yPP? bijna 'topper' Roodenburg IIDO heeft stijgende lijn weer te pakken Lugdunum ten onder in veldslag: 2-1 5 0T UVS verliest eerste punt in streekderby Verburch te sterk voor Lisse Half wegglijdend kopt Hans Kruit UVS naar 2—1. Goalie Ed Zuidhoek is kansloos. Het was echter niet genoeg voor de Leidse zege te hij Van Seggelen onzichtbaar, maar regelmatig ook ging hij "over hem heen". Na achttien minuten spelen mocht Maarten Plug een hoekschop nemen. Hoog bracht hij de bal voor het doel, waar Sloos er lelijk onder door liep, Peter Marijnen het leer goed doorkopte en Piet Alders van dichtbij de gelijkmaker in het doel schoof (1-1). UVS ant woordde met een offensief dat vijf minuten later het gewenste resultaat opleverde. Een corner van Faber bereikte de geheel vrijstaande Hans Kruit, die onge hinderd inkopte (2-1). De thuisclub bleef het beste van het spel houden, maar rond het Noordwijkse zestienmeterge bied stokte elke aanvalspoging. In de achtentwintigste minuut mocht er weer eens een vrije schop worden genomen en Maar ten Plug belastte zich ermee. Hij bereikte rechtervleugelverdidi- ger Peter Marijnen, die zijn spits Leen van der Zalm op maat be diende. Kalm bracht deze van dichtbij beide ploegen op gelijke hoogte (2-2). Het spel golfde nu regelmatig op en neer en na vijfentwintig minu ten officiële speeltijd kreeg dit maal UVS een vrije schop. Bert Jansen speelde Mario Faber aan, die kogelhard inschoot. Ed Zuid hoek redde met behulp van de paal. De "verlenging" van acht minuten na de reguliere speeltijd leverde geen dode momenten meer op. waardoor de 2-2 eind stand werd bereikt. JAN VAN DUYN. LEIDEN - Van de Leidse derde klassers was alleen UDO succes vol. De ploeg won met 3-1 van Vredenburch. LFC ging enigs zins verrassend onderuit tegen Rijswijk: 0—2. Ook WSB kon niet winnen, HMSH pakte via een magere 1-0 score de twee punten. UDO-Vredenburch 3—1. Door de ze zege hebben de Oegstgeeste- naren de tweede plaats op de ranglijst weer ingenomen. De overwinning was vooral te dan ken aan het goede spel van Jan van der Zalm. Na een kwartier spelen kopte Van der Zalm een voorzet van Han Wetselaar in de touwen: 1-0. UDO was duidelijk sterker dan de Voorburgers en de tweede treffer kon dan ook niet uitblijven. Het was wederom Jan van der Zalm die tut een scrimmage de roos trof: 2-0. Ondanks het over wicht van de ploeg van Leo Holl kwam Vredenburch vlak voor rust via een kopbal terug: 2-1 Na de rust wilde UDO de partij snel beslissen. Vredenburch werd teruggezet en binnen enke le minuten verdween een inzet van Jan van der Zalm via het been van een Voorburger over de doellijn: 3-1. De Oegstgeestena- ren bleven de betere ploeg, maar de kansen werden niet meer be nut. Wilbert Witteman was er met een schot tegen de paal nog dichtbij, maar meer dan de 3-1 zege zat er niet m HMSH-WSB 1-0. Het gaat niet best met WSB. Deze 1—0 neder laag betekende de vierde in vijf wedstrijden. Toch speelden de Noordwijkerhouters ook deze keer weer geen slechte party. Ze hadden alleen de pech dat de Ha genaar Knoop zijn ploeg al bin nen tien minuten spelen op een 1-0 voorsprong zette WSB was na deze treffer de betere ploeg, maar het geluk om de bal tussen de palen te krijgen ontbrak. Sjors Oostdam raakte de paal en de inzetten van Albert van der Burg en Kees Immerzeel gingen net naast. Na de pauze ging de ploeg van trai ner Ger Hup door. De Voorburg- se keeper werd getracteerd op een waar offensief, maar het le der wilde maar niet over de doel lijn. Op één bal ging de Haagse keeper zelfs groggy, maar de bal werd alsnog