c Begroting Zoeterwoude sluitend y Raad Voorschoten: geen kernwapenvoorstellen. Le/icfee agenda Vraagtekens bij concert Residentie Orkest Gezonde en zieke iepen worden gekapt KNOVin "meubel- overleg Hortensia onderhoudend Tsjechov staat To verlei goed I Stad en rand ZATERDAG 30 OKTOBER 198J ZOETERWOUDE - De begroting van de gemeente Zoeterwoude is voor het komend jaar sluitend. Grote bezuiningingen zijn niet nodig geweest om dit resultaat te behalen. Ook voor de komende jaren lijkt Zoeterwoude geen slechte financiële tijden tege moet te gaan. Klagen andere ge meenten nu al steen en been over de financiële-toekomst, Zoeter woude laat dit in de nieuwe be groting nog achterwege. Uiteraard was er wel een aantal fi nanciële maatregelen nodig om de begroting rond te krijgen. Of zoals het omschreven staat in de begroting. "De franje is er inmid dels, door twee ronden van be zuinigingen, vrijwel volledig uit verdwenen, maar de totale bezui nigingsoperatie is nagenoeg 'pijnloos' gebleven. Zo is het niet noodzakelijk gebleken om de dienstverlening te beperken, ta ken af te stoten of bijvoorbeeld kortingen door te berekenen". De nieuwe financiële verhoudings wet, die menig kleine gemeente in de regio geldelijke-angst aan jaagt, wordt wel genoemd in de begroting maar wordt niet gezien als een vreselijke tegenvaller. Voor Zoeterwoude zou het in voeren van deze wet een nadeel opleveren van 145.000 gulden. Dit bedrag moet in tien jaar op gebracht worden, dus extra jaar lijkse lasten van zo'n 15.000 gul den. Een vergelijking met Wasse naar: deze gemeente moet vier miljoen inleveren, een jaarlijkse last van 400.000 gulden. De gemeentelijke belastingen en tarieven, inclusief de hondenbe lasting, zijn inmiddel al vier per cent gestegen. Over de onroeren- d-goedbelasting wordt in de be groting geschreven dat deze niet omhoog hoeft het komend jaar. Opgemerkt wordt wel dat het ta rief voor de betaler niet ongewij zigd hoeft te blijven. De bedoe ling is dat de vijfjaarlijkse herta xatie die dit jaar plaatshad, vol gend jaar wordt doorberekend. Dit kan financieel gezien enige verschuivingen opleveren, maar de totale inkomsten blijft nage noeg onveranderd. Een voordeeltje voor Zoeterwoude is de achtduizendste inwoonster (uit Swetterhage) geweest. Met het behalen van dit aantal is de uitkering uit het gemeentefonds gestegen met circa 138.000 gul den. Daar staat wel tegenover dat de kosten van de sociale zorg voor de gemeente zijn toegeno men met zestig percent in ver houding met het huidige jaar. Ook de kosten van het vervoer van schoolkinderen wordt volgend jaar een zwaardere last op de be groting. Dit komt ook weer door Swetterhage, aangezien daar veel kinderen van vervoerd moe ten worden. De gemeente moet in deze kosten een deel bijdra gen. Plannen Kijkend naar de toekomst, kan ge concludeerd worden dat er in Zoeterwoude weinig grote inves teringen voor de deur staan. Het aantal 'nieuwe plannetjes' voor het komend jaar is minimaal. In de begroting wordt wel een aan tal beleidsterreinen aangegeven, zoals huisvesting en verkeer bij voorbeeld, maar van een concre te invulling hiervan is voorals nog nauwelijks sprake. Wel wordt definitief het voorlich tingsblad "Dichterbij" opgehe ven. De wekelijkse advertentie in het plaatselijk huis—aan— huisblad is volgens de gemeente voldoende en maakt het eigen blad overbodig. Regelmatig terugkerende punten als Rijksweg 11 en het fietspad bij de Nieuweweg ("een moei zaam proces van doorzetten, waarbij onze hoop op resultaat onverminderd aanwezig blijft") worden weer genoemd. Zo ook de uitbreiding van de biblio theek. De gemeente wil nu eerst meer inzicht krijgen in de te ver wachten hogere exploitatiecij- fers voordat er conclusies ge trokken kunnen worden. Problemen ook bij het buurtbu sproject, dat 15 november van start moet