Dames Gemirii verbazen Foreholte haalt nit 1 0 T "Verloren, maar ook gewonnen" Scylla: nu nog zege op De Veluwe. Leiden en Noordwijk op dreef OASE in slotfase ten onder Verlies Katwijkse dammers Van As haalt het niet Sport LEIDEN De hockeyteams van Leiden en Noordwijk hadden gisteren met overwinningen bij zowel de dames als de heren een goede dag. Forcscate leed ne derlagen in zijn uitwedstrijden en Roomburg was succesvol met winst bij de heren en de puntendeling van de dames. De Alectodames wonnen overtui gend, terwijl de heren het on derspit delfden in Alphen. HEREN EMHC - Leiden 0-1 Het mooie aanvalsspel van Leiden kwam niet uit de verf op het hob belige veld in Eindhoven. De in alle linies beter optredende be zoekers scoorden het enige doel punt in de vierentwintigste mi nuut door rechterspits Martijn de Kempenaer na een dieptepass van Wouter Eikenhout. Mede door het goed ingrijpen van doel man Tom v.d. Meer en het uitste kend werken van Edwin Dekker pakte Leiden, dat uit de laatste vier wedstrijden zeven punten vergaarde, de overwinning. De Kieviten - Forescate 5-1 Deze streekontmoeting ontaardde na rust in zoveel onregelmatighe den dat de scheidsrechters de or de probeerden te handhaven door drie spelers van Kieviten en twee van Forescate tijdelijk uit het veld te sturen. Forescate kwam na het openingsdoelpunt van Kieviten nog wel op 1-1 door Nol v.d. Steen maar zag zich op achterstand gezet door twee strafballen en een strafcome- r(41) en kon ook het vijfde Was- senaarse doelpunt niet voorko- VCL - Roomburg 1-4 De met een stick op zijn neus ge slagen Frank Montanus liet zich na tien minuten niet vervangen en sloeg even later snoeihard 0-1 voor Roomburg. Halverwe ge de eerste helft kwam VCL op 1 1 na slecht uitverdedigen van de Leidcnaars. Na de rust bleef Roomburg hoog tempo draaien en kwam op 1-3 gescoord uit strafcorners van Cees Wendt. De misleidende actie van Jurjen van Aken was de VCL-goalie te veel wat 1—4 betekende. Alphen - Alecto 3-1 Alecto pakte na tien minuten de voorsprong door Marco Koeken via een strafbal en hield die 0—1 voorsprong tot de rust. Alphen, dat na rust sterker speelde be nutte de tweede strafbal en kwam op 1-1. Nonchalant hoc key van de Leiderdorpers was de oorzaak van de 3-1 nederlaag te gen de Alphenaren die dat be werkstelligden door twee veld- doelpunten. Noordwijk - Evergreen 1-0 Het lichte overwicht van Noord wijk op Evergreen kreeg na een kwartier in de tweede helft ge stalte door een dubieuze strafbal (het opzettelijk hoog uittrappen van de Evergreen-keeper werd betwist) benut door Paul Brou wer: 1-0. Het is ondanks het he vige offensief van Evergreen in de laatste tien minuten bij deze stand gebleven. DAMES Breda - Leiden 1-3 De twee uit strafcorners gescoorde treffers van Alexandra Rooyaards waren de basis voor de overwinning van Leiden. De ruststand was 1—1 maar de Lei- den-hockeysters waren na de pauze sterker dan Breda en za gen hun inspanningen beloond met de 1-3 overwinning waar van Anne Meily de derde LMHC- treffer voor haar rekening nam. Groen Geel - Forescate 1-0 Het in de tweede klasse B ruim op kop staande Forescate leed zijn eerste nederlaag van het seizoen tegen Groen Geel, dat nu op de derde plaats staat. Dit gebeurde zes minuten voor het eindsignaal met een schot van de rand van de cirkel. Voordien werden aan bei de zijden strafpushes gestopt door de respectievelijke keep- sters. Rijswijk - Roomburg 2-2 Ariene Rietveld opende de score voor Roomburg door een op rechts ingezette aanval af te