Lugdunum nog in de 'hoek' Veel spektakel op Noord Koude douche voor UDO Topper eindigt in voordeel UVS LFC zegeviert met 4-1 wéér verlies... WSB: DWS komt in blessuretijd langszij SJC mat bij DHL Nuttige winst van FC Iisse bij Lens MAANDAG 29 NOVEMBER 1962 LEIDEN - LFC heeft UDO gisteren een koude douche bezorgd. De Kanaries versloegen de veel hoger geklasseerde buur met maar liefst 4-1. Terwijl de Oegstgeestenaren nu terugvielen uit de top klom LFC op zijn beurt uit de staartgroep op. Opvallende figuren waren de sterkspelende laatste man Frank van Veen en de voortdurend ge vaarlijke Ger Nagtegeller. UDO startte gister wel erg lauw, wat eigenlijk al direct de neder laag verklaard. LFC maakte de dienst uit, wilde er ook voor werken. UDO liet zich daarente gen totaal niet zien. Het vertrou wen was zoek, bijna ieder duel werd verloren en als zich een kans voordeed wisten de Vos- kuylbewoners daar in het geheel geen raad mee. Bij LFC bepaalde Ger Nagtegeller vanaf het middenveld wat er moest gebeuren, hij stuurde zijn medespelers voortdurend met op maat gegeven ballen diep en soleerde door de UDO-defensie heen. De Oegstgeestenaren ston den erbij en keken er naar (letter lijk). Hartevelt kon op die manier ongehinderd de 1-0 aantekenen. uit een op maat genomen corner van Nagtegeller kopte hij by de eerste paal in. De tweede helft tapte UDO uit een ander vaatje. Trainer Holl wissel de linksback Wetselaar in voor Van Haver, die als extra midden velder ging spelen. Men toonde meer agressie en prompt volgde de gelijkmaker. Doelman Peter van der Wal was kansloos op een snoeiharde vrije trap van Hans Susan: 1-1. Op dat moment maakte UDO de fout om weer op het lage toerental van voor rust terug te schakelen. LFC strafte die instelling (mentaliteitskwes tie?) meedogenloos af. Als eerste profiteerde Jan Kromhout (2-1), daarna mocht Bles Zuma 3-1 aantekenen, na eerst al een le vengrote kans te hebben gemist. UDO bezat geen macht meer om er nog een krachtig slotoffensief uit te slepen. Wel deed men daartoe nog een schuchtere poging maar de LFC-defensie onder aanvoe ring van de uitblinkende Frank van Veen was niet van zijn stuk te brengen. Wel raakte UDO-er Hans Susan van de kook. De erg kort leidende scheidsrechter Huigens slingerde hem op de bon wegens aanmerkingen op de leiding. Vijf minuten voor het einde liet Cock van Zeist nergens nog twij fel over bestaan. Hij rondde een schitterende actie van Nagtegel ler bewaam af: 4-1. PAUL VAN DER BLOM. LEIDEN - In de derde klasse blijft WSB verliezen. Ook in het afge lopen weekeinde kon de forma tie uit Noordwykerhout het niet bolwerken tegen RKAW: 2-0. Beide teams legden in de eerste helft een uitermate slap partijtje voetbal op de mat, waarop zelfs geen kansen werden gecreëerd. Na de pauze ging de thuisploeg een stuk beter spelen en moest WSB achteruit. Van der Berg versloeg zijn naamgenoot Johan van der Berg in het WSB doel met een knap afstandschot en bracht RKAW aan de leiding: 1-0. De achterhoede van WSB bleef onder druk staan en een tweede treffer kon dan ook niet uitblijven. Na een misverstand in de defensie bracht Van der Meer de beslissende 2-0 op het score bord. Rechts probeert Driekus van der Linden het leder van UDO-aanvoerder Jos Witterman te ontfutselen. Links kijkt Dick Witteman toe. (foto Holvast). LEIDEN - Een overwinning op DWS had de lucht boven de Kikkerpolder behoorlijk kunnen opklaren, maar nu Lugdunum in de slotfase van het duel tegen de Amster dammers alsnog een punt prijsgaf, moet worden veron dersteld dat de ploeg een moeilijke tijd tegemoet gaat. Dat werd na de 1-1 van gisteren wel duidelijk. Het wordt nu noodzaak om zo snel mogelijk een zege te boeken. DV/S-verdediger Gerard Verschaik dammer. het korte spel van de Amster