Pernix wakker geschud 5 0T ■c E/Leiden wint maar overtuigt nog niet Hockeyteam van Forescate pas laat naar winst Ria Bröring leidt basketbalsters MSV naar succes D Delft en Rotterdam te zwak Misstap tegen Animo nog zonder gevolg Trotters blunderen Rugbyteam verrast met zege op Polen MAANDAG 11 OKTOBER 1982 LEIDEN - In de promotiedivisie basketbal wonnen de MSV-da- mes van DAS met 87-70. Een di visie lager kwam de dames- ploeg van Leiden er tegen Chee tah niet aan te pas kwam: 35-94. Blitz verloor verrassend van Achilles met 76-84. In de beker werd Leiderdorp uitge schakeld, maar kwam Lisse een ronde verder door winst op DSS. MSV-DAS 78-70. MSV leverde een knappe prestatie. Aan het eind van de eerste helft sloeg MSV een klein gaatje. In de tweede helft bleef DAS goed volgen, maar door de inbreng van Ria Bröring bleef de zege in Noordwijk. Topscorer werd Ti- 35-94. Door blessures moesten de da mes van Leiden zonder de twee langste speelsters aan de start verschijnen. De te kleine ploeg moest het toen hebben van op portunistisch spel. Dit lukte nog wel in het begin, maar na tien mi nuten begon Cheetah toch weg Sport te lopen. Cheetah maakte goed gebruik van het lengtevoordeel en Leiden miste de routine en kracht om de gasten uit de buc ket te houden. Ondanks goed verdedigen van Annemarie Meyer en leuk schieten van An- nelies Siebel werd het een ruime nederlaag. Blitz-Achilles 76-84. Bij Blitz ontbrak center Dick Koornneef door een blessure en dat brak de Voorschotenaren lelijk op. In de eerste helft werd er slecht verde digd (40-51), maar na de pauze kwam Blitz langzaam terug. Toen de ploeg van coach Kallen berg tot op één punt genaderd was, moesten er wat spelers met vijf P's naar de kant en pakte Achilles de winst. Topscorer werd John Raam met 19 punten. DSS-Lisse 58-83 en 75-99. On danks dat vorige week van deze tegenstander werd verloren, maakte Lisse korte metten met de Haarlemmers. Deze wedstrij den verdedigden de Lissenaren wel goed en dat wierp zijn vruch ten af. Beste schutter was beide keren John de Bruin met 22 en 35 punten. Jumpers-Leiderdorp 81-64 en 68-83. In de eerste wedstrijd speelde Leiderdorp goed in de verdediging, maar aanvallend lieten de Leiderdorpers nogal wat steken vallen. Door een aan tal domme missers liep het ver schil onnodig hoog op en moest er thuis een achterstand van ze ventien punten goedgemaakt worden. De Hagenaars hadden veel routine in de ploeg en vin gen de aanvalsgolven van Lei derdorp dan ook rustig op. Lei derdorp had halverwege pas vier punten teruggepakt: 43-39. In de tweede helft liep de thuis ploeg door naar tien punten en waren er mogelijkheden om ver der uit te lopen. In deze belang rijke fase misten de Leiderdor pers de rust om een paar simpele kansen in treffers om te zetten en Jumpers speelde een gewonnen wedstrijd. Met een felle press probeerden de mannen van Ben van Cleef er nog uit te halen wat er in zat, maar Jumpers bleef de thuisploeg net een paar puntjes voor. Topscorers waren Ronald Messemaker met 14 en Boris Monkhorst met 16 punten. LEIDEN/ROTTERDAM - In het land waar het basketbal is uitgevonden - Amerika dus - wordt enorm veel waarde gehecht aan scouting, cijfers en statistieken. Alles valt af te leiden of terug te voeren op de persoonlijke staatjes; spelers en coaches staan of vallen bij hun 'records', zoveel gewonnen, zoveel verloren. Als je uitgaat van dergelijke koele berekeningen zou Elmex Leiden een lekker weekeinde achter de rug hebben. Want ga maar na: LEIDEN De regen dunde het korfbalprogram ma in het afgelopen weekend drastisch uit. Al leen De Danaïden, Pernix en De Algemene kwamen binnen de lijnen. Pernix leed tegen Animo de eerste nederlaag, maar bleef toch koploper. Een misstap die nog geen schade heeft veroorzaakt, maar trainer Jasper Engel wel heeft wakker geschud. Voor De Danaïden is er in de Overgangsklasse geen eer te behalen. Tegen het eveneens onder- aanstaande DTV werd de Leidse ploeg welis waar niet met grote verliescijfers terugge stuurd, maar de nederlaag van 7-5 zegt toch ge noeg. DTV-De Danaiden 7-5 (3-2). OP een uitstekend te bespelen veld kon De Danaïden evenknie DTV niet