AZC "schiet" door naar Belgrado "PSV moet niet te lang stilstaan bij deze winst..." J '5 Hond bijt grensrechter C D Supporters slopen interieur van trein I Alphenaren bereiken kwartfinales EC-toernooi via monsterzeges MAANDAG 11 OKTOBER 1982 Sport Zo ziet een trein er dus uit nadat voetbalsupporters zijn vervoerd. AMSTERDAM (ANP) - De spoorwegpolitie heeft zater dagavond 26 Ajax-fans aan gehouden en overgedragen aan de politie in de hoofd stad, ómdat ze het interieur van de trein van Eindhoven naar Amsterdam goeddeels vernield hadden. De 26 zijn ingesloten in het bureau War moesstraat en werden giste ren verhoord, aldus een woordvoerder van de Am sterdamse politie. De Ajax-fans werden kwart over twaalf op het centraal station in de hoofdstad aan gehouden bij terugkeer van de wedstrijd PSV-Ajax. Za terdagavond waren in Eind hoven al twaalf voetbal fans aangehouden. Twee van hen werdne in verzekerde bewa ring gesteld. Eén vanwege mishandeling van een politie man, een ander wegens het in brand steken van een brom fiets. Ajax niet kapot van verlies EINDHOVEN - Enkele weken geleden, voor de UEFA-Cupconfrontatie met het Schotse Dundee United, stelde PSV-oefenmeester Thijs Li- bregts dat pas na de wedstrijd tegen landskampioen Ajax een voorlopige tussenbalans opgemaakt kon worden. „Pas dan kunnen we eens bekij ken waar de ploeg werkelijk staat", aldus Libregts toen. Internationaal zijn de Brabanders inmiddels volledig uit beeld; nationaal bezorgden zij zichzelf zaterdagavond een forse opsteker door in een boeiend duel Ajax met niet minder dan 4-0 te verslaan. „Maar", aldus Huub Stevens, die ondanks een hinderlijke dijbeen blessure zijn verdediging 90 mi nuten lang erg geconcentreerd dirigeerde, „we moeten ook weer niet zo heel erg lang blij blijven met deze zege. We zullen in de komende weken ook tegen de kleinere clubs optimaal moeten presteren, anders is deze over winning alleen maar een inciden teel succesje geweest". Een niet geringe opgave voor Thijs Libregts. omdat PSV nu een maal snel na een goede prestatie in hoger sferen komt te verkeren, waardoor het rendement van zo'n uitschieter veelal nihil is. Zie de prima uitwedstrijd tegen Dundee United, gevolgd door een erg zwakke vertoning in de thuiswedstrijd tegen de Schot ten PSV-aanvoerder Huub Ste vens had dan ook gelijk dat hij de 4-0-winst op Ajax zo sterk re lativeerde. In meer opzichten zelfs. De Eind- hovenaren, erg behoudend ge start tegen de Amsterdamse landskampioen, moesten lange perioden het initiatief geheel en al aan Ajax laten, dat zonder Cruijff, Rijkaard en aanvankelijk ook zonder Vanenburg de PSV'ers erg gemakkelijk onder controle kon houden. Het enige wat de Amsterdammers ontbrak om de tegenstander op de knieën te krijgen was een doelpunt. Aad de Mos „Met uitzondering van die tien minuten voor de rust hebben wij in feite het spel be paald. alleen werd verzuimd een rustgevende treffer te produce ren. PSV deed dat wel. wat bete kende dat wij meer risico's moes ten gaan nemen. Daarmee gaven we deze tegenstander wél de kans om zijn sterkste wapens te hanteren: de counter en de snel heid, maar die gok moesten we De Mos zette voor dat doel zelfs twee nieuwe mensen in: Vanen burg voor de door Ernie Brandts volledig uit de wedstrijd gehou den Willem Kieft en Van 't Schip voor Molenaar. Ook dit tweetal kon Ajax niet over de streep trekken, omdat PSV met vereen de krachten verbeten de 1-0 (da terend uit de 73e minuut en ge- PARIJS - Stapte George Geurtsen vorige week vrijdag nog nors door het zwembad van Cha- renton, gisteren keek de AZC/Microlife-coach zeer tevreden. Daar had hij ook alle reden toe. Na het teleurstellende optreden tegen Neptun, dat met veel kleinere cijfers (16-10) werd versla gen dan verwacht, revancheerde AZC zich vol ledig. Met monsterzeges op ASSK