Aannemer gaat failliet, maar begint opnieuw l, maar t opnieuw Kunstuitleen mogelijk ook voor Oegstgeest Brand verstoort feest en hockey-competitie terecht Nog geen sporen in gijzelingszaak Reputatie van Rijnsburgs concours De Water in Leiderdorp De Kaag gereinigd door zeeverkenners Weidse agenda Spookrijder was er niet.. PAGINA 2 Het totaal verwoeste clubhuis van LMHC. Stad en randJ LEIDERDORP - De bouw- en aannemingsmaatschappij J. de Water bv uit Leiderdorp gaat failliet. Alle 63 werknemers zullen echter overgeheveld worden naar een nieu we bv, die De Water gaat oprichten. De bank heeft een garantie gegeven zodat De Water een bedrijf kan beginnen. i aannemingsmaatschappij J. de Water bv uit Leiderdorp :mers zullen echter overgeheveld worden naar een nieu- prichten. De bank heeft een garantie gegeven zodat De inen. Buitenhof Ondertussen is de gemeente Lei derdorp op zoek naar een nieuwe aannemer die 35 goedkope pre mie-A woningen wil bouwen in de nieuwbouwwijk Buitenhof. De Water was vergeten een zoge naamde premiebeschikking te vragen aan het ministerie van volkshuisvesting. Dat zou bete kenen dat deze woningen niet meer dit jaar gebouwd zouden worden. Omdat de aannemer voorlopig uitstel van betaling had gekregen kon de koopover eenkomst voor de bouwgrond tussen hem en de gemeente wor den ontbonden. De gemeente Leiderdorp heeft dat nu ook ge daan. De algemene woning bouwvereniging Leiderdorp (AWL) probeert nu de plannen weer leven in te blazen. "Het voorlopig niet doorgaan van de bouw betekende dat een flink gat was geslagen in het woning toewijzingsbeleid van de ge meente", schrijft de gemeente in een persbericht. "De kandidaat kopers van de De Water-wonin gen behoorden tot de kandidaten met de meeste voorrang. Mede om die reden was het gemeente bestuur er alles aan gelegen bij de herverdeling van resterende woningsubsidiegelden alsnog een aantal premiebeschikkingen voor Leiderdorp los te krijgen". En dat is ook gelukt. Voor een deel van de 35 woningen heeft Leiderdorp nog subsidie gekre gen. Dat betekent dat nog dit jaar met de bouw begonnen kan wor den. De AWL zal voorlopig optreden als tussenpersoon en zal er voor zor gen dat in overleg met de kandi daat-kopers zo snel mogelijk met de bouw kan worden begonnen. De AWL zal ook de formaliteiten rond de aanvraag van de premie- beschikking afhandelen. Het is nog niet bekend welke aannemer de woningen gaat bouwen. Dui delijk is wel dat het niet De Wa ter zal zijn. (Vervolg van pagina één) OEGSTGEEST - De brand af gelopen zaterdagnacht heeft grote gevolgen voor de Oegstgeester hockeyclub LMHC. De festiviteiten in het kader van het dertiende lus trum, die volgende week zou den worden gehouden, zijn afgelast. Vier weken lang kan er niet gehockeyd worden, omdat de kleedkamers te erg beschadigd zijn. De wedstrij den zullen allemaal uit ge- Emancipatiedag goed bezocht WASSSENAAR Dé emancipa tiedag in Wassenaar afgelopen zaterdag werd goed bezocht. Vanaf elf uur tot aan het eind van de middag werden verschillende activiteiten gehouden, alle in het kader van de emanciaptie. De Wassenaarse Vrouwenraad or ganiseerde deze dag in het Je- roenhuis. Centraal stond vooral het overbrengen van informatie aan de bezoekers. Naast de be kende middelen als het vertonen van films, een affiche-tentoon stelling en informatiestandjes, werd er ook druk het woord ge voerd. De oud-staatssecretaris voor emancipatiezaken, de sociaal-- democrate Hedy d'Ancona be klom rond het middaguur de sprekershoek. Later op de dag zat zij in een forum, waar onderin andere schrijfster Hannes Mein- kema ook zat. Aan het einde van de geslaagde dag was er een op treden van het satirische cabaret "Spiegeltje spiegeltje aan de wand". VOORSCHOTEN - Twee jongens zijn, in de nacht van vrijdag op zaterdag, op heterdaad betrapt bij het openbreken van enkele auto's die op het parkeerterrein stonden van een restaurant aan de Veurseweg in Voorschoten. De jongens, 19 en 20 jaar, hadden de geluidsapparatuur uit een