c 3 Leiden weert zich goed in Groningen: 1-2 Eerste competitie-klap LUSV niets waard: 1-3 Zijl/LGB start met moeizame zege Veglo onderuit in marathonpartij Tweede plaats zwemmers LZ '86 Onverwacht verlies dammers KDC Derde plaats Meere Sport MAANDAG 4 OKTOBER 1982 LEIDEN - Directeur Nuis van de Universitaire sporthal red de voor Veglo het badmin- tonduel tegen Hilversum, al kon hij op geen enkele wijze het 6-2 verlies afwenden. Er stonden nog twee partijen op stapel toen Veglo gistermid dag om twee uur de sporthal moest verlaten omdat hun tijd 'op' was. Veglo en Hilver sum gaven elkaar zo weinig toe dat alle partijen veel lan ger duurden dan men eigen lijk gewoon is. Alle duels na men drie sets in beslag, wat uiteindelijk resulteerde in overschrijding van de uren die de vereniging de sporthal huurt. Na bemiddeling door directeur Nuis kon de partij toch worden uitgespeeld. Met het gemengd dubbel Ca- rolien van den Berg/Hans van Hartenveld behaalde Veglo (tweede klasse) nog het twee de winstpunt. Eerder had Ilse Jansen in het enkelspel voor een verrassende en haar eer ste competitie-zege gezorgd. Veglo 2 ging in de derde klasse met 7-1 onderuit tegen Aris- to. Het enige punt kwam op naam van Elvira Vermeulen. Vlietwijk is gereed voor de top per van aanstaande zaterdag tegen Drop Shot. Ook tegen Rotterdam draaide de Voor- schotense eerste-klasser weer goed. Nadat alle singles in winst waren omgezet, Vlietwijk verloor nog niet één enkelspel in deze compe titie, had het eerste gemengd dubbel het zwaar te verdu ren. Die incasseerde dan ook het enige verliespunt. Vlietwijk 2 en 3 (derde klasse) trokken beiden met 7-1 aan het langste eind tegen respec tievelijk Morgenstond 2 en Eridos 3. Lisse draaide opnieuw bene den niveau. Drop Shot 4 liet de formatie van Kolmus met 6-2 verlies naar huis afrei- LEIDERDORP - In het zwembad de Does in Leiderdorp zijn gis termiddag zwemwedstrijden ge houden in het kader van de E- competitie. Van de deelnemende verenigingen eindigde het orga niserende Alkemade uit Roelofa- rendsveen voor het Leidse LZ'86, dat op de tweede plaats eindigde. De Columbiaan uit Voorhout moest genoegen ne men met een derde plaats. Bij de Leidse zwemmers worden er geen bijzondere tijden neergezet. Op de 100 meter wisselslag da mes behaalde Monique van Leeuwen de eerste plaats door de 100 meter af te leggen in een tijd van 1.19.2. Ingrid Mulder tikte als derde aan in een tijd van 1.23.8. Op de 100 meter vrije slag jongens onder de 10 jaar wist Arvid Arenau (LZ'86) de snelle tijd neer te zetten: 1.24.4. Een halve baan later tikte Frank Klein (LZ'86) als tweede aan in een tijd van 1.32.1. Marian ne Nieuwenburg (LZ'86) behaal de een gouden plak op de 100 meter vrij meisjes onder de 14 jaar met de tijd van 1.12.5. De 100 meter vlinderslag meisjes onder de 16 jaar leverde voor LZ'86 een eerste plaats op. Angenita Haits- ma tikte als eerste aan in een tijd van 1.20.0. Tweede werd het LZ- lid Hannie de Wit. 1.28.7. Op de 100 meter schoolslag jongens on der de 10 jaar leverde weer een eerste plaats op voor Arvid Arke- nau. Hij legde de 100 meter af in een tijd van 1.49.0. Een tiende se conde later tikte clubgenoot Frank Klein aan. Als derde tikte Danny Kortekaas aan in een tijd van 1.52.2. LEIDEN - Het ereklasse-tafeltennisduel Scylla-Tempo Team werd zaterdag enige tijd muzikaal omlijst door de