C Griezelen om niet zichtbare verkrachter PGENy Lezers schrijven Nonsens en te veel ketchup in Piranha's deel twee iiiiiiiiiiiiiiiiniiiiniiiiiinuii iiiiimiiiiiiiinimiiiimiiiiiiil VRIJDAG 19 NOVEMBER 1982 Het blijft moeilijk te geloven wat filmmakers in hun zucht naar zo veel mogelijk bloederigheid het huns inziens waarschijnlijk oer domme publiek willen doen ge loven. In Piranha's II wordt weer een blik lariekoek opengetrok ken: vliegende piranha's teiste ren een zomerzonparadijs in het Caribisch gebied. Sex, platvloerse humor, veel bloed en clichékarakters moeten deze B-(van Bloed?)-film een beetje opkrikken, maar vergeefs. De te gen het gezag ingaande vrouw (Tricia O'Neil), de omgeturnde legerbiochemicus (Steve Mara- chuk) en de sarcastische politie man (Lance Hendrickson) ma ken deze film over klapkakende amfibieën slaapverwekkend. Na de ontdekking van de Film UK III.. ill'' ..mil'' ..linn P Film: Piranha's II (Flying A killers); regisseur: Ja mes Cameron; hoofdrol spelers: Tricia O'Neil, Steve Marachuk, Lance Hendricksen; theater: Eurocinema, Alphen aan den Rijn; leeftijd: 16 jaar. vliegende vraatzucht volgt een volkomen voorspelbaar verhaal. Uiteraard slaan de beesten toe op een visvreetfestijn. Op het aller laatste nippertje, als al menige piranha van een dobberend dode heeft gedineerd, wordt een cata strofe geheel volgens de ver wachtingen afgewend. Na Zombies en zeemonsters zijn piranha's het laatste produkt van de Italiaanse pulpmachine. Het wachten is op Piranha's deel 3 en 4, waarna de volgende mensene- tende gimmick te voorschijn kan komen. Een prijsvraag over wat dat wordt is vermoedelijk net zo min interessant als de hele rij prutfilms bij elkaar. RAYMOND PEIL "Mama wordt 100". is een minder bekende, maar zeker interessan te film van de Spanjaard Carlos Saura, met in de hoofdrol Geral- dine Chaplin. Deze filmdie K O vertoont, ver telt het verhaal van een wat zieke moeder van honderd jaar oud, die haar kinderen en haar vroe gere gouvernante uitnodigt om een weekeinde uit te gaan. De kinderen smeden een complot om haar te doden en de erfenis te delen, maar de moeder heeft het spel door en gooit roet in het eten. (dinsdag 23 november 20.00 uur). In het Kijkhuis wordt een Russi sche week gehouden. Iwan Tar- kovsky. de maker van "Stalker", filmde ook "De jeugd van Iwan" over een jongen wiens familie door de Duitsers is uitgemoord. Zijn enige doel is nu nog wraak te nemen, (maandag 22 novem ber). "De eenenveertigste" van Grigori Chukrai speelt in de burgeroor log. Door het toeval worden een vrouw en een gevangen geno men officier samen geïsoleerd. De vrouw beleeft in deze situatie haar eerste liefde, (dinsdag). Van Nikita Michalkov is 'Piano Mecanique", een psychologisch drama gebaseerd op een werk van Tsjechov, dat de situatie van de heersende klasse aan het ein de van de vorige eeuw behan delt. (woensdag). "De kleur van de Granaatappel" van Sergej Paradjanov is de laat ste film in dit Russische pro gramma. Deze film is jarenlang in de Sowjet-Unie verboden ge weest en de maker belandde zelfs in de gevangenis. De ge schiedenis van Armenië wordt erin geschilderd aan de hand van het leven van een beroemde dichter uit de vorige eeuw. (don derdag en vrijdag). Alle films in het Kijkhuis worden om 20.00 en 22.15 uur vertoond. Het Filmhuis LVC stopt nog wat Amerikaans melodrama in het