John Denver zingt voor vrede 'Artiesten hebben geen eigen leven RADIO TELEVISIE 'Ik ben een man zonder gezin' 'Soulkikker' Marvin Gaye: VRIJDAG 15 OKTOBER 1982 Radio - tv PAGINA 5 HILVERSUM (GPD) - Op het Pla- tengala, vanavond, zal de AVRO proberen met een keur van ar tiesten de platenverkoop in ons land er weer bovenop te helpen, terwijl John Denver de wereld zal komen verbeteren. „Want muziek is de hemelse taal die ie dereen verstaat", zo verklaarde de zachtmoedige muzikale actie voerder dezer dagen in een Hil- versumse bar. „Zowel de actie voerders tegen kernenergie, bij voorbeeld, als degenen die er vóór zijn willen vrede. Als je nu zodanig tot die mensen weet door te dringen, dat ze onder het besef van het gezamenlijke tot el kaar komen, dan pas bereik je iets. Ik zelfben weliswaar ook te gen kernenergie, maar ik vind dat men een verkeerde stap pro beert te zetten door slechts tegen die kerncentrales te schoppen". „En elk beetje helpt: er zullen mis schien mensen zijn die dit inter view lezen en beseffen dat ze de handen wel ineen moeten slaan om te overleven. Datzelfde geldt voor alle andere vraaggesprek ken die ik geef en, vooral, voor mijn muziek". John Denver knipt met zijn vingers en roept: „Hey, ik begrijp wat die vent be De Amerikaanse zanger John Denver zal vrijdagavond de grote afsluiter zijn in „AVRO's Platengala Internatio naal 1982". Dit muzikale festijn zal rechtstreeks wor den uitgezonden vanuit de Rotterdamse Ahoy-hal. De presentatie wordt verzorgd door Willem Duys, bijge staan door Aletta de Nes. Naast John Denver, die hier vooral bekend werd door zijn miljoenenhit „Thank God I'm a countryboy", zul len op het podium staan: Dire Straits, Randy Crawford, Yves Duteil, Billy Preston met Syreeta, Linda de Suza, Louise Tucker, The Four Tops, Johnny Ray en Marvin Gaye (Nederland 1, 20.05 uur). doelt, dat is de reactie die ik graag wil horen". Nog niet zo lang geleden organi seerde John Denver in de Ver enigde staten een massale vre- desmanifestatie voor en door mensen uit alle hoeken van het politieke slagveld, een manifes tatie zonder politiek karakter. Hij is overtuigd van zijn zaak: „Het is geen droom, want we staan nu op de rand. Het is nu of nooit voor de mensheid", aldus de Amerikaanse zanger. John Denver heeft altijd al betrok kenheid getoond. Hij was tegen Nixon en Agntw, tegen vervui ling en de Vietnam-oorlog, hoe wel hij dat nooit zo rechtstreeks bezongen heeft. „Dat ene politie ke standpunt is namelijk niet zo belangrijk", zegt hij. „Het zijn al die kleine aspecten - waarover ik wèl zing - samen, die tot een nieuw bewustzijn moeten lei den". Wie zijn stellingnames optelt, zal mogelijk concluderen dat Den ver een linkse zanger is, maar met zoveel woorden komt dat er nooit uit. Hij is tegen bezuinigin gen op onderwijs, bezuinigigen op kunst en hulpverlening „al leen om die bommen te kunnen blijven maken", hij is tegen het bouwen van kerncentrales en voor de vrede. Nu - anno 1982 - gaat hij zelfs zo ver, dat hg kriti sche geluiden laat horen over de oer-Amerikaanse overlevings- stijl: „Het was altijd: als het op overleven aankomt, is het jouw dood of de mijne. Dat was een vergissing. Het moet zijn: als het tussen ons is, moeten we samen de problemen te lijf'. Op de vraag hoe hij tot zijn nieuwe filosofieën is gekomen, komt zijn privé-leven