wéér LUSV komt niet tot winst Scylla-dames nog derde Zwarte zaterdag voor Zijl en LZ Winst Leiden en Roomburg Vlietwijk hersteld Moeizame zege Gemini Sjaardema handhaaft zich in tweede divisie De Zijl zwemt sterk LEIDEN - Vlietwijk is gereed voor de topper van aanstaande zondag bij Drop Shot. De Voor- schotense eerste-klasser in de badminton-competitie is volle dig hersteld van de misstap twee weken geleden en onderstreepte de goede vorm met een 10-1 overwinning op Rotterdam. Het enige verlies, onverwacht, kwam in het herendubbel Westerbeek/ Oostergo: 17-16 in de derde set. Tweede klasser Veglo was volsla gen kansloos tegen Hilversum. Alleen Carolien van der Berg kwam tot winst: 7—1. Veglo 2 (derde klasse) kwam tot dezelfde ongenoeglijke cijfers tegen Aris- to. Het enige punt kwam op naam van Peter Zwaan, al dient gezegd dat invalster Doddy Meij er zich uitstekend weerde op dit voor haar ongekende niveau. Zij verloor haar dubbelspelen op het nippertje. Leiden glipte probleemloos langs Mariahoeve: 6-2, waarmee zij theoretisch in de race voor pro motie zijn gebleven. Bram Se- gijn, veelbelovend maar niets komt vanzelf, moest de winst af staan als ook Dorie Koelemij. Leiden 2 verloor met 6-2 van Randstad. De jeugd, Stephan van Giesen en Anita Spadon, zorgden voor de winstpartijen. Lisse geeft zich ondanks het ver bes van vorige week tegen Delft nog niet gewonnen in de race om de titel. Tegen koploper Drop Shot werd het thuisvoordeel kundig uitgebuit: 5-3. Vhetwijk 2 handhaafde de koppositie met een 6—2 zege op Morgenstond 2. Het derde team won ook, met 5—3 in en tegen Zoetermeer. MAANDAG 29 NOVEMBER 1982 LEIDEN - In de volleybalkompetitie konden bij de divisionisten de heren van LUSV wederom weer niet tot winst komen. Het werd 1-3 verlies tegen Ruiter. Gemini won wel: 1-3 van Delta. Bij de dames wonnen Gemini in een prima wedstrijd van Schip- pers/Berkel 3-1. De Voorschotense aanvalster Anneke Kras doorboort het verdedigingsblok van tegenstander Schippers Berkel. Gemini zou het duel winnen. (foto Holvast) LUSV bleek niet opgewassen te gen de aanvalskracht van Ruiter. Alleen in de vierde set waren er kansen bij 15-14. Ook op die stand was het hechte blok van Ruiter niet te passeren. Ruiter won met 10-15, 15-10, 6-15 en 15- 17 (1-3). Gemini behaalde een moeizame overwinning op Delta. Dit terwijl de Dordse ploeg vrij laag gekla- seerd stond. In het begin was het Menno Kielman die Gemini de juiste aanvallende impulsen gaf, later was het Hans Hullegie, die de broodnodige puntjes scoorde. Alleen de derde set ging verloren voor Gemini, omdat Delta in die set goed verdedigde (6-15, 15-8, 13-15, 11-5). Bij de dames-divisionisten ver sloeg Gemini het bovenaan staande Schippers in een aan trekkelijke strijd. Belangrijkste wapens waren een enorme dosis enthousiasme en het opvallend Uiteindelijk zijn de Scylla-da- mes nog als derde geëindigd. Het 2-6 verlies zaterdag te gen streekgenoot Avanti compenseerde men daags er na door Koningslust heel snel alle illusies te ontne men 6-1. De ontmoeting met de Hazerswoudse dames had een vreemd verloop. Scylla opende niet slecht, want na dat Sophie Vaalburg José Bakker had gefeliciteerd trok Stephine van Gennip de zaak weer recht door, zij het in drie games, Marijke Olsthoorn uit te spelen. Di rect daarna had Marian van der Vliet heel goede kansen om Ellen Bakker pootje te