c Chemisch bedrijf dreigt twintig man te ontslaan Protesten gevaar voor bouw jongerenflats Sluiting van De Ruigenhoek is uitgesteld /I(S9(K eidse agenda 3- In Oegstgeester Ha as wijk Zoeterwoude weigert hinderwetvergunning Leiderdorp zwicht voor ouders Negen weken te vroeg: toch in leven Kinderopvang tijdens de schoolstaking Met auto in de Oude Rijn Stad en rand MAANDAG 13 DECEMBER 1982 OEGSTGEEST - "De vergelijking met woon wagenbewoners doemt op. Iedereen is er voor dat jongeren worden ge huisvest. Dat hoor je ook van de bewonersvereni ging in Haaswijk, maar het mag nooit bij hun in de buurt. Zo reageert voorzitter Spijker van de stichting huisvesting werkende jongeren op het be zwaarschrift dat de bewoners- vereniging Haaswijk heeft in gediend tegen het bouwplan voor 175 één- en tweepersoons- woningen, dat aan de oostelij ke kant van de Haaswijklaan in Oegstgeest moet komen. De bewonersvereniging heeft be zwaar gemaakt tegen het bouwplan van de stichting huisvesting werkende jonge ren en de stichting studenten huisvesting omdat de regels uit het bestemmingsplan zou den zijn overschreden. Er zijn te weinig parkeerplaatsen, het gebouw is te hoog en past niet in de rest van de woonwijk, al dus de bewonersvereniging. B en W van Oegstgeest wezen die bezwaren vorige week al af. Spijker doet dat ook. Volgens hem heeft de architekt zich aan het bestemmingsplan gehou den. Hij snapt dan ook eigen lijk niet waarom er nu bezwaar wordt gemaakt. "Het enige steekhoudende be zwaar is het aantal parkeer plaatsen", aldus Spijker. De ar chitect heeft 59 parkeerplaat sen in het ontwerp opgeno men. Volgens de bewonersver eniging is dat veel te weinig, omdat studenten en werkende jongeren bijna allemaal een au to hebben. Onzin, volgens Spij ker. Eén op de vier studenten heeft een auto. Bij werkende jongeren ligt dat iets hoger: één op de drie. "Uit ons totale bestand van tweeduizend be woners is er geeneen met twee auto's", vertelt SDiiker. "Je krijgt de indruk dat je eerder auto's moet huisvesten dan jongeren". Overigens vindt Spijker dat de bewonersver eniging eerst naar de stichtin gen hadden kunnen stappen. In overleg hadden er dan meer parkeerplaatsen uit kunnen rollen als dat nodig was ge weest. Treurig Spijker: "We zyn een beetje treu rig omdat de kans dat een plan in deze fase voor zoveel jonge ren, waarvoor in Oegstgeest nog geen voorzieningen zijn, wordt gerealiseerd verloren gaat". De hoofdingenieur-di recteur voor de provincie Zuid-Holland heeft namelijk laten weten dat in 1983 nog geld voor het nieuwbouwplan kan worden gekregen, mits de procedure voor 1983 is afge rond. Gaat de bewonersvereni ging echter door met het be- zwaarmaken (bij de provincie) dan kunnen de stichtingen fluiten naar het geld. Spijker: "Het is maar de vraag of we het dan in 1984 krijgen. Als de be woners verder bezwaarschrif ten indienen, dan zullen ze ook dan geen gelijk krijgen, maar ze zorgen wel voor die vertra ging". En dan gaat het geld aan de stichtingen voorbij. De bewonersvereniging heeft ook moeite met het uiterlijk van het gebouw. Het is de be doeling dat een deel in een hal ve cirkel wordt gebouwd. En kele delen staan daar haaks op. De gebouwen doen wat futu- ristich aan met veel metalen constructies aan de buiten kant. Het geheel zal een bonte kleurenschakering krijgen: de stenen muren worden grijs, de metalen constructies blauw en de kozijnen van de deuren en ramen rood. "Het