dammers. Tot het strafschopge bied ging het de ploeg goed af, maar in de buurt van John Era- des liet DWS het afweten. Alleen Wim Jansen en Roy van der Loop kregen een kansje na aan geven van Frans Reuser. Hoe belangrijk Reuser is voor DWS bleek na de eerste vijftien minuten. De gezette spelverdeler ontrok zich aan het spel en bood de Kikkerpolderploeg daarmee de gelegenheid om in de wed strijd te komen. Verder dan een gevaarlijke actie van Henry van komt gevaarlijk in. Daan Kooimans s der Weyden en afstandsknallen van Wetselaar, Rinus van Es en Abma kwam het elftal echter niet. Met Sjardijn voor Abma toonde Lugdunum zich na rust slagvaar diger dan voor de pauze. Vooral dankzij het werk van het drietal Verver, De Roo en Wetselaar en de creativiteit van Kooimans en Sjardijn bouwde de ploeg een overwicht op. En een voor sprong...Die had Lugdunum met een beetje mazzel kunnen uit breiden, maar scheidsrechter Zuidema werkte niet mee. Sjar dijn werd vlak voor het einde ge pakt door Tjeerd Koopman (ook al ex-FC Amsterdam), maar spel leider Zuidema zag er geen pe nalty in. Lugdunum maalde er niet om. De overwinning was im mers binnen handbereik. Totdat Wim Jansen in blessuretijd hoog opsprong en zijn ploeg alsnog op gelijke hoogte bracht met Lug dunum. "We hebben een over winning nodig. Dan gaat het wel beter", sprak Eilander zichzelf na afloop moed in. "Maar voorlo pig zitten we nog in de hoek". FRED SEGAAR DELFT - Na de winst van vorige week heeft SJC de goede lyn met kunnen voortzetten. Tegen DHL kwamen de Noordwykcrs niet verder dan een 1-1 gelijkspel. SJC, dat zonder de aan zijn boven been geblesseerde spelmaker Piet Alders uitkwam, mocht achteraf zelfs nog bly zijn met het gelykspel. De als laatste ge plaatste Delftenaren hadden namelijk gedurende het grootste gedeelte van de wedstrijd een overwicht. Het gemis van Alders woog zwaar. De wel getalenteerde, maar nog erg jonge Ruud Alkemade werd met de spelverdelersrol opgeza deld en, zo leerde het duel, kan die verantwoordelijkheid nog niet aan. Hierdoor was van enige opbouw dan ook een sprake, zodat hard werken het parool luidde. Het bleek niet genoeg om DHL te imponeren. SJC kon geen vat op de wedstrijd krijgen en moest het initiatief aan tegenstander laten. De Noordwjjkers kwamen in de negende minuut nog wel op voorsprong. Leen v.d. Zalm liep na een corner van Jos Alders de bal bij de eerste paal binnen. De vreugde was echter van korte duur, want nog geen twee minuten later was het Hans Buitendijk, die de thuis ploeg op gelijke hoogte bracht. Na dit doelpuntrijke kwartiertje was het DHL wat de klok sloeg. Onder leiding van aanvoerder Cees Adegeest creérden zij zich dan ook kansen. Ed Zuidhoek toonde zich echter een betrouw bare sluitpost en het was dan ook aan hem te danken dat de gelijke stand bleef gehandhaafd. SJC daarentegen speelde erg rommelig; leed dan ook veel balverlies en was slechts by vlagen gevaarly k. Zo kopte Leen v.d. Zalm vlak voor rust via de handen van keeper Leo Masser net naast en zag Maarten Plug even voor tijd zijn schot van dichtbij geblokkeerd. Waarmee het recht ze gevierde. Winst was voor de Noordwijkers immers teveel ge weest. BOB VAN BOHEMEN DEN HAAG - FC Lisse heeft in de uitwedstrijd tegen Lenig en Snel een nuttige 2-1 overwinning behaald. De ploeg van trainer Jan Faas legde in de eerste helft met twee doelpunten in vijf minuten de basis voor een verdiende zege. Vrijwel de gehele wedstrijd had de ploeg uit de Bollenstreek het beste van het spel. Pas vyf minuten voor het eindsignaal maakte Frans Disseldorp gebruik van een zwak moment in de Lisser verdediging en kon voor de Hagenaars tegen scoren. Al in de eerste helft kwam Lenig en Snel, dat gedurende de gehele wedstrijd nauwelijks kon imponeren, er