ma ken. Rijswijk kwam op 1-1 door een strafcorner, die onhoudbaar was voor de overigens goed spe lende Brenda de Jager. Direct daarna scoorde Wivien Kuypers 2-1 voor de Leidsen. De gevaar lijke Rijswijkse strafcorner bracht de thuisploeg wederom naast Roomburg. Alecto Rapid 3-0 De Alecto-hockeysters behaalden een soepele overwinning op Ra pid dat zich geplaatst zag tegen een tactisch sterke tegenstander. Correlien van Buren maakte 1-0 wat ook de ruststand werd, Iris Zwollo daarna 2-0 en een kwar tier voor tijd maakte Patricia van Stekelenburg 3-0. Noordwijk - Scheybceck 4-1 Het felle offensief van Noordwijk op Scheybceck leverde na negen minuten drie doelpunten op. Linkerspits Jacqueline de Groot was de eerste die doel trof: 1—0. Nicole Brouwer verzilverde een strafpush en Jacqueline de Groot maakte 3-0 met nog een velddoelpunt. Het tegendoel punt viel halverwege het tweede part. Het Noordwijks overwicht werd benadrukt met nog een treffer van Monique Tenholter. MAANDAG 1 NOVEMBER 1982 Leython sterkste in volleybalderby met Donar LEIDEN - De dames van Gemini blijven verbazen in de volley balcompetitie. Team 1 en 2 slo ten hun wedstrijden in het afge lopen weekeinde winnend af. Gemini 1 versloeg Broleco ter wijl de reserves de baas bleven over MVC. Bij de heren ging de meeste belangstelling uit naar de derby Donar-Leython. LUSV leed een duidelijke 3-1 ne derlaag bij Lekkerkerk. Van de zijde van de studenten was het erg matig. Niettemin kreeg de Leidse ploeg in de derde set nog uitzicht op de winst, maar de ploeg stortte bij 14-13 ineen. De weer teruggekeerde Rob van de Bosch speelde een goede partij. De heren van Gemini acteerden povertjes bij Armixtos. Door het lage tempo kon het publiek nau welijks warm worden van de par tij. Ondanks het matige spel trokken de Voorschotenaren aan het langste eind: 9-15, 9-15,15-11, 11-15. De damesploeg van Gemini keek in de eerste set aanvankelijk te gen een 4-10 achterstand aan. Die stand inspireerde Gemini tot be tere daden want de set werd als nog in winst omgezet. Mede dankzij zwak spel van opponent Broleco kon Gemini een overtui gende 3-0 op het wedstrijdformu lier noteren. Bij de Voorschotense reserves was het in de beginfase ook armoe troef. Na het 4-15 setverlies draai de Gemini de rollen echter om. MVC had de grootste moeite om de bal geplaatst aan het net te krijgen. Gemini deed wat het wilde en noteerde uiteindelijk een verdiende 3-1 overwinning. Dankzij de zege versterkte Gemi ni de koppositie. NOVO moest tegen Tornado eerst warmdraaien. Na het stroeve be gin raakte de Noordwijkse ploeg ingespeeld en Finishte bij 15-13. Nadien was Tornado een gesla gen formatie. Met veelal glanzen de aanvallende acties kreeg de opponent alle hoeken van de hal te 2 3-0. In de promotieklas heren was de derby Leython-Donar alleszins het aankijken waard. Hoewel Donar vooraf goede hoop had op een zege, kwam Leython als win naar uit de stadsbotsing tevoor schijn. In de eerste set ging Do- nar nog goed van start. Met ver rassend snelle combinaties werd Leython naar een 15-6 nederlaag gespeeld. Daarmee had Donar al le kruit blijkbaar verschoten, want nadien was het Leython wat de klok sloeg. Wel bleef Do- nar in de tweede set tot 10-10 bij, maar Leython bleek over de langste adem te beschikken. Zo ook in de overige twee sets: 3-1. Bij Leython speelden Wim Hen- driksen en Bart Boudewijnse een opvallende rol. Bij Donar Kees de Bock en Wout van het Veer. Leython neemt nu met DAC de koppositie in, terwijl Donar op de laatste plaats