Noordwij k toont twee gezichten ©ommelsdi fils Quick Boys laat kansen liggen RCL blijft kwetsbaar RB flitst langs gehavend PPSC 3 Hattrick Hensbergen Spirit FC Lisse: balans in evenwicht DROMMELS LEKKER Ter Leede onderuit MAANDAG 1 NOVEMBER 1982 Sport SPIJKENISSE - Kansen mis sen komt bij de allerbesten voor. Quick Boys maakte het zaterdag in Spijkenisse echter wel erg bont. Oppo nent Spijkenisse wist met de sporadische mogelijkheden op zijn beurt wel raad. De op het oog zo onlogische uitslag werd er alsnog begrijpelijk mee: 3-1 winst voor de thuis club. Vanwege de doorgevoerde ver jonging (oudgedienden Hok- ke en Barendrecht deden een stapje terug) gooit Spijkenis se het in deze competitie over de boeg van een behouden aanpak. Voorzichtig schui ven met de bal op het mid denveld was daarom in het eerste kwartier troef. Gedu rende die periode kon Spijke nisse de schijn ophouden dat het een solide ploeg was. Tot dat Quick Boys meende dat het t(jd was om de defensie van de tegenpartij op de proef te gaan stellen. Toen bleek de achterhoede van de thuisploeg te rammelen, wist het middenveld geen raad met de bal, terwijl de voor hoede er automatisch werk loos bijliep. De combinaties van de Katwijkers sneden als zoete koek door de defensie van de Rijnmond-bewoners heen. In de 15de minuut beet Huug Aandewiel, in vrije positie ge komen op aangeven van Frank van der Kleij, met het missen de spits af: hoog over Dit vormde de inleiding tot het eerste bedrijf uit het kan senfestival der Katwijkers. De uiterst beweeglijke disci pelen van Berry Janse voel den elkaar in de combinatie goed aan en creëerden kans op kans. Het maken van doel punten bleek een ander hoofdstuk te zijn. Martin van der Plas liet in de 20ste mi nuut zien hoe het niet moet. De spits heeft na de voorbije vang van een haringtonnetje gekregen, waarmee zijn scherpte navenant is terugge lopen. Met de voet aan de bal gaat er weliswaar nog steeds dreiging van de voormalige goaltjesdief uit, maar daar houdt het wel mee op. Van der Plas kreeg op twee meter van het doel de bal netjes in de voeten gespeeld, maar tot zijn eigen wanhoop slaagde hij erin het leder alsnog over het doel te jagen. Even later volgden Aandewiel, Rienks en tot tweemaal toe Van Rooijen zijn voorbeeld. Naarmate de tijd vorderde be gon aanvoerder Freek Rienks, een vitale schakel in de opbouw, onzuiverder met zijn passes te worden. Voor het overige liet Quick Boys zich door de tegenslag echter niet van de wijs brengen. Een treffer kon immers niet uit blijven. Die goal bleef inder daad niet uit, maar viel wel aan de andere kant. Een we gens duwen afgekeurd doel punt van Trouw fungeerde als waarschuwing. In de 40s- te minuut ging het mis. Spij- kenisse-aaanvaller Van de Reep nam de bal uit de vlucht aan, draaide weg van zijn bewaker Teun van der Plas en plaatste een uiterst fraaie volley over de te ver voor zijn doel staande Theo Guyt (weer hersteld van het "Schep-avontuur") in het net: 1-0. Tijd om deze tegen valler te verwerken kregen de Zeekan te rs nauwelijks. Vlak na de rust kwam Van de Reep dichtbij een nieuwe treffer. De vleugelspits treu zelde te lang, maar zag Van Rij vrijstaan, die een tackle van Rienks handig ontweek en de 2-0 langs de niet kanslo ze Gujyt binnenschoof. Die 2-0 was voor Quick Boys het sein om aan het tweede bedrijf van het festival te be ginnen. De Katwijkse voor hoede had het vizier nu meer op scherp staan, maar dit maal eiste doelman Veenman een hoofdrol voor zich op. De goalie redde schitterend op inzetten van Jonker en Gert OuwerslooL Toen Kees van Rooijen de bal in de 55ste mi nuut op de wreef nam was er ook voor Veenman geen hou den