SIWS LZ beperkt schade Gelukkige zege Gemini Scylla op mentaliteit naar winst; Avanti belachelijk gemaakt... Kringrecord Sylvia Bakker Zijl/LGB nog niet op dreef, wel winst redelyk peil staande, spannende wedstrijd. Zowel in de eerste als tweede set begon Leython met grote achterstand: 5-0 en 8-2. Desondanks werden beide ge wonnen met name door een ster ke opslag en veel technische fou ten aan Punch-zijde (9-15, 9-15). Ook de derde set leek Ley thon naar zich toe te trekken. Grote nervositeit en domme fou ten op cruciale momenten deden hen echter de das om (15-13). Ook de vierde was duidelijk voor Punch omdat zowel de blok- als veldverdediging bij Leyhon te wensen overliet (15-8). Leython leek tevreden met het ene behaalde punt, want Punch liep uit naar 12-7, voordat Leython ontwaakte en met veel inzet als nog via enige schitterende aan- valscombinaties de winst mee naar huis nam (13-15; 2-3). Donar miste tegen Gemini 2 Cees de Bock en Wout van het Veer, waardoor er slechts zes spelers waren. Bij Gemini eiste Pieter Bas van Duyvenbode hoofdrol op. De tweede set het spektaculairst: 18-20! Donar voelde zich benadeeld door de arbiter, mede daardoor won Ge- mini de wedstrijd met 2-3 (15-5, 18-20. 10-15, 15-7, 14-16). DAC nam een 14-9 voorsprong te gen Karssens die door slecht stoppen teniet werd gedaan: 14-16. Na een 'normale' 15-10 ging de derde set opnieuw verlo ren omdat de aanvalscombina- ties niet liepen: 12-15. In de laat ste twee sets ging het wèl goed. met Wim Schouten als absolute uitblinker: 15-5. 15-10. Bij de dames spreken de setcijfers 13-15, 10-15 en 7-15 voor zich bij Radius tegen LUSV. Radius kon het thuisvoordeel niet uit buiten en LUSV haalde onder aanvoering van Tanja Dicker een simpele 0-3 binnen. NOVO 2 kent aanpassingsmoeilijk heden. Werd in de eerste set te gen Velo nog goed tegenstand geboden (15-13 verlies), vervol gens had NOVO geen enkel ver weer: 15-3. Even herstelde de ploeg zich: 9-15, maar bleek uit eindelijk in totaal toch te zwak: 15-6. DAC won in een rommelige strijd van WW met 3-1. Het ging ta melijk gelijk op, maar het sur plus aan aanvalskracht en opslag LEIDEN - In de volleybalcompe titie boekten de heren van LUSV de eerste winst. Bij de dames was er winst voor Leython (3-1) en Gemini (3-1) op respectieve lijk AV'40 en Tonegido. LUSV behaalde een nipte overwin ning op de Amsterdamse studen- tenploeg US: 2—3. De Leidse ploeg maakte op de beslissende momenten in de eerste twee sets te veel fouten om aanspraak te kunnen maken op meer (15-11, 15-12). Daarna ging het verdedi gend veel beter en mede door het goede spel van Herman Stam en Martin Broere kon LUSV hierna de nipte doch verdiende over winning behalen: 4-15, 14-16, 13-15. Gemini II had tegen Radius eigen lijk de volle winst verdiend maar had vooral in de vijfde set alles aan arbitrale beslissingen tegen. Gemini begon met sterke serves, maar naarmate de wedstrijd vor derde, werden die steeds minder. Menno Kielman wist met zijn su blieme aanval voor veel punten te zorgen. (6-15, 15-6, 11-15, 15-11, 15-12: 3-2). In de nationale divisies had Gemi- ni-dames erg veel geluk tegen een zeer gevarieerd spelend To negido, dat met een driemans stop vrij modern voor de dag kwam, maar daarmee veel pun ten verspeelde door onbegrijpe lijke blunders. Mentaal deed dat de ploeg toch wel wat, want hier door verspeelde Tonegido de derde en vierde set en kon Gemi ni vrij gelukkig winnen (15-9, 5-15, 15-11, 15-10). De Leython-dames kwamen vol enthousiasme het veld in tegen AV'40. Zij waren erop gebrand te winnen na het verlies van vorige week. De eerste twee sets gingen gemakkelijk naar Leython (15—5, 15—5). Vooral de veldver dediging