Het was werkijs vandaag" LZ'86 bewijst ongelijk achterban DAC probleemloos langs Leython Lugdunum op schot Ter Leede onderuit Leiden niet verder dan 1-1 bij Abbenes RB buigt voor Ajax-2 Sport *J. MAANDAG 15 NOVEMBER 1982 LEIDEN - 'Tja, het was werk- ys vandaag", zo oordeelde Sjoerd Meyer zaterdag na af loop van de bij de heideur vandaan gesleepte 4-6 zege van Scyila bij Tempo Team. Dat was nog zwakjes uitge drukt van de jongste Scyl- laan, die ervoer dat aan de kant zitten soms nog slopen der is dan zelf het celluloid op en neer hengsten. En slo pend was het. Scylla vertoon de alle kenmerken van een mentaal (na de veel vragende triomf op de Veluwe) moeee quipe. De goede wil was er wel, maar het lukte slechts sporadisch die om te zetten in de juiste concentratie. Na meer dan vijf uur ploeteren konden de Leidenaren elkaar toch nog de hand schudden. Men was wéér een stapje dichter by de titel. En ook al begreep men donders goed dat het geheel de schoon heidsprijs bepaald niet ver diende, en besefte men dat de Amsterdammers met de Is raëliet Polak erbij zeker een punt hadden afgedwongen, uiteindelijk overheerste toch de vreugde over het feit dat men de dans net ontsnapt Scylla met moeite langs Amsterdammers Avanti had nog een piepklein kansje de degradatiedans te ontspringen maar Nikon liet de Hazerswoudse ploeg toch naar héér pijpen dansen en maakte met 6—2 de stap terug van de Vriesekoop-brigade definitief. De dames van Avanti konden de pil niet vergulden. Bij Torenstad re miseerde men, anders ge zegd, men verspeelde de titel- kansen. Scylla is zich in de ereklasse dames goed aan het herstellen getuige de sterke 2-6 winst by Tempo Team. Hoe vaak momt het in de sport niet voor, de ene week tegen de koploper stunten, de week erna het laten liggen tegen een op papier zwakkere op ponent. Scylla-trainer Theo Bakker onderkende dat ge vaar tegen Tempo Team, waarschuwde zijn spelers, probeerde vanaf zijn stoel al les, juinde op, kalmeerde, schreeuwde, fluisterde stie kem aanwijzigingen, maar merkte dat de mentale accu gewoon leeg was. Na zeven weken op de tenen lopen en verrassend goede uitslagen maken, liet de ploeg zich za terdag niet verheffen tot het zelfde niveau, het was ploete ren en nog eens ploeteren. Hans Lingen zette in de eer ste partij Fjodor Rademaker op 21-17, 21-8 en dat was achteraf de enige gemakkelij ke zege. Anne Vlieg kon te gen Bert van der Helm geen vuist maken waarna Patrick Swier teveel moeite had met de jeugdige invaller Erik Noor 1-2. Hans Lingen leid de tegen Van der Helm de tweede game met 19-16 maar heeft er niet genoeg aan. Patrick Swier bracht Scylla op een voordelige 2-3 ruststand door Rademaker te bedwingen. Het meest positieve van deze partij was nog dat de Scylla- international maar op het nippertje aan een officiële waarschuwing ontsnapte toen hy met opzet het balletje kapot maakte. Ging het na een "relativerend" kopje thee beter? Nee, Anne Vlieg had handen en voeten nodig om zich Noor van het lyf te hou den. In het dubbel excelleerde Swier tot genoegen van alles wat Leids was. De 19-jarige chemie-student speelde vori ge week niet tegen de Veluwe en toonde zich zaterdag op vallend gretiger dan zijn maatjes. De 7-0 opening te gen Van der Helm was hoop vol, maar de briljante serie werd ook dit keer gevolgd door een reeks onnauwkeuri geheden. Van der Helm zou Van der Helm niet zijn als hij dat niet afstrafte. In de twee de reeks tot de 21 hield Swier wel het juiste ritme vast. Dat de derde game door conditie gebrek de mist in ging stemt tot nadenken. Na deze opval lend mooie partij nam het ge steun en gekreun weer zijn aanvang. Hans Lingen pro beerde vergeefs met een nat te handdoek zijn bat droog te wrijven, verloor alle controle en als gevolg van Noor met 