Hoe ouders moeten leren hun verslaafde kind los te laten 'De Zevensprong': nieuwe jeugdserie RADIO TELEVISIE Debat over orkesten op NOS-radio Serie over Suriname DONDERDAG 30 SEPTEMBER 1982 'De moeder van David S.' vanavond op tv HILVERSUM (GPD) - Veertien jaar geleden kwam de schrijfster Yvonne Keuls in contact met een jongetje van dertien. Hij was verslaafd aan drugs. Yvonne trok zich zijn lot aan en wilde helpen, maar kwam allengs tot de ontdekking dat haar behoefte om het leven van dat jongetje te veranderen alleen maar werkelijke hulp in de weg stond. Echte hulp kon pas baten, wanneer degene die er om vroeg dat uit zichzelf deed. Deze eenvoudige waarheid staat in de praktijk voor een vaak jaren lange strijd waar ouders, of men sen die anderszins betrokken zijn bij drugsverslaafden, mee te maken krijgen. De strijd om hun verslaafde kind los te laten. De film 'De moeder van David S.\ naar het gelijknamige boek van Yvonne Keuls, die de NCRV vanavond uitzendt, laat die strijd zien. Een willekeurig, met de nadruk op keurig, gezin in Nederland. Va der architect, moeder huis vrouw. dochter Juliët nog op school en de 17-jarige zoon Da vid. De zoon is, als de film be gint, al enige tijd drugsgebrui ker. Terwijl David steeds verder betrokken raakt in de wereld van heroineverslaafden, raakt ook het gezin ontwricht. De moeder accepteert niet dat haar zoon ver paupert en probeert hem voort durend opnieuw op het spoor te zetten. Keer op keer echter lopen deze pogingen op een misluk king uit. David houdt zich niet aan zijn beloften en langzaam gaat niet alleen hij, maar ook zijn moeder en minder direct maar niet minder ingrijpend zijn vader en zijn zuster kapot aan de situa tie. Aan de hand van de hulpverlener Kees leert Davids moeder uitein delijk accepteren dat zij haar kind helemaal los moet laten. Zo wel voor haar eigen redding als voor die van David. Pas wanneer hij zijn ouders niet meer heeft om op terug te vallen en te mis bruiken zal hij (misschien) zelf hulp zoeken. De laatste fase in dat proces is de gespreksgroep van ouders van drugsverslaaf den, waar zij in elk geval kunnen proberen hun eigen leven weer in gewenste banen te leiden. Deze hoofdlijn van het verhaal als ook de uitwerking ervan in het boek en het door haar zelf ge schreven filmscenario heeft Yvonne Keuls gedestileerd uit veertien jaar ervaring in het op zetten van gepreksgroepen met ouders van drugsverslaafden. Na haar eigen eerste ervaringen met het dertienjarige jongetje en de contacten die daaruit voortkwa men, kwam de schrijfster tot de ontdekking dat de ouders van verslaafden vaak in volstrekte eenzaamheid en ontreddering moeten proberen met die situatie te leren leven. Vanaf dat moment is Yvonne Keuls begonnen met het opzetten van gespreksgroe pen. Wanneer een groep loopt, trekt zij zich terug en begint er gens anders aan een nieuwe groep. Zo gaat dat al veertien jaar. Om de ervaringen van die tijd voor een breder publiek toegankelij ker te maken, maar vooral omdat zij zelf steeds de behoefte heeft om iets met haar kennis en emo ties rond de problematiek te doen, heeft Yvonne Keuls het boek en het filmscenario ge maakt. In aansluiting op de uit zending van de film laat de NCRV donderdag het program ma 'Dan stort je wereld in' zien, waarin Hans Sleeuwenhoek spreekt met ouders van verslaaf den, gebruikers die zijn afge kickt of daar mee bezig zijn en enkele deskundigen. Ook de schrijfster zelf zal in de studio aanwezig zijn. Wat de film nog aan vragen heeft opengelaten, kan daar uitputtend beantwoord worden (vanavond, Nederland 2. 