liep erg soepel. De der de set liet Leython zich meesle pen door het slechte, niet erg in spirerende spel van AV'40. Deze set ging verloren met 12-15. Daarna liep het weer en kwam de definitieve zege tot stand door het collectief goed werkende team (15-5; 3-1) NOVO en Be Fair werkten een zeer aantrekke lijk duel af, waarbij vooral de derde set prima aanvalsspel en goed verdedigen van beide par tijen te zien gaf. Het veel betere teamverband deed uiteindelijk de balans doorslaan in het voor deel van Be Fair: 14-16, 9-15, 15-13, 6-15. Gemini 2 kwam tegen Tornado ook tot winst. Het werd 3-2 en dat was een fikse tegenvaller voor de Delftse ploeg (5-15,15-5,11-15, 15-7, 15-12). Black out In de promotieklas heren was de stand bij Be Fair-NOVO na twee spannende sets via 15-13 en 13-15 gelijk. NOVO kreeg toen een gigantische black out (15-0) LEIDEN/VEENENDAAL - De Zijl/LGB zette ook de tweede competi- maar wist zich daarna op on- tie-wedstrijd om in een zege. Het Ravijn uit Nijverdal werd in Leiden waarschijnlijke wijze te herstel- met 14-8 aan de zegekar gebonden. LZ'86 verloor in Veenendaal. De nederlaag had echter een minder grote afmeting dan verwacht: 8-4 mag dan ook verdienstelijk worden genoemd. In de heren tweede klasse was er geen puntenwinst voor de ploegen uit de Leidse regio. Katwijk verloor thuis met 4-6 van BZPC en Vivax vond in KZC met 6-4 zijn meerdere. De dames van de Zijl/LGB zijn ook op de goede weg. Brandenburg werd met 6-11 verslagen. De LZ-dames verloren in de laatste seconden van Pluvius met 7-6. LEIDEN - Wat was zaterdag het leukst? De 3-6 zege waarop Scylla Het Hooge Huys tracteerde, of het incident na afloop tussen Hijne en Hans Lingen? De Amsterdam mer vroeg sarcastisch of de 27-jarige Scyllaan met zijn hattrick nu echt doorgebro ken was, waarop Lingen repliceerde met "ik ben geen steenpuist". Aan het duel tussen De Veluwe en Avanti was niets leuk. In 62 minuten werd de Hazerswoudse équipe, die twee invallers op afdelingesniveau kende, belachelijk ge maakt: 6-0. geslaagde poging het (Foto Holvast) Scylla is zich na de onthutsende opening tegen de Veluwe (0-6) op een opzienbarende manier aan het herstellen. Na Nikon en Tempo Team ging in Alkmaar ook Het Hooge Huys voor de bijl. En ook deze opponent beschikte met Van Slobbe, Hijne en Van Ham toch over goede papieren. Vooraf noch achteraf kon gesteld worden dat de Leidse équipe over betere papieren beschikte, wel dat men net als de vooraf gaande weken meer mentale energie in de strijd stopte. Scylla bleek zaterdag óók voor de juiste opstelling gekozen te heb ben. Het Hooge Huys stemde de opstelling af op Patrick Swier die wèl met zijn teamgenoten in speelde. maar uiteindelijk aan de kant bleef. Hans Lingen kwam daardoor in de openingspartij te gen Bert van Ham te staan. Don derdag na een extra oefenwed strijd voorspelde de (te) vriende lijke Scyllaan al dat hij op zijn manier heel hard ging vechten en zich nu eens niet zou laten verleiden door de blik uit de trouwe hondenogen waarmee Van Ham de tegenstanders altijd tot clementie beweegt. Nu dus niet. Daarna Sjoerd Meyer tegen Hijn Van Slobbe te vloeren. En ja hoor. Lingen was door de winst op Van Ham in zijn ritme gekomen en klopte Hijne. Rusten met een 4-1 voorsprong leek bij de 19-14 stand tussen Vlieg en Van Ham logisch. Maar ook de ping- pong-bal bleek weer eens rond te zijn en raar te kunnen rollen. Dat betekende thee drinken met het katerige gevoel dat een beslis sende 4-1 of 5-0 voorsprong on nodig was gemist. die allergisch gaf de doorslag. Trees Verbij bleek voor DAC van essentieel belang (16-14, 10-15, 15-12, 15-11). Gemini verloor thuis van het toch echt niet zo sterke