aan: 2-1. Onverdroten gingen de Katwgkers door. met Jaap van Duyn al snel als extra aanvaller voor libero Anne OuwerslooL Na een paar nieuwe safes van Ver boom ging de Spgkenisse deur na de 65ste minuut op slot In de slotfase werd het weer leuk. Met Jaap van Beele voor Teun van der Plas gooi de de Janse-brigade alles op de aanval. Voor het eerst werd nu ook Spijkenisse m de counter echt gevaarlijk. Van Beele liet zich vijf minu ten voor tijd verschalken door Trouw, waarna invaller Vlekke het duel besliste: 3-1 RUUD DOBBELAAR NOORDWIJK - De verjongings kuur van trainer Piet Buter re sulteerde tegen Nieuw Lekker- land (3—1) in precies de twee ge zichten, die zo'n ingreep op kun nen werpen. Aanvallende smul partijen doorspekt met verdedi gende misbaksels leverden een zeer aantrekkelijke eerste helft op en een onrustige, rommelige tweede. Beide ploegen vertrokken in de zelfde formatie, een 4-4-2 op stelling, maar hoe verschillend was de uitvoering. De bezoekers van trainer Ton de Hoop zochten hun heil in drie loopvaardige middenvelders aangevuld met spelmaker Arie van der Ham als een soort hangende linkerspits, waarbij het gevaar in aanvallend opzicht moest komen van de erg balvaardige rechterspits Cees de Bruin en waarbij de sluwe Kees Koudstaal practisch onzichtbaar werd gemaakt door een attente Siem van Beveren. De thuisclub startte op papier eveneens met twee spitsen, maar al te dikwijls werden dat er in de eerste helft liefst zes De combinaties ver liepen in een vreselijk hoog tem po, zodat er dusdanig veel gaten in de afweer van Nieuw Lekker- land vielen, dat de aanvallend in gestelde middenvelders van Noord wijk er wel in moesten duiken. De verdediging van de gasten wan kelde dan ook gedurende de ge hele eerste rondgang en voor naamste schuldige hieraan was Gert Jan Bakker. De spits van de roodwitten toonde zich niet al leen uiterst balvaardig, maar ook zeer ijverig en beweeglijk, zodat vooral hij verantwoordelijk was voor de ontstane ruimte voor doelman Jan de Vos. Na onge veer twintig minuten spelen vond Noordwijks tweede spits René Hensbergen het noodzake lijk om aan een periode van twaalf minuten te beginnen, waarin hij een onvervalste hat trick scoorde en de strijd defini tief besliste. Eerst kogelde hij de bal achter Jan de Vos, na het leer op maat te hebben gekregen van Gert Jan Bakker, die hier een schitterende solo od links aan vooraf had la- Debuut Paul van der Blom RIJNSBURG - Tevreden keek Paul van der Blom terug op z'n debuut in de hoofdmacht van Rijnsburgse Boys. Toen Rob Gillissen twintig minuten voor tijd opponent PPSC op 2-0 afstand schoot oordeelde trainer Arie Lagendijk de marge veilig genoeg om te wisselen en haalde Wim Driebergen naar de kant ten gunste van de Hong Kong-ganger. Twaalfhonderd toeschouwers waren vervolgens getuige hoe deze eerst broer Marcel van het veld mocht dragen om tenslotte uit een vrije trap de eindstand op 4-0 te bepalen. ♦Gert Jan Bakker dreigt Balvaardig, ijverig, beweeglijk schiep hij veel ruimte i aanval, waarvan René Hensbergen (l) mocht profiteren. ten gaan (l-U). Vijf minuten later werd John Marijt op rechts weg gestuurd, liet een prima voorzet los en toen Jan de Vos aarzelde met uitlopen kopte René Hens bergen hard in (2-0). Zes minu ten later ontstond er een giganti sche scrimmage in het straf schopgebied van Nieuw Lekker- land, de bal viel voor de voeten van weer René Hensbergen, die droog voor 3-0 zorgde. Tussen deze aanvallende bedrijven door lieten ook de bezoekers en kele mogelijkheden liggen, ont staan door de superoffensieve houding van de thuisclub. Ener zijds faalde Kees Koudstaal al leen voor doelverdediger Dick