LFC heeft meeste klasse in 'huis' Verlies zaalhockeyers i VII IC Oude sterren van I DWS nog niet verbleekt.. Saturnus klopt naaste concurrent SCOREBORD MAANDAG 3 JANUARI 1983 Lugdunum 'totaal'-winnaar Bles Zuma geconcentreerd aan de bal. Daan Kooimans probeert de LFC'er het leder te ontfutselen. Tegen koploper Amsterdam LEIDEN - De zaalhockeyers van de LMHC Leiden hebben gister middag in de Zoeterwoudse Kla verhal een 8-13 nederlaag gele den tegen Amsterdam dat in de overgangsklasse A de ranglijst aanvoert. LMHC kwam slecht uit de startblokken en moest Am sterdam dat met Pierre Hermans op volle sterkte aantrad, al na tien minuten een 0—5 voor sprong toestaan. Leiden herstel de zich enigszins van het zwakke begin en kon door twee strafcor- nergoals en een strafbal van Joan van Marwijk Kooy met 3—6 gaan pauzeren. Een goede periode in het tweede deel bracht Leiden nog op 5-7 (Kooy strafbal en velddoelpunt) maar bleek niet opgewassen te gen de routine van Amsterdam en de schotvaardigheid van De Beaufort die het leeuwedeel van de Amsterdamse doelpunten voor zijn rekening nam. Via 5-10 werd het 8-13. Leiden scoorde nog door Herman Hartevelt, Dirk Drijver en Kooy. DAMES In de eerste klasse verloren de da mes van Leiden gisteravond in de Kievitenhal tweemaal. Eerst werd een 0-2 voorsprong geno men in de wedstrijd tegen Rot terdam door Gemma van Schaik en Hanneke Kamsteeg. Daarna werden drie Rotterdamse tref fers uit strafcorners waarvan de winnende in de laatste minuut gescoord Leiden teveel: 3-2. Het duel tegen Hudito werd door Leiden weer voortvarend begon nen (0—2 door Marielle Bresser). Hudito organiseerde daarna zijn verdediging goed en pakte voorts met 5-2 de overwinning. De Noordwijkse Northgohal was gisteravond het strijdtoneel voor de damesploegen in de tweede klasse A. Noord wijk verloor in zijn eerste ontmoeting met 2-3 van Craeyenhout dat nog zonder puntverlies was. Alexandra van Kan en Josette Beuk maakten de Noordwijkse doelpunten. Tegen Roomburg werd met 2-2 gewisseld van speelhelft en uit eindelijk met 5-5 de punten ge deeld. De doelpunten van Noord wijk kwamen door vier strafcorners van Alexandra van Kan en een velddoelpunt van Lo- ki Faase tot stand. Roomburg had in Joke van der Drift zijn succesvolle scoorster bij de straf hoekslag. De Leidse ploeg won later op de avond met 3-0 van Groen Geel via een 1-0 ruststand. De doel punten voor Roomburg kwamen van de stick van Joke van der Drift, Wivien Kuypers en Maija Sprey. Forescate dat zeer gehavend op trad door zonder keepster te ope reren en zelfs geen keepersuit rusting bij zich had, verloor van het zwakke Groen Geel met 4-2. Ellen Spronzen en Karin Was- sink deden nog iets terug voor de Voorschotense ploeg. Het gemis van de Forescate-doel- vtouw werd tegen het Leider- dorpse Alecto nog meer gevoeld en heeft uiteraard een grote rol gespeeld in de 0—9 nederlaag te gen de Leiderdorpsen. Alecto had in Marjolein van Alderwerelt de produktiefste speelster met Ninette Kokke als bekwaam spelverdeelster. Alecto tegen Craeyenhout was de belangrijkse partij van de avond omdat het hier een duel betrof tussen twee ploegen die hun voorgaande drie wedstrijden hadden gewonnen. Het Leider dorps team was in het begin ster ker en bracht dat tot uiting in de 3-0 stand waar Van Alderwerelt een groot aandeel in had. Het Haagse Craeyenhout kwam in de tweede helft met sterk spel terug en kwam op 3-2. Dank zij onder meer het uitstekende