programma. "A time to live and a time to die" uit 1958 van Douglas Sirk beschrijft hij een liefde die slechts mogelijk is omdat het nnrlncr ie Flo Fl.titco coMool "There's always tomorrow" van Geraldine Chaplin dezelfde regisseur gaat ook al over een ongelukkige liefde tus sen een getrouwde man en zijn eerste lief. (donderdag 25 novem ber 20.00 uur). Diezelfde avond "Home from the hill" van Vincente Minelli. Daar in komt alles na een ongelukkig huwelijk en een aantal moorden goed tussen de zoon van een be ren- en rokkenjager en een meis je. dat zwanger van hem is. (22.15 uur). In Alphen (HF Filmhuis) wordt "Subway Riders" van Amos Poe vertoond. Het is een sfeerteke ning van New York. waarin een stemming van vertwijfeling, angst voor de stad en decadentie zich vermengen met een gecom pliceerde thriller, (vanavond 21.00 uur). Ernst Graber staat voor de on vermijdelijke nederlaag. In Ber lijn ontmoet hij het meisje Eliza beth en er bloeit een liefde tusen hen. (vanavond 21.15 uur). Zeer bekend is "A cat on a not tin roof' van Richard Brooks met Paul Newman in de rol van de verloederde atleet Brick. Zijn verhouding met zijn vrouw Mag gie (Elizabeth Taylor) is ook niet al te best. Dat is allemaal geko men toen Bricks vriend. Skip per, zelfmoord pleegde, (woens dag 24 november 20.00 uur). Opnieuw van Douglas Sirk is "Magnificent Obsession", waarin een schatrijke playboy een ver houding krijgt met de weduwe van een arts. Zij hebben het ge luk zo voor het oprapen, maar lukken doet het hun niet (woensdag 22.15 uur). -'I The Entity; regie: Sidney J. Furie; hoofdrollen: Bar bara Hershey en Ron Sil ver; theater: Lido 1, Lei den; leeftijd: 12 jaar LOS ANGELES (AP) - Twee Hollywood-veteranen en meer voudig Oscarwinnaars, James Stewart en Bette Davis, hebben deze week de opnamen afge rond van de speelfilm "Right of way", waarin zij de hoofdrol len vertolken. De film gaat over een bejaard echtpaar dat door een ziekte uiteen dreigt te val len. Beide acteurs doen het de laatste jaren zelf ook wat rusti ger aan gezien hun leeftijd. Zo wel Stewart als Davies is 74 jaar. The Entity is de zoveelste aanslag op het zenuwgestel. Hollywood kan er kennelijk geen genoeg van krijgen, net zo min als het Europese publiek trouwens. Dat draait ooit nog eens uit op een opvanggroep voor doorgedraai de bioscoopbezoekers. The Entity is ook één van die hor rorfilms die zichzelf iets te se rieus neemt. Alle getoonde ellen de zou zes jaar geleden een vrouw in Los Angeles werkelijk overkomen zijn. Veel koop je niet voor dit soort niet te contro leren mededelingen. Ten eerste is het toch wel merkwaardig dat er - bij mijn weten - geen enkel bericht van deze geschiedenis naar Europa is overgewaaid en ten tweede is er in The Entity niets van een wetenschappelijke benadering te ontdekken. Alles is puur gericht op het griezelef fect. En, eerlijk is eerlijk: niet zonder succes. Regisseur Sidney Furie, een oude rot in het vak, weet al direct de juiste sfeer en de nodi ge spanning te creëren. Geheel volgens de moderne Amerikaan se horror-traditie maken we ken nis met een doodgewone vrouw met doodgewone kinderen in een doodgewoon huis. Barbara Hershey (vroeger actief in het al ternatieve circuit) speelt de hoofdrol. Niets aan de hand tot ze wordt be zocht door een - schrik met - onzichtbaar wezen dat haar ver kracht. De begrijpende psycho logen houden