gaan. Werd in het verleden altijd gezegd dat er vol doende vrijwilligers waren om de zaak rijdende te houden, in de bijlage bij de begroting staat nu dat "een aanvulling op het vrij willigerskorps noodzakelijk is met betrekking tot de haalbaar heid van het project". In de toekomst is het verder de be doeling dat er gepraat gaat wor- ZOETERWOUDE - De Zoeterwoudenaren die aangesloten zijn op het kabelnet zullen binnenkort de britse commerciële zen der ITV kunnen ontvangen. Het gaat hierbij om een proefpe riode die tot eind december duurt. Na deze proeftijd peilt Ca- sema, de exploitant van het kabelnet, of er in Zoeterwoude behoefte bestaat aan een uitbreiding van het programmapak ket met zes buitenlandse zenders. De wijze waarop Casema wil onderzoeken of er in Zoeterwoude een markt is voor nog zes zenders, waarmee het totaal op twaalf komt, valt echter niet zo goed bij het CDA. Casema hanteert het principe "geen bericht is goed bericht". Met ande re woorden; abonnees die niet reageren geven hiermee blijk de zes kanalen in huis te willen krijgen. Het CDA zou de onder zoeksmethode graag omgekeerd willen zien: abonnees die de zenders wél willen moeten volgens het CDA reageren. Ook de duur van de proef vindt het CDA wat aan de korte kant. Zij bepleit een verschuiving van de afloop van het onderzoek naar februari. Vergroting van het zenderaanbod kost de Zoeterwoudse kabel kijker anderhalve gulden extra per maand. Tijdens de proef periode kan ITV gratis worden bekeken. De Zoeterwoudse ge meenteraad heeft uiteindelijk het laatste woord. De uitslag van het onderzoek zal als leidraad voor de beslissing dienen. VOORSCHOTEN - Bijna een uur discussieerde de gemeenteraad over een brief geschreven door het Voorschotense Samen werkingsverband Vredes- week waarin gevraagd werd om als gemeente raad stappen te onderne men tegen de kernbewa pening en de burgerij voorlichting te geven over deze afschuwelijke wa pens. Een overvolle publieke tribune volgde allereerst twee "inspre kers" voor de officiële raadsver gadering en daarna beet Visser (PvdA/PPR) het spits van de dis cussie af door te stellen dat grote groepen burgers ongerust zijn en de raad de plicht heeft die onge rustheid te delen en een daad te stellen. In een voorstel nodigde hij de raad uit het Samenwerkingsverband schriftelijk mee te delen dat de zorg voor de burgers inzake de veiligheid ook een zaak van de gemeenteraad is dat die zorg in concrete aktiviteiten vertaald moeten worden. Dat voorstel kreeg geen enkele steun. Aikens (D'66) benadrukte dat hij als mens alle wapens verschrik kelijk vindt, maar als raadslid staat hij machteloos wegens ge brek aan bevoegdheid. Ook WD en CDA wezen op de "begren zing" van het gemeentebestuur. CDA wilde eventueel nog wel een openbare bijeenkomst beleg gen maar dat zou moeten ge schieden door de politieke partij en en niet door de gemeenteraad. Met de toezegging dat het Sa menwerkingsverband Vredes- week de gevoerde discussies toe gestuurd krijgt, werd de brief van het Samenwerkingsverband afgedaan. Zonder hoofdelijke stemming werd grond verkocht aan Al- brecht waardoor de bouw van de Aldi-supermarkt in de School straat kan beginnen. Met de bouw van het nieuwe centrum- plan zal het ook nog niet erg vlot ten na het beschikbaar stellen van het krediet voor de definitie ve opdracht aan de architect. Het rijk wil nog steeds veel geld voor de afbraak van de oude school. Het is zo langzamerhand een goede traditie dat het Resi dentie Orkest in Leiden naast zijn gewone serie concerten een drietal avonden verzorgt die speciaal gericht zijn op jeugdige concertbezoekers. Gisteravond deed zich het merkwaardige verschijnsel voor dat twee klarinettisten op de voorgrond traden: Jan Cober, solo-klarinettist van het Residentie Orkest trad op als dirijgent vóór de pauze, Ab Vos, sinds '81 solo-klarinet tist eveneens bij het Residen tie Orkest, was solist in het Eerste klarinetconcert van Weber. Hij speelde zijn partij virtuoos en vakkundig, maar bleef wat aan de vlakke kant waardoor het melodieuze en het speel se element onvoldoende tot hun recht kwamen. Het moet voor een klarinettist van zijn kwaliteiten niet moeilijk zijn er meer uit te halen. In het symfonische gedicht De Pijnbomen van Rome van Respighi, dat naast weinig zeggende momenten ook zeer frapperende sfeerteke ningen kent, bleek Jan Cober een vaste greep op het orkest te hebben. Vanzelfsprekend wekten de onverwachte vo gelgeluiden aan het slot van het derde deel, met zijn op tocht over de Via Appia, vol- ledig overstemd werd. Een uitvoering die, hoewel hier en daar nog wat fragmenta risch, meer dan verdienste lijk genoemd moet worden. Na de pauze trad een ander lid van het orkest als dirigent voor het voetlicht: Alexandru Lascae, die al eerder in Lei den te horen was als leider van het Arion ensemble, bleek zich wonderwel thuis te voelen in de kleurrijke we reld van Manuel de Falla. Diens Zeven Spaanse volkslie deren, waarvan de begelei ding door Luciano Berio voor orkest werd bewerkt, zong Jard van Nes met raffine ment en temperament. Haar stem is in alle liggingen rond en vol, maar belangrijker is de veelkleurigheid die zij aan haar stem weet mee te geven. Melancholie als in Asturiana, tederheid in het wiegelied Nana, vurigheid, en sensuali teit weet ze onnavolgbaar op te roepen. Ook in haar bijdra ge aan De driekante steek wist ze de sfeer feilloos te treffen. Nog twee kanttekeningen bij dit familie-concert: in de eer ste plaats blijf ik vraagtekens zetten bij de programmakeu ze: in zijn totaliteit was ook dit programma door zijn lengte te veeleisend voor kin deren. Ook bij de keuze van de werken zet ik een vraagte ken, wanneer ik tenminste uitga van de groep waarop men zich richt. Zonder enige voorbereiding of een voor kinderen begrijpelijke toe lichting bijv. in het program maboekje gaat er veel van dit erg waardevolle initiatief ver loren. In de tweede plaats is ook een maar letterlijke bege leiding van de kinderen ge wenst: wat te denken van een podium waarop in de pauze kinderen onbekommerd tus sen de kostbare instrumen ten rondrommelen? Hoe be grijpelijk de aantrekkings kracht van het podium ook is, je houdt je hart vast voor het onbeheerd achtergelaten instrumentarium MIES ALBARDA. LEIDERDORPIOEGSTGEEST - De iepen aan de Willem de Zwij gerlaan (zie foto) in Leiderdorp worden gerooid. De wortels van de bomen vernielen de stoepen en de weg. Klachten van buurtbe woners hebben BenW van Leiderdorp doen besluiten de bomen te kappen. Een dergelijk geval heeft zich enkele jaren geleden afgespeeld op het Burgemeester Brugplein. Ook daar vernielden iepen de be strating en zorgden ervoor dat het lopen - zeker voor mensen die niet zo goed ter been zijn gevaarlijk werd. De iepen aan de Willem de Zwijgerlaan zijn overigens niet ziek. Of er nieuwe bomen geplant worden, is nog niet bekend. De ge meente wil de buurtbewoners vragen of er nieuwe bomen moeten komen. Dan zal er echter wel een boomsoort moeten komen waar van de wortels niet opnieuw de stoepen en de weg vernielen. Ook in Oegstgeest is deze week het iepenbestand uitgedund. Hier gaat het om bomen aan de Leidsestraatweg die last hebben van de gevaarlijke iepziekte. Rooien is dan nog de enige mogelijk heid. Ook vorig jaar werden aan deze straat een aantal iepen gekapt. Binnenkort zal hetzelfde gebeuren met een paar iepen in de Indi sche buurt. In het voorjaar zullen daarvoor dan nieuwe kleine boompjes in de plaats komen. Zo ook aan de Rhijngeesterstraat- weg, waar in het verleden ook al bomen zijn gerooid. Of er aan de Oegstgeersterstraatweg ook nieuwe bomen komen, is nog niet duidelijk. Hier moet namelijk in de toekomst een vrije busbaan komen. Bekeken wordt nog in hoeverre de bomen de busbaan in de weg kunnen staan. T>!