van de winst afhouden. Beide teams waren zich er terdege van bewust dat de winnende ploeg de beste kansen zou krijgen om in de tweede helft van de veld- competitie het vege lijf te red den. De zenuwen speelden daar om in de beginfase een hartig woordje mee. Beide ploegen kwamen daardoor aanvallend niet tot grootse daden. De Amsterdammers openden na een kwartier spelen de score, waarna zich voor de ogen van de toeschouwers een kwartier lang een boeiend schouwspel afspeel de. Zowel De Danaïden als DTV bleek in staat te scoren: 3-2. Een stand die door de harde regenbui voor rust niet meer veranderde. Onder bijna ideale omstandighe- den werd de tweede helft afge- Hockeydames in finale BOSTON - Het Nederlands dames hockeyteam heeft zich in het vierlandentoernooi in Boston verzekerd van een Finaleplaats. De dames versloegen Nieuw Zeeland met 4-2 en verloren ver volgens met 2-1 van Australië, maar door de 1-1 van gistermid dag tegen de VS werd de eind strijd toch bereikt. Wie de tegenstander daarin is, wordt pas bekend als het door re genval gestaakte duel Australië- VS (0-0 bij het afbreken) is afge werkt. De finale wordt vanmid dag gespeeld. In het treffen met Nieuw Zeeland stond Oranje al bij de rust in ge wonnen positie. De stand was toen 4-1, door doelpunten van Fieke Boekhorst, Annelies Kap- tein, Marieke van Doorn en Irene Hendriks, die beiden uit een strafbal scoorden. Na rust kwam daar alleen nog een tegentreffer bij. Tegen Australië ging het allemaal veel minder voorspoedig. In dit duel keek Nederland bij rust zelf tegen een achterstand aan: 1-0, door een treffer uit een strafcor- ner van Colleen Peace. Een handvol minuten na de rust werd het zelfs 2-0 door Julie Sunder land. Pas daarna kon Oranje wat terugdoen. Fieke Boekhorst scoorde tegen uit een strafcor- Tegen de Verenigde Staten werd bar slecht gespeeld. In de der tiende minuut scoorde Kathy McGahey 1-0, acht minuten na rust maakte Fieke Boekhorst ge lijk. Pal voor tijd redde doelvrou- we Broeren de finaleplaats voor Oranje door een strafbal te stop pen. Heren Bondscoach Wim van Heumen heeft de hockeyselectie samen gesteld voor de twee interland wedstrijden, die in het weekein de van 16 en 17 oktober tegen West-Duitsland worden ge speeld. Zaterdag 16 oktober tref fen beide herenploegen elkaar in Hildesheim op natuurgras, een dag later is het kunstgrasveld in Bückeburg strijdtoneel. Doel: Pierre Hermans (Amsterdam) en Joost Claushuis (Klein Zwitserland), veld: Ewout van Asbeek, Arno den Har- tog en Job van der Have (allen Amster dam), Roderik Bouwman (HGC), Maar ten van Grimbergen. Ties Kruize en Tim Steens (allen KZ), Coes Jan Diepeveen, Ronald Jan Heijn en iendrik Jan Kooij- man (allen Bloemei daal), Tom van 't Hek (Kampong), Jan Carel Jenniskens en Siem Voermans (beiden Tilburg) en Erik Pierik (Hattem). wikkeld, waarin De Danaïden wederom door een opeenhoping van fouten in het middenvak op een 5-3 achterstand werd gezet. En hoewel De Danaïden daarna alle kans kreeg om weer op gelij ke hoogte te komen (strafworp en doorloop) lieten de Leide- naars die moglijkheid toch voor bij gaan. In de laatste vijf minuten (bij de stand 6-5) creëerde DTV zich bij het rondspelen van de bal nog een aantal mogelijkheden, waar van er één werd benut. Leidse doelpunten: Hans v.d. Leek, Marco Buys, Monique Slinger land en Kees Christiaanse (2x). Animo-Pernix 8-7 (4-3). Pernix heeft de eerste nederlaag gele den tegen het niet zo sterk ge starte Animo. Met pas twee pun ten uit vier wedstrijden behoor de Animo tot de zwakkere ploe gen. Het in de modder vastzitten de Pernix moest het tegen de vechtersploeg echter ontgelden. Bij de stand 5-5 sloeg Animo het beslissende gat. Pernix-doelpun- ten: Kees Hortensius 4x, Geerten Breedveld, Janko Breedveld, Re- nee Kooien. Ten Donck-De Algemene 9-8 (6-3). De strijd om de eerste plaats lijkt voorlopig beslist in het voordeel van Ten Donck. Een vooral in de eerste helft veel balverlies lijden de Leidse ploeg moest toezien dat Ten Donck voor rust een 6-3 voorsprong kon opbouwen. In de tweede helft kwam Algeme ne nog dichtbij de gelijkmaker, maar juist op dat moment kon Ten Donck uit