Dortmundt, anderzijds greep de aanvoerder van Noordwijk enke le malen bekwaam in. Vlak voor (Foto: Holvast). hij kansloos op een De gastheren opereerden vanaf dit M rn,n mM",a moment erg onrustig en toonden aan op zulke ogenblikken toch een tekort aan routine te bezit ten. In plaats van rustig rondspe len bleef men gejaagd de aanval zoeken, maar de combinaties lie pen allang zo soepel niet meer als in de eerste helft. Trainer Ton de Hoop voelde dit goed aan en trachtte herhaaldelijk zijn man nen naar voren te sturen. Daarbij bejegende hg verbaal onheus het leidende trio, zodat arbiter Bol len niets anders restte dan hem uit de dug out te verwijderen. Het laatste beetje pit verdween hiermee uit de strijd, zodat een terecht 3-1 eindstand werd be reikt. de rust inzet van Cees de Bruin, paal bracht redding. Aan de an dere zijde liep Timo Gerlof nog tegen een boeking op na een felle tackle jegens Suvaal en zag And- ries Wendt een schitterend doel punt afgekeurd wegens duwen De tweede helft was een stuk min der aantrekkelijk. Het enorme tempo van de eerste drie kwar tier had een zodanige conditione le aanslag gepleegd op de Noord- wijkse brigade, dat de aanvallen nu minder zuiver werden uitge voerd, hetgeen ontzettend veel balverlies tot gevolg had. Na tien minuten spelen mocht Arie van der Ham een vrije schop nemen, hij speelde Cees de Bruin aan, die hard en laag tegenscoorde (3-1). JAN VAN DUYN. Zwart Wit'28 rooft winst: 2-0 ROTTERDAM - Raakte RCL vori ge week weer met zichzelf ver trouwd door kreunend, met een diepe zucht èn een 3-2 overwin ning op NSW zich te herstellen van de magere competitie-start, zaterdagmiddag waren de rollen omgedraaid. Nu haalde Zwart Wit'28 opgelucht adem. De gere puteerde Rotterdamse spelers- verzameling van trainer Nieuw- straten roofde een 2—0 overwin ning weg, die de rust aan de Vaanweg moet doen terugkeren. Tot voor zaterdag stonden slechts twee punten op hun con to, echt veel te weinig waardoor vorige week na het vierde verlies (2-1 bij Heeijansdam) "her en der gemor opklonk", aldus ver meldde het programmablad. Geen reden tot paniek, riep men op, want de stijgende lijn was zichtbaar. Alleen, zo vroeg men zich af, "wanneer nu eindelijk geluk?" Tegen RCL, dus. Het antwoord stemde de Leiderdorpers som ber. Hun verblijf in de staart van IA werd voorlopig met een week verlengd. "Terwijl we tot nu toe in feite alleen bij Barendrecht verdiend hebben verloren", sprak Theo de Waard op de hem niet onbekende Rotterdamse grond na afloop. De Racing toon de zich daar op zijn minst gelijk waardig, maar bleek opnieuw erg kwetsbaar. Nog altijd heeft RCL moeite om het spel te ma ken, De Waard heeft geen spelers naast zich op de bank die in nij pende situaties als extraatje kun nen worden opgevoerd en daar bij voegde zich zaterdagmiddag nadrukkelijk het onbenut laten van meer en minder riante doel kansen. Zeker ten aanzien van deze factor was RCL zelf debet aan het 2-0 verlies. Probleem Waar vorig seizoen nog de balvaar digheid, die vele spelers in zowel Zwart Wit als RCL siert, garantie bood voor een technisch hoog staande en attractieve krachtme ting, daar werd zaterdagmiddag duidelijk hoezeer beide teams nu sukkelen. Het verlies van de spelverdelers is in beide kampen hard aangekomen. Frans Bou- man beëindigde bij Zwart Wit aan het slot van het vorige sei zoen zijn veldvoetbal-activitei- ten. Maar dat mocht met de komst van Rotterdamse topama- teurs als Frans Meyer (Xerxes za terdag), Peter Nipius (Xerxes zondag), Louis Jacobs (CW) en niet op de laatste plaats Arie Damsma (Neptunus) eigenlijk geen onoverkomelijk probleem zijn. Allen hebben een plaatsje in de basis