mededelingen gemeentebestuur 1 leiden 18tlm22okt. '82 een klassieke Ip^, voorslechts PIATEN AUTOVERHUUR AUTO PETER NIEUWE KANTOOR- OF ATELIERRUIMTE TE HUUR HUUR MIJ! auto's tot 24 m2 met klein rijbewijs B-E St. Aagtenstraat 16-18 - Leiden - 071-134700 Utrechtse Jaagpad 76a - Leiden - 071-897000 225 m2 1e verdieping 1 ruimte veel glas met keuken en toiletten. Met uw wensen voor bv. tussenwanden kan rekening gehouden wor den. Tel. 125259 - 131867 fEen kado-lp van bijzondere klasse met wereldsterren als Élton John. Frankie Valü. Guys 'n' Dolls. Grover Washington en Michel Sardou. Meteen halen bij uw platenhandelaar. 'warm aanbevolen Romantiek Plus. een klassieke lp van topklasse. Met de allergrootsten van het concertpodium: o.a. Galway. Stem. Boskowsky, Academy St. Martin-ln-The-Fields en Previn. Tien dagen lang een unieke kans op twee bijzondere Ip's. Doe u zelf dit extra luisterplezier kado. Bij aankoop van minimaal 25.- aan Ip's of m.c.'s kunt u kiezen tussen een gratis populaire lp of een klassieke lp voor slechts 5.—. Een unieke kans voor vlugge vogels. Doen dus. Zolang de voorraad strekt Schoonheidssalon Gonrtie De schoonheidssalon voor de totale huidverzorging met produkten van dr. Eckstein voor dames en heren. Commissie vergadering Commissie voor Algemene en Bestuurlijke Aan gelegenheden. Maandag 18 oktober a.s. om 20.00 uur in de B&W-kamer van het stadhuis Agenda Wijze van behandeling begroting 1983. Motie 602/1982 Atoomschuilkelders. Drank- en horecaproblematiek (onder voorbe- Overige vergadering Verleende bouw vergunningen Burgemeester en Wethouders hebben op 12 oktober 1982 de volgende bouwvergunningen verleend: - kruispunt Churchilllaan-Haagweg, bouwen van twee tunnels en een keerwand, - Vliet, vernieuwen Jan van Goyenbrug; - Veenwatenng, bouwen brug; - Uiterstegracht 161, verbouwen en uitbreiden pand Indien U door het verlenen van een bouwvergunning rechtstreeks in Uw belang bent getroffen, kunt U bin nen 30 dagen na dagtekening van de bouwvergun ning op grond van de Wet AROB een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. Tevens kunt U, indien de onmiddellijke uitvoering van het besluit onevenredig nadeel voor U meebrengt, op grond van de Wet op de Raad van State schorsing van de bouwvergunning aanvragen bij de Voorzitter van de afdeling rechtspraak van de Raad van State, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Informatie is te verkrijgen iedere werkdag tus sen 11.00 en 12.00 uur bij de directie bouw- en woningtoezicht, Stadsbouwhuis. Langegracht 72, Postbus 148, 2300 AC Leiden (telefonisch be reikbaar 071-254911). Leden voor deelcommissies gezocht In de sector Welzijn van de gemeentelijke organisatie bestaan een viertal deelcommissies die adviezen voor de Gemeenteraad voorbereiden Deze adviezen heb ben betrekking op voorstellen en belangrijke beleids beslissingen die Burgemeester en Wethouders aan de gemeenteraad willen voorleggen. Deze deelcommissies zijn ingesteld om te voorzien in de behoefte aan inbreng van specifieke deskundig heid op een bepaald terrein. Daarom roept het ge meentebestuur vier gegadigden op die naast Raadsle den zitting willen nemen in de deelcommissie ge meente archief, drie voor het Stedelijk museum De Lakenhal, twee voor de deelcommissie Molen museum De Valk en drie voor de deelcommissie Leidse Schouwburg. Binnen één week kunt u schriftelijk reageren op deze oproep aan het College van Burgemeester en Wet houders, t.a.v. wethouder Schoute, Stadhuis, met vermelding van uw ervaring op het terrein van de deelcommissie die üw belangstelling heeft Diversen Werkgroep voor het bestemmingsplan Tuinstad- wijk/Staalwijk Maandag 18 oktober a.s. om 20.00 uur in het wijk- en dienstencentrum De Linde. Herenstraat 64 Agenda: Afronding uitgangspunten voor het ontwerp-be- stemmingsplan. N B. Op maandag 25 oktober 1982 om 20.00 uur zal in het wijk- en dienstencentrum De Linde een inspraak/informatieavond plaats vinden over de uitgangspunten voor het ontwerp-bestem- mingsplan. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN Onteigeningsplan De Camp De Burgemeester van Leiden maakt bekend, dat in kamer 214 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72 te Leiden, m.i.v. 18 oktober tot en met 5 november 1982 voor een ieder ter inzage ligt het besluit van de Gemeenteraad van 11 oktober 1982, nr. 328 tot ontei gening in het belang van de ruimtelijke ontwikkeling en van de volkshuisvesting, n.l. ter uitvoering van het bestemmingsplan De Camp, en ten name van de ge meente Leiden van de op het bij dit besluit behorende grondplan (tekening nr. 484) met een gele kleur aan gegeven percelen, welke nader zijn vermeld op de eveneens bij dit besluit behorende lijst van de te ont eigenen percelen. Bestemmingsplan Vreewijk Met ingang van 18 oktober 1982 ligt gedurende één maand in kamer 213 van het Stadsbouwhuis, Lange gracht 72 voor een ieder ter inzage het bestem mingsplan Vreewijk. Dit plan is op 30 augustus 1982 door de Gemeente raad vastgesteld. Het gebied waarvoor het bestem mingsplan geldt, wordt globaal begrensd door de Witte Singel, de Jan van Goyenkade, de spoorbaan Leiden-Utrecht, de bebouwing aan de oneven zijde van de Haagweg t/m no. 31, de Rijn en het Galgewa ter tot aan de Witte Singel. In vergelijking met het ontwerp van dit plan zijn in de voorschriften, de toelichting en de plankaarten wijzi gingen aangebracht. Gedurende de hierboven genoemde termijn kan een ieder die zich tijdig met bezwaren tegen het ontwerp plan tot de Gemeenteraad heeft gewend of die be zwaren heeft tegen de wijzigingen, die bij de vaststel ling van het plan in het ontwerp zijn aangebracht, schriftelijk bezwaren tegen het vastgestelde plan in dienen bij het College van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, Koningskade 1-2, 2596 AA 's-Graven hage. Bestemmingsplan Schuttersveld Met ingang van 18 oktober 1982 ligt gedurende één maand in kamer 213 van het Stadsbouwhuis, Lange gracht 72 voor een ieder ter inzage het bestem mingsplan Schuttersveld. Dit plan is op 30 augustus 1982 door de Gemeente raad vastgesteld. Het gebied waarvoor het bestem mingsplan geldt, wordt begrensd door de spoorlijn Leiden-Amsterdam, de Schuttersveldweg, de wijk Maredijk en de Haarlemmertrekvaart. In vergelijking met het ontwerp van dit plan zijn in de voorschriften, de toelichting en de plankaarten wijzi gingen aangebracht. Gedurende de hierboven genoemde termijn kan een ieder die zich tijdig met bezwaren tegen het ontwerp plan tot de Gemeenteraad heeft gewend of die be zwaren heeft tegen de wijzigingen, die bij de vaststel ling van het plan in het ontwerp zijn aangebracht, schriftelijk bezwaren tegen het vastgestelde plan in dienen bij het College van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, Koningskade 1-2, 2596 AA 's-Graven hage. Voorbereidingsbesluit gedeelte Haver- en Gortbuurt De Burgemeester van Leiden maakt bekend, dat in kamer 214 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72 te Leiden, voor een ieder ter inzage ligt het besluit van de Gemeenteraad van 11 oktober 1982, nr. 336, waarbij wordt verklaard, dat een herziening van het bestemmingsplan Haver- en Gortbuurt wordt voorbe reid voor wat betreft de op de tekening no. 12 ST 8757 met een stippellijn aangegeven gronden. Het betreft een gebied begrensd door het Levendaal, de 4e Binnenvestgracht en de Rijnstraat. Voorbereidingsbesluit nieuwbouw G.A.K. De Burgemeester van Leiden maakt bekend, dat in kamer 214 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72 te Leiden, voor een ieder ter inzage ligt het besluit van de Gemeenteraad van 11 oktober 1982, nr. 