v. Ginkel/Jodan Boys met 1—3 (4-15, 10-15, 15-6, 12-15). RW startte tegen Skania vrij over tuigend en kwam met 9-11 voor. Door verkeerd doordraaien bij Skania werd de stand terugge draaid naar 3-11. Toch kwam Skania nog tot 9-13 voordat RW nerveus uitmaakte op 12-15. Met een snel wegdraaien de smash door het midden ver raste Skania hierna: 15-12. Jea- net v. Duyn en Jeanet v.d. Nagel van RW zorgden met voortref felijke akties voor 8-15. In de vierde set bereikte de spanning een hoogtepunt. Het matte Ska nia werd door zijn supporters let terlijk naar de zege ge schreeuwd: 18-16. De vijfde en beslissende set leverde nu geen probleem meer op tegen een moegestreden Skania 8-15 (2-3). GER RENES gers. Zoals vaker de afgelopen weken liet Scylla's jongste de partij onnodig lopen. Anne Vlieg werd vorig jaar tot 'persona non grata' verklaard in Alkmaar, er was hem dus alles aan gelegen verdedi- Direct na de hervatting twee i - Hans Steekers en John Kuy- venhoven demonstreerden gisteren een groeiende vorm tijdens de sterk bezette cycle- cross in Hilversum. Kuyven- hoven liet zich vooral tijdens de eerste rondes zien. Dankzij een uitstekende start kwam de Leidenaar tijdens de ope ningsronde als eerste door. De oppermachtige Reinier Groe- nendaal en het trio Van der Wereld-Brouwers-Van Bakel moest hij al snel voor laten gaan, maar daarachter kon Kuyvenhoven zich lange tijd op een goede vijfde stek te handhaven. Een mindere slot- ronde deed de Swift-renner alsnog naar een negende plaats terugvallen. Kuyven hoven was daarmee de vijfde amateur. Hans Steekers deed het precies andersom. De routinier uit Noordwijkerhout had een matige start, maar rukte ver- Steekers en Kuyvenhoven tonen vorm volgens langzaam maar ze ker naar de voorhoede op. Steekers glipte in de slotronde nog voorbij Kuyvenhoven en eindigde als achtste. Kees van der Wereld wist zich een tijdlang in het voetspoor van Reinier Groenendaal te neste len, maar werd na een inzin king door Brouwers en Van Bakel achterhaald. De Al- phense prof moest vervolgens Brouwers laten gaan, waar na Van Bakel hem in de spurt om de derde plaats te rap af was. Michel Meere, vorige week nog zo goed op dreef in Harderwijk, had een comple te off-day. Na een slechte start slaagde de Avanti-renner er niet in om nog ver naar voren te komen. Bij de nieuwelin gen reed Katwijker Eddie Kouiss een sterke finalehet geen hem een derde plaats in de wacht deed slepen. De Zoe- terwoudenaars Cees Kerk vliet en Cock van der Hulst legden bij de veteranen be slag op resp. een zevende en een achtste plaats. Tijdens de baan wedstrijden van "Ahoy op zondag" in Rotterdam kwam Aart de Jong uit Oude Wetering sa men met koppelgenoot Aad van Asten dichtbij de zege. In de eindspurt van de koppel- koers was het duo Barend Huveneers/Hennie van Lent net iets rapper. Bij de junio ren eindigde Leidenaar John Eradus in drie verschillende ritten driemaal als vijfde. In het totaalklassement was dat goed voor een derde stek. len. Met bij vlagen briljant spel werd Be Fair totaal wegge speeld: 6-15, 3-15. Leython Punch Ylietwijk nu vast in zadel VOORSCHOTEN - Vlietwijk heeft in een onderlinge con frontatie het als de gevaar lijkste concurrent beschouw de Drop Shot met duidelijk verschil terug gewezen. Door een 8-3 zege gaat de Voor- schotense badmintonploeg met vier punten voorsprong aan de leiding in de eerste klasse. Vlietwijk had zich al bij voor baat verzoend met een krap pe overwinning en zelfs een krappe nederlaag. De Voor- schotense dames werden over het algemeen de minde re geacht en de verliespunten kwamen inderdaad op hun conto. Irene de Vrindt en Ju dy Mantel moesten echter pas in de derde set de winst