"Draaisma heeft ons afgeslacht" 5 DT C D Liverpool blijft aan Libregts: "Dit zegt me niets" Roda en Fortuna delen Helmond Sport boos op arbiter KERKRADE - Roda JC en Fortuna hebben gistermiddag in Kerkrade de punten broederlijk gedeeld (1-1). Beide ploegen wilden niet verliezen en die angst leidde ertoe dat zowel Roda als Fortuna voorzichtig opereerde en risico's zoveel mogelijk vermeden. De spannende momenten voor de doelen waren dan ook in beide helften schaars. Daarbij kwam ook nog dat scheidsrechter Geurds te vaak de fluit ter hand moest ne men om het spel te onderbreken. Gemeen gespeeld werd er niet, maar tegen de buurtgenoten werd van beide zijden nogal eens fel geattaqueerd. Binnen 21 minuten stond de eindstand al op het bord via twee doelpunten van uitstekende kwaliteit. In de vijftiende minuut schoot Martin van Geel na een actie van Jim Calderwood en John Enksen, Roda naar de leiding, maar zes minuten later was de stand alweer gelijk toen Tini Ruys een voorzet van Leo van Well vallend inkopte. Sport MAANDAG 4 OKTOBER 1982 ERE DIVISIE PEC Zwolle-Go Ahead Eagles 0- 1 (0-0», 74. Ten Cate 0-1. Scheids rechter: Manuel. Toeschouwers: FC Twente-Ajax 1-2 (0-1), 24. Van Basten 0-1, 52. Kieft 0-2, 70. Rohde 1-2. Scheidsrechter: Bos man. Toeschouwers: 16.500. René van de Kerkhof 4-0. 46. Thore- sen 5-0. 69. Huh 6-0. 72. Waslander 6-1, 79. Thoresen 7-1, 83. René AZ '67-Helmond Sport 4-1 (0-1). 3. Lubse 0-1, 51. Talan 1-1,61. Talan 2-1, 67. Jonker 3-1. 90. Talan (straf schop) 4-1. Scheidsrechter Draais- ma. Toeschouwers: 4.200. FC Utrecht-FC Groningen 1-1 (0- 1). 18. Goble 0-1, 80. Rietveld 1-1. Scheidsrechter: Van Ettekoven. Toeschouwers: 9.000. Sparta-Excelsior 4-2 (2-0) 5. Hea- le 1-0, 26. Heale 2-0, 50. Van Tigge- len 3-0, 58. Holverda 4-0, 66. Rutjes 4-1, 71. Van Goozen 4-2. Scheids rechter: Mulder, toeschouwers: 7.000. Willem II-Feyenoord 0-2 (0-0). 52. Jeliazkov 0-1, 84. Houtman 0-2. Scheidsrechter: Thomas. Toe schouwers: 9.300. Roda JC-Fortuna S. 1-1 (1-1)-15. Van Geel 1-0. 21. Ruys 1-1. Scheids rechter: Geurds. Toeschouwers: 20.000. EERSTE DIVISIE Vitesse-SVV 1-2 (1-2). 8. Van Ka pel 0-1, 21. Kramer 1-1, 32. Meerhof Telstar-Eindhoven 3-1 (1-1). 5. Nan 1-0, Vreven 1-1, 46. Buma 2-1, 66 Kamphues 3-1. Scheidsrechter: Van der Niet. Toeschouwers: 1.000. Heerenveen-Cambuur 2-2 (1-1). 25. Veldmate 0-1, 44. Kist 1-1, 61. Schouwenaar 1-2, 84. Kist (straf schop) 2-2. Scheidsrechter: Van Swieten. Toeschouwers 8100. Veendam-De Graafschap 1-1. (0- 1). 32. Hendriks 0-1, 67. Rudie Metz 1-1. Scheidsrechter Roelofsen. Toe schouwers 1.600. FC WV-Wageningen 4-2 (2-1). 4. Ressel 1-0, 35. Norry 1-1, 38. Strik 2-1. 49. Mostert (strafschop) 3-1, 61. Norry 3-2, 66. Mostert (strafschop) Volendam-FC Den Bosch 1-1 (1- 1). 26. Schouwenaar 0-1, 29. Wim Tol 1-1. Scheidsrechter: De Vrieze. Toeschouwers: 4.000. FC Den Haag-SC Amersfoort 1-1 (1-0). 11. Rontberg 1-0, 54. Vlugt 1-1. Scheidsrechter: GofTin. Toeschou wers: 1.500. DS '79-MW 3-3 (2-1) 3. Van Sta veren 0-1,11. Evers 1-1,38. De Vries 2-1, 60. Adam 2-2, 65. Maas 2-3, 89. Van Hemert 3-3. Scheidsrechter: Severein. Toeschouwers: 3.500. ALKMAAR (ANP) AZ'67 is een stuk verder met zijn aanpassingen dan Helmond Sport. De Alkmaarders proberen het verleden, de tijd dat er internationals op de reservebank zaten, te vergeten door ongeveer even hard te werken als te voetballen. Helmond Sport, dat met 4-1 verloor, ervaart nog steeds dat een nieuweling