is een schit terend ontwerp, misschien wel een beetje geavanceerd, maar je moet verschrikkelijk goed koop bouwen en dan is het ver schrikkelijk moeilijk iets crea tiefs te maken", meent Spijker. ZOETERWOUDE - Twintig van de dertig banen bij het chemisch overslagbedrijf Vos en Co in Zoeterwoude staan op het spel als de gemeente besluit de hinderwetvergunning niet te verlengen. Een deel van de vaten die zijn onpeslagen op het terrein van Vos en Co in Zoeterwoude. De gemeente is niet bereid na 31 december, als de hinderwetvergunning afloopt, de opslag nog langer toe te staan. Op 31 december loopt de uitgebrei de hinderwetvergunning van het bedrijf af, waardoor Vos en Co een groot gedeelte van de nu ge bruikte opslagruimte moet ont ruimen. Met het oog op die ont wikkeling heeft Vos en Co bij het college van B en W aangeklopt met het verzoek om de hinder wetvergunning te verlengen. Het college voelde zich echter 'niet genegen' om met een voorstel van die strekking naar de raad te gaan. Daarom adviseerden bur gemeester en wethouders de be drijfsleiding te gaan praten met de fractieleiders van de Zoeter- woudse partijen. LEIDERDORP - De sluiting op 1 januari van de openbare kleuterschool De Ruigenhoek aan de Willem de Zwijger laan &aat niet door. Een voorstel van het college van B en W dat vanavond door de gemeenteraad zou worden be handeld, is ingetrokken. Het college is gezwicht voor de fel le kritiek van de ouders, terwijl afgelopen week ook duidelijk werd, dat de politieke partijen veel moeite hadden met het voornemen van het college. Wel staat definitief vast, dat De Rui genhoek uiterlijk op 1 augustus dichtgaat. Tot anderhalf jaar geleden bestond het openbaar onderwijs in Lei- dendorp-Oost uit de tweeklassi- ge kleuterschool De Ruigenhoek en de met drie personeelsleden werkende lagere Koningin Julia- naschool aan de Kom van Aai- weg. Op 1 augustus 1981 werd "bij wijze van experiment" één van de kleuterklassen onderge bracht in het gebouw van de la gere Julianaschool, dat bijna 1,5 km verder ligt. Dit experiment was een compromis tussen het handhaven van die toestand en om De Ruigenhoek in zijn geheel in het gebouw van de Juliana school onder te brengen; een wens die beide schoolteams, ou derverenigingen en de toenmali ge wethouder van onderwijs Ver- dier echter niet direkt haalbaar leek. Partijen waren bang dat het open baar onderwijs door deze abrup te integratie van kleuter- en lage re school veel leerlingen zou ver liezen aan nabijgelegen katholie ke en protestant-christelijke scholen, wat op den duur de doodsteek zou kunnen beteke nen voor het openbaar onderwijs in Leiderdorp-Oost. Met de als "experiment" aangeduide tus senoplossing wilde Verdier op aanvaardbare wijze de samen voeging doorvoeren. Bij het be gin van het schooljaar 1982/83 werd het experiment verlengd, maar toen was al duidelijk dat De Ruigenhoek zijn laatste jaar inging. In de eerste plaats is het aantal kleuters in hoofdgebouw en dependance voor komend schooljaar niet meer voldoende om twee leidsters te mogen be houden. Tevens zijn er in de af gelopen tijd strubbelingen in beide teams, die voor een deel hun oorzaak vinden in organisa torische problemen die te maken hebben met de afstand tussen beide gebouwen. Door het plot selinge overlijden van het hoofd van de lagere school, Zwemmer, zou een en ander in een stroom versnelling geraakt zijn, waar door volgens het college van B en W