een strafworp de marge weer vergroten. In de laat ste minuten kwam De Algemene er door balbezitspel van de Ten Donckers niet meer aan: 9-8. Doelpunten: Wim van Vliet (3x), Ruud van Vliet (2x), Janny van Iterson, Wilma Sinteur en Martin Filippo. GERT GRESSIE twee dikke overwinningen uit evenzoveel wedstrijden en, als je alles bijelkaar optelt, mede hier door een positieve balans na vijf wedstrijden. Maar de nuchtere getallen vertellen niet alles. Zo goed was het namelijk nu ook weer niet. In de dubbele competitieronde - zaterdag uit tegen debutant Onro Rotterdam en gisteravond thuis tegen Rucanor Tristars - sloeg de weegschaal weliswaar flink door naar Leidse zijde (respectievelijk 65-83 en 85-73). maar kon de ploeg van Kinsbergen over het geheel gezien slechts één helft overtuigen. Dat was in eigen hal tegen Tristars dat voor rust mm of meer werd weggespeeld. In de overige zestig minuten schone speeltijd was het weer rommelen geblazen. Voor rust tegen de Delftenaren (die trouwens voor de zoveelste maal problemen met een sponsor heb ben en tegen een gat van een ton aanhikken) liep het eindelijk eens zoals het behoort te gaan met een ploeg van deze klasse. Een goed uitgevoerde zóne en een tot viermaal toe perfect uit gewerkt 'fopspelletje' tussen Ha- gens en Williams waarbij eerst genoemde geheel vrij onder de basket kwam deed het verschil snel oplopen tot dertien punten: 48-35. Het van talent en routine beslist niet gespeende Tristars wist daar totaal geen raad mee en moest daarnaast ook nog eens twee kogelharde dunks van Mil ler over zich heen laten komen. Dat Leiden, zoals de afgelopen we ken heeft aangetoond, ook nog een ander gezicht heeft bleek in de tweede helft. Er werd weer 'ouderwets' gerotzooid en Delft liep vooral door toedoen van Rick Lewis en Lace Strong rap in tot 62-57. Maar verder kwam Delft niet, want toen Leiden op nieuw de zóne-verdediging neer zette deinsde de tegenstander, misschien nog geschrokken van die eerste helft, pardoes terug. Leiden - Delft 85-73 (48-35) Leiden - Williams 17, Hagens 17, Wiel 15. Miller 14 (12). Kragt wijk 6, Van den Bergh 4 (8), Ri chel 4. Oosterhuis 2. Schotper centage 56. Delft - Strong 20. Lewis 18, Van Helfteren 12. Van Solm 7. Schot percentage 46. Rotterdam - Leiden 65-83 (30-32) Leiden - Wiel 26. Miller 21 (19), Kragtwijk 16. Richel 12. Wil liams 6. Hagens 2. Schotpercen tage 51. Rotterdam - Virgil 18, Brust 18, Visser 13, De Waard 12. Schot percentage 43. Zonder zelf tot aanvaardbaar spel te komen hield Leiden het team van Kintor Ouwens vier mi nuten geheel van scoren af. Tussen de tiende en de zeventien de minuut verzamelde Delft, bij wie vooral Bill Taylor een zwak ke indruk maakte, welgeteld vier punten en hoewel de thuisclub zelf bepaald met imponerend be zig was liep het verschil op tot een maximum van 19 punten: 80- 61. Vóórdat Strong zijn vgfde fout - en applaus - incasseerde gooide de ex-Leidenspeler er nog gauw acht punten in. daar mee zijn ploeg voor een comple te afgang behoedend. Rotterdam Kende Leiden tegen Delft in elk geval nog één goede rondgang, tegen Rotterdam de avond daar voor was het helemaal niks. Slechts omdat de debutant in de eredivisie gewoon de klasse ont beert om op dit niveau ook maar iets klaar te maken eindigde het saaie duel nog in een ruime zege. Vooral voor de pauze speelde het duo Hagens/Williams dermate slecht dat Kinsbergen zich bij een achterstand van 24-12 ge noodzaakt zag het tweetal te ver vangen door Oosterhuis en Ri chel. Rotterdam-coach Sidens schakelde vervolgens over van een zóne-press op een triangle- and-two verdediging en dat had hij beter niet kunnen doen. Ri chel en Kragtwijk kregen name lijk vrije doorgang en dat bete kende 24-30 Na de hervatting ging het aanvan kelijk gelijk op lot 63-66. Bg die stand nam Sideris opnieuw een verkeerde beslissing. Hg veror donneerde, in een poging de zaak te forceren, een press en die opzet mislukte finaal. Randy Wiel vooral profiteerde en dank zij hem schoot Leiden in de laat ste drie minuten naar een 65-83 overwinning. Mooie cijfers. Maar uitsluitend en alleen op papier.... AD VAN KAAM 'Onder moeders paraplu' was het