lichten, maar gebrek aan vastheid speelde haar toch teveel parten. Bij die 1-2 achterstand bleek dat Ste phine van Gennip te ziek was om verder te spelen waardoor er van echte wed strijd ineens geen sprake meer was. Marian van der Vliet liet Olsthoorn nog naar haar pijpen dansen maar daarmee waren de Scylla-te- genpunten wel geteld. Gis termiddag moesten tegen Koningslust twee punten ge pakt worden om het extra degradatieduel te ontlopen. In nauwelijks twee uur ver scheen er 6-1 op de borden. vooral omdat Stephine van Gennip voldoende hersteld was om te spelen. Marian Kantebeen verslikte zich in Wilmie van Rijs- wijck. De tweede helft zal de Scylla-vrouwenbrigade ze ker wat vrolijker acteren dan nu het geval was want Sandra de Kruiff maakt haar rentree in de hoofd macht. De Leidse kleuter leidster neemt momenteel een adempauze om te beko men van alle emoties en con- sternaties rond haar per soon de laatste maanden als gevolg van de dispensatie perikelen. Daarna zal de Kruiff zich eerst in eigen land (de competitie) weer waar moeten maken om haar W.K. ticket voor Tokio veilig te stellen. Sjaardema heeft zich op wel heel minieme wijze gehand haafd in de tweede divisie. Op zich is dat een goede prestatie van de Oegstgees- tenaren, maar het had zo leuk geweest als men er za terdag wat glans had gege ven door bij Onkyo te stun ten. Dat mislukte door een 'off day' van Herman van der Broek die de nul van Po lak imiteerde. De winst in het dubbel en de twee zeges van Reitsma beperkten nu slechts de schade tot 7-3. Voor handhaving was men nu afhankelijk van Avanti 2 dat, al kampioen zijnde, geacht werd Delta te vonnis sen. Alleen Kamphuis ver zaakte twee keer zijn plicht. 8-2. En dat terwijl hij vrij dag nog gewonnen had van Ron van Spanje, die overi gens ook tegen Peter de Groot aantoonde de mentale naweeën van de oogblessure nog niet verwerkt te hebben. Eindstand dus 2-6 in dit in- haalduel in de ereklasse. Docos is als tweede geëindigd door Nieuw Vennep op een 3-7 verliezend competities- lot te tracteren. Den Elzen volgde drie keer het goede voorbeeld van Ed van der Berg. Engelbert lukte dat één keer. Overige uitslagen: Tempo Team-Scylla 2 5-5, Ilac-S- cylla 3 4-6, F.V.T.-Scylla 4 7-3, Hotak -Docos 2 7-3, Sjaardema 2-Salamanders 7-3, Tw. One Up-Avanti 3 9-1, Avanti 4-U.B.T.V. 6-4, Typp-De Treffers 7-3. DA MES: Avanti 3-Docos 1 5—5 (Docos kampioen). Europa Cup: Het tafeltennisteam van Hoo- ge Huys uit Alkmaar heeft zich zaterdag geplaatst voor de kwartfinales van het toernooi om de Europa Cup 2. De Alkmaarse ploeg ver sloeg in Italië met 5-2 Elpi- dio. Rene Hijne, die met zijn oude club Tempo Team al eerder tegen deze Italianen had gespeeld, toonde zich superieur en won al zijn drie partijen: tegen Stefano Lo- nardi (nummer 9 van Italië), Silvio Pero (nummer zeven) en De Deen Holrasgard (nummer 5). Nico van Slobbe won twee keer (van Lonardi en Pero), Bert van Ham moest twee keer een neder laag incasseren (tegen Holmsgard en Lonardi). In Valkenswaard schaarde de club van die naam zich gis teren eveneens bij de laatste acht door een overwinning met 5-2 op het Hongaarse Vasutas Cegledi. Voor Val kenswaard bleef de Brit Bob Potton, die over twee weken speelgerechtigd is voor het Nederlands team, met drie en Han Gootzen met twee overwinningen ongeslagen. De twee verliespunten kwa men op naam van Eric Win- nubst. goede