c 'Zonder dollen'; Psycho-thriller George Schouten Poltergeist; om geesten griezelen de tv Uit AGENDA Class of 1984": acceptabel als thriller iiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiii F,ui iiiiiiiiiiiiiimiimiiiiiiiiiiiiii "Summer Lovers": gepast bloot en keurige moraal VRIJDAG 26 NOVEMBER 1982 Film Vier films de komende week in het Filmhuis LVC, waaronder de eerste uit de cyclus-moderne Franse films. Vrijdag 26 november, 21.15 uur: "Undercurrent", van Vincente Mi- nelli (1946). Een melodrama over een naïef meisje, dat ontdekt dat haar man een psychopatische- moordenaar is en uiteindelijk het geluk toch vindt bij de broer van haar echtgenoot. Zaterdag 27 november, 21.15 uur: "All I desire", van Douglas Sirk (1953). Over het leed van een tweede-rangs actrice, die door een affaire haar gezin verlaten moet. Hoewel het dorp hnaar niet meer accepteert, besluit ze terug te keren. Dinsdag 30 november, 20.00 uur: "Weggehen um anzukommen", van Alexandra von Grothe. Zoals iedere laatste dinsdag van de maand, een vrouwenfilm. Woensdag 1 en donderdag 2 de cember, 20.00 en 22.15 uur: "Le pont nu Nord", van Jacques Rivette (1981). De eerste in het december-thema: de moderne Franse film. Twee vrouwen ont moeten elkaar in Parijs. Zij ra ken verzeild in een gevaarlijk web vol terroristen. Opmerkelijk in deze film is, dat Rivette de op namen zonder scenario van dag tot dag heeft gedraaid. K O vertoont de komende week op dinsdag 30 november"Der Junge Törless". Deze film is van de Westduitse cineast Volker Schlöndorff, die grote bekend heid geniet sinds het succes van "Die Blechtrommel". In deze film uit 1966 debuteert de toen vijftien jaar oude Matthieu Car rière, als de kostschoolleerling die zich naar aanleiding van de gebeurtenissen in zijn omgeving afvraagt, wat de kern is van de menselijke zwakheden en kwaadaardigheden. Dat de leraar tegenwoordig op school niet meer alles voor het zeggen heeft is een bekend gege ven. Op scholen in Amerika schijnt het gedrag van sommige leerlingen zelfs terroriserend te zijn. Over iets meer dan een jaar zal dat, volgens "Class of 1984" tenminste, nog veel erger zijn, als de film zoals de makers preten deren inderdaad is gebaseerd op ware gebeurtenissen. De school waar dit zich afspeelt is Lincoln High, een lesinstituut waar metaaldetectors en het fouilleren van leerlingen, de lera ren moet beveiligen tegen de agressie van de scholieren. Drugshandel vormt het belang rijkste bestaansmiddel van een "gang" onder leiding van Steg- man (Timothy van Patten), die leerlingen en leraren molesteert en de touwtjes op school in feite in handen heeft. De nieuwe muziekleraar Andrew Norris (Perry King), die uiter aard onverwacht wordt gecon fronteerd met deze scholieren van de toekomst, legt zich niet, net als de overige leerlingen, de leraren en zelfs de politie, bij de ze gang van zaken neer en pro beert de normale orde te herstel len en de lessen doorgang te la ten vinden. Hier begint het conflict dat de loop van "Class of 1984" verder be paalt. Dit is tevens het punt waar de film ophoudt een waarschu wing te zijn voor de klas van de toekomst. Door de gedetailleer de schildering van de misdaden van Stegman's bende en de door de (dreigende) confrontaties tus sen Stegman en Norris wordt "Class of 1984" een thriller. Stukje bij beetje leren we Stegman en zijn achtergronden kennen en de overeenkomsten met Ku brick's "A Clockwork Orange" dringen zich nadrukkelijk op. Ook in die film is de hoofdper soon bezeten van sex, geweld en muziek. "Het leven is pijn lijden en pijn lijden is alles", is een uit spraak van Stegman die deze overeenkomsten het beste be wijst. Maar waar