mededelingen gemeentebestuur 1 1 I leiden 1 tlm 5 nov. '82 m 7 l Kunt vandaag de dag iets met wat dubbeltjes doen? Gemeenteraad i 19.30 i Maandag 1 november Agenda: Benoeming plaatsvervangende leden van de Alge mene Raad van het E B.R. Ontslag directeur S.L.F. Motie 602 begroting 1982 inzake atoomschuilkel ders. Verslag besteding gelden tijdelijke bijdrageregeling extra bestuurskosten minderhedenbeleid. Nota Zicht op Werk. Aangaan overeenkomst Gemeenschappelijke Re geling Antenne-Energievoorziening Leiden en om geving en met de Stichting Kabelnet Merenwijk Verkoop perceel grond in de Stevenshof aan het Energiebedrijf Rijnland. Aanschaf offsett-apparatuur drukkerij Stadsbouw huis. Wijziging begroting 1982 Psychiatrisch Ziekenhuis "Endegeest" c.a. Voorlopige vaststelling bedragen bedoeld in artikel 47, Ie lid. Kleuteronderwijswet, over 1980 en het tijdvak 1976 tot en met 1980. Herziening richtlijnen woningonttrekking. Uitgifte in erfpacht van grond en opstallen gele gen aan de Hogewoerd. Ontslag ambtenaar burgerlijke stand. Vaststelling exploitatievergoeding bijzondere kleu terscholen over 1980. Voorlopige vaststelling exploitatiekosten openbaar gewoon lager onderwijs over 1980 Aanvulling Raadsbesluiten nrs. 190 en 223 van 10 en 24 september 1973 inzake woningbouw Me renwijk door woningbouwvereniging "Ons Doel". Aanvullend krediet voor afronding grondverwer ving gebied Herengracht-Zijlsingel Krediet ten behoeve van presentatie Schutters- Vaststelling 1e herziening bestemmingsplan Groenoord Commissie vergaderingen Commissie Percentageregeling/ Kunstopdrachten Maandag 1 november a.s. om 10.00 uur in de B en W.-kamer van het stadhuis. Agenda: Bespreking voortgang projekten. Advertentie projekten Merenwijk en bespreking. Bijdrage Fonds Culturele Doeleinden t.b.v. kom- pletering van een beeldenreeks. Samenstelling projektgroep Rekencentrum. Ontwerp Runderplein ontwerp Directie Groen Invulling plantsoen "De Overdekte" Haarlemmer- Commissie Maatschappelijke Aangelegenheden, Volksgezondheid, Cultuur en Sport Woensdag 3 november a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda Voorstel aankoop schilderij t.b.v museum De Lakenhal Eindrapportage Voorgeest. Ontwerp verordening commissie Endegeest c.a, Aansluiting bij de stichting RIAGG Zuid-Holland Noord. Eindafrekening restauratie Leidse Schouwburg Instelling onderhoudsfonds stoffering Leidse Schouwburg. Nota inzake 3e speelveld w Lugdunum in de Kik kerpolder. Garantie geldlening korfbalvereniging Pernix. Commissie Financiën Donderdag 4 november a.s. om 20.00 uur in ka mer 204 van het stadhuis. Agenda Voortzetting van de voorbereiding van de begro tingsbehandeling. Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Openba re Werken en Verkeer Donderdag 4 november a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda Vaststelling Milieubeleidsplan, Herziening richtlijnen woningonttrekking Stand van zaken m.b.t. onderhandelingen over ontpoldering Merenwijk. Concept-reactie inzake evaluatie Streekplan Zuid Holland West. Notitie inzake bezwaarschriften tegen bouwplan Schelpenkade. Verlenen van vrijstelling t.b.v. verbouw Zonne veldstraat 8 Notitie inzake het a! dan niet in beroep gaan te gen gedeeltelijke onthouding goedkeuring bestem mingsplan Pieterswi|k. Herinrichting Oude Rijn. Belangstellenden, die naar aanleiding van één van de bovengenoemde agendapunten het woord willen voeren, wordt aangeraden dit uiterlijk één dag voor de vergadering aan de secretaris van de commissie voor ruimtelijke ordening, openbare werken en ver keer, mw. E Visser-v d Vlist, telefoon 254236 ken baar te maken Commissie voor de Beroep- en Bezwaarschrif- Vrijdag 5 november a.s. in kamer 101 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. Agenda: 14.30 uur: Bezwaarschrift van mw. A.J.H.J. v.d. Westelaken, gericht tegen de afwijzing van haar verzoek om registratie als wo ningzoekende. 14.50 uur: Bezwaarschriften van mw. mr. E.S.L. Schraverus-ten Velden, namens de heer A. Chakir, gericht tegen de afwijzing van zijn registratieverzoek en de weige ring hem een woonvergunning te ver strekken. 