Istanboel (39-4) en Charenton (25-7) en een krappe neder laag tegen het gerenommeerde CSK Moskou (6- 8) pakten de Alphense waterpoloërs in Parijs overtuigend de toegangskaarten voor de kwart finales van de Europa Cup voor bekerwinnaars. De tweede plaats .achter het vol gens verwachting ongeslagen CSK Moskou gaf recht op door gang in het continentale toer nooi, dat over twee weken zijn voortzetting krijgt. Dan reist AZC naar de Joegoslavische hoofdstad Belgrado om samen met OSC Boedapest, Duisburg en Partizan Belgrado te dingen naar een plaats in de halve fina les. Daór zal de ploeg het heel wat zwaarder te verduren krijgen dap in de eerste ronde, die eigen lijk te zwakke deelnemers ken de. Alleen CSK Moskou en AZC Microlife acteerden op niveau. Voor wat zich daaronder afspeel de, hadden beide ploegen nau welijks oog. Oké, gespeeld moest er sowieso worden. Maar de ver plichte nummers tegen Neptun, Charenton en ASSK Istanboel vereisten nauwelijks meer dan wat vingeroefeningen. Slechts Neptun uit Stockholm kon zich, verrassend, van ondermaatse prestaties vrijwaren. AZC ver slikte zich ten dele in de Scandi navische ploeg en wreef zich dat zelf aan. Later in het toernooi bleek Neptun tegen CSK Mos kou toch ook tot goed tegenspel (7-11) te komen. De beloning (derde plaats) bleef niet uit, maar de Zweden zijn wel uitgebekerd. De figurantenrol van ASSK Istan boel was nogal pijnlijk. AZC maakte zaterdagavond duidelijk dat de Turken op Europees ni veau in feite niets te zoeken heb ben. Een lachwekkende 39-4 ze ge - met vrij grote zekerheid een recordscore in EC-verband - was het resultaat, dat door routiniers als Ruud Misdorp, Jan Evert Veer en Ton Buunk vanaf de bank werd gadegeslagen. Geurt sen haalde het trio al na tweede perioden naar de kant, zodat de jongeren het alleen mochten op knappen. En zelfs dat kon AZC niet van de monsteroverwinning afhouden. "Je snapt niet wat ze hier komen doen", zei aanvoerder Buunk dan ook terecht. Ahmet Sulu, die behalve trainer van ASSK ook bondstrainer is, wist het wel. "Wij moeten nog erg veel leren. In Turkije hebben we nog een grote achterstand op de nummer één, Yusme. Dat komt vooral omdat onze club geen overdekt zwembad heeft en we daardoor 's winters weinig of niet kunnen trainen. Door naar Parijs te ko men kunnen we toch vier wed strijden tegen sterke ploegen spelen. Zie het als een trainings weekend. Over drie jaar hopen we eens kampioen van Turkije te kunnen worden. Het team is nog jong - er zitten vijf spelers van vijftien zestien jaar in. Wij kij ken niet naar de situatie van nu, maar naar de toekomst". Van een wedstrijd was natuurlijk geen sprake. Alleen Guy Rossini, van Italiaans afkomst, lukte het om vier keer te scoren. Het schuttersfeest van AZC, dat via de periodestanden van 10-0, 6-1, 11-1 en 12-2 werd opgebouwd, werd voltooid door Eric Noorde- graaf 1 lx), Arco Verboom (7x), Ewoud van Winsen (6x), Remco Pielstroom (5x), Ron de Vogel (3x) en Radu Mirea (2x). Gistermorgen weerde AZC zich in het toptreffen met CSK Moskou uitstekend. De Alphenaren, die in het verleden nooit enige kans op succes tegen deze Russchi- sche legerploeg hebben gehad, overtroffen zichzelf door serieus naar de overwinning te dingen. Na de eerste en tweede periode (respectievelijk 0-0 en 2-2) was er nog geen onderscheid in het spannende en kwalitatief goede duel. Met nog zeven minuten voor de boeg bezat AZC door treffers van Noordegraaf en Veer een 4-2 voorsprong, die de in ver- Eric N (for deg raaf speelde in Parijs een erg goed toernooi. De AZC-speler werd met 23 treffers uitgeroepen tot topscorer legenheid gebrachte Russen tot het uiterste dwong. En als dat nodig is, kan CSK Moskou veel. In het slotpart dreigden de losge slagen Sovjets AZC zelfs nog te overspelen. "Je laat je nu toch met wegspelen, hè?", smeekte