mededelingen gemeentebestuur 5 leiden 4 tlm 8 okt. '82 1 Commissie vergaderingen Commissie voor Financien Woensdag 6 oktober a s. om 20 00 uur in kamer 204 van het stadhuis. In deze vergadering zullen voorstellen worden behandeld welke onlangs in diverse vergaderingen van andere commissies aan de orde zijn geweest en waarvan nu in hoofdzaak de financiële aspecten zullen worden besproken. En verder Aanschaf apparatuur voor de drukkeri| van het Stadsbouwhuis. Taalcursus Nederlands voor volwassenen onder culturele minderheden Verhoging voorbcreidingskrediet voor de restaura tie van het pand Breestraat 119. Aangaan van een tweetal vaste geldleningen ad f 3 000 000. - en 1 2 000 000 Commissie Maatschappelijke Aangelegenhe den. Volksgezondheid. Cultuur en Sport Woensdag 6 oktober a.s. om 20 00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda Incidentele uitgaven directie M D. Éénmalige uitkering 1982 Nota "zicht op werk" Tarieven kunstuitleen Leiden e.o Afdoening motie 503 82 Eindrapportage Voorgeest. Benoeming raadsleden in deelcommissies. Commissie voor de Beroep en Bezwaarschriften Vrijdag 8 oktober a.s. in de BEtW kamer van het stadhuis. 15 30 uur: Bezwaarschrift van de Leidse Rechtswin kei tegen de berekening van het subsidie bedrag. 16.00 uur: Bezwaarschrift van de heer Tukker tegen plaatsing van een dakkapel in perceel Morsweg 194. 16.20 uur: Bezwaarschrift van mevrouw van Schaik en mede ondertekenaars tegen verbou wing van de achtergevel en vergroting van het balkon van perceel Sumatrastraat 54 54A 16.45 uur: Bezwaarschrift van mevrouw Perizonius en mede-ondertekenaars tegen de bouw van een aantal woningen in de Kraaier- straat Leden voor deelcommissies gezocht In de sector Welzi|n van de gemeentelijke organisatie bestaan een viertal deelcommissies die adviezen voor de Gemeenteraad voorbereiden. Deze adviezen heb ben betrekking op voorstellen en belangrijke beleids beslissingen die Burgemeester en Wethouders aan de gemeenteraad willen voorleggen Deze deelcommissies zijn ingesteld om te voorzien in de behoefte aan inbreng van specifieke deskundig heid op een bepaald-terrein. Daarom roept het ge meentebestuur vier gegadigden op die naast Raadsle den zitting willen nemen in de deelcommissie ge meente archief, drie voor het Stedelijk museum De Lakenhal, twee voor de deelcommissie Molen museum DE VALK en drie voor de deelcommissie Leidse Schouwburg. Binnen één week kunt u schriftelijk reageren op deze oproep aan het College van Burgemeester en Wet houders, t a v wethouder Schoute, stadhuis, met vermelding van uw ervaring op het terrein van de deelcommissie die uw belangstelling heeft Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14 00 tot 17.00 uur. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN Verleende bouw vergunningen Burgemeester en Wethouders hebben op 28 septem ber 1982 d«- volgende bouwvergunningen verleend Leuvenstraat 41, verbouwen en uitbreiden woning Oude Varkensmarkt 11, inwendig verbouwen wo Herenstraat 96, verbouwen en uitbreiden. Wassenaarseweg hoek Rijnsburgerweg. plaatsen koelcel achter bloemenkiosk Zuidsingel 16. verbouwen woning. Vossenbes 28. bouw verdieping op woning. Indien u door het verlenen van een bouwvergunning rechtstreeks in uw belang bent getroffen, kunt u bin nen 30 dagen na dagtekening van de bouwvergun ning op grond van de wet AROB een bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders Tevens kunt u. indien de onmiddellijke uitvoering van het besluit onevenredig nadeel voor u meebrengt, op grond van de Wet op de Raad van State schorsing van de bouwvergunning aanvragen bij de Voorzitter van de afdeling Rechtspraak van de Raad van State, Binnenhof 1. 