15.20 uur: Bezwaarschriften van mw. C.S.J.G Fasel en mw. J.J. Bol-de Vries, gericht tegen de afwijzing van hun aanvragen om een woonvergunning i.v.m. wo- ningruil. 15.50 uur: Bezwaarschrift van de heer G. Turk en mw. W. Pauw, gericht tegen de af wijzing van hun verzoek om verlen ging van de registratie als woningzoe kende. 16.10 uur: Bezwaarschrift van de heer J.H Fu gers, gericht tegen de afwijzing van zijn verzoek om registratie als woningzoe kende. Overige vergadering Diversen Bestuursraad Schooladviesdienst Dinsdag 2 november a.s. om 14.00 uur in de La tijnse school aan de Lokhorststraat 16. Agenda: Kennismaking met de heer J A. Peters, nieuwe wethouder Onderwijszaken. Wederzijdse informatie. Van de directeur: - situatie personeel. Van dhr. Dijsselbloem: - W.P.R.O.-informatie. Marginale toetsing jaarverslag Combinatie Pak ket Leiden 1981/1982 (reeds in uw bezit). Voortgang C.P.L. in de periode 1983/1985, brief van het Ministerie van O W inzake het onder- wijs-voorrangsbeleid Behandeling reacties op de nota Onderwijs Media Centrum. Bezuinigingen/faciliteiten voor consulenten an derstaligen. Bespreking bijscholingsbeleid. Behandeling stuk van de commissie personeels beleid inzake een systematische personeelsbeoor deling. Stand van zaken m.b.t. de regionalisering. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie centrum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN Aan alle instellingen op het ge bied van specifiek welzijn Tengevolge van de decentralisatie van het welzijns beleid wordt via het systeem van de rijksbijdragerege lingen de beleidsvoering op gemeentelijk niveau vormgegeven. In Leiden is tot op heden een plan totstand gekomen voor het sociaal-cultureel werk en de kinderdagver blijven. Voor het jaar 1983 wordt gewerkt aan de totstandko ming van een programma voor het specifiek welzijn, waarmee een aanzet wordt gedaan tot een meer ge- integreerde beleidsvoering. Besloten is om voor de periode 1984-1987 een plan specifiek welzijn op te stellen. Deze planvorming doorkruist de termijnen van de reeds opgestelde plannen, maar vindt onder meer doorgang met het oog op het belang dat wordt gehecht aan het streven naar een samenhangend welzijnsbeleid. Volgens de procedureverordening specifiek welzijn, die van toepassing is op de voorgenomen planvor ming, kunnen instellingen "wensen en visies" ken baar maken ten aanzien van het in de komende perio de te voeren beleid. Uiteraard is het geen verplichting om "wensen en visies" kenbaar te maken, maar wordt bij deze gewezen op de mogelijkheid die wordt geboden Het is wenselijk dat voorzover het sociaal- cultureel werk betreft uw eventuele reaktie uitgaat van het huidige sociaal-cultureel plan en dat van- daaruit wordt gewezen op mogelijke verbeteringen en/of wijzigingen. Voor de maatschappelijke dienst verlening geeft dit uiteraard niet omdat er voor dat veld nog geen plan bestaat. Indien u van deze gelegenheid gebruik wilt maken, wordt u verzocht om vóór 1 januari 1983 deze wensen en visies aan ons te doen toekomen. Ontwerp-bestemmingsplan Diamantplein e.o. De burgemeester maakt bekend dat met ingang van 1 november 1982 gedurende één maand in het Stads bouwhuis, kamer 213, voor een ieder ter inzage zal liggen het ontwerp-bestemmingsplan Diamantplein Het ontwerp heeft betrekking op het gebied dat be grensd wordt door de Smaragdlaan, Robijnstraat, Topaaslaan, Saffierstraat, Opaalstraat, dr. Lelylaan en de Diamantlaan. Gedurende de termijn van de terinzagelegging kan een ieder schriftelijk bij de gemeenteiaad (Stad huisplein 1, 2311 EJ Leiden) bezwaren tegen het ont werp indienen Burgemeester en Wethouders hebben op 26 oktober 1982 de volgende bouwvergunningen verleend: Opaalstraat hoek Diamantlaan, bouw bedrijfsge bouw voor bedrijfsgeneeskundige dienst, waarin opgenomen bijkantoor van Leidse Spaarbank; Pieterskerkhof 1 tot en met 21 oneven en Klok- steeg 16a, verbouwen woningen; Turkooislaan bouw 34 tweekamerwoningen; Terrein begrensd door de Langestraat, Groene- steeg, Oranjegracht en bebouwing Nieuwe Rijn, bouw 58 woningwetwoningen. Indien