Napoli prestige van schaadt het stad" 1 Duur slapen niet altijd gezondst Belangrijke dag Bassets Voorzitter treedt af DIOK Günthardt en Taroczy ongeslagen Raas warmt op in Bremen Nijboer en Verstappen nummer 1 Judoka's naar Parijs Artiestenspiegel maken SASSENHEIM Rugbyclub The Bassets kan zich morgen uitzicht verschaffen op het kampioen schap in de eerste klasse Noord. Wel moeten de Sassenheimers dan winnen van HRC 2, koploper in de afdeling met twee verlies- punten minder dan The Bassets en AAC. Met nog zes competitie- ronden voor de boeg. beschikt The Bassets met de Haagse re serves over de beste papieren. Drie weken geleden ging de Sas- senheimse selectie onderuit in Den Haag: 7-0. Verlies morgen betekent vrijwel zeker uitscha keling voor de titelrace richting promotieklasse. Aanvang van het duel aan de Parklaan is om 13.00 uur. ZATERDAG 8 JANUARI 1983 In deze krant van 11 december 1982 besteedde de sportredactie een hele pagina aan de Leidse Rugbyclub DIOK. Een bruisen de club, zo las ik. die zich geheel inzet voor alle leden en de jeugd in het bijzonder. Het was echter jammer dat er in het geheel niets over de damesle den werd geschreven. DIOK heeft namelijk een dames rugby- team, maar het lijkt wel of dat de club er weinig te maken mee wil hebben Die indruk heb ik gekregen omdat: a. De club in het openbaar nog nooit interesse heeft getoond. Wel mogen de dames op taptoe avond meelopen om de club wat op te 'sieren'. b. De dames maar moeten zien hoe ze bij een uitwedstrijd het veld bereiken van de tegenstander. Ze hebben ook geen begeleider. c. De reiskosten van uitwedstrij den (Wageningen, Castricum, Middelharnis) komen geheel voor rekening van de dames zelf, en dat terwijl de heren een ver goeding van 5 gulden ontvangen. Ongeacht de afstand. De dames willen er echt bijhoren, geacht bestuur. Ze hebben daar blijk van gegeven door gezamen lijk een tegel van 150 gulden te kopen ten behoeve van de op bouw van het nieuwe clubhuis. Bovendien betalen de dames per seizoen 200 gulden contributie. Als het bestuur eerlijk is ten op zichte van de dames, dan moeten zij als volwaardig lid worden geaccepteerd. Of het bestuur moet gewoon zeggen dat dames- rugby bij DIOK niet mogelijk is. Jan Bronmeijer Louis Elsevierstraat 4 Leiden In de auto-motorrally Parijs-Dakar is de Belg Gaston Rahier, wereldkampioen in de 125 cc-klasse, uit de top van het klassement gevallen. Hij kreeg gisteren motorpech en kon zijn leidende positie niet verdedigen. Dat kon zijn landgenoot Jacky Ickx (foto) in zijn toerwagen wel. Hij behaalde zijn derde opeenvolgende overwinning in een klassementsproef. LONDEN - Heinz Günthardt en Balazs Taroczy hebben de voor ronden van het wereldkam pioenschap dubbelspel in Lon den ongeslagen afgesloten. De ti telhouders versloegen gisteren in de "witte groep" de WCT-kam- pioenen van 1975 en 1980 Raul Ramirez en Brian Gottfried. De uitslag was 6-7, 6-3, 6-4. 4-6, 7-6. Beide duos waren reeds ze ker van een plaats in de halve fi nales. Bij de uitgeschakelde teams wonnen de gebroeders Gullikson met 6-4, 6-7, 6-3 van Kevin Curren en Steve Denton. Ook de Australiërs Peter McNama- ra en Paul McNamee plaatsten zich voor de halve finales. Zij versloegen in de derde partij voor hun groep de Amerikanen Sherwood Stewart en Ferdi Tay- gan met 4-6, 6—3, 6—4, 6-4. In de halve finales komen zij uit te gen Gottfried en Ramirez. Later op de avond zegevierden de Tsje chen Pavel Slozil en Tomas Smid met 6-4, 6-0, 6—2 over de Indiase broers Vijay en Anand Amritr^j. BREMEN (SID) - Jan Raas is als voorbereiding op de Zesdaagse van Rotterdam gestart in de Zesdaagse van Bremen. In de Noordduitse stad werd hij reeds gekoppeld aan zijn Deense partner voor Rotterdam, Gerd Frank. De Nederlandse klassiekerkoning komt hierdoor ingere den aan de start in 'Ahoy'. Hij wordt daardoor met de Deense baanren ner Frank aan zijn zijde een van de voornaamste favorieten. De Zesdaagse van Bremen, dit jaar toe aan de negentiende editie, is