het spoor en mag in ruil daarvoor in de zo mermaanden zes "toeristische tochtjes" organiseren. De op brengst dekt een klein deel van de kosten. Voor het overige is de NVBS afhankelijk van het bedrijfsleven en bepaalde fondsen. Rottemeren Zo'n dertig jaar geleden telde Nederland nog verschillende smalspoorwegcomplexen. De "speelgoed-achtige" banen be vonden zich onder meer tussen Den Helder en Petten, in Am sterdam en in de omgeving van Harskamp op de Veluwe. Al leen het smalspoor in Katwijk is behouden gebleven. In 1979 was er sprake van dat de treintjes die door de duinen rij den evenals het spoor worden overgebracht naar het recrea tiegebied De Rottemeren bij Rotterdam. Volgens Pellen barg is dat plan echter intussen van de baan. Hij zegt daarover: "Het aanleggen van een spoor bij de Rottemeren vergt mil joenen guldens. In deze tijd ga ik er niet meer van uit dat het geld voor een dergelijk project beschikbaar is". Kamerbreed velourstapijt Schitterend tapijt met gesneder pool op lègklare, veerkrachtige foam-rug. In warme kleuren als ivoor, camel, bruin, blauw en fraise. Excl. leggen, per str. meter, 400 cm breed Topkwaliteit zeemleder Royaal formaat. Sterk, naadloos, voltraan gelooid. Droogt snel en perfekt. ^10.- 23-Ringsbanden Met kunststof omslag en 25 mm breed mechaniek. Keuze uit diverse fraaie kleuren. Per 2 stuks ;uae i Synthetische kwaliteits dekbedden Licht, warm, makkelijk wasbaar en non-allergisch. Lits-jumeaux 240x200 cm 179* 159.- 2-Persoons 200x200 cm 199T- 139.- 1 -Persoons 135x200 cm Hel Lieve baby pyamaatjes 80% Katoen/20% polyester Leuk streepjesdessin in rood. blauw, rose of turqoise/wit Maten 74 t/m 92 Per 2 stuks MG FM stereo - v» vendomatig radiorecordeP^" Kunststof kweek/broeibakje Propagator, kom pleet met tray en verstelbare ventila- tie-roostertjes Afm. 35x23x17 cm Type PRC890 Met LEDj outputindikator, inge bouwde kondensator- mikrofoons en autom opnamesterkteregeling VROOM DREESM ANN ook geldig op de plaatselijke koopavond Wij maken vrijblijvend offerte voor het plaatsen van Open Haarden, keukens badkamers en komplete verbouwingen. Dit gebeurt door eigen personeel dus alles in een hand. WiBarentszstraat 19 - 2315 TZ LEIDEN - 071-134541 Onze openingstijden zijn: maandag t/m vrijdag van donderdagavond van V zaterdag van 8.30 tot 17.30i 19.00 tot 21.00 i 10.00 tot 16.001 Het faillissement van B.V. Drukkerij v/h Batteljee Terpstra, ten tijde van de fail lissementsuitspraak gevestigd te Leiden, Oude Rijn 39, is op 14 januari 1983 geëindigd door het verbindend worden van de enige uitdelingslijst. Mr. F. B. Kloppenburg Rijnsburgerweg 141 2334 BM Leiden AUTO VERZEKERINGEN Bel de specialist en binnen 1 minuut weet u de laagste pre mie voor uw auto. No-claim tot 75%! 10% regiokorting 071-144846 (4 lijnen) GELDLENINGEN met Vfc dag in uw bezit. y jjoordemo OUDE SINGEL 4 LEIDEN Goed voor al uw verzekeringen lid garantie voor zekerheid Donderdag s tot 21 uur en 's zaterdags van 10-16 uur ge opend. ALLEEN DEZE WEEK BIJ HAARLEMMERSTRAAT 66 LEIDEN k maandagmiddag geopend j DÈ PLATENZAAK VAN LEIDEN!

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 19