is be land. DAC speelde een van z'n zwakste wedstrijden van het seizoen. Te gen Gemini 2 boekte de ploeg weliswaar een 3-0 overwinning, maar het vertoonde spel was al lerminst overtuigend. Deze wed strijd krijgt wellicht nog een staartje. Bij 3-5 in de derde set floot de tweede arbiter voor een time-out terwijl de hoofdscheids- rechter al voor een nieuwe op slag had gefloten. Er werd nu in strijd met de reglementen een dubbelfout gegeven. Er mag geen spelonderbreking plaats vinden. Gemini tekende protest Bij Jupiter-NOVO kwam de eerste scheidsrechter niet opdagen. Omdat de tweede arbiter een te lage code had (en daarom niet op de stoel mocht plaatsnemen) werd de hoofdarbiter tussen de toeschouwers gezocht. Zij was blijkbaar niet geconcentreerd en floot nogal warrig. NOVO trok zich er niks van aan en walste Bij de dames kwam DAC en niet aan te pas bij Jupiter: 0-3. De normaliter veelvuldig scorende aanval kwam er ditmaal niet aan te pas. Skania was geen partij voor LUSV. In drie kwartier wa ren de Leidse studentes klaar: 0- 3. Wilma Pieterse was ongrijp baar voor de Delftse defensie. Gemini trok de goede lijn van vo rige week niet door en leed ver lies tegen VELO: 0-3. WW no teerde tegen RW een gemakke lijke overwinning, ofschoon de cijfers dit niet uitdrukken: 3-1. GER RENES LEIDEN - In de handbalcompeti tie won het eerste damesteam van Plantenhoek Foreholte met 18—10 overtuigend van BDC uit Soest. De Voorhouters behaal den hiermee hun eerste wed- strijdpunten. HVS verloor in Voorburg van Hellas 2. De teams legden een mooie wedstrijd op de mat. Met 14-11 trok Hellas aan het langste eind. Ank van der Bosch was bij HVS sinds lange tijd weer goed op schot. OASE kwam tegen Slotervaart net te kort voor een overwinning. Na een snelle en aantrekkelijke wedstrijd ging OASE in de eind fase ten onder. Eindstand 10-8. MMO won met krappe cijfers (8—9) van Quintus 2. De heren van Olga Saturnus wonnen giste ren thuis in de Vijf Mei-hal van Zeeburg. In de eindfase leek de overwinning toch nog naar de Amsterdammers te gaan, hoewel Saturnus voordurend een voor sprong had: 17-15. De jeugd die bij Foreholte dit sei zoen in het eerste team is ge haald lijkt uiteindelijk toch op toeren te komen. Gisteren tegen BDC hielpen bijna alle veld- speelsters mee aan de doelpun- tenproduktie. Debutant BDC uit Soest in de eerste divisie leek een tegenstander van formaat. Toch bleek al snel dat "Les Ver tes" geen moeite hadden om de ze dames hun spel op te leggen. HVS trad gisteren op tegen het, voor een deel uit Jong Oranje be staande Haagse Hellas 2. Het werd een wedstrijd waarin beide teams elkaar lieten spelen. Dat wil zeggen zonder overdreven hard op te treden. Deze faire wedstrijd liet het publiek dan ook regelmatig schitterende spelmomenten zien. Gerust werd met 7-6, in het voordeel van Hel las. Bij de stand 8-7 maakte Hel las zich echter los van HVS, en sloeg een gat naar 11—7. Daarna ging het weer gelijk op. Maar Hellas haalde de twee punten binnen via de eindstand 14-11. Opvallende speelsters waren Sandra Reinders van Hellas. De ze oud-international stopte twee extra strafworpen op rij. Voor HVS kon Ank van der Bosch weer als vanouds poeieren. Zij scoorde maar liefst vijf maal. OASE ontmoette een open verde diging in Amsterdam. Sloter vaart speelde bijna voortdurend een 3-2-1-verdediging. Dat doet een aanslag op de konditie van die verdedigers, maar brengt de aanvalsters, als die van OASE in grote problemen. Na met 2—5 voor te hebben gestaan ging OA SE met 4—5 voorsprong