aantal auto's gehaald toen perso neel van het restaurant hen in de gaten kreeg. Na betrapt te zijn gingen beide jongens er als een haas vandoor. Zij konden later door de Voorschotense politie in hun woning worden aangehou den. In Leiden speeld worden, is de bedoe ling. De melding kwam om kwart voor vier 's nachts binnen. Om half vijf begon het blus sen en tegen half zes was de brandweer de brand meester. Voor de brand was er nog in gebroken in het clubhuis. Deuren en kasten waren ge forceerd. Volgens een eerste onderzoek van de technische recherche van de rijkspolitie heeft de inbraak niets te ma ken met de brand. Bliksem inslag is de vermoedelijke oorzaak. De politie maakt dat op uit de gesprongen elektri citeitsleidingen in onder an dere de kleedkamers. In totaal bedraagt de schade ze ker een miljoen gulden. Het gebouw, de complete inven taris en de voorraad werd verwoest. LMHC is verze kerd. neenhalf gulden per jaar zal be dragen. In de komende commis sie-vergadering zal de gemeente een standpunt bepalen. In een evaluatie rapport van de Leidse kunstuitleen staat dat de interes se van de Leidenaars voor het le nen van de kunst buitengewoon groot is. De belangstelling zal door het toetreden van Oegst- geest alleen maar groter worden. Vrachtauto geleend. OEGSTGEEST - Op de Rijnhof weg in Oegstgcest werd afgelo pen zaterdagnacht een vrachtau to "geleend". De auto werd ge bruikt om een personenwagen uit de blubber te trekken en is daarvoor door een stuk weiland gereden. De vrachtwagen werd daarna achtergelaten op de Oude Rijnsburgerweg. Er bleek niets te zijn gestolen uit de wagen. De bouw- en aannemingsmaat schappij had een tekort van ne gen miljoen. De belastingen en een aantal schuldeisers hebben nog geld te vorderen, maar de grote verliezen zijn ontstaan bij eigen projecten. De Water heeft een aantal woningen gebouwd op eigen risico die onverkoop baar bleken. De bouwwerken, waar de oude bv nu mee bezig is, zullen worden afgemaakt door het nieuwe be drijf. Ook de opdrachten die nog uitgevoerd moeten worden wil De Water overhevelen naar de nieuwe bv. Onderhandelingen zijn daarover begonnen. Het me rendeel van de opdrachtgevers lijkt bereid daarmee akkoord te gaan. De bewindvoerder, het ad vocatenkantoor Groenendijk en Pastoor E.C. Hoogervorst maakt intrede WARMOND - Pastoor E.C. Hoo gervorst heeft gisteren zijn intre de gemaakt in de Sint Mathias- parochie in Warmond. Hooger vorst volgt daarmee pastoor Sau- lenn op die vorige week na acht jaar afscheid nam van de paro chie. Bij de plechtigheidsmis, die werd opgedragen door deken Schoon- enbeek, waren vele vertegewoor- digers van andere kerken aanwe zig. Ook Warmonds eerste bur ger Hendrickx zat in de kerkban ken. Tijdens zijn rede wenste de vertrekkende pastoor Saulenn collega Hoogervorst veel succes met het parochiewerk. getallen, ook dat van de beta lende bezoekers (2000) over troffen ruimschoots die van de zes voorgangers. Dit con cours, waarin nu de majoret- ten en de marskorpsen wel parallel in twee verschillende zalen móesten optreden, heeft zich een landelijk reputatie Het is een begrip geworden. De vrijdagavondse majoretten kwamen alle uit de regio (Lei den, Katwijk, ook één korps uit Den Haag). Maar voor de zaterdag kwamen groepen uit allerlei, zelfs verafgelegen oorden, uit Zuid- en Noord- WARMOND/DE KAAG - Zeever- kennersgroepen uit Leiden, Den Haag en omstreken hebben afge lopen zaterdag in samenwerking met de gemeente Warmond het vervuilde water van de Kager- plassen schoon gemaakt. De gehele middag vaarden de bo ten langs de oevers en met be hulp van harken en de handen, werden de walkanten schoon ge maakt. Het resultaat was aan het einde van de dag een grote diepe boot vol met vuil. Duidelijk bleek dat de water- en oeverrecreanten veel vuil tijdens het vaarseizoen hebben achter gelaten. De zeeverkenners, die met 63 boten en 320 bemannings leden het vuil bestreden, be treurden het optreden van de wa tersporters. De zeeverkenners gaven zaterdag