niet aan te pas. Toch duurde het tot in de 20ste minuut voordat Martin Meyland een van de kansen voor de FC Lisse wist te benutten: 0-1. Nog geen vijf minuten later was het weer raak nu was het Wim van Beek die zich door zijn clubgenoten kon laten omhelzen: 0-2. Op de laat gescoorde tegentreffer na, kwam de FC Lisse geen moment in de problemen. Daarna zullen er ongetwijfeld meerdere punten volgen. Gister middag al leek Lugdunum op dat punt te zijn aangeland. "Maar omdat we onderin staan en niet in de middenmoot geven we de overwinning uit handen", aldus Wim Eilander. De trainer gaf met die opmerking nog eens aan dat Lugdunum momenteel in de be kende hoek zit Daar vallen over het algemeen de meeste klappen. Lugdunum on dervond dat ook gisteren weer aan den lijve. Juist op het mo ment dat de hardwerkende kik kers de twee punten op zak leken te hebben, viel het doek. Ex-prof Frans Reuser zette zich aan de rechter kant achter de bal en transporteerde die precies op het hoofd van puntspeler Wim Jan sen (vorig jaar nog in dienst van het inmiddels opgeheven FC Amsterdam), die John Erades kansloos liet. Met die goal maak te de lange Amsterdammer het doelpunt van Daan Kooimans vlak na rust (uit een penalty, toe gekend nadat Sjardijn was ge haakt door Verschaik) ongedaan. En dat terwijl de thuisclub nooit echt in gevaar was gekomen. De ploeg leek de belangijke zege op zak te hebben. "Ik zat gewoon te wachten, op het eindsignaal en dan gebeurt dat", liet Eilander de slotfase nog eens aan zich voor bij gaan. "Inplaats dat we de voorsprong uitbreiden krijgen we zelf een doelpunt om de oren. Terwijl Lugdunum de overwin ning toch had verdiend. Er is kei hard voor gewerkt". Dat laatste was inderdaad het ge val. Waar de Leidenaars in het verleden nog wel eens wilden slapen in het veld, maakt het team de laatste weken een uiter mate gretige indruk. De aanwe zigheid van Jan Verver, Ben de Roo en Leo Wetselaar lijkt daar debet aan. Genoemde spelers gaan voor niemand uit de weg en nemen met hun instelling de he le ploeg op sleeptouw. Alleen heeft de inzet van het trio nog geen effect mogen sorteren. On danks de deling blijft Lugdunum in het bezit van de rode lantaarn. "Maar toch zie ik perspectieven", zag Eilander de toekomst on danks alles zonnig tegemoet. "De jongens die er nu in staan verdienen het. Ik ben blij dat het in aanvallend opzicht goed gaat. Het was misschien niet oogstre lend wat we hebben laten zien, maar er werd gedegen gevoet bald. Het drie-spitsen spelletje hebben we nu redelijk onder de knie". Dat kwam overigens pas na rust tot uiting. Met Frans Sjardijn (die het vorige weekeinde vakantie vierde...) voor Robert Abma kwam er meer lijn in het spel van de Kikkerpolderploeg, die in de eerste helft beneden de maat speelde. De toestand van het veld werkte dat overigens in de hand. Een bal onder controle brengen kost immers veel moei te op de toendra, waaraan het Lugdunum-veld gelijkenissen oproept. Desondanks tikte DWS het eerste kwartier redelijk goed. Het Lug- dunum-middenrif holde in die periode achter Reuser c.s. aan zonder zelf aan voetballen toe te komen. Echte kansen kwamen overigens nauwelijks voort uit Cock van Weerlee doelpunt rigens fantasieloze) alles of niets- spelletje leverde Velo talloze cor ners op en slechts twee echte kansen. Na een half uur speelde Hans Kruit tekort terug op zijn keeper, maar Bert Jansen kon nog net voor de lijn redding brengen en even later raakte Van der Meer de bal in kansrijke posi tie verkeerd. Velo zette de poort open, waardoor UVS ruimte kreeg. De Leidena- ren profiteerden daar echter pas heel laat van. Als de ploeg wat meer rust had getoond én de li nies wat dichter bij elkaar had la ten spelen, was de beslissing waarschijnlijk eerder