het op inbeelding, maar dan komt Carla in aanra king met een groepje parapsy chologen en dat ontmaskert deze seksuele, onzichtbare bruut. Weer een hoop (parapsychologi sche rimram dus, en dat komt de overtuiging niet ten goede. Aan de andere kant kent The Entity wel een paar huiveringwekken de scenes die voor de nodige ril lingen zorgen. En daar was het de makers tenslotte ook om te doen. BART JUNGMANN De VPRO begint komende week met uitzendingen van films die nog nooit in bio scoop of filmhuis hebben ge draaid. 'Cinema Primeur' heet die serie dan ook. Be gonnen wordt woensdag met Smithereens, een Ameri kaanse film die dit jaar op het filmfestival van Cannes furo re maakte. Debutante Susan Seidelman geeft daarin een portret van de jeugd zoals die opgroeit in het New Yorkse East Village. Gevolgd wordt een jong meisje dat vol van verwachtingen een klein plaatsje voor de grote stad heeft verruild. Ze maakt daarbij onder andere kennis met gitarist Eric (gespeeld door punkmuzikant Richard HeU). Twee dagen eerder op de Ne derlandse tv All the presi dent's men. Het bekende Wa- tergate-verhaal verteld van uit het oogpunt van de jour nalisten Bob Woodward en Carl Bernstein die de deksel van de beerput openden. Re gisseur Alan Pakula heeft er een spannende film van ge maakt met een gelukkige keuze voor de hoofdrollen: Robert Red ford en Dustin Hoffman. Vrijdag op België 1 Rollerball, een futuristische film. Sport- verdwazing wordt daarin tot in het absurde doorgevoerd, waarbij rolschaatsers een ronde kogel in een doel moe ten zien te krijgen en daarbij handschoenen met scherpe pennen dragen. Wie valt is dood. Dezelfde avond op Duitsland 1 Cary Grant en Katherine Hepburn in de Howard Hawks-komedie Bringing up baby. Grant speelt een we reldvreemde professor die in ontmoeting komt met een impulsief, avontuurlijk meis je. Het verhaal van de twee tegenpolen die elkaar aan trekken. Het programma: ZATERDAG: Das Hofkonzert; 15.30 uur; Dtsl. 1 (regie: Det- lef Sierck. Duitse film uit 1936). The one that got away; 16.00 uur; Bel. 1 (regie: Roy Baker met Hardy Krüger. En gelse film uit 1958). Si c'était refaire; 20.15 uur; Dtsl. 2 (regie: Claude Lelouch met Catherine Deneuve. Franse film uit 1976). The black book; 22.20 uur; Dtsl. 3 (regie: Anthony Mann met Robert Cummings. Amerikaanse film uit 1949). Objective Bur ma; 23.25 uur; Ned. 1 (regie: Raoul Walsh met Erroll Flynn. Amerikaanse film uit 1945). MAANDAG: All the presi dent's men; 19.15 uur; Ned. 1. Nidhanaya; 23.00 uur; Dtsl. 1 (regie: Lester James Peries. Film uit Sri Lanka uit 1972). WOENSDAG: Smithereens; 21.05 uur; Ned. 2. The Terror, 22.30 uur; Dtsl. 3 (regie: Ro ger Corman met Jack Nichol son. Amerikaanse film uit 1963) DONDERDAG: Ecce Bombo; 20.15 uur; Dtsl. 3 (van en met Nannie Maretti. Italiaanse film uit 1978). VRIJDAG: Rollerball; 20 15 uur; Bel. 1. Bringing up ba by; 20.15 uur; Dtsl. 1. Posowi menja w dal swetluju; 23.15 uur; Dtsl. 2 (regie: Stanislaw Ljubschin. Tsjechische film uit 1977). Ambtenaren (1) Uw artikel over "De voorsprong van de ambtenaren" in uw dag blad van zaterdag 13 november j.l., noopt mij,tot het maken van de volgende opmerkingen: 1. De schrijvers van het artikel ma ken in het bewuste artikel geen onderscheid tussen ambtenaren en trendvolgers (werknemers in de collectieve sektor). Voor deze laatste categorie van