te kennen om ook komende jaren mee te werken aan de schoonmaakactie. Holland, Gelderland, Fries land. Deze groeiende bekend heid, ook de toenemende kwanti-en (gelukkig!) kwali teit, geeft de actieve organi sators zeker een grote voldoe ning. Ze moesten er een ge weldige hoeveelheid werk voor verzetten en beginnen daarom bij wijze van spre ken morgen alweer aan de voorbereiding van nummer acht. De zaak liep organisatorisch naar wens. Was er een gezel schap bezig, dan stonden twee opvolgers alweer gereed. Zo werd een soepel verloop gewaarborgd. Bij het zien MAANDAG 11 OKTOBER 1982 MAANDAG Leiden - Stadhuis, gemeenteraad, 19.30 Kantoor van de bouw- en houtbond - Doezastraat 3, introductiebijeenkomst vakbondsschool van de FNV, 20 uur, inf. 210698. K&O-gebouw - lezing van Herman W. de Zwart over het ontstaan van grotten en gesteenten en mineralen die in grot ten voorkomen, 20.15 uur. Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19. ma t/m vr van 10-12 uur, tel. 122000. Vereniging Ouders van Drugsverslaaf den - Lange Mare 45, 20 uur, tel. 130547. Buurtwinkel - Haarlemmerstraat 73b, spreekuur Comité Gasprijsverhoging NEE, di van 10-11 uur. Architektenwinkel - Oude Vest 163, kosteloos advies, 17-18 uur. Kantine NEM - ingang 5 Meilaan, ruil en veilingavond van 'De Postzegelvrien den', 20 uur. 't Bruggehoofd - Steenschuur 11, ama teurfotografie, 20 uur. Oegstgeest - raadhuis, commissie open bare werken, 19.30 uur. Voorschoten - raadhuis, commissie fi- APOTHEKEN Leiden - de avond-, nacht en zondags dienst van de apotheken in de regio Lei den, wordt waargenomen van: vr 8 okt tot 15 okt door: Haven Apotheek, Haven 18, tel. 120085; Apotheek Linnaeus, Kempenaerstraat 31, Oegstgeest, tel. 173330. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. -N Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - Kruls- gebouw, Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 13-14 uur. Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. OEGSTGEEST/WASSENAAR - Een spookrijder werd gister avond rond half zeven gesigna leerd op de rijksweg Den Haag- Amsterdam. De spoorrijder zou bij het Rij nzichtviaduct de ver keerde oprit richting Wassenaar hebben genomen. De in allerijl uitgerukte politie vond echter geen spoor van de automobilist. Auto's botsen op Houtlaan LEIDEN Twee automobilisten zijn zaterdagmiddag om kwart over vier frontaal tegen elkaar gereden. Beiden reden met ge ringe snelheid. Het ongeluk ge beurde op de Houtlaan, nabij het Diaconessenziekenhuis, waar het uitzicht werd belemmerd doordat aan beide zijden van de rijweg auto's stonden gepar keerd. De twee bestuurders, een 29-jarige vrouw uit Leiderdorp en een 68- jarige man uit Voorhout, werden met verwondingen in het gezicht overgebracht naar het Acade misch Ziekenhuis, De vrouw had ook een gebroken rib. van al die stiptheid en toewij ding krijg je toch wel het ge voel dat we over onze jonge en oudere jeugd met hun plezier in zinvolle, mooie vrijetijds besteding, niet zo somber hoe ven te doen. De jury, de dames Maas en De Kruyff, de heren De Geus, Bos, Peters en Van Ossen- brugge (bekende namen!) hebben, naar ik graag aan neem, naar verdienste geoor deeld. Alle deelnemers kregen een "verenigingsprijs" mee. Het zou te sneu zijn, een aan tal minder gelukkigen met le ge handen naar huis te stu ren. In elke "divisie" werd de rijkst met punten begunstig de met de "sponsor-prijs" ge lukkig gemaakt. De toppers kwamen geen van drieën uit de regio. Het wa ren: "De Bazuin" uit Oud Beijerland met 324Vz punten en lof van de jury (marswed strijden), de "Federatieband C.J.V. uit Den Haag met 289'/2 punten (show) en "Car- mencitia" uit Delft: 164 pun ten met onderscheiding (ma joretten). Ik vermeld nog even, dat "Jong Floraband", uit Rijnsburg, met 288 pun ten, de Haagse Federatie- bond op de voet volgde. JOH AN VAN WOLFSWINKEL. OEGSTGEEST - De rijkspolitie in Oegstgeest heeft nog geen en kele spoor gevonden in de gijzelingszaak van afgelopen vrijdag. Een buurtonderzoek heeft