uit handen geven. Alleen het dubbel De Vrindt/Lim was volslagen kansloos. De heren sloten de enkelspelen allen met een ruime zege af. In de overige dubbels bleek Vliet wijk de meeste inhoud te hebben. Ook Vlietwijk 2 (derde klasse) gaat fier aan kop. De reserves wezen Veglo 2 met 8-0 terug. De twee mixpartijen en het herendubbel gingen in drieën. Voor de Leidenaars ziet de toekomst er somber uit. Tot op heden gingen alle wedstrijden verloren. Lisse (eveneens derde klasse) herstelde zich tegen Vliet wijk 3 van de nederlagen in de voorbije twee weken. Vlietwijk was nog ongesla gen maar trof enkel nog de mindere goden. Nu werden zy door Lisse, waar Willem Griethuizen het na zijn afwe zigheid steeds beter gaat doen, met 6-2 op hun plaats gezet. BC Leiden kende geen pardon met Rattim. Er kwam een makkelijke 7-1 overwinning tot stand. Het enige verlies- punt kwam op naam van Joy ce Herklots maar zij revan cheerde zich met Dorie Koe- lemij in het zeer gladjes ver lopen damesdubbel. De Zijl/LGB was ook in zijn twee de competitiewedstrijd niet op dreef. Voor een in redelijke geta- len opgekomen publiek slaagden de Leidenaren er niet in de wed strijd een boeiend aanzien te ge ven. Aangetekend hierbij moet wel worden dat de Zijl/LGB in het verwezelijken hiervan niet bepaald werd geholpen door de scheidsrechters. Vooral arbiter Van der Spoel stuurde te pas en te onpas mensen uit het water. Hierdoor ontstond een zeer rom melig spelbeeld. Tot overmaat van ramp slaagden beide ploe gen er niet in de man meer situa tie overtuigend af te ronden het geen de wedstrijd ook niet ten goede kwam. De Zijl/LGB, dat wel steeds een voorsprong had, voelde tot in de vierde periode de adem van Het Ravijn in de nek. Toen in de vierde periode, die werd bereikt via 3-1, 6-4 en 9-6, bij een 10-8 voorsprong voor de Leide naren Henk Harteveld voor 45 seconden naar de kant werd ge stuurd. leek Het Ravijn zelfs aan sluiting te kunnen krijgen. Ook nu echter bleek het power play van de Nijverdallers onvol doende en kon Stan van Belkum vanaf eigen helft de uit positie drijvende Ravijn-keeper Sicco Holman passeren en de beslis sende 11-8 laten aantekenen. In totaal scoorde de formatie van coach Rob Schouten liefst drie maal met een man minder. Na de 11-8 van Stan van Belkum. voer de broer Alex nog even een one- man-show op. Hij alleen bepaal de door drie gave treffers de eindstand op 14-8. Doelpunten voor De Zijl/LGB: Stan v. Bel kum 6. Alex van Belkum 5, Jan Jaap Korevaar 1, Ron Koster 1, Rob Lagrand 1. LZ'86 speelde de tweede competi tieronde in Veenendaal tegen VZC. De Leidenaren, nog steeds gehandicapt door het ontbreken van Wilco van der Zeeuw, speel den een goede wedstrijd. Het veel sterker geachte VZC kon drie perioden lang in de tang worden gehouden. Evenals vori ge week tegen Zian/Vitesse. toen de Veenendalers een 8-4 achter stand nog ombogen in een 10-9 overwinning, sloeg VZC in de laatste periode toe. De 3-4 voor sprong voor LZ'86 kon door de Leidse formatie niet worden vastgehouden en de Veenenda lers liepen alsnog uit naar een 8-4 overwinning. Zoals gezegd was LZ de eerste drie perioden op zijn minst gelijkwaardig aan .VZC. De Leidse verdediging, met aan het hoofd de goed kee pende Jan Teske, hield de VZC voorwaartsen in bedwang. Na de 1-0 van v. Noort kon LZ dan ook via Joop Siera, die tweemaal een man meer situatie afrondde, en Erik Bergsma, die met een prima boogbal van zeker acht meter VZC-goalie Boegschoten ver sloeg, een verdiende 1-3 voor sprong nemen. In de tweede pe riode kon Bert Bos voor VZC nog wat terug doen (2-3). In de derde periode scoorde beide ploegen eenmaal. Jan Pieter Heck met een achterwaartse boogbal voor