voorbijtrekkende taptoe. Maar toen het Wilhelmus al lang verstorven was en de stoet werd ontbonden be roerden de heren tafeltennissers nog steeds het witte celluloid. Liefst vijf uur en een kwartier nam dit mara- thontreffen in beslag. En het leverde nog wat op ook. De Amsterdamse ex-titelgrossier werd na een 4-4 tus senstand alsnog op afstand gezet. Door de hard bevoch ten 6-4 zege heeft Scylla weer een nuttig stapje rich ting handhaving gedaan. Voor Avanti wordt dat in de huidige samenstelling problematisch. Het Brabantse Nikon maakte dat met 6-2 duidelijk. Scylla is de drumband die zaterdag onder haar naam 'Hard in hand kameraden' speelde dank ver schuldigd. Want wat zei Sjoerd Meyer over zijn partij tegen Bert van der Helm. "Toen ik dat hoor de ging mijn Feyenoord-hart open. Ik dacht, met dat lied op de achtergrond kun je niet verliezen SjoerdDat gebeurde in de der de partij, gevolg een 2-1 tussen stand. Voor de rust ging Van der Helm nog een keer onderuit, want Anne Vlieg compenseerde op karakter een niet naar wens lopende forehand-aanval. Toch zat de thuisploeg halverwege niet op 'flu'. De door de Amsterdammers inge huurde Israëliet Polak speelde veel beter dan verwacht, toonde ook nog een goede wedstrijdin stelling en stuurde voor de thee Vlieg en Swier het bos in. Toch verdiende Swier een plus tijdens zijn potje met Polak: het volks lied drong door, en wie van alle aanwezige vaderlanders stond er, alleen Swier. Overigens had de voor de pauze te genieten hoempa-muziek een goed ont spannend effekt op het gebeu ren. De meeste sportwedstrijden worden tegenwoordig met veel felheid gespeeld. Optocht Op zich is daar niets op tegen, maar de relativerende noot van een langskomende optocht is nooit weg. Zeker niet als Polak speel de. De student uit Tel-Aviv toon de zich goed op de hoogte met alle irritatie-intimidatie trucs en werd in de ogen van het publiek al snel de 'bad guy'. Bij 4-4 brak dat hem lelijk op. Sjoerd Meyer werd op klappende handen ge dragen naar een drie-games zege. En verdiende zijn eerste verdedi gende hattrick. Direct na de pau ze had de 18-jarige Scyllaan ook Rademakers al geklopt. De 4-2 voorsprong die zo ontstond ging teloor door een lege mentale ac cu bij Patrick Swier in het dub bel en tegen Van der Helm. Dat Anne Vlieg bij 5-4 de zaak tegen Rademakers afrondde was even logisch als terecht. Was het een slimme zet van trainer Theo Bak ker om Sjoerd Meyer op te stel len? Nee, gewoon stomme maz zel, want oorspronkelijk stond Hans Lingen in de basis, maar griep velde de Schiedammer. De komende weken moet blijken of Meyer inderdaad bezig is zich tot een volwaardige ereklasser te ontwikkelen. Zo ja, dan wint Ook Sophia Vaalburg kon de dames van Scylla niet aan een overwinning helpen. dan in de partij ook nog ter inti midatie heft. Dat was Gootzen en Winnubst teveel en Potton bijna ook. De Hazerswoudse neemt momen teel de competitie tebaat om haar unieke klasse te onderstrepen en zo haar positie ten opzichte van de N.T.T.B. nog verder te verste vigen. Technisch gezien is Vrie- sekoop al aan het bouwen aan haar W.K.