Leiden lijkt 'praat-ploeg' E'JH 5 0 T "Binnen vijf weken ben ik terug" Onenigheid binnen tafeltennisbond Spelers blijven winnen Jan van Deinsen kent geen twijfels Belgische grenzen gesloten Krol: kans op Oranje 30 procent öoiniTielsdi «w I?il8 Lag* DROMMELS LEKKER DONDERDAG 2 DECEMBER 1982 Sport PAGINA II HILVERSUM (GPD) - Er dreigt een scheuring te ontstaan in de Neder landse Tafeltennis Bond. Aanleiding tot deze ontwikkeling is een brief, waarin het hoofdbestuur de afdelingen laat weten dat er met ingang van het seizoen '83-'84 een verplichte damescompetitie in alle klassen wordt ingevoerd. Het hoofdbestuur heeft sancties in het vooruitzicht gesteld wanneer er geen uitvoering wordt gegeven aan het besluit, dat al in 1972 door de bondsraad is genomen. Zeven van de 21 afdelingen - te weten Amsterdam, Dordrecht, Friesland, Gouda, Noord-Hollands Noorderkwartier (NHK), Zeeland en Het Gooi - hebben hierop boos gereageerd. Zij menen dat afdelingen op basis van dwangmaatregelen en dreigementen niet naar behoren kunnen functioneren. Voorts stellen zij dat „de verplichtingsbrief een sfeer van gespannenheid, angst, verontwaardiging en passiviteit heeft doen ont staan, die allerminst bevorderlijk is voor de goede gang van zaken en samenwerking binnen de~NTTB". De verontruste afdelingen, die dames en meisjes de vrije keus willen laten om in een gemengde dan wel gescheiden competitie uit te komen, komen op hun beurt met een tegendreigement. „Wij geven het hoofd bestuur in overweging haar beslissing te versoepelen, om daarmee de scheiding van 'tafel en bed' op te heffen, zodat geen definitieve schei ding behoeft te worden uitgesproken". De kwestie van het verplicht invoeren van een aparte damescompetitie is al jaren een heet hangijzer in de NTTB. De bond zelf streeft er uitdruk kelijk naar om alle dames in een aparte competitie te laten uitkomen. Men vindt dat dames en heren gelijke kansen moeten hebben in een volwaardige competitie. De bond denkt op deze wijze een bredere basis te kweken voor het damestafeltennis, om daarmee uiteindelijk ook de kwaliteit aan de top te verbeteren. Deze gedachte staat verwoord in het Beleid- en Activiteitenplan '80-'85. In de praktijk verloopt dit streven echter moeizaam. Ofschoon reeds tien jaar geleden de reglementaire basis werd gelegd, is tot op heden slechts in tweederde van het totaal aantal afdelingen het spelen in een aparte damescompetitie verplicht. Lang niet overal is men even gelukkig met deze situatie, die soms onder druk van het hoofdbestuur is doorge voerd. De zeven, voornamelijk kleinere afdelingen, die de dames in staat stellen in een gemengde competitie uit te komen, wensen echter voet bij stuk te houden, ondanks het feit dat de meerderheid van de bondsraad - waarin alle afdelingen zijn vertegenwoordigd - het standpunt van het hoofdbestuur deelt. Hun achterban verzet zich met hand en tand tegen de scheiding van dames en heren op recreatief niveau. Het meest ge hoorde argument is dat tafeltennis zich bij uitstek leent voor gemengde beoefening en juist daardoor een zekere aantrekkingskracht heeft. Sommigen zijn ook van mening dat het beleid, dat de NTTB wil door voeren, indruist tegen de emancipatiegedachte en niet past in deze tijd. Dat de NTTB als gevolg van de dwangmaatregel leden kwijtraakt staat als een paal boven water. NTTB-voorzitter Jaap Roeten is echter van mening dat de scheiding uit eindelijk toch een toeloop