c Sunderland zet Nottingham F. de voet dwars HOI&PUii Crisissfeer omgeeft jubileum kanobond KNMV bestelt topmachines KNVB in zee met Pro Sport Oud-Oranje deelt met KHFC: 2-2 Bettine absent Liverpool niet te stuiten toOTBML CLUB Oefenduels Hans van Breukelen niet tegen Spanje Sport MAANDAG 3 JANUARI 1983 HAARLEM (ANP) - De oud internationals hebben in de 51ste wedstrijd utt de niet ka pot te krijgen serie op Nieuw jaarsdag tegen KHFC de jon ge Haarlemse amateurs een gelijkspel (2-2) moeten toe staan. De internationals voel den de jaren bij de uitvallen van de jongere tegenstanders en misten de noodzakelijke snelheid van bewegingen in het met HFC-ers volgepakte vijandelijke strafschopge bied. tiet voetbal is niet het belang rijkste op de eerste dag van het jaar aan de Spanjaards laan. Het is voor HFC dé gele genheid oude bekenden te verwelkomen en voor een handvol oude sterren nog eens te voetballen op een groot veld. Dat gaat, zoals 2000 toeschouwers duidelijk bleek, ieder jaar een beetje moeilijker. De injectie met Piet Schrijvers, de echte in ternational, en Gerrie Müh- ren, de ware vedette, was net niet voldoende om te verhul len dat de oude hap moeilij ker omstandigheden nodig heeft om gebruik te kunnen International Piet Schrijvers (derde van rechtsversterkte het elftal van de oud-internationals, dat 2—2 speelde tegen KHFC. Herkenbaar op de foto zijn (v.l.n.r.) Henk Warnas, Frits Flinkevleugel (half zichtbaar), Bennie Muller, Sjaak Swart, Klaas Nuninga, Schrijvers, Theo van Duivenbode en Coen Moulijn. maken van de wat belegen vaardigheden. Door Van Tetering en Kurpers- hoek nam HFC een voor sprong van 2-0, maar in het laatste half uur bleek ook de Haarlemse conditie niet on uitputtelijk. Het inzetten van Reinier Kreyermaat en Wytze Couperus, die rechtlijnig te werk gingen, was gunstig voor oud-Oranje en de druk werd groter toen in de verde diging één-op-één werd ge speeld. Rinus Israel, die net als Sjaak Swart ook dit soort wedstrijden graag wil win nen, verdrong de wat overbo dige Leen van der Lugt (al ja ren spelend in oud-Oranje, maar hij was nooit internatio nal) uit de spits en Schrijvers kwam keer op keer ver uit zijn doel om als ausputzer op te treden. Swart zorgde voor 1-2 en Wyt ze Couperus, het HFC-lid, dat vorig jaar het enige doelpunt tegen de oud-internationals maakte, had nu voor de oud jes het laatste woord. APELDOORN (ANP) - De Nederlandse kanobond viert binnenkort het 50-jarig bestaan in crissfeer. Tweespalt in de nationale ploeg leidde de laatste maanden in de piepkleine kanowereld tot steeds scherpere verwijten, van bak- naar stuurboord en terug. Onder tussen peddelt de kanotop in de twee stukken van de uiteen gereten boot moeizaam richting Tampere, waar de strijd om de wereldkampioenschappen bepalend zal zijn voor de afvaardiging naar de Olympische Spelen in Los Angeles over goed anderhalf jaar. Zolang het conflict binnen de eigen kring niet wordt opgelost, is een behoorlijke prestatie uitgesloten en kan er geen sprake zijn van een olympische kanomissie. DEN HAAG (ANP) - De Neder landse tafeltennisploeg zal zijn wedstrijd voor de Europese com petitie tegen Finland, op grond van gemaakte afspraken met de speelster, zonder Bettine Vriese- koop spelen. Voor het duel, dat op 8 januari in Helsinki plaats vindt, zijn aangewezen: Mirjam Kloppenburg (Torenstad), René Hijne (H.H. Alkmaar), Bob Pot- ton (Valkenswaard) en Henk van Spanje (De Veluwe). De ellende begon tijdens de we reldtitelstrijd in Belgrado aan het einde van zomer. Oppervlak kig bekeken kwamen juist uit de Joegoslavische hoofdstad teke nen van