SCOREBORD
c
3
De goedkoopste 4-deurs van Nederland!
Skoda vanaf f.8.995r
AUTO-HOME LEIDEN
Turnsters
onderuit
tegen
Roemenië
Sport
MAANDAG 1 NOVEMBER 1982
Betaald voetbal
EREDIVISIE
Helmond Sport-Feyenoord 0-1; Go
Ahead Eagles-Willem II 1-1; Haarle-
m-Roda JC 2-0; NAC-PEC/Zwolle
0-2; Ajax-AZ'67 2-0; Excelslor-FC
Twente 1-0; Sparta-NEC 2-1; Fortu-
na S.-Utrecht 1-2; Groningen-PSV
2-2.
Feyenoord 12 9 2 1 20 25-14
PSV 12 9 1 2 19 34-13
Ajax 12 9 1 2 19 29-11
Roda JC 12 7 1 4 15 26-15
Sparta 12 5 3 4 13 24-21
Excelsior 12 5 3 4 13 17-16
Fortuna S 12 5 3 4 13 13-13
AZ'67 12 5 2 5 12 19-15
FC Utrecht 12 5 2 5 12 18-20
Groningen 12 2 8 2 12 15-17
Haarlem 12 3 5 4 11 10-15
G A. Eagles 12 2 6 4 10 16-23
Helm. Sp. 12 3 3 6 9 10-19
NEC 12 2 5 5 9 10-19
FC Twente 12 2 4 6 8 15-18
P. Zwolle 12 2 4 6 8 13-22
Willem II 12 2 3 7 7 11-16
NAC 12 1 4 7 6 10-28
Zaterdag
EERSTE KLASSE A
Spljkenlsse-Quick Boys 3-1; Vitesse
D.-Hecrjansdam 3-3; Zwart Wi-
t'28-RCL 2-0; NSW-SSS 0-0; Rijns-
burgse Boys-PPSC 4-0; Noordwijk—
Nieuw Lekkerland 3-1; Barendrech-
t-Kozakken Boys 2-2.
Noordwijk 7 5 2 0 12 19- 5
RÜnsb. B. 7 4 3 0 11 16- 4
SPORTTOTO
Toto
1
9
a
Helm. Sport-Feyenoord
Fortuna S-Utrecht
GA Eagles-Willem II
Ajax-AZ'67
Haarlem-Roda JC
NAC-PEC/Zwolle
Excelsior-FC Twente
Sparta-NEC
2
Groningen-PSV
X
Eindhoven—SW
Cambuur-Vitesse
MW—Veendam
1
Quick B 7 3 3 1 9 12- 7
Sp'nisse 7 2 4 1 8 10- 7
Koz. B. 7 2 4 1 8 12-11
SSS 7 2 4 1 8 9-9
Heerj-d. 7 3 2 2 8 13-15
NSW 7 2 3 2 7 11- 8
Barendr. 7 2 3 2 7 12-13
RCL 7 2 1 4 5 12-15
Zw. W.'28 7 1 2 4 4 6-8
Nw Lekker1. 7 1 2 4 4 11-17
PPSC 7 1 2 4 4 3-10
Vit. D
n de kop van de topscorers-
De stand a
lijst is:
1. Koolhof (PSV)12
2. Houtman (Feyenoord)9
3. Talan (AZ'67) en Thoresen (PSV) 8
5. Kieft en Vanenburg (beiden Ajax);
EERSTE DIVISIE
Eindhoven-SW 4—1; Cambuur-Vites-
se 1-0; De Graafschap-Telstar 3-1;
Wagcningen-Volendam 1-4; MW—
Veendam 2-2; Amersfoort-Heeren-
veen 0-2; DS'79-VW 0-1; Heracle-
s-FC Den Haag 0-5.
Cambuur 12 7 3 2 17 24-11
Volendam 11 7 2 2 16 28-13
DS'79 11 6 3 2 15 23-15
MW 12 5 4 3 14 18-10
Vitesse 11 6 1 4 13 17-9
Veendam 11 4 5 2 13 16-10
Heerenv. 11 4 5 2 13 18-15
Den Haag 11 4 4 3 12 23-12
SW 11 4 4 3 12 20-23
Den Bosch 11 4 3 4 11 13-10
Eindhoven 11 4 2 5 10 15-21
Graafsch 12 3 4 5 10 11-17
FC VW 11 4 1 6 9 14-21
Wagen. 12 3 2 7 8 18-28
Amersf. 12 3 2 7 8 9-25
Heracl. 11 3 1 7 7 12-27
Telstar 11 1 2 8 4 12-24
Volendam eerste periodekampioen.
Stand aan kop 2e periode:
Veendam 4 2 2 0 6 8-3
Cambuur 4 2 2 0 6 7-3
Heerenv. 4 2 2 0 6 8-4
DS'79 4 2 1 1 5 9-4
Volendam 4 2 1 1 5 9-5
MW 4 1 3 0 5 8-7
KNVB-voetbal
De inleg was door 89.120 deelnemers
382.251 gulden. In de prijzenpot zit
181 569.-
Toto-gelijk
De winnende wedstryden in Toto-gelijk
zyn: 6-9-18-22-28. Toegevoegde wed
strijd: 17. De prijzenpot bevat een be
drag van iets meer dan 19.000 gulden.
Lotto
De winnende getallen in de Nederland
se lotto zijn: 6 - 15 - 32 - 34 - 35 - 41.
reservegetal 37. Ruim 650.000 deelne
mers legden bijna 3.5 miljoen gulden in.
Voor de prijzen is een bedrag beschik
baar van 1 640 510.
Supertrio
Het supertrio werd gelopen in de Kame-
raadprijs op de baan van Groningen. De
uitslag is: 1 nr. 11 Schavuit (M. van
Leeuwen); 2 nr. 3 Super Star Laren (G.
de Jong), 3 nr. 12 Salome (J.P.C. Oor-
thuyien). De omzet was ruim 160.000
gulden. de uitkering bedraagt:
4649,20.