329, waarbij wordt verklaard, dat een herziening wordt voorbereid van een gedeelte van het bestem mingsplan "Haagse Schouw" voor wat betreft de op de tekening nr. 82 ST 8761 met een stippellijn aange geven gronden. Het betreft het gebied tussen de Plesmanlaan en de Lage Morsweg met de bestemming Centrale Instellin gen. Rekonstruktie parkeerterrein "De Valk" Maandag 18 oktober a.s. begint de herindeling en herbestrating van het parkeerterrein bij molen "De Valk". Dit werk, dat ongeveer 6 weken gaat duren, begint met het verwijderen van de oude riolering en het aanbrengen van een nieuwe. Daarna wordt het terrein vlak gemaakt en herbestraat, volgens een in deling met 169 parkeerplaatsen. Tijdens het werk kan het parkeerterrein niet worden gebruikt door parkeerders. Spreekuurwijziging Instituut Burgerraadslieden In de krant van vorige week vrijdag is een tweetal foutjes geslopen in de aankondiging van spreekuur- wijziging Instituut Burgerraadslieden. Hieronder volgt daarom alsnog de juiste spreekuur wijziging: Open spreekuur maandagmorgen van 11.00 tot 12.00 uur donderdagavond van half 7 tot 8.00 uur Op afspraak dinsdagmorgen van 11.00 tot 12.30 uur woensdagmorgen van 11.00 tot 12.30 uur Rijnzichtbrug 1 week afgesloten voor verkeer De Rijnzichtbrug, de brug over de Rijn tussen de Haagweg en de Morsweg, is met ingang van maan dag 18 oktober a.s vanaf 09.00 uur 's-morgens een week lang afgesloten voor alle verkeer. Het onder houdswerk aan de brug, het zgn. "stralen" maakt dit noodzakelijk. Zonder vertragingen vanwege slecht weer, kan de af sluiting uiterlijk vrijdag 22 oktober weer worden opge heven. De afsluiting en de omleidingsroutes zullen tij dig met borden worden aangegeven. De route via de Witte Singel zal dan naar verwachting weer open zijn. Waagbrug 3 dagen buiten gebruik De Waagbrug, de voetgangers- en fietsersbrug tus sen het Waaghoofd en de Stille Mare, heeft een zo danige "knik" dat sommige gebruikers daarvan hin der ondervinden. D.m.v. een kleine bouwkundige aanpassing zal daar verbetering in worden gebracht. Het werk dat daar voor nodig is, begint a.s. maandag 18 oktober en zal een dag of drie duren. Zolang is de brug buiten ge- Lozingsverordening riolering Burgemeester en Wethouders van Leiden maken be kend dat door hen op 15 oktober 1982 vergunningen ingevolge de Lozingsverordening zijn verleend voor het lozen van bedrijfsafvalwater op de gemeentelijke riolering naar aanleiding van de verzoeken van: 1. L. Lolkes de Beer, te Leiden ten behoeve van het galvanisch bedrijf in het perceel Noorderstraat 3; 2. het Staatsbedrijf der P.T.T., te 's-Gravenhage ten behoeve van de telefooncentrale in het per ceel Willem de Zwijgerlaan 181; 3. de Reed Roller Bit Company of Nederland B V., te Leiden ten behoeve van de metaalindustrie in het perceel Rooseveltstraat 6; 4. H.S. Chua, te Leiden ten behoeve van het chi- nees-indisch restaurant in het perceel Brahms- laan 8; 5. het bestuur van de Stichting Tijdelijke Huis vesting Bejaarden Leiden, te Leiden ten behoeve van het bejaarden-noodcentrum in het perceel Schubertlaan 141; 6. G. Radius, te Leiden ten behoeve van de cafeta ria in het perceel Marnixstraat 9, 7. de Vennootschap onder firma chinees restaurant "Azie", te Leiden ten behoeve van het chinees restaurant in het perceel Stationsplein 24; 8. Ng. Yat Cheong, te Leiden ten behoeve van het chinees restaurant in het perceel Rosmolen 25; 9. Vleespaleis Juch B.V., te Leiden ten behoeve van de slagerij in het perceel Raamsteeg 75; 10. J.P. Bouma, te Leiden ten behoeve van het restaurant in het perceel Haarlemmerstraat 216. Gedurende 30 dagen na de dagtekening van de ken nisgeving liggen de vergunningen met de bijlagen bij de Directie Milieu ter inzage (Stadsbouwhuis), Lan gegracht 72, kamer 012 De aandacht wordt erop gevestigd, dat een ieder, die door verlening van deze vergunningen rechtstreeks in zijn/haar belang is getroffen, gedurende dertig dagen na verzending van de vergunningen (t.w. 15 oktober 1982) beroep kan instellen bij de Gemeenteraad. Het beroep moet gemotiveerd en ondertekend wor den ingediend. Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot de Directie Milieu, Stadsbouwhuis, Langegracht 72, ka mer 012 (tel. 071-254437). Haagse initiatiefgroep voor regionale omroep, groep jes radioamateurs en T V -piraten hebben in nota's, korrespondentie en gesprekken laten blijken interesse voor dit onderwerp te hebben In een op 26 augustus j.l. gehouden gezamenlijke kommissievergadering, drongen de leden er bij het Kollege op aan het oprichten van een "initiatiefgroep lokale omroep" te stimuleren. Wilt u ook meepraten? Dat kan, als u zich vóór 22 oktober a.s. schriftelijk als belangstellende aanmeldt bij de Direktie Voor lichting van de Gemeente Leiden. Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Wilt u daarbij vermelden: Welke groepering u vertegenwoordigt, waarom u belangstelling hebt voor dit onder werp, en of u eventueel bereid bent in een initiatief groep zitting te nemen Alle personen en groeperingen die zich melden krij gen voor het eind van november een uitnodiging voor een te houden bijeenkomst, en enige dokumentatie over de recente ontwikkelingen rond lokale en regio nale radio en T.V. Volgende fase aanleg tunnel bij Leiderdorpse brug Sinds eind juni is Rijkswaterstaat bezig met de aanleg van een tunnel voor fietsers en voetgangers onder de Hoge Rijndijk bij de (vernieuwde) Leiderdorpse brug De tunnel is nu bijna voor de helft gereed. Daarom zal het autoverkeer binnenkort van rijbaan moeten veranderen Vanaf omstreeks woensdag de 20e oktober zal het gemotoriseerde verkeer in twee richtingen over de herstelde rijbaan aan de Meerburgse kant worden geleid. Fietsverkeer in beide richtingen over de Hoge Rijndijk kan dezelfde omlei ding via de Lekstraat blijven gebruiken. Fietsers van en naar Leiderdorp worden langs het Utrechtse Jaagpad geleid. Intussen kan dan de tun- nélhelft aan de kant van de brug worden aangelegd. De gehele tunnel zal naar verwachting begin 1983 ge reed zijn. Zwembad5 Mei Boshuizerlaan Zweminstuif met geweldig leuke spe len onder deskundige leiding. Maandag 18 oktober van 14.00-15.30 uur. Dinsdag 19 oktober van 14.00-15.30 uur. Zwembad de Zijl Paramaribostraat Woensdag 20 oktober van 13.30-15.00 i Toegang f 2,25 per persoon. Sporthal 5 Mei Boshuizerlaan Kom tafeltennissen of basketballen. Basketball onder deskundige leiding van de spelers van Elmex I. Toegang 1,— per persoon. Dinsdag 19 oktober van 10.00-12.00 uur. •3 Woensdag 20 oktober van 10.00-12.00 uur. Sportzaal Broekplein Kom tafeltennissen of basketballen. Donderdag 21 oktober van 10.00-12.00 uur. Toegang f 1,- per persoon. Sportkleding en sportschoenen meenemen. Kom ook!! Interesse voor lokale omroep? Binnenkort organiseert de Gemeente Leiden een bij eenkomst voor personen, instellingen en organisaties die om welke reden dan ook geïnteresseerd zijn in lo kale of regionale omroep. De bedoeling van deze bijeenkomst is: 1) Te inventariseren welke wensen, ideeën en ver wachtingen er m.b.t. lokale omroep leven in de Leidse samenleving, 2) te komen tot oprichting van een representatieve "initiatiefgroep lokale omroep", die de mogelijk heden op dit gebied nader onderzoekt. Voorgeschiedenis Van verschillende kanten is het vraagstuk van de lo kale of regionale omroep het afgelopen jaar aange kaart bij het College en Gemeenteraadfrakties. Een Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 17 en 19 maandag 18 oktober Wijk 18 en 22 woensdag 20 oktober Wijk 21 en 23 donderdag 21 oktober Wijk 22 en 26 vrijdag 22 oktober

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 16