I mededelingen gemeentebestuur m 1 leiden 17 fm 21 jan.'83 m leiden ■W INFORMATIE-AVOND Gemeenteraad Maandag 17 januari a.s. om 19.30 uur. Agenda: Ontslag rectrix Rembrandt-scholengemeenschap. Verdere behandeling van de interpellatie van het Raadslid de heer De la Mar over de ziekenboeg en belendende loodsen van de voormalige Zeevaart school. Instandhoudings- en spreidingsbeleid van openba re scholen voor kleuter- en lager onderwijs. Regionalisering Schooladviesdienst; vaststelling gemeenschappelijke regeling subsidiëring van de Stichting Schoolbegeleidingsdienst Rijnland. Delegatie bevoegdheid tot het nemen van ver keersmaatregelen en ontheffingen. Uitneming perceel grond in de Waard uit het Grondbedrijf ten behoeve van de nieuwbouw Di rectie Reiniging, Havens en Warenmarkten. Bijzondere ontheffingen sluitingsuur drank- en horeca-inrichtingen en het standpunt van het colle ge over dit te behandelen onderwerp. Krediet voor voorzieningen aan het pand Bree- straat 24 voor huisvesting G.S.D. Krediet sloop Pasteurstraat 17-17a, 19-19a en 21- 21a Vaststelling bedragen Voortgezet Onderwijs over 1980 en aanvulling krediet voor te betalen voor schot over het tijdvak 1979 t/m 1983. Bezwaarschrift "Stichting de Zevensprong" met betrekking tot het bestemmen van een kwart for matieplaats ten behoeve van de Stichting speel-o- theek Pinokkio. Verlening subsidie in de restauratiekosten van de Zijlpoort. Uitgifte grond in erfpacht in de Stevenshof ten be hoeve van premiehuurwoningen. Krediet herstellen meubilair en stoffering van de raadzaal en de koffiekamer. Verstrekking gemeentelijk subsidie voor particulie re woningverbetering bij wijze van proef in 1983. Definitief ontwerp en bouwrijpmaken terrein ten behoeve van de nieuwbouw Reiniging, Havens en Warenmarkten (R.H.W.). Restauratie Doopsgezinde Kerk. Wijziging reglement op de fractie-assistentie. Uitgifte in erfpacht Nieuwe Rijn 93/93a. Verbouwing en herinrichting ruimten Directie Fi nanciële Administratie en Comptabiliteit (1e verdie ping Stadhuispleinzijde). Agenda: Benoeming leden deelcommissie gemeente ar chief. Nota inzake ontheffing alg. subsidieverordening. Begrotingswijziging telefonische hulpdienst 1982 Uitbreiding afd. rijksregelingen dir.MD/GSD voor 1983. RIAGG. Nota stichting opbouw onderdak. Commissie voor de Beroep- en Bezwaarschrif ten. Vrijdag 21 januari a.s. in kamer 101 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. Agenda: 14.30 uur: Bezwaarschrift van dhr. D.H. de Vries inzake afwijzing kandidaatstelling Mira- kelsteeg-complex; 14.50 uur: Bezwaarschrift van dhr. W. Wiekhart en mw. A.G. Faber, inzake afwijzing van het verzoek tot registratie als wo ningzoekenden; 15.10 uur: Bezwaarschrift van de heer C.H. Kooreman, inzake afwijzing van het verzoek tot registratie als woningzoe kende; 15.30 uur: Bezwaarschrift van dhr. L. Boer en mw. N. Kornalijnslijper, inzake afwij zing van het verzoek tot registratie als woningzoekenden; 15.50 uur: Bezwaarschrift van mw. M.M. Otgaar, inzake afwijzing van het verzoek tot re gistratie als woningzoekende; 16.10 uur: Bezwaarschrift van Instituut Burger raadslieden namens mw. J. Kloé-Lefe- ber, inzake afwijzing van het verzoek tot registratie als woningzoekende. Overige Projectgroep vergadering Commissie vergaderingen Commissie voor de Beroep- en Bezwaarschrif- Maandag 17 januari a.s. het stadhuis. Agenda: 9.30 u' de B en W.kamer ven VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN Uitspraak op het beroepschrift van de heer Slikkerveer 9.35 uur: Uitspraak op het beroepschrift tegen plaatsing van Stationsweg 25 op de monumentenlijst 9.40 uur: Uitspraak op het beroepschrift Dhr. Is- sendonck 9.45 uur: Beroepschrift van de heer van Leeu wen tegen weigering standplaatsver gunning 10.15 uur: Beroepschrift van de heer Juffermans tegen afwijzing reclamebord. Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Openba re Werken en Verkeer. Woensdag 19 januari a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Voorstel automatisering hinderwetvergunningen bestand. Lijnvoeringsstudie. Voortzetting behandeling Actieplan VCP (ver keerscirculatieplan) en nadere uitwerking actiepun ten parkeerplan. Belangstellenden, die naar aanleiding van één van de bovengenoemde agendapunten het woord willen voeren, wordt aangeraden dit uiterlijk één dag voor de vergadering aan de secretaris van de commissie voor ruimtelijke ordening, openbare werken en ver keer, mw. E. Visser-v.d. Vlist, telefoon 254236 ken baar te maken. Commissie voor Maatschappelijke Aangelegen heden. Volksgezondheid, Cultuur en Sport. Donderdag 20 januari a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Burgemeester en Wethouders hebben op 11 januari 1983 de volgende bouwvergunningen verleend: - Maresingel 30a, optrekken achtergevel woning; - Schutterstraat 7, vernieuwen huisriolering; - Nieuwe Rijn 92, verbouwen woping; - Bakker Korffstraat 20, plaatsen dakkapel op achter- geveldakvlak en een raam in de zijgevel; - terrein aan de Vestestraat, ir. Driessenstraat en Uiterstegracht, bouw 14 woningen. Indien U door het verlenen van een bouwvergunning rechtstreeks in Uw belang bent getroffen, kunt U bin nen 30 dagen na dagtekening van de bouwvergun ning op grond van de Wet AROB een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethou ders. Tevens kunt U, indien de onmiddellijke uitvoering van het besluit onevenredig nadeel voor U meebrengt, op grond van de Wet op de Raad van State schorsing van de bouwvergunning aanvragen bij de Voorzitter van de afdeling Rechtspraak van de Raad van State, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Informatie is te verkrijgen iedere werkdag tussen 11.00 uur en 12.00 uur bij de directie bouw- en wo ningtoezicht, Stadsbouwhuis, Langegracht 72, Post bus 148, 2300 AC Leiden (telefonisch bereikbaar 071 - 254911). Diversen Projectgroep Haver- en Gortbuurt. Dinsdag 18 januari a.s. om 9.30 uur in kamer 101 van het Stadsbouwhuis. Agenda: Stand van zaken 7 woningen in de Kraaierstraat. 17 woningen Levendaal-Pakhuisstraat. Verkaveling terrein 4e Binnenvestgracht/Gere- gracht (voorheen Postkantoor). Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. - Nieuwe Beestenmarkt 2/2b, verbouwen winkel en 1983 tot stand gebracht en een inventarisatieverslag wijzigen toegang tot bovenwoning; steunfunkties sociaal-cultureel werk en emancipatie - Herenstraat 72, vernieuwen en veranderen huis riolering; - Jan van Houtkade, bouw bloemenkiosk ter plaatse van een te slopen kiosk; - Breestraat 125, verbouwen en restaureren pand; werk opgesteld. De betrokken gemeenten en instel lingen hebben de gelegenheid gehad om op de plan nen te reageren. De binnengekomen reakties zijn ver werkt in een "verslag van de inspraak". De betreffende plannen en het inspraakverslag liggen vanaf heden ter inzage tot 5 februari 1983. Gedurende die periode kan schriftelijk bezwaar wor den ingediend bij provinciale staten van Zuid-Hol land. Op het stadhuis kunnen de stukken worden ingezien bij de Directie Sociaal Cultureel Werk, 1e verdieping, kamer 117. Rectificatie Voorlichtings avonden onderwijs 1983 Chr. Tech.school, 5 Meilaan 137, tel. 760200. op 4 februari van 19.00-21.00 uur open avond, op 18 januari a.s. van 19.00-21.00 uur algemene informatieavond voor nieuwe leerlingen. Hoorzitting Emancipatie nota's delen 1 en 2 Maandagavond 24 januari a.s. om 8.00 uur wordt in de koffiekamer van de stadsgehoorzaal een hoorzit ting gehouden over de Emancipatie-nota's delen 1 en 2. De wethouder van Onderwijs en Emancipatie, dhr. J. Peters zal e.e.a. nader toelichten en tevens het stand punt van het college van Burgemeester en Wethou ders naar voren brengen. Voorzitter van deze avond is mevrouw H. Passchiec ledereen is op deze bijeenkomst van harte welkom. Indien u namens een organisatie of instelling het woord wil voeren, dan is daartoe gelegenheid. Hiervoor dient u voor 17 januari a.s. zich aan te melden bij het bureau Emancipatie, kamer 433 in het stadhuis, tel. 254213 of 254214. Voorts is het mogelijk tot 31 januari a.s. te reageren op de inhoud van de Emancipatie-nota. Informatieavond voor bewoners Curacaostraat - Surinamestraat - Antillenstraat Maandag 17 januari a.s. om 20.00 uur wordt in buurt centrum De Kooi, in de Driftstraat een informatiebij eenkomst gehouden voor bewoners van Curacao straat, Surinamestraat en Antillenstraat. Onderwerp van deze bijeenkomst is de verandering en indeling van genoemde straten, alsook het nemen van verkeersmaatregelen. Winterexcursie in het Heempark A.s. zondag 