19-21. Rademaker echter liep zichzelf in de slotpartij voorby en stond Anne Vlieg toe de bakens alsnog in Scyl- laans voordeel te verzetten. Ervan uitgaande dat het laat ste duel met Avanti winnend wordt afgesloten speelt Scyl la volgende week het beslis sende thuisduel tegen Het Hooge Huys. Een kampioenschap kan Scylla alvast vieren, dat van de re serves. De overmacht van dit team blijkt misschien het best uit het feit dat men twee wedstrijden voor het einde de promotie naar de tweede divisie al kon vieren. Frits Kantebeen handhaafde nog steeds een honderd procent score, Rob van der Zeeuw verloor tot nu toe alleen van Ed van der Berg. Beiden stel den zo Rob Regeer zo hier en daar een potje te verliezen. Zo ook zaterdag tegen Vrien denschaar, toen Regeer by 9—0 zich vriendelijk toonde. Doet hy dat de komende helft ook te vaak dan wordt het moeilijk, zo niet dan zijn er als Kantebeen en Van der Zeeuw de huidige vorm hou den zelfs kansen op het eer- stedivisieschap. Docos wordt in dezelfde poule tweede als het de laatste wedstrijd van Nieuw Vennep wint. Zo mak kelijk als zaterdag zal dat niet gaan. Docos toonde met 9-1, alleen Engelbert verslikte zich een keer, aan dat van Het Tafeltennishuis nog slechts de fundamenten overeind staan. In de tweede helft kan men Sjaardema treffen, want de Oegstgeestenaren kunnen de degradatie nauwelijks ont lopen nu ook van Avanti 2 met 7-3 werd verloren. Reitsma handhaafde zich twee keer maar Van der Broek slechts een keer en Po lak in het geheel niet. Fred van der Zeeuw zal blij ge weest zijn met hattrick, maar nog veel meer met puntver lies van concurrent Noad. De Avanti-reserves worden nu kampioen en spelen de twee de helft samen met de hoofd macht in de eerste divisie. Overige uitslagen: Scylla 3 - Het Hooge Huys 7-3; Scylla 4 - Avanti 3 6-4; Docos 2 - Het Zand 4-6. Ondanks nederlaag Zijl/LGB: 7-12 LEIDEN - Tot 'visser' van de nationale waterpolocompetitie zou-ie worden uitgeroepen, stelde de achterban van LZ'86 vast aan de vooravond van het seizoen '82-'83. Door het afhaken van gerenommeerde krachten als Aad van Mil (naar HZC/de Robben) en Jan de Graaff (gestopt) moest het Leidse team aanmerkelijk aan kwaliteit inleveren, zodat de veste van Jan Teske schietschijf zou fungeren, redeneerden de pessimisten. Pal voor z'n neus ziet Jacob Spijker een tegenstander t tegenstander de bal mee naar beneden te nemen... i LZ richting bodem gaan. Wél probeert Spijkers Die, zo leerde de competitieouver ture, het gelijk aanvankelijk aan hun zijde kregen. Inderdaad 'hulde' poortwachter Jan Teske zich in de gedaante van een fana tieke hengelaar, die in de eerste vier competitieduels niet minder dan 56 maal moest 'vissen'. Wat had dit LZ in de ereklasse, te zoeken, was vervolgens de logi sche vraag. Met de akelige cijfers van 0 uit 4 plaatste het zevental van oefenmeester Hans van der Moolen zich op de onderste LEIDEN - Ter Leede ging zaterdag in het competitietreffen tegen Hoekse Boys fors onderuit: 4-1. By eén overwinning zou Ter Leede zich subtopper mogen noemen, maar voorlopig is er niet meer weggelegd dan een middenmootpositie voor de ploeg van Toon Brakus. Danzij doelpunten van Alex Petting (2x) en Ron Seliers kon de thuisploeg al by de rust bogen op een ruime voorsprong. Na de pauze stelde Ter Leede nog alles in het werk, maar veel effect sorteerde het al lemaal niet. Nadat Ron Seliers voor 4-0 had gezorgd scoorde Pieter van der Plas tegen: 4-1. Han Verbaas, Nico van der Fan- ge en keeper Pieter Idenburg lie pen in dit duel tegen een boeking op- plaats op de ranglijst. Na zes krachtmetingen heeft LZ inmid dels het antwoord aan zijn sup porters gegeven: de ploeg heeft bestaansrecht in de ereklasse. Na de op het Ravijn behaalde halve buit twee weken geleden volgde