doelverde- digen van Heieen van Ham kwam de overwinning en de koppositie bij Alecto terecht. LEIDEN - Het vijfde zaalvoetbal toernooi dat LFC in de Groenoordhallen organiseerde is ook ditmaal, zowel voor de spe lers als voor de 1500 aanwezige toeschouwers, een sportief suc ces geworden. Lugdunum (ach ter LFC tweede bij de A-teams en eerste bij de reserves) won voor de derde maal het toernooi en mag de prachtige trofee, ge schonken door de gemeentelijke dienst Sport en Recreatie een jaar mee naar de Kikkerpolder nemen. In de serie's werd bij sommige wedstrijden erg goed gezaalvoet- bald, zowel bij de eerste als bij de tweede teams. In poule 1 kwam Lugdunum sterk voor de dag. Tegen VTL, Leiden, Kickers '69, Docos en Alkmania incasseer den de Kikkers niet één tegen doelpunt. In poule 2 gaf UDO een zeker lijkende finaleplaats toch nog uit handen. Een 3-1 voorsprong in de beslissende wedstrijd tegen Voorburg werd onnodig weggegeven. Aan de 3—3 eindstand had Voorburg ge noeg voor een Finaleplaats. Ook in poule 3 volop spanning. De wedstrijd Meerburg-LFC moest de beslissing brengen. Meerburg had aan één punt genoeg maar LFC had meer klasse in huis en werd finalist. Lugdunum startte de finale-serie ongelukkig. Tegen Voorburg wa ren de Leidenaars wel sterker, maar scoorden niet. De verdedi gend ingestelde Voorburgers de den dat één minuut voor het ein de wèl. LFC legde in de volgende ontmoeting de basis voor de eindzege. Ger Nagtegeller (met een voortreffelijk doelpunt) en Nico van As zorgden dat de pun ten bij de organiserende club bleef. In de laatste wedstrijd tegen Voor burg was LFC heer en meester. Onder aanvoering van Peter van der Wal dolden Henk Brandt, Bles Zuma, Ger Nagtegeller, Cees van der Walle, Cock van Zeist, Nico van As en Jan Krom wijk wat met hun tegenstanders. Met een 6-0 overwinning kon trainer Cees Vermeulen tevreden zijn over zijn puppilen. Bij de reserveteams was Lugdu num sterker dan mede-finalisten UVS en ADO. De sportiviteits- prijs ging naar Stompwijkse Boys. FC Lisse In de prachtige sporthal van FC Lisse werden het afgelopen weekeind de finales gehouden van het jeugdtoernooi, dat in de laatste week van '82 was gestart. Als sluitstuk werd een senioren- toernooi met DOSR, Foreholte, UVS en de zaterdag en zondagaf- deiing van FC Lisse afgewerkt. Bij de verschillende jeugdklassen waren Ter Leede Dl, FC Lisse Cl, FC Lisse B2 en Hillegom Al in de finales de sterksten. Bij de senioren kwam de zaterdagafde ling van FC Lisse (selectie De Engel) het beste uit de bus. De zondagsspelers werden tweede, voor Foreholte, UVS en DOSR. West II Voor het zaalvoetbalteam van West II, dat woensdagavond in Rotter dam tegen het Nederlands team uitkomt, zijn vier Leidse spelers uitverkozen: Wim van Harskamp (THB Boys), Ron Bekooy (FC Grovo), Mario Faber (UVS) en Anne Ouwersloot (Glasbergen). Hans van Leeuwen (UVS) die ook op het lijstje stond, heeft zich afgemeld. De selectie wordt aangevuld met Cees Heydra (De Rozet), Bobby Matitatitahewen, Rob Lebakabessy (FC Torna), Rob Ouwehand (FV Snoekie) en Henk de Arend (Ceverbo). Op vallend is het niet selecteren van Bennie de Roo (Ceverbo). DOSR-goalie Edwin van der Meer probeert een inzet van UVS'er Aad Neuteboom onschadelijk te maken. Toto 51 De foutloze kolom ziet er als volgt uit: 1 -1-1-1-2-1-1-1-1-11-1. Er waren 47.000 deelnemers, die bijna 180.000 gul den inlegden. In de prijzenpot zit iets minder dan 85.000 gulden. Toto 52 De winnende