16 januari tussen 2 en 4 uur staat het Heempark open voor een winterexcursie, waarbij u zelf met opdrachtjes het park in gaat. De onderwer pen van de opdrachten lopen uiteen van het weer tot en met vogels, knoppen, bomen meten, en een speurtocht met foto's. Het centrum van de excursie, waar u de opdrachten vindt en IVN-gidsen om u te begeleiden, is het "hutje" ofwel één van de schuren vlakbij de ingang. De opdrachten zijn ontworpen door de afd. Natuur £r Milieu Edukatie van de gemeente Leiden en in princi pe bestemd voor lagere scholen. Het I.V.N. wil daar naast andere belangstellenden in de gelegenheid stel len die opdrachtjes ook eens uit te voeren. Heempark Leiden ligt aan de Oegstgeesterweg, te genover de sportvelden van Lugdunem. Inspraakverslag sociaal- cultureelwerk en emancipatie werk ter inzage De provincie Zuid-Holland heeft een plan en pro gramma sociaal-cultureel werk en emancipatiewerk Verkeersmaatregelen Oude Vest en omgeving Gisteravond is het Nationaal Nederlands Wintercircus in Leiden aangekomen voor een voorstelling op zater dag 15 en zondag 16 januari a.s. in de Leidse Schouwburg op de Oude Vest. In verband hiermee is de Caecileastraat, tussen de Vrouwenkerksteeg en de Sionsteeg, aan de achter kant van de Schouwburg gedurende genoemde pe riode afgesloten voor doorgaand verkeer, vanwege de aanwezigheid van een deel van de stoet. Eveneens geldt een parkeerverbod voor de Oude Vest, waar momenteel o.a. het artiestenverblijf staat opgesteld. De organisatie en de politie verzoeken autobezitters er mee rekening te houden elders een parkeerplaatsje voor de auto te zoeken. Om een vlot verloop van dit circusgebeuren te be werkstelligen, zal de politie om de Oude Vest vrij te houden, auto's die zich niet aan het parkeerverbod storen laten wegslepen. Grofvuilop- haaldienst O Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 17 en 19 maandag 17 januari Wijk 18 en 22 woensdag 19 januari Wijk 21 en 23 donderdag 20 januari Wijk 20 en 26 vrijdag 21 januari Onderhoud en reparatie AANNEMINGSBEDR. RENOBO Voor al uw verbouwingen, groot en klein, gespec in keukens, dakkapel len, badkamers en open haarden Tel. 071-215986 Van tekening lot ople vering. STUCADORSWERK Granol. marmerpleister, ornamenten, lijsten, voor vakman en doe-het- zelver. Kijk eerst in de Stucshowroom Vakkundige voorlichting. Rijnstraat 4. Leiden. Tel. 071-412353 's maandags gesloten Wilt U gaan verbouwen ot iets her stellen? OUWERKERK BELLEN GEWOON GOED Tel 071-213646-762745. Uw eventuele subsidie aanvraag ver zorgen wij geheel gratis. Vrijblij vende prijsopgaaf STUKADOOR WIT MARMER vloer en wandtegels vensterplaten tafels, aanrechtbladen op maat go- maakt Wagemaker natuursteen b.v., Hoge Morsweg 82. Leiden. Tel 071-760455 Kleine aannemer voor grote en kleine VERBOUWINGEN o.a. douches, wc's, badkamers en keukens. Tel. 071-124313. VERSTOPT RIOOL B©l Webaco 132481 voor hol om- stoppen en vernieuwen van uw riool Herenstraat 7b. Leiden. VERSTOPT? 071-141665 BARTHEN B.V. Hoofdkantoor. Adm. Banckertweg 22, 2315 SR Leiden Voor al uw rioleringswerk. Gebroken ruiten met spoed her steld. Ook glas-in-lood rep. GLASREPARATIE FREBOUW verbouwingen-timmerwerk-onder- houd-dakwerk-sanitair-badkamers enz. Frebouw, Duikerstraat 3 Lei den Tel. 071-760059 Boeken en Encyclopedieën Te koop ENCYCLOPEDIE Sesam. 27 delen, ingebonden, nel uitgepakt absoluut nieuw 500. Tel. 071-120756. Autoaccessoires en doe-het-zelvers ACCU SPECIALIST GROENEN Leiden, Nieuwe Rijn 106, hoek Langestraat. Tel. 071-120500/123140. Alle originele OPEL- ONDERDELEN van alle typen uit 1968-1983 met een half jaar garantie. Bijna alles uil voorraad leverbaar. Ook ver koop aan partikulieren. HET MOTORHUIS Magazijn: Hoge Rijndijk 5. Leiden. Tel. 071-142763 Ook s zaterdags geopend van 9-13 u. Gebruikte 2 CV-Dyane-GS ONDERDELEN Ook veel nieuwe delen met korting. Bakker Citroen, Zijlslngel 36, Lei den. 071-120342 Heugafelttegels alle kleuren direct leverbaar 5 jr. garantie, gemakke lijk te leggen Tijdelijk stanleymes cadeau bij aankoop van min. 20 te gels. SMITS woninginrichting. Mare 98. Vrou- wensteeg 9. Leiden. Telefoon 123913. Akku's ACTAVI A K. Raamsteeg 67, Leiden Tel 071-121427 b.g.g 214192 of 214272.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 20