5 T „Talent aan ervaring helpen FIFA tegen - Engelse experimenten "Beslaglegging absurde zaak" Strand stoot Stenmark van troon Blok: „Olympisch elftal dient belang Nederlands voetbal" Nehemiah: rentree afdwingen WOENSDAG 22 DECEMBER 1982 Den Bosch naar rechter? DEN BOSCH (ANP) - Eerste-divisieclub FC Den Bosch wil het beslag dat belasting en bedrijfsvereniging sinds 18 november hebben gelegd op het tegoed van 143.000 gulden, dat de stich ting op de bank heeft staan, eventueel via een kort geding laten opheffen, teneinde de salarissen in deze competitieloze weken te kunnen uitbetalen. Volgens FC Den Bosch bedraagt de vordering van belasting en bedrijfsvereniging over de afgelopen jaren in totaal 475.000 gul den, dat gezien de toegezegde subsidie van 255.000 gulden van de gemeente voor een deel gedekt is. Voorzitter drs. J. J. F. M. van der Heijden vindt de beslaglegging "een absurde zaak" en spreekt van "pesterijen", waardoor de stichting echter wel in de grootste problemen dreigt te komen. Temeer nu de ontvanger stelt, dat niet een kleine vijf ton, maar zeven ton verschuldigd is, wanneer geen rekening wordt gehouden met ingediende en in middels ook geaccepteerde bezwaarschriften. "Men eist dat wij eerst betalen en het teveel betaalde zal dan later wel weer eens terugbetaald worden", aldus de voorzitter, die tevens gedepu teerde is van Brabant. "De verlangde bankgarantie van zeven ton kan uiteraard nergens verkregen worden". Bestuurslid Slager van de federatie van betaald voetbal organisa ties, de afgelopen twee dagen in Den Bosch aanwezig, vindt de blokkade van het banktegoed waanzin en de situatie totaal ver schillend met die van SC Amersfoort, welke club uit de competi tie is genomen. De vrienden van FC Den Bosch bereiden intussen een actie voor die twee ton moet opbrengen, terwijl een bedrijf op opheffing van het beslag wacht teneinde opnieuw shirtreclame voor FC Den Bosch in overweging te nemen. "Het is dan ook de grootste kolder, nu een faillissement aan te vragen", vindt drs. Van der Heijden, die echter door de beslaglegging thans geen spelers kan uitbetalen. De laatsten hebben inmiddels besloten, zich via hun belangenorganisatie tot de bedrijfsvereniging te wenden voor een uitkering. LONDEN (DPA/Reuter) - De internationale voetbal fede ratie heeft de Engelse voetbalbond gevraagd een eind te maken aan de experimenten met de regels. MADONNA Dl CAMPIGLIO (DPA!ANP) - Stig Strand middenheeft zich in het pas begonnen ski seizoen voorlopig opgeworpen als de grootste con current van zijn landgenoot Ingemar Stenmark (links). Een week geleden wist slalomwereldkam pioen Stenmark bij de eerste wereldbekerwedstrijd in Courmayeur Strand nog voor te blijven. De Zwe den, beiden afkomstig uit Tarnaby in midden-Zwe den, draaiden gisteren in Madonna di Campialio de rollen om. Stenmark was nog oppermachtig in de eerste manche, maar in de tweede manche, die werd gewonnen door de Amerikaan Phil Mahre rechts op de foto), verloor hij teveel terrein. Zowel Stenmark als Strand nemen nu in de stand om de wereldbeker de gedeelde vierde plaats in met 45 punten. De Zwit serse afdalingsspecialist Peter Muller heeft de lei ding met 60 punten. W aan het begin van het vorige sei zoen werd het systeem van dne punten voor een gewonnen wed strijd ingevoerd. Daarnaast werd het gebruik van de gele en de ro de kaart afgeschaft. Bij het begin van dit seizoen echter bepaalde de Football Association dat de zogenaamde professionele over treding (opzettelijk hands, het ten val brengen van doorgebro ken tegenstanders) bestraft BARCELONA - Het bestuur van de rijkste voetbalclub ter wereld, CF Barcelona, heeft zijn spelers en medi sche staf een spreekverbod opgelegd. De bestuurderen huldigen het standpunt, dat zwijgen goud is na alle affai res die de Spaanse pers over Catalanen monddood de Catalaanse