251£ AA 's-Gravenhage. Informatie is te verkrijgen bij Bouw en Woningtoe zicht. Stadsbouwhuis, Langegracht 72. Postbus 148. 2300 AC Leiden (telefonisch bereikbaar 071 254911) Diversen Eerste herziening van het bestemmingsplan Leiden- Morssingel Met ingang van 6 oktober 1982 ligt gedurende eén maand voor een ieder ter inzage de eerste herziening van het bestemmingsplan Leiden-Morssingel, in ka mer 212 van het Stadsbouwhuis. Langegracht 72 te Leiden. Deze herziening werd vastgesteld door de Gemeente raad in zijn vergadering van 23 augustus 1982 (raads voorstel no. 241) De herziening van het bestem mingsplan Leiden-Morssingel bevat een aanpassing van de voorschriften teneinde de vestiging van het vormingscentrum voor jong volwassenene Troef in het pand Stationsweg 32 mogelijk te maken. De herziening is op enkele ondergeschikte punten ge wijzigd vastgesteld in vergelijking met het ontwerp. Zij die zich tijdig met bezwaren tegen het ontwerp van de herziening hebben gewend tot de Gemeente raad en zij, die bezwaren hebben tegen de wijzigin gen, die bij de vaststelling in het ontwerp zijn aange bracht, kunnen gedurende bovengenoemde termijn schriftelijk bezwaren indienen bij het College van Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland, Koningskade 1-2, 2596 AA 's-Gravenhage. Eerste herziening van het bestemmingsplan Leiden- Noorderkwartier Met ingang van 6 oktober 1982 ligt gedurende één maand voor een ieder ter inzage de eerste herziening van het bestemmingsplan Leiden-Noorderkwartier. in kamer 212 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72 te Leiden Deze herziening werd vastgesteld door de Gemeente raad in zijn vergadering van 23 augustus 1982 (raads voorstel no. 242) De herziening van het bestem mingsplan Leiden-Noorderkwartier omvat enige aan passingen van de voorschriften en de plantekening. De aanleiding voor deze herziening is de realisering mogelijk te maken van een bouwplan voor het braakliggende terrein op de hoek var. de Koningstraat en de Molenstraat De herziening is op enkele ondergeschikte punten ge wijzigd vastgesteld in vergelijking met het ontwerp. Zij die zich tijdig met bezwaren tegen het ontwerp van deze herziening hebben gewend tot de Gemeen teraad en zij. die bezwaren hebben tegen de wijzigin gen, die bi| de vaststelling in het ontwerp zijn aange bracht, kunnen gedurende bovengenoemde termijn schriftelijk bezwaren indienen bij het College van Ge deputeerde Staten van Zuid Holland, Koningskade 1 2. 2596 AA 's-Gravenhage. Bestemmingsplan Leeuwen hoek Met ingang van 8 oktober 1982 ligt gedurende één maand in kamer 213 van het Stadsbouwhuis. Lange gracht 72 voor een ieder ter inzage het bestem mingsplan Leeuwenhoek. Dn plan is op 30 augustus 1982 door de Gemeente raad vastgesteld Het gebied waarvoor het bestemmingsplan geldt, wordt begrensd door de Wassenaarseweg, de Rijns burgerweg. het Stationsplein, de Plesmanlaan en de gemeentegrens met Oegstgeest. In vergelijking met het ontwerp van dit plan zijn in de voorschriften, de toelichting en de plankaart wijzigingen aangebracht Gedurende de hierboven genoemde termijn kan een ieder die zich tijdig met bezwaren tegen het ontwerp plan tot de Gemeenteraad heeft gewend of die be zwaren heeft tegen de wijzigingen, die bij de vaststel ling van het plan in het ontwerp zi|n aangebracht, schriftelijk bezwaren tegen het vastgestelde plan in dienen bij het College van Gedeputeerde Stalen van Zuid Holland, Koningskade 1-2, 25% AA 's Graven Mededelingen i.v.m. de 3 oktober-festiviteiten In verband met de 3 