weggewerkt WSB bleef voor de gelijkmaker knok ken. maar het zat er ook deze keer voor de Noordwykerhou- ters niet in. LFC-Rijswijk 0-2. Ook LFC speelde een weinig gelukkige wedstrijd. Al na vijf minuten spelen scoorden de gasten de 0-1. De thuisploeg liet zich door deze vroege treffer niet uit het veld slaan en was nagenoeg de hele eerste helft in het offensief De Leidenaars deden er van alles aan, maar ondanks het goede spel van Henk Brandt en Dick van der Walle had LFC geen suc- In de tweede helft was hetzelfde ■pdbnld te zien LFC beukte zonder effect op het Ryswykse doel en was vele malen dicht by de gelykmaker Zoals zo vaak by dit soort wedstryden viel het doelpunt aan de andere kant. Vyf minuten voor tyd scoorde Ryswyk. geheel tegen de ver houding in. de tweede treffer en besliste daarmee de wedstryd Ronald Jansen W - doelpunt -. -®- LEIDEN - In een meer spannende dan fraaie wedstrijd heet UVS zijn ongeslagen status kunnen handhaven. De streekderby te gen SJC betekende echter ook het eerste puntverlies van de blauwwitten, want na achten negentig minuten voetbal prijk te er een terechte eindstand van 2-2 op het scorebord. Het tech nische overwicht van de thuis club werd geëgaliseerd door een enorme inzet en een surplus aan enthousiasme van de bezoekers. De twee zo verschillende spelstij len mondden in de Kikkerpolder wel uit in één groot probleem: het scheppen van kansen via normale combinaties. Elke ge vaarlijke situatie voor beide doe len kwam tot stand na zoge naamde dode momenten (vrije trappen en corners). De te ver doorgevoerde combitaties van de mannen van interim-trainer Aad Koren enerzijds ^n het op portunisme van de ploeg van Cees Zoetemelk anderzijds re sulteerden uiteindelijk in welge teld één gewone uitgespeelde kans, die vlak voor de rust door Hans van Leeuwen, volledig vrij voor de uitblinkende SJC-doel- man Ed Zuidhoek, om zeep ge bracht werd. Met een ongelooflijke inzet gingen' de bezoekers van start, hetgeen een aanzienlijk aantal vrije trap pen tot gevolg had. Vooral Theo van Seggelen moest het dikwijls ontgelden in de beginfase en na dat zijn trouwe bewaker Ruud Alkemade in een minuut tijd drie forse overtredingen jegens hem begaan had, werd deze terecht genoteerd in het boekje van scheidsrechter Kempers. Eén van deze vrije schoppen werd schitterend ingeschoten door Marco Faber, maar Ed Zuidhoek redde fabuleus. SJC probeerde de bakens te verzetten en na een goed geplaatste vrije trap van Piet Alders kopte centrumspits Leen van der Zalm, vorig seizoen topscorer van het dertiende elf tal, volledig ongedekt in de han den van Wijnand Sloos. In de tweeëntwintigste minuut ging Van Seggelen op eenzaam avontuur en ging goed door tot in het vijandelijke strafschopge bied. Aanvoerder en vrije verde diger Joop van der Zalm werd op snelheid geklopt en kon slechts redding brengen ten koste van een overtreding. Arbiter Kem pers nam de enig juiste beslis sing en legde de bal op de stip, waarna Mario Faber moeiteloos voor 1-0 zorgde. Hierna bleef UVS sterker, maar de inzet van de zwartwitten was groter, ter wijl het spel van de Noordwij- kers bleef gekenmerkt tot het rustsignaal door een tekort aan rust en bovenal creativiteit. De thuisclub startte de tweede helft in een hoog tempo, hetgeen veel vrije ruimte opleverde, maar het benutten hiervan bleef onder de maat. De gasten legden nu meer rust en overleg in hun spel en met name Ruud Alkemade ontwikkelde zich tot één van de betere spelers. Niet alleen maak DURGERDAM - Nadat DRC en Lugdunum hun spoor van vernieling over het het veld van de