boven water. „Ik maak er geen geheim van. dat Anny (zijn vrouw - red.) en ik uit elkaar zijn. Ik ben een man zon der gezin, die niet meer elke och tend zijn kinderen kust. Dat heeft me aan het denken gezet, met name over mezelf. Natuur lijk werk ik momenteel ook zo hard om mijn verdriet te verge ten, al houd ik niet meer van Ann, en zou ik niet meer terug willen, maar ik ben vooral tot de slotsom gekomen dat ik mezelf moet zijn. Ik moet mij zelf hele maal inzetten om iets te berei ken. Daarom heb ik de bekende bril aan de wilgen gehangen en daarom bevat mijn laatste plaat zoveel persoonlijke elementen en veel meer diepte. Daarom ook, zal ik op het Platengala niet verschijnen met mijn gebruike lijke negenmans-begeleidings- groep, maar alleen. Ik en mijn gi taar. dat zal moeten volstaan" ROTTERDAM - De 43-jarige 'soul kikker' Marvin Gaye beschouwt zijn muzikale loopbaan als een lijdensweg. Een opmerkelijke maar begrijpelijke betiteling voor een carrière die enerzijds bol staat van artistieke en com merciële hoogstandjes maar waar anderzijds vele donkere schaduwplekken op rusten. Zo was daar in 1970 de dood van de aan een hersentumor overleden Tam mi Terrell met wie Gaye van '68 tot '70 een uiterst succesvol duo vormde. Terrell stierf op het toneel, tijdens een optreden. Voor Gaye kwam deze klap zo hard aan dat hij er een vijf jaar lange podiumfobie aan over hield. Het noodlot zou Gaye nog vele ma len treffen: twee stukgelopen hu welijken, of eigenlijk drie, want het einde van zijn verbintenis met The Motown Records Cor poration waarvoor hij bijna twin tig jaar lang platen maakte, kan evengoed als een echtscheiding worden beschouwd. Twee jaar geleden, na het verschij nen van de elpee 'In Our Lifeti me', werd de breuk met Motown Records een feit. Over het waar om hiervan doet Gaye erg vaag maar insiders beweren dat de oorzaak is gelegen in onenigheid over budgetten en de aan Gaye toegewezen hoeveelheid studio- tijd. Met zijn gisteren uitgebrachte single met de gewaagde titel 'Se xual Healing', afkomstig van de op stapel staande elpee 'Mid night Love', heeft Gaye de muzi kale draad weer opgepikt. Zijn nieuwe werkgever is platenmaat schappij CBS die hem vanavond laat opdraven in AVRO's Platen gala. een live-programma vanuit de Rotterdamse Ahoyhal. Gaye staat dus weer volop in de be langstelling na een periode waar in hij, zoals hij zelf zegt, "tot zich zelf is gekomen". Uit onderstaand gesprek, afgeno men op zijn kamer in het Rotter damse Hiltonhotel, en uit zijn nieuwe single blijkt dat die pe riode van herbezinning hem goed heeft gedaan. Vol overtui ging verkondigt hij zijn stand punten over die facetten van het leven die hem altijd al het meest bezig hebben gehouden: geloof, muziek en sex. Over die onder werpen heeft hij meters van mijn band volgepraat. Na de vraag echter naar het waarom van de breuk met Motown klinkt er eerst veel ruis. Gevolgd door de volgende, aarzelend uitgespro ken woorden: "Motown Records was niet zo van streek toen ik vertrok. Alles moet zo op z'n tijd veranderen. Evolutie heet dat. het is een pro ces waaraan iedere artiest onder hevig is". door Wim Koevoet Ik kan me niet voorstellen dat je zo denkt over het verbreken van een samenwerking die twintig jaar heeft geduurd. Marvin Gaye "Die opmerking suggereert dat langdurige verbintenissen niet