c 3- 'Commercie is mij vreemd' RADIO Mies Bouwman niet onder de indruk van kritiek DONDERDAG 23 DECEMBER 1982 Radio - tv Het brengen van amusement op de Nederlandse televisie is voor de meeste omroepen een bloedserieuze zaak. Vooral daar waar gepoogd wordt kwaliteit en hoge kijkcijfers te combineren. In de komende maanden zal in een serie artike len een uitvoerige blik achter de schermen worden geworpen. Gesprekken met de coryfeeën, maar ook met hen die buiten beeld blijven. Een kijkje in de keuken van het Nederlandse televisieamusement. In de eerste aflevering een interview met Mies Bouwman, die op de avond van de Eerste Kerstdag een punt zet achter het tweede seizoen van Neerlands meest besproken televisieprogramma: MIES. HILVERSUM (GPD) - Met een niet aflatende en haast wellusti ge ijver hebben televisiecritici zich gedurende het eerste kwar taal van het nieuwe seizoen mas saal aan het AVRO-programma MIES vergrepen. Als betrof het een gezamenlijke aanpak, maak te de ene na de andere recensent melding van de onlustgevoelens die de verrichtingen van Mies Bouwman vrijwel unaniem bij hen opriepen. Slechts in de ogen van een enkeling kon de weke lijks door zes miljoen Nederlan ders bekeken show genade vin den. De rest van het gezelschap tv-scribenten veegde er met be hulp van vaak onverbloemd taal gebruik de vloer mee aan. En al heet je dan duizendmaal Mies Bouwman, al zitje nog zo lang in het televisievak en al ben je daar door nog zo gewend geraakt aan kritiek, pijn moet het toch ble ven doen. Mies Bouwman: „Die kritieken lees ik dus lang niet allemaal. Daar raak je vanaf na 32 jaar tele visie. Dat is geen arrogantie, maar je gaat denken: Ach, wat helpt het mij? Je kent een paar mensen die oprecht tegen je zeg gen als je de fout ingaat. Er zijn critici die ik erg kundig vind, op wiens oordeel ik prijs stel en naar wie ik ook luister. Ik vind het zinvol om zo nu en dan werk van een goede criticus te lezen. Een goed voorbeeld vind ik Nico Scheepmaker. Hij wil weten hoe de dingen in elkaar zitten en belt daar ook regelmatig over. Niet al leen mij, maar ook anderen die bij het programma betrokken zijn. Hij zal zijn oordeel er niet door wijzigen, maar hij kan daar na in zijn recensie dan wel meer inzicht verstrekken". „Overigens heeft natuurlijk ieder een in dit land het recht om over mij te schrijven wat hij wil. Het is mijn lot een beetje dat ik continu in de kranten sta. Daar kan ik ook niks aan doen. Ik lok net echt niet uit. Ik doe alleen maar mijn werk, en ik probeer dat zo goed mogelijk te doen. Die re censenten doen dus maar. Ik ge neer me eigenlijk veel meer over het feit dat ik bijna elke dag in de krant sta dan wat ze over me schrijven. Het enige waar ik mij aan vast kan houden zijn die zes miljoen kijkers, die mijn werk kennelijk wèl waarderen. Wat moet ik dan verder? Ja, mezelf voortdurend kritisch onder de loep nemen. Want, denk nou niet dat ik na zo'n uitzending altijd stralend naar huis ga. Ik werk wel met veel plezier, omdat ik leuke mensen om mij heen heb, maar ik ga echt niet naar huis met het gevoel van: nou, nou, Mies Bouwman, wat heb je dat weer fantastisch gedaan". „En naar welke kritiek moet ik luisteren? De een vindt dat ik veel vaker zwarte kleding moet dragen, een ander zegt dat rood mij het leukst staat. Of ik hoor: u moet niet zoveel lachen, u bent veel te intelligent voor dit pro gramma of, 'oh, wat ben ik blij dat u niet zo'n intelligent pro gramma