de kleedkamers in. Na rust scoorde Slotervaart vier doelpunten op rij. OASE kon toch gelijk trek ken (8—8). Een spetter van Lidia van der Poel werd door de paal gekeerd, terwijl Slotervaart op gelukkige wijze wel het net vond. In deze laatste minuten werd de eindstand op 10-8 be paald. MMO speelde in Kwints- heul tegen Quintus 2. Hoewel de dames uit Hoogmade wonnen, 8—9, was de wedstrijd op zich een matte vertoning. Vooral in de tweede helft (er was met 3—7 gerust) bleek MMO niet in staat om doelpunten te maken. Mis schien is deze krappe overwin ning te wijten aan vormverlies. Op afdelingsniveau hoefde HW niet op te treden, Saturnus sleep te in het harde treffen tegen Ver- burch 3 een gelijk spel, 4-4 uit het vuur. Mago Kouwenberg ver vulde een actieve rol bij de Leid se dames. Northa speelde uit te gen Foreholte 2. In deze stevige streekderby speelde keepster Ria Duyvenvoorde een opvallen de rol. Hoewel beide partijen goed speelden, kwam Northa tot een betere score. Rust 2-8, eind 10-16. Heren Saturnus kwam gisteren goed los tegen Zeeburg. Na 14-9 ging Slotervaart uit een ander vaatje tappen. Van de kant werd aangemoedigd om paniekerig te schieten. Dat bleek olie op het vuur van de onoverzichtelijkheid van de wedstrijd. Slotervaart profiteerde, en kwam terug op 14-13 en 16-15. In de laatste mi nuut maakte Saturnus 17-15 waardoor de overwinning toch nog een feit werd. Wim van Leeuwen en Rob Spiekerman (keeper) vertolkten een hoofdrol bij de Leidenaars. HW won uit tegen Olga Saturnus 2 met 12-12. Het is voor de heren van Foreholte niet mogelijk om een wedstrijd regelmatig te spelen. Ook gisteren tegen Hermes 3 ga ven zij ruime 3-5 en 6-10 voor sprong uit handen door lakoniek spel. Uiteindelijk werd toch ge wonnen met 13-15. Rijnsoever vindt langzamerhand weer zijn zelfvertrouwen in deze zaalcom petitie. Gisteren domineerden de Katwijkers over Quintus 3: 18—13. Olympia gaf een 3-6 voorsprong uit handen tegen EDH 2. In Leidschendam kwa men de teams 10—10 gelijkspel overeen. OASE won van Plan tenhoek Foreholte 2 met 17-10. PETER WAALWIJK. Lichtgewicht Johan Laterveer laadt zich op voor zijn eerste poging bij het kniebuigen. Voor het geval dat e mis mocht gaan staat er van achteren hulp klaar. LEIDEN - De Katwijkse dam mers presteren in de landelij ke eerste klasse matig. Nu werd tegen koploper DIO- Den Haag een duidelijke ne derlaag geleden. Joop Bur gerhout en Cees Binnenkade zorgde^h voor de enige Kat wijkse punten. De ploeg be zet nu met drie winstpunten uit zes wedstrijden een acht ste plaats op de ranglijst. In de LDDB hoofdklasse kwa men de reserves van KDC te gen LDC uit Leiderdorp dui delijk tekort. De Katwijkers konden slechts vier remises mee naar huis nemen: Jan sen, Oostergo, Huisman en Lindemans. Het onderaan de ranglijst bungelende LDG 2 kon niet winnen van OGB, hoewel winstkansen zeker aanwezig zijn geweest: 7-9 voor OGB. Het wisselvallige Lisse schreef weer eens een grote overwinning in de boe ken. Uiteindelijk moest op ponent ADC met een 11-5 ne derlaag genoegen nemen. Het op kop gaande RDC 2 kreeg gevoelig klop van HDC. Een ruime 7-3 voor sprong ging uiteindelijk nog verloren. De Rijsburgers le den daarmee hun eerste ne derlaag. Ook de 'collega's' van het derde team kwamen zonder winst thuis. De gast heren van Kijk-Uit-Zegveld trokken met een 10-6 over winning aan het langste eind. Stand nat. eerste klasse: 1.DI O6-10 2. Alblasserdam6-10 3.TDV .6- 8 4. Excelsior 6- 8 5. Constant6— 6 6. DDV 6- 6 7. Philips6— 5 8. KDCKatwijk6— 3 