zaterdagavond tegen stadgenoot De Zijl/LGB wederom een rede lijke prestatie. Weliswaar werd met 7-12 verloren, maar de ver toonde verrichtingen mochten er zijn en dat moet Hans van der Moolen toch hoop voor de toe komst geven. Uiteraard zal LZ een bescheiden rol vervullen. Deze ploeg mag geen aspiraties koesteren, omdat Van der Moolen geen echte top kwaliteit in het water kan over leggen. Wél heeft de Leidse zwemclub met Wilco van der Zeeuw, Frans van de Brink en Eric Bergsma balvaardige troe ven in handen, die de ploeg toch in de ereklasse moeten houden. Met teams als VZC, DZV, Het Ravijn en Zian kan deze selectie zich goed meten, hoewel de sei zoenstart het tegendeel bewees. De komende weken kan LZ het 'negatieve resultatenkwartet' met klinkende resultaten weer leggen. Zaterdagavond bevond de formatie zich in elk geval op het juiste pad door de kwaliteits volle opponent met imponeren de weerstand te confronteren. De Zijl/LGB daarentegen had de messen minder scherp geslepen. Het duel tegen de stadgenoot viel in de categorie 'geprogram meerde zeges', waardoor de mo tivatie begrijpelijk wat minder was. Mede daardoor kon LZ lang bijblijven. Nimmer kwam de ze ge van de Zijl echter in gevaar, omdat de équipe van trainer Rob Schouten in alle opzichten beter was. De klasse en conditie van de Kooiclub gaf in het vierde part uiteindelijk de doorslag. Moege streden van een mislukte inhaal race kon LZ niet optornen tegen de grote klasse van Stan van Bel- kum. Hij én maatje Martin Vree burg sabelden de stadgenoot ge nadeloos neer. Voor LZ was dat echter geen schande. De ploeg had immers het ongelijk van de achterban bewezen.. Scoreverloop: Eerste periode 1-0 Frans van de Brink, 1-1 Alex van Belkum, 1-2 Martin Vreeburg Tweede periode 1-3 Rob Lagrand, 1-4 Ron Koster Derde periode 1-5 Alex van Belkum, 2-5 Wilco van der Zeeuw (man meer), 2-6 Stan van Bel kum, 2-7 Martin Vreeburg, 3-7 Joop Sie- ra, 3-8 Henk Harteveld Vierde periode 4-8 Eric Bergsma, 5-8 Wilco van der Zeeuw, 5-9 Stan van Belkum, 6-9 Eric Bergsma, 6-10 Stan van Belkum, 6-11 Stan van Belkum, 6-12 Martin Vree burg, 7-12 Eric Bergsma ROB ONDERWATER Vivax De waterpoloërs van Vivax kon den het in de tweede klasse niet redden tegen BZPC. In Bodegra ven werd na een harde wedstrijd met 6-2 verloren. DKD leed in de derde klasse eveneens verlies. Nautilus was in Dordrecht na een doelpuntrijke wedstrijd met 14-10 te sterk. De dames van de Zijl/LGB hielden één punt over aan de thuiswedstrijd tegen de Skelp. De 4-4 gaf de verhoudin gen goed weer. Vivax heeft het in Bodegraven niet kunnen redden tegen BZPC. Na in de beginfase het spel duidelijk gedicteerd te hebben werd de agressieve aanpak van BZPC in de tweede helft de Oegstgeeste naren te veel. Het einde kwam bij 6-2. Het had misschien an ders kunnen lopen als Vivax in de eerste periode toen de Oegst geestenaren duidelijk het beste van het spel hadden meer kan sen hadden benut dan nu het ge val was. Alleen Frits Welling (na 15 seconden!) kon de Bodegraaf- se goalie passeren. BZPC, gecoa- ched door Arie Domburg, pakte de zaken in de resterende perio den harder aan. Deze (te?) harde speelwijze imponeerde Vivax duidelijk. De ploeg moest het ini tiatief aan BZPC laten en dit kwam ook in de score tot uit drukking. Via 2-1 en 4-1 werd de einduitslag bepaald op 6-2. Doelpunten: Frits Welling en Jac Frauenfelder. DKD speelde veel beter dan de af gelopen weken het geval was. Puntenwinst leverde dit nog niet op want het sterke Nautilus won met 14-10. Ondanks de 10 doel punten lag toch in de aanval het zwakkere deel van de Leider- dorpse formatie. Als de man meer situatie goed zou zijn afge rond had DKD dicht bij een pun- tendeling gekomen. Doelpunten: Frank Dreef 4, Bob Wouters 3, Harry v. Hoven 2 en Enno Dreef 