Duitsland
Lotto: 9 - 14 - 22 - 23 -38-44. Reservege
tal 35
Spiel '77: 8 3 2 2 6 6 9.
België
Lotto: 3-6- 11 - 22 - 32 - 36. Reservegetal
7 1 1 5 3 9-26
TWEEDE KLASSE B
De Zwerver-R WH 0-0; Lyra—
Geinoord 0-0; Spirit-FC Lisse 1-1; 's-
Gravenzandse SV-DOTO 4-1; Excel
sior M.-De Zwervers 3-1; Xerxes-Be
Fair 0-2.
Be Fair 7 4 3 0 11 12- 3
Exc. M. 6 4 1 1 9 9-6
Zwerver 6 2 4 0 8 10- 4
Xerxes 6 3 2 1 8 8-5
FC Lisse 7 2 4 1 8 12- 5
's-Grav. SV 6 2 3 1 7 12- 9
Zwervers 7 2 3 2 7 7-8
Zwal. VI. 6 14 16 5-5
Lyra 6 2 2 2 6 9-10
Spirit 6 14 1 6 8-10
RWH 7 0 3 4 3 3-8
Geinoord 7 0 3 4 3 3—9
DOTO 7 0 2 5 2 6-22
DERDE KLASSE A
JAC-Hoekse Boys 1-2; Vlaardingen—
Heinenoord 0-0; Katwijk-'s-Graven-
zande 1-1; Excelsior P.-MW27 1-0;
SVPTT-ARC 1-1; DUNO-Ter Leede
2-0.
Katwijk 6-8 JAC 6-6
Heineno. 6-8 's-Gravz. 5—5
Hoekse B. 5-7 SVPTT 6-5
DUNO 6-7 Ter Leede 5-4
Exc. P. 5-6 MW'27 6-4
ARC 6-6 VI aard. 6-2
p-De Spartaan 2-0; WRA-SMS 1-2;
NFC-Kennemers 3-1; Aristos-SlZO
5-3; Sporting Zuid-De Geuzen 1-0.
NFC 8-14 DWA 7- 7
SIZO 8-12 SMS 7- 6
Aristos 7-10 Sprt. Z. 7- 6
Hoofdd. 8— 9 Spartaan 7— 4
VIERDE KLASSE B
Unicum-ROHDA'76 2-2; Woubrug-
ge-DSVP 1-3; Zevenhoven-KRV 3-1;
Sportlust'46-FC Maluku 4-1; Hazers-
woudse Boys-Oegstgeest 1-1; Jodan
Boys-Koudekerk 1-1.
Sportl. 6-12 Koudek. 6- 5
DSVP 6-12 Woubr. 6- 4
ROHDA 6- 8 Jodan B. 6- 4
Maluku 6- 6 Zevenh. 6- 4
Unicum 6- 6 KRV 6- 3
Haz. B. 6- 6 Oegstg. 6- 2
HOOFDKLASSE A
Hilversum-AFC 3-0; Elinkwijk-Xer-
xes 0-4; RVC-DWV 0-2; RCH-Zee-
burgia 1-4; Unitas-EDO 2-0; DHC
VUC 1-0; Blauw Wit-CW 1-1.
DHC 7 4 2 1 10 14- 9
Zeeburgia 7 4 1 2 9 13- 8
VUC 7 4 12 9 9-5
BI. W. 7 3 2 2 8 12- 9
AFC 7 3 2 2 8 10- 8
Elinkw 7 3 2 2 8 15-16
Xerxes 7 3 1 3 7 13-10
DWV 7 2 3 2 7 12-13
Urutas 7 2 3 2 7 10-11
Hilvera, 7 2 2 3 6 12-13
RCH 7 2 2 3 6 10-12
CW 7 1 3 3 5 7-9
EDO 7 2 14 5 3-9
RVC 7 1 1 5 3 5-13
EERSTE KLASSE A
DWS-Zandvoortmeeuwen 1-2;
FC34-JOS 3-0; SEW-NFC 1-2;
DCG-Lugdunum 2-0; DRC-Aalsmeer
5-0; De Spartaan-SDW 2-2.
AFC'34 7 4 3 0 11 13- 6
JOS 7 5 1 1 11 10- 7
DRC 6 3 2 1 8 12- 6
Stormv 7 3 2 2 8 11- 8
SDW 6 3 1 2 7 12-10
Spartaan 6 2 3 1 7 8—7
DWS 7 3 1 3 7 9-9
Zandv.m. 7 3 0 4 6 7-11
NFC 8 2 2 4 6 9-14
SEW 6 12 3 4 8-9
Aalsm 6 2 0 4 4 12-14
Lugdun. 7 2 0 5 4 12-20
DCG
4-4; WSB-LFC 1-3.
HW 7-10 Toneg. 7- 7
UDO 7-10 LFC 7- 6
Celer. 7- 9 Quick H. 7- 6
Rijsw 7- 9 Vredenb. 7- 5
RKAW 7- 8 HBS 7- 4
HMSH 7- 8 WSB 7- 2
DERDE KLASSE C
Bodegraven-DHZ 3-0; GSV-Excel-
sior'20 1-1; CKC-RFC 0-1; ONA
Zwervers 2-1; COAL-Woerden 1-1;
Martinit-NSV'46 3-3.
RFC 7-13 NSV'46 7- 6
Exc.'20 7-10 Martinit 7- 6
GSV 7- 8 Bodegr. 7- 6
ONA 6- 7 COAL 7- 5
DHZ 7- 7 CKC 6- 4
Zwvrs. 7-6 Woerden 7-4
VIERDE KLASSE A
Teylingen-ROAC'79 1-2; Randstad
Sport-Alkmania 0-2; Meerburg-Con-
cordia H. 1-1; Hillegom-Altior 4-0;
Van Nispen-LDWS 2-1; Docos-Fore-
holte 4-3.