9. Ons Genoegen (U)6- 3 10. Uithoorn 6- 0 Stand LDDB hoofdklasse: 1. RDC 24-6 2 LDC4-6 3. Ljsse5-6 4. KDC 24-5 5.0GB 3-4 6. HDC 4-4 7. Kijk Uit4-4 8. ADC4-3 9. LDG 2...4-2 10. RDC 34-0 LEIDEN - Verloren, maar toch ook een beetje gewonnen. Dat was de stemming bij de power- lifters van "de Spartaan", na af loop van het drukbezochte com- petitietreffen tegen de Amster damse powerliftclub Van Eek. Was Johan Hoekstra niet ge blesseerd uitgevallen, dan wa ren de Leidenaars dichtbij de zege gekomen. Bovendien ver beterden drie man hun persoon lijke record. De nederlaag lag nu erg duidelijk vast: 2874,5 kg voor Van Eek te genover 2572,5 kg voor de Spar taan. Zelfs rekening houdend TIRGOVISTE (ANP) - Bij de Europese jeugdkampioenschappen judo in de Roemeense plaats Tirgoviste heeft Rob Henneveld zaterdag de zilve ren medaille behaald in de klasse tot 71 kg. De negentienjarige judoka uit Maassluis versloeg achtereenvolgens de Engelsman Sorley, de Ita liaan Sulli en de Joegoslaaf Simonovic. In de Finale hield hij de volle zeven minuten stand tegen Nakani uit de Sowjet-Unie. Hij verloor uit eindelijk op Yuko. De twee Nederlandse judoka's die gisteren op de mat verschenen, Lau rens van As en Jeroen Alderding, haalden de Finale niet. De in de klasse tot 60 kilogram uitkomende Van As verloor in de herkansing van de Roemeen Lazar met een sterke armklem. Alderding, die in de categorie tot 65 kilogram startte, ging ten onder tegen de Pool Kolodziejski. met de omrekeningsfactor, die in het voordeel van de in totaal iets lichtere Leidenaars werkte, was dat een afgetekend verlies. Zou Johan Hoekstra zaterdag echter zijn normale resultaten hebben neergezet, dan was het kantje boord geworden. Meteen bij het kniebuigen werd al dui delijk dat Hoekstra's heup-bles sure hem teveel parten zou gaan spelen, de omhooggetorste 190 kilogram lag een stuk onder zijn normale kunnen. Bij het bank- drukken ging het vervolgens nog goed, maar tijdens het deadliften bleek dat het niet verantwoord was om door te gaan. Zonder nog een score neer te zetten diende Hoekstra op te geven, iets was een hoop punten kostte. De nederlaag van het Leidse vijftal stond daarmee vast. a Met de anderen ging het echter goed in het clubhonk aan de Groenesteeg. Nieuwkomer Jo han Laterveer was niet ontevre- LEIDEN - Zonder enige preten ties gingen de heren van Scylla de competitie '82-'83 in. Hoewel de ploeg met de komst van Vlieg, Lingen en Swier aanmer kelijk was versterkt, werd de schijnwerper bepaald niet op de titel gericht. Eerder naar bene den. Niet degraderen was de slo gan, die in de Catarijnestaat werd geslaakt. Leuk en aardig allemaal. De buikspieren van coach Theo Bakker zijn inmiddels aardig overbelast geraakt van het lachen, nu zowat de gehele top van Nederland in de Leidse val is gelopen. Na de eerste op doffer thuis tegen De Veluwe, i de Scylla louter overwinningen. Zater dagavond werd Nikon Valkenswaard zonder punten heengezonden. Dat overkwam ook de dames van Toren- stad. Momenteel topploeg in de hoogste divisie, maar door de Leidse vrouwenaf deling volledig gedcklasseerd. Dankzij een excellerende Stephine van Gennip werden twee belangrijke punten aan het totaal toegevoegd: 6-2. De damesploeg van Avanti profiteerde van de misstap van Torenstad en kwam na de zege op Koningslust op gelijke hoogte. Met de herenafdeling van de Hazerswoudse tafeltennisclub gaat het heel wat minder. Het Hooge Huys mepte het Avanti-drietal uit de zaal, waarin alleen Bettine Vriese- koop en Peter de Groot (beiden versloe