1. De dames van de Zijl/LGB speelde 4-4 tegen de Skelp. De gehele wedstrijd keken de Zijl/LGB te gen een achterstand aan, maar telkens kon men weer gelijk ko men. Er had voor de Leidse da mes zelfs nog meer ingezeten als men het hoofd koel had gehou den in de laatste halve minuut. Toen met de uiteindelijke 4-4 al op het scorebord kregen de Leid se dames via een nummerrieke meerderheid uitzicht op de over- winnnig. De formatie van Jaques Plouvier kon van deze mogelijk heid echter geen gebruik maken zodat de stand 4-4 bleef. Goals: Marion Rijsbergen, Marion Vree burg, Kitty Grim en Ria Hassef- ras. Het damestean\ van LZ'86 leed een nederlaag tegen Esca. In Arnhem werd met 7-3 duidelijk dat LZ voorlopig in de onderste regionen van de eerste klasse blijft. Zoals de setstanden aange geven is de Leidse nederlaag van het begin af onafwendbaar ge weest. Via 2-13-1 en 6-3 werd het 7-3. Doelpunten: Anke Schoon water, Jeannet de Jong en Corina Hoogenboom. DIRK KLOOS Meerburg ronde verder in beker LEIDEN - Van het restant be kerwedstrijden (tweede ron de) dat het afgelopen week einde zou worden gespeeld, vond slechts één wedsrijd doorgang. Hazerswoudse Boys en Meerburg kwamen tegen elkaar in actie. Eerstge noemde club behaalde in een levendig duel (na verlenging) een 4-3 overwinning en plaat ste zich voor de derde ronde. Hazerswoudse Boys toonde zich in dit treffen feller en speelde ook directer dein op ponent Meerburg. Kees van Tol bracht dit in de 38ste mi nuut in de score tot uiting. Nog in dezelfde minuut ech ter maakte Ger Straathof uit een penalty (Rini van Veen was aangetikt) gelyk. Op aan geven van Ton Weyers bracht Ger van der Werf Meerburg zelfs op voorsprong. Jan Plat- teel zorgde daarna weer voor evenwicht. Toen uitblinker Rini van Veen 2-3 maakte, leek Meerburg de buit bin nen te hebben, maar in de laatste minuut scoorde Rienk Poot 3-3. In de eerste verlen ging kreeg Meerburg prima kansen, maar die bleven on benut. In het tweede part van de verlenging schonk Jan Platteel Hazerswoudse Boys de verdiende overwinning. LEIDEN - In de volleybalcompeti tie boekten de heren van LUSV een 3-1 zege op Compaen. DAC won zonder problemen van Ley thon: 3-0. Door de zege neemt de uit Zevenhuizen nu de leiding in de promotieklas. LUSV startte bijzonder matig te gen het bezoekende Compaen. De studenten moesten de eerste set derhalve buigen: 3-15. Ver volgens ging het wat beter, maar er moesten arbitrale blunders aan te pas komen om de tweede set met winst te beëindigen: 16- 14. De tegenstander bleek daar door uit het veld geslagen, waar door de studenten uiteindelijk konden zegevieren. Via 15-11 en 15-2 werd het 3-1. In een barstensvolle sporthal in Sliedrecht was Gemini behoor lijk onder de indruk. Niettemin zegevierde de Voorschotense ploeg met 14-16 in de eerste set. Sliedrecht trok de touwtjes daar na strakker aan. Gemini bleef het antwoord daarop schuldig: 3-1 verlies. By de dames van NOVO zaten te gen MVC volledig vast en lieten zich door de degradatiekandi daat aanvankelijk van het veld. Juist op tijd kondigde zich het herstel aan. Na een goed gespeel de slotfase vertrok NOVO uitein delijk met de 3-2 zege. Leython begon prima tegen Van Santen. In de tweede set lieten de Leidse vrouwen zich van hun mindere zijde zien. Tijdig kwam Leython weer in het juiste vaarwater: 3-1. De Alphense sporthal was afgela den voor het topduel DAC-Ley- thon. De wedstrijd evenwel was van mager gehalte. De thuis ploeg bleek over de langste adem te beschikken. In de slotfase van elke set trok DAC de setwinst naar zich toe, resulterend in een duidelijke 3-0 zege. Skania zag in de eerste twee sets een falend NOVO. De Noordwij- kers waren echter bijtijds wak ker. Met een alles of niets spel letje werd het uiteindelijk