teweeg brengt. „Ervaringen in andere afde lingen hebben uitgewezen dat er een groei ontstaat. Gelderland is daar een goed voorbeeld van", aldus Roeten, die het noemen van slechte voorbeelden (Twente, Rotterdam) aan anderen overlaat. LEIDEN - Theo Kinsbergen, en in zijn spoor Elmex-sponsor On- no Gerritsen, schijnen er een soort welbehagen in te scheppen om in deze slechte tijden voor het basketbal (matige wedstrij den, weinig publiek) voor flink veel verwarring te zorgen. Doel is natuurlijk om, de recessie ten spijt, toch een maximum aan publiciteit te vergaren en dat moet dan gaan via allerlei slinkse wegen. Na recente affaires, die net zo snel in de doofpot werden gestopt als dat ze de kop opstaken, rouleert nu plotseling weer de naam van de eerst verguisde Wilson Washington in dat rod delcircuit. De vervanger voor Rudy Williams - die gisteren trouwens gewoon meedeed in de walk-over tegen Van Zoonen Den Helder (91-56) - Mike Wiley moest zijn handteke- SCORES Leiden - Wiel 22, Van den Berg 20 (10), Williams 17 (9), Hagens 14. Kragtwijk 10 (13), Richel 10. Schotpercentage 51, re bounds 47, balverlies 9 Den Helder - Johnson 18, Pip kin 13, Bruyn 12. Schotpercen tage 37, rebounds 38, balver lies 18. UITSLAGEN Onro/RZ - Donar 79-81; Am sterdam - Den Bosch 80-%. STAND Leiden16-28 Den Bosch16-28 Donar 16-22 Haaksbergen16-22 Delft16-20 Weert16-12 Rotterdam16-10 Den Helder 16-8 Amsterdam16- 6 Haarlem 16-4 ning nog onder het hem voorge legde contract zetten of ook de persoon van de andere Amen- kaan. de geblesseerde Robert Miller, stond weer ter discussie. Glashard ontkende Kinsbergen alle geruchten als zou de eerder met een bom duiten 'gevluchte' Washington reeds op Schiphol staan of zijn secondant en pr-ma- nager Frans van Egmond wak kerde het door een ochtendkrant aangeblazen vuurtje nog eens lekker aan door te vertellen dat alles reeds in kannen en kruiken was. Een persoonlijk gesprek tussen Washington en Kinsber- gen na was wat er nog moest ko men. "Een kwestie van wat za ken rechtzetten", noemde hij dat 'Onbegrip' De rest van de bij de Leidse club betrokken officals wist, zoals on derhand gebruikelijk is, van niets. Apathisch kijkt men in middels toe en wacht maar af waartoe de grillen en grollen van genoemd duo nu weer toe zullen leiden Nog een aardig voor beeldje van wat maar herleid moet worden tot 'onbegrip': Henk Reekers regelt op verzoek van de technische staf nog een oefenwedstrijdje waarin Wiley, getest zal worden. Die medede ling is koud gedaan of Onno Ger ritsen komt melden dat de Ame rikaan reeds is aangenomen en dat dat duel verder onnnodig is. Hoe bedoel je: langs elkaar heen- werken. Het is maar goed dat, op sportief vlak, er nog een aantal mensen rondloopt dat koud blijft onder al dit gerommel en gerotzooi en althans nog probeert om dc aan dacht van de geslonken aanhang op basketbal te betrekken Het vüftal Hagens, Kragtwijk. Wiel. Van den Bergh en Richel dus, de mensen die er voor zorgen dat Leiden hoe dan ook week in week uit wint. Gegeven het feit dat Den Helder gisteren geen echt serieuze tegenstander was kweten zij zich toch behoorlyk van hun taak. Geen oogstrelend basketbal (zonder echte Ameri kaanse inbreng), maar hard werken en effectief spelen. Koude douche Dat laatste leverde al een positieve 42 34 ruststand op. dat eerste be zorgde de ploeg van coach Van Veen zelfs een koude douche. Want het goedwillende, maar te zwakke Den Helder bleef na de hervatting vier minuten punt loos (van 56-44 naar 68-44) en scoorde over tien minuten slechts vier baskets. 