> LEIDERDORP - Het Koninklijk Nederlands Ondernemersver- bond mag van B en W van Lei derdorp toch deelnemen aan het overleg over het distributie pla nologisch onderzoek. Dat onder zoek wordt gehouden om te be kijken of er met de komst van een meubelboulevard niet teveel meubelzaken komen. Het bestuur van de winkeliersver eniging het Leids City Centrum heeft inmiddels een brief aan B en W van Leiderdorp gestuurd waarin de ongerustheid over de plannen voor een meubelboule vard in Leiderdorp wordt uitge sproken. In een periode waarin volgens het LCC-bestuur de vraag naar meu belen eerder af- dan toeneemt zal uitbreiding in deze sector ten koste gaan van veel meubelza ken in de Leidse regio met een aanzienlijk verlies van arbeids plaatsen als gevolg. Acteurs als Luc Lutz, Simone Rooskens en Lo van Hens- bergen hebben in de Neder landse toneelwereld een ver trouwde naam opgebouwd. Wanneer Luc Lutz de architect David speelt, wiens interes sante leven als man van de wereld vrijwel uitsluitend op fantasie berust; wanneer Si mone Rooskens daarbij de rol van Lea speelt, met wie David een relatie aangaat en wanneer Lo van Hensbergen de regie hiervan op zich heeft genomen, kan men by voor baat een bepaalde spelkwali- teit zonder meer verwachten. Een groot publiek was dan ook op grond van deze namen gis teravond naar de schouw burg gekomen om te kijken naar de nieuwste vrije pro- duktie van het echtpaar Lutz: de 'Hortensia' van de Franse schrijver Yves Jamiaque. Het verhaalgegeven zelf is een beetje mager. Het gaat over de relatie van David en Lea, die bestaat uit wederzijds aantrekken en afstoten, om dat David een droomwereld heeft opgebouwd, die Lea uiteindelijk dan toch met hem wil delen. Van deze droomwereld wordt Lea door Thérèse op de hoogte ge- steld; de vrouw, met wie Da vid 7 jaar heeft samenge woond. Nanny Cijs zou zich in deze rol nog wel iets na drukkelijker kunnen profile- Lea's zoon zou zijn moeder graag "verzorgd" achterlaten, nu hij zelf op het punt staat om met zijn verloofde Beth (het aardige toneeldebuut van Carlme Brouwer, die vanuit de toneelschooloplei ding in Maastricht bij deze produktie stage loopt) naar Canada te vertrekken. Hans 'Zeg eens AA' - Cornelis- sen speelt de zoon. Door een ongeval moest hij zich gister avond op krukken voortbe wegen, waarvoor schouw burgdirecteur Hans van Dam aan het begin van de voor stelling begrip had gevraagd. Zoals gezegd, wordt het spel van Luc Lutz en Simone Rooskens door vakkundig heid gekenmerkt. En toch dreigt deze vakkundigheid op sommige momenten naar al te clichématige maniertjes af te glijden. Zo is er aan het begin een al te gewild blij- speitoontje, maakt Simone Rooskens wel erg veel obliga te toneelpasjes en zegt men te vaak 'Nou ja, zeg' om ver baasde verontwaardiging te veinzen. De liefhebber van dit blijspelgenre leek de 'Hor tensia' echter een onderhou dende toneelavond te bieden. WIJNAND ZEILSTRA. Weer honden vergiftigd LEIDEN - In de Merenwijk zijn weer een vijftal honden vergif tigd. Tussen één uur en kwart over één vannacht kwamen bij de politie drie meldingen van vermoedelijke vergiftiging van honden binnen. Dierenarts Hel der, naar wie een van de honden is overgebracht, trof door strych nine vergiftigde gehakt aan in de maag van het beest. Van de vijf vergiftigde honden, die de politie en de dierenhulpdienst vannacht heeft aangetroffen in de omgeving van de Horsten, zijn er inmiddels twee overleden. De op 29 januari 1860 in het Russische Taganrog geboren schrijver Anton Pavlovitsj Tsjechov heeft nimmer kun nen vermoeden dat bijna tachtig jaar na z'n dood in Leiderdorp een amateurto neelspeler met zoveel toewij ding en gedrevenheid 'Over de schadelijkheid van tabak' zou