bemachtigd, laatstge noemde naar het heet als de man die zijn stempel op het geheel moest drukken. En dat gaat hem moeizaam af. Er heerst weinig rust in de gelederen (Nieuwstra- ten laat nog wekelijks spelers pendelen tussen het eerste en de reserves), Damsma komt nauwe lijks in het spel voor. Hij werd voor de tweede achtereenvolgen de week in de tweede helft ge wisseld. Alle hoop is gevestigd op de aan vallers Hooyer en Nipius. Een gevaarlijk tweetal, zeker, maar met de strenge bewaking van Re né Kammenga en Hans Braat, kwam het duo slechts zelden dicht in de buurt van keeper Pe ter van der Heiden. Kammenga veroorloofde zich in de ope ningsminuten overigens al een uitstapje naar het front en vuur de via de lat over. Denkwerk LEIDEN - De verdedigers zet ten zaterdagmiddag Spiri- t-FC Lisse tweede klasse) naar hun hand. Doelpunten waren duur, maar de 1-1 einduitslag die het duel mee kreeg, daar viel niets op af te dingen. Lisse handhaafde zich daardoor in de subtop en behoudt derhalve uitzicht op een plaatsje in de eerste klas se. Maar de verschillen, zijn klein. Spirit staat een stuk la ger op de ranglijst maar heeft met een wedstrijd minder ge speeld evenveel verliespunten als de Lissenaren. Die hadden zich waarschijnlijk toch wel wat meer voorgesteld van de ontmoeting. Maar de eerste helft bleef het bij het af tasten van eikaars krachten. De ploegen combineerden ge varieerd, maar de aanvallers kwamen door bekwame de fensieve handelingen nauwe lijks gevaarlijk bij het doel van de tegenpartij. In de tweede helft ontlaadde Spirit een grootscheeps offen sief en kwam tot diverse se rieuze scori igskansen. Bas van Herk b? icht in de 65ste minuut de score open toen hij in vrije positie de bal koel on der de kansloze Nico Groene- weg doorschoof. Daarop was het de aanvallende beurt aan Lisse. De voor Rob Suttorp in gevallen Gert-Jan van der Valk joeg het tempo verder op. Kans na kans volgde, maar in het bijzonder Ruud Bröring liet zich die niet wel gevallen. Ook Van der Valk zelf had het vizier niet altijd op scherp staan. Zeven minu ten voor het einde was het uit eindelijk toch raak. Gerrit van Tol nam de bal vol op de wreef en via een verdediger caramboleerde het leer over de te ver voor zijn doel staan de Spirit-goalie tussen de pa len: 1-1. Zowel Lisse als Spirit streefde in de slotperiode het hoogste na. Verdedigend werd er meer risico genomen. Voor beide doelen ontstonden chao tische, spectaculaire situaties maar nimmer stond een aan valler op de juiste plaats om te kunnen afronden. Het spel golfde snel heen en weer, de wedstrijd leek eigen lijk pas net goed begonnen. Maar doelpunten kwamen niet meer, al beproefde men nog wel het houtwerk. Toen de balans werd opgemaakt kon een ieder vrede hebben met de 1-1. In deze afdeling won Be Fair het duel met Xerxes om de bo venste plaats. De Waddinx- veense koploper, die in dit sei zoen tot op heden nog niet hebben verloren, bleven in Rotterdam met 2-0 de baas. Theo de Waard heeft heel wat min der keus als het gaat om een ver vanger voor de uitgeschakelde Bob van Bohemen. Nu het defi nitief met de RCL-er is gedaan, hoewel hg zich volgend jaar ze ker nog een keer aan zijn knie zal laten onderzoeken, komt al het denkwerk op Dick van der Bijl neer. Je vraagt je af of het team onderhand niet meer eisen mag gaan stellen aan de als hangende spits geposteerde Ben Heems kerk. Zaterdag als altgd loerend op zijn kans maar er moeten meer mogelijkheden in hem schuilen. Een middenveldersrol zou hem beter van pas komen. De Waard weet dat, maar kan bij na niet anders. Op het midden veld had hij zaterdag Siera (in plaats van mandekker Braat), Boendermaker (in