c Knappe zege van Fides Pacta Williams grijpt kans te laat.. Nederlaag Trotters T Leiden tegen Gooische niet verder dan 1-1 Saturnus aan kop na winst op Niloc: 17-13 Vervanger staat al klaar Leidse dames komen net tekort Loting Den Bosch MAANDAG 22 NOVEMBER 1982 Sport LEIDEN - In de zaal- korfbalcompetitie die deze week van start is gegaan boekten zowel Fides Pacta als Pernix in de Overgangsklasse een goed resultaat. Fi des Pacta won met 16- 15 de moeilijke uit wedstrijd tegen Rapi- ditas, terwijl Pernix haar rentree in de Overgangsklasse vier de met een 9-8 over winning op OWO. In de Eerste klasse verlo ren De Danaiden met 7-12 van OSCR en Zuiderkwartier met 9- 7 van Ready. Pernix-OWO 9-8 (4-4). De start voor Pernix in de Over gangsklasse is niet onver dienstelijk te noemen. Na één jaar afwezigheid in de sub top heeft Pernix weer onder leiding van Jasper van Engel een achttal kunnen formeren dat op dit sterke niveau weer een geducht tegenstander zal zijn. Pernix en OWO waren de hele wedstrijd aan elkaar ge waagd. In de beginfase kon Pernix door doelpunten van Jenny v.d. Laken, Kees Hor- tensius en Peter Kuipers een 3-1 voorsprong nemen, maar moest daarna OWO tot 5-5 naast zich dulden. In de twee de helft leek Pernix in eerste instantie iets sterker en druk te dat uit in de score: 7-5. Maar een ijzersterk terugko mend OWO besliste bijna de wedstrijd in haar voordeel: 7- 8. Een slotoffensief van Per nix waardoor weer de gelijke stand op het scorebord ver scheen, werd in de laatste mi nuut beloond met een om streden maar benutte straf- worp, die de overwinning bij de Leidse ploeg bracht. Doel punten: Jenny v.d. Laken. Kees Hortensius 2x. Peter Kuipers 2x, Caro Verhagen, Kees Brokaar, Janneke Mul der, Janko Breed veld. Rapiditas-Fides Pacta 15-16 (9- 8). In de bomvolle Gorsselhal te Zutphen heeft Fides Pacta een prima prestatie neerge legd door van het zeer sterk geachte zaalteam van Rapidi- tas te winnen. Een uiterst te vreden trainer-coach Gerard Bos is ervan overtuigd door deze overwinning een basis gelegd te hebben voor een hoopvolle zaalkorfbalcompe titie. De overwinning van de Leidse ploeg kwam tot stand door balbezitspel in de laatste drie minuten. Een muisstille sporthal moest toen ervaren dat Fides Pacta dit spelon- derdeel tot in de puntjes be heerste. Zonder één enkele fout werden de laatste 180 se conden uitgespeeld in een spel van kat en muis. De beginfase van de wedstrijd was geheel anders. Rapiditas startte overdonderend. Pas nadat de stand 4-1 was be reikt kreeg de Leidse ploeg wat grip op de wedstrijd. De achterstand werd daarna goedgemaakt door een zuiver schietende Hennie Piket en een niet mindere Robin Som- meling. Lange tijd bleven beide ploegen bijeen, maar bij 11-11 sloeg Fides een eer ste gat: 11-14, dat wel door Rapiditas werd gedicht, maar daar zoveel energie voor moest aanwenden, dat het voor Fides niet moeilijk was om voor de tweede maal toe te slaan: 14-16. Omdat Rapi ditas daarna toch weer dich ter bij sloop ging de Leidse ploeg over op balbezitspel. een onderdeel van het spel dat steeds meer aan waarde begint te winnen. Doelpun ten: Hennie Piket 6x. Robin Sommeling 4x, Ronald v.d. Velde 4x, Nico Pikaar en Bea Schrama. De Danaiden-OSCR 7-12 (3-6). Wie nog steeds De Danaiden onverbrekelijk verbindt met het woordje kwaliteit zal na het einde van de eerste