c Katholiek karakter moet altijd behouden blijven De kat op het spek' kan met kapot eidse agenda Nederlands Madrigaalkoor muzikale durf Zr. Salvatrix vertrekt van Duinzigtschool, maar: "Invoering lozingsrecht niet te voorkomen" "Stichting Onderdak niet voor weggelopen jongeren' Onderzoek moord niet opgeschoten Dader van overval aangehouden Stad en rand 0EG5TGEEST - Zuster Salvatrix neemt op 1 december afscheid van de rooms-katholieke IVO-scholengemeen- schap "Duinzigt" in Oegstgeest. Afgelopen woensdag bereikte de religieuze de pensioen gerechtigde leeftijd. Van 19S4 af zuster Sal vatrix aan "Duinzigt" verbonden geweest. Voordien heeft zij, zoals ze het zelf noemt, "een zwerftocht" gemaakt langs vele katholieke scholen in Nederland. Via Delft, Hulst (waar zij voor het eerst hoofd werd van een lagere school), Vlissingen, St. Willibrord en Breda be landde zij in 1954 in Oegstgeest. "Toen was het alleen nog maar een lagere school met een ze vende en achtste jaar met zui ver internaatskinderen. Een groot aantal was schipperskin deren", vertelt zuster Salva trix, die behoort tot de congre- gratie van de zusters Francis canessen van Roosendaal. De lagere school werd in de loop van de tijd uitgebouwd tot wat zij nu is: een streekschool voor mavo en lavo-onderwijs met ongeveer duizend leerlingen. De school werkt volgens de IVO-werkwijze (Individueel Voortgezet Onderwijs). Die werkwijze houdt in dat leerlin gen werken naar eigen aanleg en in hun eigen tempo. Bij het in werking treden van de Mammoetwet gaf die werkwij ze problemen want de Mam moetwet bepaalde dat er lan delijke examens moesten ko men. Dat betekende dat de leerlingen niet meer pas exa men behoefden te doen wan neer ze klaar waren met een bepaald vak. Dat moest voor taan op alle scholen in Neder land tegelijk, in mei, gebeuren. Maar om een lang verhaal kort te maken: het IVO-onderwys be hield de mogelijkheid om de examens over een langere tijd uitgesmeerd af te nemen. Als eis werd toen wel gesteld dat dan voor alle vakken een vol doende moest worden gehaald. Een onvoldoende compense ren door er een ruime voldoen- de tegenover te plaatsen was niet meer mogelijk. Zr. Salvatrix: "Dat bleek voor sommige leerlingen de dood steek te zijn". Uiteindelijk werd dan ook de mogelijkheid geschapen om net zoals op an dere mavoscholen examen te doen. Compensatie van onvol doende cijfers werd weer mo gelijk gemaakt. Zr. Salvatrix heeft die verande ringen van dichtbij meege maakt. Katholieke signatuur "Op de eerste plaats hadden we vroeger alleen maar rooms-ka- tholieke leerlingen op school. Nu zijn er ook een groot aantal protestants-christelijke leerlin gen en een aantal leerlingen, dat niet belijdend is. Boven dien heb ik in al die jaren ge merkt dat de kennis van het geloof en ook de geloofsbele ving veel gevarieerder zijn ge worden dan ze in '54 waren. door Henny van Egmond Daar ondervindt je als katho lieke school toch gevolgen van. Je bent een katholieke school en je hoort de katholieke signa tuur te bewaren en te bewa ken". Zr. Salvatrix vindt het noodzake lijk dat het katholieke karakter op scholengemeenschap "Duinzigt" behouden blijft. Het katholieke van de school uit zich via eucharistievierin gen met kerstmis en aan het begin en het eind van het schooljaar samen met de ou ders en de leerlingen. Maar zr. Salvatrix wil daar niet de na druk op leggen. "Wij vragen de docenten zeer dringend en moedigen ze aan 's ochtends te openen met ge- Zuster Salvatrix bed. Wat voor formulering ze daarvoor gebruiken laten we open. Ben je daarom katho liek? Nee, maar het hoort er wel bij. Vanuit die gelovige ba sis ben je sociaal bewogen en heb je hart en zorg voor je kin deren. Ik denk dat dat de es sentie is van een