V. Nisp. 7-9 Meerb. 6-6
Hilleg. 7-9 LDWS 7-6
Altior 7-9 Alkmania 6-5
Docos 7—9 Cone. H. 7—5
ROAC 7-8 Foreh. 7-5
Teyl. 7-7 Randst. S. 7- 4
6-4; Alphen-SJZ 2-1; RAVA-ODB
4-1; VTL-Wassenaar 1-0; Spoorwij-
k-VCS 2-3.
Alphen 7-11 Bernard. 6- 6
DSO 6-10 ODB 7- 6
RA VA 7-10 SVLV 6- 4
DOSR 7- 9 SJZ 6- 2
VCS 7- 9 Wassen. 7- 2
VTL 6- 8 Spoorw. 6- 1
VIERDE KLASSE E
Nieuwkoop-Haastrecht 0-0; VEP
Schoonhoven 3—1; Soccer Boys
DONK 1-2; Floreant-Moordrecht
4-2; Groeneweg-Moerkapelle 1-1;
WSE-Lekkerkerk 3-1.
Nieuwk. 7-12 Haastr. 7- 8
WSE 7- 9 Groenew. 7- 5
Soc. B. 7— 9 Moordr. 7- 5
VEP 7- 8 Floreant 7- 4
DONK 7- 8 Lekkerk. 7- 4
Moerkap. 7— 8 Schoonh. 7- 4
ZATERDAG
RES. EERSTE KLASSE
Vitesse 2-Rijnsb. B. 2 4-4; Zwart Wit
2-Noordwijk 2 1-0; Barendrecht 2
Zwaluwen 2 2-2; 's-Grav. SV 2-Quick
Boys 2 1-3; Koz. Boys 2-De Zwerver 2
0-1; Spijken. 2-ASWH 2 2-1.
Quick B. 2 7-10 Noordw. 2 6-5
Spijken. 2 6-9 Zwal. 2 6-5
RÜnsb. B. 2 6— 8 Zwerver 2 6—5
Barendr. 2 5-7 ASWH 2 6-4
Zw. W. 2 6-7 Koz. B. 2 7-4
's-Grav. 2 7-7 Vit 2 6-3
RES. TWEEDE KLASSE A
Lyra 2-RWH 2 2-2; Exc. M. 2-Be
Fair 2 1-1; Quick Boys 3-Zwart Wit 3
0-1; Katwijk 2-ARC 2 2-1; RCL 2-Vi-
tesse 3 0-1; Noordwijk 3-Heerjans-
dam 2 2-2.
2—ONA 3 2-0; WSE 2-Woerden 2 0-1;
Haastrecht 2-GSV 2 1-3; Lekkerkerk
2-Nieuw koop 2 2-0.
KLASSE A I
Quick Boys-Katwijk 3-2; ADO—
Roodenburg 2-0; UVS-HOV 7-2; Ex
celsior-Feyenoord 0-6; FC Lisse-S-
parta 2-4; Quick H.-VUC 3-2.
Feyen. 7-14 VUC 6- 6
Sparta 7-12 Quick H. 7- 5
UVS 7-11 FC Lisse 8- 4
Roodenb. 7- 8 Katwyk 8— 4
ADO 7- 8 HOV 7-3
Quick B. 6- 7 Excels. 7— 2
KLASSE A II
Rijswijk-RKAW 2-1; CW-Olympia
1-0; De Musschen-Lugdunum 4-1;
DHC-Xerxes 1-4; Zwijndrecht-Uni-
tas 0-1; SW-DFC 4-1.
Mussch. 7—10 Xerxes 7- 7
RUsw. 7-10 CW 6- 6
SW 7- 9 RKAW 6- 5
DFC 7- 9 Olympia 7- 5
Unitas 7- 8 Zwyndr. 6- 2
DHC 6- 7 Lugdun. 7- 2
KLASSE B
Quick Boys-Overmaas 3-1; Fiorean-
t-Zwijndrecht 4-3; Sparta-UVS 6-1;
7 1 1 4 3 7-9
EERSTE KLASSE B
Hermes DVS-Sliedrecht 3-1; HION—
De Musschen 2-1; Westlandia-DCV
5-0; Wilhelmus-Roodenburg 2-1; Pa-
pendrecht-Nieuwenhoorn 4-0; Spar-
t aan'20-HOV 1-1; Neptunus-VIOS
0-0.
Papendr. 7 5 2 0 12 17- 7
Wilhelm 7 6 0 1 12 12- 3
Roodenb. 7 5 0 2 10 13- 5
H. DVS 7 3 3 1 9 16- 8
Nieuwenh. 8 4 1 3 9 18-10
SLiedr. 7 3 2 2 8 11-11
DCV 7 2 3 2 7 6-10
HOV 7 2 2 3 6 10-13
Westl. 8 1 4 3 6 13-16
HION 7 1 3 3 5 13-16
Sp.'20 7 2 1 4 5 8-14
Musschen 7 1 2 4 4 7—10
VIOS 7 1 2 4 4 4-17
Neptunus 7 0 3 4 3 5-13
TWEEDE KLASSE A
UVS-AIphense Boys 1-1; FC Lis-
se-DHL 3-0; Verburch-Gouda 2-1;
Olympia-RKDEO 3-0; ADO-Lenig
Snel 3-1; Blauw Zwart-VELO 1-2.