in de eredivisie met onbekende zaken wordt geconfronteerd. Bijvoorbeeld met de hardheid, soms zelfs lompheid, van de te genstander. Trainer Jan Noter- mans stak na afloop een beschul digde vinger uit naar scheids rechter Bouke Draaisma en AZ'67. "Per seizoen verlies je drie wedstrijden door de scheidsrechter en win je er onge veer evenveel. Dit was één van die verlieswedstrijden. Draaisma gaf op de verkeerde momenten strafschppen, had met zijn grens rechters een slecht oog op bui- tenspelgevallen en heeft AZ toe gestaan veel te hard te spelen. Ik had na afloop zeven man met dikke enkels of grote schram men op de benen in de kleedka mers". Notermans had ten dele gelijk. Draaisma floot even slecht als AZ de eerste helft en Helmond Sport de hele wedstrijd speelde. Maar het grootste deel van de botsingen waaruit de, over het al gemeen lichte, blessures ont stonden, hebben de Brabanders zelf afgeroepen. Na het goede openingsdoelpunt van Harry Lubse, in de derde minuut al na een verbluffende actie van de zeer begaafde Johan van der Hooft, liet Helmond Sport zich terugdringen op een heel klein stukje veld. Daardoor werden botsingen eerder regelmaat dan uitzondering. Olifanten AZ'67, dat drie kwartier elk spel- vernuft uitbande en als een kud de olifanten veel vertrapte (gele kaart voor Hovenkamp) op weg naar het doel van Otto Versfeld, had al voor rust de achterstand moeten wegwerken. Het merk waardige duikelaartje in het Hel- mondse doel stopte echter veel en had het geluk dat Alkmaar sinds het vertrek van Kurt Welzl en Kees Kist en door de afwezig heid van Tol (liesblessure) geen echte spits meer bezit. Keer op keer van de doelman terugsprin gende ballen vroegen erom in het doelvlak gejaagd te worden, maar Rick Talan, Fokke Zwart en Jos Jonker waren steeds te laat, of richtten op de tribune achter en naast het doel. Na rust werd dat anders. Helmond Sport voelde de inspanning van drie kwartier onder druk staan en begon met een uniek misver stand tussen Jo Lacroix en Rob Cox. Talan profiteerde en deed het nog eens toen Draaisma na liet voor buitenspel te fluiten. Op dat moment waren de vriendelij ke Brabanders, die na rust niets meer klaar maakten, al versla gen, maar AZ dreunde door. Van de rechterflank liet Hans Reijn- ders Jonker het derde doelpunt maken en in de slotminuut bood de Groningse scheidsrechter een vallende Hovenkamp nog een strafschppresentje aan. Talan mocht daarop zijn positie als Alkmaars topscorer verbeteren. Notermans: "Ik vind het niet erg, zoals vandaag, door een sterkere tegenstander verslagen te wor den. Ik heb er wel ernstig be zwaar tegen als ik door de scheidsrechter word geslacht". EINDHOVEN (GPD) - De 8-1-over- winning die PSV zaterdag avond voor 15.000 toeschouwers in de Brabantse derby tegen NAC behaalde, mag allerminst worden gezien als een revanche voor de teleurstellende presta- Sparta sterkste in derby ROTTERDAM (ANP) - Sparta is in de Rotterdamse derby tegen Excelsior in alle op zichten de beste gebleken. De 4-2 overwinning in een overigens matige wedstrijd, waarin zes doelpunten nog iets vergoedden voor het ge mis van kwaliteit, was voor Sparta volkomen verdiend. Excelsior miste overigens zijn aanvallers Blanker (ge blesseerd) en De Leeuw (ge schorst). Excelsior, dat in defensief op zicht rammelde, verkeek zich al na vijf minuten op de Engelse spits van Sparta, Gary Heale, die tussen de be nen van doelman Sjaak Storm door scoorde. De