zaal- korfbalwedstrijd eveneens op andere gedachten geko men zijn. Nee, de herinnerin gen aan het verleden mogen dan die verbindingen wel leg gen, de werkelijkheid is to taal anders. De Danaiden en slecht, daarmee zullen de supporters van de blauwwit- ten het voorlopig moeten doen. Waren er in het recente verleden nog spectaculaire gebeurtenissen te aanschou wen. het spel van De Danai den vertoont nu niet meer dan wat armetierig korfbal, waarvoor gelukkig geen en treegeld betaald hoeft te wor den. Alleen Monique Slinger land zag kans met een mager zesje de gunst van het pu bliek te beroeren. Doelpun ten: Kees Christiaanse 4x. Monique Slingerland. Ingnd van Haren en Eric Peters Ready-Zuiderkwartier 9-7 (2- 4). Ook voor Zuiderkwartier waren er geen winstpunten weggelegd. Ondanks de 2-4 voorsprong bij rust moest de geelblauwe ploeg van Hen Zierikzee toestaan dat het Haagse Ready bij de stand 6- 6 plotseling wegliep naar 8-6. Op het meest kritieke mo ment miste Zuiderkwartier eveneens nog twee strafwor- pen. waarna Ready het pleit besliste. Doelpunten: Dik Derksen 2x. Dirk Jan de Kreek 4x. Carla Akse. In de Tweede klasse verloor Crescendo mol M van Oran je Nassau. Vooral in de eerste helft streed Crescendo meer met zichzelf dan met de te genstander Na de 0-4 rust stand kwam hier wel een ver andering in, maar het leverde toch niet genoeg rendement op. Eddie Spaans. Wilfred Cornelisse en John Huigsloot scoorden de dne treffers. Ons Eiland verloor eveneens. In Krimpen aan de IJssel moest het haar meerdere er kennen in KOAG dat met een 8-6 overwinning over de Leidse ploeg zegevierde Aanvankelijk had Ons Eiland nog de beste papieren De 1-4 ruststand bood voldoende perspectief voor een over winning, maar in de tweede helft kon Ons Eiland toch niet stand houden. Doelpun ten: Rob Hasselbach 3x, Huib Hasselbach 2x en Pa- trick Verra GERT GRESS1E LEIDEN - Pas nu hem vorige week vrijdag de wacht is aangezegd door Theo Kinsbergen begint Rudy Williams blijkbaar te beseffen dat het leven van een Amerikaanse basket baller in Nederland nog zo slecht niet is. Een keertje trainen per dag, één, hooguit twee wedstrijdjes spelen in de week en verder mag je doen en laten watje wilt. De betaling is niet slecht, de vakanties zijn lang en bij een topclub zie je nog wat van de wereld ook. Kortom een vrij en lekker leventje. De enige eisen die aan je worden gesteld is goed spelen en hon derd procent inzet tonen om de momenten dat dat van je wordt gevraagd. Daaraan voldeed Wil liams zaterdagavond in het duel met Onro/Rotterdam Zuid zeer zeker. Vooral door zijn werklust, zijn 27 punten en 9 rebounds had Williams een belangrijk aandeel in de overigens vrij simpel tot stand gekomen 103-84 overwin ning van Elmex Leiden. Helaas voor hem is-ie een beetje laat wakker geworden. Het zit er namelijk niet in dat Wil liams nog lang kan genieten van dat prettige bestaan. De indertijd door het plotselinge vertrek van Wilson Washington overhaast naar Leiden gehaalde Ameri kaan speelde meestal onder zijn kunnen en toonde daarbij nau welijks interesse. In veel geval len werd hij al na een minuut of vier gewisseld voor zesde man Bert Kragtwijk en verbleef ver volgens het grootste gedeelte van de tijd op de bank. Een onei genlijke situatie, want zo haal je LEIDEN - Williams 27 (9). Miller 27 (7), Wiel 18, Van den Bergh 17, Hagens 7, Kragtwijk 