voordragen. Hoewel Tsjechov door z'n acti viteiten voor het dagblad No- voje Vremja, de uit 1889 stammende 'En vervelende geschiedenis' en 'De Drie Zusters' uit 1900 meer indruk heeft achtergelaten, kunnen we toch niet geheel onopge merkt aan 'De schadelijkheid van tabak voorbij gaan'. Dat deed ook Tóverlei-speler Will van Piere niet, die zich voor de gelegenheid (een re gie aanwijzing van Hans Schipaanboord?) had getooid in jacquet en een heuse 'va dermoordenaar'. Hij had de bruisende dialogen van o.a. Oom Vanja (1897) en 'Zaal 6' (1892) ingeruild voor een bij na twintig minuten durende monoloog. Daarin vertelt Iwan Njoechin over de domi nante rol van z'n net iets te weerzinwekkende vrouw, die hem regelmatig "heel poeë- tisch" vogelverschrikker, sa tan of adder noemt. Will van Piere vertelt als Iwan Njoechin over de muziek school en het pensionaat voor meisjes, dat z'n vrouw beheert als betreft het hier onverwachts ontdekte nesten addergebroed. Ook in die tijd waren de b ourgeoispromi- nenten al schijnheilig, ver waand, kuiperig en kleinzie- lig- Iwan Njoechin, door jarenlan ge, slepende huwelijkse dia logen verdoofd, dicht z'n vrouw al die kwaliteiten in een hoog tempo toe. Ter voorbereiding heeft Van Pie re diverse zondagen 's mor gens vroeg in het open veld gestaan, z'n tekst debiterend. In hun slaap gestoorde kre kels en bidsprinkhanen fun geerden daarbij als publiek. Gisteravond waren hun plaat sen ingenomen door aan dachtig kijkende en luiste rende Muzenhof-bezoekers die bovendien Hans Schip- aanboord zagen excelleren in 'Vluchtige Ontmoetingen', waarbij hij Rina Hameetman als tegenspeelster tegenover zich vond. Na de pauze voerden Elè We- nink (Sarah) en Et Meyvogel (Richard) hun keiharde, niet sontziende dialoog op de bühne. Als we moeten kiezen tussen de toneelauteurs Alan Ayckbourn, Harold Pinter en Anton Pavlovitsj Tsjechov constateren we, dat ze onder ling zo hemelsbreed verschil len dat ze onvergelijkbaar blijken. De combinatie Tsje chov Van Piere is echter pri ma bevallen. De 'monoloog' staat 'm goed. Donderdag aanstaande speelt Toverlei dezelfde stukken in het LAK-theater (aanvang 21.00 uur). BERT KOEKEBAKKER den over geluidhinder in bepaal de pclder-wyken en gediscus sieerd of de planprocedures en bouwbepalingen voor de ver bouw of bouw van ruimten mis schien nog soepeler kan. ZATERDAG Leiden - Steenschuur 17, open huis Ne derlandsche Vereeniging van Artsen Automobilisten, 9.30-17 uur. Groenoordhallen - Pasar Gambir, 12-2* Jongeren Advies Centrum - Caeciliaj straat 67, open dag, 11-17 uur. Nieuwe Mare/hoek Oude Singel - an tiek- en curiosamarkt, 9.30-17 uur. J Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. jj Leidse Werkgroep Homoseksualiteit Caeciliastraat 18, disco, 22-2 uur. Leidse Hout - De Bataven geeft liefheb bers de gelegenheid een zg. coopertesj af te leggen, start van 14 tot 15 uur, iw schrijven om 13 uur in de kantine vaij de atletiekbaan aan de Antonie Duyekj Speeltuingebouw - Schubertlaan, bin go/dansant voor ouders speeltuinver eniging Prinses Beatrix, 20.30 uur. Clubgebouw - Oosterstraat, braderie ge houden door de oudercontactcommis' sie van muziekvereniging K en G, 13-2) LVC - Breestraat 66, optreden de ui Zeeland afkomstige band Pleemobiel? 