spel van Marijke van de Poel. Toch verloor Gemini een set vanwege de wissels, waar door de rust uit het spel ver dween (15-8, 15-8, 8-15, 15-11). Leython heeft de smaak te pakken: dit keer moest aartsvijand Gemi ni 2 er aan geloven. In eigen huis kregen de Voorschotense dames klop met 0-3. Bij Leython liep het erg goed. Pass en aanval wa ren uitstekend verzorgd en er werd volop gescoord. Men kon het zich zelfs veroorloven elke set een andere spelverdeelster in te zetten, zonder dat dit het ritme verstoorde. Gemini was wat ge handicapt omdat het Cora Brus- see miste. Aanvallend vertolkte Maria de Groot bij Leython een hoofdrol. Vooral op 'mid' was zij niet af te brokkelen. (11-15,11-15, 8-15). Een ontketend NOVO liet Starlift alle hoeken van het veld zien. Met zeer snel spel en een ijzer- sterke opslag en veel variatie in de aanval werd Starlift in 50 mi nuten via 15-3, 15-7, 15-12 volle dig kansloos gelaten. In de promotieklas heren leverde Donar andermaal een prima prestatie door thuis Jupiter te verslaan met 3-2. Het was een zeer wisselend duel zoals de set standen (15-4, 2-15, 7-15, 15-5 en 15-13) al aangeven. De aanvalsli- nies bepaalden om de beurt de wedstrijd, omdat het blok aan beide zijden zwak verzorgd was. De beslissende vijfde zet ging ge lijk op maar in de slotfase waren het Kees de Bock en Fred Wes- sels die de balans ten gunste van Donar deden doorslaan. De nederlaag tegen DAC van vori ge week speelde NOVO nog dui- deUjk parten. In en tegen Zeven huizen 2 werd erg zwaak ge speeld en het 3-0 verlies via de setstanden 15-13, 18-16, 15-7 was dan ook terecht. De derby Gemini 2 - Leython trok veel belangstelling. Gemini be gon goed en nam een 8-1 voor sprong. Maar via 8-12 en 14-14 werd het nipt 14-16 voor Leython. Deze klap werkte bij Gemini nog lang na. Er konden door goed passen via Henny v.d. Hulst uitstekende maat set-ups gegeven worden door spelverdeler Wim Hendrik- sen. (7-15). In de derde set pro beerde trainer-coach Piet Pijnna- ken zelf even hoe het spelverde- LEIDEN/HILVERSUM - Voor de Leidse watcrpoloteams uitkomend in de ereklasse was het een zwarte zaterdag. LZ'86 leed een zeer zware nederlaag tegen HZC/de Robben. De Hilversummers wonnen in eigen bad met niet minder dan 22-3. De Zijl/ LGB beleefde in het zwembad de Zijl tegen DZV een klein drama. De rood-witten, zonder Jan Jaap Korevaar en Jacob Spijker, verloren door een treffer 10 seconden voor tijd van Reinier Yskens met 9-10. Vivax verloor in Rotterdam kans loos van SZC met 6-1. Katwijk leverde beter werk af. In Katwijk werd met 7-4 van SVH gewon nen. DKD won in de derde klas se van RWV met 3-9. De dames van LZ'86 leden een nederlaag. In Zaandam was Nereus met 6-1 te sterk. De Zijl/LGB verloor voor de derde maal in successie. Waren de eer ste nederlagen tegen topploegen als AZC en HZC/de Robben nog te verklaren. Het puntenverlies tegen DZV, in eigen bad nog wel, kwam voor iedereen volkomen onverwacht. De hevig teleurge stelde Leidse formatie wees na afloop eensgezind de beschuldi gende vinger richting arbiter v.d. Bom. Niet geheel ten onrecht, de warrig leidende v.d. Born nam veel twijfelachtige beslissingen. Zo besliste hij in feite de wed strijd toen hij vlak voor tijd een Zijl/LGB aanval terug floot we gens een door niemand waarge nomen "omkeer fout". De hier uit voortvloeiende DZV counter stelde Reinier Yskens in staat 