kolom in toto 52 is: 1 - 3 - 3 - 1 -1 - 2 - 1 - 3-1 - 3 - 1 - 1. Uiteen inleg van 173.000 gulden, door 42.000 deelne mers, kwam een prijzenpot van 82.000 gulden. Toto-gelijk De winnende wedstrijden voor toto-ge- lijk 52 z(jn: 14 15 - 19 - 20 - 27. Toege- AHC '31 2 16-15. voegde wedstrijd 25. Voor de prijzen is iets meer dan 10.000 gulden beschik baar. Westduite lotto Voor de Westduitse lotto van het nieuw- jaarsweekeinde werden de volgende ge tallen getrokken: 6 - 7 - 9 - 12 - 29 - 48. Het reservegetal is: 16. Spiel 77: 9 - 4 - 0 -1 - 7 Zaalhandbal Heren 2e divisie D: Achilles - AMC/Niloc 24-19, CSV - UD 2 20-23, Monnickendam - Odin 18-11, Seyst - Zeeburg 19-12, Olga/Saturnus - Lotto De winnende getallen zijn: 6 - 8 - 24 - 26 - 29 - 38. Het reservegetal is: 28. Voor het cijferspel werd getrokken: 02 35 79. Er waren 587.160 deelnemers, die ruim 3,5 miljoen gulden inlegden. Voor de prijzen is een bedrag beschikbaar van 1.591.463 gulden, daarbij inbegrepen de jackpot van iets meer dan 94.000 gulden Supertrio Het supertrio werd gelopen in de Nieuwjaarsprijs op de baan van Hilver sum. De uitslag is: 1. nr. 7 Vriend (L. Doopcr), 2. nr. 2 Utopia Fortuna '.A. de Wrede), 3. nr. 10 Ursela A (G. de Jong). De omzet was 138.871 gulden, de uitke ring bedraagt: 173,20. 3e divisie G: Westlandia - DWS 14-17, EHC - Rijn streek 17-14, De Hollandiaan - Atomium •61 23-15, AHC '28 - Saturnus 18-23, UVG - Hellas 2 27-19. 2e divisie D: Attlia AMC/Niloc 2 11-9, VZV - Bato 12-7, Wijk aan Zee Odin 8-10, Vido - Slotervaart 14-6, OASE - Aalsmeer 11-7. 3e divisie G: Westlandia - MMO 8-11, Quintus 2 Schipluiden 21-10, De Hollandiaan HEC 10-8, HVOS - Velo 10-14, UVG Snelwiek 12-10. De wedstrijd oud legen jong LDWS is nog geen paar minuten oud, ofPim t voorsprong. Doelman Bronsgeest is kansloos. x der Meer zet de oudere garde op LEIDEN - De oude sterren van LDWS zijn nog lang niet ver bleekt. De 'vedettes' die op de Vliet in de jaren zeventig furore maakten en de club naar de tweede klasse loodsten, mochten gisteren tegen de huidige selec tie van de Leidse vierdeklasser tonen voor wat ze momenteel waard zijn. Dat is nog veel, zo werd gisteren duidelijk. De rou tiniers zegevierden met 4-2. Natuurlijk waren het niet allemaal oudjes die de overigens goed be speelbare grasmat betraden. Pim van der Meer, Ger en Cees de Roode en Piet Ouwehand zijn weliswaar aardig op voetballeef tijd, maar vertonen hun kunsten nog steeds in competitiever band. Bij voorbaat wisten de jon ge Leidenaars dus dat de eerste overwinning in het nieuwe jaar niet zonder arbeid verdiend zou kunnen worden. Maar voordat arbiter Dick Siera zijn fluit goed en wel 'warm' had geblazen, stond oud-LDWS al met 2-0 voor dankzij treffers van Pim van der Meer en Paul Wetselaar. Hoewel de de jongere 'collega's' van goe de wille waren, raakte de (onze kere) defensieleider Leo de Jong nauwelijks in problemen. In de tweede helft bracht Bart van der Weyden jong-LDWS terug in de race, maar een paar tellen la ter was de marge alweer ver groot. Pim van der Meer toonde aan nog niets van zijn snelheid verloren te hebben. Na een rush van 40 meter prikte hij uiteinde lijk raak achter doelman Brons- geest. Hannie Sjardijn zorgde nog voor 3-2 waarna-Ger de Roo de de eindstand op "4-2 in het voordeel van de routiniers be paalde. Wat reden was voor trai ner van Siem van der Ham om kwaad van de Vliet te vertrek ken... LEIDEN - Saturnus heeft zijn lei dende positie