oktober-festiviteiten wordt uw aandacht gevestigd op onderstaande maatre gelen en activiteiten, welke voor u van belang kunnen zijn. Verkeersmaatregelen Tot en met 5 oktober a.s. wordt het verkeer hier en daar omgeleid. Met name de Turfmarkt, de Beestenmarkt, de Lammermarkt en de Schutters veldweg zijn enkele dagen geheel voor alle verkeer afgesloten. De omleidingsroutes zijn aangegeven Auto thuis In verband met de drukte die tijdens de festivitei ten in de binnenstad wordt verwacht, raadt de po litie bezoekers van het centrum aan hun auto thuis te laten. Als gevolg van de afsluitingen en de ver keersmaatregelen zal het centrum van de stad niet of zeer moeilijk bereikbaar zi|n. Het verkeer wordt door middel van speciale borden tijdig gewezen op de omleidingsroutes Parkeren De politie adviseert bezoekers die toch met hun auto naar de stad willen komen, zoveel mogelijk buiten de singels te parkeren. Het terrein van de Groenoordhallen is voor het parkeren op zaterdag avond 2 oktober en maandag 4 oktober gratis ter beschikking. De volgende parkeerterreinen kunnen op de daar bij vermelde tijdstippen als zodanig niet worden gebruikt: Parkeerterrein Molen de Valk: tot en met dinsdag 5 oktober. Parkeerterreinen Lammermarkt en Schutters- tot en met dinsdag 5 oktober. Parkeerterrein Beestenmarkt en op de wegen Oude Singel (tussen de Korte Mare en de Nieu we Beestenmarkt) en de Turfmarkt: zaterdag 2-, zondag 3- en maandag 4 oktober. Parkeerterrein Kaasmarkt: zaterdag 2 oktober van 17.00 tot 20.30 uur. Parkeerterrein Garenmarkt: maandag 4 oktober van 08.00 tot 15.30 uur (Brom)fietsen Het is niet toegestaan om fietsen en bromfietsen mee te nemen op het terrein van de markt en van het Lunapark. Bezoekers kunnen hun fiets of bromfiets o.m. plaatsen op het speelterrein bij de school op het Schuttersveld, op het Stationsplein en op het speelterrein van de voormalige school aan de Boommarkt. Openbaar vervoer Tot en met 5 oktober a.s. zullen enkele maatrege len ten aanzien van de busdiensten NZH. West Nederland en Centraal Nederland noodzakelijk Tot en met dinsdag 5 oktober zal lijn 43. komen de van Wassenaar, ri|den tot en van Leiden sta tion. De halten tussen Leiden station en St. Jo- nssteeg komen te vervallen. Eveneens zullen ge durende bovengenoemde periode de lijnen 111, 112 en 113 van Centraal Nederland in beide rich tingen rijden via Lage Rijndijk - Sumatrastraat Willem de Zwijgerlaan - Schipholweg (voorheen Oegsigeesterweg) en Stationsplein. Vanaf zaterdag 2 oktober 09.00 uur tot en met dinsdag 5 oktober 09.00 zullen de bussen, ko mende vanuit de Breestraat rijden via het Noordeinde Rijnzichtbrug Morsweg Mors singel naar Stationsweg c.q. plein. De halte Nieuwe Beestenmarkt komt dan te ver Op zaterdag 2 oktober tussen 18.00 en 21 00 uur en op maandag 4 oktober gehele dag zal er - in beide richtingen - via de (Witte)singelroute en Morskwartier naar c.q. van het station worden gereden. Op maandag 4 oktober van 08.00 rot 15.00 uur zal de Burggravenlaan zijn afgesloten Er wordt dan in beide richtingen via de Sitterlaan Lo rentzkade en Kanaalweg gereden. De halten Moddermanstraat/Burggravenlaan en Hoge Rijndijk Burggravenlaan komen dan te verval Tijdens bovengenoemde afsluitingen dient men dan ook met mogelijke vertragingen en/of verval len bushalten rekening te houden. Leiden station en de ziekenhuizen zijn met alle (normale) lijndiensten - ondanks de omleidingen te bereiken Nadere inlichtingen over alle verkeersmaatregelen zijn te verkrijgen bij het stafbureau verkeerszaken politie, telefoon 149961. toestel 124 Ontheffingen Ontheffing drank- en horecawet