mededelingen gemeentebestuur leiden 29 nov. tm 3 dec '82 DOORGANG GESTREMD Commissie vergaderingen Commissie voor Algemene en Bestuurlijke Aan gelegenheden. Maandag 29 november a.s. om 20.00 uur in de BöW-kamer van het stadhuis. Agenda: Tarieven brandweer. Aankoop brandweermaterieel. Drank- en horecaproblematiek, sluitingstijden. Geluidhinderverordening en wijziging APV. Nadere informatie over schuilkelderproblematiek. Verzoek van de PPR-fractie om steun voor de de monstratie "een jaar militair bewind in Polen." Commissie Onderwijs, Samenlevingsopbouw en Emancipatie. Woensdag 1 december a.s. om 20.00 uur in de Raadzaal van het stadhuis. De eerste drie agendapunten zullen in een geza menlijke vergadering met de commissie MVCS besproken worden. Agenda: Kunstzinnige vorming voor lagere scholen. Rapportage facetgroep Stevenshof. Procedure planvorming 1984 - 1987. Voorzieningen openbaar onderwijs. Verzoeken om medewerking. Krediet tijdelijke voorzieningen huisvesting kleuter en lagere school Haarlemmerstraat 30 - 34 in ge bouw Hooglandsekerkgracht 20 a. Krediet voorbereiding nieuwbouw bijzondere kleu ter- en lagere school Caeciliastraat. Aanvullend krediet aanschaf ergotherapiemate- riaal, Mytylschool. Opheffing college van curatoren Stedelijk Gym- Procedure behandeling ontwerp-beleidsnota mi granten. Regionalisering schooladvieswerk. Commissie voor Financiën Woensdag 1 december a.s. om 20.00 uur in ka mer 204 van het stadhuis. In deze vergadering worden voorstellen behandeld die onlangs in di verse vergaderingen van andere commissies aan de orde zijn geweest en waarvan nu in hoofd zaak de financiële aspecten zullen worden besproken. En verder: Aangaan kasgeldleningen gedurende het jaar 1983. Rekening-courantkrediet N.V. Bank voor Neder- landsche Gemeenten voor 1983. Rekening-courantovereenkomst Ned. Midden- standsbcnk N.V., kantoor Leiden. Verstrekken van een krediet in rekening-courant aan de Stichting tot exploitatie van bejaarden centra voor de bouw van 29 bejaardenwoningen in de Camp. Intrekking raadsbesluiten nr. 215, dd 27 septem ber 1976 en nr. 159, dd 22 juni 1981, voor zover betreft het beschikbaarstellen van kredieten ten behoeve van de verbetering van de gemeente woningen Floresstraat 31 en 33. Garantie voor de tijdige betaling van rente en aflossing van een geldlening groot f 1.050.000,- aan te gaan doqr de stichting "Het Hoje van Samuel De Zee" te Leiden. Wijziging gemeentebegroting en de begrotingen voor een aantal takken van dienst voor het dienst jaar 1982. Financiering S.O.D. I cursus deelnemers leer- en werkprojecten gemeente Leiden. Verhuur en opknappen van het pand Berestraat 24 t.b.v. de Gemeentelijke Sociale Dienst. Brandbluswatervoorziening kantoorcomplex Ples- manlaan. Afrekening subsidie 1979 Stichting Dienstencen trum voor Gecoördjnperd Bejaardenwerk. Afrekening subsidie 1980 en 1981 Nieuw Leids Dierenasiel. Extra uren fotograaf t.b.v. foto's voor catalogus directie Musea. Onderhoud eigendommen Saneringsbedrijf Bewaking museum "De Lakenhal". Verhuur grond nabij Van Speykstraat. Inspraak coördinator en coördinator sociale aspec ten stadsvernieuwing voor Stevertëhof, Leeuwen hoek en Leiden-Oost. Vergaderschema Raad en Commissie eerste half jaar 1983. Commissie Huisvesting Migranten Leiden. Donderdag 2 december a.s. om 9.15 uur in mer 240 van het Stadsbouwhuis. Agenda: Stand van zaken complexen Beukenschans c Hooigracht. Exploitatie-overzichten 1981. Commissie voor Volkshuisvesting. Donderdag 2 december a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Brief m.b.t. leefbaarheid Stevenshof voor ge handicapten/bejaarden Bouw van 34 woningwetwoningen Turkooislaan - LWS Rv. 400. Bouw van 86 woningen Vestestraat (vml. terrein V. Wijk en Zaalberg) door wbv. "Ons Doel" Rv. 401. Garantie voor rente en aflossing van een geld lening tot maximaal f 6.060.000,- aan de wbv. "Ons Belang" Rv. 406. Verbeterings- en onderhoudswerkzaamheden aan 103 woningen van de wbv. "Ons Belang", W. de Zwijgerlaan e.o. Rv. 402. Garantie voor rente en aflossing van een geld lening groot f 3.400.000,- aan "Werkmanswo ningen' Rv. 407. Uitgifte in erfpacht van een perceel grond in de Waard aan Van Eijk Sloopwerken B.V. Rv. 404. Aankoop Middelstegracht 79 en 81. Uitgifte in erfpacht en verkoop Middelstegracht 135. Nota inzake voorbereiding woningbouwplannen in