Vr ede sk amp Valkenburg vreedzaam opgebroken Nieuw beleidsplan met oude wensen Weidse agenda Hond elimineren of Fietscrossbaan Leiderdorp geopend Twee dagen eerder dan verwacht Zoeterwoudse partijen willen meer tennisbanen en volkstuinen MAANDAG 4 OKTOBER 1982 MAANDAG Leiden - muziekcafé Scarabee, Pieters- kerkchoorsteeg, de nieuwste Leidse for matie Four roses met rock- en blues muziek, 20 uur, 's avonds disco ver zorgd door dj. 'Gidy'. Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19, ma t/m vr van 10-12 uur, tel. 122000. Vereniging Ouders van Drugsverslaaf den - Lange Mare 45, 20 uur, tel. 130547. Buurtwinkel - Haarlemmerstraat 73b, spreekuur Comité Gasprijsverhoging NEE, di van 10 tot 11 uur. Architektenwinkel - Oude Vest 163, kosteloos advies, 17-18 uur. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, speelfilm; klachtenspreekuur voor buitenlandse jongeren, 19-21 uur. Zaal Middelweg 28 - Spiritisch Genoot schap Leiden, tweede inleiding over Ge- tallenleer en Kabbala door Ds. Meiners uit Soest, 20 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 1 okt tot 8 okt (incl. 4 okt) door: Apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest, tel. 155482; Apotheek Boekmer, Florijn 19, Leiderdorp, tel. 894400; Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorscho ten, tel. 2525. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - Kruis- gebouw. Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 13-14 uur. Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lytweg 7, tel. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. PAGINA2Stad en rand motel wil laten bouwen, het ten tenkamp inplaats van dinsdag maar wat eerder hebben afgebro ken. Een gedachte die zaterdag, volgens woordvoerster Wilma Versluis, spontaan opkwam om dat men na de demonstratie zo'n goed gevoel had. Eerder echter hadden de vrouwen laten weten desnoods op het ter rein te overwinteren uit protest tegen de aanwezigheid van de Orions op het vliegkamp Valken burg. De actievoersters vrezen dat deze vliegtuigen mogelijk een atoomtaak krijgen. Met het vredeskamp en enkele demon stratieve tochten naar het vliegkamp wilden de vrouwen de mensen op het vliegveld op merkzaam maken op hun acties. De vrouwen hebben, volgens een van de actievoersters, bewust ge kozen voor demonstratieve ac ties in de nabijheid van het vlieg veld. "Daar was onze actie dan ook in hoofdzaak tegen gericht. We hebben ook nog de mogelijk heid overwogen om in het cen trum van Katwijk te demonstre ren. Maar onze keuze is toch op het vliegveld gevallen". Als besluit van het vredeskamp werd er zaterdagmiddag nog een protestmars naar het vliegkamp gehouden. De vrouwen hadden voor deze mars vergunning ge- De vrouwen worden door de politie tegengehouden, omdat zij geen vergunning hebben om verder te demonstre ren. Na overleg ging de mars zonder spandoeken en borden als stille tocht verder. kregen tot en met het parkeerter rein bij de "Pan van Persijn". Daar aangekomen werden de on geveer honderd demonstreren- den, onder wie ook een aantal mannen, tegengehouden door de Katwijkse politie. Door de actievoersters werd daar op besloten om de tocht dan maar voort te zetten zonder de meegvoerde borden en spandoe ken en er een stille tocht van te maken. Bij de weg naar het vlieg veld werden de vrouwen op nieuw tegengehouden. Ditmaal werd gevolg gegeven aan de op roep en besloot de actieleiding de mars te stoppen en een "vre- desboom" aan de commandant van het vliegkamp te overhandi gen. Commandant Tak was ech ter niet aanwezig en in zijn plaats werd de boom in ontvangst ge nomen door de officier van de wacht, Steenkamp. Na de overhandiging en het zingen van een lied door Wil van het Vrouwenvredeskamp in Soester- berg, ging men weer terug naar het Vredeskamp. "Maar", zo lie ten de vrouwen weten, "wij ko men terug". Zaterdag na de demonstratieve tocht werd een telegram naar de fensieminister Hans van Mierlo verzonden. In dit telegramn vra gen de vrouwen aan Van Mierlo om de wens van de meerderheid van het Nederlandse volk niet te negeren en af te zien van het plaatsen van kruisraketten in ons land. ZOETERWOUDE - De polietieke partijen in Zoeterwou de hebben een voorlopig beleidsplan opgesteld voor de komende vier jaar. Voorlopig omdat het college van bur gemeester en wethouders het plan nog "op hun haalbaar heid moet toetsen" en het financiële plaatje moet maken. Het plan komt voornamelijk neer op het herhalen van al jaren oude wensen