-vorm voor Tokio. De risicofactor in haar spel is opge schroefd, het plaatsen nog beter verzorgd, en de nationale heren- top blijft het antwoord op de eni ge dames-full-prof schuldig. De Groot en de wekelijkse invaller kunnen haar niet voldoende steunen. Na de 2-6 nederlaag te gen Nikon staat Avanti met een Scylla als team beduidend aan kracht. Avanti kan de tweede helft aan kracht winnen als Rob Turk de hoofdmacht komt versterken. Nu acteert het team steeds met een invaller. Dit keer de 12-jarige Tim Steenbergen en het piepkleine vuistje dat hij tegen Nikon kon maken leverde uiter aard niets op. Robert de Groot zou technisch gezien best een flinke vuist moeten kunnen ma ken, maar het draait uiteindelijk altijd uit op een handje geven, fe liciteren. Bettine Vriesekoop is daar niet zo makkelijk in. Tech nisch en mentaal maakt ze een meer dan stevige vuist, die ze punt onderaan. De dames van Scylla en Avanti be leefden een slecht week-end. Dat de Leidse equipe zonder De Kruiff en Van Gennip (gebles seerd) een verjongd Tempo Team voor moest laten is even sneu als logisch, de 3-6 van Avanti valt wat tegen. Het team is echter gemiddeld 15 jaar oud dus er komen nog legio kansen op revanche. Overige uitslagen: Sjaardema 1-A- vanti 2 3-7, Sjaardema 2-J.C.V. 0—10, Amroba-Sjaardema 3 4-6, Vriendenschaar 1-Scylla 2 1—9, Het Hooge Huys-Scylla 3 5-5, Avanti 3-Scylla 4 6-4, Ta- feltennishuis-Docos 1 1-9, Het Zand-Docos 2 9-1, De Treffer s-Amsterdam 6-4. LEIDEN - Op de eerste competi tie-dag bleek dat diverse teams in de volleybal-competitie nog lang niet speelklaar zijn. Verlies was er voor de heren van LUSV en Donar en voor de dames van Leython en RVV. LUSV moest aantreden zonder Rob Mudde en Waldo Broeksma. Desondanks speelden de studenten best een aardige pot. Het werd weliswaar een 1-3 nederlaag, maar die kwam pas tot stand bij 13-13 in de vierde set. Door een paar aanvallende fputen ging de winst in die set naar te genstander Spirit/Barendrecht (13-15). LUSV bleef de hele wed strijd uitstekend passen en vond in Hans Broere zijn absolute uit blinker. (12-15, 15-8, 7-15 en 13- 15). De tegenstander van Gemini, het Haagse v. Santen, kwam niet opdagen waardoor Gemini on verrichter zake weer huiswaarts kon gaan. Bij de dames-divisio nisten wist Gemini in een open strijd een 1-3 zege te behalen op Delta Lloyd. Toch keek Gemini in de vierde set nog tegen een 11- 2 achterstand aan. NOVO begon zeer voortvarend met 11-1 tegen Armixtos, maar kon de druk slecht verwerken. Na de winst in de eerste set (15- 10), ging alles fout in de volgende set. NOVO vocht echter terug en had bij 8-13 in de vierde set het beste van het spel, zodat de zege uiteindelijk verdiend in Noord- wijk bleef. (15-10. 4-15, 15-11, 15- 13). De dames van Leython speelden hun eerste strijd uit tegen Torna do. De eerste set trok Leython met name door goed serveren van Maria de Goor met 13-15 naar zich toe. de tweede ging met dezelfde cijfers naar Tornado, dat steeds beter in het spel kwam. Leython had vaak geen antwoord op de scherpe serves en harde smashes van de Delftse dames en ondanks de veel sco rende Christel Verwoert werden de derde en vierde prijsgegeven met 9-15 en 5-15. Gemini-2 boek te een even verrassende als goe de overwinning op h^t sterker geachte Zevenhuizen met 1-3; vooral verdedigend had men geen antwoord op de gevarieerde aanvalscombinatie van de dames uit Voorschoten (11-15), 15-6, 6- 15, 9-15). In de promotieklasse heren wist NOVO in een spannende en ge- lijkopgaande strijd uit van Kars- sens te winnen na vijf zware sets (2-3). Vooral met de snelle aanval door het midden behaalde