"Als ik iets wil, dan gebeurt het altijd" CUS^ C Uw Gasbedrijf adviseert. RADIO TELEVISIE Rob de Nijs twintig jaar in het vak S*s Radio - tv Er zijn lieden, die over een aanmerkelijk grotere originaliteit die nen te beschikken voordat hun stem in het vinyl wordt geperst. Maar volgens de bescheurkalender van Van Kooten en De Bie was er geen twijfel mogelijk. Niet zodra had Rob de Nijs zich een nieuw kapsel aangemeten of men was van oordeel dat er onverwijld een nieuwe grammofoonplaat met het voormalige tieneridool diende te worden gemaakt. Kijk de platenhoezen er maar op na, meldde het simplistische duo. En inderdaad, elke keer weeraan golft en krult het haar in een andere coupe over de schedel van de zanger van het (over 't algemeen) droevige lied. Maar nu kan De Nijs dan toch met niet geringe trots kond doen van het feit dat er eindelijk een ande re reden is gevonden om met hem een grammofoonplaat te maken: „Ik zit twintig jaar in het vak!". Een onthulling overigens, die toch enige verbazing wekt. Twintig jaar nog maar? Drupte „Ritme van de Regen" dan al niet veel langer geleden via de ra dio onze huiskamers binnen? De Nijs lacherig: „Toe zeg. Zo oud ben ik nu ook weer niet". Hij is nu dus veertig. Een slanke, wat slordig ogende man met diepe voren in het gezicht. „Van nacht zat ik nog in België", ver ontschuldigt hij zich met schorre stem, „koffie?". Het begin van een „lopend" gesprek. Woonka mer, keuken, eethoek, tuin, terug in de woonkamer. Hij lijkt het buitengewoon druk te hebben, maar waarmee precies is niet al tijd duidelijk. Belinda Meulen- dijk, zijn levensgezellin doet haar middagslaapje (ze is in ver wachting) en mengt zich later vanuit haar kamer ook in de dis cussie. Het blijkt voor het bezoek min of meer het signaal te zijn om de aftocht te blazen. Niet dat Rob onvriendelijk wordt, maar het ene, van tevoren toebemeten uurtje is toch al verdubbeld en ne... „Ik moet nu boodschappen doen". Rob de Nijs moet voor bladen als Privé en Story een verrukking zijn. Binnen een half uur ligt zijn hele hebben en houwen op tafel zonder dat daar nu direct om wordt gevraagd. Misschien dat hij nog wat geëmotioneerd is. Kort geleden kwam de scheiding „erdoor" met zijn ex-vrouw Elly en bijna tegelijkertijd zegde de eigenaar van het welvaartswitte huis waarin Rob en Belinda nu wonen, de huur op: „Kopen of eruit". De Nijs ietwat ontdaan: „Ik kan niet tegen zulke dingen. Ik heb vannacht geen oog dicht gedaan". De reden van zijn soms verbijste rende openhartigheid ligt 'm vol gens Rob aan het feit, dat „ze" er toch wel achter komen. Dus kan je ze beter vóór zijn door het zelf te vertellen. Dan hou je er ten minste nog controle over ook. Daarbij vraagt de minstreel zich af waarom Kees van Kooten luid wordt bejubeld als hij in zijn boek Veertig zover gaat dat De Nijs zich afvraagt of de schrijver dat wel kan verantwoorden te genover vrouw en kinderen ter wijl diezelfde jubelende „intelli- gentia" voor hem zijn neus op haalt als hij bijvoorbeeld publie kelijk laat weten dat zijn ex- vrouw niet naar buiten durft te komen wegens pleinvrees en dat Belinda in zeer blijde verwach ting is van hun eerste kind. „Van Kooten gaat met dat vreemd gaan van 'm nog wel een stukje verder. Zo ver zou ik nooit gaan". Tussen autobiografisch getinte ro mans en ontboezemingen in Pri vé en Story zit natuurlijk wel enig verschil, maar Rob heeft