samenvoeging per 1 januari noodzakelijk is. Afgelopen week werden de leden van de raads commissie onderwijs in een be sloten vergadering ingelicht. Vervolgens vond er een gesprek plaats tussen de PvdA-wethou- der van onderwijs, Bezemer, en de betrokken ouders. Daaruit werd duidelijk, dat er bij de ou ders begrip is voor de noodzaak van integratie, maar dat zij er niets voor voelen om hun kleu ters midden in het schooljaar over te plaatsen naar de Kom van Aaiweg. De Ruigenhoek heeft, volgens de ouders, vorig schooljaar een on rustig jaar doorgemaakt, onder andere veroorzaakt door ziekte van de (inmiddels opgestapte) hoofdleidster. Daardoor heeft een aantal kleuters gedurende dat jaar vier leidsters meege maakt. De ouders zijn erop ge brand, dat dit schooljaar nu in al le rust verloopt en men heeft dan ook geen begrip voor een ver snelde integratie, zeker als die moet vallen na een voor kleuters toch al emotionele december maand. Ook maken de ouders zich sterk voor een vaste aanstel ling voor de leidster van De Rui genhoek vanaf 1 januari. In een brief aan de leden van de ge meenteraad verwijt men het col lege verder, dat het uitsluitend bestuurlijke en organisatorische argumenten aanvoert, terwijl er nauwelijks rekening wordt ge houden met de belangen van de kinderen. Tenslotte stellen de ouders het college verantwoor delijk voor de nieuwe onrust, die er nu rond de enige openbare school in het oude dorp is ont staan. ZOETERWOUDE - Het is me vrouw Bon van de Weipoortse- weg in Zoeterwoude gelukt: het vorige maand negen weken te vroeg geboren koekalfje "Hennie 36" heeft ze in leven weten te hou den. Een zeldzaam verschijnsel want Hennie woog bij de geboorte slechts negen kilo. Tegen nor maal het vijfvoudige hiervan. telamp hebben het onmogelijk lij kende karwei geklaard. Hennie woog gisteren ruim 12 kilo en gaat een gezonde toekomst te gemoet. met moeder "Hennie 25" gaat het eveneens uitstekend. Jeugdfilm Kerstconcert De Leiderdorpse Christelijke Ora torium Vereniging "Excelsior" geeft dinsdag 14 december haar jaarlijkse kerstconcert in de Scheppingskerk. Uitgevoerd worden de Pastoral-Messe van Diabelli en het Oratorio de Noëll van Saint-Saëns. Aan het programma nemen diverse so listen mee. Aanvangstijd is 20.15 uur. Film In De Fuik in gebouw Taberna in Oegstgeest draait woensdag avond 15 december de film "Slapshot". Deze handelt over een zeer eigenzinnig spelend ijs- hockeyteam dat zich met hun onconvensionele wijze van spe len in de competitie goed het hoofd boven water weet te hou den. Aanvang 21.00 uur. Toneel "Kerstmisvolk" is de titel van een toneelstuk dat de toneelgroep Imperium dinsdagavond 21 de cember op de planken van De Muzenhof in Leiderdorp neer zet. Aanvang 20.00 uur. Niet een Asterix-film maar de rol prent "Q en Q" wordt woens dagmiddag 22 december ver toond De Muzenhof in Leider dorp. Aanvang 14.30 uur. Poppen Het poppentheater Francine Ab- bing voert zondagmiddag 12 de cember om half drie het stuk "De vogels gevolgen" in Ons Huis. Het stuk handelt over ge vangen dieren die hun vrijheid weer terugkrijgen. Zoals bekend, maakt het bedrijf sinds januari van dit jaar gebruik van een terrein van het Neder lands Drukkerij Bedrijf, nadat was geconstateerd dat Vos en Co de toen geldende hinderwetver gunning ernstig overtrad. Vos en Co sloeg veel meer chemicaliën op dan was toegestaan. Omdat het bedrijf in onderhandeling was met Alphen aan de Rijn voor