10 seconden voor tijd de winnende 9-10 te laten aantekenen. Verder kan de Zijl/LGB coach Rob Schouten als excuus aanvoeren dat Jan Jaap Korevaar (laat de rest van het seizoen zijn studie prevaleren) en Jacob Spijker (blessure) ontbraken. Toen bo vendien Alex van Belkum al in de eerste periode wegens com mentaar op de leiding voor de rest van de wedstrijd uit het wa ter werd gestuurd restte slechts een achttal Leidenaars. Ondanks al deze verzachtende omstandig heden moest het resterende acht tal toch in staat zijn DZV te klop pen. De Leidse formatie zat ech ter volledig vast. Behalve de weer levensgevaarlijke Stan v. Belkum (hij scoorde 7 maal) was geen enkele Zijl/LGB-er in nor male doen. Tot 3-3 in de tweede periode bleven de ploegen naast elkaar. Toen leek de Zijl/LGB or de op zaken te stellen. Stan van Bolkum scoorde drie maal op rij (de laatste met man minder!). Maar ook deze 6-3 voorsprong gaf de Leidenaars geen rust. Het spel bleef onrustig en slordig. DZV kon dan ook weer terug komen tot 7-6 na 3 perioden. In een bloedstollende laatste periode nam de Zijl/LGB telkens een voorsprong maar even zo vaak MOSKOU - Alma Ata, de water- polokampioen van de Sowjet- Unie heeft de eerste wedstrijd van de finale van de Europese beker voor landskampioenen tegen Spandou (West Berlijn) met 10-7 gewonnen. De tweede wedstrijd is komende zaterdag in Berlijn. kon DZV de gelijkmaker fabrice ren. Tot aan 9-9 toe. Met nog 1 minuut te spelen en de Zijl/LGB in bal bezit hadden de Leide naars alles nog in eigen hand. Ar biter v.d. Born dacht daar echter anders over. Doelpunten: Stan v. Belkum 7, Henk Harteveld en Ron Koster. LZ'86 en HZC/de Robben vochten een wel erg ongelijke "strijd" uit. De wedstrijd tussen de nummer twee en de nummer acht van Ne derland toonde aan dat het krachtsverschil tussen de top en wat daar onder zit schrikbarend groot is. Ook de instelling van een ereklasse voorkomt niet dat sommige wedstrijden grote uit slagen opleveren. Er is slechts een zeer beperkt aantal topploe gen in Nederland en alles wat daar onder zit wordt onbarmhar tig naar de slachtbank geleid. Ook LZ dus. In een wedstrijd waar in de Leide naars in ieder geval geprobeerd hebben positief waterpolo te spe len, vielen vrijwel alle Hilver- sumse doelpunten op dezelfde wijze. Balverlies van de Leide naars in hun eigen aanval, een ra zend snelle counter en Jan Teske kon de bal weer uit het net halen. Het duurde tot 18—0 in de laatste periode alvorens Wilco v.d. Zeeuw het eerste Leidse doel punt kon laten aantekenen. Het einde kwam voor LZ bij 22-3. Wim Klumper bracht de twee laatste Leidse treffers op zijn Vivax uit Oegstgcest blijft een ech te thuisploeg. Moesten de Oegst- geestenaren in het eigen Poel meer nog geen punt afstaan, in de uitwedstrijden werd tot nu toe slechts één schamel puntje verzameld. Ook dit keer leden de Oegstgeestenaren een kansloze 6-1 nederlaag tegen SZC. In Rotterdam keek Vivax al na twee perioden tegen een onoverbrug- Ron Koster probeert met de bal bare 4-0 achterstand aan. Gedu rende de tweede wedstrijdhelft waren de Oegstgeestenaren wel beter op dreef maar de SZC over winning kwam niet in gevaar. Ruud Wormgoor redde voor Vi vax de eer. Katwijk behaalde een belangrijke overwinning op SVH. Door de 7-4 zege verwijderde de Kat- wijkse formatie zich iets van de gevarenzone. In de eerste tweede periode zag het er