op weg alle toeschouwersrecords te breken. Op de openingsavond, toen Rudi Carell en Eddy Merckx de startschoten losten, waren er al tiendui zend bezoekers. Vorig jaar was er een totaal van 125.000 toeschouwers. Bremen werd daarmee veruit de grootste zesdaagse van het wintersei zoen. Na de eerste nacht en de eerste middagwedstrijden voerden René Pijnen en zijn Westduitse koppelgenoot Gregor Braun het klassement aan met 36 punten voor de Belg Patrick Sercu en de Westduitser Albert Fritz met 29. NAPELS (AFP) - Bij de voetbalclub Napoli, rode-lantaarndrager in de Italiaanse compe titie, is de bom gebarsten. Voorzitter Corrado Ferlaino trad gisteren af. Voorts vroeg de club een uitgebreid onderzoek naar het verlies van negentig miljoen lires (ongeveer tweehonderdduizend gulden) bij klandestiene weddenschappen door reservedoelman Pasquale Fiore. verdwijnen van de voorzitter, omdat volgens zijn zeggen het prestige van de stad werd ge schaad. De crisis in het Napolitaanse voet bal was een gevolg van de slech te resultaten van Napoli in de competitie en de UEFA-cup. Het elftal, onder leiding van de Ar gentijnse trainer Bruno Pesaola en met dure buitenlandse sterren als de Nederlander Ruud Krol en de Argentijnse spits Ramon Diaz, haalde uit veertien wed strijden slechts acht winstpun ten. Op het moment dat de voor zitter zich terugtrok was de ploeg reeds in trainingskamp voor de laatste wedstrijd van de eerste competitieheflt tegen Cesena. In dertien jaar voorzitterschap bleek Corrado Ferlaino opgewas sen tegen bomexplosies, bedrei- gingen, pressie van de lokale on derwereld en ruzies veroorzaakt door oudere bestuursleden. Fer laino trad af als voorzitter, maar blijft (voorlopig) wel eigenaar van de voetbalclub. Zijn aftreden volgde op bittere en scherpe commentaren van burgemeester Maurizio Valenzi van Napels. De burgemeester suggereerde het Het rommelde overigens al twee maanden in Napels rond de voet balclub, die vorig seizoen nog zo'n furore maakte. Op 19 okto ber brachten teleurgestelde sup porters twee bommen tot ont ploffing. Een bij de loketten van het San Paolo-stadion, de ander voor het huis van voorzitter Fer laino. In Napels veronderstelt men dat de "Camorra", de lokale onderwe reld, verantwoordelijk is voor HILVERSUM (ANP) - De 27- jarige atleet Gerard Nijboer en 17-jarige zwemster Anne- marie Verstappen zijn door de Nederlandse sportjourna listen uitgeroepen tot sport lieden van het jaar 1982. De in Uffelte wonende Nijboer, die in 1980 bij de Olympische Spelen in Moskou op de ma rathon tweede werd, behaal de het afgelopen jaar in Athe ne de Europese titel op deze afstand. Annemarie Verstap pen uit Rosmalen scoorde tij dens de wereldkampioen schappen '82 in Ecuador goud op de 200-meter vrije slag, zilver op de honderd meter vrije slag en brons op de vier maal honderd meter vrije slag estafette. Hun voornaamste ten in deze door de AVRO ge houden enquête waren schaatsenrijder Hilbert van der Duin en de bokser Rudi Koopmans voor het predi kaat sportman van het jaar, tafeltennister Bettine Vriese- koop en zwemster Annelies Maas voor die van sport- Tot sportploeg van het jaar werd het kwartet wielrenners gekozen, dat in Goodwood goud behaalde in de ploegen- tijdrid over honderd kilome ter. Die ploeg bestond uit Gerrit Solleveld, Gerard Schipper, Maarten Ducrot en Frits van Bindsbergen. Hun concurrenten waren de Ne derlandse biljarters, die in november in Amersfoort kampioen werden in de vijf kamp voor ploegen en de da mes. die in Ecuador derde werden in de vier maal hon derd meter vrije slag estafet te. De Tom Scheurs-prijs, een aan moedigingsprijs voor aanko mende sportlieden, was voor de atleet Rob Druppers, die het afgelopen jaar vooral op de 800 meter heeft geschit terd. Hij neemt met zijn na tionale recordtijd van 1 mi nuut en 44,54 seconden de derde plaats op de wereldsei- zoenranglijst in. Beestachtige foto's In de meeste gezinnen worden wel huisdieren gehouden: op foto's vaak „toevallige" po- seerders. Je kunt echter ook wel eens het dier als hoofd persoon beschouwen. Om ge slaagde kiekjes te maken van de hond, poes, vogel, hamster of wat het dan ook voor een beest mag zijn, moet je je een beetje inleven in de gewoon ten van het dier. Want net als mensen hebben ook dieren hun eigen karakteristieken. Het leukst zijn vooral katten en honden in hun speelge- drag. Het probleem daarbij is, dat ze verschrikkelijk be weeglijk zijn en zich niet la ten commanderen tot „pose- Een ervaren dierenfotograaf werkt dan ook graag met heel korte sluitertijden: minstens één-125e seconde, of zelfs nog korter. Bij gebruik van een camera die zelf de sluiter tijd bepaalt, kan dan het bes te een grote lensopening ge kozen worden, een laag getal op de instelling van het diaf ragma dus. Een camera zónder die voorzie ning zal het gebruik van een flitser nodig maken. Ook met een modern toestel met inge bouwde flitser zijn uitsteken de dierenfoto's te maken. Wel blijkt in de praktijk, dat veel dieren schrikken van die lichtflits, hun directe reactie daarop kan misschien een apart effect op de foto opleve ren, maar als dat nou net niet de bedoeling is, laat het dier dan eerst aan dat flitsen wen nen. De praktijk leert dat dit meestal wel lukt. Diverse tipboekjes voor foto- amateurs leveren overigens nog diverse goede adviezen voor „huiselijke dierenfoto- grafie". Extra Gerard Nijboer en Annemarie Verstappen voelen zich vereerd met hun uitverkiezing tot sportman respectievelijk sportvrouw van het voorbije jaar. het aftreden van de voorzitter. Dit werd vooralsnog niet beves tigd. Dit gerucht kwam in de we reld, omdat nog niet zo lang gele den de voorzitter van een derde divisieclub uit de regio van Na pels, een grote aannemer, werd vermoord. Naar wordt aangeno men door een lid van de "Camor ra". Antonio Sibilia, voorzitter van Avellino, naast Napoli de an dere grote voetbalclub in de pro vincie Campania, kwam met de justitie in aanraking, omdat hij nauwe banden onderhield met Rafaele Cutolo, de bekende 'baas' van de Camorra. Tijdens de vorige competitie werd Luigi Necco, een journalist van de re gionale televisie die kritiek had op de voorzitter van Avellino, korte tijd later in de benen ge schoten. Bij Napoli kwam deze week ook de zaak aan het licht van reserve- doelman Pasquale Fiore. Hij bracht twee cheques, ieder van een slordige honderdduizend gulden, naar een bookmaker bij de paardebaan. De bookmaker zou ook tot de "Camorra" beho ren. Het bestuur van Napoli heeft de Italiaanse voetbalbond gevraagd een onderzoek in deze affaire in te stellen. Men vroeg zich namelijk af of het geld niet gebruikt zou worden in een nieuw voetbalschandaal, zoals Italië er de laatste jaren een heeft gehad. Volgens welingelichte kringen is dit een foutieve ge dachte. Fiore bekende in finan ciële moeilijkheden te zitten. Hij stelde echter met klem dat het niet om een zo groot bedrag als negentig miljoen lire gaat. LEIDEN De Leiderdorpse judo ka Robert van der Vlist en Hille- gommer Jean-Pierre van Deur- sen zijn met negen andere cracks uitgenodigd voor een trainings stage van 17 tot en met 21 januari in Parijs. In de Franse hoofdstad wordt in mei het Europees kam pioenschap georganiseerd. In de afgelopen jaren zijn er di verse nieuwe types „matras dragers verschenen, die het aloude spiraal naar de achter grond hebben gedrongen. Niet helemaal terecht, want een goede spiraal kan een uitste kende „drager" zijn voor een matras, omdat hij alleen „veert" op de plaatsen waar het (zich vele tientallen malen per nacht omdraaiende) li chaam druk uitoefent. Natuur lijk moet ook de matras van goede kwaliteit zijn en zo goed mogelijk in overeenstemming met de slaapeisen en -gewoon ten. Eén van de nieuwe ontwikkelin gen is de „box-spring", een on derbed met een frame van me taal of hout, op pootjes of op zwenkwieltjes. Daarop kan een binnenveringmatras worden gelegd, maar ook een dun ma trasje van schuimrubber of schuimplastic (polyether- schuim) kan heel goed vol doen. Verder is er dan nog de lattenbo- dem, bestaande uit veerkrach tige latten die op een regel werk aan de binnenkant van het ledikant rusten; de betere uitvoeringen zijn voorzien van „gewrichten" van rubber waar in de latten zijn opgehangen, waardoor ze in elke stand met het lichaam kunnen meebewe gen. Een kwalitatief verant woorde lattenbodem is ge maakt van beukehouten lat ten; de goedkopere hebben lat ten van bijvoorbeeld ramin, dat weliswaar vrij taai is, maar dat toch gauwer kan breken. Een goed bed, dat zich „voegt" naar het lichaam, meeveert of juist „tegensteun" geeft waar dat nodig is, moet eigenlijk he lemaal naar persoonlijke be hoefte worden gekozen. Een tweepersoonsbed, met één ma trasdrager en matrassen van dezelfde soort, kan voor de een ideaal zijn, maar voor de „slaappartner" juist de ver keerde combinatie. Als u 's morgens vaak opstaat met het gevoel nog helemaal niet uitge rust te zijn, of zelfs „gebroken" uit bed te komen, schroom dan niet er eens met een vakman over te praten. Misschien is uw „dure bed" helemaal niet zo goed voor u. Een veel simpeler combinatie van drager en ma tras zou wel eens een veel bete re (dus gezonder) nachtrust kunnen opleveren. Het zou zelfs de moeite kunnen lonen eens „proef te slapen" op een waterbed Daarover heb ben allerlei lachertjes de ronde gedaan; het comfort van zo'n waterbed is in een bepaalde dubieuze sfeer getrokken. Toch gaat dat waterbed veld winnen. In Amerika slapen al een op de vijf mensen op zo'n „waterzak". Er wordt wel ge zegd dat die plens water te Dit Auping bed heeft nog een "ouderwetse" metalen spiraal. zwaar is om door een normale houten vloer gedragen te kun nen worden; dat is niet waar. Ook de angst voor lekkage (en de daarop volgende overstro mingsramp) bestaat nog, even- eéns ten onrechte. De veilig heidsvoering rond de „zak" fungeert als een soort opvang- kuip; mocht er een lek ont staan, dan komt daar geen wa terballet van! Zo doe je dat 1. Misschien een leuk idee voor de kamer van uw tienderdoch ter: een echte 'artiestenspie gel'. Bepaal zelf de afmetingen; 40 50 cm breed en 60 a 70 cm hoog is een reëel uitgangspunt. Zaag de onderdelen op de hier aangegeven wijze uit een stuk spaanplaat of multiplex. Schuur de kantjes glad. 2. Laat een spiegel op de vereiste maat snijden, leg hem op vlak A en monteer daar strookjes triplex (even dik als het spie gelglas) omheen. Dek die strookjes af met de delen B en C (elk twee stuks), zo dat ze de spiegel 1 2 cm afdekken. De triplex strookjes kunt u met spijkertjes bevestigen; breng B en C met houtlijm aan. 3. Maak met een gatzaag op re gelmatige afstanden gaten, om de lamphouders te kunnen aanbrengen. Neem er lampjes van bijvoorbeeld 20 Watt voor. met die smalle fitting. Meet de plaatsen voor de lampjes voor af heel secuur uit. Zodra de centreerboor van de gatzaag aan de andere kant 'doorkomt': van daaruit terughoren! 4. Bevestig het onderplankje (D) waaraan u intussen kwartron de hoeken hebt gemaakt, met schroeven via de achterzijde van plaat A en via de onder kant in B en C. Op dit plankje kan de artiestenspiegel staan. Als u langs D nog een opstaand randje maakt (niet op de teke ning) is het tevens een berg ruimte voor make-up en toilet spullen. 5 De lampjes worden 'in serie' geschakeld, dat wil zeggen: een 1-aderige draad die via de twee aansluitklemmetjes op de fittingen wordt doorgetrok ken. Aan de onderkant komt die draad bij elkaar en vormt dan een 2-aderig snoer dat u met een stekker aansluit. U kunt daar ook nog een schake laar tussen zetten (zie tek. 6). i. Daar is hij dan, uw artiesten- spiegel. De afwerking is een zaak van eigen keus: schilde ren, bekleden met decoratief materiaal (bijvoorbeeld tex tiel), fineren. Hy kan staan, maar ook tegen de wand ge monteerd worden. Maar doe dat dan (met kunststof ringen) 'op afstand', om de nodige ruimte voor de bedrading te verkrijgen.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 8