hoogconjunctuur. Naja ren lijden onder het juk van de Oosteuropese oppermacht sleep ten Ron Stevens en Gert-Jan Lebbink in de K2 10.000 meter onverwacht een zilveren medail le uit het water. De feestvreugde was van korte duur. Amper terug in Nederland schreven tien leden van de nationale ploeg (zeven he ren en drie dames) een brief naar het bondsbestuur met de mede deling dat zij er de voorkeur aan gaven voortaan zonder trainer Karei Muys verder te gaan. Zij hadden geen vertrouwen meer in de bondstrainer. Niet veel later arriveerde bij het bondsbestuur een brief van de technische com missie om ploegleider Ep Stor- mink te ontslaan. Na een gesprek met trainer Muys nam het bondsbestuur met grote meerderheid drie besluiten: 1. Het bestuur behoudt het vertrou wen in trainer Muys. 2. Ploeglei der Stormink wordt ontheven uit zijn (onbezoldigde) functie. 3. De selectieploeg krijgt de gelegen heid opnieuw met Muys te trai nen, anders moeten zij de kosten zelf dragen. Het resultaat was dat op de eerstvolgende training ze ven geselecteerde kanovaarders ontbraken. Slechts drie meldden zich present. Die situatie was aan het einde van het jaar onveran derd. De 'rebellen', onder wie het zilve ren koppel, zochten hun heil bij LONDEN (Reuter) Sunderland gaat door met strepen te trekken door de rekeningen van prominente tegenstanders. De ploeg, die nog steeds laat ste staat in de League, hield in het kerstprogramma Manchester United en Liverpool op 0—0 en zaterdag kwam Nottingham Forest op eigen veld niet verder dan een score zonder doelpunten. Sunderland beroofde dus drie topploegen van twee winstpunten, want in Engeland geeft een ge lijkspel nog altijd maar een punt, maar een overwinning drie. de in Enschede wonende Tsje- choslowaak Boubin. Zo vorm den zij een apart trainingskamp met een adviseur, die nadrukke lijk verklaarde beslist niet de op volger van Karei Muys te willen worden. Het blijft behelpen op deze manier. Formeel hebben de zeven de gelegenheid zich via se lectiewedstrijden te kwalificeren voor de wereldtitelstrijd in Tam pere. Bij uitzending naar Finland vallen ze echter weer onder de bondstraner, die zij niet meer weten te waarderen. Kanobond-voorzitter Lebbink be treurt de gang van zaken zeer. "Topsport is belangrijk. Wij heb ben een lange geschiedenis op de Olympische Spelen. Nu ziet het er naar uit, dat we niet deelne men in Los Angeles. Het is te ho pen dat er snel een oplossing komt, zie ik nog geen enkele aan wijzing in die richting". Osvaldo Ardiles is weer terug bij Tottenham Hotspur. Na de Falkland-crisis werd de Argentijn uitgeleend aan Paris SG. Door de komst van de Joegoslavische international Susic werd Ardiles bij de Franse club overbodig. Voor Liverpool was dat geen pro bleem, de club lijkt onstuitbaar op weg naar zijn veertiende titel in de League. Door het gelijke spel van Nottingham Forest en de eigen overwinning (5—1) op Notts County, groeide de voor sprong tot acht punten. Man chester United liet het gat met Liverpool niet groter worden, 3-1 tegen Aston Villa na een se rie van drie wedstrijden waarin niet werd gescoord. Liverpool had tegen Notts County een kwartier nodig voor Rush de score opende. Drie minuten later echter was de winst al weg door de gelijkmaker van Fashanu. Dat was de laatste opmerkelijke daad van County. Kenny Dalglish maakte er voor rust nog 2-1 van en in het laatste kwartier maakte Dalglish nog een en Ian Rush zelfs twee doelpunten. Stapleton VENLO - In een vriendschap pelijke wedstrijd heeft de eerste-divisieclub FC VW gistermiddag met 1-0 van eredivisieclub Helmond Sport gewonnen. Het doel punt werd