gen Bert van Ham) tot winst kwamen. "Maar we hebben ons toch al bij de degra datie neergelegd", verklaarde Bettine Vriesekoop de lage rangliistpositie. "Ik heb geen zin om elke week op de toppen van m'n tenen te lopen. De andere twee jongens zouden dan voor de punten moe ten zorgen, maar dat is momenteel teveel gevraagd voor hen. Daarom is het beter dat we het een afdeling lager proberen". Bij Scylla klonken er zaterdagavond heel wat vrolijker noten uit de speakers. Daar was het na de dubbele zege een gezellige boel. Sjoerd Meyer bracht de stemming er rond half zeven al aardig in door Erik Winnubst koelbloedig terug te wijzen. Swier en Vlieg voerden ten koste van Van Gasteren en Gootzen de score naar 3-0 op. Nadat Patrick Swier dankzij Winnubst het vierde winstpunt binnensleepte, leek de zege een kwestie van minuten. Goot zen bracht de spanning via een zege op Meyer terug, maar Vlieg en het Leidse dubbel Vlieg/Meyer loodsten Scylla in de kampioenshaven. Waar wellicht geen plaats voor de Leidse boot was geweest. als bij Valkenswaard Bob Potton had meegespeeld. Door een enkelblessure bleef hij aan de kant en kan Scylla via een zege op de gebroeders Van Spanje zater dag een serieuze gooi doen naar de titel. Voor de dames gaat dat verhaal wellicht na de winterpauze op, als Sandra de Kruiff dan van de partij is. Zonder haar verkeert haar ploeg momenteel nog in degradatie nood. Een foutje, zo werd zaterdagavond duidelijk. Zonder De Kruiff heeft Scylla nog genoeg kwaliteiten om boven in de damescompetitie mee te draaien. Met na me Stephine van Gennip toonde aan in grootse vorm te zijn. Mede oranje-klant Miriam Kloppenburg bijvoorbeeld werd door de Leidse met machtsvertoon aan de kant geschoven. Sophia Vaalburg zorgde voor twee nul den met zijn debuut, al moest hij het nog wel afleggen tegen de Amsterdamse vlieggewicht Viallo. Sam Holswilder mag zich in zijn categorie weer Ne derlandse-recordhouder knie buigen noemen, al zal hij die eer wel moeten delen. Met de 290 kg kwam Holswilder immers tot een evenaring van dit record, de poging om 300 te halen misluk te. Dankzij het deadliffen (van 265 naar 280 kg) ging Holswil der er in totaal met 20 kg op vooruit. Wel diende ook hij het onderspit te delven tegen zijn indirecte opponent, de 112 kg zware Van Eek. "De kloof met het bankdrukken (125 tegen 180 kg) was te groot om met de an dere twee onderdelen goed te kunnen maken", aldus Holswil der. Sjaak van de Wijngaard schroefde zijn recordtotaal met 40 kg om hoog: "Het is jammer dat ik maar van die korte rustpauzes kreeg (veroorzaakt door het feit dat niemand anders met het ge reedstaande gewicht een poging hoefde te wagen), anders had er nog meer ingezeten". Een euvel waarmee ook Holswilder had te kampen. De meeste progressie boekte Jan de Graaf. Hij voegde maar liefst 60 kg aan zijn record toe. Met name met het bank drukken (120 kg) maakte de 73 kg zware Leidenaar een fikse jump. Het beste resultaat geke ken naar de omrekeningsfactor was bij de Leidenaars nog altijd voor Sam Holswilder met een score van 399 punten, tweede man werd runner-up Jan de Graaf met 356 punten. Al met al kijken de Leidenaars al vol spanning naar de revanche in Amsterdam uit. "Dan gaan we echt winnen" is de eenslui dende opinie. Eerst ontmoet de Spartaan op 20 november in ei gen huis echter de ploeg "Lüter" uit Zevenaar. Een zware tegen stander, want dit team heeft het vijftal van Van Eek al eenmaal klop gegeven. RUUD DOBBELAAR

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 16