Begroting Leiderdorp sluitend Ligboxen in Geerpolder toegestaan Nieuwe werkgroep ontwikkelingshulp Prinses Juliana opent Swetterhage Fietspad bij Nieuweg komt in 1984 klaar [Le/cfee agenda I Oude manege: geen sexclub RCL krijgt geld voor kleedkamers Andere aannemer voor woningen in Buitenhof ZOETERWOUDE - Prin ses Juliana heeft rond het middaguur het instituut voor verstandelijk gehandi capten "Swetterhage" in Zoeterwoude geopend. Prin ses Juliana arriveerde om half elf en na een rondlei ding opende zij om half een "Swetterhage". Op de foto naast haar burgemeester Houdijk. VRIJDAG 15 OKTOBER 1982 VR ZOETERWOUDE - Na een soort van kruisverhoor door de raads leden Straver (PZ) en Remijnse (CDA) heeft wethouder Van der Heijden toegezegd dat het fiets pad langs de Nieuweg in Zoeter woude in 1984 klaar zal zijn. Het begon toen het provinciale fietspadenplan ter sprake kwam. Zoeterwoude wil een tiental fietspaden in dat plan hebben. Eén daarvan is het fietspad langs de Nieuweg. Straver vroeg hoe het nou stond met dat fietspad. Sinds 1974 wordt het fietspad jaarlijks genoemd in de beleids voornemens, maar er gebeurt erg weinig. Remijnse viel Straver bij VRIJDAG en zei dat het fietspad voor hem "een nachtmerrie" aan het wor den is. Van der Heijden wilde eerst niet verder gaan dan de toe zegging dat het fietspad nog deze periode gerealiseerd zou worden. Na langdurig aandringen van de twee raadsleden wilde de wet houder toezeggen dat het fiets pad in 1984 klaar is. Aniba's muziekkamer - optreden van de folkzangeres/gitariste Gil Bums, 20 uur. Groenoordhallen - auto-occasionshow Motorhuis en Kamsteeg, 19-22 uur. Maranathakerk - ingang Dgkstraat 2a, rommelmarkt, 19-22 uur. Microtheater Imperium - try-out 'Gilga- mesj', 20.30 u ZOETERWOUDE - Geruchten als zou er een sexclub in de voor malige manege aan de Hoge Rijndijk komen zijn gisteravond ontkracht in de commissie ruimtelijke ordening. Er komt een fitness-centrum waar een borrel geschonken en een hapje gege ten kan worden. Het liberale raadslid P. Mulder wilde weten hoe groot de kans is dat er alsnog een sexboerderij ontstaat aan de Hoge Rijndijk. Het antwoord was dat er zwart op wit staat dat er geen "sexgebeuren" komt. Wethouder Van der Heijden grapte na deze vaststelling tegn de commissieleden: "Ik zie de teleur stelling op sommige gezichten". LEIDERDORP De begro ting voor 1983 van de ge meente Leiderdorp is slui tend. Alle beinvloedbare uitgaven zijn gekort met vijf procent, zoals eerder was afgesproken. De toe komst van Leiderdorp ziet er vrij zonnig uit. Bij onge wijzigd beleid voorspelt de budgetprognose al in 1984 een batig saldo van 616.000 gulden, dat in 1987 zal uitgroeien tot bijna 1,6 miljoen gulden. "Reeds nu blijkt dat het vroegtij dig verzetten van de financiële bakens in de voorgaande be stuursperiode zijn vruchten af werpt. Waar om ons heen steeds luidere uitingen van pijn hoor baar worden, hebben wij de tech nieken ontwikkeld en onze men taliteit aangepast om de magere tijden goed voorbereid aan te vangen", schrijven B en W in de beleidsvoornemens. Ondanks de voldoening zal het be zuinigingsbeleid van de gemeen te Leiderdorp ook dit jaar weer voelbaar zijn. Alle instellingen en verenigingen, die een subsi die van de gemeente krijgen, worden vijf procent gekort. Veel meer is er bespaard op de dienst gemeentewerken. "Gemeente werken heeft heel fors ingele verd", aldus wethouder Bezemer (financiën). Door onderhoud steeds maar vooruit te schuiven is het bedrag flink omlaag ge bracht, maar dat kan niet eeuwig duren, vinden B en W. Wethou der Meerburg: "Nu ben je bezig het vooruit te schuiven, maar je weet dat het eraan zit te komen". Om eventuele problemen bij het onderhoud in de toekomst te voorkomen, willen B en W een onderhoudsfonds instellen. Op die manier kan het onderhoud planmatig uitgevoerd worden. De bezuiniging op het school zwemmen heeft voor 1983 een zeer klein effect op de begroting. De halvering van het school zwemmen moest 36.000 gulden opleveren, maar in werkelijkheid is dat slechts 1.000 gulden gewor den. Het zwembad heeft twee part-timers moeten