20.28 uur). AMSTERDAM (GPD) „Het is on- vermydelyk dat orkesten fuse ren. maar maak er geen een heidsworst met 88 musici van. Zorg dat de grote symfo nieorkesten in twee delen van bijvoorbeeld 80 en 40 man afzon derlijk in het eigen gebied kun nen werken en samen ook mas saal voor een groot werk be schikbaar zijn", dat is een van de conclusies die gisteravond in Pa- radiso in Amsterdam zijn uitge sproken tijdens een debat over het orkesten bestel. De forumdis cussie, onder leiding van prof. dr S. J, Doorman, is door de NOS opgenomen en wordt vrij dag 1 oktober tussen 13.05 en 15.00 uur via Hilversum 4 uitge zonden. Tot het forum behoorden Sytse Smit en Hans Onno van den Berg die de minister van CRM onlangs adviseerden om orkes ten samen te voegen, meer con certen te laten geven en deeltijd banen voor orkestleden in te voe ren. Zij verweerden zich heftig tegen de felle kritiek van de an dere panelleden en de honderd belangstellenden in de zaal. Het grootste struikelblok in de dis cussie bleek de onzekerheid over de besteding van de besparin gen Op NOS-televisie ^ILVERSUM (GPD) - De NCRV blinkt dit televisieseizoen uit door de grote hoeveelheid Ne derlandse produkties die de om- i roep in haar winterprogramma 1 heeft opgenomen. Een van die j produkties is de dertiendelige V jeugdserie „De Zevensprong" waarvan vanavond het eerste i deel wordt uitgezonden. Onder regie van jeugdfilmexpert Karst van der Meulen is de serie ge- maakt naar het gelijknamige boek van Tonke Dragt. iet verhaal van „De Zevensprong" volgt de belevenissen van dorps- onderwijzer Frans van der Steg, bijgenaamd Frans de Rode. Hij vermaakt zijn leerlingen vaak j met spannende avonturen die hij in zijn nog jonge leven heeft meegemaakt. Aan het waar- heidsgehalte van deze verhalen mag getwijfeld worden, maar wanneer meester Frans op zeke- re dag een nieuw avontuur aan- k kondigt aan zijn leerlingen - hij 'Ui verwacht een geheimzinnige brief die grote gevolgen zal heb ben - lijkt zijn fantasie werkelijk heid te worden. Niet in het minst tot zijn eigen verbazing glijdt er 's avonds inderdaad een merk waardige brief door de brieven bus... Vanaf dat moment ontrolt zich een avontuurlijke geschiedenis vol mysterie en sprookjesachtige elementen.. Een verborgen schat op een oud kasteel; een boze graaf die zijn neefje het leven zuur maakt en een complot van geheimzinnige figuren die het jongetje pogen bij te staan. Te gen wil en dank, maar ook door zijn eigen nieuwsgierigheid, raakt meester Frans betrokken bij het complot. Ook voor de leerlingen van zijn school is een rolletje weggelegd. De serie van Karst van der Meulen is bekwaam opgebouwd, met een sterk scenario, fraaie likaties en knap acteerwerk van met na- Scène uit "De Zevensprong" me hoofdrolspeler Peter Bos. Om het boek voor film te bewer ken zijn weliswaar enige wijzi gingen aangebracht, maar deze betreffen louter details. Het meest wezenlijke is nog de grote re rol die de leerlingen van mees ter Frans in de film hebben ge kregen. Volgens Van der Meulen biedt die opzet meer mogelijkhe den voor de kijkertjes om zich bij het verhaal betrokken te voelen. Bovendien hoeven zij zich dan niet te identificeren met een vol wassen hoofdpersoon maar kun nen zij zich inleven in de rol van hun leeftijdgenoten. HILVERSUM (GPD) - „Een geschiedenis van Suriname" Dat