De Burgemeester deelt mee dat het verbod op het verkopen van zwak-alcoholische dranken op za terdag 2 oktober en op maandag 4 oktober a.s niet geldt voor houders van consumptietentjes, die met toestemming van B&W in de gemeente een standplaats hebben. Het sluitingsuur voor alle consumptietenten is vastgesteld voor de avond van zaterdag 2 oktober op 24.00 uur en voor de avond van 4 oktober op 01.00 uur. Ontheffing winkelsluiting In verband met de 3 oktober viering mogen win kels op 2 oktober a.s. tot 24.00 uur voor het pu bliek geopend zijn. De sluitingstijd voor de avond van 4 oktober a.s. is vastgesteld op 01.00 uur. Deze ontheffing van de winkelsluitingswet geldt op bovengenoemde dagen ook voor de markthan- del, de straathandel en de handel te water. Ontheffing sluitingsuur horeca bedrijven De Burgemeester deelt mee dat hij een algemene ontheffing heeft verleend van het sluitingsuur voor vergunnings- en verloflokaliteiten en con sumptie-inrichtingen. Deze ontheffing geldt voor de avond van 2 oktober tot 03.00 uur en voor de avond van 4 oktober tot 02.00 uur. Op zondag 3 oktober a.s. gelden de normale sluitingsuren. Programma overzicht zaterdag 2 oktober 9 30 - 12.00 uur Feest voor de geestelijk gehandicapte jeugd. Stadsgehoorzaal. Breestraat. 12.00 uur Start van de vlootschouw. Galgewater. 17.00 24.00 uur Lunapark, op het terrein Lammermarkt rond Molen de Valk en Schuttersveld 18 00 24.00 uur Feestelijke markt. Oude Singel tussen Turfmarktbrug en Marebrug, Turfmarkt, Bees tenmarkt en Nieuwe Beestenmarkt. 19.30 uur Grote Taptoe van Leidse verenigingen: Kranslegging bij het standbeeld van burge meester P A. v.d. Werf en het Jan van Hout monument. Route: Kaasmarktterrein, Pelikaanstraat. Haarlemmerstraat. Pnnsessekade. Kort Ra penburg, Breestraat, Steenschuur (Oostzijde), Van der Werfpark. Doezastraat, Jan van Houtkade, Geregracht (Jan van Houtmonument). 21.15 uur Na afloop van de Taptoe zal een volledige Taptoe worden gespeeld op het Stadhuis plein door Marchingband "K&G" 20 00 03.00 uur De Leidse Nacht '82. Stadsgehoorzaal. Zondag 3 oktober 10.00 24.00 uur Vlootschouw. Galgewaï Maandag 4 oktober 7.00 uur Reveille door het Leids Politie Muziek Gezelschap op het bordes van het stadhuis. 7.30 9.30 uur Uitreiking Haring en Wittebrood, Waaggebouw Concert op het Waaghoofd door "De Burcht" 8.00 uur Koraalmuziek in het Van der Werfpark. 8 45 9.30 uur Carillonbespeling Stadhuistoren. 9 00 24 00 uur Feestelijke markt en Lunapark. 9 00 11 45 uur Vlettenroeiwedstrijd. Apothekersdijk. Kippebrug-Bostelbrug. 9.30 12 00 uur Poppenkasten, bij de Hartebrugkerk (Haarlemmerstraat) en in de omgeving van het Gangetje 9.30 10.30 uur Touwtrekken in de Doezastraat 9.30 11.45 uur Truckers show, van Groenoordhallen naar Breestraat 9 30 11 00. 12,15, 14.30 uur Skischans springen, Garenmarkt. 10 00 16.00 uur "Kunst 8 Muziek" hand in hand, Stadhuisplein 10.00 20.00 uur Vlootschouw, Galgewater. 10 00 12 00 uur Museum de Lakenhal geopend 10 15 uur Herdenkingsdienst in de Pieterskerk. 10 30 12.30 uur Polsstokspringen. Steenschuur nabij het Van der Werfpark. 13 00 uur Grote optocht "Kinderrijk" Route: Burggravenlaan, Hoge RijndijkHogewoerd, St. Jorissteeg. Levendaal, Ko revaarstraat, Breestraat. Kort Rapenburg, Prinsessekade, Blauwpoortsbrug. Steenstraat. Stationsweg, Schipholweg (voorheen Oegsgeesterweg), busbaan Sta tionsplein, Morssingel. Steenstraat, Blauwpoortsbrug, Haarlemmerstraat, Pelikaan straat. Hooigracht, Watersteeg, St. Jorissteeg. Levendaal, Korevaarstraat. Bree straat. Stadsgehoorzaal (ontbinding van de stoeti 23 30 uur Groot vuurwerk, achter terrein Schuttersveld. Musea Stedelijk museum "De Lakenhal" is op 4 oktober geopend van 10.00 tot 12.00 uur Molenmuseum De Valk" is in verband met het Lunapark gesloten, zo ook "Kunstuitleen", Lammer markt. Vuurwerk Op last van de brandweer wordt medegedeeld dat het verboden is zich op 4 oktober a.s. 