4, Schotpercentage 63, re bounds 35, balverlies 16. ROTTERDAM - De Waard 22, Brust 17, Virgil 16, Visser 14, Botse 9, Vervoorn 6. Schotpercentage 58, rebounds 19, balverlies 13. wel erg weinig rendement uit je investering. Er is al in een eerder stadium over wogen om een eind aan de ver bintenis te maken, maar de Euro pa Cup bood Williams nog een kans want voor dat toernooi mag je niet straffeloos wisselen met je 'gastarbeiders'. Die hint werd door de ex-Providence speler niet begrepen want vooral in de dubbel met Tours faalde hij - en zijn landgenoot Miller trouwens ook - op de cruciale ogenblikken. En dat was de bekende druppel. Williams moet dus weg en zijn ver vanger is hoogstwaarschijnlijk Winford Boynes, een ex-prof die bij New Jersey en Dallas speel de. Contacten zijn er ook met ene Frazier die bij de Chicago Bulls net niet voor een contract in aan merking kwam. Eén van de twee zal binnenkort naast Robert Mil ler gaan spelen. Die krijgt voor alsnog het voordeel van de twij fel. Weliswaar was ook Miller goeddeels verantwoordelijk te stellen voor het echec tegen Tours, maar in de competitie de monstreert hij tot nu toe in elk geval zijn waarde. Hij staat met grote voorsprong nummer één op de lijst van rebounders en voor dat werk is hij per slot van rekening binnengehaald. Tegen Rotterdam maakte Miller zich niet al te druk, al zorgde hij voor 27 punten en een snoeihar de tweehandige dunk. Het zwoe gen en zweten liet hij voorname lijk over aan Williams die dacht te vechten voor zijn allerlaatste kans. Voornamelijk gevoed door Emill Hagens (12 assists) liet Wil liams zien dat als hij zin heeft tot heus wel wat in staat te zijn. Zo wel van ver als onder bord scoor de hij soepeitjes daarbij zijn landgenoot en tegenstrever John Virgil praktisch onzichtbaar ma- LEIDEN De Spaarbank Trotters verloren in Delft hun plaats in de kop groep door een nederlaag tegen DAS: 105-95. De dames van MSV blijven wel bovenin meedraaien. Nu werd met 76-68 van Sea Devils gewonnen. Het damesteam van El mex Leiden was ook dicht bij een overwin ning, maar Kimbria bleek net iets sterker: 51-58. Leiderdorp won vrij simpel met 91-65 van Achilles en ook MSV had met Silver Town Lions geen enkel pro bleem: 92-71. LisSe ver loor het topduel van Be verwijk (73-101) en blijft dus voorlopig op de twee de plaats staan. Luba be haalde tegen Alexandria zijn tweede overwinning: 90-84. DAS-Spaarbank Trotters 105-95. De twee ploegen speel den met als inzet een derde plaats op de ranglijst. Lange tijd heeft het Leidse team kans ge had op de overwinning, maar het gebrek aan lengte brak de Trot ters in de slotfase op. Tot de pau ze ging de strijd volkomen gelijk op en gingen de Leidenaars zelfs met een minieme voorsprong rusten: 50-51. Daarna pakte DAS vooral door goed gebruik te maken van zijn lange spelers een voorsprng van zón tien punten. Door sterk verdedigen kwamen de Trotters weer op gelijke hoog te, maar toen drukte DAS door. Lamping was licht ^geblesseerd, Douwes had vijf Ps, Klazinga had zijn dag niet en Pley kwam in dit geweld lengte tekort. Nie mand kon de lange Van Basten Batenburg (28 punten) afstoppen en de nederlaag was een feit. Uit blinker was Eric-Paul van Wee- ren met 30 punten. strijd. Voor de pauze nam MSV duidelijk afstand (44-22), maar in de tweede helft kwam Sea De vils sterk terug. Niet omdat MSV minder ging