club heeft op gerakeld. Alleen de pers voorlichter van "Barca" mag verklaringen afleggen. De club heeft op het moment problemen met sterspeler Diego Maradona, die aan geelzucht lijdt. De Argen tijnse vedette is voorlopig voor een periode van ten minste anderhalve maand uitgeschakeld. ALVOR (GPD) - Bondscoach Ger Blok van het Nederlands olympisch voetbalelftal sluit niet uit dat hij vanaf 1984 spelers in zijn selectie zal opnemen die ook al voor het A-elftal van Kees Rijvers uitkomen. Mocht de situatie zich voordoen dat beide nationale teams op dezelfde dag spelen, dan moet volgens Blok het belang van de wedstrijden de door slag geven bij welk team een door beide coaches geambieerde voetballer wordt 'inge deeld'. „Elke bondscoach in dienst van de KNVB", aldus Ger Blok, „moet ervan doordrongen zijn dat het olympisch project het belang van het Nederlandse voetbal dient. Zou zich de situatie voor doen dat Rijvers en ik dezelfde speler(s) willen selecteren dan moet daar als volwassen mensen over gesproken kunnen worden. Men praat in elk land over hét voetbal, in Nederland heeft men het over de sectie betaald voetbal en de sectie amateur voetbal. Daar moeten we in de toekomst dus duidelijk vanaf. In het be lang van het Nederlandse voet bal". Die laatste uitspraak staat centraal in de visie van Ger Blok. Dat moet ook wel; had de 43-jarige bondscoach er een niet voldoen de ambitieuze mening op na ge houden, dan zou hij vorige week maandag nooit en te nimmer voor een trainingskamp naar Portugal zijn afgereisd met een selectie, waarvan hij weet dat die na 6 januari aanstaande ophoudt te bestaan. Op die datum namelijk zal het amateurbestuur een definitief standpunt innemen over het ad vies dat de FIFA (Wereld Voetbal Federatie) het afgelopen week einde aan het Internationaal Olympisch Comité uitbracht om voortaan semi-profs tot zowel de kwalificatiewedstrijden als de Olympische Spelen zelf toe te la ten. FIFA-voorzitter Joao Have- lange verwijt het IOC met oogkleppen voor te lopen door nog steeds geen Europese semi- profvoetballers tot de Spelen toe te laten. Havelange beroept zich daarbij met name op het feit dat het IOC de voetballende staatsamateurs uit de Oostbloklanden, die wel degelijk geld met hun sport ver dienen wel tot het vierjaarlijkse evenement toelaat. Het FIFA- voorstel om voortaan ook Euro pese semi-profs tot de Spelen toe te laten - gelijke kansen voor elk deelnemend land - ligt in het ver lengde van deze gedachtengang. Aangezien de FIFA en het IOC al eerder overeenkwamen dat de olympische kwalificatiewedstrij den volgens FIFA-regels ge speeld zullen worden, kan Blok nu dus al beschikken over 85 procent van alle Nederlandse contractspelers. Uitgezonderd zijn de full-profs van Ajax, Feye- noord en PSV en spelers die heb ben deelgenomen aan een WK. De huidige selectie van het olym pisch elftal bestaat nog uit ama teurs en zogenaamde koelkast- spelers. Taak De meest ideale plaats voor het olympisch elftal is volgens Blok duidelijk. Het team zou niet on der of boven het A-elftal van Kees Rijvers moeten staan, maar zou wel daaraan gelijkgescha keld moeten worden. „In het be lang van het Nederlandse voet bal", herhaalt Ger Blok. „Dit team heeft tot taak jonge talent volle voetballers aan voldoende internationale ervaring te hel pen". „Ik spreek in dit verband duidelijk niet van een kweekvijver voor het A-elftal, aangezien het op doen van ervaring gepaard moet gaan met het leveren van duide lijke prestaties. Het mag nooit meer voorkomen dat spelers van 17 of 18 jaar hun debuut in het grote A-elftal maken. Eén of twee jonge spelers inpassen kan misschien nog wel, maar nooit vijf of zes van dergelijke jonge knapen tegelijk". „Een A-elftal", zo verduidelijkt Blok, „kan namelijk alleen maar optimaal presteren wanneer dat voornamelijk bestaat uit spelers met