doet, want nu kunnen we tenminste ontspannen kij ken'. Wat moet ik daar nou door Dick Versteeg - De shows van dit seizoen verschil den wat aanpak betreft nauwe lijks van die van vorig jaar. Toch vallen de critici nu massaal over het programma. „Daar begrijp ik ook echt niks van. Het lijkt de laatste tyd wel alsof er op de buis niets anders meer te zien is. Ik vind dat veel journa listen de zaak echt slecht verde len. Er ziin toch veel meer pro Nerveuze drukte tijdens de repetities voor de tafel van Mies. gramma's waarover je kunt schrijven? Ja, misschien is er nu weer sprake van een nieuwe ge neratie tv-critici. Ik heb er al heel wat meegemaakt. En elke keer begint die kritiek weer opnieuw. Langzamerhand groeien die nieuwe critici in het vak, gaan waardering opbrengen, gaan an dere dingen die ze eerste mooi vonden minder mooi vinden of net andersom. Ik heb dat zo vaak meegemaakt. En elke keer weer krijg ik dezelfde verwijten of de zelfde lof. En daar glimlach ik dan ook maar een beetje bij. Wat moet ik anders? Gillend in mijn bed gaan liggen of arrogant door het dorp gaan lopen? Zo van 'kijk mij toch eens goed zijn, want ik stond vanochtend weer in de krant?". - De voornaamste kritiek is de op pervlakkigheid van de show. En dat valt toch nauwelijks te weer leggen? „Ik heb er geen enkel bezwaar te gen als het programma opper vlakkig wordt genoemd. Een ding staat voor my vast: de bank, aan het slot van de show, is een keihard gebeuren. Maar er zijn slechts weinig mensen die dat zo zien. Door de meest onschuldige vragen zie je mensen in totale pa niek raken. Ik heb in de loop der jaren zoveel mensen op hun vak geinterviewd. Dan hebben ze hun babbel wel klaar. Maar op het moment datje vraagt 'hoe eet je je eitje 's morgens' of 'maakt geld gelukkig', dan raken som mige mensen gewoon in paniek. Ze weten niet wat ze moeten zeg gen, en dan wordt het pas aardig, vind ik. Ik wil niet het verhaal horen dat ze al tien keer hebben verteld". „In al die jaren heb ik vrijwel al die bekende Nederlanders al eens gehad in een programma. Maar het aardige is dat ik ze nu, op de bank, door die zogenaamd op pervlakkige vragen veel beter leer kennen. Een minister heefl zijn babbel wel klaar. Die wordt tien keer per dag geinterviewd. Je kunt nog wat doorvragen, maar hij komt er wel uit Maar welk boek is zo'n man nu op een bepaald moment aan het lezen? Ik hoorde dat laatst aan minister Brinkman vragen. Dat was overi gens in een ander programma by een andere omroep en dan is het ineens niet oppervlakkig meer. Daaraan zie je maar, dat al die kritiek uitsluitend op mij niet he lemaal kosjer is. Maar die minis ter gaf op die vraag van het boek een heel eerlijk antwoord. Weet je wat ik toen dacht? Goh, dat is een aardige man. Hij raakte niet in de war, zoals vele anderen. Je hebt zoveel mensen die zich mooier voordoen dan ze in werkelijkheid zyn. Nou, dat gaat eraan op die bank". Maar ik heb me laten vertellen dat sommige gasten de vragen van tevoren al weten. Dus die kunnen dan toch weer zo'n glad ant woord bedenken? „Ja, in een enkel geval vertellen wij waarover we het gaan heb ben, maar dat is echt een hoge uitzodering. Zoals by Van Agt en laatst ook by Ed Nijpels. Politici zijn nu eenmaal banger, voor zichtiger. Als ze per se willen, krijgen ze kort voor de uitzen ding te horen waar het globaal over zal gaan". - Bij het kijken naar de shows van nu moeten sommigen toch wel eens denken aan vroeger tijden, toen