Kra- lingers hadden enkele minu ten later op gelijke voet kun nen komen als Makkie Nijs- sen niet op de paal had ge kopt. Heale benutte in de 26ste minuut ook de moge lijkheid die Storm hem bood. De van Ajax gehuurde doelman stompte een inzet van Geert Meijer goed weg maar de bal kwam precies op het hoofd van de Brit, die geen fout maakte: 2-0. Wout Holverda trof in de eerste helft nog een keer de paal voor Sparta, maar de pro- duktie kwam in de tweede helft pas echt op gang. Eerst kan Adri van Tiggelen ongehinderd oprukken en scoreu, waarna Holverda na aangeven van Meijer voor 4- 0 zorgde. Een debacle dreig de voor Excelsior, maar Sparta benutte de mogelijk heden die zich nog voorde den niet. Excelsior kwam zelfs nog terug tot 4-2, via Graeme Rutjes en invaller Henk van Goozen. Bredanaars hun passiviteit dan ook bekopen met vier treffers, doelpunten die zó gemakkelijk tot stand kwamen dat PSV er voor moet waken niet op een dwaalspoor te zijn gebracht voor wat betreft de eigen capaciteiten. NAC-trainer Jo Jansen. „We heb ben hier Sinterklaasje gespeeld". Terecht relativeerde zijn collega Thijs Libregts van PSV dan ook die forse winst op de Bredase equipe. „Die acht doelpunten zeggen me niets. Iedereen heeft kunnen constateren wat PSV te gen dit NAC allemaal kon flik ken". Knullig Met name het centrale verdedi- gingsblok van de PSV'ers, Huub Stevens en Ernie Brandts, liet ook tegen NAC weer de nodige steken vallen, zonder dat het to taal onmachtige NAC daar overi gens ook maar één keer van kon profiteren. De enige NAC-treffer kwam in feite op naam van Piet Wildschut, die op een knullige manier de bal bij een 6-0-voor- sprong aan Waslander verspeel de, die op zijn beurt oog in oog met de voor Doesburg (lichte schouderblessure) ingevallen Hans Segers kon scoren. Thoresen en Lokhof maakten dankbaar gebruik van de door NAC geboden vrijheid op het middenveld. Niet alleen verzorg de dit duo drie van de acht tref fers, maar bovendien bleken zij met hun arbeid ook Koolhof en zelfi René van de Kerkhof te in spireren; beiden scoorden twee TURNEN - De Nederlandse he ren-turnploeg heeft in Eerbeek de wedstrijd tegen een vertegen woordigende ploeg uit Neder- Saksen met 7V4 punt verschil ge- AZ-trainer Ham Eijkenbroek mag dan veel kritiek hebben op Rick Talan, Helmond Sport weer goed voor drie goals. Hier scoort hij de 1-1 tot ongenoegen va en Jo Lacroix flinks). Johan Tukker heeft zijn dag UTRECHT - FC Utrecht en FC Groningen vochten in de mid denmoot van de eredivisie een vinnig duel uit. Utrecht wilde het publiek aan zich verplichten en toog onvervaard ten aanval. Gro ningen gokte op de counter en niet zonder succes. Steve Goble scoorde 0-1. Het werd uiteinde lijk 1-1 door Ben Rietveld. Bij FC Groningen had doelman Johan Tukker een uitzonderlijk goede dag. Het oostelijke treffen tussen PEC Zwolle en Go Ahead Eagles le verde een 1-0 zege op voor de De- ventenaren. Henk ten Cate fabri ceerde het enige doelpunt van de uiterst matige wedstrijd. Van ondermaats gehalte was ook NEC-Haarlem, dat eindigde zo als het begon: 0-0. Tijdens dit duel werd drs. Willemse (69), oud-voorzitter en tevens erelid van NEC getroffen door een hart aanval. Later op de avond over leed hij in het Nijmeegse Rad- boud-ziekenhuis. Roda JC-Fortuna Sittard bleek de grootste trekpleister van de ere divisie. De derby werd bezocht door 20.000 kijkers. tie van enkele dagen tevoren te gen het Schotse Dundee