een nieuwe vestiging en het ver blijf in Zoeterwoude nog een kwestie van maanden was, ging de raad toentertijd akkoord met een uitbreiding van de hinder wetvergunning. Dat moest overi gens wel gebeuren onder druk van de Raad van State. Afgelopen donderdag heeft een vertegenwoordiger van het be drijf met de fractie van Progres sief Zoeterwoude gesproken en daar nul op rekest gekregen. Het bedrijf meende op een aantal gronden recht te hebben op ver lenging van de hinderwetver gunning. De belangrijkste argu menten die Vos en Co aanvoert, zijn het verlies van twintig ar beidsplaatsen en het niet door gaan van geplande miijoenenin- vestering in Alphen aan de Rijn, waar het bedrijf haar nieuwe ves tiging heeft voorzien. Luizestreek Het fractielid Straver van PZ vindt dat de zaak riekt naar chantage en noemde het een luizestreek dat het bedrijf, nu het december is, laat weten dat ze geen moge lijkheid ziet om voor het eind van het jaar naar Alphen te ver huizen. "Ik kan me heel goed voorstellen dat mensen voor de argumenten die het bedrijf aan voert gevoelig zijn, zeker in deze tijd van werkloosheid. Maar toch vinden wij de gezondheid van mensen in Zoeterwoude en ook in Leiderdorp belangrijker dan twintig arbeidsplaatsen. Vos en Co praat deze week met de fractieleiders van het CDA en de WD. Tijdens de behandeling van de zaak Vos en Co, in januari van dit jaar, sprak de VVD-frac- tieleider van onverantwoord en onbehoorlijk gedrag terwijl ook CDA-leider Hogenelst forse kri tiek had op de handelwijze van het overslagbedrijf, zodat moet worden betwijfeld of de missie van Vos en Co succes zal hebben. Burgemeester Houdijk verklaarde telefonisch, dat het college de in druk heeft dat Vos en Co moeite doet om naar Alphen te kunnen, maar dat bezwaarschriften dit tot nu toe vertragen. "Als de raad zich uitspreekt voor verlenging van de hinderwetvergunning, dan zullen wij dat besluit uitvoe ren. Voorwaarde is wel dat het Nederlands Drukkerij Bedrijf, van wie het terrein wordt ge huurd, akkoord gaat", aldus Houdijk. MAANDAG Leiden - Kijkhuis. films 'Battle of South Africa' en 'The story of the freedom Charter', vertoond door de BOA, 20 uur, 'Another Vietnam' en 'El pueblo vince- ra' vertoond door het El Savador Comi-' té, 22.15 uur. Rapenburg 100 - videofilm Colombia- werkgroep. 20 uur. Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19, ma t/m vr van 10-12 uur, tel. 122000. Vereniging Ouders van Drugsverslaaf den - Lange Mare 45, 20 uur, tel. 130547. Buurtwinkel - Haarlemmerstraat 73b, spreekuur Comité Gasprijsverhoging kosteloos advies, 17-18 u kantine NEM - ingang 5 Meilaan, ruil- en veilingavond van 'De Postzegel vrien den', 20 uur. 't Bruggehoofd - Steenschuur 11, ama teurfotografie, 20 uur. Pieterskerkchoorsteeg 15 - club- en buurthuis Inde Vroolijcke Arke en de Werklozen Belangen Vereniging, re- creatiesoos voor mensen in de WW WWV. RW of WAO, di 14-16.30 uur tel' 123271. Leiderdorp - gemeentehuis, vergade ring van de gemeenteraad, 20 uur. Dorpshuis - vergadering van de Oranje vereniging, 20 uur. Wassenaar - gemeentehuis, vergadering van de gemeenteraad over de begroting, APOTHEKEN Leiden - de avond-, nacht- en zondags dienst van de apotheken in de regio Lei den, wordt waargenomen van: vr 10 dec tot 17 dec door: Apotheek Tot Hulp der Menschheid, Rosmolen 13, tel. 121060; Apotheek WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604; tel ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - Kruis- gebouw. Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 13-14 uur. Gezondheidscentrum, Florijn 10, teL 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. v.d. Waalslaan, tel. 4641. LEIDERDORP - In De Sjelter in Leiderdorp is tijdens de onder- wijsstaking morgen een opvang voor kinderen waarvan beide ou ders werken. Sjelter heeft de kin deropvang mogelijk gemaakt op verzoek van de gemeente. Van half negen tot vier kunnen kinderen terecht in Sjelter (Heemraadlaan). Er worden spel letjes gedaan en waarschijnlijk wordt er een film gedraaid. De kinderen kunnen zich ook ver maken met hobby-activiteiten. De opvang is alleen bedoeld voor kinderen waarvan beide ouders werken. Ze kunnen ook alleen 's ochtends of's middags komen. Niet-werkende ouders kunnen zich overigens morgenochtend melden bij Sjelter om te assiste ren bij de opvang. De ouders moeten wel een - geringe ver goeding betalen voor de opvang. Sjelter zorgt overigens graag voor de opvang. Victor Molkenboer, voorzitter van Sjelter: "Zo schep pen wij de mogelijkheid voor het onderwijzend personeel om te demonstreren en worden de con sequenties niet op de ouders af gewenteld". LEIDERDORP - Door nog onbe kende oorzaak is zaterdagnacht een negentier\jarige scholier uit Dordrecht op de Leiderdorpse Achthovenerweg met een auto in het water van de Oude Rijn te rechtgekomen. Hijzelf en zijn beide vrouwelijke mede-inzitten den kwamen met de schrik vrij. LEIDEN - Geboren: Johanna dv. H. Hoek en J. van Delft; Murat zv. Y. Kaya en G. Yayla; Martin zv. J van Rijn en N. Plug, Jessica Hubertina dv. A.G.J. Kralt en M.J.E. Noordervliet; Paul Sander zv. J.J.G. Schuijt en A.C. Fijt, Evelina Hen- drika Jantina dv. C.W.G. de Koning en E.W.M. Korenhof; Johannes zv. W. de Mol en M. van Duijn; Ivan Leander zv. P. Siera en C.E. du Prie, Rathna dv. N. Raghoe en R. Sahebdien; Madhusha Di- mali dv. A.W. Dissanayake en R.A.I.U. Perera; Patricia Petronella Hendrika Maria dv. J.P.A.M. Lelieveld en E.M Oouendyk; Rozemarijn Elisabeth dv. G.H. Landweert en S.H.J.M. Koopman; Bastiaan Joris zv. F.A. van Huut en A.M.A. Aertsen, Annelie Leontien dv. L.H. Rietveld en A. Vianen; Hans Gijs- i H.J. Z. Kleijne en A. Siera; Pieter Johannes zv. J. van Waar denburg en W.E. Bos; Ellen Jantien Ni- colien dv. H. Bekooij en W.H.M de Vroe ge, Gustaaf Willem-Leo zv. M. Makkink en W.J. Nijhof; Mariska dv. W.C. Melis sen en M. Peeman; Chuw Jio dv. S. Hu en M. Hu. OPGERICHT 1 MAART li LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIOEN EN OMSTREKEN Uitgave Uitgeversmaatschappij Leidsch Dagblad B V Hoofdkantoor: Witte Singel 1 2311 BG LEIDEN Telefoon 071-144941 Geen krant ontvangen tel 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabezorging na 19.30 uur); Bij automatische overschrijving geen admmistratie- en incassokosten Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 t.n.v Damiate Holding BV te Haarlem Kwartaalabonnement f 61.25 Per post 83,60 Maandabonnement f 20,59 (machtiging per incassogiro) Directie: G Koopman Adj.dir.: N Quakernaat Alg redactiechef: A. van Leeuwen Ptv Alg redactiechef: Rubriekchefs J. Kroon (stad) B.W.T. Jungman (plv) P J de Tombe (sport) A. van Kaam (pfv) Aangesloten bij de Gemeenschapj^elijke Persdienst met eigen corresjxindenten o a in: Bonn. Brussel. Londen. Parijs. Washington. Rome. Madnd, Mexico tel 071-144941.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 2