NO VO veel punten (15-12, 7-15, 15- 13, 13-15, 14-16). Donar werd de eerste set weggespeeld tegen en in Zevenhuizen, (15-3). Omdat Zevenhuizen de combinaties te ver doorvoerde kon Donar in zijn spel komen en bleef goed door gaan tot 13-14 in de vierde set. Toen dacht Adriaan Timmer het beslissende punt te scoren, maar raakte daarna de winst alsnog bij Zevenhuizen. (15-3, 10-15, 10-15, 16-14 en 15-5). Nadat Gemini-2 vorige week met 3-2 had verloren bij Jupiter, ver sloeg het nu dezelfde ploeg met n3-0 thuis. Het pleit was in drie kwartier beslecht. In de tweede set werd even heel snel een 6-14 in twee serves beurten door Paul Remmerwaal en Ruud Mer- chand rechtgezet. (15-6, 16-14 en 15-1). Bij de dames werd RW in Katwijk letterlijk overspeeld door een veel sterker Thor (0-3). De pass was erg zwak verzorgd en ondanks goed coachen van de nieuwe trainer Sjoer Stek, was de nederlaag onafwendbaar (15- 7, 15-8, 15-12). Bij de derby LUSV-Gemini-3 gaf het surplus aan aanvalskracht en opslag aan LUSV zijde de doorslag in een aantrekkelijk duel. (3-1; 15-11,15- 6, 10-15, 15-4). Bij LUSV waren het Wilma Pieterse en Regina Smeets die een hoofdrol opeis ten: bij Gemini speelde Astrid de Graaf prima. DAC was technisch flink wat sterker dan Skania (15- 8, 15-11). Toch liet het zich in de derde set verleiden tot een rom melig spelletje, waardoor het die set zelfs verloor: 10-15. Overdon derend kwam men echter terug: 15-2, waarmee weer een tegen stander met groot gemak was op zijgezet (3-1). Bij WW—NOVO-2 zag het lange tijd naar uit dat NOVO een eenvoudige overwin ning zou behalen van 3 sets. Na de gemakkelijk gewonnen eerste 2 sets kwam op 11-14 in de derde set de ommekeer. NOVO verloor uiteindelijk met 17-15 en kon de wedstrijd niet meer naar zijn hand zetten (6-15,7-15,17-15,15-5 en 15-9; 3-2). GER RENES LEIDEN - In de nationale eerste klasse heeft KDC uit Katwijk to taal onverwacht van het nog puntloze DD V uit Dordrecht ver loren. In een spannende wed strijd zegevierden de gastheren met de kléinst mogelijke marge: 11-9. Hans Vermin handhaafde zijn ongeslagen status door Frits van Vloten in een halfopen klas sieke omsingeling combinatief te slim af te zijn. Doordat Ron van Egmond in zijn favoriete spel- genre, klassiek, een gevoelige af straffing kreeg van Jan van de Weteringh en Jan Passchier on geveer hetzelfde overkwam te gen Arie van de Weteringh in een flankspelstelling, keek KDC te gen een achterstand aan. Deze kon niet meer goedgemaakt wor den. Cees Binnenkade damde zich gewoon naar de remise, zo ook Frans de Jonge. In de ZHDB incasseerde RDC uit Rijnsburg de eerste punten. Monster 2 was het slachtoffer. Na zeer veel strijd kwam de 9-7 tot stand. Gert Cederhout, Cees van de Bosch en Jaap Zwaan remi seerden min of meer regelmatig, hoewel de partijen af en toe zeer ingewikkeld verliepen. De na driejaar weer eens meedammen- de Gerrit van Zuijlen "debuteer de" met een verdienstelijke pun- tendeling. In dezelfde klasse won ook WDG uit Wassenaar. Het bezoekende Excelsior ging met slechts vijf punten terug naar Waddinxveen. Capser van der Tak leek slecht te staan, maar een combinatie red de hem niet alleen, ook de zege was voor de nog jonge en zeer sterke WDG'er. Een gelukkige zege van Zandvliet, die echter een blunder goed afstrafde, en twee nederlagen van Bert de Ko ning en Theo de Kiviet, brachten