VELO 7 5 2 0 12 16- 5
UVS 6 4 2 0 10 19- 6
ADO 6 4 11 9 12- 4
Olympia 6 3 3 0 9 11-4
Verburch 6 4 1 1 9 8-4
BI. Zw. 7 1 4 2 6 9-9
FC Lisse 6 2 1 3 5 6-7
Alph. B. 7 1 3 3 5 8-12
Len.&Sn. 6 0 4 2 4 7-11
SJC 6 0 4 2 4 6-10
DHL 7 0 4 3 4 7-14
RKDEO 6 1 1 4 3 4-16
Gouda 6 0 2 4 2 5-16
DERDE KLASSE A
Vredenburch-HBS 2-1; HW-Celerl-
tas 1-1; UDO-Tonegido 5-1; RKAV-
V-HMSH 2-1; Quick H.-Rijswljk
Maasdijk 2-Monster 2 2-1; Quick
Boys 4-'s-Gravenz. 2 3-1; Loosduinen
2-Exc. M. 3 4-1; DSS 2-FC Lisse 2
3-1; DSVP 2—SVPTT 2 2-2.
RES. DERDE KLASSE B
Koudekerk 2-Die haghe 2 2-2; Vlaar
dingen 2—DSVP 3 2-1; Quick Boys 5—
Sportlust 2 1-2; Katwijk 3-Zevenh. 2
0-0; DSO 2-WOR 2 4-3; DUNO 2-Vi-
tesse 4 0-1.
RES. VIERDE KLASSE A
JAC 2-Naaldwijk 2 2-1; PPSC 2-DVC
2 2-1; 's-Grav. SV 3-SV 2 4-2; Die
Haghe 3-Ter Leede 2 1-0; Jodan Boys
2-Maasdijk 3 4-0.
RES. VIERDE KLASSE B
Jodan Boys 3-DVO 2 2-3; Zwaluwen
4-'s-Gravenz. 3 2-0; Sportlust 3-Kat-
wijk 4 1-3; HBSS 2-Oegstgeest 2 0-1;
Voorschoten 2—JAC 3 2-1.
ZONDAG
RES. EERSTE KLASSE
CW 2-Papendr. 2 3-1; VUC 2-DHC 2
0-7; Westl. 2-UVS 2 1-2; Nieuwenh.
2-Unitas 2 1-3; Musschen 2-RVC 2
0-0; Xerxes 2-Neptunus 2 3-0.
CW 2 7-12 RVC 2 8-8
UVS 2 6-10 Nieuwenh. 2 6-5
Xerxes 2 7—10 Mussch. 2 7-4
Westl. 2 8-10 Papendr. 2 6-3
RES. TWEEDE KLASSE A
VELO 2-RKAW 2 0-7; HW 2-COAL
2 1-2; Olympia 2-Wilhelmus 2 2-1;
gen 2-Blauw Zwart 3 1-0; Archipel
2-SJC 2 0-4; Lugdunum 3-VCS 2 3-0;
Docos 2-UVS 3 2-2; Wassenaar 2
Westl. 3 0-0.
RES. DERDE KLASSE B
GDS 2-VOC 2 0-2; RKDEO 2-VIOS 2
0-0; ADO 3—ONA 2 3-1; Gouda
2-Alph. Boys 2 2-2; DHC 3-VEP 2
3-2; DWO 2-Verburch 2 1-2.
RES. VIERDE KLASSE A
HBS 2-WSB 2 1-1; LFC 2-Docos 3
0-1; Altior 2-Roodenb. 3 0-4; FC Lis
se 2-Alphen 2 2-0; Quick H. 3-HW 3
3-1; ASC 2-VUC 3 1-3.
ADVERTENTIE
SKODA: de ruime en robuuste gezinswagen voor een goudeerlij
prijs. Bewezen degelijkheid, een sterke motor en een duurzame,
solide konstruktie. geen enkel ander merk geeft u zó
veel auto voor zó weinig geld'
Pri/zen Skoda 105-serie v a. 18 995. -
12C serie v a I 10395,-. Inklusief BTW
Pri/swiizigingen vborbehouden
Imp de Bmckhorst Aulo Motor Import B V Postbus 184. 2250 AD Voorschoten. Tel 01717-6951 merk toch hoe sterk
SPECIALE NAJAARSAANBIEDINGEN!
5 3-0; Perkouw-Waddinxveen 2-5.
Sport. 2 5-9 Spirit 5 6-5
Rynstr. 6—9 Perkouw 5—4
Linsch. 2 7-9 Jod. B. 5 6-4
Gouda 5-8 Be Fair 4 6-3
Moerkap. 6-7 Aarl.'v. 2 7-0
Wad.'*
5-6
ZATERDAG
Eerste Klasse
Alphia-WSB 2-0; Kagla-Sleutels
3-0; Valken'68-Abbenes 3-0; GWS—
TAW 3—0; Voorschoten-Leiden 0-0.
Voorsch. 6—11 Kagia 5— 5
Valk.'68 5- 9 Sleutels 4- 4
Leiden 5— 7 Alphia 6- 4
GWS 6- 6 Abben. 5- 2
TAW 6- 6 WSB 6- 0
ZLC 6- 6
Tweede Klasse
SVOW-LSW'70 0-0; SJZ-SVLV 3-3;
MVKV-Meerburg 3-2; Kickers-Uni-
Zaalvoetbal
Vanavond.
Intcr-regionaal.
5 Meihal Leiden: De Tegelhandel Van
der Plas. aanvang 20.00 uur.
Cleyn Duin Katwijk: Glasbergen -
Neptunus. aanvang 20.00 uur.
Woensdag.
Inter-regionaal
Sporthal FC Lisse: De Engel - FC Gro-
vo. aanvang 20.00 uur.
Hoofdklasse.
Groenoordhallen Leiden: Van Duuren
UVS. aanvang 20.00 uur.
Vonk - Inter Ju, aanvang 21.00 uur.
THB Hal Lisse: Van Gerven Landwer,
aanvang 20.30 uur.
De Gaasbak Voorhout: Bax - THB
Boys. aanvang 20.00 uur.
Northgo Hal Noordwijk: Noordwijk
Bahlmann, aanvang 21.00 uur.