ontslaan en de kosten van de afvloeiingsre geling bedragen 35.000 gulden, die de gemeente zal moeten beta len. In volgende jaren zal de be zuiniging op het schoolzwem men pas rendement opleveren. In de begroting is ook al rekening gehouden met een tegenvaller bij de streekmuziekschool "Rijn akkoord". Leiderdorp wil daar bezuinigen maar het is nog onze ker of de andere gemeenten, die ook in de gemeenschappelijke regeling zitten, wel mee willen doen. Verder bestaat er nog een verschil van mening over de huur die "Rijnakkoord" moet gaan betalen aan de gemeente Leiderdorp voor het gebruik van Muzenhof. In totaal is zo'n 40.000 gulden nog onzeker. Daarom hebben B en W het bedrag on voorzien in de begroting ver meerderd met 70.000 gulden, zo dat eventuele tegenvallers kun nen worden opgevangen. Woningbouw Het college is erg pessimistisch over de realisering van de sociale woningbouwplannen. Het minis terie van volkshuisvesting heeft voorrang gegeven aan de grote steden en Leiderdorp dreigt daardoor veel minder geld te krijgen. Gehoopt wordt dat de plannen van de Algemene Wo ningbouwvereniging Leiderdorp voor twee projecten in Buitenhof wel doorgang kunnen vinden (69 kleine wooneenheden en 101 eengezinswoningen). Beide plan nen wachten alleen nog maar op financiële goedkeuring. Overi gens heeft de bouw van de 84 eengezinswonignen langs de En- gelendaal geen invloed gehad op de lijst woningzoekenden. Inte gendeel, het aantal woningzoe kenden is nog toegenomen en nadert de duizend. Verwacht wordt dat de realisatie van het slakkenhuis en de premiewonin gen, die nu gebouwd worden, wel een daling van het aantal wo ningzoekenden tot gevolg zal hebben. Johan Matser bv zal op korte ter mijn beginnen met de bouw van het tweede flatje achter het ge meentehuis, verwacht het colle ge. Minder hoopvol is men over het stuk grond aan de andere kant van Winkelhof. Het is ge heel onbekend wanneer daar met de bouw van dure eenge zinswoningen wordt begonnen. Nog volgend jaar wordt er, als de financiële ruimte er is, begonnen met de doortrekking van de Mauritssingel. De laatste belem meringen zijn bijna uit de weg genomen. Ook de verkeerssitua tie op het kruispunt Hoogmade- seweg, Ericalaan en Acacialaan moet volgend jaar worden aange pakt, aldus het college. De Hoog- madeseweg zelf komt ook voor verbetering in aanmerking. Het is de bedoeling dat daar een vrij- liggend fietspad komt. Geld ont breekt waarschijnlijk om het kruispunt Laan van Ouderzorg en Van der Valk Boumanweg te verbeteren. En ook de beveili ging van de oversteekplaats in de bocht van de Voorhoflaan zal waarschijnlijk nog een jaar op zich laten wachten. Onderwijs et onderwijs is zoveel mogelijk ont zien bij de bezuinigingen, aldus het college. Het komende jaar willen B en W voorzieningen treffen om het samengaan van de kleuter- en lagere scholen in het kader van de wet op de basis scholen te bevorderen. Er zullen ruimtelijke voorzieningen wor den getroffen in de Willem de Zwijger- en de Kastanjelaan- school. Ook voor de Houtkamp- school zullen dergelijke voorzie ningen worden getroffen. Als de Houtkampschool en de kleuter school Minihof samengaan komt het gebouw van de kleuterschool in handen van de gemeente. De regionalisering van de school adviesdienst nadert een beslis sende fase. Het college hoopt in de raad van december met een voorstel te komen tot regionali sering. De raad zou dan een prin cipebesluit moeten nemen, zodat m ieder geval de rijksbijdrage binnengehaald kan worden. De gemeente Leiderdorp is echter nog steeds bezig met het onder handelen over de nieuwe vorm van de regionale school advies dienst. Het liefst willen B en W de nieuwe school adviesdienst huisvesten in het oude gebouw aan de Kom van Aaiweg. Voor het sociaal cultureel werk zullen het komende jaar diverse nota's uit de gemeentelijke pen komen. In voorbereiding zijn een nota over het educatief centrum, een tarievennota, een nota over indirecte (verkapte) subsidies en een algemene subsidieverorde ning, die al jaren wordt toege zegd. Bovendien zal de huidige opvang van kinderen van werkende ouders (het gastouder