80-48, vooral omdat Wiel de topscorer van de competitie Lymbert Johnson geen centimeter ruimte meer gunde. De zwakke guard Van Dijkum werd daarbg door Ha gens volledig overspeeld en Kragtwgk gunde Bruyn geen kans meer om op de solo-toer te gaan. Ronald van den Bergh ge- dgde daarnaast uitstekend in het rommelige beeld dat de wed strgd opleverde. Geen best, maar wel eerlgk spel. Een voorbeeld voor de rest AD VAN KAAM het UCI-congres In Madrid hebben niet geleid tot ren andere mening bij de BWB. Wel werd het aantal wedstrij den op de internationale ka lender (waaraan dus wel renners van alle nationali teiten mogen deelnemen) verdubbeld van 20 naar 40. Daarvan vallen er 33 in de periode tot 1 Juni. Deson danks blijft het slechts een fractie van de mogelijkhe den die er tot nu toe voor buitenlanders lagen. Wat Nederland betreft lim.pt Meuwese op een uitbreiding van het aantal wielerwed strijden in de eerste maan den van het Jaar. ..Ik denk trouwens ook wel dat de sportcommissie van ons land initiatieven zal ontwik kelen om dat zoveel moge lijk te stimuleren", stelt hij. WOERDEN (GPD) - Het ziet er naar uit dat het voornemen van de Belgische Wieier Bond om de grenzen tot 1 ju ni voor buitenlandse ama teurrenners gesloten te hou den niet meer zal worden te ruggedraaid. Pogingen van d«- KNWU (Nederlandse Wielren Unie) om de Belgen op andere gedachten te brengen zijn op niets uitge lopen. „Het besluit wordt weliswaar pas half decem ber definitief genomen, maar wij verwachten niet dat er nog iets zal wijzigen", aldus Harry Meuwese, direc teur van het KNWU-uniebu- Meuwese betoogt dat het hoofdbestuur van de BWB de opvatting deelt van de sportcommissie dat er in de eerste maanden van het jaar te weinig wedstrijden zijn in Belgie, waardoor als gevolg van massale buitenlandse (I- rtülH c11kvv i ils r en «m- verantwoord groot deelne mersveld aan de start van wielerkoersen staat. Ge sprekken tussen afgevaar digden van beide bonden op WAMEL - Zonder dat hij ook nog maar één stap op het voetbalveld heeft gezet, heeft Jan van Deinsen dit seizoen toch al tweemaal een belangrijke zege geboekt. De middenvel der kwam deze week eindelijk definitief rond met Feyenoord, na een periode waarin hij het gevecht met zichzelf winnend had besloten. Eind mei in het duel bij PEC-Zwolle uitgeschakeld door een hesblessure, die hem in september naar de operatietafel dwong, voelt hij zich nu klaar voor zijn come-back. „Als alles meezit, ben ik in vier, vijf weken helemaal terug", denkt hij zelf. „En als dat moment daar is, wil ik beter gaan spelen dan ik ooit heb gedaan". De mogelijkheid op zijn rentree in de Rotterdamse Kuip, in zes voorafgaande jaren zo ongeveer zijn tweede huis geworden, werd geopend door het nieuwe be stuur van Feyenoord. Waar de onderhandelingen in een eerder stadium steeds vastliepen, daar „heb ik nu bepaalde zaken in mijn contract staan die de moge lijkheden groter maken om weg te komen aan net eind van het seizoen. Het transferbedrag zou in elk geval niet meer onoverko- menlijk zijn", geeft Van Deinsen (29) aan. „Dat heeft de doorslag gegeven; dat ik kan véranderen als de mogelijkheid zich voor doet". Niet dat dat de bedoeling is, „want misschien heb ik het wel weer zo goed naar mijn zin dat ik er weer een paar jaar aan vastplak", maar het is in