gevallen. Nu bleef het spannend tot drie minuten voor tijd, toen Van Seg- gelen Faber knap wegstuurde. Faber faalde niet: 2-0, waarmee UVS ook de tweede zware con frontatie in het Westland (na Ver- burch) zonder kleerscheuren doorkwam. TYSBRUNA LEIDEN - Werkelijk alles, wat voetbal zo aantrek kelijk kan maken, was gistermiddag op sport park "Noord" bij de wed strijd Roodenburg-Her- mes DVS (2-2) aanwezig. Beide ploegen paarden een hartverwarmende in zet aan zeer aantrekkelij ke staaltjes technisch vernuft, waarbij alles zich afspeelde in een ze ker voor amateurbegrip pen ongelooflijk hoog tempo. Logisch gevolg van deze snelheids race was een opeenhoping van doelrijpe mogelijkheden, vier doelpunten en legio gemiste kan sen. Vooral de bezoekers zullen komende week dikwijls terug denken aan hun 0-2 voorsprong en meer nog aan de vele vermor ste scoringskansen. De uiteinde lijk bereikte eindstand gaf in ie der geval de krachtsverhoudin gen op juiste wijze weer. De openingsfase kenmerkte zich door een aftasten van de weder zijdse mogelijkheden en onmo gelijkheden, waarin het spel snel op en neer golfde, mede door het vele balverlies van beide ploe gen. Na ruim een kwartier be hoedde uitblinker/doelman Sjaak Nievaart zijn team voor een achterstand door een schot van linkerspits Hans de Roos schitterend uit zijn doel te ranse len. De Schiedamse hoekschop leverde niets op, maar de hierop volgende counter van Rooden- burg bracht Ronald Jansen, na een dieptepass van Cees Verver, alleen voor Hermesgoalie Hans Jonker. Helaas voor de thuisclub vergat de rechterspits in zijn ij ver de bal, waardoor ook deze kans teloor ging. In dezelfde mi nuut lanceerde Henny Koet Mar co van Alphen, die echter net voorlangs schoot. Een minuut la ter was het wel raak, maar aan de andere zijde. Aanvoerder John van de Wetering mocht een vrije trap nemen wegens buitenspel en terwijl zijn teamgenoten, kee per Nievaart incluis, positie ko zen, schoof Van den Wetering het leer in de voeten van oppo nent Leo van Hagen. De vrije verdediger van de Schiedam mers, zonder concurrentie de ster van het veld, overzag de ont stane situatie correct en lobde de bal bekwaam in het verlaten doel (0-1). In de tweeëntwintigste minuut speelde Van de Wetering ander maal ongewild voor Sinterklaas, toen hij volledig mistastte op een pass van Bart KrefV Hans de Roos mocht vrij oprukken, maar speelde de bal te ver voor zich uit. De mannen van trainer Mou ter gingen op jacht naar de ge lijkmaker, maar enerzijds verlie pen de combinaties te gejaagd en anderzijds ontbeerde men de noodzakelijke lichaamskracht in de frontlinie (Boudy Pijnakker) om werkelijk gevaarlyk te kun nen worden. De echte kansen vielen aan de andere zijde, waar eerst De Roos van dichtby faalde en vervolgens Ruud Bakker zyn schitterende kopbal door Nie vaart uit de bovenhoek gehaald zag worden. De tweede helft was dertig secon den oud, toen een vloeiende Her mes aanval Eric van der Gaag en Hans de Roos alleen voor Nie vaart bracht. Van der Gaag was niet zelfzuchtig en speelde De Roos aan, die één meter voor het volkomen lege doel kans zag de bal hoog over te schieten. TVee minuten later trok diezelfde Van der Gaag het leer kundig voor het Roodenburgdoel, waarop Marco van Alphen wat ongeluk kig hands maakte. De door scheidsrechter Kempers toege kende strafschop werd door Wim de Haan koelbloedig benut (0-2). Het sein van de thuisclub werd nu volledig op aanvallen gezet, maar vooralsnog kon men voorin geen kopduel winnen, zodat trai ner Mouter besloot tot een logi sche wissel. Aad de Groot ver ving Pijnakker en linkervleugel- verdediger Arno Lancel ver scheen naast De Groot in het centrum van de aanval, waarna met hoge voorzetten de Her mes veste werd bestookt Eén van deze