Ehrens zorgt voor surprise 'Waar sta je als vrouw in tafeltennisbond?' I- Beurs Amsterdam AUTO LEITHON Bij ONS AUTO LEITHON DE PEUGEOT EN TALBOT'83 MODELLEN GRAAG TOT ZIENS BIJ: NIEUWS van Peugeot: de 505 0=7 A range is verder uitgebreid met 1.8 GL en de 2.3 GLD, alle andere sedan uitvoeringen hebben nu standaard eens-bak. U hebt al een 505 v.a.f 24.200,-. NIEUWS van Talbot: met de komst van de Horizon Diesels en de Premium er nu 11 Horizon-uitvoeringen. U hebt al i Horizon v.a. f 16.164,-. morktberichten AMSTERDAM - Het hoofdbestuur van de Nederlandse tafeltennisbond blijft bij z'n on langs ingenomen standpunt geen dispensatie te verlenen aan Scylla-speelster Sandra de Kruijff om in de herencompetitie uit te komen. Tijdens de bondsraadsvergadering ontstond zaterdag in Amsterdam wel enige discussie over het besluit van de bond, maar veel resultaat leverde die niet op. Vooraf al wenste het hoofdbestuur bondsraad zich in mei van dit jaar nog in meerderheid vóór dis pensatie had uitgesproken. "Ik heb moeite met het feit dat de mening, die binnen de bonds raad is gaan leven, niet in het rapport van de sportcommissie tot uiting is gekomen. Dat vind ik zelfs een kwalijke zaak. Het rapport is verschenen op basis onder leiding van voorzitter Jaap Roeten niet over de beslissing over het niet verlenen van dis pensatie te praten. Dat kwam er - mede door een brief van Scylla over dit onderwerp - toch van. Met name Bob Crouse, afdelings bestuurslid van Amsterdam, en Ria Bakker, voorzitster van Scyl- we dan veranderen?", vroeg Bakker zich vertwijfeld af. Verwijzend naar het precedent dat destijds is geschapen met de dis pensatie van Bettine Vriesekoop, vervolgde Bakker: "Vriesekoop heeft destijds zoveel gouden eie ren gelegd, dat we er met haar allemaal profijt van hebben ge- te zijn Zijn we oorf, afToftie, =frefr; vraag: waar sta ja als tafeltennisbond "Als er zo'n rapport, zoals dat nu verschenen is, tot stand komt. worden de dames er niet bijge haald. Heeft iemand aan Vriese koop gevraagd hoe zij over de haar verleende dispensatie denkt? Zij is de enige die erva ring op dat gebied heeft", steun de Crouse de Scylla-voorzitster Hij wilde een opiniepeiling bin nen de bondsraad met de vraag hoe men nu over de dispensatie kwestie denkt. Voorzitter Jaap Roeten achtte het zien wij geen aanleiding om "op dit moment iemand dispensatie te verlenen". Ondanks de weigering van het be stuur en enkele bondsraadsleden om de discussie over dit onder werp opnieuw te openen werd er toch nog anderhalf uur zinloos heen-en-weer gepraat. Dat lever de een wanordelijke vergadering op. waarin Bob Crouse tenslotte een motie van wantrouwen tegen het hoofdbestuur indiende om dat men hem geen opiniepeiling ste tegenstander van de hele dis cussie in het tafeltennisparle- ment. de Brabanste afgevaardig de Van Happen, vond het toen tijd om een motie in te dienen ten faveure van het hoofdbe stuur. Die kwam er in plaats van de door Crouse en Bakker beoogde opiniepeiling. Op vier leden na kregen Roeten c.s. alge mene bijval. Uit dat laatste valt de conclusie te trekken dat het verlenen van dis pensatie aan vrouwen die in de herencompetitie willen uitko- de nabije toekomst nog voorko- aar geen hebben ofkrugen Daar- ita ben NTTB. ge- WIM