werknemers, o.a. wérkzaam in de particuliere gezondheidszorg, de bejaardenzorg, welzijnssek- tor, gelden exact dezelfde pre mies voor de sociale verzekerin gen als voor de werknemers in de marktsektor. Toch worden door de regering die trendvolgens met de ambtenaren gelijkgeschakeld; dit is de afge lopen jaren ook reeds gebeurd in het kader van de zgn. Bestek '81- kortingen. De trendvolger heeft toen dus reeds ingeleverd, ter wijl de marktsektor buiten schot bleef. O.a. door de nationale Ziekenhuis raad zijn hierover in het verleden reeds fundamentele bezwaren bij de regering naar voren ge bracht. Het betekent immers dat trendvol gers dubbel "gepakt" worden. 2. Het gedurende een lange reeks van jaren bestaande verschil in de bruto-netto verhouding tus sen werknemers in gezondheids zorginstellingen van de overheid en in de particuliere gezond heidszorginstellingen wordt door de bevriezing van de sala rissen van de ambtenaren en de trendvolgers niet aangepakt, ja wordt zelfs geconsolideerd. Het rekenvoorbeeld in het kran tenartikel is m.i. onjuist. Men had nl. uit moeten gaan van een vergelijking van 2 exact dezelfde funkties. Bovendien had voor de werkne mer in het krantenbedrijf in het salaris de compensatie voor pre mie AOW/AWW 7,1%) moeten worden opgenomen. (Er is thans slech: s uitgegaan van een bruto-versc lil van f48,-. In werkelijkheid is dat bruto-ver- schil f200,-). Daarom onderstaand een verge lijkbare situatie, nl. een netto-be rekening voor een verpleegkun dige (3 jaar gediplomeerd, onge huwd, jonger dan 35 jaar) bij de overheid en bij een particulier ziekenhuis; de salarisschaal is landelijk voorgeschreven. Overheid Particulier Brutoloon f2406,- f2624,31 Werkgeversbfjdr. - f 59,70+ ZF (2,275%) Pensioenpr. f 117,59 f 92,45- Pr. AOW/AWW - f 305,60- Loonbel. f 372,00 f 354,90- IZA-premie f 97,09 Inh. 1982 f 128,67 Inh. ZW. WW, f 309,20- ZF, WAO f 1690,65 f 1621,86 Verschil ten nadele van de trend volger: f 68,79 per maand. N.B.: Uitkeringen als vakantietoe slag en toeslag voor onregelmati ge diensten zijn buiten beschou wing gebleven. Deze zullen de netto-verschillen wel vergroten. 3. Als men een vergelijking wil ma ken tussen ambtenaren/trend volgers en werknemers in het particuliere bedrijfsleven, dan moet men daarin ook betrekken zaken als, 13e maand-uitkering, kerstgratificatie, auto-kostenver goeding, aantal vakantiedagen, reistijd/werktijd, ed. Peter Groenendijk, Personeelsfunktionaris, Swetterhage Zoeterwoude Ambtenaren (2) Als trouw lezer van het "Leidsch Dagblad" en tevens ambtenaar zijnde, heb ik mij bijzonder geër gerd aan uw artikel van zaterdag j.l. getiteld "De voorsprong van de ambtenaar". Plaatsing van dit artikel is nl. weinig minder dan een grove blunder. Een troost voor u, andere kranten en zelfs een tv aktualiteiten programma waren u reeds voorafgegaan. Wat is nl. het geval, in uw artikel vergelijkt u twee bruto salaris sen, een van een werknemer in uw bedrijf van 2750 (dit is in clusief compensatie voor het be- talen van aow-premie) met een salaris van 2702 (exclusief deze compensatie) van een ambte naar. Het echte bruto salaris van deze ambtenaar is dus ruim 300 ho ger, vandaar het netto verschil van ruim 265. Het sprookje, dat een ambtenaar geen aow-premie zou betalen, is een algemeen en wijdverbreid misverstand. Particuliere werknemers betalen per maand hun premie maar ont