Pancras-Oost, Maredorp en Groenoord. Terugverwezen raadsmoties: No. M51 - Efpacht; No M60 - aanbestedingen stadsvernieuwing. Woningbouwvereniging "Eensgezindheid" (Hr. De la Mar). Stand van zaken Vorderingscommissie. Commissie voor de Beroeps en Bezwaarschrif- Vrijdag 3 december a.s. in kamer 101 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. De commissie behandelt vanaf 14.30 uur een aantal bezwaarschriften betreffende huisvestingsaangele genheden. Nadere inlichtingen kunnen desgewenst worden ver kregen bij het secretariaat, bereikbaar onder tel. nrs.: 254428 en 254443. Overige Commissie- en Projectgroep vergaderingen Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN Burgemeester en Wethouders hebben op 23 novem ber 1982 de volgende bouwvergunningen verleend: Witte Rozenstraat 21, wijzigen van het plan waar voor reeds eerder vergunning is verleend; sportterrein Boshuizerkade, verbouwen kleedge bouw van voetbalvereniging L.F.C.; Willemstraat 48, plaatsen duivenhok op erf en in wendig verbouwen woning; Luzernevlinder 5, maken luifeltje boven achter deur en draaiend maken tweetal ramen; Van der Waalsstraat 3, verbouwen pand; Rijn- en Schiekade 30, vergroten dakkapel en plaatsen dakvenster in achtergeveldakvlak; Joubertstraat 23-23a, verbouwen beneden- en bo venwoning; terrein begrensd door Levendaal, 4e Binnenvest gracht en Pakhuisstraat, bouw van 17 woningen; Oranjegracht 12 en 14, herstellen woningen; Nieuwe Rijn 91, verbouwen tot restaurant met opslagruimte en bovenwoning; Haarlemmerstraat 153, verbouwen tot winkel met bovenwoning; Vinkweg 5, uitbreiden showroom en bouwen op achtergedeelte bovenwoning; Klimroos 31, plaatsen dakkapel op voorgevel- dakvlak; Langegracht 70, verbouw transformatorcellen in centrale; spoorlijn Leiden-Alphen aan den Rijn, bij km 28545, vervanging stalen brugje door buisduiker. Indien u door het verlenen van een bouwvergunning rechtstreeks in uw belang bent getroffen, kunt u bin nen 30 dagen na dagtekening van de bouwvergun ning op grond van de Wet AROB een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wet houders. Tevens kunt u, indien de onmiddellijke uitvoering van het besluit onevenredig nadeel voor u meebrengt, op grond van de Wet op de Raad van State schorsing van de bouwvergunning aanvragen bij de Voorzitter van de afdeling Rechtspraak van de Raad van State, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Informatie is te verkrijgen iedere werkdag tussen 11.00 uur en 12.00 uur bij de Directie Bouw- en Wo ningtoezicht, Stadsbouwhuis, Langegracht 72, Post bus 148, 2300 AC Leiden (telefonisch bereikbaar 071 - 254911). Tenslotte: Bezit u een pand in de binnenstadswijken De Camp Maredorp, Pancras Oost of het Herengracht/Zijlsin gel-gebied, dan kunt u ook terecht in de renovatie winkel "De Pancrat", de heer H. de Mooy, Mid delstegracht 40 (op het parkeerterrein aan Driessenstraat). tel. (07D-134380. Diversen Werkgroep Emancipatie Leiden Maandag 29 november a.s. om 14.00 uur in ka mer 234 (B. en W.-kamer) van het stadhuis. Agenda: Procedure emancipatienota. Hoorzitting. Beleidsaanbevelingen die direct uitgevoerd kun nen worden. Toekomst W.E.L. Werkgroep Pancras-West Maandag 29 november a.s. om 15.30 uur in ka mer 201 van het Stadsbouwhuis. Agenda: Stand van zaken met betrekking tot: - het verbeteringsplan - het bestemmingsplan - school/parkeergarage op de Kaasmarkt - de restauratie van de kelders Hoogstraat - de nieuwbouw van het Leidse Volkshuis - de nieuwbouw aan de Middelweg Het verslag van de vorige vergadering en overige stukken liggen ter inzage bij dhr. Eggenkamp (kamer 209 Stadsbouwhuis), dhr. van Gelder (stichting Wel zijn) en de heer van Haasteren. Monumentencommissie Woensdag 1 december a.s. om 19.30 uur in ka mer 263 (koffiekamer) van het stadhuis. Agenda: Benoeming van een plaatsvervangend voorzitter. Advies m.b.t. de plaatsing van de panden Sta tionsweg 23 en 25 op de Monumentenlijst (pre advies bijgevoegd). Gedachtenwisseling over plan van aanpak te be schermen i Restaureer uw woonhuis Steeds meer mensen gaan er toe over om hun woon huismonument te restaureren in de Leidse bin nenstad. Daardoor wordt het stadsbeeld steeds fraai er en wordt een erfgoed van kuituur-historische waarde hersteld. De eigenaar kan terecht trots zijn op een pronkjuweel van een woning. Veel eigenaren van