plaatselijke club hadden getrokken en de rookwolken enigszins waren opgetrokken, legde de verslagen 'veld heer' Wim Eilander de schuld van de 2-1 nederlaag by de afweerlinie en dan in het bijzonder bij keeper Wim Eradus. Die laatste werd door hem als hoofdschuldige aangewezen voor het verlies dat zyn ploeg in de mini-oorlog tegen DRC had geleden. Onder de rook van Amsterdam waren verdediging en doelman het zicht in de slotfase (by een 1-1 stand) van het veel te harde duel kwijtgeraakt en om die reden stortte Eilander de nodige kritiek over zijn afweertroepen heen. Niet onterecht overigens, want de Leidenaars hadden met open monden toegekeken hoe Marcel Koopman de bal in het strafschopgebied lepelde en Robbie Jonker vervolgens zijn ploeg via een omhaal aan de 2-1 overwinning hielp. "Dit is natuurlijk een grote fout van Eradus", was zyn eerste reactie na de nederlaag. "Hy bleef niet by de les. Ja, dan krijg je natuurlyk de reke ning gepresenteerd. By die hoge voorzet had-ie er uit moeten komen Ook onze verdedigers gaven op dat moment domweg niet niet thuis. In plaats van de tegenstander kort te houden, kon die bal makkelyk voor het doel worden gegooid door de tegenparty Ze beseften niet dat je met nog vyf minuten spelen je hele ziel en zaligheid in de stryd moet gooien Als je dat niet begrijpt, dan verdien je op je lazer te krygen Ongelooflyk hoe dit kon gebeuren" Inderdaad, want Lugdunum leek na de gelijkmaker van Henry van der Weyden (vlak na rust, op aangeven van Daan Kooimans) in staat om minstens een punt mee naar Leiden te nemen Maar de ploeg besefte niet dat wat je ver haalt nog altyd het lekkerst smaakt De équipe had een kostbaar punt aan de 'slag' kunnen overhouden, maar gooide de deling nu te grabbel Gemakzucht overheerste in die slotminuten Zoals Lugdunum er in de eerste helft overigens ook veel te makkelyk over dacht. De ploeg trad weliswaar aan zonder Bekooy, Sjardyn (bei den geblesseerd). Verver (ziek) en Ben de Roo (geschorst), maar dit mag niet als excuus gelden voor de makkelyke instelling, waarmee de Lug dunummers nu speelden De middenvelders (op André Pracht na) do ken te weinig in de vrye ruimte, die de voorwaartsen Kooimans en Van der Weyden creecrden En dat terwijl het 4 4-2 systeem juist daarop gebaseerd is. Pracht, Wim Oppelaar en de invallers Van der Burg en Zorba zaten niet kort genoeg achter de twee spitsen, waardoor deze op een eiland kwamen te staan. Daarnaast toonden zy zich te weinig te agressief, waardoor veel duels verloren gingen. Dit moest worden ge compenseerd met de nodige overtredingen Omdat ook de tegenparty beslist niet schroomde om de botte byl te han teren. ontstond er een heuse schopparty Keer op keer vlogen er men sen door de lucht, maar scheidsrechter Verwoord bleef de aanslagen met de mantel der liefde bedekken Pas diep in de tweede helft verdwe nen de namen van Muurman en Wim Eradus in zyn boekje Niet alleen het middenveld maar ook de verdediging schoot in het eerste part te k<>rt Jeroen van Kgni«»nd l'U I I liet zich al in de achtste minuut wel heel makkelijk uitspelen door Henk van der Zee, die direct Bert Binken op maat bediende Zo vry als een vogeltje kon Binken raakkoppen 1 O Lugdunum stelde er alleen een kans voor Daan Kooi mans tegenover Voor het ovenge stichtte de Kikkerpolderploeg nau welijks gevaar voor het DRC-doel Daar kwam na rust verandering in. nu Rob Crama (voor Henk de Cler) het front kwam steunen en Kees van der Burg laatste man werd. Lugdunum hield DRC constant onder druk en na de gelykmaker van Van der Weyden leek de ploeg zelfs