niet naaruit dat de Katwijkers gemakkelijk zouden winnen. De 2-3 achter stand wees daar op. De derde en vierde periode was Katwijk ech ter oppermachtig. Nog in de der de periode werd de achterstand omgebogen in een 4-3 voor sprong die in de laatste periode werd uitgebouwd tot 7—4. Doel punten: Paul v.d. Putten 3, Hans Duyvenvoorden, Arres Parle- vliet en Albert v.d. Plas. DKD won na een goede wedstrijd in Rotterdam van RWV met 3-9. Geen moment is de Leiderdorp- se zege in gevaar geweest. Regel matig bouwde de Leiderdorpse formatie, die in Frank Dreef weer een tref zekere aanvalslei der bezat, uit. Via 1-2, 1-4 en 2-6 werd het 3-9. Goals: Frank Dreef 4, Bob Wouters 2, Harry v. Hoven, Roland Dreef en Jan v.d. Brink. De dames van LZ'86 leden in een forse wedstrijd een wat geflat teerde 6—1 nederlaag tegen Ne reus. J. Dorlas redde de Leidse len hem na een jaar stilstand nog afging. Het maakte niet zoveel uit in het wedstrijdbeeld. Ley thon bleef domineren. De veel- scorende Ed Hedeman stelde met 10-15 de zege veilig. De DAC-heren hadden geen enke le moeite met het Waddinxveen- se Be Fair. In krap een uur werd met 3-0 afgerekend met deze te genstander, waardoor DAC al leen op kop blijft, op 2 punten gevolgd door Leython. Bij de dames promotieklassen moesten de WW-dames hun meerdere erkennen in de Leidse studentes. WW speelde dit keer niet zo sterk hetgeen ook kwam door het lengte voordeel van LUSV bezat en goed uitbuitte. Tot 2-2 (8-15, 15-11, 6-15, 15-10) ging het vrij gelijk op. Op on verklaarbare wijze liet WW hier na het hoofd hangen en kreeg het liefst 1-15 klop in de vijfde set (2- 3). In de kuststreekderby RW tegen NOVO 2 wist NOVO, ondanks dat het tijdens de strijd Ria v.d. Wal verloor door een enkelbles sure, toch met 2-3 te winnen. Het was een kwalitatief niet zo'n bes te wedstrijd, waarin het chaoti sche spel aan RW kant er de oorzaak van was dat er amper een lange ralley te zien was. NO VO liet zich vaak meeslepen door RW, waardoor het een wedstrijd werd om gauw te ver geten. DAC verspeelde in eigen huis on verwachts een puntje aan het sterk voor de dag komende VE- LO. De 3-2 eindstand deed de achterstand van DAC op koplo per Thor toenemen tot 4 punten. GER RENES. LEIDEN - In het zwembad Poel meer in Oegstgeest werd zater dagmiddag het vierde gedeelte van de winterkampioenschap pen van de kring Gouwe-Rijn- streek verzwommen. Op het pro gramma stonden de vrije slag en de schoolslag in de diverse leef tijdsgroepen. De zwemmer met het laagste puntentotaal over de 50, 100 en 200 meter werd tot kringkampioen uit geroepen. Over de 4 kring A-wedstrijden in 1982 werd LZ'86 in het totaal eer ste en de Zijl/LGB tweede. Zater dagmiddag was het de Zijl/LGB dat de klok sloeg. Bij de jongens onder de 14 jaar was het René Correljé van de Zijl/LGB die su perieur de 100 en 200 meter schoolslag aflegde. De 100 meter legde hij afin een tijd van 1.11.0, een nieuw kring récord by de jongens onder de 14 en 16 jaar bovendien was het de beste sei zoen jaargang (68) tijd. De 200 meter schoolslag leverde eveneens twee nieuwe kring re cords op en de tweede beste sei zoen jaargang tijd. Hij legde de 200 meter af in een tijd van 2.36.8. Bij de jongens onder de 16 jaar was het clubgenoot Reinier Haasnoot die de titel pakte. Op alle drie de afstanden (50, 100 en 200 meter) wist hij als eerste aan te tikken in de tijden van 