spelen, maar omdat de Devils nu de smaak van het scoren te pakken kregen en een imponerende inhaalsrace inzet ten. Door goed schieten van Ti neke Vos bleef de zege toch in Noord wijk. Elmex Leiden-Kimbria 51-58. Bijna pakten de Leidse dames de eerste zege. Kimbria was maar met zes speelsters gearriveerd en kwam in de tweede helft in fou- tenlast. Leiden kwam terug van 35—43 tot 49—53, m^ar daarna kwam Leiden niet meer onder de borden en pakte Kimbria de ze ge. Uitblinker was Annemarie Meyer met 19 punten. Leiderdorp-Achilles 91-65. Ein delijk weer een zege voor de Lei derdorpers. Goed verdedigend, met zo nu en dan een pressje werd de tegenstander op achter stand gezet: 46-28 met rust. In LEIDEN - De hockeysters van de LMHC Leiden hebben gisteren in een prima wedstrijd het op de tweede plaats staande Tilburg met 3—1 gedecideerd verslagen en de heren speelden 1—1 tegen Gooische. De teams van Forescate boekten in hun thuiswedstrijden volle winst. Verder behaalden Roomburg en Noordwijk wisselende successen, terwijl Alecto niet in actie kon komen na afkeuring van de velden. werd voorkomen door Krank Williams weg uit Leiden kend. Pas bij 51-38 kreeg Williams dit maal voor het eerst rust, maar dat was niet omdat Kinsbergen hem wisselde, maar omdat de eerste twintig minuten erop za ten. En na de pauze ging hij ge woon door, sterker nog verdub belde zijn inzet toen Miller bij 66- 54 met vier fouten naar de kant ging en het gewicht van de wed strijd op zijn schouders drukte. Dus ging Williams ook maar re- bounden en zelfs in die speciali teit bleek hij verrassend goed al kwam-ie opnieuw natuurlijk wel erg laat met die mededeling. Hij ging daarbij zo enthousiast te keer dat hij na 15 minuten zelf de wedstrijd moest verlaten met vijf persoonlijke fouten. Maar hij had zijn werk gedaan, want inmid dels stond Leiden op een onover brugbare 89-72 voorsprong. Het applaus van de 200 getrouwen deed hem zichtbaar goed. Beter laat dan nooit.... AD VAN KAAM HEREN Leiden - Gooische 1-1 De dieptepass van Edwin Dekker, na vijf minuten spelen, was de inleiding van het openingsdoel punt van Bouwe Ledeboer die de keeper fraai omspeelde. Tien mi nuten voor de rust kwam Gooi sche naast Leiden door uit een strafcorner en via de binnenkant van de paal de weer in de hoofd macht teruggekeerde Rients Henstra te passeren. De tweede helft viel Leiden heftig aan, ver schafte zich kansen maar was net als de tegenstander machteloos om nog iets aan de score te doen. Forescate - Zoetermeer 2-1 Het onderaan staande Zoetermeer strafte na zeven minuten spelen een dekkingsfout van Forescate goed af 0-1. De tweede strafcor ner van de Voorschotenaren werd door Peter-Jan Rubingh gebruikt om in de twaalfde mi nuut naast Zoetermeer te ko men: 1—1. Even voor rust gaf Pieter Hilkens de bal op maat aan Jelmer Siersema die zich in de cirkel niet lang bedacht en de uiteindelijk winnende treffer produceerde. Krimpen - Roomburg 0-3 Het goed draaiende Roomburg heeft in deze wedstrijd de routi niers van Krimpen geen schijn van kans gegeven. Halverwege de eerste helft tikte Cees Wendt het eerste doelpunt achter de Krimpen-doelman en vlak daar na scoorde Juijen van Aken de 0-2 die tevens de ruststand werd. Tien minuten na de hervat ting veroorzaakte Roomburg keeper Ronald Cijs dc strafbal die hij teniet deed met een fraaie actie. Enkele minuten later