in Zoeterwoude, bijvoor beeld op het gebied van de ver keersveiligheid. Zo zou een be gin moeten worden gemaakt met de aanleg van het deel Rijksweg 11 dat door Zoeterwoude loopt. Voor heel het dorp zou een ver keerscirculatieplan opgesteld worden. Daarin zou aangegeven moeten worden hoe het sluipver- keer op de Gelderswoudseweg, Weipoortseweg, Zuidbuurtse- weg en Ommedijkseweg tegen gegaan kan worden. Wederom staat in het plan de realisatie van een fietspad bij de Nieuwe Weg. Op het gebied van de welzijn is de gemeente van plan om zowel de tennisaccommodatie als de volkstuinen uit te breiden. Ver der zal een onderzoek ingesteld worden om te kijken of er trap veldjes kunnen komen. De finan ciële kant van het welzijnswerk zal voor de gemeente Zoeterwou de steeds meer consequenties krijgen. "Het welzijnsterrein is voortdurend onderwerp van be zuinigingen waardoor instellin gen in toenemende mate een be roep doen op de gemeente", staat in het voorlopige plan. In samen werking met de burgers moet hiervoor naar oplossingen ge zocht worden, met handhaving van betaalbare contributies en het aantal verenigings-activitei- ten. In het plan wordt verder gesteld dat het landelijke karakter van Zoeterwoude behouden moet blijven. De gemeenteraad zou zich krachtig moeten verzetten tegen de ontgronding van de Geer- en Kleine Blankaarpol- der, de door Zoetermeer geplan de uitbreiding in Noordhove en verdere uitgifte van terreinen voor de industrie. De gemeente zou een actievere rol moeten spelen bij de aankoop van gronden. Dit zou inhouden dat Zoeterwoude de grond in ei gendom moet verwerven, even tueel bouwrijp maken en dan weer uitgeven. Verder zou elke poging van andere overheden om bepaalde delen van de ge meente aan te wijzen voor wo ningbouw moeten worden afge wezen. Op het terrein van de volkshuisvesting wil Zoeterwou de dan ook alleen voor de eigen ingezetenen bouwen. Windmolen De gemeente wil verder energiebe- VALKENBURG/WASSE NAAR Twee dagen eer der dan de bedoeling heb ben de vrouwen van het Vredeskamp Valkenburg het terrein aan de zuidzij de van het vliegkamp Val kenburg weer ontruimd. Eén van de vrouwen verklaarde dat de twee weken volledig aan de verwachtingen hebben vol daan. Maar omdat zij toch weg moeten van het terrein, waar ei genaar Van der Pouw Kraan een Een deel van de Katwijkse Ouwehanden in het dierenpark. bij te dragen aan de energievoor ziening. Stimulerend wil Zoeterwoude ook optreden ten aanzien van het midden en kleinbedrijf. "Dat neemt van oudsher een belang rijke plaats in", aldus de gemeen te. Verder zou op zo'n kort moge lijke termijn een studie uitge voerd moeten worden wat be treft de winkelvoorzieningen in het dorp. De financiën zullen in de nabije toekomst ook een groter pro bleem gaan worden voor Zoeter woude. Uitgangspunt is om de komende jaren met een sluiten de begroting te komen. Bezui- ningen en besparingen zullen ho ge prioriteit krijgen om dit te ver wezenlijken. Lukt dit niet, dat zullen de gemeentelijke inkom sten moeten stijgen. "Mocht dit noodzakelijk zijn, dan zal eerst worden nagegaan of vol staan kan worden met verhoging van die gemeentelijke belastin gen, tarieven of bijdragen die worden geheven respectievelijk worden opgebracht voor zaken waaraan vrijwillig gebruik ge maakt wordt". Mocht dit onvol doende zijn, dan zullen ook an dere belastingen stijgen, zoals bijvoorbeeld de onroerend-goed- belasting. Als laatste punt op het financiële vlak, wil de gemeente nagaan of een meerjarenraming mogelijk is. De Nieuweweg; er moet nog steeds een fietspad komen. sparende maatregelen bij wonin- daties stimuleren. Daarnaast zou nen worden, bijvoorbeeld bij een gen en gemeentelijke accommo- een windmolen geplaatst kun- sportvereniging, om zodoende WARMOND - Pastoor Saulenn heeft gisteren afscheid genomen van de St. Matthiasparochie in Warmond. De pastoor gaat met pensioen. In een liturgie met een eenvoudig karakter nam Saulenn na acht jaar afscheid van zijn parochia nen. Geen afscheid van War mond. want hij vind het daar zo fijn dat hij er blijft wonen. De li turgie droeg op verzoek van pas- OEGSTGEEST - Onbekenden hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag ingebroken in een kantoor aan de Oranjelaan in Oegstgeest De daders forceer den oen klein raampje, zodat een groter raam kon worden ge opend. Een geldkistje werd opengebroken. Hoeveel geld er ontvreemd is, kon de politie van ochtend nog niet zeggen. Pastoor in Warmond nam afscheid toor