project) besproken worden. Be keken zal worden of er naast het gastouderproject nog andere vormen van kinderopvang mo gelijk is. Het overleg met de bibliotheek over inschakeling van vrijwilli gers, zodat de openingsuren ver ruimd kunnen worden, is op niets uitgelopen. Het biblio- theekbestuur heeft toegezegd dat er uiterlijk in januari 1983 een nota zal verschijnen waarin de inschakeling van vrijwilligers wordt besproken. LEIDERDORP - De kans is zeer groot dat de voetbalvereniging RCL nog in november kan be ginnen met de bouw van de nieu we kleedkamers en het jeugd honk in de Leiderdorpse Bloe- merd. De commissie financiën ging gisteravond akkoord met het voorstel van B en W 150.000 gulden subsidie te verstrekken in de bouwkosten. Nog geen half jaar geleden besloot de gemeenteraad dat pas geld zou worden gegeven als er grond in de Elisabethhof verkocht was. Hoewel dat op dit moment nog niet gebeurd is, wordt de subsi die toch verstrekt. RCL heeft zich namelijk bereid verklaard de rente over het bedrag voor een jaar te betalen Verder speel de mee dat bij de aanleg van de nieuwe velden in de Bloemerd bij de vereniging verwachtingen zijn gewekt, die vindt een groot deel van de gemeenteraad vervuld moeten worden. Dat gebeurt nu. Verwacht wordt dat de gemeente raad op 1 november het voorstel zal behandelen. Daarna kan RCL gelijk met de bouw beginnen. Ondertussen is de supportersver eniging al lange tijd bezig met geld te verzamelen voor het deel van de bouwkosten die RCL zelf Filmhuis LVC - Breestraat 66, The bad sleep well'-Akira Kurosawa, 21.15 uur. NVSH-trefcentrum - Rapenburg 48, open soos. 22 uur, tel. 149987. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, vrouwenavond, 21-1 Dierenbescherming Leiden, melding V zwerf- en gevonden dieren, tel. 212026. Zoeterwoude - Don Bosco, cabaret, 20.30 uur. Leiderdorp - Muzenhof, volksdansin- stuif, 19 en 20.15 uur. Oegstgeest - Fuik, disco, 21 uur. Voorschoten - Lindehoeve, swing, 21 ZATERDAG Leiden - Antonius Clubhuis, 'witte' markt, 9 uur. Stadhuisplein - actie Hongerstichting, 10-16 uur. De Linde - Herenstraat 64. ruilbeurs, 10- j 17 uur, tel. 130119 (voor tafelreserve- ring). Op Eigen Wieken - Valkenpad 2, infor matiemarkt voor bewoners van de Me- renwgk, 13-17 uur. Groenoordhallen - auto-occasionshow Motorhuis en Kamsteeg, 11-17 uur. Clubhuis Matilo - Zaanstraat 126, kin- derkledingbeurs, 11-13 uur. Breehuys - Breestraat 19, rommelmarkt, 9-17 uur. Maranathakerk ingang Dijkstraat 2a, rommelmarkt, 10-15 uur. Filmhuis LVC - Breestraat 66, The bad sleep well'-Akira Kurosawa, 21.15 uur. LVC - open café, rolstoel hindernis-race, 14-17 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, disco, 22-2 uur. Nieuwe Mare/hoek Oude Singel - an tiek- en curiosamarkt, 9.30-17 uur. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. Jongeren Advies Centrum - Caecilia straat 67, 14-17 uur. Warmond - korfbalvereniging, prestatie- Voorschoten - Cultureel Centrum, to neel, 20 uur. Kimshoeve - Jamboree, gehele dag. ZONDAG Wassenaarse Slag - strandloop A.V. Hol land, start 11 uur. Middelweg 19c - kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur, tel. 125802. Ontmoetingscentrum - hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos Zuid-West, ma 14.30 uur. Voorschoten Kimshoeve, jamboree, gehele dag. ARTSEN Leiden - de weekenddienst begint zater dag om 8 uur en eindigt zondag moet opbrengen. Gisteravond werd een nieuwe geldbron aan geboord. Het eerste elftal heeft samen met de Leiderdorpse Len- co's een plaatje gemaakt met op de A-kant het nummer "RCL een club van klasse" en op de B-kant "Het supportershed". Het eerste plaatje werd door de voorzitter Van Houten van de supporters vereniging overhandigd aan bur gemeester Van der Have, zelf ere lid van de supportersvereni ging. Ook RCL-voorzitter Van Gameren kreeg het plaatje. OEGSTGEEST - Er komt een nieuwe werkgroep in Oegstgeest om projecten te zoeken in ont wikkelingslanden die vanuit de gemeente ondersteund kunnen worden. Die werkgroep zou moe ten bestaan uit vijf raadsleden en vijf andere inwoners van Oegst geest. De nieuwe