de aan de rand van het bassin verschenen Geurtsen zijn ploeg toen het 4-7 was geworden. Later, nadat de 6- 8 eindstand op het scorebord was gekomen, begrepen sommi ge spelers nog niet hoe ze die fraaie voorsprong nog uit han den konden geven. "Die Russen, net een machine. Je hoeft maar op een knop te drukken en dan loopt het. Onbegrijpelijk", ver zuchtte Arco Verboom. AZC had nóg iets om even bij stil te staan. Veertien keer kreeg de ploeg een nummerieke meerder heid. slechts vijfmaal werd daar LEIDEN - In de slotfase van het jeugdvoetbalduel Katwijk - FC Lisse (Regionale jeugd, groep l), deed zich zaterdag een opmerkelijk incident voor. Bij een 2-1 stand werd vanaf de tribune een honde- rtem naar grensrechter Van der Zwan van FC Lisse ge gooid. De Lissenaar pakte de halsband op zonder te ver moeden welke gevolgen dit voor hem zou hebben. Daar kwam hij snel achter. De her dershond liet zich zijn eigen dom niet zo maar afnemen en zette de achtervolging langs de zijlijn in. Even bleef de Lisser grensrechter het dier voor, maar toen Van der Zwan voor de tribune uit gleed, hapte de hond toe. De grensrechter liep een beet op. Omdat 'supporters' eerder al le ge bierflesjes naar de dug-out van FC Lisse hadden gegooid en de grensrechter behandeld moest worden, laste scheids rechter Van de Raadt (die overigens correct leidde) een afkoelingsperiode in. Dit mede omdat er nogal u»at mensen het veld op wa ren ge rend. Na de bezinningspenode van vijf minuten bleken de gemoe deren dankzij ingrijpen ran hel Katwijk-bestuur, gekal meerd en kon de wedstrijd ivorden uitgespeeld Ook de grensrechter ivas toen weer van de partij. Na de wed strijd bleek een spuitje vol doende om de pijn te verdrij- gebruik van gemaakt Moskou kreeg van de toch het hele toer nooi al vrijgevige Joegoslavische arbiter Klisovic ("Ik hou van bas ketbal in het water") de helft van die mogelijkheden. Ook Russen springen daar wel eens noncha lant mee om: twee keer was het raak. "Het uitspelen van zo'n wedstrijd is toch nog moeilijk, hè?. Een paar foutjes en het is gebeurd. En vooral de man-meer-situaties zijn in zo'n wedstrgd erg belang rijk". vond veelvoudig interna tional Ene Noordegraaf. die zelf terug kon kijken op een uitste kend optreden. De AZC-er werd later uitgeroepen tot topscorer (23 treffers) van het toernooi. Scoreverloop: 0-1 Semenov 1- 1 Pielstroom (4-). 1-2 Bazilenko (strafw), 2 2 De Vogel 3-2 Noordegraaf 4-2 Veer (strafw 4-3 Obotkov, 4-4 Boyko 4-5 Semenov. 4-6 Kabanov, 4-7 Obotkov 5-7 Mirea 5-8 Obotkov 6-8 Noord. Periodestanden. 0-0, 2-2, 2-0, 2 6 De nederlaag tegen CSK had voor AZC geen gevolgen. Omdat Nep tun de Franse gastheer Charen ton had verslagen en van de Al phenaren had verloren, stond de tweede plaats voor AZC al vóór het treffen met de Russen vast De laatste ontmoeting legen Charenton was dan ook een for maliteit. Op gezag van Geurtsen vatte de Al phense ploeg dat niet zo op. zo dat ook Charenton een gevoelige nederlaag aan de broek kreeg. Evenals tegen ASSK haalde Geurtsen halverwege de eenzij dige vertoning zgn vedetten weer naar de kant Dat pakt in zo'n geval goed uit, want de jon ge garde is gretig genoeg om tot het laatste fluitsignaal door te gaan Met hoogrode konen moest Charenton voor eigen publick een 25-7 verlies slikken Doel puntenmakers aan Alphense zg- dc Noordegraaf 7x. Verboom 4x. Buunk 3x, Veer 3x. De Vogel 3x. Van Winsen 2x, Pielstroom lx. Mirea lx en Kranstauber lx Eindstand in Panjs 1 CSK Mos kou 4 8 (69 22). 2 AZC 4-6 (86 29). 3 Neptun Stockholm 4-4 <52 45), 4 Charenton 4-2 (43 65). 