gemaakt door Heinz Mostert in de eerste minuut na rust. Scheids rechter was Roelofsen. Er waren 1000 toeschouwers. In Breda speelde NAC gelijk tegen de Bundesligaclub Bayer Leverkusen: 1—1. Guus van de Borgt gaf NAC kort na rust de leiding, Waas zorgde voor de gelijkmaker. Er waren 1500 toeschouwers bij deze slechte wedstrijd. In Maastricht versloeg Roda JC MW met 3-0. John Erik- sen scoorde tweemaal, Eugè- ne Hansen eenmaal. Wagcningen kwam op eigen veld niet verder dan 2-2 te gen de amateurclub Achille- s'29, die bij rust zelfs voor stond: 1-2. Scoreverloop: Wijnhoven 1-0, Bons 1-1, Van der Ley 1-2, Mentink 2-2. Wageninger Norrie mis te een strafschop. In Utrecht zegevierde Volen- dam over de amateurs van Elinkwijk: 2-3. Voor 300 toeschouwers maakte Wim Kwakman twee doelpunten voor Volendam, Kees Guyt een. Voor Elinkwijk scoorde Oege Boonstra twee keer. In de Langeleegte won FC Twente met 2-0 van Sport club Veendam. Rohde open de de score, UEFA-interna- tional Van Benthum maakte het tweede doelpunt. Frank Stapleton was, met twee doelpunten, de belangrijkste man voor Manchester United te gen Aston Villa. International Steve Coppel maakte de derde treffer. Alan Sunderland maakte het eer ste doelpunt van 1983 in de eer ste divisie. Hij scoorde al na drie minuten voor Arsenal tegen Swansea. De Joegoslavische in ternational Vladimir Petrovic, die voor de Gunners debuteerde, bereidde het tweede doelpunt van Tony Woodcock voor. Watford, de nieuweling uit noord- Londen, die zich nog steeds staande houdt tussen de topploe gen, leek in Brighton weer op te rukken naar de tweede plaats. De voorsprong van één doelpunt (Jackett) werd echter vijf minu ten voo tijd te niet gedaan door Peter Ward. Watford deelt daar door de vierde plaats met West Ham United en Coventry City, op tien punten van Liverpool. Uitslagen: Arsenal-Swansea 2-1; Birmingham-Manchester City 2—2; Brighton—Watford 1—1; Ipswich-Southampton 2-1; Li verpool-Notts County 5-1; Lu-- ton-Coventry 1-2; Manchester United-Aston Villa 3—1Not tingham Forest-Sunderland 0-0; Stoke City—Norwich 1—0; West Bromwich Albion-Ever- ton 2-2; West Ham United-Tot tenham Hotspur 3-0. Schotland In de Schotse eredivisie bleef Cel tic onaantastbaar leider door een overwinning met 2-1 op stadge noot Glasgow Rangers, dat daar door de bleke aanvoerder van de kansloze middenmoot bleef. McStay opende de score voor Celtic in het eerste kwartier, maar Black maakte snel gelijk voor de Rangers. Charlie Nicho las zorgde in de tweede helft voor de eerste overwinning van Celtic in het nieuwe jaar. Benfica In de Portugese competitie heeft Benfica zijn eerste nederlaag ge leden in de derby met Sporting, 1-0. De toppositie van Benfica bleef niettemin vrijwel onaange tast omdat naaste concurrent Porto met 1-2 bij Amora verloor. ARNHEM (ANP) - De Koninklij ke Nederlandse Motorrijders ver eniging (KNMV) heeft bij de Ja panse motorenfabriek Honda twee topmachines besteld. De bestelling van de twee 500 cc- wegracemotoren, waarvoor de bond een bankgarantie van 200.000 gulden heeft afgegeven, dient om de topsport in Neder land te behouden. De machines zijn bestemd voor Jack Middel burg of Boet van Duimen, die tot nu toe de financiële basis voor het Grand-Prinxseizoen 1983 niet rond konden krijgen. Mid delburg en Van Duimen moesten daarom de bestelling van con currerend materiaal achterwege laten. Middelburg, na het afgelo pen seizoen door fabriek en sponsor in de steek gelaten, heeft daar onlangs bij de KNMV zijn beklag over gedaan, waarna op korte termijn (twee weken na de uiterlijke besteldatum) via de Nederlandse importeur de order