weinig lust daar verder over door te zeuren. Iedereen doet het op zijn manier. „De breuk met Elly heeft toen nogal wat opzien ge baard, maar je gelooft toch zeker niet dat ik die hele affaire in alle stilte had kunnen regelen hè? Toevallig ben ik daar net een beetje te bekend voor, ze herken nen me al aan mijn achterhoofd. Je kan natuurlijk je kop houden over alle achtergronden en ge woon zeggen: ik ben nu met Be linda. Maar dan waren ze toch door Ruud v.d. Dobbelsteen gaan graven, dus heb ik - voor dat er allerlei onzin geschreven en gezegd zou worden - gewoon de waarheid verteld". „Redster" lij zou het, als het weer zou gebeu ren, precies zo doen. „Maar", laat de bard met grote zelfverzekerd- Rob de Nijs op het toneel heid weten, „het gebeurt niet meer". Hij omschrijft Belinda als „de redster van zijn persoonlijke leven". „Ik zat in de tijd dat ik met Elly was, zoveel energie in een verborgen leven te stoppen, dat ik er als artiest en ook als mens aan kapot zou zijn gegaan. Het leven werd een sleur waar ik steeds moeilijker tegen kon. Het ging gewoon niet meer en Belin da heeft me daarop gewezen. Schuldgevoelens, medelijden, ja natuurlijk had ik dat. Maar er ge beuren nu eenmaal dingen met mensen en dat moet je leren ac cepteren. Ik heb ooit gezegd: ik wil nooit kinderen. Nu ben ik verschrikkelijk blij dat ik bin nenkort vader word. Maar dat is toch heel normaal, je mag - naarmate je inzichten anders worden - toch zeker wel eens een keer van mening verande- De troubadour over zijn liedjes: "Er moet iets van mezelf inzitten. Iedere zanger maakt als hij het goed doet tenminste - een ont wikkeling door. Ik zing „Ritme van de Regen" nog bijna elke avond omdat ze ernaar vragen en ik zing het nog wel met plezier ook. Maar het heeft niet meer mijn voorkeur. Ik hou van me lancholieke, wat droevige lied jes. Wat niets met sentiment te maken heeft. Ik heb wel eens ge zegd: Mijn publiek luistert graag naar me omdat ik precies het ge dicht zing, dat zij hadden willen maken". Want alleen is maar alleen Ik kan niet leven met die stilte om me heen Waar ik ga of waar ik sta, of waar ik ben Op straat of in de tram Ik hoor overal je stem En doof ik 's nachts het licht Dan droom ik datje naast me ligt. (Uit „Alleen is maar alleen" - tekst Benny Neyman). Rob de Nijs: „Ja zoiets. Ik krijg veel brieven, vooral van vrouwen - want dat zijn mijn grootste fans waarin ze schrijven dat ik precies zing wat zij voelen. Ze zien hun situatie bevestigd en dat is precies wat ze willen. En wat ik wil. Toen ik begon met De Lords ging het me alleen maar om de roem. Ik vond het leuk dat zingen maar voor alles wilde ik een plaat maken. Wat erop zou komen te staan, dat was van later zorg. Maar nu is dat omgekeerd. Ik zoek eerst de stukken bij el kaar en als ik daar tevreden over ben, dan ga ik pas de plaat ma ken. Of stukken zoeken, de Rob de Nijs gelukkig met Belinda Meuldijk. meeste nummers zijn speciaal voor mij geschreven en op die manier is de plaat dan toch veel meer iets van jezelf'. „Jan Klaassen", zegt de zanger, was het eerste nummer dat hij zong omdat hij het echt een leuk „stuk" vond. „Daarvoor was ik helemaal op de verkeerde ma nier bezig. Dat wist ik ook wel, maar probeer er maar eens uit te komen. Je zit in een bepaald hokje en heb niet de moed te zeg gen: ik wil iets anders. Een moei lijke tijd. Ik heb in alle obscuri teit voor dertig