afgelopen weekeinde het motto bi? het buitensvortaebeuren. Veel veldwed- strijden werden afgelast en bij de duels die wel doorgingen (zoals de korfbalontmoeting Rohda-Archipel, waar aan dit beeld is ontleendmoest dekking worden gezocht tegen de regen. DORDRECHT - Door een se rie domme blunders leverde de Spaarbank Trotters een zeker lijkende overwinning alsnog in bij Kador Rowic, die dit presentje verbaasd in casseerde: 81-78. In de eerste helft ging de strijd gelijk op. De Trotters, zonder de geblesseerde Steven Bou- man, stonden lange tijd voor, maar vlak voor rust kwam Rowic terug: 36-33. Na de baketverwisseling pakten de Leidenaars het beter aan. Er werd goed aggressief verde digd en in de aanval werd er rustig op de juiste kans ge wacht. Vgf minuten voor het einde leek Trotters op rozen te zit ten: 56-69. Door foutenlast gedwongen (Douwes en Pley zaten al op de bank mat vijf P's) ging coach Michiel van der Meer over op een zóne-- verdediging. Rowic liep in eens in en de Trotters raakten in paniek. De organisatie was weg. Rowic maakte er dank baar gebruik van en pakte alsnog de zege uit handen van de verbouwereerde Lei denaars. VOORSCHOTEN - Door de massale afgelasting van de hockeywedstrij den op de natuur-grasvelden trokken de liefhebbers gisteren in groten getale naar de kunstmat in Voorschoten om daar het eerste klasse duel Forescate tegen AMHC '65 te bekijken. Het was een wedstrijd die in het teken stond van de gemiste kansen van de Voorschotenaren die zich vooral in de eerste helft veel sterker toon den dan de opponent uit Hendrik Ido Ambacht en uiteindelijk ternau wernood de twee punten in huis hielden (2-1). De vele strafcorners en de daarbij behorende rebounds werden door de goalie van AMHC '65 uitstekend verwerkt met assistentie van de paal. De voorsprong werd in de twaalfde minuut gepakt door Forescate die in Jelmer Siersema de schutter kende. Hij knalde uit een korte hoek- slag raak. Vele mogelijkheden creëerde de Voorschotense formatie van trainer Bob Reidsma en coach Hans Cornelissen zich om de voorsprong verder uit te bouwen maar telkens faalde men in de afwerking. Na de doelwisse- ling had Forescate het traditioneel even moeilijk, ook al doordat de bezoekers zich beter giggen thuis voelen op het egale speelveld. Met nog een kwartier te spelen kwam AMHC '65 naast Forescate door een strafpush te benutten. Forescate-keeper Jan-Frank Rubingh verloor zijn stick bij een actie, wat voor de scheidsrechter het sein was om de strafbal toe te kennen die het tegendoelpunt opleverde. De ontmoeting werd daarna grimmiger en het tempo werd opgschroefd. Aanmerkingen op de leiding hadden tot gevolg dat er drie gele kaarten (tijdelijk uit het veld) en één rode kaart (definitief uit het veld) werden uitgedeeld aan spelers van AMHC '65. Forescate kwam in die laatste fase met de jeugdige aanvaller Mark van Pappelendam op de proppen om de aanval wat gevarieerder te maken. De Voorschotense overwin ning werd echter twee minuten voor het eindsignaal bewerkstelligd door een strafcorner die werd ingeslagen door Peter-Jan Rubingh. Oranje-tackle op een Pool (met de bal). De Nederlandse actie slaagt WARSCHAU (ANP) - Het Neder landse rugbyteam heeft gisteren in Warschau Polen met 13-6 ver slagen. Bg rust stond Polen nog met 6-3 voor. Het resultaat van deze ontmoeting geldt voor de B- groep van de FI RA-com petitie De Schotse scheidsrechter Duncan Rcid stuurde in de 45e minuut de Pool Krac wegens gevaarlgk spel van het veld. Dat betekende een keerpunt in de wedstrgd. Polen, dat door de Nederlanders vooraf als een zeer sterke tegenstander was beschouwd, zakte ineen Een try van Koelemg en punten van Dudink gaven de doorslag. In de eerste helft hadden de Polen verzuimd afstand te nemen. De Nederlandse punten kwamen op naam van: Ed Hengeveld (6). Koelemg (4) en Dudink (3). Voor de punten van Polen tekende Ki- cinki (6). Nederland speelde in de volgende samenstelling Zwitres, Koele mg. Peter Hengeveld. Takken, Ed Hengeveld, Kasteel. Marker. Altink. Straathof. Batterman, Van der Loos. Dudink, Vermeu len, Boksc en De Vries.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 15