raadscommis sie algemene bestuurlijke aange legenheden, die gisteren voor het eerst bijeen kwam, gingen met dat B en W voorstel akkoord. Wel zal de werkgroep niet gelijk be ginnen met de burgerleden. De raadsleden zullen eerst duidelij ke lijnen aangeven, waarbinnen het project zich gaat begeven. Dit wilden de raadsleden om vroegere moeilijkheden te voor komen. Eind vorig jaar kwam de vorige werkgroep met de naam "Ont wikkelingssamenwerking" tot de conclusie dat de meningsver schillen te groot waren. De werk groep hief zichzelf op toen het echt uit de hand liep. Leden van de werkgroep maakten elkaar uit voor fascisten en communisten. vertelde het toenmalige raadslid Van Belle. Duidelijk werd in elk geval dat de verschillen van me ning van partij-politieke aard wa ren. Tot die conclusie komen B en W van Oegstgeest nu ook in een notitie over de geschiedenis en de toekomst van de werk groep. Op 25 oktober 1979 werd door de gemeenteraad een motie aange nomen om in Oegstgeest daad werkelijk wat aan ontwikke lingshulp te gaan doen. In de mo tie, die werd ingediend door het PPR-raadslid Beckers, werden B en W verzocht burgers uit te no digen met initiatieven te komen om een project in een ontwikke lingsland te ondersteunen. Het indienen van die initiatieven kon op een speciale burgeravond, die werd gehouden. Men kon zich ook opgeven voor de werkgroep. Uiteindelijk zouden de inwoners van Oegstgeest een bedrag moe ten opbrengen voor dat project. ZOETERWOUDE - De boeren in de Zoeterwoudse Geerpolder mogen in de toekomst toch lig boxen maken aan de overzijde van de Geerweg. Ook de torensi lo's in dit gebied mogen 21 me ter. in plaats van de voorgestelde 18 meter, hoog worden. Dit zijn de belangrijkste wijzigin gen in het bestemmingsplan "Drooggemaakte Geer- en Blan- kaartpolder" dat gisteravond in de commissie ruimtelijke orde ning aan de orde was. Uit landschappelijk oogpunt wilde de gemeente Zoeterwoude zo min mogelijk in het gebied Geer polder wijzigen. Een recreatief en agrarisch gebruik van de pol der moest hand in hand gaan. Gisteravond bleek dat de tegen gestelde belangen eerder botsen dan met elkaar stroken. In het bestemmingsplan was het voor de boeren in de Geerpolder niet toegestaan op hun land be bouwing van meer dan 50 vier kante meter uit te voeren. Dit be tekent dat het vee om in de stal len te komen de Geerweg moe ten oversteken. Deze weg wordt steeds drukker omdat het de kortste weg is van Zoeterwoude- Dorp naar het Zoetermeerse re creatiegebied. De belanghebben de boeren zijn niet van plan bin nen zeer korte tijd stallen in het landelijk gebied te bouwen maar willen wel de mogelijkheid open houden. Zij krijgen hun zin als de gemeenteraad met de wijzi gingen in het plan akkoord gaat. De boeren hebben met deze be langrijke wijzigingen een beter uitzicht op een rendabele be drijfsvoering, zo bleek gister avond. Hun grote pleitbezorger was het CDA-raadslid G. Belt: "Volgens het plan moet de Geer polder agrarisch blijven. Dit kan alleen wanneer de boeren de ruimte krijgen om met de tijd LEIDERDORP - De premiekoopwoningen die door aannemer De Water in Buitenhof gebouwd zouden worden, worden nu neergezet door de Aannemers Combinatie Leiderdorp. Deze verandering was nodig om dat De Water bezig is failliet te gaan. Gisteravond is dat aan de aspirant kopers meegedeeld. De woningen zullen niet in prijs stijgen, maar zelfs beter worden door nki k wijzigingen die door de Algemene Woningbouwverening Lei derdorp, de nieuwe opdrachtgever, in het plan zijn aangebracht. Ook het wooncomfort wordt verbeterd zonder dat daar extra prijsstijgingen tegenover staan. In december zal naar verwachting worden begonnen met de bouw. mee te gaan. Die jonge agrariërs in de Geerpolder moeten met hun collega's in de Europese Ge meenschap kunnen concurreren. Dit impliceert dat er de mogelijk heid moet zijn om ligboxen te bouwen waar dat nodig is. Wat betreft die silo's ben ik het met de makers van het bestemmings plan eens dat het geen mooi ge zicht is, maar 22 meter hoogte is nodig om zo'n ruwvoedersilo rendabel te maken". Belt was verder zeer te