mededelingen gemeentebestuur 1 leiden 15 tm 19 nov. '82 1 1 liiiïi leiden Gemeenteraad Maandag 15 november a s. om 19.30 uur. Deze vergadering wordt voortgezet op dinsdag 16 en woensdag 17 november om 19.30 uur. Agenda: Verdere behandeling van de Nota Zicht op Werk Behandeling van de begroting 1983. Beschouwingen naar aanleiding van de begro ting 1983 alsook het collegeprogramma 1982- 1986, en het programma specifiek Welzijn 1983. Stemming over moties en amendementen. Vaststelling programma specifiek Welzijn 1983. Vaststelling besteding fonds bovenwijkse voor zieningen. Vaststelling gemeentelijke belastingen en ande re heffingen. Vaststelling gemeentebegroting en bedrijfsbe- grotingen. I. Kredietbank II. Vleeskeuring en Openbaar Slachthuis III. Saneringsbedrijf IV Openbare Werken V. Reiniging, Havens en Warenmarkten VI. Groenoordhallen VII. Grondbedrijf VIII. Erfpachtsbedrijf IX. Beheer Schoolgebouwen X. Sociale Dienst XI. Sociale Werkvoorziening XII. Psychiatrisch Ziekenhuis "Endegeest" c.a. XIII. is vervallen XIV. Rekencentrum Leiden XV. Financieringsfonds XVI. Brandschadefonds XVII. Centrale-Antenne-Inrichtingen XVIII. Directie Sport en Recreatie Vaststelling eerste begrotingswijziging. Meerjaren begrotingsbeeld 1984 t/m 1987, Commissie vergaderingen Vrijdag Agenda: 15.00 15 40 u 16.10 u ssie voor de Beroep- en Bezwaarschrif 19 november a.s. in de Raadzaal van het stad- Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie centrum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN Commissie voor Economische Aangelegenheden Donderdag 18 november a.s. om 21.00 uur in de koffiekamer van het stadhuis. Agenda: Herziening richtlijnen woningonttrekking (Rv 344). Vervanging huurovereenkomst perceel Willem de Zwijgerlaan (Rv 361). Eindafrekening restauratie Schouwburg (Rv 359). Aankoop perceel Uiterstegracht (Rv 362). Nota inzake oninbare rekening. Ontwerp bestemmingsplan Diamantplein. Exploitatie noodslachtplaats. Commissie voor de Beroep- en Bezwaar schriften Vrijdag 19 november a.s. in kamer 101 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. Agenda: 14,30 uur: bezwaarschrift van mw. mr. J. Mons, namens dhr. A.D.M. Elbouayadi, ge richt tegen de afwijzing van het ver zoek om registratie als woningzoeken de; 14.50 uur: bezwaarschrift van mw. J.M Tjong- Akiet, gericht tegen de afwijzing van het verzoek om registratie als woning zoekende; 15.20 uur: bezwaarschriften van mw. mr. E.S.L. Schraverus-ten Velden, namens dhr. A. Chakir, gericht tegen de afwijzing van zijn registratieverzoek en de weigering hem een woonvergunning te verstrek- 15.50 uur: bezwaarschrift van dhr. H.J. van Es, gericht tegen de afwijzing van het ver zoek om registratie als woningzoeken- Verleende bouwvergunningen Burgemeester en Wethouders hebben op 19 oktober 1982 de volgende bouwvergunningen verleend: Gerard Brandtstraat 19a, maken erfafscheiding in voortuin; Gerard Brandtstraat 103, maken erfafscheiding in voortuin; Saffierstraat 80, wijzigen zijgevel; Jacob Catslaan 89, inwendig verbouwen; Luchtmansplein 23, plaatsen dakkapel op voor- en achtergeveldakvlak; Maredijk 39-39a, veranderen en vernieuwen huis riolering; Bouw van een bedrijfsverzamelgebouw, terrein aan de Stadspolderweg. Indien u door het verlenen van eerr bouwvergunning rechtstreeks in uw belang bent getroffen, kunt u bin nen 30 dagen na dagtekening van de bouwvergun ning op grond van de wet AROB een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij burgemeester en wethou- Tevens kunt u, indien de onmiddellijke uitvoering van het besluit onevenredig nadeel voor u