's avonds op te houden binnen een straal van 50 m van de plaats op het Schuttersveld waar het slotvuurwerk wordt af- Burgerlijke Stand Maandag 4 oktober a s. is het bureau Burgerlijke Stand van 9.00 tot 10.00 u gifte van geboorte en overlijden. r geopend alleen voor aan Collegeprogramma te koop Bi| de balies in dc hal van het stadhuis en het Stads bouwhuis is voor 1 2. - het beleidsprogramma van het College van Burgemeester en Wethouders voor de periode 1982 1986 verkrijgbaar. Het bevat tevens de bezuinigingsplannen voor de komende jaren, r de collegepartijen het eens zijn geworden Asfaltering Haagweg Op vri|dag 8 oktober wordt een nieuwe toplaag asfalt aangebracht op het gedeelte Haagweg tussen de Klikspaanweg en de brug over het Korte Vlietkanaal Hoewel de straat niet afgesloten hoeft te worden voor het verkeer, zal dit wel vertragingen opleveren. Informatieavond herinrichting Kooipark Op donderdagavond 7 oktober a.s. organiseert de Gemeente voor huidige en toekomstige bewoners en omwonenden van het Kooipark een informatieavond Het herstel en de herinrichting van het park komen dan aan de orde. De avond wordt gehouden in het Buurtcentrum "de Kooi", Driftstraat 49 en begint om 19.30 uur Alle belangstellenden zijn welkom. Verlenging reaktie-termijn ontwerp-program specifiek welzijn Volgens de procedureverordening is het tot 1 oktober mogelijk reakiies in te zenden op het ontwerp-pro gramma specifiek welzijn. Verschillende instellingen hebben laten weten dat de ze tijd te kort is voor een gedegen reaktie. Daarom is besloten de termijn waarbinnen reakties in gezonden kunnen worden te verlengen tot 10 oktober Glasbakken Met ingang van 28 september is op de hoek van de Potgieterlaan en de van Lennepstraat een glasbak ge plaatst. Aankoop kunstwerken Kunstenaars, die geïnteresseerd zijn in de verkoop van hun werk kunnen zich vóór 10 oktober a.s. schrif telijk melden bij de Kunstuitleen LEIDEN, Lammer markt 35, 2312 CL Leiden. Foto's, omschrijvingen en prijzen van de kunstwer ken dienen bij de aanmelding te worden meege- Grofvuil- en huisvuil ophaaldienst In verband met de viering van Leiden's ontzet vervalt de huisvuilophaaldienst op maandag 4 oktober. De hele volgende week wordt er geen grofvuil opge Grofvuilschema 1982/83 In het grofvuilschema 82 83, zoals afgedrukt in de re- •- centelijk nieuw uitgekomen Wegwijzer voor Leiden, is een storende fout geslopen. In wijk 17 staat dal: de Morsweg (gedeelte Lage Morsweg tot Hoge Morsweg) de Bothastraat de Morskade en de Herman Costerstraat opgehaald worden op de ophaaldagen behorende bij wijk 17 19. Dit is fout Deze straten worden opgehaald op de op haaldagen vermeld bij wijk 13-15 De eerst volgende ophaaldag voor bovengenoemde straten zal zijn 14 oktober a.s Attentie In het grofvuilschema 82 83 is het gebied tussen de Morspoort. belastingkantoor en de spoor wegovergang aan de Morsweg ingedeeld bij wijk 21 23 (vorig jaar behoorde dit gebied tot wijk 13 15) Het betreft hier de volgende straten Morsweg (van Morspoort tot Lopsenstraat) v.d Tasstraat, Bloemfonteinstraat. Transvaalkade en hof. Paul Krugerstraat. Joubertstraat Cron jèstraat. Lopsenstraat. Wolmaranstraat, Pres Steijnstraat. De eerst volgende ophaaldag voor bovenge noemde straten zal zijn op 21 oktober a.s.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 10