United. Immers, PSV speelde een wed strijd waarin duidelijk werd dat de ploeg nog altijd niet klaar is voor het toptrefTen van komende zaterdag tegen Ajax. Opponent NAC, kennelijk nu al be rustend in degradatie, stak geen vinger uit om het de Eindhove- naren ook maar een moment echt moeilijk te maken. Zowel voor als na de rust moesten^de IJdele hoop Dat laatste zal evenwel voor Geels keer. Van die acht treffers wilde Ruud Geels er overigens achter af drie claimen, door te stellen dat hij die doelpunten op een presenteerblaadje had geof freerd. „Als topscorer mag ik dan misschien voorlopig hebben af gedaan", aldus een wat wrang glimlachende Geels, „maar mis schien is er nu voor mij bij PSV wel een plaatsje als spelbepaler". een ijdele hoop blijven. Door het wegvallen van Willy van de Kerkhof (voetblessure) en Jan Poortvliet, die vlak voor de wed strijd weer last kreeg van een ou de rugblessure, kon Geels weer eens een keer in de etalage wor den gezet. Dat zal de komende weken tegen minder sterke te genstanders nog wel een paar keer gebeuren, omdat Geels het UEFA Cup-verlies (door de eli minatie vertoont de PSV-begro- ting nu een tekort van plusminus 350.000 gulden) op korte termijn zal moeten compenseren. Het optreden van Geels was zon der meer deerniswekkend. Keer op keer werd hij in het laatste half uur door zijn medespelers vergeefs in kansrijke posities ge manoeuvreerd. Weliswaar liet hij recentelijk nog weten weer hele maal terug te zijn in zijn oude rit me, maar het scoren - toch altijd nog zijn specialiteit - heeft hij kennelijk in de lange gedwongen rustpauze bij PSV verleerd. Ondanks verlies tegen Ipswich Town LONDEN Liverpool is zaterdag leider geble ven in de Engelse com petitie, ondanks een nederlaag van 0-1 bij Ipswich Town. De drie voudige Europese be kerwinnaar dankte het leiderschap aan Sum- merfield, een invaller van rode-lantaarndra ger Birmingham City, die in de laatste minuut zijn ploeg naast Wat ford schoot. De club van de popzanger Elton John bleef daardoor op de derde plaats met zestien punten, één minder dan Liverpool en Manchester United, dat minder goede doel- cijfers heeft, 14-6 tegen 19-7. In Birmingham werd Watford gestraft voor het missen van verschillende kansen. De ploeg, die vorige week Sun derland op 8-0 zette, kwam niet verder dan een treffer van topscorer Blissett in de tiende minuut. Met een wan hoopspoging in de slotmi nuut redde Summerfield een kostbaar winstpunt. Het enige doelpunt van Ips wich Town tegen Liverpool kwam op naam van Mick d'Avray, één van de reserves. De internationals Alan Brazil en Paul Mariner konden niet spelen en daar kwam in de rust het uitvallen van Frans Thijssen bij. Toch bepaalde Ipswich het spelbeeld en was de overwinning verdiend. Geen van de drie topclubs in Engeland kwam tot de volle winst. Manchester United werd door Luton Town op 1-1 gehouden. Grimes zette Uni ted in de elfde minuut op voorsprong. Na de rust zorg de Hill, die recentelijk voor Engeland debuteerde, voor 1- 1. West Ham United klom naar de vierde plaats door een verras sende overwinning met 3-2 in de uitwedstrijd tegen Arse nal. De Londense club be leefde zo in een week tijd de tweede nachtmerrie. Eerst werd de ploeg door Haarlems toekomstige tegenstander Spartak Moskou uit het UE- FA-bekertoernooi gestoten, vervolgens ging de Londense derby verloren. West Brom- wich Albion brak de zege reeks van de Europese beker houder Aston Villa