je in interviews pittige vra gen stelde en daarmee veel meer losweekte. Veel meer informatie, maar ook veel meer emoties. „Ach, maar in die tyd werd ik toch ook zo ontzettend gekraakt? Er zijn golven. Als ik amusements programma's doe, zit ik altijd slecht bij de kritieken en erg goed bij het grote publiek. En als ik zogenaamde intelligente pro gramma's doe, dan is het precies andersom. Dan krijg ik weer veel verzoekjes van mensen om weer eens een leuke quiz te doen. Be grijp mij goed, ik wil ook best morgen weer een programma gaan doen waarin ik een uur lang één man of vrouw ga intervie wen. Je er goed op voorbereiden. Dan kun je ook doorvragen. Daar heb je dan ook de tyd voor". - Maar een dergelijke aanpak le vert toch ook een veel interessan ter programma op? „Jadat weet ik. Maar ik heb ook nog te maken met de omroep voor wie ik werk. Als ik zeg: ik wil elke maand een uur lang zo'n programma maken, dan heb je grote kans dat ze zeggen, sorry, maar daar hebben we TYuus, Jan, Piet of Klaas al voor. Bij de VA RA was dat indertijd zeer sterk. Daar kwam ik toen helemaal niet aan de bak met zo'n programa. Ze hadden amusement nodig. En ja, het klinkt misschien pedant, maar daar willen ze mij allemaal wel voor hebben. Maar ik wil geen enkel excuus aanvoeren omdat ik de show, zoals ik die nu voor de AVRO doe. zelf heel be wust zo heb gewild. Je kunt de kritiek ook niet afwentelen op de AVRO. want daar laten ze my echt heel vry. Myn opdracht was erg diudelyk. Met het program ma moesten hoge kijkcijfers ge haald worden. Nou, en daar heb ik aan voldaan. Met dit program ma zijn we topscorer van de AVRO. Klaar is Kees. zo simpel is dat". - Het programma MIES is onlangs ook in het nieuws gekomen door vermeende commerciële activi teiten. Er zouden volgens stem men op het betreffende ministerie te veel platen en boeken worden aangeprezen. „Ik ben de enige in Hilversum die nog nooit een STER-spotje heeft gedaan en je kunt van mij aanne men dat het sterft van de aanbie dingen. Commercie is my vreemd. Ik doe er nooit aan mee. Dus al die verwijten glijden zo van my af. Ik ben er niet zo mee bezig. Door die publikaties kreeg ik hier laatst by de AVRO te ho ren: let nou een beetje op wat je doet. Onderwerpen mochten in eens niet meer doorgaan. Zoals dat prachtige Boek van de Maand. Daar had ik zó'n zin in. Daar zat echt een heel leuk on derwerp voor de show in". Maar wat mag nu wel en wat niet? Hebben jullie die grens al vastgesteld? ,Ik wil alleen maar leuke onder werpen voor de show. Neem nou dat boek over Spokaniê. Dat boek zal nu heel lekker lopen en die schryver zal dus heel geluk kig zijn. Dat zal hij ook voor een groot deel te danken hebben aan het feit dat hy in ons programma zat. Maar moet je hem daarom niét uitnodigen? Het is gewoon een leuk onderwerp. En al wordt dat dan nu geroepen, ik ben niet bezig om André Hazes aan een nieuwe Gouden Plaat te helpen en ik ben ook niet bezig om Maarten 't Hart aan zijn zoveelste Gouden Boek te helpen. Ik denk gewoon: die mensen staan met iets in het nieuws en daar zit een kant aan die voor ons program ma leuk is. Dat is echt het enige". NOS 18.23 Nieuws voor slechthorenden 18.28 Teleac. Kunstgeschiedenis. 18.58 Journaal TROS 19.00 Op volle toeren. Nederlandstalig muziekprogramma gepresenteerd door Chiel Montagne. 