spreken over het plan: "Ik heb veel waar dering voor het plan. Het is in mijn ogen al voor 90 percent ge slaagd als dit bestemmingsplan het oprukkende Zoetermeer van ons lijf kan houden". Door het college van burgemeester en wethouders een wijzigingsbe voegdheid te geven is het moge lijk dat de boeren stallen bouwen wanneer zij dat wensen. "Voor waarde is wel dat de bebouwing direct in verband staat met het grasland waar de koeien grazen", aldus wethouder A.R. van der Heijden. In de nu verschenen uitgebreide notitie wordt een uitvoerige be schrijving gegeven van de mis lukking van het project. "Ken nisneming van de verslagen van de vergaderingen van de werk groep leidt onmiskenbaar tot de conclusie dat de wijze van sa menstellen van de werkgroep niet juist is geweest. Weliswaar spreidden allen (leden) een grote betrokkenheid bij de materie ten toon, doch deze betrokkenheid ging kennelijk gepaard met een expliciete partij-politieke over tuiging, waardoor de discussies in de werkgroep meer en meer zo niet een grimmig dan toch een polariserend karakter kregen", aldus B en W. 24 Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad- Noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: za 8 uur tot zo 8 uur: H.J. KJaassen, tel. 213546: spreekuur vlgs afspraak, zo 8 uur tot 24 uur: J.E.C. Crul, Noord- eindsplein 2a, tel. 142888; spreekuur: 12 en 17 uur. Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstadwijk, Professorenwijk, de Waard: za 8 uur tot zo 8 uur: A. van Luijk, Was- straat 2a, tel. 122522; spreekuur vlgs af spraak. zo 8 uur tot 24 uur: H. Engel, de M. van Streefkerkstraat 53, tel. 121334, spreek uur vlgs afspraak. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid- za 8 uur tot zo 8 uur: A.A. van Rijn, Me- lissetuin 5, teL 210797; spreekuur vlgs afspraak. zo 8 uur tot 24 uur: A„ Boer, Kennedy- laan 46, tel. 310420; spreekuur vlgs af spraak. Voor de praktijk van Groeneveld, R. v. Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, v. Tol, Verhage, Zwijnenburg: J. Reinders, Ger. Brandtstraat 29, tel. 760947, spreekuur 11-11.30 uur aan huis. Leiderdorp - O. de Ry van Beest Holle en R.W.M. v. Velzen, Vlaskamp 16, tel. 891100; za en zo spreekuur aan hetzelfde adres. Oegstgeest - J.W. de Haan, Oranjelaan 26, tel. 170605. Voorschoten - za, A. Tromp, Leidseweg 328, tel. 762159; zo, J.H. Vrijenhoek, Bachlaan 1, tel. 2356. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van vr 15 tot 22 okt door: Apotheek Zuid-West, Brahmslaan 20, tel. 761334; Apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest, tel. 155482. DIERENARTSEN Leiden - voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: F. Muurling, Plantsoen 23. tel. 125057. E.J.M. v.d. Wouw, Boshuizerlaan 26, tel. 764058. Oegstgeest - R.J.W. Duyn, Pres. Kenne- dylaan 260, tel. 153266. Voorschoten - C.P. van Oostrom, Veur- seweg 36, tel. 01717-2317. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno men door: G.J. v. Hof, Plantage 10, Lei den, tel. 141838. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Ryn 134604; teL ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - Kruis- gebouw, Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 13-14 uur. Gezondheidscentrum, Florgn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lgtweg 7, tel. 154500 Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. OPGERICHT 1 MAART 1860 LEIDSCH ËL DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave Uitgeversmaatschappij Leidsch Dagblad B V Geen krant ontvangen tel 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabezorging na 19 30 uur); zaterdag van 16 30-18 00 uur overschrijving geen abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem Kwartaalabonnement 57.35 Per post 79.70 Jaarabonnement 217,90 Per post 307,30 Directie G. Koopman W F. J Wirtz (bin./buit./ec J Ruygrok-Hoogeveen P J. de Tombe (sport) A. van Kaam (plv) Rubriekchefs J. Kroon (stad) B WT Jungman (plv) Aangesloten bi| de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondente Rome. Madnd, Mexn I 071-144941tst 222

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 2