verbroken kunnen worden, dat als twee partijen een bepaalde tijd samenwerken ze dit voor al tijd zullen blijven doen. En daar ben ik het niet mee eens". Vertel eens over je nieuwe album, 'Midnight Love'. "Het is mijn nieuwe, commerciële studio-album. Ik heb geprobeerd het zo commercieel mogelijk aan te pakken zonder afbreuk te doen aan de eisen die ik aan me zelf als artiest heb gesteld". De tekst van je nieuwe single 'Se xual Healing' is nogal gewaagd. De beginregel luidt "I'm as hot as an oven". Ben je niet bang dat sommige radiostations zullen weigeren hun luisteraars te con fronteren met zoiets? "Dat is hun probleem, niet het mij ne. Ik ben gewoon de artiest die schrijft over wat de maatschap pij weerspiegelt. En als de men sen 'Sexual Healing' als een vies liedje beschouwen, nou, dan gaan ze hun gang maar". Na je tweede echtscheiding ben je een beetje gaan zwerven. Je bent in Hawai en in Londen geweest en zelfs in België. Wat heb je daar gedaan? "Ik heb dingen in me opgenomen, nagedacht en nuttige ervaring opgedaan". Op zijn elfde elpee 'Here my dear' doet Gaye de hele geschiedenis van zijn tweede huwelijk uit de doeken, vanaf het moment dat hij verliefd werd op zijn vrouw tot en met de echtbreuk. Vindt Gaye het niet onverstandig om zijn privé-leven bloot te stellen aan ie dereen die het maar horen wil. Menig artiest doet zijn uiterste best om zijn werk en privé-leven zoveel mogelijk uit elkaar te hou den. Gaye daarentegen maakt het de roddelpers zo wel erg ge makkelijk. Of niet? "Ik beschouw artiesten die de scheiding privéleven-werk aan brengen niet als artiesten. Arties ten zijn van de mensen, ze heb ben geen eigen leven. Het inte resseert me ook niet wat anderen van mij denken. Wat ik van hen denk, dat is van belang. Hun le ven krijgt gestalte in mijn mu ziek ondanks dat ik zoveel van het mijne blootgeef'. In een oud interview heb je gezegd dat je een grote verantwoorde lijkheid voelt jegens de mensheid en dat je eens een tastbare bij drage zult leveren aan de weten schap, de vrede en aan het ant woord op de vraag wat hel nut is van het leven. Je zei dat in de tijd waarin je elpees nogal wat reli gieuze elementen bevatten. Hoe sta je nu tegenover je eigen uit spraak? "Ik kan me niet herinneren dat ik zoiets heb gezegd maar ik kan het me wel voorstellen. Ik kan nog steeds achter zo'n uitspraak staan. Ik denk dat ik dit heb ge zegd met betrekking tot de ken nis die ik heb opgedaan door de pijn die ik heb geleden, door mijn lijden. Ik ervaar mezelf dan ook als een profeet, een bood schapper. Het is niet zo dat ik de ze gave krijg van bepaalde hoge re sferen. De dingen die ik aan de mensen uitdraag zijn afkomstig van mijn eigen leven. Ik voel dat mijn leven voorbestemd is, en ik ben ervan overtuigd dat ik on stoffelijk ben. Als kind kon ik urenlang naar een boom kijken. Bij een van die gelegenheden kreeg ik een speciale boodschap. Ik ben ervan overtuigd dat het uiteindelijke doel van mijn leven mijn reïncarnatie in een betere wereld is" Ben je dan in staat om met die gave te helpen, ze de weg te wijzen? Yes, a musician can give great re lieve to the world", vervolgt Gaye zijn onaardse betoog "Ik kan mensen met veel dingen hel pen maar een vereiste daarbij is dat ik geloofwaardig moet zijn. Iemand kan geloofwaardig zgn als hij éën bepaald soort individu