vangen daarvoor dan ook maan delijks een compensatie, welke sinds de invoering in 1956 in hun bruto slaris is geïntegreerd. Ambtenaren daarentegen ont vangen na afloop van elk kalen derjaar een opgaaf van hun totale bruto salaris, waarbij extra de compensatie voor de aow-premie wordt bijgeteld en waarop te vens de premie zelf wordt ver meld als zijnde door de ambte naar betaald. Ik kan u de raad geven, ga eens met uw artikel naar een echte deskundige op het gebied van sa larissen en niet naar een van die zeer vele zg. borreltafeldeskundi gen, die u blijkbaar geïnspireerd hebben tot bovengenoemd arti kel. A. Doornhein Molenkamp 19, Rijnsburg Ambtenaren (3) De heren F. de Kam en F. Nypels hebben in het Leidsch Dagblad van zaterdag 12 november 1982 wel een zeer eenzijdig beeld ge geven van de ambtenarensalaris sen. Ze lijken ter zake kundig en daarom neem ik het ze zeer kwa lijk dat ze het op deze manier hebben durven doen. Ook het Leidsch Dagblad heeft m.i. geen al te beste beurt gemaakt door dit artikel zeer groot te plaatsen, zonder vooraf kritisch te (laten) beoordelen. Wat zijn namelijk de feiten? De ambtenaren hebben na het in gaan van de trend-methode de gemiddelde loonsverhogingen gevolgd. Inderdaad, maar is daar alles mee gezegd? De dertiende maand. Ambtenaren niet! Kerstpakket. Ambtenaren niet. Vakantie op kosten van het bedrijf. Ambtenaren niet. Kopen met korting in het bedrijf. Ambtenaren niet. Reisuren, bedrijfskleding, vergoe ding gereedschap en nog meer foefjes om de werknemer meer te betalen. De ambtenaren niet!!! In al die dingen heeft de ambte naar nooit kunnen volgen, te meer niet omdat de ambtenaren lange tijd achter bleven bij de loonontwikkeling in de bedrij ven. Door die lage lonen was er inderdaad een wegloop van te laag betaald personeel. De amb tenaar ging als laatste van de welvaart meeprofiteren en is nu de eerste die offers moet gaan brengen. Een voorbeeld: Per 1 januari 1960 was het salaris van van een ad junct-commies f 471,- per maand. F. en F. wilt u even vergelijken? De salarissen van hoofdcommies en hogere rangen werden in 1954 met 16% verhoogd vanwege de noodzaak hoog geschoold perso neel aan te trekken. De middel bare ambtenaren en de lagere ambtenaren kregen de eerste ja ren daarna NIETS, vanwege de afgekondigde bestedingsbeper king. Als men die hogere salaris sen flink zou willen korten zou dat redelijk zijn omdat de nood zaak van personeel aantrekken niet meer aanwezig is. Wat de ambtenaren kregen was ge woon het inhalen van een grote achterstand!! Nog zo'n verbreid misverstand is het z.g. vrij z»jn van het betalen van de A.O.W.-premie. Toen wij in Nederland A.O.W.-premie gin gen betalen kreeg iedere werkne mer ong. 6,5% loonsverhoging om die premie te kunnen beta len, men merkte dus financieel niets van die A.O.W.-premie!! Na enkele maanden kregen de amb tenaren echter weer 6,5% salaris verlaging en ging de overheid de premie betalen onder voorwaar de dat voor ieder dienstjaar 2% van de A.O.W. uitkering op het ambtenarenpensioen zou wor den gekort. In feite krijgen de ambtenaren na die loonsverla ging niets meer dan de werkne mers in de civiele sektor maar moeten bij 40 dienstjaren wel 80% van het uitkeringsbedrag A.O.W. van hun pensioen mis- Willen de heren F. en F. dus lonen vergelijken dan moet het salaris van een lager ingepaste ambte naar worden genomen!! Geniet iemand uit de civiele sektor een pensioen van zijn bedrijf dan heeft hij of zij dat naast de A.O.W.