door te drukken Zo waren er kansen voor Kooimans. maar die ontbeerde het tikkeltje geluk, dat Robbie Jonker in de slotfase met zyn omhaal wel had "Het was hun laatste adem", wist Eilander Met nog vyf minuten te gaan mag dat natuurlyk nooit meer gebeuren" FRED SEGAAR ROTTERDAM - Al vijf competitieronden trekt Roodenburg de kar van de eerste klasse en gaandeweg verricht de Kooiclub die arbeid met de uitstraling van een raspaard. Parmantig galoppeerden de Leidenaars gisteren langs het Rotterdamse Spartaan '20, dat met een kansloze 0-2 moegestreden de stallen mocht opzoeken. Terwijl zijn pupillen zich lieten uit spannen. constateerde trainer Laurens Mouter tot zijn genoe gen "dat Roodenburg in het eer ste uur van de wedstrijd uitste kend had gespeeld". "Toen", zo analyseerde hij, "leken we wel echte topploeg. Alle opdrachten werden uitstekend uitgevoerd. Grandioos zoals die jonge gasten liepen te voetballen". Het laatste deel van het duel wees echter uit dat het predikaat 'top per' aan Roodenburg nog niet is besteed. Wel heeft de blauw zwarte équipe alles in zich het werkelijk te worden, maar tegen promovendus Spartaan '20 lie pen de voetballers zichzelf in de slotfase bijna voorbij. In hun ij ver vergaten de jonge Leidenaars op de cruciale momenten de door Mouter verstrekte opdrach ten, waardoor het elftal onnodig met problemen werd opgeza deld. Werkelijke kansen kreeg de tegenstrever niet (ook dat tekent de klasse weliswaar), maar Roo denburg doet er voortaan beter aan de gehele wedstrijd bij de les te blijven. "Sommige jongens houden het koppie er niet bij", stelde Mouter dan ook vast. "In de slotfase zag ik John van de Wetering vaak voor de achterhoede spelen, ter wijl hij er op zo'n moment ge woon achter moet kruipen. Een Hennie Koet wilde in die laatste minuten maar naar voren blijven draven. Ik moest die jongen van uit de dug-out naar achteren schreeuwen. Op zo'n moment is hij nog kwaad ook". Als alle negatieve elementen zijn weggesneden zou Roodenburg wel eens een vaste klant in de kopgroep van de eerste klasse kunnen worden. De komende twee wedstrijden kunnen de Noord-bewoners tonen wat ze waard zijn. De concurrenten Pa- pendrecht en Wilhelmus funge ren dan als tegenstanders. "Ik ben benieuwd hoe de ploeg zich dan staande zal houden", dacht Mouter vooruit. Voorlopig kan zijn elftal met de "tien uit vijf' niet meer stuk bij de achterban, die zich (net zoals de bebaarde oefenmeester trou wens) elke wedstrijd weer ver baasd. Opmerkelijk zoals de Kooiclub binnen één seizoen de 'puberperiode' heeft afgesloten en als een volwassen ploeg door de eerste klasse rondstapt. En dat terwijl de gemiddelde leeftijd door het afhaken van Aat de Groot en Peter Ciere is terugge gaan. De onstuimige inzet van de jeugd is momenteel de kracht van dit Roodenburg. Weliswaar heeft het team niet de beschikking over tien technische voetballers, maar de arbeidslust vergoedt al les. Het bleek gistermiddag, waar opponent de Spartaan na een afwachtend kwartier door de Leidse ploeg werd overrompeld. Vooral in fysiek opzicht moest de Rotterdamse ploeg het duide lijk afleggen, want elk persoon lijk duel kende een Leidse win naar. De wedstrijd speelde zich derhalve voor een belangrijk deel af op de helft van de tegen stander, die na een half uur de eerste tegenvaller incasseerde. In stelling gebracht door Van de Wetering en Pijnakker mocht de uitstekend spelende Marco van Alphen uithalen en scoren: 0-1. Vijf minuten later was de strijd be slist. Staande op de zestienme terlijn werkte Ronald Jansen zich knap los, maakte