gulden per avond in een club in Scheveningen jazz staan te zingen. Evergreens. Vier maanden lang". Achteraf bezien, is hij dankbaar dat hij die periode heeft meege maakt. Jazz, Circus Boltini, Oe- bele, Harmeien, twee musicals en Sito Hoving. Een dwalende ADVERTENTIE Een lek in een slang, vervuilde branders, heel gevaarlijk. Laat uw gasapparatuur regelmatig controleren door een vakman. Waar u zo iemand vindt? Informeert u eens bij uw Gasbedrijf. Dit is een publicatie vandein VEG1N samenwerkende Gasbedrijven zanger die pas weer door Len- nert Nfjgh en Boudewijn de Groot op de rails werd gezet met Jan Klaassen, de Trompetter. Rob: „Ik heb in die tijd een enor me ervaring opgedaan. Toen had ik dat niet zo in de gaten en ik was er ook nooit zelf aan begon nen. Maar dat zijn nou wel pre cies die momenten waarvan je la ter beseft: „Toen heb ik geluk ge had, toen heb ik veel geleerd", terwijl je jezelf op dat moment diep ongelukkig voelde. Ik wist dat ik iets beters kon. Het klinkt pedant, maar dat gevoel heeft me nooit verlaten. Dat vertrouwen, dat ik eens weer terug zou keren aan de... nou ja, laat ik het dan maar „de top" noemen... dat heb ik altijd gehouden. Ik ken me zelf. Als ik iets wil, dan gebeurt het ook. Of laat ik het zo zeggen, dan gebeurt het bijna altijd". HILVERSUM I Jacobs's Platenscala. 20.03 Schon is! die Welt, operette ftumnfa D Reisdoel Menselijk Brein, hoorspcl- sene. 21 47 Lichte graramofoonmuz- 22 02 Sophisticated ladies Musical- Groot Licht 5 02 Truck HILVERSUM II 18.00Nws. 18 10TROS Allerlei. P P 18 20 Uitz. van de PPR HUM VERB 18 30 Het voordcel van de twijfel TROS 19 00 Tros Klanter service. (20.00 Nws 20 30 Dolstra n de Vries in Puzzels 21 00 Om het boek TELEAC 21 30 Planten ver zorgen in huis en tuin TROS 22 30 Nws. 22 40 Finale 23 55 Nws. HILVERSUM III NOS 18 04 Top Honderd 1982 VA RA 19 02 Popdonderd 21.02 Moon- dogs. HILVERSUM IV 20.00 Radio Kamerorkest met klari- Klass. muziek. 20.30 Aanloop tot Shubert Vocale muziek. 22.25 Orgelconcert. WOENSDAG HILVERSUM I Ieder heel uur nws VOO 7 02 Ook Goeiemorgen. 9 03 Muziek terwyl u werkt 10 30 Kletskop 12.03 Will wil wel 14 03 De Ju" en bellen EO 1 17.55 Mededel HILVERSUM II VARA 7 00 Nws 7.10 Ochtend gymnastiek. 7.20 VARA Woensdag op 2 De Wekkerradio. (7 30. 8.00 en 8.30 Nws. 7.20 Een greep uit de och tendbladen. 8.11 Aktual. 8.33 De reaktietelefoon) 840 De vooruit gang. NOS: 9 05 Gymnastiek voorde vrouw. 9.15 Werkbank. 9.24 Water standen 9 30 Nws TELEAC 9 33 Planten verzorgen in huis en tuin VARA: 10 03 Discussieprogr. over medezeggenschap.. 10.23 Vrouwen- agenda. 10.30 Nws 10.33 Hoor Haar 11.30 Nws. 11 33 VARA Woensdag op 2: Leef-tyf-genoeg. OVER- H VOORL 12.26 De politie nu 12.26 Mededel voor land- en tuin bouw 12.30 Nws VARA 15.32 Kerk vandaag-extra. (16 30 Nws 16 32 Studio 55. 17.30 Nws. 17.36 Hier c HILVERSUM III KRO: 7.02 Manneke Pop. 8.34 Para plu. 1034 Muziek. Zang en Dans, voor Nu, Heden en Thans 12.34 Vraag en aanbod 13.30 Weeshuis van de hits. 14.34 K-rock. 16 34 Nws- HTLVERSUM IV NCRV. 7 00 Nws 7 02 Het levende Woord. 7.10 Preludium. 8.00 Nws. 8.05 Platen-nws. 8.45 Musica Sacra. 9.15 Onder de Hoogtezon. 10.00 Or- kestpalet 12.00 Divertimento 13 00 Nws. 13.30 BBC Symphony Orche stra met piano Klass muz 14 00 Nieuwjaarscantates. 15 05 Fluit- en pianorecital. 