in de tweede divi sie D bij de heren aanzienlijk versterkt door in een propvolle Vijf Meihal de naaste concur rent AHC '31 uit Amsterdam met de ex-internationals Frank van Wcerdenburg en Bob Son- daar met 16-15 te bedwingen. Bij de rust leidde de Leidse ploeg met 10-8. De prestaties van de Leidse zaal handballers gaan meer publiek trekken. Gisteren zaten ruim vierhonderd man in de Vijf Mei hal. die een vooral in de eerste helft spectaculaire wedstrijd kre gen voorgeschoteld. Na de her vatting kon een tactisch beter handballend AHC '31 nog heel gevaarlijk terugkomen. Vooral dankzij een fenomenale Frank van Weerdenburg. Onder hoogspanning werd het met nog anderhalve minuut speeltijd 16-14 voor Saturnus. De Amster dammers, die de snelheid van de Leidse ploeg vreesden, durfden niet op het alles of niets systeem met persoonlijke dekking over te gaan. Zij kozen voor een 3-2-1 de fensie met de meest geroutineer de en bij de Amsterdammers on getwijfeld sterkste speler in vooruitgeschoven positie, Frank van Weerdenburg. Het systeem, werkte. AHC '31 scoorde nog eenmaal, maar daar bleef het bij, tot grote, bijkans dolle vreugde van dc kijkers: 16- 15. Was bij de gasten Frank van Weerdenburg de grote man. bij Saturnus staken in aanvallend opzicht Jan Wolter IJssel de Schepper en Hans Blansjaar el kaar met respectievelijk 4 en 5 treffers naar de kroon. Het zou echter onjuist zijn om al leen de spelers in de Leidse ploeg naar voren te halen, die voor de productie zorgdroegen. Het was een collectief succes, waartoe het sterke keepen van Robbie Spiekerman en het ster ke verdedigen van Anton van Noort zeker zoveel bijdroegen. Gejoel Een typerend moment deed zich voor bij de stand 13-11 voor Sa turnus. Robbie Spiekerman moest toen een lob laten gaan. De bal belandde tegen de bin nenkant van de paal en kaatste vandaar weer in handen van de Saturnus-doelman. Duidelijk geen treffer dus, maar de overi gens goed leidende arbiters had den zich al omgedraaid, zeker van een treffer. Ondanks luid ge joel van de stampvolle tribune met de bekende kreten als 'Hi- ha....' handhaafden zij hun beslis sing, 13-12. Saturnus is echter in de loop der jaren een ploeg geworden, die zich niet zo snel meer uit het veld laat slaan. Zelfs niet tegen een verzameling van getructe oud-in ternationaals. Anton van Noort liet zien dat ook hij een brea k-out kan afmaken. Coach Henk Verwey, weer beheerst lei dend vanaf de kant, schreeuwde nog wel "Geen risico's", maar Peter Waalwijk (3 doelpunten) had Anton van Noort al aange speeld en die faalde niet: 14-12. Waalwijk deed nog een keer van zich spreken. Op een kritiek mo ment, toen de Amsterdammers met twee strafworpen langszij waren gekomen (14-14) zorgde hij voor 15-14 en toen direct daar op Hans Blansjaar vanuit de rechterhoek voor 16-14 had gete kend was de zaak in feite beke ken. "Saturnus heeft", aldus oud-basisspeler Menno Bom, "nog slechts één zwak punt. Er zijn op de kritieke momenten nog geen spelers, die zich als spelleider durven aan te dienen. En dat terwijl er momenteel vol doende rondlopen met de vereis te kwaliteiten". Aanvoerder Ab Dieben bijvoor beeld, die gisteren na 11-9 zo koeltjes alsof hij in een trainings partijtje bezig was een strafworp verzilverde. In de eerste helft werd er een prima pot handbal gespeeld, maar daar moet direct aan toe worden gevoegd dat niet alleen Saturnus in die eerste fase sterk handbal liet zien. Ook AHC '31 onder leiding van