meebrengt, op grond van de Wet op de Raad van State schorsing van de bouwvergunning aanvragen bij de Voorzitter van de afdeling Rechtspraak van de Raad van State, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Informatie is te verkrijgen iedere werkdag tussen 11.00 en 12.00 uur bij de directie bouw- en woning toezicht, Stadsbouwhuis, Langegracht 72, Postbus 148, 2300 AC Leiden (telefonisch bereikbaar 071 254911) Diversen Bezwaarschriften van Stichting Wegloop huis Leiden tegen weigering om mede werking te verlenen aan het tot stand komen van een wegloophuis te Leiden. Bezwaarschrift van de heren van Minge len en Pont tegen het verlenen van een bouwvergunning voor een sprietantenne op het dak van pand Tesselschadestraat 23 Bezwaarschrift van Nirox tegen afwij zing van verzoek voor vestiging van een automatenhal. Dertien bezwaarschriften tegen het ver lenen van oen bouwvergunning voor een rookkanaal aan de Jacob van Kampen laan 144 Bezwaarschrift van de heer A G. Jansen tegen afwijzing van verzoek om onthef fing sluitingsuur. Overige Projectgroep- vergadering Projectgroep voor de Haver- en Gortbuurt Dinsdag 16 november a.s. om 14.00 uur in kamer 201 van het Stadsbouwhuis aan de Langegracht 72 Agenda Stand van zaken m.b.t. het plan voor de bouw van 17 woningen aan de 4e Binnenvestgracht, het Levendaal en de Pakhuisstraat; Stand van zaken m.b.t. het plan tot de bouw van 7 woningen aan de westzijde van de Kraaier straat, Verkaveling terrein postkantoor i.v.m. de bouw van woningen ter plaatse; Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. alsmede aan een ieder, die bezwaren heeft tegen de gedeeltelijke onthouding van goedkeuring. De beroepschriften dienen te worden gericht aan H M. de Koningin en moeten in tweevoud worden in gediend bij de Afdeling voor de Geschillen van Bestuur van de Raad van State, Binnenhof 1, 2513 AA te 's-Gravenhage. Herziening bestemmingsplan Groenoord Met ingang van 17 november 1982 ligt gedurende één maand in kamer 213 van het Stadsbouwhuis, Lange gracht 72 alhier voor een ieder ter inzage de eerste herziening bestemmingsplan Groenoord. Dit plan is op 1 november 1982 door de Gemeente raad vastgesteld. De herziening heeft betrekking op een aanpassing van de voorschriften van het door de Raad op 9 november 1981 vastgestelde bestem mingsplan Groenoord, welk plan momenteel ter goedkeuring ligt bij het College van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. In vergelijking met het ontwerp van deze eerste her ziening zijn enkele tekstuele wijzigingen van onderge schikte aard aangebracht. Gedurende de hierboven genoemde termijn kan een ieder die bezwaren heeft tegen de wijzigingen die bij de vaststelling van het plan in het ontwerp zijn aange bracht, schriftelijk bezwaar tegen het vastgestelde plan indienen bij het College van Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland, Koningskade 1-2, 2596 AA 's-Gravenhage. Wijziging bouwverordening Burgemeester en Wethouders maken bekend dat vanaf heden in kamer 207 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, gedurende drie maanden voor een ieder ter inzage ligt de door de Gemeenteraad bij besluit van 5 juli 1982, no. 199, sub. II, vastgestelde wijziging van de Bouwverordening. Het betreft hier de toevoeging aan artikel 304 van die verordening van een lid f., waarbij het niet nodig is om op grond van de Bouwverordening een sloopver gunning aan te vragen indien daarvoor reeds een ver gunning ingevolge de Monumentenverordening is af gegeven. De hierbedoelde wijziging is goedgekeurd door Gede puteerde Staten van Zuid-Holland