de beide partijen weer op gelijke hoogte. Roel de Kievit haalde zo als bijna altijd een regelmatige remise, waarna het sein voor de overrompeling werd gegeven. Sjaak van Vuren won op de klok, Dries Lelieveld overspeelde in het late middenspel Blonk, die alleen nog maar kon offeren. Tenslotte maakte Cor de Koning de elf vol. In de Leidse hoofdklasse wonnen de reserves van Katwijk gemak kelijk van Kijk Uit. Regelmatig werd met zeges van Klaas van Duijn, Frans Spierenburg, André van der Zwan en Jan Schoneveld de acht punten bereikt, waarna Jan Schoneveld en secretaris Jaap van Duyvenbode zonder moeite de beide punten veilig stelden met twee puntendelin- gen. Verrassend was de nederlaag van LDC uit Leiderdorp tegen de re serves van RDC. LDC miste Al- bert Huisman en dat betekende 9-7 verlies. LDG 2 won van RDC 3: 9-7. Eindelijk haalde Lisse eens uit. Het sterke HDC werd met 12-4 weggevaagd. Joost van Hal sym boliseerde de overwinning door kopman Cees Zijlstra te ver slaan. Geen enkele nederlaag hoefden de Lissenaren te incas- LEIDEN - LMHC Leiden heeft zich gisteren uitstekend ge weerd met een 1-2 overwinning van de heren op de Groninger Studenten en de 4-1 overwin ning van de dames, die eindelijk tot scoren kwamen ten koste van Spirit. Forescate pakte een punt bij koploper Forward en Alecto speelde eveneens gelijk (1-1 tegen Evergreen). Room burg handhaafde zich als leider in de tweede klasse A met 4-1 winst op Badhoevedorp. HEREN Groninger Studenten Leiden 1-2 Leiden-coach Roelant Oltmans was zeer tevreden over zijn spe lers die in alle linies geconcen treerd hun werk hadden gedaan. Met name het opbouwende werk van het middenveld gaf de verle den jaar uit de hoofdklasse gede gradeerde Groningers in de eer ste helft handenvol werk. De na tionale zaalhockeykeeper Karei Roessingh hield Leiden in die periode door fraaie reddingen van een voorsprong af. Al spoe dig na de hervatting was het Hans-Willem Croll die raak sloeg uit een strafcorner en daarmee de score voor Leiden opende. Middenvelder Joan van Marwijk Kooy gooide er nog een schepje bovenop en maakte met nog een kwartier te spelen 0-2 door een velddoelpunt. De vele Groningse strafcorners werden onschade lijk gemaakt door de snel uitlo pende Hans-Willem Croll die zeer goed voor de dag kwam in het gelijkopgaande duel. De Gro ninger Studenten hadden een strafpush nodig om in de laatste minuut iets aan de score te ver anderen. De 1-2 betekehde het eerste verlies van de Groningers in een thuiswedstrijd. Forward - Forescate 1-1 De ontmoeting van Forescate met Forward dat de lijst in de eerste klasse A aanvoert, stond in het teken van de keeper van de Til- burgers, die vooral in het eerste part, voortreffelijke reddingen verrichtte. De voorsprong voor Forescate kwam in de tiende mi nuut tot stand door een goed ver zorgde Voorschotense strafcor ner (Peter-Hans Goudberg slaat aan, Jelmer Siersema stopt de bal en Hans Streeder was de schutter). De tweede helft werd Forward veel feller en moest Fo rescate zich hoofdzakelijk beper ken tot het verdedigen van de voorsprong, wat tot dertien mi nuten voor het einde lukte. Een Forward-aanval ingezet op de rechterflank werd in het cen trum geschoven en daar tot de gelijkmaker geschoten. Badhoevedorp - Roomburg 1-4 Als koploper speelde Roomburg sterk gemotiveerd om geen steekjes te laten vallen tegen het