een halve draai en mikte, zoals de Belgen zeggen, vervolgens fraai in de 'winkelhaak'. Na rust hield Roo denburg nog een lange periode de druk op de ketel, maar omdat een verlossende treffer uitbleef begonnen de Leidse 'paarden' zich te vergalopperen. Spartaan '20, tot dat moment nog nauwe lijks in de wedstrijd geweest, verplaatste het strijdtoneel naar het gebied van Sjaak Nievaart. De doelman besefte dat zijn jon ge ploeggenoten in die periode de hulp van een routinier nodig hadden en hij sleepte Rooden burg dan ook probleemloos naar het einde. ROB ONDERWATER Wim van Beek heeft zich in de Poeldijkse verdediging gewrongen, maar moet buigen voor de overmacht aan verdedigers (Foto Holvast!. LISSE - De vechtlust die sommige spelers nè het duel FC Lisse-Verburch (0-1) meenden te moeten tonen was in de wedstrijd zelf nauwelijks te ontdekken. De irritatie over de derde nederlaag voor Lisse ontaardde in een handgemeen tussen voetballers van beide teams. Pas in de kleed kamer vond Lisse de rust om de zonden te overdenken. Afgezien van het laatste kwartier, toen Lisse met man en macht probeer de de 0-1 achterstand weg te werken, kregen de toeschouwers een slaapverwekkende vertoning voorgeschoteld. Verburch liet af en toe nog voetbal van enig niveau zien en nam verdiend de punten mee naar Poeldijk, 0-1. Het voetbal in de eerste helft was van een bedenkelijk gehalte. In het spel van Lisse zat weinig lijn terwijl Verburch de hoge positie op de ranglijst niet kon waarmaken, hoewel de ploeg wèl beter was. Gesteund door een felle wind bouwden de bezoekers een veldoverwicht op en al na vijf minuten had keeper Van Ruiten hulp van het houtwerk nodig by een schot van Hans van Staveren. Ook Jongman was dicht bij een treffer voor Verburch, maar zijn kopbal werd knap verwerkt door Van Ruiten. Wim Bouckaert kreeg voor Lisse de beste kans. Hij faalde echter voor open doel. Het waren de enige hoogtepunten uit die helft. Na de thee werd de wedstrijd aantrekkelijker. Lisse was zelfs dicht bij een voorsprong. De actieve Wim van Beek lobde de bal slim over een tegenstander heen en nam de bal vol op zijn slof. De bal verdween echter over de lat. Even later had Verburch meer geluk. Via een Lisser- been schoot Jongman raak: 0-1. Lisse schrok wakker en er kwam meer beweging in de ploeg. Të vaak werd echter het middenveld overgesla gen. De lange halen naar voren leverden één kans op voor Ron Hooge- veen. De technische linksbuiten rekende er echter niet op dat doelman Van Leeuwen zou mistasten en dook onder de bal door. In het laatste kwartier perste Lisse er een slotoffensief uit. Net als de aanvallende escapades van doelman Van Ruiten, leverde dat niet de begeerde gelijkmaker op. PETER VAN LEEUWEN Blauw Zwart LEIDEN - Blauw Zwart kwam gistermiddag tegen RKDEO niet verder dan een 0-0 gelijkspel. Beide ploegen kwamen matig voor de dag en de deling was dan ook terecht te noemen. Blauw Zwart had de pech dat spits Chris Theil al snel geblesseerd uitviel. De ploeg miste hierdoor de nodige stootkracht. Tot kansen kwam de formatie van Chiel Jansen dan ook nauwelijks. RKDEO daarentegen creeeerde wel de nodige kansen. Keeper Karei Verhart echter toonde zich in goede doen en keerde de inzetten van o m. Mooiman en Nico van Beek. Voor Blauw Zwart waren Ben Conradi en Frank Voorham dicht by een doelpunt. Beide spelers miste echter de noodzakelyke scherpte, waardoor de 0-0 stand gehandhaafd bleef Door deze deling blyft Blauw Zwart in de middenmoot van de tweede klasse gestationeerd.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 15