5 ASSK Istanboel 4-0 (13-102). WIM VAN WANROOY scoord door Thorcsen. nadat Koolhof langs een uitglijdende Boeve was geglipt) was gaan ver dedigen. Piet Schrijvers, die zijn ploeg in de laatste tien minuten van de eer ste helft met enkele magistrale reddingen voor een achterstand had behoed, moest evenwel achteraf vaststellen dat Ajax in het streven naar de gelgkmaker, toch iets te vermetel te werk was gegaan. Schrijvers ..Wanneer je een ploeg als PSV ruimte geeft ga je tegen die jongens natuurlijk wel voor de bijl De bedoeling was dat we na de wissel Mole naar-Van 't Schip achterin één tegen één zouden gaan spelen, maar herhaaldelgk bleek PSV na een afgeslagen aanval zo snel uit te kunnen komen, dat er bij ons één verdediger tegen dne aanval lers kwam te staan En dan ben je natuurlijk wel geklopt, al sta je nog zo in je doel te springen". Schrgvers had er duidelijk moeite mee dat hg door die vier treffers niet langer Nederlands minst ge passeerde doelman is. Dat is na zaterdagavond collega Pim Doesburg, die in negen competi tiewedstrijden slechts negen maal werd gepasseerd. Schrg vers was tot aan zaterdagavond met s tegenin tier- de natim.i lc „recordhouder". Voor De Mos telde dat niet: „Van die vier doel punten ben ik niet kapot. Voor mij is het belangrijkste dat Ajax hier vanavond niet is wegge speeld. Een uitslag van 4 tegen 0 doet zoiets wel vermoeden, maar de waarheid is anders. Wanneer we zelf als eerste hadden ge scoord hadden de rollen weieens omgedraaid kunnen zijn" Dat echter, moet bctwgfeld wor den. PSV immers kon zich voor eigen publiek niet opnieuw een misstap veroorloven Een neder laag tegen Ajax zou ongetwijfeld verstrekkende gevolgen hebben gehad Met name Libregts had zich dat erg goed gerealiseerd en werkte vorige week keihard om zijn ploeg optimaal te motiveren. Libregts: „Je kunt je in een wed strgd tegen Ajax nu eenmaal niet veroorloven op 99 procent van je inzet te spelen Dat vereist de volle honderd procent" Tot zgn tevredenheid kon de trai ner constateren dat zgn discipe len inderdaad tot op de bodem gingen, waarbg Thoresen (moge lgk geïnspireerd door de aanwe zigheid van een Noorse tv-plocg) en Lokhoff tot de absolute uit blinkers uitgroeiden. Daarnaast bleef PSV ditmaal ook verdedi gend goed op de been Brandts schakelde Kieft volledig uit. ter wgl Van Aerle de kwikzilvenge Deen Jespor Olsen vrijwel geen enkele bewcgingsvrgheid bood Bennie van Aerle „Het ging in derdaad verschnkkelgk goed vandaag In de eerste helft had ik een tik gekregen, maar ik heb Li bregts gevraagd me ook na de rust zo lang mogelgk door te la ten gaan Wanneer het echt niet meer zou gaan. zou ik een seintje geven om me te laten vervangen door Huh" Tot een kwartier na de pauze hield Van Aerle het vol. Zgn stand in Huh is weliswaar geen typische mandekker, rnaar maakte op Ol sen kennclgk zoveel indruk dat de Deen <»<>k m het vervolg van de wedstrgd genoegen moest ne men met een onopvallende rol. De Koreaan leverde dan ook een nuttige bgdrage aan het duel Niet alleen schermde hg Olsen bekwaam af. maar bovendien joeg hg zo fanatiek op de bal dat Ajax nooit meer erg nadrukke lgk bezit kon nemen van het middenveld en Schoenaker va ker achtenn dan voorin was te vinden Waar KC Twente een week eerder het karwei tegen de Ajacieden niet af kon maken, daarin slaagde PSV wel Snelheid Zes minuten voor tijd lobdc Kool hof de bal over de totaal uitge speelde Amsterdamse verdedi ging achter Piet Schrgvers 2 0. twee minuten later stond Huh aan de basis van de derde Emd- hovense treffer De Koreaan speelde de bal diep op Koolhof, die op snelheid doortreinde en de bal vervolgens voor de voeten van de mee opgekomen Thore sen deponeerde René van de Kerkhof onderstreep te in de voorlaatste minuut nog eens duidclgk dat PSV deze con ditieslag (de stromende regen had het veld bgzonder zwaar ge maakt) in zijn voordeel had be slist Van de Kerkhof gleed op pure snelheid langs Van Veen om vervolgens Schrgvers van dichtbg kansloos lc passeren 4

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 11