monumenten of beeldbepa lende panden zien echter tegen restauratie op. Zij zijn misschien bang voor het onbekende. Zij vrezen een grote papieren rompslomp, zijn on bekend in het wereldje van monumentenzorg, restauratie-architekten en aannemers, en ken nen de subsidie- en financieringsmogelijkheden niet. Nu is restaureren van een monument inderdaad een ingrijpende aangelegenheid en een zaak van techni sche deskundigheid. Helaas moet gezegd worden dat sommige subsidies pas een jaar na de restauratie worden uitgekeerd wat een vervelend renteverlies tot gevolg heeft. Maar laat u zich daar niet bij voorbaat door afschrikken. Honderden eigenaren in Leiden is het immers ook gelukt om de restaüratieweg af te leggen. De gemeente helpt u daarbij en adviseert u tijdens het gehele proces, vanaf de voorberei ding van de plannen tot en met de oplevering van het pand en de eindfinanciering. Informatie Bij de gemeente kunt u bijvoorbeeld informeren: of u een beschermd monument of een beeldbe palend pand bezit; in welke zone van het beschermd stadsgezicht uw pand ligt (in een zone waar een meer of mindere mate van bescherming geldt); voor welke subsidies u in aanmerking komt en hoe/ lang het duurt voor deze worden uitbetaald; aan welke voorwaarden u moet voldoen om die subsidies te ontvangen; welke voordelen een rekening-courant overeen komst met de gemeente biedt ter voorfinanciering van de subsidiebedragen; wat de restauratiemogelijkheden zijn van uw pand en welke procedure daarvoor gevolgd moet worden; welke ervaren architekten en aannemers kunnen worden aangeraden. Volop hulp van de gemeente Sint Nicolaasmarkt in Waaggebouw Evenals vorig jaar wordt in het Waaggebouw aan de Aalmarkt 21 wederom een Sint Nicolaasmarkt gehou den. Deze markt is 24 november begonnen en duurt t/m 4 december a.s. De openingstijden zijn gelijk aan die van de winkels, dus ook op donderdagavond. Aanmelding gegadigden voor 89 wooneenheden voor één-en tweepersoonshuishoudens aan de Sint Jacobsgracht. In de zomer van 1983 zal de oplevering plaatsvinden van 30 éénpersoons- en 59 tweepersoonswooneen- hederi in het voormalige Huize St. Maarten aan de Sint Jacobsgracht. De wooneenheden die in beheer komen bij de Leidse Woningstichting zullen bestaan uit 1, 1 Vi en 2 kamer woningen met verschillende oppervlakten. De voorlo pig vastgestelde gemiddelde huurprijs bedraagt f 310,— bruto per maand. Belangstellenden, die in het bezit zijn van een geldig registratiebewijs kunnen zich schriftelijk opgeven bij de Directie Woonruimteverdeling, Langegracht 74, 2312 NH Leiden onder vermelding van bovenge noemd complex alsmede het correspondentienum mer waaronder men als woningzoekende is inge schreven. Ook zij die een goedkope woning van een woning bouwvereniging achterlaten (d.w.z. met een huur be neden f 350,— per maand) kunnen zich desgewenst opgeven voor dit complex. Kandidaten die zich reeds hebben opgegeven behoe ven dit niet nogmaals te doen. Valkbrug 6 weken afgesloten De Valkbrug is afgelopen woensdag voor de duur van ongeveer 6 weken voor autoverkeer afgesloten. Dit in verband met het geschikt maken voor tweerichtings verkeer. Van de bestaande Valkbrug moet het weg dek worden vernieuwd en zal de rijbaan breder wor den. Als de weersomstandigheden gunstig zijn, hoopt de aannemer in de eerste helft van januari de verbreding voltooid tè hebben. Bij restauratie neemt de gemeente u veel werk uit handen, zoals het aanvragen van de subsidies en het overleg over het restauratieplan met de Rijksdienst voor de Monumentenzorg en het Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieube heer. Kortom, de gemeente helpt u van A tot en met Z als u uw woonhuismonument restaureert. Bent u geïnteresseerd in restauratie, neem dan kon- takt op met een van de volgende bureau's op het Stadsbouwhuis, Langegracht 72: Bureau Monumentenzorg, de heer G. Grooteman, kamer 216, tel. (071) 254488; Bureau Verbetering Partikuliere Woningen, de heer W. de Wolf. kamer 111, tel. (071) 254426. Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn aan de buurt: Wijk 1 en 3 Maandag 29 november Wijk 2 en 8 Woensdag 1 december Wijk 5 en 7 Donderdag 2 december Wijk 4 en 6 Vrijdag 3 december PGGM OPEC Dorische Petr. Elsevier NDU |r"" Nedilloyd Groep pikJ?o£dnereD Pakhoed eert Philips

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 20