14-17 uur. Clubhuis voetbalvereniging ZLC - feest avond met een loterij en muzikale me dewerking van Ritmico Especial, 2i Aula Scholencomplex - Valkenpad, op voering toneelstuk 'Het dansende ezel p, tje' van Erik Vos, door toneelvereniging r c Ploef, 6-12 jaar, 14.30 uur. Zoeterwoude - Muziekcentrum, fanc; fair Vios, 19 uur. Wassenaar - Heeckerenhuis, wandeler Leiderdorp Muzenhof, jazz, 21 uur. ZONDAG Groenoordhallen - Pasar Gambir, 12-2 De Uyl van Hoogland - Nieuwstraat, op, I treden drs. P., 15.30 uur. Café-cofïieshop Het Huis de Bylen i Morsstraat 60, optreden Number Fou' 16 uur. 1 De Leidse Hout - A.V. Holland, bosloop 11 uur. Middelweg 19c - kindervoorstellin Leids Poppentheater, 14.30 uur, te'M 125802. Ontmoetingscentrum - hoek Boshuizei - laan, bejaardensoos Zuid-West, m i 14.30 uur. 1 Wassenaar - Dorpskerk, vocaliter, 1 MAANDAG U Leiden - Middelweg 28, lezing Spiritiscj LI Genootschap, 20 uur. Agaatlaan 407 - lezing over het transci dentie meditatieprogramma en de psj chologische, fysische en sociale effecte van het beoefenen daarvan, 20 uur. Zeeheldenwijk - Dienstencentrum Bir nenstad organiseert activiteiten voo ouderen, di 10-11.30 uur (handwerken woe van 10-11 uur bejaardengymna} S tiek, inl. 143503. ARTSEN De weekenddienst begint zaterdag om, uur en eindigt zondag om 24 uur. Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad Noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: za 8 uur tot zo 8 uur: H. de Jong, Hoo gracht 61, tel. 123752, spreekuur: 12 e 17 uur. afspraak. Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstadwijl Professorenwijk, de Waard: za 8 uur tot zo 24 uur: W de Bruyne, d L. de Kanterstraat 32, tel. 126861 spreekuur: 12 en 17 uur. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuic za 8 uur tot zo 8 uur: A A. van R(jn, M«_ lissetuin 5, tel. 210797, spreekuur vlj" afspraak, zo 8 uur tot 24 uur: H J.H.R. Princi Vondellaan 58, tel. 761754, spreekuu It I vlgs afspraak. Voor de praktijk van Groeneveld, R. Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, v. To Verhage, Zwijnenburg: za, J.W. Stuyfzand, tel. 312513, spreek^E uur 11-11.30 uur in de praktijk Arend.' 215510, spreekuur 11-11.30 uur aan huis Leiderdorp - P. v. 't Woud, L. Midder dorp. Hoofdstraat 40, tel. 410070, za e zo van 12.30 tot 13 uur spreekuur aai hetzelfde adres. Oegstgeest - E.J. Roelants, Frans Hali laan 10. tel. 153747. Centraal Apotheek, Breestraat 74, te| 120552; Apotheek v. Breest Smaller I burg, Loevestein 6, tel. 890000. r DIERENARTSEN Leiden - Voor de praktijk van Muurlin Helder, Roest: G. Roest, Haaghuishof Leiderdorp, tel. 890405. M E.J.M. v.d. Wouw, Boshuizerlaan 26, ti 764058. Voorschoten - C. Westgeest, Leidsew 560, tel. 768616. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leidt dorp en Oegstgeest wordt waarger L. v. Broeckhuysen, Donizettilaan Leiden, tel. 768019; spreekuur za er 13 t WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, ten noorden van de Rijn: 134604; tel. zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - Kn gebouw, Berkenkade 7, tel. 4101 spreekuur ma t/m do van 13-14 uur Gezondheidscentrum, Florijn 10, 896193, spreekuur ma, woe, vr var 13.30 uur. Oegstgeest - Interkruis, Ljjtweg 7, 154500. Voorschoten - gezondheidscentn v.d. Waalslaan, tel. 4641 OPGERICHT 1 MAART 1860 LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij LekJsch Dagblad B V Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-144941 Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 18.00-19.30 uur (nabezorging na 19.30 uur); zaterdag van 16.30-18 00 uur. Abonnementsgelden bij Directie: G. Koopman vooruitbetaling te voldoen. Bij automatische Hoofdredacteur: overschrijving geen A. A. M. Schuurmans administratie- en incassokosten. Voor betaling van aDonnemenfsgelden uitsluitend giro 3203571 Alg. redactiechef: t.n.v. Damiate Holding BV A. van Leeuwen te Haarlem. Kwartaalabonnement f 57,35 Plv. Alg redactiechef: Per post 79,70 J. M. J. Post Jaarabonnement 217.90 n..hri0^höfc PW(»S./ 307,30 V Losse nummers 0,80 B.W.T. Jungman (plv) H.I.J. Veldhuizen (regio) H. v.d. Post (plv) W. F. J. Wirtz (bin./buit /ec.) J Ruygrok-Hoogeveen (plv) P. J. de Tombe (sport) A. van Kaam (plv) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn. Brussel. Londen. Parijs. Washington. Céro, Rome. Madrid. Mexico en Wenen. tel. 071-144941.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 2