19.50 Dr Renz en Co. Duitse serie met Gunter Strack, Claus Theo Gartner, Judy Winter, e.a. „Oude pistolen". Dr. Renz leert de aantrekkelijke Helen Riemann kennen tijdens een tentoon stelling en gaat op haar invitatie in om haar naar haar woning te begeleiden. Daar bekent zij hem dat zij voor haar leven vreest en zich door haar echtge noot bedreigd voelt..Daar er bewijzen genoeg zijn neemt Dr. Renz contact op met zijn vriend Matula, die een onder zoek instelt in de antiekzaak van He len. 20.50 Tros Aktua TV Special. „25 Jaar Russische Ruimtevaart". Dit jaar viert de ruimtevaart haar zilveren jubileum: Op 4 oktober 1957 ging de eerste Spoetnik de ruimte in. Ruimtevaart- specialist Piet Smolders, regisseur Paul Wallenburg en cameraman Henk Gulikers namen in Moskou een kijkje achter de schermen van de Russische Ruimtevaart. Zij spraken met ruimte vaartdeskundigen en officials, werden ruimschoots in de gelegenheid gesteld in en om Russische ruimtecentra te filmen en kregen bovendien de be schikking over uniek Russisch film materiaal over de geschiedenis van de Russische ruimtevaart. NOS 21.37 Journaal 21.55 Den Haag vandaag. Politieke ac tualiteiten 22.10 De beeldenstorm. Naar aanleiding van het 10-jarig bestaan van het Am sterdamse multi-mediacentrum „de Melkweg", maakte cineast Johan van der Keuken een film pver deze een haard van tegencultuur, ontstaan uit de geest van de jaren zestig. Een vrij plaats waar de slogan over de veron derstelde Nederlandse tolerantie eni ge waarheid bevat. 23.40 Journaal 23.45 Nieuws voor slechthorenden VRIJDAG NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor slechthoren den NCRV 16.00 Showroom. Jan Fillekers, Henk van der Horst en Arnold Jan Scheer etaleren opmerkelijke landgenoten. 17.00 Bijbels prentenboek. „De geboor te van Jezus". Eerste aflevering uit de tiendelige getekende jeugdserie met verhalen uit Het Nieuwe Testament. .8.25 Paspoort. Programma voor Tur ken. 18.35 Sesamstraat 18.50 Jeugdjournaal NCRV 18.57 De roze panter. Tekenfilmserie. 19.05 De Harold Lloyd show. Hoogte punten uit films van en met Harold Lloyd. 19.28 De Zevensprong (slot). Nederland se serie met Peter Bos, Czeslaw de Wijs, Ferd Hugas e.v.a. In deze laatste aflevering komt Frans de Rode via een slinkse weg toch weer het Trappen huis binnen. Hij wordt door de graal betrapt en het ziet er niet best vopr hem uit. Terwijl het verjaardagsfeest van Geert-Jan in volle gang is ver schijnt plotseling de graaf met twee politie-agenten. Dan valt er een dood se stilte... NOS 20.00 Journaal NCRV 20.28 Jim en Delia. Romantische kerst- musical met John Rubinstein en Deb- by Boone. 21.45 Mijn leven op Bamfylde. (Slot). Brits tv-feuilleton met John Duttine, Susan Jameson, Frank Middlemass en Alan MacNaughtan. Laatste afleve ring: Christine vindt het niet bevredi gend om alleen maar de rector" te zijn. Ze voelt zich overbo dig en misplaatst. Omdat David het te druk heeft met zijn werk, onderkent hij haar problemen niet en het is Ho- warth, die haar als huisvriend de hel pende hand reikt. 22.35 U zij de glorie. De speciale kersta flevering van dit muziekprogramma komt vanavond uit de Pieterskerk te Leiden. Medewerking verlenen De C.O.V. „Con Amore" de koninklijke gemengde zangvereniging Aalsmeers Koor, o.l.v. Piet Kiel; het Rijnlands Chr. Mannenkoor o.l.v. Sander van Marion; het Chr. Meisjeskoor „Bel Canto" o.l.v. Jan Stolk; de alt Joke de Vin. NOS 23.30 Journaal 23.35 Nieuws voor slechthorenden VRIJDAG NOS 13.00 - 13.05 Nieuws voor slechthoren den 18.00 Tik Tak. Voor de kleintjes 18.05 Harold Lloyd. Fragmenten uit „Safety Last" en „Hey There. 