was het Juijen van Aken die voor 3-0 zorgde. De verdediging van Roomburg speelde foutloos waardoor de winst niet in gevaar is gekomen. Bleiswijk - Noordwijk 1-0 Het wat sterker en technischer op tredende Noordwijk heeft zijn lichte overwicht op Bleiswijk niet kunnen uitdrukken in doel punten. Het moest zelfs halver wege de eerste helft een doel punt toestaan toen een door- schieter op het hobbelige veld door een Bleiswijk-aanvaller werd meegenomen en tot doel punt werd gepromoveerd. Een tweede doelpunt voor Bleiswijk de tweede helft kwam Achilles nog iets terug, maar onder lei ding van de uitblinkende Sjaak Westrate pakte Leiderdorp de punten. MSV-Silver Town Lions 92-71. Omdat de opponent een bedui dend ouder team binnen de lij nen bracht speelde MSV een snel spelletje. STL ging meerennen en werd via een ruststand van 41-29 makkelijk verslagen. Top scorer Evert van der Plas met 27 punten. Lisse-Beverwijk 73-101. Door een zeer slappe start (10-28) speelde Lisse een kansloze wed strijd. Berverwijk had een betere ploeg een bouwde de voorsprong knap uit en staat nu terecht op de eerste plaats. Luba-Alexandria 90-84. Ale xandria had wel een langere ploeg, maar door een goed ge speelde zone—press en snel spel pakte Luba zijn tweede zege. On betwiste uitblinker was Gerard de Wolf met 36 punten. Chris Lloyd Evert is blij met haar trofee De Amerikaanse versloeg m Tokio in de finale haar landgenote Andrea Jaeger en verdiende daarmee 100.000 dollar. In Dortmund incasseerde Brian Teacher eenzelfde bedrag door Wojtek Fibak in de finale van het WCT-toernooi te verslaan Santman die zich met succes op de lijn posteerde. De aanvallen van Noordwijk leverden geen treffers op. DAMES Leiden - Tilburg 3-1 De Tilburgsc kunstgras-ploeg kwam al na vijf minuten op ach terstand door een push van Anne Meily. Even daarvoor stelde ver dedigster Gemma van Schaik zich goed op in het Leiden-doel en voorkwam daarmee een tref fer voor Tilburg. Tien minuten na de doelwisseling zorgde Ale xandra Rooyaard na een perfect genomen strafcorner voor 2-0. Marielle Bresser nam vijf minu ten later nog meer afstand van de hoog geklasseerde Tilburgse ploeg door een velddoelpunt. Het uitstekend spelen van And rea van Drie! op het middenveld gaf Tilburg weinig kansen. Pas even voor tijd strafte Tilburg een slordigheid van Leiden af. Groen Geel - Roomburg 2-1 Al snel in de wedstrijd rukte Marja Sprey in een solo naar voren waar spits Wivien Kuypers klaar stond om de bal voor Roomburg hoog in de touwen te jagen. De Leidse ploeg zag zijn voorsprong teniet gedaan in de twintigste minuut door een doelpunt uit een rommelige situatie na een korte corner van Groen Geel. De tweede helft gaf gelijkwaardige tegenstanders te zien. maar de thuisploeg trok aan het langste eind door nog eens te scoren uit een strafcornersituatie. Forescate - Ommoord 3-0 Het met nulpunten onderaan staande Ommoord kwam beter voor de dag dan in de eerste ont moeting met Forescate (toen 0—6). De score in de zouteloze wedstrijd werd geopend door Anja Brand in de vijftiende mi nuut na een voorzet van Ellie v.d. Bijl. Even voor de pauze be kroonde Brand haar solo met nog een doelpunt: 2-0 Dc keep- ster van Ommoord hield met uit stekend acties Forescate van een hoge score af maar kon toch niet verhinderen dat Els de Buvry halverwege de tweede helft 3-0 maakte door een treffer