af. De ploeg met de grootste Neder landse inbreng (Jol en Zon dervan) won met 1-0 door een doelpunt van Cross. Sunder land herstelde zich van het debêcle tegen Watford vorige week door een triomf met 4-1 over Norwich. Rowell maak te drie doelpunten. Southampton, dat na het ver trek van Keegan in de onder ste regionen terechtkwam en de afgelopen week ook nog geconfronteerd werd met een aanklacht wegens verkrach ting tegen twee spelers in Zweden, won weer eens. Het werd 1-0 tegen Notts County door een doelpunt van Justin Fashanu. De naar Newcastle United uitgeweken Kevin Keegan was de grote man van de tweede divisie. New castle won met 5-1 van Ro- therham met vier treffers van Keegan, waardoor zijn club op de elfde plaats terecht kwam. Bundesliga In de Bundesliga trok FC Köln tegen Karlsruher SC slechts 10.000 toeschouwers, die hun ploeg met 4-1 zagen winnen. Gezien de krachtsverhou ding na rust een eerlijke uit slag, maar de Keulenaren kwamen bijzonder gelukkig aan de treffers die het duel beslisten. Na het snelle ope ningsdoelpunt van Klaus Fi scher, bleef Karlsruhe volle dig in de wedstrijd door de gelijkmaker van Günther. Kort voor rust echter scoorde Pierre Littbarski, na een af schuwelijke blunder van doelman Wimmer, het twee de Keulse doelpunt en enkele minuten later zag de zwak lei dende scheidsrechter Osmer de buitenspelpositie van de scorende Strack over het hoofd. Met een voorsprong van 3-1 kon Köln gaan rusten en de tweede helft was wei nig meer dan een formaliteit, die door een strafschop van Engels nog een doelpunt op leverde. Hamburger SV bakte er werkelijk niets van tegen Vfl Bochum. De wed strijd eindigde tot grote woede van de aanhang in een 0-0 gelijkspel. Hier poogt Hamburger Thomas von Heesen (links) Bochum-speler Bast in ver legenheid te brengen. Bayern München heeft zich voor 32.000 toeschouwers niet gerehabiliteerd voor het uiterst zwakke spel tegen Torpedo Moskou. Als veront schuldiging kon de afwezig heid, wegens ziekte, van Paul Breitner aangevoerd worden. Dat alleen verklaarde niet het zwakke voetbal van Rum- menigge en Nachtweih. Die ter Höness maakte na een half uur het Beierse doel punt, Keute bracht drie mi nuten voor tijd de gelijkma ker op zijn naam. Het was de eerste keer dat de Belgische doelman Jean-Marie Pfaff in het Olympia-stadion werd ge passeerd. De 15.000 kijkers die naar het Volkspark-stadion van Ham burg waren gekomen, heb ben hun ontevredenheid over het spel van HSV niet voor zich gehouden. Tegen Bo chum dat in de voorgaande zeven wedstrijden twee doel punten had gemaakt, kwam de verdediging niet in moei lijkheden, maar de aanval, die een handvol leuke kansen kreeg, deed niets meer dan de Bochumse doelverdediger Zumdick de kans te bieden de uitblinker van de wed strijd te worden. VFB Stuttgart heeft bijna een uur keihard moeten werken om de thuiswedstrijd tegen Arminia Bielefeld niet te ver liezen. Na het doelpunt van Ohlicher vond Arminia in een minuut twee gaten in de verdediging van Stuttgart. Pagelsdorf en Wohlers profe teerden er van, waardoor een kwartier al een stand 1-2 op het bord stond. Pas. achttien minuten voor slot voorkwam de Franse interna-- tional Didier Six de eerste ne derlaag van Stuttgart in dit seizoen. Daardoor bleef ook— de topplaats in de Bundesliga behouden. £/T<y/)T/£ 7?l4/£ ZXSStt- U£££T /V/£r//V &47&V 047 Of y\. 7)7 J9/&&77&W W&e as assist

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 10