school op christelijke grondslag". In 1954 werd zr. Salvatrix hoofd van de lagere school bij "Duin zigt". Toen was het nog een la gere school verbonden aan het internaat bij het klooster, waar nu nog 23 zusters wonen, aan de Rhijngeesterstraatweg. De onderwijskrachten kwamen voor een groot deel van het klooster, maar er waren al le- ken-leerkrachten. "Toen ik hier kwam waren er al een stuk of vier, vijf leken die onderwijs gaven. En nu is er nog één reli gieuze, die frans geeft". In 1960 werden de klassen zeven en acht zelfstandig. "Duinzigt" bestond toen uit een lagere school en een School voor voortgezet gewoon lager on derwijs (vglo). Zr. Salvatrix werd directrice van het vglo, omdat ze niet tegelijkertijd hoofd van de lagere school en het vglo mocht zijn. Zr. Salvatrix is een fervent aan hanger van de IVO-werkwijze. Een goede band tussen school, leerling en ouders vindt zij heel belangrijk. Daarom neemt op "Duinzigt" de mentor een centrale plaats in bij de bege leiding van een groep leerlin gen. Iedere week is er een men torenuur waar zaken doorge sproken kunnen worden. Behoefte De scholengemeenschap "Duin zigt" heeft ee explosieve groei van het aantal leerlingen mee gemaakt. In 1967 waren er iets meer dan tweehonderdenvijf tig, nu schommelt het aantal leerlingen rond de duizend. Zr. Salvatrix over de aantrek kingskracht van de school. "Ik denk dat dat het rooms-katho lieke is omdat wij nog echt pro beren en er ons uiterste best voor doen de rooms-katholieke signatuur te bewaren en in praktijk te brengen. En daar naast zeker de IVO-werkwijze. En - ik wil het heel voorzichtig stellen - dat veel ouders prijs stellen op de rustige sfeer bij het geven van onderwijs. Leer lingen hebben immers behoef te aan regelmaat en duidelijk heid bij de dagelijkse gang van zaken". Zr. Salvatrix wordt niet opge volgd door een andere zuster. De huidige adjunct-directeur, drs. A.J. Vermet, zal haar plaats innemen. "De congegra- ties vergrijzen. Opvolgsters zijn er niet meer, dus gaat men ook buitenshuis zoeken", ver telt zr. Salvatrix. "Ik vind die vergrijzing heel erg jammer. Als je ziet wat er allemaal is ge beurd: de strijd voor de gelijk stelling van het onderwijs, de strijd voor gratis onderwijs aan armen en de grote bedragen die naar de missies van de zus ters Franciscanessen van Roo sendaal gaan. Dan zeg ik: er is ontzettend veel gedaan, maar als ik naar Nederland kijk dan zie ik dat de sociale voorzienin gen zodanig goed dat deze za ken niet meer nodig zijn in ei gen land. Misschien ontstaat er daardoor wel een heel ander soort van religeus leven". Ondanks het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd gaat zr. Salvatrix niet op haar lauweren rusten. "Ik zou het verschrikkelijk vinden als ik m'n dagen alleen met mijn hobby's moet vullen. Ik ben op zoek naar zinvolle bezigheden die ik dacht al gevonden te hebben, maar daar kan ik nu nog niets over zeggen". LEIDEN - "Invoering van een lo zingsrecht is niet te voorkomen. De kans dat de heffing in de tweede helft van 1983 niet wordt geind is theoretisch. Ik denk dat er de komende tijd geen finan ciële meevallers zullen zijn". Dat zei PvdA-fractievoorzitter Van der Molen gisteravond tijdens de jaarvergadering van haar partij. Van der Molen meende dat de WD-motie over het lozings recht, waarin wordt gevraagd de daadwerkelijke hefting indien mogelijk te voorkomen, slechts bedoeld is om de aftocht van de WD te dekken. Uitstel van de invoering van het lo zingsrecht noemde zij "echt een compromis. Maar uitstel is voor ons ook aantrekkelijk, omdat het lozingsrecht denivellerend werkt. Aan verhogen van de be lastingen is niets socialistisch of liberaal. Er zijn bij dit compro mis geen winnaars", aldus Van der