Eerste Klasse
Unio-Waddinxveen 4-3; Nic. Boys
Bergambacht 1-1; Stoiwijk-Cabauw
3-0; Ammerstol-Oudewater 0-1;
RVC-Esto 1-0.
Unio 6—11 Esto 5— 5
Oudew. 6-10 Bergamb. 6- 5
RVC 6- 7 Cabauw 7- 4
Stolw. 6- 7 Nic. B. 6- 3
Wad.'v. 7-7 Gouderak 5- 1
Ammerst. 6—6
ZONDAG
Interregionale Klasse
Oliveo-Bloemhof 1-1; RKDEO-DCL
1-1; GDA-Alkmania 0—0; Groenewe-
g-DRZ 1-0; Celeritas-KFC'71 2-2.
Celerit. 9-16 DCL 8- 6
KFC 7-12 NSV 6- 4
GDA 7-10 DRZ 7- 3
Alkmania 6- 8 Oliveo 7-3
Bloemh. 8- 7 RKDEO 8- 1
Sport-Iduna 1-3; SJZ-Docos 3-0.
SJZ 7-14 R. Sp. 7- 6
Iduna 7-10 Kickers 7- 6
UDO 7- 8 Docos 8- 5
FC Lisse 6- 6 Alkm. 2 7-0
Lugdunum 2-SJZ 2 0-1; Forehol-
te-SJC 7-3; LFC-Sleutels 0-4.
Sleutels 7-14 Lugd. 2 7-5
St. Boys 8-14 Altior 6- 4
Iduna 2 7-10 SJC 8- 4
SJZ 2 8-7 LFC 5- 2
Foreh. 6- 6 Bernard. 7- 2
ZATERDAG
Interregionale Klasse
Ter Leede-LMO 0-0; Rijsoord-HOV
1-3; Stedoco-Rijnmond 2-4; Zwart
Wit'28-Groote Lindt 1-0; MW'27-Ly-
ra 0-2.
HOV 7- 9 Ter Leede 7- 5
Zw. W. 7- 7 LM O 7- 5
Gr. Lindt 5- 6 MW 7- 3
Eerste Klasse
Zevenhoven-KRV 1-2; Valke-
n'68-SVLV 0-2; LSW'70-Lugdunum
2-1.
LSW 6-11 KRV 6- 5
Haz. B. 5- 8 Zevenh. 5— 3
SVLV 5- 6 Valken 6- 0
Lugdun. 5— 5
tas 8-0.
MVKV 5-10 LFC 5- 4
Meerb. 6- 8 SJZ 5- 4
Kickers 7- 7 LSW'70 6- 4
SVLV 4- 5 Unitas 5- 1
SVOW 5-5
ZONDAG
Groep A
Stompwijkse Boys-ASC 1-2; War-
munda-ZLC 0-0; Unitas-Leidse Boys
2-8.
ASC 7-12 Warmunda 7- 8
Leidse B. 8- 9 ZLC 8- 8
Stompw. B. 8- 9 Unitas 8- 0
Groep B
Kickers-VNL
0-1; KRV-MMO
1-1; VNA-Oranje
VNL 8-13 MMO 8- 9
KRV 8-11 Or. Gr.
Kickers 8- 9 VN A
Duitsland
Bayer Leverkusen-Borussia Dortmund
1-2, Karlsruher SC-Schalke 04 2-2, For
tuna Düsseldorf-FC Nürnberg 3-1,
Hamburger SV-Borussia Mönchen-
Gladbach 4-3, Bayner München-VFB
Stuttgart 4-0, VFL Bochum-Hertha
Berlin 4-0, Eintracht Frankfurt-FC
Koln 3-0, Arminia Bielefeld-FC Kai-
serslautern 2-2, Eintracht Braunsch-
weig-Werder Bremen 3-1.
De stand aan kop en staart:
1. HSV 11-17
2. Bor. Dortmund 11-17
3. Bavern M. 11-16
17. Schalke 04 11-6
18. Bayer Leverk. 11-4
Engeland
St. Jacobsgracht 10-16
tel. 071-121560
Zaterdag
Eerste Klasse
Floreant-Sportief 1-1; Linschote-
n-Oudewater 0-2; Unio-WDS 1-2;
Zwammerdam—CVC Reeuwijk 1—1;
Aarlanderveen-Siveo 2-2.
Oudew. 7-10 Aarl'v. 5- 5
Sport. 7- 9 Unio 6- 5
Floreant 5- 8 WDS 7- 4
Soc. B. 5- 7 Siveo 6- 3
Reeuwijk 6- 7 Linsch. 4- 0
Zw'dam 6- 6
MENALDUM (ANP) - Hans van
Zetten, die de afgelopen week de
eindverantwoordelijkheid voor
de nationale turnselectie bij de
dames kreeg, ziet de toekomst
met gematigd optimisme tege
moet. Zaterdagmiddag, na de in
het Friese Menaldum met twaalf
punten verschil (367,15-379,15)
verloren interlandwedstrijd te
gen Roemenië stelde Van Zetten,
die naar haar vaderland terugge
keerde Leona Horvath als hoofd
trainer is opgevolgd: "Natuurlijk
is er nog een grote achterstand,
maar deze selectie heeft moge
lijkheden".
De eindzege ging naar de twaalfja
rige Magdalena Ranca, die in de
keuzestof niet lager scoorde dan
9.55 (vrije oefening).
België
Volleybal
ww
5- 7 Skania
Leython 2 5-6 VCL 1 4-3
DAC 3 5-6 NOVO 3 4-2
Orion 1 4-3 WVC 1 4-2
Inupgo 1 4-3 LUSV 2 4-1
Heren: VCL 1-WVC 1 1-3, LUSV 2-Ley-
thon 2 2-2, SKC I-WVC 2 3-1, Ridder-
veld 1-NOVO 2 2-2, Donar 2-WW 1 2-2,
RVV 1-Orion 1 zaal niet besch.