is de veel zeggende ondertitel van de vijfdelige serie ..Avonturen aan de wilde kust", die de NOS vanaf vanavond wekelijks uitzendt De makers, o a Jan Bosdriesz en scenarioschrijver Gerard Soeteman. hebben niet de pretentie dat zij met hun werkstuk, objectieve waarheid over de Suri naamse geschiedenis weergeven. Wel hebben zy een poging gedaan om. mede bepaald door hun eigen interesse, de ontwikkeling van de voormalige Nederlandse kolonie te onderzoeken vanuit een Surinaams gezichtspunt. De serie van Bosdriesz en Soeteman, die al eerder de geschiedenis van het Nederlandse volk voor televisie bewerkten in „58 miljoen Neder landers" is opgedeeld in vijf afleveringen van elk een uur Elke afleve ring bestrijkt globaal een periode van honderd jaar, behalve de eerste, die de ontwikkelingen tot 1700 schetste en de laatste die de periode na de Tweede Wereldoorlog bestrijkt. In de eerste aflevering wordt al snel het misverstand dat de titel tot ge volg kan hebben uit de wereld geholpen: de term „wilde kust" heeft niets te maken met het temperament van de bewoners daarvan, maar is een term die aangeeft dat de kustlijn voortdurend verandert onder in vloed van de getijden. Die kuststrook is meteen de belangrijkste bron van informatie over de oudste bewoners van Suriname: de indianen. Het alles vernietigende oerwoud heeft veel sporen uitgewist, maar in de documentaire wordt onder meer aan de hand van luchtfoto's het be staan van oude vormen van menselijk leven op de Surinaamse kust aangetoond. Zoals de documentaire laat zien door afbeeldingen uit die tijd af te wisselen met de eigen opnamen van indiaanse dorpen in het Suriname van nu, is de leefwijze van deze oorspronkelijke bewoners nauwelijks veranderd. De betrekkelijke stilstand van de indiaanse maatschappij is evenwel geenszins kenmerkend voor de verdere geschiedenis van Suriname In de drie volgende afleveringen wordt helder uiteen gezet hoe de Neder landse handelsgeest met gebruik van onmenselijke methoden een vol strekt kunstmatig agrarisch produktie-apparaat schept, dat niet alleen de huidige bevolkingsamenstelling tot gevolg heeft, maar eft, maar ook verantwoordelijk is voor de eenzijdige economische structuur van het lat land. Met alle gevolgen vandien, niet alleen voor Suriname, maar ook voor Nederland. DONDERDAG HILVERSUM I 18 04 HierenN u-magazine 19.02 Le ger des Hcilskwarticr 19.17 De we reld zingt Gods lof. 20.03 Vierkant 21 02 Op de vrye toer 22 02 NCRV- Donderdag-Sport 22.55 Eertijk ge zegd NOS: 23 00 Nieuws en mede delingen 23 02 Met het oog op mor gen KRO 0 02 Laat Op 102 Nie mandsland 6 02 Van 6sen klaar wakker (6.50 Het levende woor- hilversvm II 18 00 Nws 18 10 AVRO'» Radiojour naai P P 18 20 Uitzending van het G V P IKON 18 30 Kleur AVRO 19 00 Moderne media 19 20 Rich ting 19 30 <S> Natafelen 20 00 Nws. 20 03 Russische Symfonische Mu ziek 21 15 Spel met poezie TE- LEAC. 21.30 Micro Eelectronica in bedrijf. 22.00 Plantenverzorgen in huis en tuin. AVRO 22 30 Nw» 22.40 Jus in de zomer 23 00 (S) Jazz Spec trum. 23 55 Nws. HILVERSUM III NOS 18.04 De Avondspits TROS 19 02 Poster 20.02 Ferry Maat s Soul Show 22 02 Sesjun. 23 02 Wim van Putten met LP-werk. HILVERSUM IV 20 00 Kamermuziek van Bartok 21 10 New Philharmonia Orchestra met piano. 21 35 Jan Montyn. ge sprek. 22.00 Artisliefde. luisterspel VRIJDAG 1 OKT HILVERSUM I KRO (7 02 Echo 8 06 Echoi 9 03 Mensen en medeklinkers 11 50 Pas toor A C Raadschelders 12.03 De musical-(13 06 Echo) 13.16 KRO Radio in het nieuwe seizoen 14 03 HILVERSUM II (7 30. 