uit een strafcorner. Noordwijk - Eechtrop 4-0 De ruststand werd bereikt met 2-0 voor Noordwijk door een treffer uit een strafcorner van Renate v.d. Bent en een velddoelpunt van Alexandra van Kan. Vyf mi nuten na de hervatting scoorde Marsya van Raalten 3-0 en nog eens vijf minuten later benutte Van Kan de rebound van een korte hoekslag wat 4-0 beteken de voor Noordwjjk in een duel tegen het tegenvallende Eech trop. MUNCHEN (ANP) - Den Bosch, de enige Nederlandse basketballclub, die nog speelt in de strijd om de Eu ropese bekers, komt in de kwart-finales van het toer nooi van de bekerwinnaars uit met FC Barcelona (Spa), Hapoel Ramat Gan (Isr) en Scavolini Pesaro (Ita).- In de andere groep bracht de lo ting, die te München plaats vond, de volgende vier ploe gen sarnen: Olympia Ljublja na (Jsl), Inter Bratislava (Ijs), Asvel Villeurbanne (Fra) en MAFC Boedapest (Hon). uitwedstrijd tegen Barcelo na. daarna volgen drie thuis wedstrijden en nog eens twee ontmoetingen uit. Het volledige programma van Den Bosch is: 7/12: Barcelona - Den Bosch, 14/12: Den Bosch - Scavolini Pesaro, 11/1: Den Bosch - Hapoel Ramat Gan, 18/1: Den Bosch - Barcelona, 25/1: Ha poel Ramat Gan - Den Bosch. De nummers één en twee uit de groepen gaan over naar de halve finales, die op 15 en 22 februari worden gespeeld. De finale volgt op 10 maart in Palma de Mallorca (Spa). VOETBAL - In Amsterdam is in het afgelopen weekeinde op 68- jarige leeftijd Co Bergman overleden. Bergman speelde acht keer voor het Nederlands elftal. In clubverband kwam hij rond de oorlogsjaren uit voor Blauw Wit. PAARDESPORT - De Westduitser Gerd Wiltfang heeft gistermid dag tijdens het CHIO in West Berlijn op Roman de derde we reldbekerwedstrijd (Europese zóne) gewonnen. Zijn landgeno ten Norbert Koof (met Fire) en Michael Rüping eindigden als tweede en derde LEIDEN - De heren van Saturnus zorgden gisteren voor het beste hand- balnieuws in de regio Leiden. Zij klopten in Amsterdam Niloc met 17-13, rust 7-6. En dat ondanks het uitvallen van Wim van Leeuwen in de eerste helft en Hans Blansjaar in de tweede helft door blessures. De vorige week geblesseerd geraakte John van der Meer werd goed vervangen door Hugo van Dordt, die het genoegen smaakte als inval ler te kunnen tekenen voor Saturnus' tweede treffer vanuit de linker hoek. Door deze zege staan de Leidena- ren nu samen met AHC '31 en Ceyst bovenaan in de tweede di visie D. De gedegen en gedurfde coaching van oud-aanvoerder Henk Verwey werd vanaf de tri bune met zichtbaar genoegen ga degeslagen door trainer Frank Bonte en oud-aanvoerder Steven Schrader, die vanwege zijn stu die in deze competitie geen acte de presence kan geven in de roodwitte formatie. "Als ik het allemaal zo goed zie gaan baal ik ervan dat ik niet van de partij kan zijn", was zijn mening. Eerste doelman Robbie Spieker man had overigens, zoals hijzelf zei, zijn dag niet. Vooral de sprongschoten van de Deen Sas- jemund waren moeilijk door hem te pareren. Tweede doel man Rob Otten verving hem even voor het verstrijken van de eerste helft en bleef ook na de rust bij Saturnus in het doel. Dat deed hij goed. Sasjemund kwam, mede door een persoonlijke dek king, niet meer aan scoren toe. Dat deed nog wel de centrale op bouwer van de Amsterdammers met lage schuivers. Na twee keer kreeg de sterk verdedigende An ton van Noort evenwel ook