WVC 1 4 6 WW 1 4-4
Levthon 2 4-6 Donar 2 4-3
LUSV 2 4-5 SKC 1 4-3
NOVO 2 4-5 WVC 2 4 2
Orion 1 3-4 VCL 1 4-0
RW 1 3-4 Ridderv. 1 3-2
klaTÜa: VCO 1-DVO 1 2-2. GGV 1-Blok
1 0-3. Levthon 4-NOVO 5 2-2. Leython
8-Orion 2 3-0. RW 2-Salvo 13-1. Ley
thon 6-Gem/K 4 2-2.
2b: VCS 1-NOVO 4 1-3. Fadjar 1-SKC 1
0-3. Levthon 7-VCL 2 3-0. WW 2-Lev-
thon 5 0-3. NOVO 6-DAC 4 3-0. WVC '2-
Inupgo 2 3-1.
3a: Inupgo 3-Ridderv 3 0-3. LUSV 5-
NOVO 7 0-3. SKC 2-DAC 5 3-1. Setumup
1-VCS 2 3-1. Gem/K 6-Lcvthon 10 3-0.
3b: Orion 3-VCO 2 2-2. VCL 3-Ridderv 2
1-3. LUSV 3-WW3 3-1
3c: Donar 1-LUSV 4 0-3. VCS 3-GGV 2
0-3. Blok 2-Aarlv 1 3-0. Orion 4-MVKV 1
0-3. Scarabee 1-SKC 4 3-0. DAC 6-Meerb
1 3-1
3d: VCO 3-Blok 3 1-3. Meerb 2-Scarabee
2 2-2. RW 4-Ridderv 4 1-3, Gem/K 5-
4a: Orion 5-DVO 3 3-0. WVC 4-DAC 9
2-2. NOVO 9-GGV 3 3-1. Setumup 2-
3-0.
klas 2a: VCS 1-Gem/K 3 2-2. DVO 1-
GGV 1 1-3, Orion 2-Ridderv 2 3-0, RW
2-LUSV 3 3-0, Blok 1-DAC 3 3-0, WW
2-NOVO 3 1-3.
2b: Leython 3-Gem/K 4 3-0. Salvo l-S'70
1 3-1, Inupgo 1-DAC 4 0-3. DAC 2-Orion
3 3-0, Aarlv 1-Fadjar 1 3-0, Donar 3-NO-
VO 4 3-0.
3a: Meerb 1-LUSV 5 3-0, Donar 4-WVC 5
3-0, RVV 3-Gem/K 6 3-0, Fadjar 2-DAC 6
3-1, Ridderv 3-WW 3 Ridderv n.o., S'70
2-VCO 1 2-2.
3b: Leython 4-Ridderv 4 2-2, RW 5-
Orion 4 0-3. DAC 5-VCS 4 2-2, SKC 4-
WVC 3 0-3, Setumup 1-Meerb 2 Setu-
3c"vCO 2-Gem/K 5 1-3, MVKV 1-VCL 2
0-3. Donar 5-DAC 8 2-2, NOVO 5-VCS 2
0-3.
3d: VCS 3-Blok 2 3-1. Orion 5-LPSV 1
0-3. WVC 4-WW 4 3-0. SKC 2-RVV 4 3-1,
LUSV 4-Scarabee 1 2-2.
4: RW 3-Ridderv 5 0-3, Scarabee 2-Fad-
jar 3 2-2, SKC 5-Inupgo 2 0-3, Setumup
2-DAC 9 3-0.
Hoofdklasse: BI. Wit-PKC 12-10, Dee-
tos-Allen Weerbaar 7-6, Luto-Ons Ei
bernest 10-6, Fortuna-Archipel 12-5,
DOS'46-Rohda 10-5.
Overgangsklasse A: SCO-KVS 13-10,
Pams-Deto 10-4, Samos-Ready 11-4,
9-12, Danaden-Wordt Kwiek 10-11,
LDO-Dalto 10-12.
Promotieklasse C: PSV-Fides Pacta 7-
3. Achilles-Rust Roest 5-9. Zuiderkwar-
tier-Trekvogels 6-5, Tjoba-Bl. Wit'51 9-
11.
District 1B: Animo-Albatros 9-7, Per-
nix-Snel 8-10. GKV-Swift 6-5.
2A: Fiks-NIO 10-8, Stormvogels-Ons Ei
land 4-9, ADO-Kinderdijk 5-6, Kwiek-
Merwede 6-8.
2B: Crescendo-De Bermen 7-7, Algeme-
ne-Eureka 5-6.
3D: Avanti-Fluks 4-4.
Overgangsklasse
B
HKC 8-14 Rapiditas 8- 8
Dalto 8-12 Wordt Kwiek 8- 6
LDO 8-12 DTV 8- 3
St. Hooger 8- 9 Danaden 8- 0
Promotieklasse C
PSV 6-10 Rust Roest 7- 6
Achilles 7- 8 Tjoba 7- 6
BI. Wit'51 7- 7 Trekvogels 6- 5
Zuiderkw. 7- 7 Fides P. 7- 5
Eerste klasse B
Snel 7-10 GKV 6- 6
Pernix 6- 8 Swift 7- 6
Albatros 6- 8 TOP 6- 0
Animo 6- 6
Waterpolo
Arsenal-Birmingham City 0-0, Aston
Villa-Tottenham Hotspur 4-0, Coven
try City-Norwich City 2-0, Ipswich
Town-West Bromwich Albion 6-1, Li
verpool-Brighton 3-1, Luton Town-
Nottingham Forest 0-2, Manchester Ci
ty-Swansea Town 2-1, Notts County-
Watford 3-2, Southampton-Everton 3-2,
Sunderland-Stoke City 2-2, West Ham
United-Manchester United 3-1.