Kubrick de experimen ten van de moderne psychothe rapie aan de kaak stelt, concen treert Lester zich op de thrille r-aspecten. Het conflict tussen M|lllll,. ''Illli,, 'n F alll,r ,illlF Film: Class of 1984 (De klas van 1984); regie: Mark Lester; hoofdrollen: Perry King, Timothy van Patten en Merrie Lynn Ross; theater: Eurocine- ma, Alphen aan den Rijn; leeftijd: 16 jaar. leraar en leerlingen loopt steeds hoger op (aanvankelijk wordt slechts Norris' auto in brand ge stoken. later zijn vrouw ver kracht) en ontlaadt zich in een slotscène waarin de goede zege viert over de slechten. Afgezien van dit aantoonbaar zwakke einde blijft "Class of 1984" als thriller overeind. De waarschuwing "Vele scènes zijn van een zeer aangrijpend en schokkend karakter" is als lok kertje totaal overbodig. Er is er welgeteld één in de film te zien. RAYMOND PEIL Het is zeker drie jaar geleden, dat producent Matthijs van Heijnin- gen her en der liep te verkondi gen dat hij nu het meest perfecte filmscript in handen gekregen had dat er ooit in Nederland ge schreven was. Hij had het dan over de scriptbewerking die Ron Kaal vervaardigd had van Hans Vervoorts roman „Zonder Dol len". Hoewel onder meer Ben Verbong, Otto Jongerius en Bob- door Pieter van Lierop by Eerhart zich enige tijd met het project hadden beziggehouden, was de verfilming er nog steeds niet van gekomen. Maar het gaat nu gebeuren, onder overigens een nieuwe titel: „Een zaak van leven of dood". George Schouten krijgt de regie en de opnames starten komende zaterdag in Amsterdam. De hoofdrollen worden gespeeld door Derek de Lint, Peter Faber, Gerard Cox, Judy Doorman en Carla Hardy. Laatstgenoemde actrice demonstreerde onlangs bijzondere klasse met haar hoofdrol in Lili Rademakers' film „Menuet". Een zaak van leven of dood wordt een psycho-triller. Vervoorts ver haal speelt zich af in de kringen van marktonderzoekers. Peter Faber heeft Carla Hardy ge trouwd, een levenslustige typiste die echter, eenmaal opgehouden met werken, snel begint weg te kwijnen en overvallen raakt door straatangst. Bij een psychiater die gespeciali seerd is in het bestrijden van fo bieën, ontmoet ze Derek de Lint, die het kwetsbare meisje weet in te palmen met voornamelijk zijn verhaal hoe hij als fobiepatiënt er weer bovenop is gekomen. De- rek krijgt macht over Carla en gaat die macht misbruiken in wrede spelletjes, die de vrouw uiteindelijk drijven tot zelf moord. Aangezien zijn echtgenote hem uit vrije wil had ingeruild tegen De- rek de Lint, kan Peter Faber le gaal niets ondernemen tegen de man die Carla de dood in had ge dreven, maar tijdens een congres voor marktonderzoekers (De Lint zit óók in het vak) vindt hij uit wat de fobie is van zijn vijand en hij probeert hem, met die we tenschap gewapend, af te straf fen. Tijdens het volvoeren van die strafoperatie evenwel, ach terhaalt Faber dat hij eigenlijk zelf medeschuldig is aan de dood van zijn vrouw. Hoe perfect het script van Ron Kaal drie jaar geleden ook ge weest mag zijn, Matthijs van Heijningen heeft George Schou ten toch een nieuwe bewerking laten schrijven. Matthijs van Heijningen: „Ik heb de ervaring dat regisseurs al in de scenariofa se in staat moeten worden ge steld om een onderwerp naar zich toe te trekken. George heeft met zijn vorige films, „Dool tocht" en „Instant Pictures", be wezen een geheel eigen manier Het hele gezin slaapt. Moeder en de kinderen keurig in bed, pa is voor de buis ingedut. Het pro gramma is afgelopen: de televi sie produceert alleen nog maar sneeuw en ruis. Dochtertje Carol Anne wordt wakker en loopt naar de tv. Kijkend naar het scherm, zegt ze: "Harder praten, ik kan jullie niet verstaan". Het