is. Mijn geloofwaardigheid is op iets anders gebaseerd. Ik verte genwoordig namelijk alle facet ten van het leven. Ik maak muzi kale verslagen van de toestand waarin onze hedendaagse sa menleving verkeert". Op sommige ixm je elpees heb je het ook over dit soort zaken. Op an dere albums benadruk je het be lang van seks. Hoe moet ik dat zien? "Er bestaat nergens zoveel huiche larij over als over seks. Het enige doel van seks is het creëren van leven. En er zou geen seks zgn zonder dat doel Zonder seks zouden twee mensen ook van el kaar kunnen houden, gewoon omdat ze vinden dat ze bij elkaar horen.. Het verwekkeh van kin deren zou gebeuren door het aanroepen van geesten. De hele gedachtengang achter seks is verdraaid, mede door de foutieve informatie die de voorgaande ge neraties ons hebben nagelaten. Het bedrijven van seks heeft niets te maken met liefde. Het beleven van seksueel genot is niet meer dan de beloning voor de creatie van een moment van genot, een uitlaatklep voor al on ze problemen. VRIJDAG 15 O KT HILVERSUM I KRO 18 06 Echo 18 13 Kruispunt interview 18 20 Punt uit 19 30 Man en Paard 20 03 Country Time 21 02 Nine O'Clock jazz. 22 02 Goal NOS 23 02-00 00 Met het oog op morgen. HILVERSUM II VARA 18.10 Reactieteiefoon. P P 1820 Uitx. PSP OVERHEIDS VOORL 18 30 De Nederlandse An tillen VARA 18 40 Luchtruim 19 00 In de gehaktmolen, hoorsp 19 45 Gram muz 20 00 Nws 20 03 Provinciale zaken 21 00 Vrije tijd. blije tijd NOS 21 40 NOS Serve te- lefonisch spreekuur voor buitenl werknemers RVU-NOS 22 10 Eu ropa tussen twee vuren (2). NOS 22 30 Nws 22 40 Oost-West - Thuis besf VARA 23 00 Het zout in de pap 23.55-24 00 Nws HILVERSUM ni NOS 18 04 De Avondspits VOO 19 02 Leo van der Goot. 21 02 Mono. 22.02-24 00 Countdown Cafe HILVERSUM IV NOS 20 00 23 00 EBU-Jazz Quiz e Concert 1982 ZATERDAG 16 OKTOBER (NOS Ieder heel uur nws VARA 7 02 Hallo hier Hilversum" (8 06Dm gen van de dag) 10 30 Wie in 't Ne derlands wil zingen 11 03 Z I 12 03 Tussen Barend en Van Dorp. sport 13 06 In de Rooie Haan 15.03 Muz uit Studio I. 16.02 De Speeldoos 17 30 Wie in 't Nederlands wil zinge- HILVERSUM II NOS 7 00 Nws TROS 7 10 Och- tcndgym 7 20 Rollebolleradio 7 30 Nws 7.35 Aktua 8 00 Nws 8 11 Sport na Sport 8 30 Nws 8 33 Toe niktua NOS 9 05 Gym. voor de vrouw 9.15 Voor blinden en slecht zienden. 9 24 Waterstanden 9.30 Nws. TROS 9.33 Bosboom Be- kooy. (10 30 Nws 11 30 Nws. 11 33 Dokumentaire nos 1156 Solidari teit (2). 12 26 Meded voor land en tuinb 12 30 Nws TROS 12.36 Ak tua. 12.55 Agrana. 13.00 Nws 13 10 Aktua - Ex tra-Kamer breed 1330 Nws 13 33 Voorzichtig Breekbaar 14 00 Hobbyhoek 14 30 Nws 14 33 Kleintje nieuws RVU NOS 15 10 De verzorgingsstaat (1). AVRO 15 30 Nws 15 32 AVRO-dite (16 30 (Nws 17 00 Vlag met blauwe wim pel 17 30 Nws 17 36 Radiojou- 17 50 Per Saldo HILVERSUM III 8 03 Popfnsser 9 03 Gospel-rock 10 03 Popstation. 11.00 Nws. 11 03 Popsjop 12 03 Los Vast's Ronde door Nederland. 14 03 Tussenuur 15 03 Disco-express. 16 03 NCRV za terdag sport HILVERSUM IV NOS 7.00 Nws, AVRO 7 02 Klassie ke muz. 8 00 Nws 8 05 Op een klein Litionnetji' 9 00 In de kaart ge speeld 10.30 Concerto Mattinale NEDERLAND 1 NOS 18.23 Nieuws voor slechthorenden 18.58 Journaal AVRO 19.00 Dancin'. Vrolijke video-collage. 