Molen. De fractieleidster zei overigens dat lozingsrecht hetzelfde is als rioolbelasting. De WD had tij dens de verkiezingen van vorig jaar fel stelling genomen tegen de invoering van een rioolbelas ting. Zowel van linker- (PSP) als van rechterzijde (CDA) kreeg de WD deze week het verwijt kie zersbedrog te hebben gepleegd, toen de liberalen in principe ak koord gingen met de nieuwe hef fing. LEIDEN - Het Nederlandse Ma drigaalkoor bestaat 35 jaar. Dit koor dat jarenlang onder lei ding van Herman Strategier heeft gezongen, heeft de naam een koor te zijn dat ongewone dingen durft te doen: eigentijd se muziek zingen, maar ook onbekende werken van "oude" meesters. Het programma van gisteravond was dan ook geen uitzonde ring. Onder de energieke en dwingende slag van dirigent Henk Briër kreeg het Magnifi cat van C.P.E. Bach gestalte. Hoewel deze componist nog vele stijlkenmerken en the ma's (Deposuitgemeen heeft met zijn illustere vader, is de classicistische lijn, die eenvou diger is en syllabischer, al hoorbaar. Het gevolg hiervan is een uiterst complex muziek werk, waarbij de coloraturen ongelofelijk snel uitgevoerd moeten worden, opdat zij inge past kunnen worden in de gro tere lyn. Het koor slaagde hier, bijgestaan door een gediscipli neerd spelend Madrigalesco, wonderwel in. De dubbelfuga in het slotkoor was een prima staaltje koor- zang/orkestspel. Het koor is iets groter dan een kamerkoor en telt ongeveer 40 leden. De verhouding mannen- vrouwen stemmen was goed; de verhou ding koor- orkest kon beter. Door de opstelling (koor achter orkest) overheerste het orkest te veel. De solisten hadden in het Magni ficat eveneens de handen vol. Alt Anja van Wijk bleef deson danks rustig, haar warme, bre de stem kwam als vanzelf. Het was jammer dat zij kontakt met de zaal vermeed. Tenor Ad van Baasbank had meer moei te om tegen het orkest op te tornen, zowel in ritmisch als dynamisch opzicht, terwijl bas Jules Hommes volledig boven de partituur leek te staan, - een prachtige stem. Enigszins in gehouden kwam sopraan Wen- dela Bronsgeest over; hoewel mooi klinkend liet zij muzikaal weinig indruk achter. De "The- resiënmesse" van Haydn is een heerlijk werk. Het bevat prach tige momenten voor zowel koor, orkest als solistenkwar tet (in deze mis treden de solis ten steeds op als een kwartet). Koor en orkest waren nu beter met elkaar in evenwicht. De sopranenklank was in lange noten een tikje poreus. Ook hebben de sopranen de nei ging hun inzetten van beneden af te "nemen", wat een ver moeide indruk wekt. Het or kest "Madrigalesco", opgericht door Henk Briër begeleidde kundig en muzikaal. ELLEN LOOYESTIJN LEIDEN - Omdat een opvangmo- gelijkheid voor weggelopen jon geren hoog nodig is en de Stich ting Onderdak niet zo geschikt is die taak op zich te nemen, zou de gemeente de Stichting Wegloop huis financieel moeten onder steunen. Dat betoogden be stuursleden van de stichting gis termiddag in de commissie voor beroeps- en bezwaarschriften. Hun aanvraag voor subsidie werd enkele maanden geleden afgewezen. Het Jongeren Advies Centrum heeft een groot tekort aan opvan- gadressen voor jongeren die van huis zijn weggelopen. Vaak moe ten zy zelfs naar den Haag wor den doorverwezen. Het JAC kwam daarom met het initiatief een wegloophuis op te richten. Vrijwilligers van een inmiddels opgerichte Stichting Wegloop huis kraakte daartoe een pand aan de Langebrug en vroeg sub sidie aan bij de gemeente. Die subsidie zou dan de kosten van huur, gas, water en licht kunnen opvangen. De gemeente vindt echter dat het Centrum Onderdak, dat op het moment gebouwd wordt aan de Rembrandtstraat, de opvang van weggelopen jongeren op zich moet nemen. Voor nóg een op vanghuis, hoe zinvol en nodig