18.30 Lesse go. Korte film van Mare Le- 18.40 Juke Box. Wings: Christmas Ti- 18.42 Uitzending door derden. Een pro gramma verzorgd door de Christen- Democratische Omroep. 19.37 Mededelingen en morgen 19.45 Journaal 20.10 Cinemanie. Filmkwis over de po pulaire speelfilm op het grote en klei ne scherm. Presentatie: Michel Foilet. 20.55 Panorama. Actualiteiten magazi- 21.45 Dallas. Amerikaanse serie met Larry Hagman, Victoria Principal, Barbara Bel-Geddes, Linda Gray, e.v.a. „Een miljardenvraag". Bobby en J.R. vinden dat hun moeder er eens uit moet en dat ze opnieuw haar oude vrienden moet ontmoeten. Ellie be sluit naar het bal van de oliebaronnen te gaan. J.R. grijpt die gelegenheid aan om er zijn moeder van te overtuigen dat ze nu eindelijk Jocks zaken moet afhandelen. Dat betekent dat het testa ment moet worden geopend... 22.35 Sporttribune 23.05 Journaal VRIJDAG 15.30 De leeuw, de heks en de kleerkast. Tekenfilm van Bill Melendez. 17.00 De witte berg. Reportage over de eerste Vlaamse Dhaulagiri-expeditie in mei 1982. 17.55 Juke box. Boney M: „Mary's Boy Child". 19.00 Een vinger in de pap. Magazine voor jongeren. Vandaag: Pas maar op of anders... Toneelstuk van het Speel- theater met Brie Leloup, Jakob Bels, Luk De Konink. 19.37 Mededelingen en morgen 19.45 Journaal 20.00 Rapport '81. „De notenkrakers". Informatief programma over het hui dige muziekleven in België vanaf de muziekschool tot de concertzalen. 21.05 Premiere. Nieuws over films en filmmanifestaties. Presentatie: Jo Ropcke. 21.55 -22.40 Ge kent de weg en de taal. Dit programma is een schets, een por tret van het rustige en toch volle leven in Belgische dorpen, die achter de ge veis van de drukke steden en de ernsl van de wetenschap, verstoppertje spe len. DUITSLAND 1 ne. 19.00 Ruhe lm Saai! Serie. 19.15 Hier und Heute. Regionale actuali teiten. 19.45 Das zweite Testament. Serie 20.00 Journaal. Aansluitend verkeers- tips. 20.18 Deutsche Nobelpreistrager fur Li- teratur. Documentaire over de Nobel prijswinnaars voor literatuur in Duits land: Gerhart Hauptmann. Thomas Mann, Hermann Hesse, Nelly Sachs en tenslotte Heinrich Boll. 21.00 Weisst du noch...? Amusements programma met Alfred Biolek en Ste- phan Sulke. 21.30 Familien-Bande. Duitse serie met Loni von Friedl en Jurgen Schmidt. Afl 2: Peter haalt geen al te schitteren de resultaten op school, maar hy doet alsof hij een heel goed leerling is. Moe der Christine vindt het uitgeven van geld belangrijker dan de resultaten van Peter... 22.30 Tagesthemen. 23.00 Ansichten eines Clowns. TV-film van Heinrich Boll met Helmut Griem en Hanna Schygulla: Een gebeurtenis in de laatste dagen van de oorlog heeft by Hans Schnier een diepe indruk ge maakt: de zinloze dood van zijn zuster Henriette. Zij moest van haar moeder, een overtuigde nationaalsocialiste, meehelpen de „de heilige Duitse aar de" te verdedigen. Tien jaar later zyn oorlog en ellende vergeten, schuldge voelens verdrongen, maar niet door Hans... 00.50 Journaal VRIJDAG 10.00 Programmaweekoverzicht 10.30 Das Schafchenzahlen. Kinderfilm. 11.45 Die Himmelsleiter. Documentaire over de domkerk van Freiburg. 12.25 The Nativity. „Eines Tages in Ga- lilaa". Amerikaanse speelfilm uit 1978 van Bernie Kowalski met John Shea, Madeline Stowe, Jane Wyatt e.a.: Het Joodse volk lijdt onder de onderdruk king van koning Herodes. By de velen, die op de komst van de Messias wach ten, behoort ook de timmerman Jozef. Zyn liefde tot Maria wordt op de proef gesteld, wanneer zy voor het huwelijk zwanger wordt. 