-uitkering. Verder moet de ambtenaar als hij door rente, bijverdienste of iets dergelijks nog enige bijverdien ste heeft over dat bedrag naast de inkomstenbelastingen ook premie A.O.W-A.W W betalen (±18%) alsof hij een zelfstandig beroep heeft, dus een veel hoge re bijdrage als andere werkne mers. Overigens staat er tegen over deze extra premie helemaal niets. Als men verder bedenkt dat: de ambtenaar nog steeds geen sta kingsrecht heefl. Een fout van de ambtenaar veel zwaarder wordt gestraft (terecht) beëdiging, ge heimhouding e.d. De ambtenaar in een zwakke positie is geko men. De vaste baan is niet zo vast meer. Dan kan men concluderen dat er geen sprake is van enige voorsprong van de ambtenaren op andere werknemers. P. v.d. Kwartel Jac. Urlusplantsoen 350 2324 LE Leiden Ambtenaren (4) Het duo De Kam en Nypels komt gewoontegetrouw weer eens met hun vergelijkingen tussen inko mens ambtenaren en particuliere werknemers. Een boeiend be toog, dat wel, maar helaas voor de schrijvers wel onjuist. Wan neer een vergelijking gemaakt wordt met een ambtenaar van ca. f2700,- per maand, dan wordt eraan voorbij gegaan dat die ambtenaar inmiddels een inko-, men had moeten hebben, indien het trendbeleid juist zou zijn ge hanteerd, van ca. f3000,00. Als de ambtenaren steeds opnieuw een korting krijgen in de bruto- sfeer, dan wordt een categorie ambtenaren met een bepaald loonniveau vergeleken met steeds andere groepen particu liere werknemers of anders ge zegd, indien een vergelijking ge maakt wordt in 1980 tussen mo- daal-ambtenaar en particuliere werknemer dan is de modale ambtenaar van 1980 in 1982 be neden modaal gezakt met zijn in komen. Daarmee komen de ver gelijkingen van beide heren op drijfzand te staan. Het vergelijken van een adjunct commissies met een administra tief medewerker van een krant is zonder functievergelijking niet juist. Juist daarom is AbvaKabo voorstander van een goed opge zette pakketvergelijking die de werkgevers nu juist aldoor afwe zen. Opnieuw blijkt dat De Kam en Nypels sinds 1976 nog niets geleerd hebben, toen zy op de fouten die zy toen maakten ge wezen werden. Th. Sonneveld Hoofdkantoor AbvaKabo Zoe term eer Reactie Frans Nypels en Flip de Kam, auteurs van het arti kel over de salarissen van ambtenaren en die in het vrije bedrijfsleven, buigen zich op het ogenblik over de binnengekomen reac ties, die zij in een binnen kort te publiceren artike len zullen bespreken. BLIJVERS "Van de koele meren de* doods" - Renee Soutendijk schittert in me lanchobeke sfeertekening naar Van Eedens gelijknamige roman. Lido 1, Leiden. Euro 1. Alphen "Ademloos" - Filrr over vrouwen in crisis, Lado 3. Leiden. Young doctors in love" - Nogal flauwe humor. Euro 4. Alphen "Monty Python, live at the Holly wood Bowl" - Engelse humor van John Cleese en de zijnen in Holly wood. Studio. Leiden. "Blade Runner" Ouderwetse de tective in science ficUon-wereld. Luxor. Leiden. "De smaak van water" - Orlow Seunke deelt via reële absurditeit harde klappen uit. Lido 4. Leiden. 