zijn de eerste beelden van Pol tergeist, de inleiding tot een veel geprezen horror-drama. Geregis seerd door Tobe Hooper, maar toch vooral een film van produ cent Steven Spielberg, Holly- woods eigen wonderkind. Een fraai span die twee. Hoopers debuut was het weinig fijnzinni ge Texas Chainsaw Massacre, waarin een idioot met een cirkel zaag mensen aan stukjes maaide. Steven Spielberg gaf in '75 zijn carriere de grote stoot omhoog met de ijzersterke en veelvuldig geplagieerde griezelfilm Jaws. Van Poltergeist viel dus wel het één en ander te verwachten. Het verhaal ontwikkelt zich langs de inmiddels bekende lijnen. Een doorsnee Amerikaans gezin in een rustige voorstadje. Uiteraard "'''llllk Poltergeist; regie: Tobe Hooper; hoofdrollen: Craig Nelson en Beth Wil liams; theater: Lido 1; leeftijd: 16 jaar staat de tv de hele dag aan en iro nisch genoeg ontwikkelt zich daaruit ook juist het onheil. De moderne griezefilm speculeert nogal altijd op de angst voor het onbekende, maar speelt zich af in een voor iedereen herkenbare situatie. Nadat Carol Anne - om bij het be gin terug te keren - eerst dat schijnbaar onschuldig gesprekje met de televisie heeft gevoerd, breekt bij een volgende sessie de hel pas echt los. Ze legt haar hand op het scherm en bevrijdt daarmee kennelijk de geesten. Wolkjes schichten door het huis dat trilt als bij een aardbeving. "They're herè", roept Carol Anne geestdriftig naar haar wakker ge schrokken ouders. Voor haar zijn het "tv-people", maar een na de nodige rampen ingeschakelde excorsiste noemt het polter geists. Boze geesten, die dan al Carol Anne tot zich hebben ge nomen. Via de tv is nog wel met haar te communiceren, maar ze bevindt zich in andere sferen. In een interview met het blad Rol ling Stone (deze week trouwens ook gepubliceerd in de Haagse Post) noemt Spielberg het ge deelte tot de terugkeer van Carol Anne naar de mensen het beste. Dat is zeker waar. Tot dan is het een fantasierijke, effectvolle om niet te zeggen effectieve griezel film. In het laatste kwartier gaat de film met de makers op de hol. Allemaal een beetje teveel van het goede, of liever gezegd teveel van het slechte. Alle horror wordt dan lachwekkend en hoe wel Poltergeist zeker de nodige humor kent, kan dat toch niet de bedoeling zijn geweest van Hooper en Spielberg. BART JUNGMANN De hoofdrolspelers te hebben voor het omgaan met dingen als spanning en psycho logie. Het zou dan onverstandig zijn om hem domweg het script van een ander te laten verfilmen. Bovendien wordt Een zaak van leven of dood een ander soort produktie dan ik aanvankelijk in gezien had. Met het script van Ron Kaal zou het een kleine lite raire film zijn geworden. Een „Kammerspiel" en daar vond ik de geschikte regisseur niet voor. Het script van Kaal zat heel wiskundig in elkaar, het script van George is meer menselijk. Het is opengebroken, met veel locatie-opnames in Amsterdam, Rotterdam en Vlaardingen. Ver geleken met „De koele meren" blijft het echter nog steeds een bescheiden produktie. „De ro man Zonder Dollen speelde zich voor de helft af in Boedapest. Hongarije is in de film de Rijn mond geworden. De climax-scè ne van het boek speelde zich af op een brug over de Donau, George Schouten gaat er de Eu romast voor beklimmen". De films van Zwartjes-leerling hadden in het verleden een nogal experimenteel en mysterieus ka rakter. Met Een zaak van leven of dood lijkt deze cineast nu een breder publiek te gaan opzoe ken. George Schouten: „Het begrip „spanning" stond centraal in mijn eerdere films. Er was spra ke van een bijzonder geladen sfeer en dat krijgt deze film ook zeer zeker. Maar een zaak van le ven of dood heeft een