u door het verlenen van een bouwvergunning rechtstreeks in uw belang bent getroffen, kunt u bin nen 30 dagen na dagtekening van de bouwvergun ning op grond van de wet AROB een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij burgemeester en wethou- Tevens kunt u, indien de onmiddellijke uitvoering van het besluit onevenredig nadeel voor u meebrengt, op grond van de Wet op de Raad van State schorsing van de bouwvergunning aanvragen bij de Voorzitter van de afdeling Rechtspraak van de Raad van State, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage Informatie is te verkrijgen iedere werkdag tus sen 11 00 uur en 12 00 uur bij de directie bouw en woningtoezicht, Stadsbouwhuis, Lange gracht 72, Postbus 148 2300 AC Leiden (telefo nisch bereikbaar 071-254911). Wat is er te zien en te doen Een tentoonstelling rondom vruchten, zaden e destoelen. Werkstukjes van kleuters van de "De Loopplank". Een herfstwandeling in het Merenwijkpark orr Zelf knutselen met herfstmaterialen. Subsidie-voorwaarden woonhuismonumenten Burgemeester en Wethouders maken bekend dat voortaan aan de toekenning van gemeentelijke subsi dies in de kosten van restauratie van woonhuismonu menten de voorwaarde zullen verbinden dat die numenten na de restauratie goed zullen worden derhouden Daartoe is een abonnement op de Zuid Hollandse Monumentenwacht verplicht gesteld. Deze voorwaarden gelden zowel voor de eigenaar aan wie het subsidie is toegekend als ook voor iedere volgende eigenaar van het betreffende woonhuismo nument via een zogenaamd kettingbeding. Onder woonhuismonumenten worden begrepen his torische panden met een (gedeeltelijke) woonfunctie, die geplaatst zijn op een lijst van beschermde monu menten of die als beeldbepalend zijn aangemerkt in het beschermde stadsgezicht (het gebied binnen de singels alsmede de bebouwing langs de Zoeterwoud- sesingel tussen de Hoge Rijndijk en de Thorbecke- straat en die aan het Noordeindeplein). Aan het abonnement op de door de overheid gesub sidieerde Zuid-Hollandse Monumentenwacht zijn slechts zeer geringe kosten verbonden. Daarvoor worden echter de aangesloten objecten regelmatig geïnspecteerd, waardoor bouwtechnische gebreken in een vroeg stadium worden opgemerkt en verhol pen. De bedoeling is dus om de veelal kostbare repa raties aan woonhuismonumenten te beperken of te voorkomen. Ook de eigenaren van reeds gerestaureerde woon huismonumenten wordt in verband met de kosten besparingen met klem geadviseerd om eveneens een abonnement te nemen op de Zuid-Hollandse Monu mentenwacht. De subsidievoorwaarden liggen voor een ieder ter in zage in kamer 207 van het Stadsbouwhuis, Lange gracht 72. Nadere inlichtingen kunnen worden ver kregen bij her bureau Monumentenzorg van de direc tie Stadsvernieuwing c.a., telefonisch bereikbaar on der no. 254911. Informatieavond herbestrating Kaiserstraat Binnenkort hoopt de Gemeente te kunnen beginnen met de herbestrating van de Kaiserstraat en het ge deelte van het Rapenburg tussen Kaiserstraat en Nonnenbrug. Behalve het noodzakelijke herstel en onderhoud aan de bestaande bestrating is er ook ge legenheid om iets aan de inrichting en indeling van de straat te doen. Dit zal gebeuren in nauwe samenhang met de nieuwbouwplannen voor het "gat" aan de Kaiserstraat. Daarom organiseert de Gemeente op dinsdagavond 2 november a.s. een informatieavond voor bewoners en omwonenden. De avond wordt gehouden in buurthuis "in de Vroolijcke Arcke", Pieterskerkchoorsteeg 15, aan vang 20.00 uur. Alle belangstellenden zijn welkom. Zondag a.s. open middag Kin derboerderij Merenwijk Zondagmiddag om 12.00 uur tot 16.00 uur gaan de deuren van de les- en informatieruimte van de Kinder boerderij Merenwijk open. ledereen die belangstelling heeft voor alles wat er in de herfst te zien en te doen valt is er van harte wei- ^ac,. Gemeentebegroting 1983 chool Dezer dagen is de gemeentebegroting voor 1983 i druk verschenen. Dit belangrijke gemeentelijke finar ciële stuk is vanaf maandag 1 november a.s. voor ee ieder ter inzage gelegd in kamer 314, 3e etage van he stadhuis. Wie