ruime internationale erva ring. Kijk bijvoorbeeld naar het WK van 1974 in West-Duitsland, toen het Nederlands elftal was samengesteld uit een juiste mix van voornamelijk spelers van Ajax en Feyenoord. Ploegen, die in die tijd beschikten over spe lers die internationale ervaring hadden opgedaan in tientallen Europa Cup-wedstrijden. Het re sultaat was dan ook navenant. Die vorming, die in de jaren ze ventig voorop stond, moet nu de taak worden van het olympisch elftal en dat is dan meteen de aandragende taak van dit team naar het A-elftal toe". Blok beschouwt het standpunt dat het amateurbestuur op 6 januari inneemt als bindend. In de we tenschap dat het bestuur betaald voetbal de amateursectie voor een jaar volledig mandaat heeft gegeven over het olympisch pro ject, zal Blok dan ook pas na die datum zijn hernieuwde selectie bekendmaken. Het voornemen is om 24 contractspelers (Blok: „Die lijst ligt thuis ergens in een la") in die groep op te nemen en zich intensief voor te bereiden op de naderende beslissingswed strijden tegen Liechtenstein (2 en 16 maart) voor plaatsing in het kwalificatietoernooi zelf. De tijd dringt dus voor Blok, temeer daar de eerste wedstrijd in deze groep al voor 27 april (uit tegen Roemenië) staat gepland. In januari zal dus ook bekend wor den in hoeveel en welke spelers Blok én Rijvers geinteresseerd zijn. Aangezien het geen geheim is dat beide coaches nogal van mening verschillen over veel za ken (Blok: „Niet één karakter is hetzelfde") schijnt er derhalve een belangrijke taak te zijn weg gelegd voor de opvolger van Jaap van Praag (Karei Jansen en Eric Vilé), die namens de sectie betaald voetbal zitting had in de begeleidingscommissie van het olympisch team. Eén van hen zal in de toekomst meerdere malen als 'bemidde laar' tussen Blok en Rijvers moe ten gaan optreden wanneer bei de coaches eikaars spelers willen selecteren. „Ik geloof niet dat er veel te onder handelen zal zijn", ontkent Blok. „Pas wanneer de wedstrijden van het A-elftal en het olympisch team op dezelfde dag plaatsvin den is overleg geboden. Ik neem overigens aan dat dit overleg met Rijvers over het selectiebeleid al spoedig na 6 januari zal plaats vinden. Het maakt mij persoon lijk echter niets uit met wie ik dat overleg moet voeren. Met ie dereen valt te praten over zaken die het belang van het Neder landse voetbal dienen. Of dat nu met een bestuurder of met een andere bondscoach is". ADVERTENTIE Basketbalveren. BLITZ wenst u een prettige eerste kerstdag. Voor de tweede zorgen wijt 26 DEC. KERSTTOERNOOI met: ELMEX, NASHUA, SUNAIR en CRYSTAL PALACE Aanvang 13.00 uur - Sporthal "De Vliethorst" Voorverk. ULJEE, Schoolstraat 99 en "De Vliethorst". Renaldo Nehemiah na zijn recordrace op de 110 meter horden t augustus '81. LOS ANGELES (DPA) - Re naldo Nehemiah, de Ameri kaanse wereldrecordhouder op de 110 meter horden, zal wanneer dat noodzakelijk is via de rechter zijn terugkeer op de atletiekbaan afdwin gen. Enkele dagen geleden maakte de Internationale Amateur Atletiek Federatie (LAAF) bekend niet akkoord te kunnen gaan met het be sluit van de Amerikaanse at letiek bond (TAC) Nehemiah weer in Amerikaanse wed strijden te laten uitkomen. In april van dit jaar tekende Ne hemiah een profcontract bij de Amenkaankse voetbal ploeg Los Angeles 49-ers en verloor daarmee ook voor de atletiek zijn amateurstatus. De Amerikaanse bond rea geerde tijdens het jaarlijkse congres in november welwil lend op een verzoek van Ne hemiah weer in Amerikaanse indoorwedstrijden te mogen starten. De wereldrecordhou der had op 28 januari tijdens de Millrose Games in de Ma dison Square Garden in New York zijn rentree willen ma ken. Ron Stanko, de agent van Ne hemiah verklaarde in Los Angeles: "Het voornemen van de LAAF is discrimine rend. Renaldo Nehemiah zal dan ook naar de rechter gaan. De LAAF