ook, heeft de gemeente geen geld. Het Centrum Onderdak staat daar zelf overigens niet zo positief tegenover. Ook het weg loophuis heeft er grote proble men mee: "De opvang in dat cen trum is slechts bedoeld voor en kele dagen, terwijl weggelopen jongeren langer tijd nodig heb ben om op adem te komen. Bo vendien is het beter jongeren sa men met leeftijdgenoten op te vangen". Ook het Jongeren Welzijns Overleg (JWA) staat achter het initiatief van de Stichting Wegloophuis. "Door de verslechtering van de economische situatie zal ook de jeugdwerkloosheid en onzeker heid over de toekomst toene men. Er komen dus steeds meer jongeren voor wie een wegloop huis gedurende korte tijd een zinvolle en zingevende vorm van hulpverlening is. De commissie voor beroep- en be zwaarschriften zal snel uitspraak doen over het bezwaarschrift van de Stichting Wegloophuis. Hoewel uitdrukkingen als 'tote bel', 'juffie', 'jezebel', 'verlepte oorwurm' en 'kronkelende spaghetti' ook gisteravond niet van de lucht waren, kon 'De kat op het spek' van De Timde- lerclub toch niet echt kapot. Wellicht werd dit mede veroor zaakt door het feit, dat ditmaal zowel Riet Krispijn-de Wolf als Nico van Leeuwen voor de re gie tekenden. In een dialoog vorm kun je de regie-aanwij zingen immers veel meer style- ren dan wanneer je er alleen voorstaat. 'De gepensioneerde Cassanova' (Nico van Leeu wen) hoefde zichzelf in de rol van 'Cellini' natuurlek nauwe lijks te regisseren. Ook de prachtige hoofdrol van Auke Krispijn als 'Maria' en een hu moristische bijrol van Ronald van Brandwijk (Bright, één van de broeders van het Volle Licht) vielen min of meer bui ten de regie-aanwijzingen. Ta co de Roode (David, een stu dent Italiaans-in-spe) kreeg zo veel 'open doekjes', dat ook hij de indruk wekte zelfstandig keurig overeind te kunnen blij ven. De (deskundige) regie-aanwijzin gen waren dus in de eerste plaats bedoeld voor de wat zwakker bezette bijrollen. Toch hebben de beide regis seurs niet kunnen verhinde ren, dat een aantal ongeloof waardigheden de tekst van John Dole (in een vertaling van Beb de Beer) zijn binnengeslo pen. De in dit blijspel gegeven definitie van feministen ('vrou wen die gedomineerd willen worden en daarom zoveel ka baal maken') zou ik bijvoor beeld niet graag voor m'n ver antwoording willen nemen. Nee, in een ambiance van voortdurend knisperende dropwikkels en pepermunt zakjes, konden de onvoorspel bare en doldwaze avonturen van Kate en David Abbott overeind blijven door een strakke regie en een opvallen de tolerantie bij het publiek. Het waren vooral Nico van Leeuwen, Riet Krispijn-de Wolf, Taco de Roode en Auke Krispijn die elk ravijn aan het einde van weer een onvoor spelbare bocht ruimschoots za gen aankomen. Hun spel, maar ook beslist dat van Ronald van Brandwijk, had dat speelse en plooibare dat gewoonlijk pro fessionele acteurs kenmerkt als de tegenspeler de tekst is vergeten. Zo werd ook in eer ste instantie door het publiek het bord uitgelegd, dat David (Taco) had gemaakt nadat een schilderij voor de zoveelste maal op de grond was gevallen. Niet al te kritisch kijkend bleek het daarom gisteravond toch nog aangenaam toeven in de Leidse Schouwburg. BERT KOEKEBAKKER ZATERDAG 20 NOVEMBER 1982 Auto over de kop na wilde achtervolging LEIDEN - Een personenauto met twee inzittenden is vannacht in De Kooi over de kop geslagen na een wilde achtervolging door de Leidse politie. Eén van de inzit tenden liep daarbij ernstig letsel op. Omstreeks tien uur gisteravond kwam by de Leidse politie een melding binnen van een vecht partij in een café aan de Hoge- woerd. Toen de politie arriveerde reed net een auto met grote snel heid weg waarna de achtervol ging werd ingezet. Ter hoogte van het