LZ en Bert Bos voor VZC. De vierde en laatste periode was voor VZC. Driemaal achtereen werd een man meer situatie afge rond, wat 6-4 betekende. Omdat LZ twee keer in een zelfde situa tie niet tot scoren kwam en Schoeman en Witters voor VZC nog wel scoorden, werd de eind stand bepaald op 8-4. In de tweede klasse leden Vivax en Katwijk een onnodige nederlaag. Vivax ging in Beverwijk bij KZC met 6-4 ten onder. Het zeer slecht benutten van de man meer situa tie verklaart de nederlaag voor een groot deel. Bij een 5-4 achterstand kon Kat wijk tot tweemaal toe niet uit een numeriek-meerderheid scoren. KZC deed dit vlak voor tijd wel en besliste zo de wedstrijd. Kat wijk speelde tegen BZPC uit Bo degraven. De Katwijkers keken de gehele wedstrijd tegen een achterstand aan wat resulteerde in een 4-6 nederlaag. Ook de Kat wijkers hadden die verlies voor een groot deel aan zich zelf te wijten. Grootste handicap vorm de het benutten van de kansen. verwachte meevallers. Sjoerd Meyer vond tegen oud-interna tional Van Slobbe wel het juiste ritme tussen aanvallen en verde digen en speelde daarna in het dubbel met vleugels. Het man netje van het scorebord (zo onge veer de enige toeschouwer) werd genoopt het cijfertje 5 achter De Gasten te schuiven. Drie kansen had Scylla om de zaak te klaren. De eerste ging vlot ver loren. Anne Vlieg werd ook nu door Hijne te vaak uitgeblokt. In de negende partij bleek opnieuw het voordeel van de gekozen op stelling. Lingen wint normaal niet van Van Slobbe, maar de eerste had al twee keer gewon nen die avond en de laatste nog niets. De 'winning mood' won van het aangeslagen gemoed. Het geldt eigenlijk voor het hele Leidse team. De spirit is goed, er wordt hard gewerkt, agressief gespeeld en in de huidige ereklasse tafeltennis, waar de teams zeer aan elkaar gewaagd zijn, is dat al drie keer van door slaggevende betekenis gebleken. Vrijdagavond repte De Veluwe- voorzitter Vermeulen in een ra dioprogramma over politiebe scherming die hij voor Gerard Bakker zou aanvragen als deze zaterdag Avanti in Apeldoorn zou begeleiden. Bakker kwam niet, Vriesekoop evenmin. Bei den gingen de ongetwijfeld har de confrontatie uit de weg. Zoals bekend kreeg Bakker met Ron van Spanje ruzie over het publiek van De Veluwe en dat had zaterdag voor een vijandige ambiance gezorgd. De absentie van het duo Bakker-Vriesekoop laat zich dus indenken. Niet dat ter vervanging twee afde lingsspelers (één voor Vriese koop, één voor Ronald Rijsdorp) werden opgesteld, met als enig doel de zaak belachelijk te ma ken. Het tafeltennis in het alge meen is niet met deze aanfluiting gediend. De actie van Avanti staat echter niet op zichzelf. Al meer dan twee jaar staat de sectie topsport bol van de controverses. Voor de schermen prediken alle betrok kenen het algemeen topsportbe- lang, erachter telt alleen het ei gen belang en haalt iedereen el kaar genadeloos onderuit. De N.T.T.B. is bestuurlijk lang niet sterk genoeg om orde op zaken te stellen en allang blij dat de successen van Vriesekoop af en toe de aandacht wat afleiden. De laatste maanden culmineert de zaak steeds verder, is het een kwestie van hard tegen hard ge worden en worden fatsoensnor men steeds verder overschreden. In dat licht moet de langdurige uit schakeling van Bakker; de ge weigerde dispensatie aan De Kruiff; de weigering van Avanti haar zaal nog aan de bond ter be schikking ter stellen en haar "af delingsopstelling" tegen De Ve luwe bezien worden. Overige uitslagen: Scylla 2-Docos 1 8-2, Scylla 3-Nike 3-7, Scylla 4-M.Z. 2 2-8, Sjaardema-Noad 6-4, Sjaarde- ma 2-M.Z. 1 0-10, Avanti 2-Trias 10-0, F.V.T.-Avanti 3 8-2, Avanti 4-0- nyo 3 4-6, De Treffers 1-U.B.T.V. 6-4, T.C.S.