bij beschikking van 21 september 1982, no. B24222 (ingekomen op 13 ok tober 1982), en treedt in werking op 15 november 1982 Aanmelding gegadigden voor 89 wooneenheden voor één-en tweepersoonshuishoudens aan de Sint Jacobsgracht. In de zomer van 1983 zal de oplevering plaatsvinden van 30 éénpersoons- en 59 tweepersoonswooneen- heden in het voormalige Huize St. Maarten aan de Sint Jacobsgracht. De wooneenheden die in beheer komen bij de Leidse Woningstichting gullen bestaan uit 1, 1 V4 en 2 kamer woningen met verschillende oppervlakten. De voorlopig vastgestelde gemiddelde huurprijs be draagt f 310,— bruto per maand. Belangstellenden, die in het bezit zijn van een gel dig registratiebewijs kunnen zich schriftelijk op geven bij de Directie Woonruimteverdeling, Lange gracht 74, 2312 NH Leiden onder vermelding van bo vengenoemd complex alsmede het correspondentie nummer waaronder men als woningzoekende is inge schreven. Ook zij die een goedkope woning van een woning bouwvereniging achterlaten (d.w.z. met een huur be neden f 350, per maand) kunnen zich desgewenst opgeven voor dit complex. Kandidaten die zich reeds hebben opgegeven behoe ven dit niet nogmaals te doen. Bestemmingsplan Pieterswijk Bij hun besluit van 22 juni 1982 nr. B 22526/1 hebben Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland besloten tot goedkeuring van het bestemmingsplan Pieterswijk behoudens de volgende onderdelen: 1 De bestemming drukkerijbedrijf; dat wil zeggen aan de zodanig op de plantekening aangegeven be stemming voor de percelen Langebrug 83, 85, 87, 89, 91, 91a met het daarachter liggende bebouwde binnengebied en het betreffende artikel 16 van de voorschriften. 2 De bestemming openbaar groen gegeven aan het perceel 2029 behorende tot de achtertuin bij de woning Rapenburg nr. 94 en de daardoorheen ge- projekteerde voetgangersroute, welke uitkomt op de Scheepmakerssteeg bij nr. 2A van die steeg. 3 De uitsluiting van centrale diensten in artikel 9 lid 1 (bestemming KW3 en KW4), het bepaalde in arti kel 12 lid 2 (uitsluiting Rijksuniversiteit binnen de bestemming bijzondere doeleinden, en lid 3 van ar tikel 13 (waarin centrale diensten van de universi teit worden uitgesloten binnen de bestemming universitaire doeleinden) alsmede aan de be stemming WW3 voor wat betreft de panden Klok steeg 23-27 (in verband met de uitsluiting van het huidige gebruik als kunsthistorisch instituut). 4 De bestemming MA4 gegeven aan het perceel Nieuwsteeg 10, omdat dit pand net zo goed als panden in de omgeving een bestemming WW3 zou kunnen krijgen met het oog op de vestiging van een winkel op de begane grond. 5 De vrijstellingsbepalingen opgenomen in de arti kelen 7, lid 10, 9 lid 6, 10 lid 9, 11, lid 10 ten aan zien van het verhelen van panden en artikel 21 lid 2 ten aanzien van het weglaten van kappen, omdat deze mede gelet op de ligging van de Pieterswijk in het beschermd stadsgezicht te ruim zijn geformu 6 De bestemming MA3, voorzover deze betrekking heeft op het pand Papengracht 6, ten behoeve van het naast de woonbestemming gedeeltelijk inrich ten van dat pand als kantoor- en praktijkruimte. 