veel expli cieter verhaal, dat is het grote verschil. Het gaat om een intrige die niet bepaald eenvoudig is. De dingen grijpen heel precies in elkaar. Het is bijvoorbeeld niet toevallig dat het verhaal speeltitfc marketing-kringen. Mensen die zich daarmee bezighouden, moet je vooral niet verwarren met de snelle reclamejongens. De mar keting-types zijn twijfelaars, tob- bers, omdat ze steeds met die vragenlijsten rondlopen, pieke- raars die willen weten hoe alles in elkaar zit Bij vorige werkstukken waren ty pisch camera-films, terwijl dit een echte acteurs-film wordt. We zijn deze week al begonnen met spelrepetities, iets wat ik vroeger nooit gedaan heb en dat trou wens helemaal nogal ongebrui kelijk schijnt te zijn, bij het ma ken van speelfilms in Nederland. Maar ik denk dat een achter grond als ik bij „Psychopolis" heb meegekregen, er nog steeds toe zal leiden dat ik toch meer Carla Hardy, Derek de Lint en Judy Doorman. dan andere speelfilmers nadruk leg op de camera". In Een zaak van leven of dood krij gen we Peter Faber te zien in de hoofdrol. Twee maanden gele den wist Nouchka van Brakel nog te vertellen dat Faber eigen lijk niet meer voor de filmcamera wilde en dat hij voor De koele meren een uitzondering gemaakt had, om een oude belofte aan Nouchka in te lossen. Peter Faber: „Nou, het is waar dat ik mijn filmoptredens heb willen matigen. En ik heb in elk geval gezegd dat ik nooit meer iets voor televisie doen wil, vanwege de geestdodende, verarmende werking die de studio's op mij hebben. Sinds ik in België ge speeld heb in De Proefkonijnen, heb ik verschillende filmaanbie dingen naast me neergelegd. Vroeger deed ik mee in alles waar ze me voor wilden hebben en waarvan ik dacht dat ik het zou kunnen. Toen is er een moment gekomen dat ik alleen maar din gen wilde doen op basis van mijn eigen materiaal. Programma's in mijn eentje. En dat is nog steeds mijn hoofdactiviteit. Maar ik vind acteren in films nog altijd erg leuk om te doen en ik bekijk een aangeboden rol nu wat kriti scher. Kijken of ik er iets per soonlijks aan kan toevoegen. En ik kijk of het verhaal, de film, zo danig is dat ik de volle verant woordelijkheid kan nemen voor mijn rol. En of dat iets is dat ik nog niet eerder heb gedaan". „Ik ben, kortom, selectiever ge worden. Wat mij in deze rol boeit, is dat die man een intelli gent persoon is, die kan uitzoe ken hoe dingen in elkaar zitten, maar dat op zichzelf niet weet toe te passen en van daahiit ook de verkeerde oplossingen aan- l^caagt. Hij is een uitstekend vak man die ineens tot aan zijn nek verzeild raakt in problemen die niets met zijn vak te maken heb ben, maar die alleen met hemzelf te maken hebben. Zo iemand be grijp ik en zo iemand interesseert De kosten van Een zaak op leven of dood worden geraamd op 750.000 gulden. De film wordt uitgebracht door distributeur Euro-Centra en hy komt eind april 1983 in de bioscopen. 'k l|||lK «i,„,llu Een aantal Griekse eilanden is, na eeuwenlang trekpleister geweest te zijn voor cultuurverbruikers, de laatste jaren weer centrum ge worden van vrye sex. Veel van wat jong is of zich zo voelt, haast zich daar te ondernemen wat het thuisland verbiedt. Zo ook Michael en Kathy, twee Amerikaanse tieners, die ver trokken met het voornemen vooral van elkaar te genieten, maar vergaten dat voor vrijheid in de gebondenheid van een vas te relatie in die zomerse eiland- cultuur weinig ruimte is. In de fi guur van archeologe Lina dient zich voor Kathy al snel de kaper op de kust aan, maar na enige wrevel blijkt het "trio" toch te moeten kunnen. Gedrieën ma ken ze er een doUe boel van. En hoewel het bloot al even keurig is als de moraal, is "Summer- lovers" uiteindelijk veel minder truttig dan "The Blue Lagoon", het vorige werkstuk van regis seur Randal Kleiser. „iilllP ..illll'' "Summer Lovers", regie: Randal Kleiser. Met: I)a- ryl Hannah, Peter Gallag her, Valerie Quenesscn en Hans van Tongeren. Thea ter: Studio, 16 jr. mum Griekenland is uiteraard een mooi decor en de muziek van onder meer Tina Turner. Mink de Villv en Chicago werd met zorg geko zen, maar van acteren komt ook in de bijrol van Hans van Tonge ren niet veel terecht. Enige uit zondering daarop biedt de rnjj onbekende Valene Quennessen (Lina), die zich hopelijk in de toe komst wat meer mag profileren. TON VAN BRUSSEL Joseph Losey heeft een paar films gemaakt in samenwer king met schrijver Harold Pinter. Eén van die films is The Go-between die zondag op Nederland 2 is te zien. Mi chael Redgrave speelt daarin de bejaarde Leo Colston die terugkijkt op zijn leven. Een belangrijke periode uit zijn jeugd staat daarin centraal. Twaalf jaar oud is hij te gast op een landgoed waar hij fun geert als een boodschapper- tje (go-between) tussen twee geliefden. Een eenvoudige pachter (Alan Bates) heeft iets moois met de dochter van een gegoede familie (Ju lie Christie). Een tot misluk ken gedoemde verhouding die de jonge Leo danig aan grijpt. De film kwam elf jaar geleden op het filmfestival van Cannes als winnaar uit de bus. Onder de naam Shanghai Lily verschijnt Mariene Dietrich voor de vierde maal onder re gie van Joseph von Stern berg op het witte doek. De film Shanghai Express brengt behalve haar nog een aantal opmerkelijke mensen samen in de trein van Peking naar Shanghai, terwijl China verscheurd wordt door een burgeroorlog. Eén van de rei zigers heeft banden met de opstandelingen, zo blijkt on derweg. België 1 zendt deze film woensdag uit. Vrijdag is het weer goed raak en moeilijk kiezen. Op België 'II' 1 is vrijdag La Cage te zien. Een film van Pierre Granier- Deferre waarin Lino Ventura zijn ex-vrouw (Ingrid Thulin) opzoekt om hun huis van haar terug te kopen. Opeens vallen er tralies naar beneden is hij in een kooi gedwongen te luisteren naar haar opge kropte klachten. Aan het eind van de avond An- siktet van Ingmar Bergman op Duitsland 2. Alweer In- gnd Thulin in een hoofdrol Ditmaal als assistente van haar man die optreedt als il lusionist. Een film over illu sie en realiteit. Het programma: ZATERDAG: The naked truth; 16.00 uur; Bel. 2 (regie: Mario Zampi met Peter Sel lers. Engelse film uit 1957). La bonne année; 20.15 uur; Dtsl. 2 (regie: Claude Lelouch met Lino Ventura. Franse film uit 1973). The under cover Man; 22.05 uur; Dtsl. 1 (regie: Joseph Lewis met Glenn Ford. Amerikaanse film uit 1949). ZONDAG The Go-between; 21.45 uur; Ned. 2. MAANDAG La fllle au Violo- nocelle; 23.00 uur; Dtsl 1 (re gie Yvan Butler met Michael Lonsdale. Frans-Zwitserse film uit 1973). WOENSDAG Shanghai Ex press; 20 40 uur; Bel 1 Rude Boy; 22.35 uur, Dtsl. 3 (regie: Jack Hazan met o.a The Clash. Engelse film uit 1980). DONDERDAG Deux lions au soleil; 20.15 uur, Dtsl. 3 (re gie Claude Faraldo. Franse film uit 1980) VRIJDAG Autumn Leaves; 20.15 uur; Dtsl. 1 (regie: Ro bert Aldnch met Joan Craw ford Amenkaanse film uit 1956) La Cage; 20 15 uur, Bel 1. Ansiktet; 23.20 uur; Dtsl 2. BLIJVERS -Van de koele meren des doods" Renéc Soutendyk schittert in m< lancholieke sfeertekening naar Van Eedens gelijknamige roman, Lido II. Leiden. Euro 1, Alphen. "Monty Python, live at the Holly wood Bowl" - Engelse humor f- Hollywood van John Cleese en c rijnen. Lido III. Leiden. "Blade Runner" Rutger Hauer t tot science fiction omgewerkte d tective. Luxor "Hot Bubblegum" - tieners in de ja ren zestig. Trianon. (OP)NIEUW "Brtttanla Hospital" Lindsay An derson laakt Britse maatschappij 1 komedie. City 1. Katwijk "Last Tango In Paris" - omstreden film van Bertolucci met Marlon Brando. City 2, Katwijk "Prulmmbioesem" Polder-porno, City 4, K.itwijk SEXFILMS NACHTFILMS "Sunny heet als de son" - Rex. Lei den "Vlsitlnng Hours" - Euro 1. Alphen "Piranha II" - Euro 2, AJphcn "Laat me genieten" - Euro 3. Al- phen. "Class of 1984" - Euro 4. Alphen. DEN HAAG 'Shogun Assassin!" - Apollo 1 (460340), 16 jr. "Wrekers zopnder genade" - Apollo 2. 