pas in de tweede klasse uitko mende Badhoevedorp. Het eer ste doelpunt werd genoteerd voor Roomburg na tien minuten spelen uit een strafcorner inge schoten door Cees Wendt. De re bound uit een strafcorner lever de weer een Leids doelpunt op gescoord door Frank Montanus. Badhoevedorp bepaalde de ru- stand op 1-2 door ook een straf corner te benutten. De score werd door Wendt uitgebouwd, in een na de doelwisseling romme lige wedstrijd, die dat deed uit al weer een strafhoekslag en nog eens uit een onoverzichtelijke si tuatie vijf minuten voor tijd 1-4 te scoren. Alecto Evergreen 1-1 De strafpush die na twee minuten spelen door Marco Koeken tot 1-0 werd gepromoveerd heeft het twaalfeneenhalfjarige Alecto niet verder kunnen inspireren om zijn laatste man Hans Hart- gers, die een koperen jubileum vierde in het eerste herenteam, te trakteren. Tien minuten later was het Evergreen dat de gelijk maker aan liet teken door een velddoelpunt. Na de rust was het een gehjkopgaande wedstrijd met een in de laatste tien minu ten hevig aanvallend Alecto dat toch geen kans zag de verdedi ging van Evergreen te passeren. DAMES Leiden - Spirit 4-1 Niet door strafcorners, waarvan Leiden er al in de eerste minuten vijf op rij kreeg te nemen, maar door velddoelpunten hebben de Leiden-hockeysters hun over wicht op Spirit uitgedrukt. Linksbuiten Mary-Yvonne van Waesberghe opende de score in de twintigste minuut. Spirit zag zijn gevaarlijke spits uitgescha keld door Gemma van Schaik en kreeg daardoor weinig kansen om te scoren. Henriette Holshuy- sen maakte na. rust 2-0 en Han- neke Kamsteeg 3-0 na aangeven van Alexandra Rooyaards. Een solo van Van Waesberghe werd na het omspelen van de Schie- damse keepster bekroond met nog een doelpunt 4-0. Spirit scoorde vyf minuten voor tijd te gen uit een strafcorner. LEIDEN - Amateurwielrenners Michel Meere en Hans Steekers kwamen tijdens de openingsritten van het nieuwe cross-seizoen prima voor de dag. Tijdens de zaterdagrit te Harderwijk vormde Meere al kort na de start een kopgroepje met John Kuyvenhoven en Ger Dolfsma. Kuyven- hoven haakte als eerste af, om tenslotte als achtste te eindigen. Ook Meere kon winnaar Dolfsma niet volgen en werd tenslotte nog door Van Bakel overstoken, waarna de Alphenaar als derde finishte. Hans Steekers rukte vanaf de achtste stek naar een vierde stek op. Gisteren wisselden Steekers en Meere stuivertje in de koers te Berlicum. Achter de oppermachtige Reinier Groenendaal kwam Hans Steekers als vierde over de meet, met in zijn kielzog Meere op de vijfde plaatd. Swift-nieweling Eddie Kouiss deed het in Berlicum met een tweede stek erg goed. In Harderwijk eindigde de Katwijker als vijfde. Op het parkoers "de Halve Raak" in Boskoop werd gisteren de laatste rit uit de Rijn- en Bollenstreek n^jaarscompetitie verreden. De winnaars in de verschillende categoriëen waren: Amateurs- Gerrit Mollema (Avanti); Veteranen-Nico Slingerland (B.streek); Junioren- Dirk-Jan van Reek (B.streek); Liefhebbers-Jos van der Meer (B.streek); Nieuwe lingen- Hans Kolenbrander (Swift). In het eindklassement waren de volgende coureurs goed voor de eerste plaatsen: Amateurs- Pieter Eve- lein; Veteranen- Piet Rietveld (Excelsior); Junioren- Hans Kok (Swift); Liefhebbers- Cees van Deuren (Avanti); Nieuwelingen- Hans Kolen brander (Swift). DELFT - De Zijl/LGB is de com petitie