plaats van Bruna die op de bank bleef) en Van der Bijl. In die zone alsook in dd achterhoede controleerde RCL het spel. Dat de Racing het spel bepaalde, mag iets teveel van het goede worden genoemd. Heemskerk kreeg zijn c.q. dè kans acht minuten na rust, maar lifte de bal voor een leeg doel juist over, nadat Van Doeselaar met een doorkopbal een voorzet van Van Gemerden Zwart Wit-goalie Cees van der Ent reeds had ge passeerd. Twee minuten later ging Cees Ruis in de fout, Hooyer brak na zijn mistrap door en stelde Nipius eenvoudig in staat 1-0 aan te brengen. Toen kon Zwart Wit een geüefd coun terspelletje afdraaien. RCL ging naarmate de tijd vorderde meer risico's nemen en liet Van der Heiden bgna in zijn eentje de de fensieve plichten nakomen. De doelwacht was paraat, steunde zijn team met enkele glanzende reddingen. Aan de andere zijde redde Van der Ent zijn ploeg. In de 38ste mi nuut sloeg hij in een reflex een van richting veranderde vrije trap van Heemskerk van de doel lijn. Lemmens brak uit en kon door Van der Heiden slechts worden afgestopt door hem bij de benen te grijpen. Penalty, wees de laakbare leidsman Snip- pe. Van der Heiden protesteerde furieus omdat zgn charge buiten de beruchte lijnen zou zijn uitge voerd. Snippe oordeelde van niet. Van der Ent plaatste Zwart Wit via de onderkant lat op veili ge afstand: 2-0. Volgende week, tegen Vitesse Delft, dient RCL afstand te ne men. Van de staartgroep. GERARD HAVERKAMP "Je probeert natuurlijk een goed debuut te maken. En dan is het ftjn als de ploeg lekker draait, zo als vanmiddag. Bovendien speel den we vandaag 4-3-3 en dat ligt me wel. Ja, het ging lekker. En natuurlijk voor het eerst weer sa men met m'n broer voetballen!". Dat duurde overigens niet zo lang. Zonder pardon schopte doelman Spierings Marcel van der Blom uit de wedstrijd toen deze de goalie dreigde te passe ren. "Beetje vervelend ja. want ik gaf die bal te scherp aan Marcel. Maar als die keeper niet zo on wijs doet... Het valt gelukkig mee met hem. Zaterdag is-ie er weer bij". De hoofdrol op de Middelmors werd overigens opgeëist door scheidsrechter Van Driel. Niet alleen gaf hij na tien minuten RB een vrije trap cadeau waaruit Arie van Dijk, na een listig lobje van Jack Manuputty, de score kon openen, bovendien verwees hij PPSC-er De Bruijn voortijdig naar de kleedkamers. De Bruijn liep z'n tweede boeking op toen hij de bal wegtrapte na alweer een dubieuze beslissing van Van Driel. Eerder was hij opgeschre ven wegens een onschuldige overtreding op Van Dijk. Het vormde een onnodige smet op het verder zeer sportief verlopen duel. Rijnsburgse Boys ging zaterdag flitsend van start. Zowel Marcel van der Blom als Arie van Dijk verschenen alleen voor Spie rings maar zij slaagden er niet in de doelman te verschalken. De trage Schiedammers hadden het moeilijk en nadat Van Dijk zijn tweede confrontatie met de kee per wél met succes had afgeslo ten (1-0) leek het gedaan met de Pro Patria Stormvogels Combi natie. De club van trainer Arie Kurver telt amper genoeg leden om een eerste elftal op de been te brengen en zag tot overmaat van ramp spits 't Hoen twee weken terug z'n kniebanden verrekken. Overigens stond 't Hoen gewoon opgesteld... Wat de bezoekers wèl meebrachten was lengte. Het was dan ook on begrijpelijk dat RB in die eerste helft met hoge ballen voor het doel hun spitsen probeerden te bereiken Koren op de molen van PPSC natuurlijk, dat eigenlijk zonder veel moeite stand hield en zelfs via de uiterst talentvolle Ron Carli dicht bij de gelijkma ker was. Slim draaide Carli een corner ineens het doel in maar Henk van Voorbergen kwam nog juist op tijd. Wonderbaarlijk