elk geval een geruststel lende gedachte voor de vooruit kijkende voetballer, die tijdens zijn gedwongen rustperiode „vier, vijf geinteresseerde clubs" zag afhaken omdat Feyenoord zo'n hoge prijs voor hem kon be dingen. „Vandaar dat ik zo tevre den ben met die bepaling", aldus de middenvelder. „Nu is het in ons beider belang, dat ik zo goed mogelijk terugkom. Ik ga er eerst een half jaar tegenaan en dan kij ken we wel verder". Hij is blij dat hij dat uitzicht heeft. Hoewel hij zelf zegt „nooit te hebben getwijfeld aan een terug keer in het betaalde voetbal", zag zijn toekomst er de laatste maan den bepaald niet altijd even zon nig uit. „Het is soms wel eens moeilijk geweest", moet hij be kennen. „Vooral in de tijd voor de operatie". De sjouwer sloeg zich er op zijn ei gen wijze doorheen. Dagelijks twee keer trainen op Papendal, waar hij in overleg met dokter Hermans en fysiotherapeut Holt- kamp een heel programma af werkte, ging hij het gevecht aan met zijn blessure en zichzelf. In zijn eentje vaak, „want dat kan ik goed en dat doe ik graag", reden waarom hij in die tijd ook weg bleef bij Feyenoord. „Als ik daar op de tribune had gezeten, was iedereen me komen vragen hoe het ermee was en dan had ik geen rust gehad", weet Vein Deinsen. „Bovendien speel ik liever zelf dan naar een ploeg te gaan zitten kijken, waarin ik zes jaar had gevoetbald en waarmee ik niet rond kon komen. Nu heb ik er tenminste weer een frisse kijk op, al weet ik donders goed hoe Feyenoord voetbalt". Dat is heel anders dan vorig jaar, toen hij vaak de enige was die de tobbende ploeg tenminste nog enige kleur gaf. Nu lopen er meer door Paul de Tombe voetballers die daartoe in staat zouden moeten zijn, maar dat is eerder een stimulans dan een na deel voor Van Deinsen: „Want ook voor mezelf is het natuurlijk gunstiger dat Feyenoord boven in meedraait". En dan niet alleen uit 'publicitaire' overwegingen, maar ook omdat het uiteraard wat makkelijker voetbalt als je er zo in valt. ,Zaak is dus om je goede positie verder uit te bouwen", kijkt Van Deinsen in beiderlei belang voor uit. „En ik denk dat ik daar mijn steentje toe kan bijdragen. In twaalf jaar beroepsvoetbal ben ik er nog nooit zo lang uitgeweest, maar ik denk dat het net zo is als met schaatsen. Als je dat een poos niet hebt gedaan in een slechte winter, moet je twee rondjes draaien en dan rij je weer weg. Ik ga bg Feyenoord het rit me proberen te pakken in trai ningen en in oefenduels en dan ga ik die marathon uitschaat- Jan van Deinsen en de dagen van weleer. De Feyenoorder glijdt langs Charlie Bosveld en gaat de rit nu uitschaatsen. UTRECHT - De beslissing 'of Ruud Krol zondag 19 decem ber met het Nederlands elftal speelt, wordt niet deze week genomen. De record-interna tional wil eerst overleggen met de voorzitter van Napoli. De president van dc club is op zakenreis naar Milaan en keert pas maandag terug in Zuid-Italië. Op de dag dat Ne derland in Aken tegen Malta speelt staat in de Italiaanse competitie de wedstrijd Fio- rentina-Napoli op het pro gramma. De ploeg van Ruud Krol bezet momenteel de on derste plaats en dus kan het zijn laatste man maar moei lijk missen. Krol schat de kans dat hij voor zijn club uit komt op 70 procent, de 30 is voor Orarge. HtU* Dat is natuurlijk Uw bier! Bier van vroeger voor vandaag. Ambachtelijk gebrouwen naar eeuwenoude traditie sinds 1744.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 11