14.00 Katze mit Hut. Poppenspel. 14.30 Wir warten aufs Christkiüd. Kin derprogramma. 16.00 Happy Weihnachten, Senor. Elk volk heeft zyn eigen rituelen by het vieren van Kerstmis. De vele buiten landers die Duitsland telt. vieren dan ook op soms zeer kleurrijke en folklo ristische wijze het kerstfeest. 16.45 Der Circus muss spielen! Reporta ge over de tegenspoed van het circus Sarrasani. Het circus Sarrasani kende in de zomer van vorig jaar een zware tegenslag. By een storm werd de tent totaal vernield. Ondanks de sterke concurrentie weet het circus voorlopig nog stand te houden. DUITSLAND 2 17.50und die Tuba blast der Huber. Duitse serie met Max Gnesser en Wil ly Harlander: Tijdens een concert van de blaaskapel, wordt de hoteleigenaar Schwartenberger verliefd op de trom petspeelster Monika. Aansluitend: Journaal 18.25 Sherlock Holmes und Dr Watson. Britse detectiveserie met Geoffrey Whitehead en Donald Pickering: Sher lock Holmes krijgt met de ochtend post een macabere verrassing toege stuurd: een hoofd. Ook inspecteur Le- strade krijgt dergelijk pakje. Holmes weet wat de eigenaardige zending be tekent. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Journaal 19.30 Der grosse Preis. Spelprogramma. In deze feestelijke 100e aflevering ont vangt Wim Thoelke o.a. Mireille Ma- thieu, Harald Serafin en Wolfgang Gruner. 20.50 Die grosse Hilfe. De actie Zorgen kind. 21.00 Journaal 21.20 Kennzeichen D. Nieuws uit Oost en West-Duitsland. 22.05 Maikafer flieg. TV-spel met Paul Amato en Marianne Brandt: In de zo mer van 1958 komt de achtjarige John, zoon van een RAF-officier en een Duitse emigrante, voor het eerst naar Hamburg, om zijn grootmoeder te be zoeken. Het beeld dat John van Duits land heeft, is er een zoals in de anti- Duitse komische filmpjes. 22.55 Bald ist heilige Nacht. Tekenfilm naar „Christmas Carol" van Charles Dickens. 23.20 Journaal VRIJDAG 09.30 Programmaweekoverxicht 10.00 Journaal 10.05 Schlittenpatrouille Sirius. Docu mentaire over de Groenlandse slede patrouilles. In 1933 verkreeg Dene marken de soevereiniteit over Groen land. Om deze soevereiniteit te besten digen moest er een georganiseerde vorm van Deense aanwezigheid ko men. Dit gebeurde in de vorm van sle depatrouilles die vrywillig door Deen se militairen werden bemand 10.50 Keine Zeit zu verlieren 11.30 Der Geist der Mirabelle. Verhalen uit Bollerup naar de werken van Sieg fried Lenz. 13.05 Journaal 13.10 Die wundersame Nacht. Kerst sprookje in tekenfilmversie. 13.35 Kerstoratorium BWV 248. Muziek van Johan Sebastian Bach, gezongen door het Tolzer Knabenchor. 14.55 Journaal 15.00 Whitewater Sam. Amerikaanse speelfilm uit 1976 van en met Keith Larsen e.a.: De Indianen noemen het baardige bleekgezicht „Wild water Sam", omdat hy met zyn kano van de stroomversnellingen gebruik maakt om zo snel mogelyk de Rocky Moun DONDERDAG HILVERSUM I derdag sport 22 55 Eerlijk gezegd NOS 23 02 Met het oog op morgen KRO 0.02 Oogluik. 1.02 Niemands land 6.02 Ontbytshow. )6.50 Het le vende Wooord* HILVERSUM II KRO: 18.00 Nws. 18.10 Grenzeloos. IKON'18 30 Kleur KRO 19 00 Tus sen de regels 19.10 Agenda 19 20 Wetenschap 20.00 Nws 20 03 Radio Vitnne. 20 30 Spektakel TELEAC 21.30 Kunstgeschiedenis 22.00 De antieke wereld (10). KRO 22.30 Nws 22.40 Om bevrijding (4). NOS: 23 00 De Hobbyscoop stereo test 23 55 Nws HILVERSUM UI (NOS Ieder heel uur nwsNOS: 18 04 De vakantiespits. TROS 19 02 Potter 20 02 Ferry Muri Soul Show. 2202 Sesjun. 