VAN WANROOY 870 tot 950. stieren tweede v»n 820 tot 865. vaarzen eerste van 750 tot 870; vaarzen tweede van 645 tot 740; koeien eerste 750 tot 870. koeien tweede 675 tot 740, koeien derde 600 tot 665. worstkoeien 550 tot 660; extra en dik bil len van 900 tot 1400 Schapen van 180 tot 225 en lammeren van 190 tot 250. De toelichting: slachtrundercn aanvoe- r-norm aal. handel-matig, pryien-- moeilijk te handhaven. Schapen en lam meren aanvoer-redeUjk, handel-ma tig. prijzen schapen vlot en prijzen lam meren matig KATWIJK AAN DEN RIJN - Groente veiling van 29 oktober 1982 Anduvie per kg 65-74. boerekool per kg 65-64, sperziebonen 1,50, groene kool 51. spitskool 26-30, bospeen II 80-1.00, was peen AI per kist 3.50-7.00. AII-3,20-5,30. BI-5,00-8,80, CI-5,00 Aanvoer 185 ton. Breek peen BI-2.40-3,10. Cl-4.30-6.30. prei A per kg 51-69, prei B per kg 37. peterselie (krul) 50. selderij 44-45. bloemkool 6 per bak 1-1.43-1.62. 6 11-64- 61. 8 1 1.01-1,25. 8 11-27-38. 10 1-75. 98. 12 1-62, 15 1-52 Beursoverzicht Auto Leithon, Peugeot en Talbot dealer voor Leiden en omgeving OEGSTGEESTERWEG/MAREDIJK 175 LEIDEN TEL.071 212911 AMSTERDAM (ANP) De Amster damse effectenbeurs begon dc nieuwe week erg rustig De beur zen in de ons omringende landen waren in verband met Allerheih gen gesloten, waardoor van hier uit geen impulsen voor de han del te verwachten waren. Ook Wall Street had afgelopen vry- dag geen duidelijke richting aan gegeven, zodat Amsterdam op ei gen kracht een beetje stuurloos ronddobberde. De koersafwij kingen waren door de bank ge nomen dan ook niet erg groot Het stemmingsbeeld was licht verdeeld. Bg de internationals maakte Unile ver nog een redelijke duik naar beneden. Het fonds werd 1.50 goedkoper op 190 Kon Olie moest rond het middaguur vijf tig cent prysgeven op 92.70 Philips bewoog zich tegen de neergaande markttendi-ns in en won 40 cent op ƒ28.30 Akzo. KLM en Hoogovens hielden het verlies beperkt tot enkele dub beitjes MAANDAG 1 NOVEMBER 1982f SpOft In hoofdnummer Jumping Amsterdam AMSTERDAM (GPD) - Verschilt het hyppische wereldje zoveel van ande re takken van sport, of tillen voetballers en aanverwante lieden te zwaar aan begrippen als een ongestoorde voorbereiding en diepzinnige tacti sche besprekingen? Die vragen kwamen gistermiddag bij velen op in de Amsterdamse RAI, waar een groot deel van de Europese ruitertop zijn eerste seizoengevecht leverde om de punten en de vette prijzen die verbonden zijn aan de serie duels om de Wereldbeker. Tussen de twee manches om de Grote Prijs van Amsterdam rol lebolde Rob Ehrens in een afge zette piste met een ezel om de da gelijkse show teur Karl Kosm< Ehrens slaagde e de op de onwillige viervoeter af te leggen, maar een uur later was wel het applaus van 4500 toe- ruim 16.000 gulden voor hem als winnaar van het hoofdnummer van Jumping Amsterdam. De frivole wijze waarop de zater dag juist 25 jaar geworden Lim burger naar de finale toeleefde, werd door Ehrens luchtigjes en nuchter toegelicht: „Ik wilde my zo onbevangen mogelijk voorbe reiden en dat heeft blijkbaar goed gewerkt". De ruiter uit Echt die in Schinnen een mane ge heeft maar in tegenstelling tot zijn collega's Heins en Nooren de springsport duidelijk boven de handel stelt, maakte het onmoge lijk geachte waar. Met een paard dat hij pas ruim vier maanden berijdt, strafte Ehrens alle som bere bespiegelingen over de Ne derlandse kansen af. 