-Docos 2 9-1. Dames: Koningslust-Scylla 6-2, Hoon- Ravijn-speler Tijhof presst, Jacob Spijker gaat nagenoeg kopje onder. Zijl LGB bleef de bezoekers i 'teindelijk royaal voor: 14-8. De wedstrijd bleef wel tot in de laatste periode spannend. Pas in de laatste seconden stelden de BZPC-ers hun 4-6 overwinning veilig. DKD speelde in de derde klasse gelijk (4-4) tegen DSZ. In deze van beide kanten slechte wed strijd moest de spanning veel vergoeden. De marge was dan ook nooit groter dan één doel punt. Het vijfde doelpunt van DSZ viel een fractie van het eindsignaal zodat DKD niet over geluk te klagen had. Goals: S. Kuiper. F. Dreef. R. Rietbroek en J. v.d. Brink. De dames van de Zijl-LGB won nen met 6-11 van Brandenburg. Tot 5-6 in de derde periode ging het gelijk op. In de laatste perio de waren de Leidse dames op permachtig. Goals: R. Hassefras 4, M. Neuteboom, E. v. Belkum 2, M. Rijsbergen, R. Dijkshoorn, M. Vreebrug, S. v.d. Kwaak. De LZ dames gaven in de laatste tien seconden tegen Pluvius een gelijkspel uit handen. Uitslag 7- 6. Goals W. v. Mil 3. A. Schoon- water, J. de Jong en J. Dorlas. DIRK KLOOS LEIDEN - Afgelopen weekeinde is het tweede programma van de jeugdcompetitie verzwommen. De Zijl/LGB stond na de eerste ontmoeting op de vierde plaats in de nationale divisie en LZ'86 op de negende plaats in de eerste divisie. Dejeugd-zwemploeg\ hiermee tweede. Haar zusje Su- zette behaalde een zeer ruime overwinning op de 100 meter rugslag meisjes 73/74. Voor haar werd er een tijd van 1.33.3 geno teerd. Clubgenote Nancy Kijk in de Vegte zwom de derde tijd: 1.44.1. LZ'86 behaalde gisteren in het Op de 50 meter vlinderslag meisjes zwembad De Zijl een eerste plaats, voor het Haagse DSZ en YZPC uit IJsselstein. Er werden door de zwemmers van LZ'86 goede resultaten geboekt. Een van die goede prestaties was de 200 meter rugslag meisjes 1968 van Sylvia Bakker. Zij legde de 200 meter af in een tijd van 2.35.0 en behaalde hiermee een nieuw kring-record, en heeft uitzicht op een limiet voor de Nederlandse Winterkampioenschappen. Yvonne de Kier wist zich al wel naar een limiet voor de NK te zwemmen. Op de 200 meter schoolslag meisjes 1969 zwom zij een goede tijd van 2.58.2 en werd "1972 zwom Pauline Stastra de snelste tijd: 0.38.4. Bij de jongens zwom Bas Willemsen zich naar een eerste plaats. Zijn tijd was 1.41.2 en van zijn clubgenoot Martin Bartels. die derde werd. 1.41.4. Op de 100 meter rugslag jongens 1970 tikte Marco Mulder als eerste aan in een tijd van 1.16.9. Tweede werd Alexander in een tijd van 1.24.4. Op de 200 meters schoolslag jongens 1969 finishte Remco Filippo als eerste in een tijd van 2.55.2 en Hans van Hees als derde ih een tijd van 3.00.3. De Veenendaal. Zij eindigde daar op de tweede plaats achter VZC. Door nog al wat diskwalificaties viel het puntentotaal wat tegen. Ondanks dat werden er toch goe de tijden gezwommen. René Cor- reljé behaalde op de 400 meter wisselslag de eerste plaats in een tijd van 5.10.6. Op de 200 meter rugslag jongens 1968 legde hij eveneens beslag op de eerste plaats met een tijd van 2.31.5. Op de 100 meter vlinderslag meisjes 1972 zwom Ingrid van Veen zich naar een eerste plaats met een tijd van 1.23.3. Derde werd Linda Akker in een tijd van 1.35.3 Bij de jongens won Robert Janssen de 100 meter vlinderslag: 1.33.2. Als tweede finishte Berend van Aa- ken in een tijd van 1.35.4. Derde werd Erwin Siera: 1.43.3. Op de 200 meter vrije slag jongens 1971 tikte Mare Kerkvliet als eerste aan in een tijd van 2.35.5. Op de 200 meter rugslag meisjes 1970 zegevierde Mireille Correljé in een tijd van 2.51.2.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 14