18.25 Platengala - Nationaal 1982. Uit reiking van platenprijzen aan Neder landse artiesten, o.a. André Hazes, Wieteke van Dort, Doe Maar en ande ren. 20.05 Platengala - Internationaal 1982. Uitreiking van plantenprijzen aan in ternationale artiesten, o.a. Linda de Suza, The Four Tops, Yves Duteil, Randy Crawford, Bobby Vinton, Billy Preston e.a. Presentatie: Willem Duys en Aletta de Nes. NOS 21.37 Journaal AVRO 21.55 Gesprek met de minister-presi dent 22.05 Platengala - Internationaal 1982. Vervolg van de uitzending van 20.05 uur. HV 22.45 Somos Libres. „Wij zijn vrij". Vi deoparabel waarin Michel Cardena de gevaren die volgens hem de wereld (weer) bedreigen, signaleert: de kerk, het militarisme en de burgerlijkheid. Twee homoseksuele jongeren leven in een land waar ze zich onderdrukt voe len. Ze besluiten daarom naar een an der land te gaan om de door hen zo begeerde vrijheid te vinden. Spoedig volgt echter de ontnuchtering. De zo zeer geachte vrijheid blijkt ook hier een mythe te zijn. NOS 23.20 Journaal 23.25 Nieuws voor slechthorenden ZATERDAG NOS 09.30 Nieuws voor slechthorenden TELEAC 10.30 Kantoorinnovatie. NOS 11.00 Open school. Fries programma. VARA 18.57 De Smurfen. „Koning Smurf'. Te kenfilmserie. 19.22 Vijf tegen vijf. Vijf leden uit één familie nemen het op tegen vijf andere familieleden over alles wat er in Ne derland gedacht, gezegd en gezwegen wordt. Spelleider: Willem Ruis. NOS 20.00 Journaal VARA 20.28 Achter het Nieuws. Actualiteiten rubriek. In de televisie-actualiteitenrubriek van de VARA wordt vanavond een repor tage uitgezonden naar aanleiding van de stemming volgende week in de Verenigde Naties over de zetel van Cambodja en de houding die Neder land daarbij zal aannemen Naast gesprekken met Nederlanders daarover heeft de VARA ook een ei gen reportage uit Cambodja. Men zal voorts, afhankelijk van de situatie, aandacht besteden aan de gang van za ken rond de kabinetsformatie en zeker aan de juridische achtergronden van de in Amsterdam gehanteerde nood wet 21.10 De Chartreuse van Parma. Vijfde aflevering uit de Franse serie met Mar- the Keiler, Gian Maria Volonte, And rea Occhipinti, George Wilson e.a.: Als Gina verneemt dat Fabrizio is gearres teerd, is ze wanhopig en woedend te gelijk. Ze stelt alles in het werk om hem vrij te krijgen en realiseert zich dat ze hopeloos verliefd op hem is. Ze voelt zich tevens verraden door de prins en zint op wraak... 22.10 Edelvrouw - Bedelvrouw. Tweede aflevering uit de Britse serie met An gela Thome, John Rudling, Daphne Heard e.a.: Als het plaatselijke spoor wegstation dreigt te worden opgehe ven, komen alle dorpsbewoners in op stand. Niet uit zichzelf, maar voorna melijk omdat Audrey hen mobiliseert. Richard is haar gróótste troef, omdat hij als landeigenaar door traditie be paalde rechten heeft. Rechten, waar Richard zelf niet op staat... 22.40 Het zoete linkse leven. „3 oktober 1972". Derde aflevering uit de vierdeli ge serie van Christopher Hempton naar de roman The History Man van Malcolm Bradbury: Prof. Marvin zit een roerige vergadering van zijn facul teit voor waar o.a. moet worden ge stemd over het al dan niet uitnodigen van de omstreden geneticus prof. Mangel. Als de man voor een lezing wordt uitgenodigd, breekt er een stu- dentenoproer uit. Howard is innig te vreden. Met het feit dat er een onder zoek wordt ingesteld naar de honende opmerkingen, die hij over George Car- mody's werk maakte, is hij minder ge lukkig... NOS 23.40 Journaal VARA 23.45- 01.15 All that haeven allows. Amerikaanse speelfilm uit 1955 onder regie van Douglas Sirk met Jane Wy man, Rock Hudson, Agnes Moorehead e.a.: Een aantrekkelijke weduwe wordt verliefd op haar tuinman, die ir alle opzichten afwijkt van de enigszin: bekrompen vrienden uit haar kennis senkring. 