'Surprice', daarvoor in handen van de landelijke ruiter Jos Lansink leidde Ehrens viermaal foutloos rond en toonde zich in de alles- beslissende slag tot ieders ver rassing ook sneller dan cory feeën als Gladstone, toch nog door de Oostenrijker Hugo Si mon uit de stal gehaald, en Roek- barton die de Ierse kapitein Ger ry Mullins naar de vierde plaats op de wereldkampioenschappen in Dublin bracht. Het werd zodoende de derde over winning voor een Nederlander in een reeks van ruim 40 duels voor de World Cup. In maart van dit jaar zegevierde Ehrens ook al op Indoor Brabant nadat Johan Heins met de nu in de Verenigde Staten acterende Larramy eerder in Londen een wedstrijd op zijn naam bracht. Ehrens gold in Am sterdam bepaald niet als kans hebber want zijn koppaard Van den Bos staat al lange tijd op non-actief wegens vocht tussen de longen. Pas bij de volgende editie van Indoor Brabant kan de Limburgse ruiter weer over hem beschikken. Met de achtjarige ruin Surprice lijkt Ehrens echter een lot uit de loterij te hebben getrokken. Na succesjes in Rotterdam en Leeu warden is de combinatie nu tot een hechte eenheid gegroeid. Eh rens: „Dat het tussen ons zo klikt komt ook doordat Lansink het bijna op dezelfde wijze heeft ge reden ais ik doe. Het is een paard met een soepel karakter dat ik echter nog veel moet bijbrengen. Dit jaar neem ik met hem nog deel aan concoursen in Han- nover en Zuidlaren". s wordt door velen be- als het grootste talent de nationale ruiterwe- lenteel beschikt. De ui terst vriendelijke Limburger is een leerling van Henk Nooren die hem nog recent verweet te zijn blijven stilstaan nadat het contact tussen beiden losser was geworden. Ehrens blykt niet ei gengereid na zijn succes: „Ik kan nog veel van Henk leren en zal proberen vaker bü hem aan tc kloppen. Doordat Nooren nu ook in Limburg woont is het allemaal weer iets gemakkelijker gewor den". Door de voortreffelijke prestaties van Ehrens raakten de verrich tingen van de andere Nederlan ders enigszins in de schaduw en dat was stellig onrechtvaardig. Zowel Piet Raymakers. Jan Tops als Anton Ebben bleven, met ze ven buitenlandse combinaties, in beide manches zonder strafpun- ten. Hun ongeroutineerde paar den konden het echter in snel heid nog niet bolwerken tegen de toppers van wie Hugo Simon als favoriet gold. Simon, altijd goed voor een supersnel par koers, moest het ditmaal afleg gen tegen Ehrens maar bleef de rest toch duidelijk voor. Met Jan Tops als vijfde, Rayma kers als achtste en de voorzichtig maar uiterst secuur rijdende 51- jarige Toon Ebben als negende werd Jumping Amsterdam een onverwacht sportieve triomf. Maar daarnaast zorgden in totaal ruim 20.000 toeschouwers ook voor een financieel redelijk ge slaagd evenement. De strijd om de World Cup is in ieder geval nog twee jaar verzekerd door de samenwerking tussen de twee hoofdsponsors, het Nederlandse ministerie van landbouw en een Zweedse automobielfabrikant die de samenwerking voor de ko mende editities zelfs hebben ver sterkt. Vreemde zaak Met de puissance blijft het in Am sterdam overigens een vreemde zaak. Terwijl op andere