33.9, 1.11.8, 2.41.6. Het LZ-lid Gijsbert van der Leeden eindigde als tweede door driemaal als tweede te finishen in de tijden van 34.2, 1.15.1, 2.44.5. Bij de heren was het Hans La Lau (Zijl/LGB) die in het totaal twee tiende sneller zwom dan Bart Hameter (LZ'86). Bart won de 50 en de 100 meter schoolslag; 32,5, 1.11.4., waarna Hans La Lau de 200 meter schoolslag won in 2.40.6 en daardoor eerste werd. Zeer sterk was het zwemmen van Martin Bartels (LZ'86) bij de jongens onder de 10 jaar 50 en 100 meter schoolslag. Beide af standen wist hij winnend af te sluiten in de goede tijden van 41.8 en 1.30.05. Jolanda Later- veer (Zijl/LGB) zwom het snelst op de 50 en 100 meter schoolslag. De 100 meter leverde haar een nieuw kring record op: 1.05.8. LEIDEN - Met de inhaalwedstrij den in de hockeycompetitie hebben gisteren de herenteams van LMHC (0-3 bij Leonidas) en Roomburg 4-0 op Rood Wit vol le winst geboekt. Roomburg be houdt de leiding in de tweede klasse B. Alecto verloor met 2-0 van Waddlnxveen en de da mes van Roomburg moesten te gen Te Werve een 1-0 nederlaag incasseren. HEREN Leonidas - Leiden 0-3 Al na één minuut spelen kwam Leiden op voorsprong door een strafcorner van de stick van Hans-Willem Croll. Leiden had het gedurende de eerste helft erg moeilijk met zijn tegenstander die fel partij gaf. Pech voor Leo nidas dat zijn kans op de gelijk- maker vlak voor rust zag misluk ken door de strafbal die naast het doel werd gepusht. De hervat ting liet een sterker LMHC te zien en gaf dat ook gestalte door een doelpunt van Bouwe Lede- boer op een voorzet van Wouter Eikenhout: 0-2. Met nog tien mi nuten te spelen gaf Eikenhout de assist die Joan van Marwijk Kooy in staat stelde 3-0 te sco ren. Roomburg - Rood Wit 4-0 De succesvolle revanche tegen Rood Wit, dat voor de enige ne derlaag van Roomburg zorgde, werd yijf minuten voor de doel- wisseling ingezet door de vrije slag van Jurjen van Aken en af gemaakt door Rob Koopmans. De strafcornerspecialist Cees Wendt zorgde na een kwartier in de tweede helft voor de uitbouw naar 2—0. Enkele minuten later scoorde de rappe aanvaller Frank Montanus de derde tref fer. Ook in de periode dat de Lei denaars met negen man speelde (de strenge scheidsrechter liet Wendt en Koopmans vijf minu ten buiten het veld) kon Rood Wit niets aan de score verande ren. Wendt maakte tenslotte de vierde Leidse goal uit een veldsi- tuatie. Alecto - Waddinxveen 0-2 De Leiderdorpers waren vooral in het eerste part totaal niet op dreef en verzaakte vooral op het middenveld hun plicht. Een ver- dedigingsfout leidde na zes mi nuten tot de voorsprong van Waddinxveen. Het tweede doel punt van de bezoekers werd ge scoord na aangeven door een vrijgelaten rechterspits. Wissels na de pauze zorgden voor een evenwichter Alecto dat hard werkte voor een beter resultaat. Beide partijen konden in het tweede deel niet scoren. DAMES Te Werve - Roomburg 1-0 Roomburg zag zich geplaatst tegen een fel Te Werve en kon dat aan vankelijk nog wel opvangen, maar moest gaandeweg terrein prijsgeven. Uit een opeenhoping voor het Leidse doel werd de eni ge goal door Te Werve geprodu ceerd. De lange klap die Room burg gebruikte om op het gebied van de tegenstander tot gevaar lijke aanvallen te komen was te eenvoudig van opzet en leverde dientengevolge geen doelpunten op.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 18