vat op hem. Bleef dus in de tweede helft de Ni- loc-sprongschutter uit Denemar ken onzichtbaar, bij Saturnus kwam Anton Klok los. De snel heid in de Leidse ploeg mocht dan zijn aangetast door het weg vallen van bovengenoemd duo, de derde hazewind, Jan Wolter IJssel de Schepper, bleef gevaar lijk. Hij scoorde dan ook een maal op onnavolgbare wijze met een zijwaartse val worp. Uitblin kers waren gisteren opbouwer Peter Waalwijk met 4 treffers en centrale verdediger en cirkelspe ler Ab Dieben met 2 treffers waarvan een uit een strafworp. In de eerste divisie dames verloor Foreholte van de Hellas reserves met 12-13. Het was een van begin tot eind boeiend duel tussen twee volledig gelijkwaardige teams. Bij de stand 12-12 zorgde oud-internationaal keepster Sandra Reinders voor de beslis sing met een snelle pass die door de jonge Hellenen via een collec tieve break-out koel werd afge werkt. Daar kon zelfs de evenals haar befaamde collega aan de overzijde voortreffelijk keepen de Carla van der Zalm in het Voorhoutse doel (zij stopte twee strafworpen) niets tegen doen. Topscorer bij Foreholte was gis teren nu eens niet naast Nel Geerlings, Hannie Boskamp maar haar zuster Elly Hoek. Zo wel Nel Geerlings als Elly Hoek scoorden driemaal. HVS won in de eerste divisie voor de eerste maal in deze competi tie, maar dat gebeurde dan ook op niet mis te verstane wijze. Vo- lewyckers, toch bepaald met een van de zwakke zusters werd in de tweede helft (rust 4-2) volledig weggespeeld: 12-5. Direct na de hervatting mocht de Amster damse ploeg nog even hoop koesteren, 4-3, maar HVS stelde snel en genadeloos orde op za ken: 10-3. Ank van der Bosch was bij HVS de meest productie ve schutter met 5 treffers. De en kele goede schoten die de wan hopige ploeg van Volewijckers, die geen antwoord had op de 4-2 defensie van HVS, nog afvuurde werden door de solide Maija van der Berg zonder probleem ge pakt. In de derde divisie veegden de da mes van MMO een onthutst UVG met 17-6 de zaal uit De Rotter damse ploeg stond van mee Laf machteloos tegen de tempo-aan val en de break-outs van de pu pillen van Carel Caron. En defen sief zat het potdicht aan de Rup- wetenngse cirkel. Topschutter was Lydy Vink met 8 doelpun ten. In de tweede klasse van de afdeling wonnen dc heren van het Voorschotense HW'70 van Hermes 3 zoals zu wilden 19-7 Met die zege handhaafden zj zich aan de kop van de rangUjst In dezelfde klasse moest Fore holte hard werken om de reser ves van Saturnus onder de duim houden 10-11. De dames van Saturnus verloren in de tweede klasse van een goed maar ook herhaaldelijk grof handballend EDH met 6-8. Als die dne strafworpen voor Satur nus niet zouden zijn gemist, zou het een niet eens onverdiende ze ge zijn geworden. Het Nederlands Handbal Ver bond heeft op dc Bondsvergade- nng besloten om de contnbuUe met te verhogen. Op de begro ting wordt daardoor bezuinigd met een bedrag van 27 000 gul den. En dat met de wereldkam pioenschappen in de B- groep, met grenommeerde ploegen als Tjsechoslowakije en West-Duits land o.m. voor de deur. Als dc be zuiniging maar niet ten koste gaat van de vooorbereiding van Oranje dat het onder de hoede van de Tsjech Jan Kecskemethy zo goed doet dat de kans op een handhaven in de B-groep beslist aanwezig moet worden geacht FRANK BONTE

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 17