Frank van Weerdenburg en Bob Sondaar schotelde het publiek series aan trekkelijke aanvallen voor. De Leidse zege was niettemin ver diend. De jonge leeuwen hadden meer energie dan de vedetten van enkele jaren terug. Succes Ook Oase had weer eens succes. In de tweede divisie D kon Aals meer in Roelofarendsveen geen revanche nemen voor de in de eerste helft van de competitie ge leden nederlaag: 5-11. Bij Oase smaakte jeugdspeelster Annette van der Poel het genoegen haar eerste treffer te scoren in het eer ste team. Het was een daverend afstandsschot, dat Oase op een 3- 1 voorsprong bracht. Het werd zelfs 5-1 en als de formatie uit Oud Ade toen defensief op de zelfde voet was doorgegaan als in de openingsfase zou Aalsmeer toen al voor een hopeloze opgave zijn gesteld. Maar de pupillen van Fred Geurds mochten terugkomen tot 5-3 bij de rust. Misschien zouden zij nog dichterbij zijn gekomen als niet Monique van der Meer een gran dioze en voortdurend goed ge concentreerde wedstrijd had staan keepen. Na de hervatting domineerde Oase, dat bijna moeiteloos de voorsprong op voerde tot 11-6. Voor de laatste treffer zorgde Anita van der Poel vanaf de cirkel op een preciese aanspeelbal van een gisteren bij vlagen weer onweer staanbaar handballende Helma van der Geest. Evenals bij Satur nus moet het succes van Oase worden toegeschreven aan de to tale inzet van de gehele ploeg, waarin naast de reeds genoemde doelpuntenmaaksters nog moe ten worden genoemd Jannie Jansen met een breakout, die 'zat' en toch nog via een straf worp van Helma van der Geest moest worden verzilverd omdat een van de Aalsmeer-verdedig- sters Jannie Jansen onreglemen tair zou hebben afgestopt. Riet van der Poel, sterk verdedi gend, deed in de eerste helft ook nog een duit in het zakje met een diagonale zoever (4-1) en in de tweede helft wilde Roos van der Poel niet achterblijven: 6-3 van grote afstand. De dames van MMO zorgden voor een grote verrassing in de derde divisie F door koploopster West landia in eigen huis kansloos te kloppen, rust 7-5, eindstand 11-8. De achterstand op de nieuwe leidster, het Wateringse VELO, bedraagt nu slechts twee punten en op de huidige nummer twee, Westlandia 1 punt. Het duurde door de goed gesloten defensie aan weerszijden erg lang voordat de eerste treffer werd geproduceerd. Die kwam op rekening van MMO, dat toen maar meteen doorging: 3-0. Het werd zelfs 7-3 voordat Westlan dia, fel aangemoedigd door het Westlandse publiek, terugkwam: 7-5. Na de hervatting werd het zelfs nog 7-7 en toen zag het er voor MMO wel even donker uit. Eerst moest Conny van Goossen voor twee minuten naar de kant en daarna wegens een verkeerde wissel (naar de mening van de tijdwaamemer) ook nog eens Ly- dy Vink. Maar met vier speel sters in het veld en een zeker in die fase fantastisch keepende Riekie Brunt kon Westlandia niet van de numerieke meerder heid profiteren. Weer compleet voerde MMO de score resoluut op tot 10-7. Het was gebeurd met Westlandia. Via 10-8 werd het 11-8 voor MMO, dat nu nog reële kansen op de titel heeft. Bij MMO was Elly van Leeuwen topscoorster met 6 tref fers, gevolgd door Lydy Vink met 3 doelpunten. Voor de rest van de productie zorgden Helma Volwater en Conny Disseldorp. In de tweede afdelingsklasse kon HW '70 het in Roelofarends veen niet bolwerken tegen een vooral sterk verdedigend Oase 2, rust 6-5, eindstand 9-6. FRANK BONTE

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 12