begonnen met een moei zame overwinning op DZV uit Delft. Na twee perioden keek de Leidse brigade nog tegen een 7-4 achterstand aan. In het resteren de wedstrijddeel kon deze ach terstand nog worden omgebogen naar een 9-11 zege. De streekder- by in de tweede klasse tussen Vi- vax en Katwijk eindigde in een 8-5 overwinning voor de Oegst- geestenaren. DKD verloor in de derde klasse van WVZ met 6-8. De Zijl/LGB zal zichc en gemakke lijke wedstrijd hebben voorge steld dan de formatie van coach Schouten zaterdagavond in Delft van DZV kreeg voorgeschoteld. De Delftenaren waren eerder de ze week nog afgedroogd door HZC/de Robben met 20-1 DZV- coach Harry. Vriend had duide lijk van deze grote nederlaag ge leerd. De Delftse verdediging speelde zwaar op de man en hield zo de Leidse voorwaartsen redelijk in bedwang. Omdat de Delftse counter bovendien goed werd uitgevoerd leek de Zijl/ LGB, dat Martin Vreeburg miste wegens een blessure aan de pols, in de eerste twee perioden tegen verrassend punten) verlies op te lopen. De 3-1 voorsprong die DZV na één periode op het scorebord had ge bracht, werd in de tweede perio de uitgebreid tot 7-4. In de derde periode schrok de Zijl LGB net Op tijd wakker. Het spel werd wat minder slordig en ook condi tioneel kregen de Kooibewoners een overwicht. Achtereenvol gens Rob Lagrand, Jan Jaap Ko- revaar, Ron Koster en Arno v.d. Winkel (de laatste twee uit een man meer situatie) brachten de Zijl/LGB weer aan de goede kant van de score (7-8). In de vierde en laatste periode bleef DZV lastig. Jan Jaap Kore- vaar kon wel al snel voor 7-9 zor gen, maar het was v.d. Loef die DZV in de race hield (8-9). Ge lukkig voor de Zijl/LGB hield Jan Jaap Korevaar bij een man meer situatie het hoofd er goed bij. Hij scoorde 8-10 en besliste de wedstrijd. In de slotfase kwa men beide ploegen nog éénmaal tot score zodat de eindstand op 9-11 werd bepaald. Doelpunten van de Zijl/LGB: Jan Jaap Kore vaar 3, Stan van Belkum 3, Arno v. Winkel 2, Henk Harteveld, Rob Lagrand en Ron Koster. In de tweede klasse stond in de eerste competitieronde al direct de streekderby tussen het in de ze klasse debuterende Vivax en Katwijk op het programma. In Oegstgeest toonde Vivax aan duidelijk thuis te horen in deze klasse. Na een aanvankelijk vol komen gelijk opgaande wed strijd, waarin Vivax wel telkens een voorsprong kon nemen, maar Katwijk steeds op tijd het antwoord klaar had, konden de Oegstgeestenaren in de derde en vierde periode uitlopen naar een 8-5 overwinning. Prima verzorgd was het uitspelen van de man meer situatie door Vivax. De bri gade van Henny Hensing kon liefst vijf maal uit een dergelijke situatie scoren. Lichtpuntje voor Katwijk was het optreden van Hans van Duyvenvoorde. Hij fleurde zijn hernieuwde kennis making met waterpolo op met 4 treffers. Vermeldenswaardig is verder nog dat Vivax keeper Rien de Goey 1 van de drie aan Katwijk toegekende strafworpen wist te stoppen. Doelpunten Vivax: Leo Onderwa ter 2, Frits Welling 2, Hans Zand vliet, Dick v.d. Bosch, Jeroen Piasmeier en Ruud Wormgoor. Doelpunten Katwijk: Hans Duy venvoorde 4, Arres Parlevliet. In de derde klasse verloor DKD met 6-8 van WVZ. Na in de eerste periode nog met 4-1 te hebben voorgestaan gaven de Leiderdor pers in de resterende periode de wedstrijd geheel uit handen.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 14