niets "positiefs" opgeleverd, deelde groepscommandant Gelderblom desgevraagd mee. In de nacht van donderdag op vrijdag werd het echtpaar Beukman elf uur gegijzeld in hun eigen woning. Drie mannen hielden het echt paar in gijzeling om te wachten totdat de kluis van het post agentschap kon worden geopend. Uit de kluis werd ruim hon derdduizend gulden gestolen. OEGSTGEEST - Inwoners van Oegstgeest kunnen waarschijn lijk binnenkort in Leiden kunst gaan lenen. De gemeente wil vanaf 1 januari aanstaande toe treden tot de 'gemeenschappelij ke regeling experimentele kunst uitleen Lffldcn e.o Voor mini maal 7,50 gulden kan de Oegst- geestenaar dan zijn woonruimte tijdelijk verrijken met een kunst werk. In juni 1980 besloot de gemeente Leiden om een kunstuitleen te beginnen. Zo'n uitleen houdt in dat burgers voor drie maanden een kunstwerk kunnen huren. Het plan van Leiden hield verder m om ook de regio-gemeenten hierbij te betrekken. In de wijde omgeving heeft alleen Den Haag, Haarlem en Alphen aan den Rijn zo'n kunstuitleen. In de regio Leiden bleken de ge meenten echter niet staan te springen om hieraan mee te doen. Alleen Oegstgeest, Kat wijk en Valkenburg reageerden positief op het Leidse verzoek. Voorschoten, Warmond en Alke made hebben nog geen stand punt bepaald. Leiden heeft deze drie gemeenten gevraagd om nog voor één november een prin cipe-besluit te nemen. De rest van de regio heeft laten weten geen belangstelling te hebben. De gemeente Oegstgeest is nu van plan om tot 1985 aan het experi ment mee te doen. Op 1 januari van dat jaar stopt namelyk de rijksregeling. Of deze daarna wordt voortgezet is nog niet dui delijk. Voor Oegstgeest betekent dat dat vanaf januari 1983 kunst geleend kan worden. In het voorstel van het college van burgemeester en wethouders staat dat voor de bruikleen een vergoeding ge vraagd wordt van 7,50 gulden. Een bedrag dat vorige week ver hoogd is. Voor een kunstwerk* onder de duizend gulden blijft het bedrag ongewijzigd. Duurde re kunstwerken gaan een tientje of 12,50 gulden kosten. De gemeente Oegstgeest zal zelf ook een bijdrage moeten leveren aan de Leidse kunstuitleen aan de Lammermarkt. De gemeente verwacht dat dit bijna tweeè- LEIDEN Bij een aanrijding op de Hoge Rijndijk, op het kruis punt met de Leiderdorpse brug, ontstond gistermiddag aanzien lijke materiële schade. Een auto mobilist reed in op twee auto's, die voor het verkeerslicht stop ten. De veroorzaker van het on geluk bleek niet verzekerd. Zijn verzekering was volgens de poli tie stopgezet wegens wanbeta ling. RIJNSBURG - De vrijdag avond en de hele zaterdag werden in beslag genomen door het 7de mars-, show- en majorettenconcours in de ou de veilinghallen in Rijns burg. "Voor de volgende keer zoeken we een drogere plaats", verzekerde mij com missie-secretaris Passchier, "die hallen lekken als een mandje". Inderdaad liet de regen zich niet weerhouden. Ik geef de excuses van het be stuur dienaangaande graag door. Twee hallen waren no dig om de schare van 60 groe pen met in totaal 2800 deelne mers de ruimte te geven. Deze In de oude florahallen in Rijnsburg had wederom het mars- show- en majorttenconcours plaats, (foto Jan Holvast LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leidsch Dagblad B V Hoofdkantoor Witte Singel 12311 BG LEIDEN Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 Geen krant ontvangen tel 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabe^rging na 19 30 uur); zaterjfg van 16 30-18 00 uur Abonnementsgelden bij Bij automatische overschri|ving geen administratie- en incassokosten abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 t.n v Damiate Holding BV Per post 79.70 Directie G Koopman Rubriekchefs J Kroon (stad) BW T Jungman (plv) J. Ruygrok-Hoogeveen P J. de Tombe (sport) A van Kaam (plv) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a. in: Bonn, Brussel. Londen, Parijs, Washington, Cflro. I 071-144941. tst. 222

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 2