alles: 2-3. Gemini was tegen Karssens vooral vededigend goed op dreef. Drie sets lang was met na me het blokkeren goed verzorgd. Het bleek genoeg voor de 1-3 winst. Donar begon aanvankelijk zonder Ron Groen. Het had een 11-15 setnederlaag tot gevolg. Met Groen weer inde gelederen ging het heel wat beter. Mede dankzij een excellerende Kees de Bock zegevierde Donar met 3-1. De dames van RW begonnen re delijk, maar moesten zich later gewonnen geven aan LUSV: 1-3. NOVO 2 pakte zyn eerste over winning ten koste van Skania. In een pittige wedstrijd bleken de Noordwijkers over meer routine te beschikken: 1-3. Gemini werk te zich verder uit de degradatie zone dankzij een moeizame zege op Radius: 1-3. WWV won ook. Tegenstander Jupiter werd daar door op de ranglijst gepasseerd. GER RENES LEIDEN - In de zaterdagafdeling kwam leider Voorschoten niet in actie. Het inhaalduel met Sleutels werd afgekeurd. Kagia was wel actief en sleepte een nuttige zege weg bij Alphia. WSB noteerde zyn eerste overwinning. Abbenes en Leiden kwamen een 1-1 gelijkspel overeen. Alphia-Kagia 0-1 Alphia kwam zonder Jan Ijkema binnen de lijnen. Hoewel Kees Heem- rood in de spits geen slechte dingen deed, werd de Alphense aanvalslei der node gemist. In de tweede helft sloeg Kagia zyn slag. Herman Brou wer passeerde goalie Richard van Deuren. Kees Heemrood kreeg in de slotfase nog kans op de gelijkmaker. Die bleef echter uit WSB-GWS 2-1 Frans La Grand schoot GWS al snel op voorsprong en het alle schijn van dat de Noordwijkerhouters hun zoveelste nederlaag zouden lijden. Pe ter van der Klugt bracht de spanning weer terug. Opnieuw Peter van der Klugt schoot zijn ploeg op voorsprong. Alleen voor Dik Dorresteijn faalde de WSB'er niet en sleepte daarmee de eerste zege voor zyn team binnen. Abbenes-Leiden 1-1 De thuisclub kwam met enige invallers binnen de lijnen, floewel Leiden in de beginfase oppermachtig was, schoot John van der Berg Abbenes aan de leiding. Nog in dezelfde minuut zorgde Ton Botermans voor de Leidse gelijkmaker. Leiden moest in de tweede helft nog lange tijd met tien man verder Een van de spelers had eigen rechter gespeeld en werd naar de kleedkamers gestuurd. Gescoord werd er niet meer. TWEEDE KLASSE SVLV had grote moeite met het bezoekende Unitas. De studenten bleken zaterdagmidag over een stugge verdediging te beschikken, die de Voor schotense thuisclub slechts driemaal kon passeren. Unitas scoorde éénmaal. SVOW liep met speels gemak over SJZ heen. LEIDEN - Diverse ploegen uit de Leidse regio werkten het afgelopen weekeinde een oe fenwedstrijd af. De karakte ristieken: Rijnsburgse Boys - Ajax 2 1-2 Beide ploegen schotelden het 1300-koppige publiek een aantrekkelijk duel voor. In de eerste helft deed RB nauwe lijks onder voor de Amnster- damse jeugd, maar in het tweede part kregen de Rijns- Kickers'69 geplaatst LEIDEN - De topper ASC-War- munda werd in de zondagafde ling afgelast. De competitieleider wordt daarmee voor extra pro blemen geplaatst, omdat het duel voor de laatste ronde afge werkt dient te worden. De beslis singen in A zijn daarom nog niet gevallen. In B wel. Daar stelde Kickers zich definitief veilig via een 0-0 gelijkspel. Hoewel de Leidse ploeg al was uit geschakeld voor een plaats in de overgangsklasse, vervulde Oran je Groen de sportieve plicht Lange tijd hadden de oranjehem den uitzicht op een zege. Maar zover lieten de pupillen van Cor Pennenburg het niet komen. burgers het zwaar te verdu ren. Van Vooren zette zijn ploeg in de eerste helft op een 0-1 voorsprong. Dankzij een doelpunt van Arie van Dyk, op aangeven van Jack Manu- putty, kwam RB op gelijke hoogte. Ajax voerde het tem po hierna op en dat werd RB fataal. Een kwartier voor het einde profiteerde John van 't Schip van een fout van doel