Saulenn zelf een eenvoudig karakter, want volgend jaar hoopt hij zijn veertigjarig jubi leum als pastoor te vieren. In zijn afscheidspreek dankte hij ieder een voor de medewerking die hij had gehad in de acht jaar dat hij pastoor was in Warmond. Na af loop van de dienst kreeg pastoor Saulenn in een besloten bijeen komst van de parochieraad een fiets. Burgemeester Hendrickx overhandigde hem de tegel van Warmond. VOORSCHOTEN - "Elimineren" of de "politie er op afsturen". Dat is de keus die de commissie algemene zaken in Voorschoten mag maken om te zorgen dat huisdieren hun mond gaan houden. Bewoners van een flat aan de Professor Einthoven- laan kregen enige tijd geleden echt genoeg van een hond in het portiek. Ze besloten op vier au gustus de gemeenteraad een brief te sturen waar in ze vroegen om een einde te maken aan het dieren -geluidsoverlast. De brief stond op het lijstje van ingekomen stuk ken van de raadsvergadering van 27 augustus. De fractievoorzitter van de PvdA/PPR, Visser, wilde graag eens in de commissie algemene zaken pra ten over deze zaak. Zijn verzoek werd welwillend ingewilligd. Volgende week dinsdag vergadert de commissie al gemene zaken en het punt prijkt op de agenda. Ondertussen heeft de gemeente een briefje naar de hondebaas geschreven. Daarin wijst de ge meente op het huurcontract waarin staat dat maar een huisdier in de woning aanwezig mag zijn. De bewoners hebben meer dieren in huis. "Aan deze huurregel moeten ze nu voldoen zegt gemeente-ambtenaar Erkelens hoopvol. Hoop vol want de gemeente denkt dat de familie inder daad de dierenschare terugbrengt tot één en daarmee de hond de deur wijst. Dan lijken de problemen opgelost. De buren hebben ook een briefje van de gemeente gekregen. Daarin staat wat de gemeente gedaan heeft en dat, als er des ondanks toch nog klachten zijn, ze maar weer bij de gemeente moeten aanbellen. De commissie gaat nu over mogelijke verdere op lossingen praten en een definitief standpunt in nemen om in de toekomst dit soort problemen het hoofd te bieden. De bovenvermelde oplos sing komt neer op de "handelwijze van betrokke nen te elimineren op grond van een bepaling in het huurcontract". Er is nog een mogelijkheid, namelijk met de plaatselijke politieverordening in de hand de politie er op af te sturen. In dat geval kan er een proces-verbaal opgemaakt wor den omdat het dier "overlast veroorzaakt aan an deren". Brokkeiunaker in Oegstgeest OEGSTGEEST - Een Katwijker heeft zaterdagnacht om kwart voor vier flink huisgehouden op de Laan van Oud Poelgeest. De man kwam bij de Marelaan in aanraking met de stoeprand. Hij verloor de macht over zijn auto, belandde in de struiken, reed een verkeersbord omver, ramde een verkeerszuil, ploegde een stuk berm om en kwam uiteindelijk tot stilstand tegen een grote paal. De Katwijker raakte lichtgewond aan zijn hoofd. Na behandeling in het Academisch ziekenhuis kon hij naar huis. LEIDSCH iÖL DAGBLAD SSS''SSst, £°'r^d,Mactóu,: dagblad voor LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave Uitgeversmaatschappij Leidsch Dagblad B.V Hoofdkantoor Witte Singel 1, 2311 BG LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 Geen krant ontvangen tel 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabezorging na 19 30 uur): zaterdag van 16.30-18.00 uur Abonnementsgelden bi| vooruitbetaling te voldoen Bi| automatische overschrijving geen incassokosten Per post f 79,70 Jaarabonnement 217.90 Per post 307.30 Losse nummers f 0.80 Directie G Koopman Hoofdredacteur A A M Schuurmans LEIDERDORP - Met groot feest- vertoon is afgelopen zaterdag de fietscrossbaan in Leiderdorp ge opend. Burgemeester Van der Have en de wethouders verricht ten de opening door met een crossfiets voor de eerste maal van de startheuvel af te rijden. Daar na volgde een showprogramma van de leden van de fiets- enfiets- crossclub "De Rakkers van Lei derdorp". Daarvoor waren de leden het hele dorp rondgefietst onder begelei ding van de drum- en fanfare band "Tamarco", de bereden groep Wassenaar van de rijkspo litie, balletmeisjes van de school Els Joosten en de Prins Ludovi- cus de Eerste met zijn raad van elf. Bij de Bloemerd werd de stoet binnengehaald door "de buren", ruiters van de ruitervereniging Liethorp. Na de officiële ope ningshandeling door B en W na men de honderdvijftig crossertjes bezit van hun racebaan. Fietscrossers namen gelijk na de opening de baan in gebruik.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 2