'La passante du sans souci" - Matig afscheid van Romy Schneider, Tria non. Leiden. (OP)NIEUW "Butterfly" - Zoete film met zachte porno. Euro 2, Alphen "Rosemary's killer" - Geweld, City 1. Katwijk "Dodenrit" - Veel snel blik. City 2. Katwijk. "Making love" - Ongewone drie hoeksverhouding. City 3. Katwijk. "Ben Hur" Klassieke massaregie, City 4. Katwijk. SEXFILMS "Die Mèdchen von St Tropes" - Rex. Leiden "Het naaktrestaurant" - City 4. Katwijk. NACHTFILMS "Exotische verlokking" Rex. Lei den. "The Changeling" - Euro 1Alphen. "Butterfly" - Euro 2. Alphen. "Piranha, deel 2" - Euro 3, Alphen "Meisjes die mannen in de hand houden" - Euro 4. Alphen. DEN HAAG "Master with cracked fingers" - Apollo 1 (480340), 16 jr "Mad mission" - Apollo 2. 18 jr. Blade Runner" - Asta (483500), 12 jr "La nuit de Varennes" - Byou (481177). 16 jr. "Young doctors in love" - Calypso (463532). al. "QuereUe" Babylon 1 (471658). 16 jr "La passante du sans-souci" - Baby lon 2. 16 jr. "Victor. Victoria" - Babylon 3. al. "Class of 1984" - Cineac 1 (630637), 16 Jr. "Grease 2" Cineac 2. al. "Piranha 2, flying killers" - Cineac 3, 16 jr. "Stripes" - Du Midi (855770). aL "Once upon a time in the West" - Euro. 12 jr. "Van de koele meren des doods" - Metropole 1 (456756). 16 jr "The Road Warrior" - Metropole 2, 16 jr. "Ademloos" - Metropole 3. 16 jr. "Les uns et les autres" - Metropole "The Entity" - Odeon 1 (462400). 12 jr. "Porky's pikante pretpark" - Odeon 2. 16 jr. "Monty Python live at the Holly wood Bowl" - Odeon 3. aL "Death in Venice" - Odeon 4. 16 jr. "Summer lovers" - Odeon 5. 12 jr. "Vanessa, heet als wit vuur"- Le Pa ris 1 (656402). 18 jr "Zwoele nachten op Ibiza" - Le Pa ns 2. 18 jr. "Enkele reis zevende hemel" - Le Paris 3. 18 jr. The thing" - Passage (460977). 16jr. AMSTERDAM inte du s ri" - Alfa 1 La passant* (278806). aL "Young doctors in love" Alfa 2. aL "Victor. Victoria" Alfa 3. al. "Croque la vie" Alfa 4. 16 jr. 'Ademloos" - Alhambra 1 (233192), iL "Wie z'n leven is het nou eigenlijk?" Alhambra 2, al. "Blade Runner"- Bellevue Cinera- <234876/266227). 12 Jr. QuereUe" Calypso 1 (266227/ 234876). aL The Road Wamor" - Calypso 2. 16 of 1984" Cineac Damrak 1 (245648). 16 jr "The happy hooker" - Cineac Dam rak 2, 18 jr. 'The Road Wamor" Cineac (243639). 16 jr. Tess" Cinecenter (236615). aL "Yol" - Cfnecenter, 16 jr. "From Mao to Mozart: Isaac Stern in China" - Cinecenter. 16 Jr "Monty Python wood Bowl" Ci The Entity" City 1 (234579). 12 jr. iAf "w Holly- City 2, aL "Time is on our side" - City 3, al. "De smaak van water" - City 4 16 jr. "Grease 2" - City 5 (34579). al. "Porky's pikante pretpark" - City 6 (234579), 16 jr "Summer lovers" - City 7 (234579). 16 jr "My dinner with André" - Desmet (226551). 16 jr. 'Ton. Tors, Ton" - Du Midi (723653), 12 jr. "La nuit de Varennes" Leidse- ple in theater (235909). 16 jr. "BL.de Runner" Nöggera- th< 248933), 12 jr "Sexy schades uit New York" - Pa- risien (248933). 18 jr. "Class of 1984" - Rem brandt plein theater 1 (223545), 16 jr "Piranha 2. flying killers" Rem- brandt pie in theater 2 (223545). 16 Jr. "Karate op leven dood" - Rex (266132). 16 jr "De Franse massagesalon" - Roxy (232809). 18 jr The Exterminator" Satkia (246132), 16 jr. "La Terraria" - Studio K (231706). 16 jr "Het vlees van de orchidee" Knie- "De grote stilte". 'The atomic café", "190fr deel 1 2. - The Movies 16 jr "Van de koele meren des doods" Tuschinski 2 (262633). 16 jr. "Poltergeist' Tuschinski I "Raiders of the lost ark" - Tuschins ki 4 (262633), 12 jr "L'Age d'or" - Tuschins

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 15