18.00 Simon in het land van de krijtte keningen. „Gevaarlijke wagens". Brit se animatieserie. 18.05 Sesamstraat 18.20 Klein, klein kleutertje. Jacobus en Corneel Pannekoeken. 18.35 Open School. Loon naar werken. Internationalisme tussen de twee we reldoorlogen. 19.07 Uitzending door derden. „Com municatie in het gezin". Programma van het Vrije Woord. 19.37 Mededelingen en Morgen 19.45 Journaal 20.10 Weerman 20.15 Uptown Saturday Night. Ameri kaanse komische film uit 1974 onder regie van Sidney Poitier met Sidney Poitier, Bill Cosby, Harry Belafonte, Flip Wilson, Richard Pryor e.a.: De te genspoed van Steve Jackson en Wen dell Franklin begint die noodlottige zaterdagavond in de kroeg van Mada me Zenobia. Het café wordt vereerd met een bezoek van Silky Slim, die ei genaar en klanten uitschudt. Wendell verliest zijn met dobbelen verdiende geld en Steve een loterijbiljet dat 50.000 dollar waard is. De vrienden be sluiten zelf achter de boeven aan te gaan. maar krijgen het aan de stok met allerlei onderwereldpersonages. Ze belanden in de cel en doen een beroep op de diensten van een privé-detecti- ve, die er op zijn beurt met hun geld vandoor gaat. Ten einde raad richten ze zich tot de gangster Geechie Dan. 21.55 De vijfde windstreek. „En over mijn diepste geheimen rept niemand, niemand het woord" Stille herinne ring aan de op 19 oktober 1981 om het leven gekomen schrijver, schilder, za kenman en „enfant terrible" van de Vlaamse letteren, Paul Snoek. Presen tatie: Herman de Conink. M.m.v. Jo- han Anthierens, Roger Bonduel, Hugo Brutin, Patrick Conrad, Jef Geeraerts en anderen. 22.50 Journaal 19.00 De mysterieuze wereld van Ar thur C. Clarke. „Reuzen voor de go den". Documentaireserie 19.27 Lieve plantjes. Tentoonstelling in Wetteren. Natuurserie gepresenteerd door André Onghena. 19.37 Morgen 19.45 Journaal 20.10 Weerman 20.15 De Forsyte Saga. „De prijs van een woning". Zevende aflevering uit de Britse tv-serie naar de trilogie van John Galsworthy. Met: Kennet More, Eric Porter, Nyree Dawn Porter, John Welsh en anderen. 21.05 Dag aan dag: Europalia 1982. Pre sentatie: Regine Clauwaert 21.50 - 22.40 Kwartet van Beethoven (4). Aan de hand van het kwartet Opus 131 van Ludwig van Beethoven wordt de typische sfeer opgeroepen van de Weense kamermuziek van ca. 1800, uitgevoerd door het Clemens Quatac- ker kwartet. Met: Clemens Quatacker (eerste viool); Nicolas Mérat (tweede viool); Georges Longrée (altviool) en Edmond Carlier (cello). DUITSLAND 1 WDR 18.00 WWF-Club. Gevarieerd program ma onder leiding van Marijke Amado Gasten: Barde Hans Hardt, Spider Murphy Gang en het Glenn Miller Or kest 18.30 Vorsicht Geheimkamera. Sene met de verborgen camera 18.40 WWF-Club. Vervolg van de uitzen ding van 18.00 uur. 19.15 Hier und Heute. Regionale actuali teiten. 