De stand aan kop en staart:
1. Liverpool 12 6 4 2 22 (24-12)
2. West H. 12 7 1 4 22 (25-16)
3. Manch 12 6 4 2 22 (18-11)
4. W Bromw 12 7 0 5 21 (20-
18)
20. Sunderl. 12 3 4 5 13 (17-24)
21 Norwich 12 2 5 5 11 (14-21)
22. Birmingh. 12 1 5 6 8 7-23)
Ravijn 7-7, Zian V.-DZV 13-12.
AZC 5-10 DZV
Robben 5-10 Zian
Zyl 5- 8 Ravyn
2e klasse B:
Vivax - Laga 9-7, BZPC - WIK 9-8, SZC -
KZC 7-5, EZPC - SVH 8-3, Walvisch -
ZPB Unico 4-6.
3e klasse C:
Koudekerk - Luctor et Emergo 13-7,
RZV - Poseidon R 8-6, Haaien - WVZ
10-7, Nautilus - DSZ 11-7. Wiekslag -
DKD 5-4 gest., RWV - Raket 6-14.
BEKER
De uilslagen van de wedstrijden uit de
tweede ronde zijn:
Winterslag-Gerhees 6-1, St. Truiden-
Lokeren 0-3, Bcveren-Oudenaarde 4-0,
Tongeren-Boom 1-0, Stade Leuven-
Eendracht Aalst 0-1, Harelbeke-Kort-
rijk 0-0, Kortrijk wint na strafschop
pen, Anderlecht-Racing Mechelen 3-1,
Charleroi-Cercle Brugge 0-5, Antwerp-
Berchem 4-2, KV Mechelen-Waregem 1-
2, Club Brugge-Beerschot 4-0, Club
Luik-Seraing 4-1, RWD Molenbeek-
Hasselt 4-3 (na verlenging), Beringen-
Promotieklas dames: DAC-Jupiter 0-3,
WW-RW 3-1, Skama-LUSV 0-3. Thor-
Jodan Boys 3-0. Radius-NOVO 2 2-3.
Gem/K 3-Velo 0-3.
Velo 4-12 Jodan Boys 5- 6
Thor 4-12 Radius 4- 4
DAC 5-12 NOVO 2 4-3
LUSV 4- 9 Gem/K 3 4-3
Jupiter 5- 7 RW 4- 2
4- 1
Heren: DAC-Gem/K 2 3-0, Punch-Be
Fair 3-0, Skania-DOS 2 3-0. Donar-Ley-
thon 1-3. Jupitcr-NOVO 1-3, Karssen-
Zevenhuizen 2 sch. n.o.
Leython 4-11 Skania 4- 6
DAC 4-11 DOS 2 4-4
NOVO 4 10 Be Fair 5- 4
Gem/K 2 5-7 Zevenh. 2 3-3
Punch 4- 7 Karssen 3- 3
Jupiter 6- 7 Donar 4- 1
Dames: Inupgo 1-Leython 2 1-3, S'70 1-
WVC 1 3-0. Orion 1-LUSV 2 3 1. VCL 1-
DAC 3 2-2. DAC 2-Ridderv. 1 2-2.
HEREN
Eredivisie
Scylla-Nikon 6-1, Hooge Huys-Avan-
ti 6-2, Tempo Team-De Veluwe 4-6.
Veluwe 6-11 Hooge Huys 6-5
Scylla 6-10 Nikon 6-4
Tempo Team 6-5 Avanti 6-1
DAMES
Eredivisie
Scylla-Torenstad 6-2, Koningslust-A-
vanti 2-6, Tempo Team-Hoonhorst 6-0.
Torenstad 6-11 Koningslust 6-4
Avanti 6-10 Scylla 6-4
Tempo Team 6- 8 Hoonhorst 6-0
Ereklasse
RCH-AAC 33-4, NFC-RRC 8-3,
LSRG-Castricum 4-18, KMD-DIOK 0-
24, HRC-DSRC 28-0.
Promotieklasse
Noord
Ascrum-Eemland 9-9, 't Gooi-DIOK 2
27-9, Haarlem-Be Quick 30-3, URC-W.
Friesland 7-18, RCH 2-Thor 0-41.
Ridderkerk (ZIJL/LGB): 200 meter wis
selslag meisjes onder de 12 jaar: 3. Mi
reille Correfjé 2.46.9; 100 meter rugslag
meisjes 73/74: 3. Ammerentia Verkade
1.38.7; 100 meter vlinderslag jongens 69:
3. Bob van Staak 1.15.3; 100 meter vlin
derslag meisjes 70: 2. Jolanda Laterveer
1.2.4. 3. Mireille Correljé 1.18.7; 100 me
ter vlinderslag jongens 70: 2. Leon Luy--
ten 1.25.3; 200 meter schoolslag meisjes
71: 2. Minerva van Kampen 3.23.6, 3.
Pauline Venekamp 3.23.8; 200 meter
schoolslag jongens 71; 3. Dennis Luyten
3.28.9; 4x100 meter vrije slag meisjes on
der de 14 jaar: 2. Zijl/LGB 4.36.0.
Monster (LZ'86): 200 meter wisselslag
meisjes onder de 12 jaar: 2. Hannie de
Wit 2.53.9, 3. Ingrid IJzerman 3.08.0; 100
meter schoolslag: 2. Suzette de Kier
1.42.8; 100 meter vlinderslag meisjes 68:
3. Sylvia Bakker 1.13.3; 100 meter vlin
derslag jongens 1968: 2. Antoine van
Weerden 1.20.6: 200 meter vrije slag jon
gens 1969: 2. Remco Filippo 2.42.2, 3.
Hans van Hees 2.24.9; 100 meter vlinder
slag meisjes 70: 3. Marjolein van Klave
ren 1.32.4; 100 meter vlinderslag jon
gens 70: 2. Marco Mulder 1.18.3; 100 me
ter schoolslag jongens 71: 3. Niels de
Koning 1.41.6; 4x100 meter vrije slag
meisjes onder de 14 jaar: 2. LZ'86 4.34.3;
4x100 meter vrije slag jongens onder de
14 jaar. 1. LZ'86 4.27.5.