16.15 Pittsburg Sym phony Orchestra: Klass. muz NOS 18.23 Nieuws voor slechthorenden 'TELEAC 18.33 Introduktieprogramma econo- 18.48 Introduktieprogramma gezond heidsvoorlichting epilepsie. NOS 18.58 Journaal EO 19.00 EO-Kinderkrant Extra. „De prijs voor het mooiste werkstuk". Tweede aflevering uit de driedelige kinderfilm „Treasures of the snow" naar het boek van de Engelse schrijfster Patricia St. John. 19.30 Het ontstaan van Israël. „Salomo en de koningin van Scheba" (7). Ko ning Salomo krijgt op het hoogtepunt van zijn roem bezoek van de koningin van het Zuiden, de koningin van Sche ba genoemd. 20.00 EO Internationaal. 3 x M, More Message in the Media, het label waar onder de Evangelische Omroep zich internationaal presenteert. Steeds meer wordt de media, gebruikt om al lerlei boodschappen de wereld in te zenden. In deze informatieve uitzen ding doen drie presentatoren een greep uit het dagelijks nieuwsaanbod van de media uit binnen- en buiten land. NOS 21.37 Journaal 21.55 De Vitale Factor. „Sail the mid night sun". Derde aflevering uit de se rie over niet-Europese culturen. Een gedicht van politicus-schrijver John Kasaipwalova, afkomstig van de Tro- biand-eilanden, een deel van Papoea Nieuw Guinea, is bewerkt tot een theatervoorstelling en wordt door de groep „Raun Raun" overal in Papoea Nieuw Guinea gespeeld. Het vertelt het verhaal van de held Niugini en daarmee van de geboorte en groei van de nieuwe staat. 23.00 Journaal 23.05 Nieuws voor slechthorenden WOENSDAG NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor slechthoren den. AVRO 15.30 Kinderbios. Gevarieerd kinder- filmprogramma, 18.25 Paspoort. Informatie voor Joego- slaven en Italianen. 18.35 Sesamstraat TROS 18.57 Dierenverhaaltjesland. „De vos en de wolf'. Tekenfilmserie. 19.04 Matthew Star. „Een angstig kam- peeravontuur". Amerikaanse science- fictionserie met Peter Barton, Louis Gossett jr. e.a.: Een bergleeuw en twee uit een inrichting ontsnapte misdadi gers verstoren de rust van een groep jonge kampeerders. Als het te gevaar lijk dreigt te worden, komen de bijzon dere krachten van Matthew Star goed van pas. NOS 20.00 Journaal TROS 20.28 In de kijkerd (1). In een program ma dat in mei van dit jaar werd uitge zonden werden kijkers opgeroepen mee te doen aan de TROS Smalfilm wedstrijd om de Gouden Camera. Pre sentator Wim Bosboom introduceert zeven van de twaalf winnende film pjes en hun makers. In het tweede deel van dit programma, dat maandag 3 januari wordt uitgezonden, wordt de uitslag en prijsuitreiking bekendge maakt. 21.05 De Manions van Amerika. Eerste aflevering van een driedelige Ameri kaanse historische serie met Kate Mul- grew, Simon MacCorkindale, Pierce Brosnan e.a.. 22.40 Tros Sport Extra. Samenvatting van het WCT-tennistoernooi in het Amerikaanse Hartford. NOS 23.25 Journaal 23.30 Nieuws voor slechthorenden 19.07 Uitzending door derden. Program ma van de Katholieke Televisie- en Radio-Omroep. 19.37 Lottowinnaars, Mededelingen en Morgen 19.45 Journaal 20.10 Kijk uit! Verkeerstips. 20.15 I.Q. Kwis met denk- en weetvragen onder leiding van Herman van Molle. 20.45 Videofoon. Popprogramma met vi deoclips uit binnen- en buitenland. 