23 02 De L.P - HILVERSUM IV NOS: 20.00-23.00 Donderdagavond muzickmagaz: 20.00 Van het Neder lands concertpodium, ca. 21.00 On der de groene linde. 21.15 Neder landse muz. 22.00 Muz. uit de Midde leeuwen en Renaissance. 22.30 Hori- HILVERSUM I Ieder heel uur nieuws 7.02 Echo 8 06 Echo 8.16 Muziek om op te schieten, een kwestie van accent 853 Pastoor AC Raadschelders 9.03 Adres Onbekend. 10.03 Muziik op bestelling. 11.03 RateL 11 53 Pas toor AC Raadschelders 12.03 Nu hoor ik het ook. 13.08 Echo. 13.16 The Complet 15.03 Omstreeks het vijftiende uur. 1SJ0 Het gouden HILVERSUM II NOS: 700 Nws. 7 10 Ochtend gymnastiek. 7.20 Interview. (7.30 Nws. 722 Ritme en Rampspoed. 8.00 en 8.30 Nws.) 9.05 GymnasUek ningen in het Oosten. (10.30 Nws.) VARA 1100 Pedofilie, discussie- progr NOS 11.30 Nws. 11 33 Homo- nos. 12.00 Regionaal 12.26 Medede lingen voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.36 Tussen het nieuws. 13 00 Nws. 13.10 Meer over minder. 14.30 Nws TELEAC 14.33 Communica tie VARA 15 03 Radioweekblade VARA informatie op de vrijdagmid dag. <15.30. 16.30.17-30 en 18 00 Nws. 15 10 De Media deze week 15 32 De Rode draad 16.32 De Stem des Volks. 17.00 Onder vuur 17.36 Din gen van de dag. HILVERSUM III Ieder heel uur nieuws. EO: 7.02 Ronduit op 3. 8 03 Tijdsein. 9 03 De Muzikale Fruitmand. 10.03 Muziek Motief. NCRV: 10 30 Pop non stop. 11.03 Popsjop. VOO: 12 03 Erik de Zwart. 13.30 Bart van Leeuwen. 15.03 Top 40. <16.30 PopjournaaL 17.30 Concertagenda.) HILVERSUM IV werk. 10.45 Veronica Kerst 13.00 Nws 13.05 Veronica Klassiek. VPRO: 14.30 Muziek-op-vier (14 30 Hedendaagse muziek en jonge tains in te trekken. Sam gaat er op en kele huiden jagen, om het hoogstnodi- ge geld te verdienen. Maar hy is vooral op avontuur uit. 16.30 Ich gewinne!. „Sport is ook een ge schenk". Film van Bruno Meyer. 17.00 Einfache Gaben. Zes kerstverha len in de vorm van fotomontages en tekenfilms. DUITSLAND 3 18.00 Programma met de muls. 18.30 Schaken. TV World Cup 1982: Tor- re-Soasskv. 19.00 Mut rum Leben. Reportage over nieuwe dialysetechnieken. In Duits land zyn ruim 10.000 mensen afhanke lijk van een nierdialyse apparaat. Min stens tweemaal per week moet de pa tiënt zyn bloed laten zuiveren. Tegen woordig openen zich stilaan nieuwe, zy het dan bescheiden, perspectieven voor deze mensen WDR 19.45 Regionaal nieuws NDR 19.45 Die Jesusgeschlchte (4). Canadees poppenspel van Claude Lafortunc. WDR EN NDR 20.00 Journaal 20.15 The Treasure of the Slera Madre. (Der Schats der Sierra Madre). Ame rikaanse speelfilm (1948) van John Huston met Humphrey Bogart, Walter Huston en Tim Holt. Dne mannen zoe ken naar goud Zy vinden meer dan verwacht waardoor de onderlinge ver houdingen grondig veranderen. De psychische druk waaronder ze leven wordt steeds groter Uiteindelyk blyk dat de goudschat een flop is.. 22.15 Der Mann, Der B. Traven war. Programma over de „mysterieuze" schryver van „De schat van de Sierra Madre". 23.15 Vor 40 J ah ren. Duits weekover zicht van 21 december 1942 23.40 Journaal VRIJDAG WDR-NDR 16.00 Spencers Ferientlps. Vakantips. 16.15 Der Schluckauf. Kerstfilm van Hans-Jorg Martin 17.05 Lasst uns nach Bethlehem geheo und schauen. Kerstprogramma. 17.35 Bach-Werke auf Silbermann-Or- geln. Orgelmuziek uitgevoerd door Herbert Collum en Hans Otto

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 5