Plantsoen werd de auto tot stilstand gedwongen maar toen twee agenten uitstapten reed de bestuurder weer met gro te snelheid weg. In de wijk De Kooi raakte de auto mobilist van de achtervolgde au to een verkeersbord en sloeg over de kop. De 32-jarige be stuurder, die een glaasje teveel op had, brak zijn linker sleutel been. Een 57-jarige mede-inzit tende liep ernstig letsel op. Beide zyn overgebracht naar het Eliza beth ziekenhuis. De auto werd totaal vernield. De bestuurder van de auto werd later op de avond ingesloten, ondermeer wegens mishandeling van een cafébezoeker. VOORSCHOTEN - Het speciale rechercheteam dat zich bezig houdt met de moord op de Voor- schotense mevrouw E.C. Pol man-van Helden roept drie meis jes tussen de twaalf en vijftien jaar op om zich by de politie te melden. Zij worden verzocht zich met de Voorschotense poli tie in verbinding te stellen. De meisjes zouden op de middag van 9 november jl tussen twee en drie uur 's middags hebben ge fietst op het fietspad vlak naast begraafplaats Rosenburgh waar de moord heeft plaatsgevonden. Overigens is het rechercheteam ondanks de meer dan honderd tips die na een oproep over de moord binnenkwamen, nog niet veel met het onderzoek naar de dader opgeschoten. ZATERDAG Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18. disco, 22-2 uur. Jongeren Advies Centrum - Caecilia straat 67, 14-17 uur. Speeltuin - Lange Morsweg, tentoon stelling postduivenvereniging De Reis duif. 14-23 uur, zo 11-17 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde - Steenstraat, het Divali, een Indiaans lichtfeest, 15 uur. De Burcht - rommelmarkt tb.v. sport voor gehandicapten, 10-16 uur. In den Bierdeghel - wandelsportvereni ging Zuid-West organiseert Sint Nico- laaswandeltocht door Leiden, start van 9-14 uur. Pieterskerk - antiekbeurs, 10-17 uur, zo 11-17 uur. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, scholing en discussiedag over het kostwinner sprincipe, 11-15 uur; om 20 uur een fo rumdiscussie. Restaurant van de Groenoordhallen - postzegelruilbeurs gehouden door de Leidsche Vereeniging van Postzegel verzamelaars, 10-16.30 uur. Barbaraschool - St. Jorissteeg, fancy- fair muziekvereniging Concordia, 10-16 Café Sam Sam - Diefsteeg, optreden dis co 'High Energy', 20 uur. Bovenzaal complex Noordeinde 2a - rommelmarkt showband Con-Fuoco, 10-17 uur. Theater Imperium - Oude Vest 33e, rom melmarkt gehouden door toneelvereni ging Imperium. LVC - Breestraat 66, open café me de film 'Marothon Man', 14-17 uur. Clubgebouw De Vriendenclub - Anna Paulownastraat, tentoonstelling van Postduivenvereniging LPC, vanaf 17 uur, zo van 11-17 uur. Jazzzolder Hot House - Breestraat 66, optreden het Loek Dikkers Waterland Sextet, 21 uur zaal open. Verpleeghuis Sint Elisabeth Gasthuis hof - Caeciliastraat, rommelmarkt t.b.v. rolstoelbus, 11-17 uur. Filmhuis LVC - Breestraat 66, *Schlu- sakkord', 21.15 uur. ZONDAG Leiden - Wassenaarse Slag, strandloop, inschrijving op het kleine parkeerter rein bii de strandafgang, 11 uur. Pieterskerk - antiekbeurs, 11-17 uur. ARTSEN Leiden - De weekenddienst begint za terdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad- Noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Rus, Middelste gracht 131, tel. 132500, spreekuur vlgs afspraak. zo 8 uur tot 24 uur: F.B. Kruis, Hooi gracht 24, tel. 126371, spreekuur: 12 en 17 uur. Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstadwyk, Professorenwijk, de Waard: za 8 uur tot zo 8 uur: E.K. Fogelberg, de Sitterlaan 18, tel. 132877, spreekuur: 12 en 17 uur. zo 8 uur tot 24 uur R.M.G. Taytelbaum, Hogewoerd 138, tel. 120266, spreekuur vlgs afspraak. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid west: za 8 uur tot zo 8 uur H.J.H.R. Prince, Vondellaan 58, tel. 761754, spreekuur vlgs afspraak. zo 8 uur tot 24 uur: A. Boer, v.d. Helm laan 5, tel. 310420, spreekuur vlgs af- de praktijk van Groeneveld, R. v. Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, v. Tol, Verhage, Zwijnenburg: za, J.A. Verhage, Pluimzeggekreek 3, Leiderdorp, tel. 133834, spreekuur 11- 11.30 uur in Gezondheidscentrum Me renwijk, Rosmolen 2. zo. M.J.H. v. Tol, de Sitterlaan 80, tel. 142427, spreekuur 11-11.30 uur in ge zondheidscentrum Merenwijk, Rosmo len-2. Leiderdorp - 2a, F.O.A.M. Kemme, Gro- tiuslaan 12, tel. 893139, zo. M.B. Lands meer. Drakestein 2, tel. 413913, za en zo van 12.30 tot 13 uur spreekuur op de Florijn 10, Leiderdorp. Oegstgeest - E.J. Roelants, Frans Hals laan 10, tel 153747. Voorschoten - za, J.H. Vrijenhoek, Bachlaan 1, tel. 2356; zo, A. Tromp, Leidseweg 328, tel. 762159. Wassenaar - noord: Mevr. I. Spelt, van Groeneveltlaan 17, tel. 11844; zuid: J.N. Vonk, Wittenburgerweg 106, tel. 79676. APOTHEKEN Leiden - de avond-, nacht en zondags dienst van de apotheken in de regio Lei den, wordt waargenomen van: vr 19 nov tot 26 nov door: Apotheek Kok, Topaaslaan 15, tel. 763439. Apotheek Noord-Hofland, Thorbecke- weg 3, tel. 762877. DIERENARTSEN Leiden - voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: G. Roest, Haaghuishof 5, Leiderdorp, tel. 890405. H. Vestjens, Rijn en Schiekade 23, tel. 144323. Oegstgeest - R.J.W. Duyn, Pres. Kenne- dylaan 260, tel. 153266. Voorschoten - C.P. van Oostrom, Veur- seweg 36, tel. 01717-2317. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp, Oegstgeest wordt waargenomen door: P.H. Groeneveldt, Oude Singel 210, Lei den, tel. 146540. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - Kruis- gebouw. Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 13-13 uur. Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. v.d. Waalslaan, tel. 4641. LEIDEN - Eén van de daders van de overval, afgelopen woensdag, op een postagentschap aan de Maresingel in Leiden is aange houden. Bij de overval werd ruim 50.000 gulden buit ge maakt. In samenwerking met de gemeen tepolitie van Rotterdam kon donderdagavond een 35-jarige man, geboren en getogen in Lei den, in zijn woning in Rotterdam worden aangehouden. Hij wordt er ernstig van verdacht betrok ken te zijn geweest by de over val. De man is in Leiden in verze kerde bewaring gesteld. Hij is een bekende van de Leidse poli tie. De tweede overvaller is nog op vrije voeten. Ook de buit is nog niet boven water. De Leidse poli tie vraagt mensen, die de over vallers er in een groene perso nenauto vandoor hebben zien gaan, zich alsnog te melden. Het onderzoek is nog steeds gaande. OPGERICHT 1 MAART I860 LEIDSCH £i- DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leidsch Dagblad B V. Hoofdkantoor: Witte Singel 1.2311 BG LEIDEN Post uitsluitend Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 18.00-19.30 uur (nabezorging na 19.30 uur); zaterdag van 16.30-18.00 uur Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrijving geen administratie- en Incassokosten. Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 tn.v. Damiate Holding BV te Haarlem. Kwartaalabonnement 57,35 Per post T79,70 Jaarabonnement èl7.80 Per post 307.30 Loeee nummers 0.80 Directie: G. Koopman Adjunct-hoofdredacteur: R. D. Paauw Alg redactiechef: A van Leeuwen B.W.T. Jungman (ptv) H IJ. Veldhuizen (regio) H. v.d. Post (ptv) W. F. J. Wirtz (bln./buit./ec J. Ruygrok-Hoogeveen (ptv) P. J. de Tombf (sport) A. van Kaam (ptv) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. In: Bonn. Brussel, Londen, Parijs, Washington, Cêro. Rome, Madrid. Mexico en Wenen. tel. 071-144941. tst 219

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 2