21.10 Een begeerde bruid, Maria van Bourgondië. Vijfhonderd jaar gele den stierf Maria van Bourgondië. Dit programma is een evocatie van de meeste beslissende fase in het leven van de jonggestorven vorstin: de keu ze van een echtgenoot. Met: Mieke Bouve, Doris van Caneghem, Ugo Prinsen, Paul Cammermans e.a. 22.05 De ongewone wereld van Roald Dahl. „De parapluman". Aflevering uit de Britse verhalenserie „Tales of the Unexpexted" met Sir John Mills, Jennifer Hilary, John Carson e.a.: Wanneer de lucht betrekt en de eerste regendruppels beginnen te vallen ver schijnen overal de paraplu's. Dan duikt ook de „man-met-de paraplu" op. Men zou denken dat hij in de para plu-branche werkzaam is, maar... 22.30 Journaal WOENSDAG 16.00 Open school. Veilig en zuinig auto rijden 17.00 Op het Schildpadplein. „Schild wacht pas op!" Kerstfeest voor de jeugd. 18.00 Tik Tak. Kleuterserie. 18.05 De Smurfen. „Het ei en de Smur fen" en „De Supersmurf'. Tekenfilm serie. 18.30 Juke Box. Abba met: „Summer- night City"; „The Winner takes it all" en „Does your mother know". 18.40 Het geheim van de Leeuw van Ve netië. Laatste aflevering uit het drie delig Vlaams jeugdfeuilleton naar het boek van Kitty Leibovitch met Rober- tino Nana, Guido Zuliani, Oswald Ver- svp e.a. BELGIË 2 19.00 Toets. Over Toets valt definitief het doek maar niet zonder de Mega foonfanfare, niet zonder de danseres An-Thérèse de Keersmaeker, niet zon der wat advies tegen de eenzaamheid, niet zonder de presentators die Toets versleet en niet zonder de Talking Heads. 19.37 Mededelingen en Morgen 19.45 Journaal 20.10 Kijk uit! Verkeerstips. 20.15 De Nieuwe Orde. „Orde in de staat!" Derde aflevering uit de serie historische enquêtes van Maurice de Wilde over de Nieuwe Orde in Belgie voor en tijdens de Tweede Wereldoor log: De economische crisis van de ja ren '30: de sociale en politieke gevol gen. 22.25 Open School. De Steek-er-wat- van-op-show. Gesprek rond het the ma: „Hoe veilig leven wu?". DUITSLAND 1 17.50 Journaal 20.00 Journaal 20.15 Ein Abend mit Georg Thomalla. „Geen man om te trouwen". Amuse mentsprogramma. 21.00 Report 21.45 Dallas. „Gevaarlijk spel". Ameri kaanse serie met Patrick Duffy, Linda Gray, Barbara Bell Geddes e.a.: JR Ewing is geschokt. Jock, die nog steeds in Zuid-Amerika aan de slag is, verrast de familie met een document, dat een einde moet maken aan de ei genzinnige handelspraktijken van zijn oudste zoon. Ook met de Farlows heeft JR problemen. De olieprijzen blijven dalen en JR zit dat nu met te grote voorraden. 22.30 Thema's van de dag 23.00 Spellbound. „Ich kampfe urn dich". Amerikaanse speelfilm uit 1942 van Alfred Hitchcock met Ingrid Bergman, Gregory Peck, John Emery e.a.: De jonge psychologe dr. Constan ce Peterson werkt in een inrichting waar haar collega dr. Fleurot tever geefs haar hart probeert te veroveren. Men wacht op de komst van een nieu we hoofdarts, die dr. Murchison moet vervangen. Wanneer dr. Edwards arri veert, voelt Constance zich onmiddel lijk tot hem aangetrokken. 00.50 Journaal WOENSDAG 10.00 Journaal en Tagesthemen 10.23 Der rote Strumpf. Kinderfilm. 11.50 Terugblik 12.10 Report. Baden-Baden. 12.55 Persoverzicht 13.00 Journaal 13.25 Zirkusgeschichten. Serie. 13.50 Lucilla (slot). Laatste afivering van de tweedelige tv-film met Ger- traud Jesserer en Gerd Bockmann: Dokter Grosse heeft Lucilla geope reerd, maar ze moet nog een verband dragen. Nu de dag nadert dat ze weer zal kunnen zien, voelt Oscar zich onze ker. Hij wil niet, dat Lucilla hem ziet zoals hij is... 15.20 Janosik, Held der Berge (5) Poolse jeugdserie. 