voor twee Honda-racers volgde. Geld De KNMV zal de machines, wan neer de bestelling door de Japan se fabriek gehonoreerd wordt, zeker niet in eigendom nemen. De kandidaat-rijder moet in de komende maanden het geld voor de twee motoren op tafel bren gen. Als dat niet gebeurt, dan wil de KNMV de wegracemachines verkopen aan de hoogst bieden de. ZEIST (ANP) - Het sectiebe- stuur Betaald Voetbal van de KNVB en het bureau Pro Sport Promotions uit Hil versum hebben vrijdagoch tend een overeenkomst gete kend inzake het opzetten en begeleiden van de sponso ring en reclame voor onder meer het Nederlands elftal, Jong Oranje en het UEFA- team. Het bureau garan deert de KNVB een bedrag van 200.000 gulden per jaar. In een later stadium, de ver wachting is in februari 1983, zullen de uitgewerkte plan nen voor het aantrekken van sponsors voor het Neder lands elftal openbaar wor den gemaakt. Beide partijen verwachten door deze sa menwerking een gericht be leid te kunnen voeren ten aanzien van het benaderen en begeleiden van sponsors, die interesse tonen in de di verse activiteiten van het betaalde voetbal, met name van het Nederlands A-elftal. De overeenkomst, waarvoor de onderhandelingen bijna een jaar duurden, is aange gaan voor een periode van vier jaar, ingaande 1 januari 1983. GARMISCHIPARTENKIRCHTEN (DPA) - De Oostenrijker Armin Kogler heeft zaterdag in Gar- misch Partenkirchten de tradi tionele skispring wedstrijd ge wonnen. Kogler kreeg in dit tweede onderdeel voor de Vier- schansentoernee 242,3 punten, 0,1 punt meer dan de Noor Steinar Braaten. Kogler bereikte afstan den van 101.5 en 97,5 meter. Steinar Braaten (Noo) 242,2 (99 en 103,5 m); 3. Jens Weisflog (Odl) 241,5 (99,5 en 102,5 m); 4. Matty Nykaenen (Fin) 238,5 (100 en 100,5 m); en Jari Puikkonen (Fin) 238,5 (99 en 100,5 m). UTRECHT(GPD) - Zes weken voor de kwalificatiewedstrijd tus sen Spanje en Nederland heeft de eerste international bericht van verhindering gestuurd. Doelman Hans van Breukelen ge neest slecht van zijn knie-operatie en blijft tot maart uit de roulatie. Het rechterbeen van de voormalige FC Utrecht-speler is dinsdag in een gipsen steun gezet nadat het kniegewricht een paar dagen eerder is „uitgewassen". Na de operatie van enkele we ken geleden toen Van Breukelen een meniscus is kwijtgeraakt, bleef er veel vocht zitten op en onder de operatieplek. Het kapsel wa zo geirriteerd dat injecties waarmee vocht uit de knie werd gehaald tevergeefs waren. De doktoren vreesden aanvankelijk voor trombose, maar na on derzoek bleek dat vermoeden onjuist. Sinds een dag of drie blijkt het genezingsproces bij Van Breukelen, die nog tot vrij dag in het ziekenhuis moet blijven, ten goede gekeerd. „Ben ik eerder opgelapt", aldus de doelman, „dan wil ik natuurlijk eerst een paar wedstrijden voor Nottingham spelen, voordat Oranje ter sprake komt. Het Nederlands elftal kan ik op 16 februari dan ook wel vergeten, hoe spijtig ik dat ook vind". De bondscoach hoeft nu niet te kiezen tussen Van Breukelen en Schrijvers. De doelman van Ajax, die met Rijvers de afspraak maakte dat hij alleen in noodgevallen voor Oranje zou uitko men eiste voor zijn optreden tegen Malta dat hij ook zou mee dingen voor de plaats onder de lat tegen Spanje. De strijd met Van Breukelen is door het lange herstel in het voordeel van Schrijvers beslist. Dundee United bleef tweede door de derby met FC Dundee met 2-0 te verslaan. Aberdeen volgt Dundee United op een punt en Celtic op vier na winst met 2-0 op Hibernian. Frank McGhee maakte de doelpunten in de eer ste helft.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 10