man Henk van Voorbergen: 1-2. Quick Boys Excelsior Maas sluis 4-4 Beide ploegen hielden zich al leen met aanavallen bezig en om die reden ontstond een aantrekkelijk duel. Dankzy doelpunten van Kees van Rooyen, Leo van Delft en Martin van der Plas kwam Quick Boys op een 3-2 voor sprong bij de rust. Via Frank van der Kley liep de thuis ploeg uit naar een 4-2 voor sprong. Hierna zetten de Kat- wijkers de poort open. Excel sior profiteerde er van. RCL - Zwaluwen Vlaardingen 4-3 De Leiderdorpers misten nogal wat kansen tegen de Vlaar- dingse tweedeklasser. Des ondanks behaalde de ploeg een 4-3 overwinning. Bennie Heemskerk had met drie doelpunten een belangrijk aandeel in de zege. FC Lisse (zond.) Wassenaar 5- 0 De Lissenaars deden wat zy aan hun stand verplicht wa ren. Wim Bouckaert, Martin Meiland, Chris van Damme en Ron Mesman zetten Was senaar by de rust op een 4-0 achterstand. Dick Kortekaas schoot na de pauze raak. Blauw Zwart - Roodenburg 2- 5 Hennie Koet maakte drie goals in het duel van Roodenburg tegen Blauw Zwart. Hennie van Duuren en Ronald Jan sen scoorden de resterende Leidse goals. Ruud van der Velde en Ed Ruygrok doel puntten tegen voor Blauw Zwart. Hillegom LFC 0-2 In de eerste helft kon Hillegom het allemaal nog redelijk bij benen, maar in het tweede part sloeg LFC toe in dit aan trekkelijke duel. Paul Harte veld (voor rust) en John Ver- hoeks schoten raak. LEIDEN - In de voetbalcompetitie voor damesteams gingen slechts en kele wedstrijden door. Zaterdag won Lugdunum met 0-7 van SVLV en zondag liet SJZ weinig heel van Kickers '69: 5-1. Dezelfde dag deelden FC Lisse en UDO de punten (0-0) op een uitstekend bespeelbaar veld in Lisse. Lugdunum won verrassend bij SVLV en deed dat ook nog eens met niet mis te verstane cijfers: 0-7. In Voorschoten scoorde Maija van Winkel al heel snel voor de Leidse ploeg, die tot voor zaterdag in de eerste klasse nog onder SVLV geklasseerd stond. Vervolgens lukte alles bij Lugdunum en niets bij SVLV, dat bij rust al tegen een 0-3 achterstand aankeek door doelpunten van Diana de Vries en Angelina Segers. Na de pauze moest SVLV-keepster Monique Kraan nog vier keer capitu leren. Ria Haastrecht maakte er 4-0 van, Manuela van Rijswijk 0-5 en Marijke Dubbeldeman zorgde voor 0-6. De laatste goal van Lugdunum kwam tot stand uit een penalty. Marijke Dubbeldeman werd binnen de lijnen van het strafschopgebied onreglementair gestuit en voltrok zelf het vonnis: 0-7. De Leidse ploeg speelde dit seizoen nog niet zo goed. SJZ handhaafde zich zondag moeiteloos aan de kop van de ranglijst van de eerste klasse. Op eigen veld won de Zoeterwoudse équipe met 5-1 van Kickers '69. In de eerste helft nam SJZ door toedoen van Yvonne van Wieringen een 2-0 voorsprong. Toen Bettine van Klaveren werd neergelegd door Carla de Wolf mocht Patricia Laken haar ploeg vanaf de penaltystip haar 3-0 schieten, waarna Bettine van Klaveren 4-0 op het scorebord bracht. Nog voor rust kwam Kickers op 4-1 middels een snel uitgevoerde coun ter. Verder was de ploeg uit Leimuiden echter nauwelijks gevaarlijk. In de tweede helft gebeurde weinig opwindends meer. SJZ, dat tot laat in de nacht carnaval had gevierd, kwam nog wel op 5-1 door Bettine van Klaveren. De goal van Kickers overigens kwam op naam van Maijan Berends. Hoewel er in de wedstrijd FC Lisse-UDO niet gescoord werd, zagen de toeschouwers toch aantrekkelijk voetbal. De beide ploegen waren aan elkaar gewaagd en bleken over uitstekende keepsters te beschikken. In het Lisser doel keerde Ria Groeneweg alle inzetten en in het doel van UDO was Paula den Hollander onpasseerbaar. De Oegstgeeste doel- vrouwe had in de tweede helft wel geluk toen een hard schot van Ria Diels de lat trof.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 12