20.00 Journaal 20.15 The left hand of God. Amerikaan se speelfilm uit 1955 onder regie van Edward Dmytryk met Humphrey Bo- gart, Lee J. Cobb, E. G. Marshall e.a De Chinese burgeroorlog. Op een mis siepost in de binnenlanden van China verschijnt een nieuwe geestelijke. Pa ter O'Shean meldt zich aan maar in werkelijkheid is het Jim Carmody, een Amerikaanse piloot, die een paar jaar geleden een noodlanding moest ma ken en in handen viel van generaal Yang. Hij weigert de waarheid te ver tellen en werkt hard als priester Tot generaal Mieh Yang met zijn solaten verschijnt en de missiepost in gevaar komt... 21.45 Hitler kriegt die Saar nicht! Do cumentaire over de gevolgen voor het Saargebied van het aan de macht ko men van de Nationaal-Socialisten in Duitsland. Met interviews van getui gen die deze hele problematiek actief hebben meegemaakt 22.30 Thema's van de dag 23.00 Die Sportschau 23.25 Le cheval d'orgueil. Franse speel film uit 1980 onder regie van Claude Chabrol met Francois Cluzet, Berna- dette Le Sache, Ronan Hubert e.a.: Pierre-Alain, zoon van een arme Bre tonse boer, trouwt aan het begin van deze eeuw met de jonge Bretonse An- ne-Mane. Hij heeft veel verstand van paarden, maar kan 7i< h niet p« rmitte ren er zelf een paard op na te houden. Hg is afhankelijk van zijn vader, maar trekt ook zijn eigen plan 01.20 Journaal ZATERDAG 10.00 Journaal 10.03 Die Sportschau 10.30 The left hand of God. Amerikaan se film (1955) met Humphrey Bogart. 11.55 Terugblik 18.00 Meisterszenen mit Stan und Ollie. Kluchtfilmpje met Stan Laurel en Oli- VIT Hardy 18.20 Western von gestern. Westerns uit de oude doos. 18.57 Programma-overzicht 19.00 Journaal 19.30 Auslandsjournal. Buitenlandse correspondenten berichten Presenta tie: Peter Berg. 20.15 Derrick. „De man uit Kiel". Mis daadsene met Horst Tappert, Fritz Wepper, Edwin Marian e.a.. Karl Wa- ginger knjgt een nieuwe baan als chauffeur bij de familie Konn. Zgn po sitie heeft hij te danken aan mevrouw Konn Maar als het lijk van de eige naar van het huis wordt gevonden wordt Karl Waginger verdacht 21.15 Friedrich Wilhelm von Steuben. Documentaire over de Pruisische ge neraal Wilhelm von Steuben (1730- 1794) 22.00 Journaal 22.20 Aspekte. Cultureel magazine 23.05 Elfriede. TV-film van Wolfgang Panzer met Vérénice Rudolph. Nikol Voigtlander, e.a.: Elfriede leeft met haar vader en stiefmoeder Sonja op een camping. Als zg aand.irht krijgt van de campinggast Karl is zij geluk kig. Een huwelijk volgt, maar al gauw komt zijn ware karakter aan het licht Karl wordt verliefd op Sorga en Elfne- de is diep teleurgesteld. 00.35 Journaal DUITSLAND 3 18.00 Hallo Spencer 18.30 Telecollege. Leren op telecollege. 19.00 EIT-EfT. Vrgetgdsmagazine met tips; naaien als hobby; tuinrubnek. op bezoek bg de peetkinderen van Bach 19 1.'» Journal 3. 20.00 Journaal 20.15 Landesspiegel. Actualiteiten 21.00 Reden muss man miteinander. ..De zaak Dirk" Educatief programma van Lida Winiewicz en Claus Spahn 21.30 Gott und die Welt. El kerk" voor Afrika* De Lutheranen van bisschop Kibira 22.00 Malu. ..De mooie tgden zgn voor- bg". Eerste aflevering uit de Brazi Uaanse sene met Regina Duarte, Denis Carvalho, Narjara Turetta e.a Malu is een dertigjarige vrouw en moeder van de twaalfjarige Elisa. Na dertien jaar huwelijk ontdekt Malu dat haar man niets meer om haar geeft en besluit te schelden 22.50 Das Land. dass wir uns nchmrn. Reportage ovcrHi^H landbouwcoöperaties 00.35 Journaal

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 5