meer hierover wil weten kan kontakt opnemen met medewerkers van het gem. bureau voor Natuur en Milieu Educatie, tel. 214996 (kinderboerderij Me renwijk) Nieuw gemeenteraadslid Mevrouw M.A. van der Ham, lid van D'66 is be noemd verklaard tot lid van de gemeenteraad. Zij volgt Dhr. Witteveen op, die begin december de gemeenteraad verlaat. Het besluit van haar benoe ming is voor belangstellenden ter inzage gelegd bij de Direktie Burgerzaken, dagelijks geopend van 8.30 uur tot 15 00 uur Subsidie bij ingrijpende partikuliere woningverbetering eerder in handen. Gemeente schiet rijkssubsidie voor. De Gemeente Leiden heeft een krediet-regeling ont worpen voor mensen die hun huis met subsidie van het rijk willen opknappen. De subsidiegever, het Mi nisterie van Volkshuisvesting, betaalt namelijk altijd pas na afloop uit. De Gemeente heeft nu de mogelijk heid geschapen, dat men bij ingrijpende woningver betering af tijdens het werk over een groot deel van het subsidiebedrag kan beschikken. Naarmate het werk vordert kan men, voor onderde len die gereed zijn, de daarbij behorende subsidiebe dragen opnemen van een rekening-courant bij de Ge meente. Zo kan het geld direkt weer worden gebruikt voor een volgende stap in de verbouwing. Wilt u meer weten? Voor deelname aan de regeling moet men aan een aantal voorwaarden voldoen en moeten er schriftelij ke afspraken met de Gemeente worden gemaakt. Hoe dat in z'n werk gaat staat te lezen in een ge meentelijk informatieblad dat één dezer dagen is ver schenen. U kunt het krijgen op het stadhuis of het Stadsbouwhuis. Voor meer informatie over woningverbetering kunt u zich ook wenden tot: Bureau Partikuliere Woningverbetering, Stads bouwhuis, Langegracht 72/ kamer 111 (balie) 1ste verd. Spreekuur: dagelijks van 11.00-12.00 uur, tel.: 254418. Renovatiewinkel in Buurthuis "de Pancrat", Mid delstegracht 40. Spreekuur: dinsdag t/m vrijdagochtend van 09.00-12,00 uur en dinsdagavond van 17.00-20.00 uur, tel.: 134380. Deze renovatiewinkel werkt speciaal voor bewoners uit de wijken de Camp, Maredorp, Pancras-Oost en Havenwijk-Zuid. Renovatiewinkel in het wachtgebouw van de voor malige Morspoortkazerne, Morsweg 62. Spreekuur: dagelijks de gehele dag tijdens kan tooruren geopend. Avondspreekuur: donderdagavond van 18.00- 20.00 uur, tel 131622 Deze renovatiewinkel werkt speciaal voor bewoners van de wijken Groenoord, Maredijk, Transvaal en Oude Morsch. Éénmalige uitkering Nog veertien dagen!! Haaltlus, nu het nog kan, folder en for mulier op het postkantoor. Éénmalige uitkering voor mensen met de laagste inkomens. Ook dit jaar is er een éénmalige uitkering voor men sen met een minimuminkomen. Als u Bijstand of RWW ontvangt krijgt u bericht van de Gemeente. Voor zelfstandigen met de laagste inkomens komt er nog een aparte regeling. In alle andere gevallen moet u de folder met het aanvraagformulier op het postkantoor ha len. Of, als dat voor u bezwaarlijk is, bel 0017 en vraag om toezending. Ga in ieder geval na of u er recht op heeft. Ligt uw inkomen net iets boven' het minimum, dan kunt u toch nog een deel van de uitkering krijgen. Dus bij twijfel: altijd aanvragen. Omdat de uitkeringsgrens ditmaal iets hoger is dan vorig jaar kunnen degenen die vorig jaar- net werden afgewezen, ditmaal wel in aanmerking komen. Wacht u niet te lang met aanvragen; vóór 15 no vember a.s. moet uw aanvraag binnen zijn. Het Team Éénmalige Uitkering van de Gemeen te Leiden is voor informatie bereikbaar onder de telefoonnummers 254827 en 254828. Grofvuilop- haaldienst Informatieve nota nota kosten 1 5, - Tesamen geven deze stukken een beknopt overzicht van de huidige financiële situatie en de beleidsvoor- toelichting kosten 1 130, kosten 59, Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 1 en 3 maandag 1 november Wijk 2 en 8 woensdag 3 november Wijk 5 en 7 donderdag 4 november Wijk 4 en 6 vrijdag 5 november Bijlagen begroting psssst! niet verder vertellen hoor; maar u kunt het zeker als u ^voor wat duppies n krantje koopt 7 en dat even lekker doorleest

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 10