7 De dwarsprofielen vanwege het ontbreken van ma te>). De Pieterswijk wordt begrensd door de Nieuwe Rijn, de Rijn, het Kort Rapenburg, het Rapenburg, de Steenschuur en het Gangetje Het bestemmingsplan Pieterswijk werd op 23 februari 1981 door de Gemeenteraad vastgesteld. Met ingang van 16 november 1982 liggen het genoemde besluit en het bestemmingsplan gedurende een maand voor een ieder ter inzage in kamer 214 van het Stadsbouw huis, Langegracht 72 te Leiden. Gedurende deze termijn kan een ieder, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de Gemeenteraad als tot Ge deputeerde Staten heeft gewend beroep instellen bij de Kroon Gelijke bevoegdheid komt toe aan een ie der, die tijdig bij Gedeputeerde Staten bezwaar heeft gemaakt tegen wijzigingen, welke de Gemeenteraad bij de vaststelling in bet ontwerp heeft aangebracht, Waar is "Sleutelplan" in te zien of te koop?? Belangstellenden en belanghebbenden kunnen'voor het inzien van dat plan terecht in het gemeentelijk In formatiecentrum van het Buro Voorlichting, in de hal van het stadhuis. Het plan is te koop voor f 5, aan de balies van het stadhuis en Stadsbouwhuis. Gedeelte Rijnsburgersingel afgesloten Op woensdag 17 november a.s. zal er op het kruispunt Maredijk/Rijnsburgersingel een aansluiting gemaakt worden op het riool van de Maredijk. Hier voor moet een gedeelte van het wegdek van de Rijns burgersingel verwijderd worden. In verband hiermee zal een gedeelte van de Rijnsburgersingel, tussen Haarlemmerweg en Schuttersveld tijdelijk zijn af gesloten. Op de verschillende uithoeken komen om leidingsborden te staan, zodat de verkeersdeelne mers tijdig een andere route kunnen nemen. Als de weersomstandigheden meezitten, zullen de werkzaamheden uiterlijk t/m vrijdag 3 de cember a.s. duren. Gegadigden uit het gebied Maredorp gezocht voor woningen op het voormalig overdekte-terrein en Mirakelsteeg. De direktie woonruimteverdeling (voorheen Bureau Huisvesting) roep kandidaten op uit het gebied Mare dorp voor nieuwe huurwoningen op het voormalig terrein van de overdekte en Mirakelsteeg. Het gaat in de hoofdzaak om de verhuur vén gezins woningen. Bij toewijzing zal in overleg met de woningbouwvere niging, uitgegaan worden van een maximale bezet ting van de woningen. Degenen die een goedkope huurwoning in Maredorp achterlaten van een woningbouwvereniging, en waarvan de huur minder dan f 350,— per maand is, genieten de voorkeur. Hoe reageren?? Mocht u belangstelling hebben en voldoen aan eer dergenoemde voorwaarden, dan kunt u dat binnen een week na tiet verschijnen van deze medede ling schriftelijk laten weten aan de direktie woonruimteverdeling, Langegracht 74. In uw brief vermeldt u de gezinssamenstelling, even tueel correspondentienummer en de omschrij ving van de woning, die achtergelaten wordt. Beleidsontwikkelingen "Sleutelplan" gemeentepolitie Onlangs heeft de gemeentepolitie van Leiden een boekwerk beleidsontwikkelingen geproduceerd. Een boekwerk dat de naam "Sleutelplan" draagt en waarin de politie een aantal gewenste beleidsontwik kelingen voor 1983 en '84 heeft weergegeven. Dit plan is ondermeer aan de orde geweest in de commis sie voor Politionele Aangelegenheden. De meningen en gemaakte opmerkingen van de leden van deze commissie over de inhoud van het "Sleutelplan", zijn inmiddels verwerkt. De bedoeling is nu, dat dit schrif telijk stuk, begin december a.s. ter goedkeuring aan de gemeenteraad zal worden aangeboden. Voor die tijd echter, wordt een ieder in de gele genheid gesteld, opmerkingen en reacties, schriftelijk kenbaar te maken. Dat kan tot en met woensdag 1 december a.s. Alle reacties die nen gestuurd te worden naar de commissaris van politie. Zonneveldstraat 10, 2311 RV Leiden. Iets over de inhoud Aan de orde komen ondermeer: Politiefunctie in het algemeen. doelstellingen en uitgangspunten bij het te voe ren beleid w.o. Het bevorderen van de veiligheid. Directe hulpverlening. Leefbaarheid in woonomgeving bevorderen, de veiligheid en de vrijheid van het verkeer, enzo- Indien dit binnen een