plaatsen de ruiters zich in groten getale beschikbaar stellen voor de bij het publiek immer populaire strijd met de steeds hoger opge trokken hindernissen, geeft de startUjst van Jumping de laatste jaren vrijwel steeds een magere aftekening van de aanwezige deelnemerskwaliteit. De lokken de hoofdprijs van 6000 gulden is kennelijk voor veel toppers een onvoldoende trekpleister om zichzelf en hun paarden aan deze zware beproeving bloot te stel len De minder goed gehonoreer de Nederlanders willen hier nog wel eens overheen stappen en zo doende waren zij rijkelijk verte genwoordigd in een veld van 22 combinaties Slechts zeven bui tenlanders stelde zich voor het klimwerk beschikbaar van we prijsjager Hugo Simon en de Zwitser Gerhard Etter zelfs twee paarden in de piste brachten. Het was dan ook niet verwonder lijk dat Nederland ook zonder Heins. Nooren en Ebben een woordje meesprak in dit onder deel en dat de internationale in breng na de eerste barrage nog slechts bestond uit Hugo Simon met zijn hoogspringende Land- grafin. Verrassenderwijs bleven Sven Harmsen die zijn beste paard Retrial na een in Leeuwar den opgelopen peesverwonding minstens anderhalfjaar moet la ten herstellen, en Irma Smulders tot het einde in zijn gezelschap. Toen de muur een hoogte van 2.10 meter had bereikt schoten de krachten van de paarden te kort maar financieel maakte dat voor hun berijders niets uit Een be drijf in huishoudelijke diensten vond de verrichtingen zo ver dienstelijk dat de hoofdprijzen na een extra financiële injectie niet hoefden te worden gedeeld. Ieder van het trio kon met de hoogste premie van 6000 gulden afscheid nemen van de ruim 5000 kijkers. De uitslag van het afsluitende jacht springconcours was: 1. Franke Sloothaak (Wdl) Diamond 58.245 sec 2. Hugo Simon (Oos) Land grifin 58.86; 3 Thomas Frümann (Oos) Attention 58.88; 4. Ene van der Vleuten (Ned) Expo V.sar 58 89. 5 Johan Heins (Ned) Silver Shadow 59 13 BINNENLANDSE AANDELEN GOUD EN ZILVER seks BUITENLANDS GELD Hierbij nodigen wij u uit de '83 modellen van Peugeot en Talbot bij ons te komen bekijken. Er is veel nieuws: o.a. bij de Peugeot 305. "De nieuwe stroming". Door de verbeterde vormgeving en de technische vernieuwingen heeft de 305 een nog lagere luchtweerstand, verbruikt nog minder en levert betere prestaties. En er is groot nieuws van Talbot: van alle Horizons verbruikt de zuinigste helemaal geen benzine meer, want 't is een diesel! De 5-bak versie 'loopt' 1 op 22,2 bij 90 km/u constant. En: 't is de enige diesel in zijn klasse met 5 deuren standaard. Nog meer nieuws: alle Peugeot en Talbot modellen zijn verjopgd. En dat zijn er ruim 20 in meer dan 80 verschillende uitvoeringen. Van sportcoupé tot break. Van cabriolet tot besteJjvSgen. Van stuurbekrachtiging tot volautomaat. Van trip computer tot speedcontrol. Van turbo-diesel tot benzine-itpeCtie. Kom dat allemaal bij ons bekijken. Wij vertellen u er alles over. NIEUWS van Pe motoren in dc 305 18.300,-. (Spj NIEUWS van Talbot: de Samba is \Jj/ nu verkrijgbaar in 5 uitvoeringen. o.a. als cabriolet. De zuinigste Samba rijdt 1 op 21.7 bij 90 km/u constant. U hebt ai een Samba v a. f 13.695,-. MAANDAG 1 NOVEMBER 1982 ACTIEVE AANDELEN

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 19