In het Rgnsburger offensief toon de Marcel van der Blom vanaf de linkervleugel te weinig initiatief. Practisch de gehele wedstrijd verschool de technisch begaafde aanvaller zich achter de boom lange Wcsterveld en slechts zel den kwam hij te voorschijn om te laten zien waartoe hg werkelgk in staat is. Zo nam hg na een half uur spelen een lage voorzet van de veelvuldig mee opkomende Wim Driebergen ineens op de slof maar wonderbaarlijk bleef de bal steken onder de voet van de verbaasde Spierings. Een kwartier na rust lanceerde hg op schitterende wijze Henk Merbis die oog in oog met de doelman echter faalde. De rebound even wel was weer voor Van der Blom doch dit keer stond de paal in de weg. Een zelfde lot was de actie ve Jan Hogewoning beschoren toen hij vanaf twintig meter hard uithaalde. In het tweede bedrijf pakte RB de zaken slimmer aan. Tien minu ten mocht PPSC nog tegenspar telen, daarna was het éénrich- tingverkeer. De combinatie werd nu wèl opgezocht waarbg Jack Manuputty de lgnen uitzette. Het resultaat bleef niet uit: een fraaie solo van Rob Gillissen werd door hemzelf op gepaste wijze afge rond (2-0) en met Paul van der Blom in de ploeg voor de moege streden Driebergen en nog slechts tien Schiedammers te genover zich, had RB nog een kwartier de gelegenheid om de krachtsverhoudingen in de score uit te drukken. De onopvallend spelende Henk Merbis tekende voor 3-0. Spijkerhard joeg hij de bal de touwen in. In de allerlaat ste minuut tenslotte schoot Paul van der Blom een vnje trap dwars door de muur de uiterste hoek in. "Die vrije trap was op rechts en dan hebben we afge sproken, die neemt iemand die links is. Hij ging er goed in", al dus de sympathieke Ocgstgecs- tenaar. Of hij er volgende week wèër bg is? "Dat is de taak van de trainer Ik zie wel. We hebben veel goede spelers, het team draait lekker. Ik zal uiteraard geen nee zeggen'" PETER VAN LEEUWEN ADVERTENTIE fèommdBdi Pils J Dat is natuurlijk Uw bier! Bier van vroeger voor vandaag. Ambachtelijk gebrouwen naar eeuwenoude traditie sinds 1744. LEIDEN - Ter Leede heeft op nieuw terrein moeten prijsgeven in de derde klasse De Sassenhei- mers gingen bg DUNO met 2-0 de boot in. De Hagenaars gevan voor rust duidelgk de toon aan Na een half uur leverde dat de openingstreffer op: 1-0. Ter Leede weerstond tot de pauze een nieuwe stormloop om na dien de touwtjes strak in handen te nemen. DUNO raakte achterin volledig van slag maar diende Ter Leede halverwege de tweede helft een zware slag toe door on verwacht 2-0 te scoren. Voor Ter Leede het sein om alles op alles te zetten. Met kunst en vliegwerk hield de Haagse defen sie het doel schoon, geholpen door het gebrek aan schotvaar digheid aan Ter Leede-zijde. Wat dat betreft werd Nico van der Fange duidelgk gemist. Doel punten bleven uit. Katwijk op tijd wakker LEIDEN - Katwgk en 's-Graven- zande hebben de punten broe derlijk gedeeld 1-1 In het West- land trok de formatie van trainer Huguenin slapend van start. In de vierde minuut keek iedereen versuft toe hoe de thuisploeg een goed geóliede aanval met 1 -0 be kroonden. Eenmaal wakker ge schrokken trok Katwgk die sco re direct recht Geen twee minu ten later bereikte Jan van Dgk Martin van der Plas. die op zgn beurt Jan van Duin in de gele genheid stelde om 1-1 aan te BnOfM Het duel verzandde spoedig. Over en weer een spaarzaam aantal kansen, die onbenut werden ge laten Ook de thee kon de geest niet inspireren. Na rust ontwik kolde zich hetzelfde spelbeeld Katwgk was dicht bü de volle winst, maar een doelpunt van Amenk van Duivenvoorde werd om onduidelgke reden afge keurd.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 15