16 jr "Blade Runner" - Asta (463500), 12 jr de Varennes" - Bijou (461177), 16 jr "Young doctors in love" - Calypso "La passante du sans-souci" - Baby- Ion 2, 16 jr. "Victor, Victoria" - Babylon 3, aL "Class of 1964" - Cineac 1 (630637), 16 jr. "The Thing" - Cineac 2, 16 jr. "Grease 2" - Cineac 3. a.l. 'Stripes" - Du Midi (855770). aL "Once upon a time in the West" - Euro, 12 jr. "E.T."- voorpremière zaterdag en zondag 11 00 uur. n "Van de koele meren des doods" Metropole 1 (456756), 16 jr. 'Who's life is it anyway" - Metropo le 2. 16 jr "Ademloos" - Metropole 3, 16 jr. uns et les autres" - Metropole 4. aL "The Road Warrior" - Metropole 5, 16 jr "Forced Vengeance" - Odeon 1 (462400). 16 jr "Porky s" - Odeon 2, 16 jr. "The enity"- Odeon 3 12 jr.. "Summers Lovers" - Odeon 4, 16 jr. "Monty Python live at the Holly wood Bowl" - Odeon 5. 12 jr "Playgirl" - Le Pans 1 (656402), 18Jr. "The opening of misty Beethoven" - Le Pans 2. 18 jr. "Vanessa, heet als witvuur" - Le Pa ns 3. 18 jr "De man met het dodelijke oog" - Passage (460977), 16 jr. AMSTERDAM "La passante du sans-souci" - Alfa 1 (278806), aL "Young doctors in love" - Alfa 2. aL "Victor Victoria" Alfa 3. 12 jr "Croque la vie" - Alfa 4. 16 jr. "Ademloos" - Alhambra 1 (233192), al. "Ludwig" - Alhambra 2. 16 jr. "Blade Runner" Bellevue Cinera ma (234876766227). 12 jr "Querelle" Calypso 1 (266227/ 'Dr. No" - Calypso 3, 16 jr. "Paspoort naar het porno-paradijs" Centraal (248933), 18 jr. "Game of death 2" - Cineac Damrak 1 (245648). 16 jr. 'The happy hooker" - Cineac Dam rak 2. 18 jr. The Thing" - Cine* (143639), 16 Jr. Tess" - Cinecenter "Monty Python Live at the Holy- wood Bowl" Cinecenter (236615). al. "Yol" - Cinecenter. 16 jr. "From Mao to Mozart. Isaac Stern in China" - Cinecenter, 16 jr The Thing" Cinema 1 (151243), 16 jr "Forced Venegance" City 1 (234579). 16 jr. "Diva"- City 2 16 jr. "Monty Python live at the Holly wood bowl" - City 3. al "De smaak van water" City 4.16 jr. "Grease 2" - City 5 (34579), al "Summer lovers" - City 6 (234579), 12 jr "Porky's pikante pretpark" - City 7 (234579). 16 jr "Mv dinner with André" - Desmet (226551), 16 jr 'The deer hunter" - Du Midi (723653). 12 jr. "La nuit de Varennes" - Leidse- ple in theater (235C09), 16 jr 'The Entity" - N6ggerath(248933). 12 Jr 'Wanda whips Wall Street" - Pan- sien (248933), 18 jr "Class of 1964" - Rembrandtplem theater 1 (223545), 16 jr. "Game of death 2" - Rembrandt pleintheater 2 (223545). 16 jr "Kung Fu executioner" (266132). 16 jr "Race naar de schroothoop" - Roxy (232809). al "De Losbol" - Saskia (246132), 12 jr "La Tcrrazza" Studio K (231708), 18 jr 'The atomic cafe" Kntenon (231708). 16 jr. "Diva". "De grote stilte". "1900". deel 1 en 2. The Movies (245790). 16 Jr "De man met het dodelijke oog" en op za. en zo voorpremière E T Tu schink! 1 (262633). 16 jr "Van de koele meren des doods" Tuschinski 2 262633). 16 jr "Bloody birthday - Tuschinski 3 (262633), 12 jr "Raiders of the at ark" - Tuschm» ki 4 (262633), 12 jr "Poltergeist" Tuschinski 5. 16 jr "Les uns et les autres De Uitkijk (237460). al

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 11