periode van twee weken na verschijnen van deze publikatie niet is gebeurd, heeft de Gemeente het recht om te handelen naar bevind van zaken en zullen de wrakken worden gelicht, ver wijderd en zonodig vernietigd of verkocht. Bovendien is het vanaf het moment van deze aankon diging verboden om, zonder vergunning van de be heerder van het water (de Gemeente), iets te veran deren aan de wrakken of te verwijderen. Reakties op deze oproep kunnen binnen twee weken na de verschijningsdatum worden gericht aan het Kollege van B W van de Gemeente Leiden, Postbus 9100, 2300 PC LEIDEN Wie eerst meer inlichtingen wil kan zich wenden tot de gemeentelijke opzichter, de heer de Bruin, in de direktiekeet bij de brug over de Waardgracht in de Oosterkerkstraat. Aanmelding voor woningen in de Merenwijk Voor verschillende bij de Leidse Woningstichting in beheer zijnde woningen in de Slaaghwijk worden kandidaten gezocht. Het betreft 4- en 5-kamerflats en maisonettes in hoofdzakelijk de Horsten, zoals de Arendshorst, de Condorhorst, de Sperwerhorst enz. Voor deze woningen komen in aanmerking. Woningzoekenden die bij de directie woonruim teverdeling geregistreerd staan. Woningzoekenden die wonen in een goedkopere huurwoning van één van de Leidse woningbouw verenigingen, voldoen aan de bezettingsnormen en willen doorstromen naar bovengenoemde wonin gen. Nadrukkelijk zij vermeld dat woningzoekenden met de oudste registratiedatum voorrang zullen krijgen. Regel is dat bij acceptatie van een woning, uw re- gistratiekaart komt te vervallen. Indien u belangstelling heeft voor een woning in.eer dergenoemde complexen, kunt u zich schriftéliik opgeven bij de Directie Woonruimteverdeling, Lan gegracht 74, Leiden, onder vermelding van uw cor respondentienummer en gezinsgrootte. Gemeente gaat gezonken boten uit de Binnenvestgracht verwijderen. Wie is de eigenaar? De Gemeente wil binnenkort beginnen met het schoonmaken en uitbaggeren van de Binnenvest gracht tussen de Nieuwe Rijn en de Groenesteeg ach ter de begraafplaats. In die gracht liggen al jaren de restanten van twee geheel of gedeeltelijke gezonken vaartuigen (waarschijnlijk een vlet en éen dekschuit). De oorspronkelijke eigenaren van deze wrakken zijn, ondanks naspeuringen door de Gemeente, niet meer te achterhalen. Wrakkenwet. De gang van zaken in dit soort gevallen is geregeld in de Wrakkenwet van 1934. Daarom roept het Ge meentebestuur hierbij eigenaren van de wrakken op om zich bekend te maken en, indien zij daar prijs op stellen, hun eigendomsrecht te doen gelden Gemeentelijke publikaties te koop Aan de balies van het buro voorlichting in de hal van het stadhuis en Stadsbouwhuis liggen, zo lang de voorraad strekt, de volgende verbete ringsplannen, ontwerp-bestemmingsplannen te koop voor f 10, Volkshuisvestingsplan 81 - 82 Pancras West en Oost Roomburg Academiewijk Groenoord Levendaal Maredijk Leeuwenhoek Oude Morsch Schuttersveld Transvaal Verversbuurt De Camp Hogewoerd Structuurpl. binn.stad Stevenshof. Noordvest Waardeiland Pieterswijk Merenwijk De Hallen Maredorp Daarnaast zijn er nog andere gemeentelijke stukken. Het zou te veel worden, alle stukken en nota's te noe men. informeer daarom eerst of het betreffende stuk, wat uw belangstelling heeft er wei is. Voor meer in formatie kunt u bellen met het nummer 254103 of 254400. Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn aan de beurt. Wijk 17 en 19 maandag 15 november Wijk 18 en 22 woensdag 17 november Wijk 21 en 23 donderdag 18 november Wijk 20 en 26 vrijdag 19 november

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 10