voorzetten werd door keeper Jonker net buiten het zes tienmetergebied met de hand on derschept en de directe vrije trap schoot Henny Koet via het muutje binnen (1-2) Een minuut later was het gelijk, toen een vlotlopende aanval van de thuis club Richard Klein op links bu de achterlijn bracht Zyn goed geplaatste trek ba) werd door Marco van Alphen in het doel gegleden (2-2). De sensatie was hiermee compleet en de gastheren uiteraard byzon- der tevreden, maar de bezoekers wilden meer. en eindigden de boeiende stryd op voor hen type rende wyzc: Goudnaan en Van Hagen faalden in de slotfase al leen voor Nievaart en schroefden slechts het aantal gemiste kan sen aan Schiedamse zyde op JAN VAN DUYN. WATERINGEN- In de schaduw van het grote vaderlandse voetbalge- beuren in de Kuip speelde zich gisteren in Wateringen de 'thriller' tussen Velo en UVS af. Hoewel beide teams ook hier niet veel voor elkaar onderdeden, eindigde de 'Feyenoord-Ajax' van de tweede klas se A wel in een beslissing. Vooral dankzij een sterke start behaalde UVS een moeizame, maar knappe 2-0 overwinning. Moeizaam, want UVS had, na een snel verkregen voorsprong, in de tweede helft de handen vol aan het offensief van de Westlanders. Een erg fel UVS trok direct het spel naar zich toe. Met name op het middenveld kwam Velo in de beginfase niet aan de bak en na acht minuten werd het UVS- overwicht al met een treffer be loond. De weer erg actieve Cock van Weerlee werkte zich door de vijandelijke defensie. Verloor daar weliswaar de bal, maar kreeg het leer met behulp van Mario Faber op het randje van buitenspel toch terug om vervol gens doelman Geert van Dijk be heerst te passeren: 1-0. UVS hield vervolgens het tempo hoog en gaf Velo niet de kans het initiatief terug te pakken. Met name spelverdeler Wim Alkema de kon niet in z'n spel komen en liet zich in de loop van de eerste helft dan ook steeds verder terug zakken. Toch kreeg Velo kans jes, maar de.sterk keepende Wij nand Sloos corrigeerde de slordi ge momenten van zijn verdedi ging knap. Aan de andere kant domineerde UVS wel, rnaar de ploeg slaagde er nauwelijks in uitgespeelde kansen te creeëren. De blauw- witten zetten hun aanval te wei nig over de vleugels op. Neute boom en De Goey gaven hun passjes bijvoorbeeld te vaak in het hart van de verdediging, Van Seggelen soleerde graag direct in de richting van het doel en Faber draaide zoals gebruikelijk liever naar binnen dan buitenlangs. Bovendien was gisteren de te genstander zo sterk dat de beide vleugelverdedigers (Kruit en Van der Heiden) niet teveel risi co durfden te nemen en dus bij na niet mee opkwamen. De allerbeste kans kwam vlak voor rust dan ook aan Velo toe. Alke made lanceerde Van der Meer.1 Sloos redde de ingeschoten bal met een knappe reflex. De terug springende bal werd door Lans bergen uiteindelijk knullig naast geschoten. Na rust veranderde het beeld vol komen. Velo begreep dat er wat moest veranderen en pakte UVS (met Verkuylen voor de gebles seerd geraakte Van Weerlee) eer der en steviger aan, wat de West landers een groot veldoverwicht en de toeschouwers een span nend spektakel bracht. Het (ove- Blauw Zwart langs Olympia LEIDEN - Blauw Zwart boekte gistermiddag zijn tweede overwinning. De Wassenaarse ploeg klopte in een emotioneel duel Olympia Gouda met 5-4. Hoewel de uitslag anders doet vermoeden, kwam Blauw Zwart nooit echt in de problemen. Een kwartier voor het einde konden de Wasscnaarders nog bogen op een 4-1 voorsprong. Nadat Olympia op 4-3 was gekomen, liep de thuisploeg uit tot 5-3 Vlak voor het einde kwa men de Gouwenaars via een penalty op 5-4. Voor Blauw Zwart scoor den Frank Voorham, Kees van Leeuwen (2x), Ruud van der Velde en Ed Ruygrok.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 15