wijkt af van de ei gen reglementen, waarin staat dat een atleet in zaken, zoals dat nu met Nehemiah het geval is, in nationale wed strijden kan starten. Wanneer Renaldo Nehemiah op het ge bruik van stimulerende mid delen zou zijn betrapt en uit een Oosteuropees land ko men, dan zou de IAAF hem niets in de weg hebben ge legd". Volgens Olan Cassell, de direc teur van de TAC, zit er voor de Amerikaanse bond niets anders op dan zich voorlopig bij het besluit van de IAAF neer te leggen. Het betekent echter niet dat de TAC geen stappen zal ondernemen. moest worden met het uit het veld sturen van de overtreder De laatste Engelse aanpassingen leidden tot een geweldige stij ging van het aantal spelers dat uit het veld werd gestuurd. In de vier divisies van de league wer den tot nu toe al 111 spelers, on der wie elf doelvcrdedigcrs. voortijdig naar de kleedkamer gezonden. Meer dan een verdub beling van het aantal uitsluitin gen in vergelijking tot dezelfde periode in het vorige seizoen. Slechte naam Nu echter heeft de FIFA zijn stem laten horen. Joao Havelange, voorzitter van de organisatie die ongelooflijke grofheden tijdens het laatste toernooi om het we reldkampioenschap tolereerde, verklaarde: "De nieuwe op drachten die aan de Engelse scheidsrechters zijn gegeven, dienen veranderd te worden De talrijke uitsluitingen bezorgen het voetbal een slechte naam" De voorzitter van de Engelse bond. Bert Millichip op zyn beurt ver langt dat de international Board, die zich met de spelregels en de uitvoering daarvan bezig houdt, aan het eind van dit seizoen zijn standpunt bepaalt over de Engel se maatregelen. "Maar", voegde hij er aan toe, "wij proberen het voetbal zuiverder te maken. Wy zullen ons echter dienen te rich ten naar de eisen en de voor schriften van FIFA, want die zyn over de hele wereld geldig". Zuid-Amerika De Engelse voetbalbond heeft gis teren bekend gemaakt dat de voor de zomer voorziene reis van het nationale elftal naar Zuid- Amerika niet doorgaat. Volgens de voetbalbond werd de beslis sing genomen in aansluiting op de mededeling uit Brazilië dat het duel Brazilië-Engeland op 8 juni niet kon plaatsvinden, om dat Brazilië in dezelfde penode een tournee door Europa maakt Het duel tegen Argentinië, op 14 ja nuari te Buenos Aires, was al twijfelachtig sinds het begin van de Falklandcrisis. Volgens En gelse dagbladen heeft de rege ring geadviseerd niet in Argenti nië te gaan voetballen omdat de veiligheid van de spelers twijfel achtig zou zijn. Een dergelijke uitlating was ook gedaan door Julio Grondona, de voorzitter van de Argentijnse voetbalbond. Grondona had gezegd dat zijn re gering geen garanties kon geven over een afdoende bewaking in en om het stadion en bij het hotel waar de spelers zouden logeren. Eén winnaar DEN HAAG (ANP) - Zowel de lot to als het cyferspel hebben de af gelopen week één winnaar opge leverd De gelukkige in de lotto ontvangt ruim 590 000 gulden bruto, de uitkering in het cyfer spel is 100 000 gulden bruto De uitkeringen in de sportprysvra- gen zijn: Lotto Eerste prys: 1 winnaar bruto f 589.084,70; tweede prys: 3 win naars bruto f 50.000,-; derde prijs: 170 winnaars bruto f 1339,20; vierde prijs: 7873 win naars f28,90; vijfde prys: 107.246 keer f5. Toto Eerste prys: 10 winnaars bruto f3451,-; tweede prys: 140 win naars f 164,30, derde prys: 2212 winnaars f26.-. Toto-gelijk Eerste prys: 1 winnaar bruto f4220,80; tweede prys 3 win naars f234,40; derde prys: 58 winnaars f 60,60; vierde prys: 873 keer f 6,40 ADVERTENTIE Specials mededeling oier toto nr. 51 Do wodstnjden op toto nr 51 (van 25 en 26 december) worden een week later gespeeld (weekeinde 1 en 2 januan 1963) De toto-uitstag komt dus in dat weekeinde tot stand De inlevering tXyri ongewi|- zigd deze week Spodtoto Den Haag

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 13