HEREN
EREDIVISIE
Haaksbergen—Noordkop 111—98, Do-
nar-The Stars 79-57, Amsterdam-R-
'dam Zuid 75—77, Weert-Leiden 72-90,
Leiden-Den Bosch (woensdag ge
speeld) 79-62.
Leiden 10-16 Weert 10-8
Den Bosch 10-14 Den Helder 7-6
Groningen 10-14 Amsterdam 9-6
Haaksbergen 10-12 Rotterdam 8-4
Delft 8-10 Haarlem 10-0
Pokai-S Shoeters 84-86, ASVU-L.
Lions 66—67, AMVJ A'dam-Ymir
76-63, Akrides-Greyhounds 78-79,
BOB-Rowic 93-94, Goba-Wyba
86-83, Hertogball-L. Trotters 65-81,
BI. Eagles-JRC Boxtel 97-77.
DAMES
Eredivisie
BOB-Amstelveen 42-70, J. Jumpers
Voorne 84-72, Voorburg-The Stars
66-60, Den Bosch-AMVJ A'dam
68-41, Landlust-R'dam Zuid 54-61.
Rayon West
Heren le klasse:
Silvertown—Lions—OSG 100-73, Ju-
ventus-Jumpers 66-98, Binnenlan-
d-Achilles 65-96,AMVJ-Green
Eagles 88-90, Leiderdorp-Voorburg
63-64.
Heren 2e klasse:
Blue Drakes—Zoebas 66—96, Luba—-
Charlois 76-88, Alexandria-Midland
74-80, Rowic-BVO 49-94, Red Stars—
Lakers 66-170..
Dames le klasse
Argus-OSG 64-51, Juventus-Dunc-
kers 56—60, Binnenland—LUSV 39—74,
AMVJ-Rotterdam Zuid 62-76, Devel
Devils—Voorburg 28—44.
Dames 2e klasse:
Goba-BVO 61-65, Argon-Jumpers
36-52, OSM—Silvertown Lions 30-72.
Jongens junioren le klasse:
Argus-Lokomotief 112-88, Springers
Rowic 74-87, MSV-Cangeroes 112-86,
DAS-BOB 79-85, Leiderdorp-Gras
shoppers 81-46.
Jongens junioren 2e klasse:
Oegstgeest-Leerdam 96-32, Green
Eagles—Charlois 83-72, Bourgondië—
Voorburg 129—63.
DAMES
2E DIVISIE D:
VZV - AMC/NUoc 2 11-10, Wyk aan Zee -
Bato 10-6, Jonk Cars/Vido - Odin 12-8,
OASE - Slotervaart 8-10, Attila - Aals
meer 11-12.
3e divisie G:
V.d. Voort/Quintus - MMO 8-9, De Hol-
landiaan - Schipluiden 8-11, HVOS -
HEC 8-13, UVG - Velo 10-13, Westlandia
- Snelwiek 8-7.
HEREN
3e divisie G:
EHC - DWS 13-18, De Hollandiaan -
Rynstreek 15-20, AHC 28 - Atomium 61
13-17, UVG - Satumus 19-13, Westlandia
- Duyv.W./Hellas 17-21.
HEREN
Hoofdklasse
HDM - Bloemendaal 2—2, Amsterdam
- MEP 7-0, Laren - Tilburg 1-0,
Kampong - Oranje Zwart 3-1, HGC -
Klein Zwitserland 2-5, Hattem - MOP
1-1.
KI. Zwits. 8—16 Bloemend. 8-6
Kampong 8—14 HDM 8-6
Amsterdam 8-13 MEP 8-5
HGC 8-11 Tilburg 8-4
Laren 8—7 Hattem 8-4
Oranje Zw. 8-6 MOP 8-4
Overgangsklasse B
HTCC - Leonidas 1-1, EMHC - Lei
den 0-1, DKS - Schaerweijde 4-2,
Rotterdam - Venlo 1-1, Were Di -
Gron. Studs 1-2, Gooische - Breda
Rotterdam 9—10 Gron. St. 8-8
Were Di 8-9 - HTCC 8-7
Venlo 8-9 Leonidas 7-3
Gooische 8—9 EMHC 8—1
Eerste klasse A
AMHC '65 - Forward 4-1, Kieviten -
Forescate 5—1, Push - DSHC 2-0, Ring
Pass - Asvion 2-0, Zoetermeer -
Forward
Kieviten
DSHC
Push
Forescate
8-11 Groen Geel 8-6
7-10 AMHC '65 8-6
8-10 Asvion 8-5
9-10 Zoetermeer 8-1
Roomburg 7—11 Badhoeved. 6—5
Cartouche 6-10 Krimpen 6-5
Bennebroek 7-8 VCL 6-5
Rijswijk 6—7 Te Werve
Rood Wit
7-7
DAMES
Eerste klasse A
Breda - Leiden 1—3, Sch'weijde - Spi
rit 1-2, Tilburg - Leonidas 3-0, Ring
Pass - Craeyenhout 1-0, Victoria -
Rotterdam 0-0.
Rotterdam 9—14 Victoria
Tilburg 8-12 Breda
Spirit 8-10 Craeyenh.
Ring Pass 8-9 Leonidas 7-5
Leiden 8-8 Sch'weijde 8-4
8-6
BOKSEN - De Amerikaan Marvin
Hagler heeft zaterdagavond zijn
titel als wereldkampioen in het
middengewicht (van beide orga
nisaties) behouden. In San Remo
won hij van uitdager Tulgencio
Obelmejias door k.o. in de vyfde
ronde.
BOKSEN - De Brit Pat Cowdell is
Europees kampioen in het veder
gewicht gebleven door in Zurich
te
de
Zwitserse uitdager Joseph Iten.