16.10 Journaal 16.15 Geheimnisse des Meeres. Docu mentaire van Jacques Cousteau: De zoogdieren die momenteel in zee leven hebben vroeger op het land geleefd. Om een of andere reden pasten zij zich miljoenen jaren geleden aan aan het leven in zee. 17.00 Robinson Crusoe. Poppenserie 17.25 Traume, die keine blieben. Van daag: „Albert Schweitzer". 17.50 Journaal DUITSLAND 2 17.55 Jack Halborn (4). Serie naar de ro man van Leon Garfield met Patrick Bach, Matthias Habich e.a Jack Hol- born, kapitein Sharingham, Morris, Vronsky en Trumpet zijn op de kust van West-Afrika gestrand. Uit het wrak van de Esperance halen ze de schat en Trumpets geliefde White La dy, een enorme diamant 18.57 Programma-overzicht 19.00 Journaal 19.30 If Ever I See You Again. ,.Wenn ich dich wiedersehe". Amerikaanse speelfilm uit 1978 van Joe Brooks met Joe Brooks, Shelley Hack. Jimmy Breslin e.a.: Bob Morrison behoort in New York tot de belangrijkste perso nen van de reclamewereld. Hij compo neert en arrangeert muziek voor tele visiespots. Voor zijn kinderen Amy en Jonathan, die hij sinds de echtschei ding kreeg toegewezen, is hij een lief devolle vader. Op zekere dag wordt hij er zich van bewust, dat zijn werk hem geen voldoening meer schenkt. 21.00 Journaal 21.20 Echofisch. Reportage van Dicter Schutze over de gaswinning uit de Noordzee. 21.50 Spate Bescherung. Gevarieerd muziekprogramma over ongewone kerstliederen met Werner Schneydcr. Loriot, Konstantin Woeker, Lore Lo- rentz en anderen. 23.15 Journaal WOENSDAG 10.00-13.15 Programma-overname Duitsland 1 13.25 Zlateh, die Geiss. Vertelling van Isaak B. Singer 13.45 The kid brother. Der kleine Bru- der. Amerikaanse film (z-w) uit 1926 van Lewis Milestone met Harold Lloyd, Jobyna Ralston en Walter Ja mes: Sheriff Hickory en zijn zonen be schouwen de jonge Harold nog als een groentje, terwijl Harold enorm opkijkt naar zijn vader en broers. Zijn grote droom is ooit zelf sheriff te worden. 15.03 Journaal 15.05 Michael Strogoff. Vierdelige serie naar het verhaal van Jules Verne. Afl. 3: Ogarcff is erin geslaagd. BMt zijn stammen door te stoten tot aan de troepen van Fcofar Khan. Dan wordt echter duidelijk, dat ze allebei een an der ideaal nastreven. Aanslutend: Journaal 16.30 Die verlorenen Insein. Avonturen serie voor de jeugd: „Een zonderling speeltuig". 17.00 Journaal 17.08 Tele-Illustrierte. Gevarieerd pro gramma met Actualiteiten, sport en amusement. Aansluitend: Journaal DUITSLAND 3 18.00 Sesamstraat 18.30 Schaken. TV-Worldcup '82 Boua- ziz - Karpov. 19.00 Kein Platz fur wilde Ganse. Na tuurfilm over de Friese Waddenzee. WDR 19.45 Journal 3. Regionaal nieuws. WDR-NDR 20.00 Journaal 20.15 Die mussen doch irgendwas an sich habcn. Reportage over anti-auto ritaire opvoeding en de gevolgen. De film toont het verloop van een derge lijke opvoeding die kinderen tot hun veertierxjange leeftijd hebben geno ten. 21.00 Philharmonische Revue. Het 100- jarig bestaan van het Berlijns Filhar monisch Orkest. M.m.v. Brigitte Enge rer, Anne-Sophie Mutter, Ottomar Borwitzky, Wolfram Christ en het or kest onder leiding van Seiji ObW 22.00 Noch sind wir nicht tot. Toneel spel van Helmut Ruge onder regie van wolfgang f Hén - hal 23.30 Journaal WOENSDAG 16.00 Gut gcbrullt Lowe. „Het vliegende tapijt". Poppenserie 16.30 Spass im Dritten. Met Bills Kla- mottenkiste Met o a. Charlie Chaplin 17.00 Sport '82. Europese Kampioen schappen atletiek in Athene.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 5