800 en 8.30 Nwit NOS 9 05 Gym. voor de vrouw. 9.15 Werk bank 9.24 Waterst 9 30 Nw» VPRO 9 33 Expres VPRO 10 30 Nws 10 33 Detnocrcit. AVRO 11 05 Lachte gram mu; 11 10 Schoolradio 1130 Nws TROS 11.33 Week in - week uit 12.20 Agrana 12 26 Meded voor land -en tuinb .12 30 Nws 12.36 Ak tua. 13 00 Nws. -13 10 Inkijk met In- bar NOS 13 30 Nws IE33 Meer over minder 14 30 Nws TELEAC 14.33 Epilepsie Voorlichting (les 1). NOS 15 03 Spiegel van Belgie 15 30 Nws. 15.32 Het gesprek van de dag 16.30 Nws. 16.32 UT Kan van nut zijn. 17 00 Journalistcnforum. 17.30 Nws. VOO: 17.36 Info magaz HILVERSUM UI EO: 7.02 Ronduit op drie 8 03 Tyd- sein 9 03 De Muzikale Fruitmand 10.03 Muziek Motief 10 45 De bood schap van het Licht NCRV 11 03 Pop non stop. VOO: 12 15 Enk dc Zwart. 14.02 Tipparade. 15.20 Pop- journaaL 15.30 Tor» m HILVERSUM IV <8.00 Nws). 9 00 Muziek uit de Mid deleeuwen en Renaissance. 9.30 Ho 10.00 Vrijdagmorgenconcert: bouw Orkest: Klass 13 00 Nws. 13.05 Het Nederlands Or kestbestcl in opschudding, discus- sieprogr. VPRO 15 00-17 00 Muziek op-vier Composing the radio NEDERLAND 1 'ar N0S 18.20 Nieuws voor slechthorenden 18.58 Journaal H TROS Lre 19.00 Eerste hulp bij ongelukken. Walt 0 si Disney tekenfilmpje. b 19.10 Op volle toeren. Nederlandstalig ii muziekprogramma gepresenteerd m door Chiel Montagne. :n 20.00 Dr. Renz en Co. Duitse tv-serie met Gunter Strack, Claus Theo Gartner, Angelika Bender. „Krassen in de lak.". Helmut Schlichting brengt op een 1 j avond, nadat hij flink wat heeft ge- dronken, een meisje naar huis. Tijdens l het parkeren beschadigt hij een auto. q Als hij zijn naam achterlaat op de be- schadigde auto verdwijnt het meisje vj plotseling. De volgende dag blijkt dat er een moord heeft plaatsgevonden in en het huis waarvoor Schlichting zijn au- 1 m to parkeerde... 21.00 Tros Aktua Special. Individueel j beroepsonderwijs dreigt door de be- zuinigingen op het onderwijs en de or plannen voor de invoering van de mid- denschool te verdwijnen. Deze vorm 0U( van buitengewoon onderwijs geeft aan uef kinderen met leermoeilijkheden een ^cjl op de praktijk gerichte opleiding. In t dit programma laat samensteller Jaap Jongbloed zien wat individueel be roepsonderwijs is en wat de resultaten zijn. NOS 21.37 Journaal 21.55 Den Haag vandaag. Politieke ac- tualiteiten. nt e 22.10 Avonturen aan de wilde kust. Vijfdelige serie over de geschiedenis wij van Suriname. Deel 1: „Tot 1700". enk Eeuwenlang veranderde het leven van en, de indianen in Zuid-Amerika weinig, Zo nu en dan verdreef de ene stam de /ek andere van bouwgrond en jachtge- ;mi bied, maar daarna herstelde het even- in r wicht zich weer. Tijdens een periode van stammenstrijd landden de blan- i/ij ken. De verdeelde indianen konden of or i wilden geen front maken tegen de be' blanken, die bezit namen van Zuid- elij Amerika. De blanken zochten aller eerst naar goud, dat ze echter niet kon- erk den vinden. Wel bleek het land ge schikt voor het telen van gewassen die indi in Europa voor goud te verkopen wa- Lei ren. De eerste permanente blanke ko lonisten in Suriname waren Engelse tabaksplanters en joodse suikerboe- ren uit Brazilië. Tijdens de Tweede Engelse oorlog (1667) wekte het rijke plantagegebied de begeerte op van zeevarend Zeeland en zij verdreven de Engelsen uit Guyana. Voor het eerst verenigden de indianen zich en pro beerden de Zeeuwen in zee te gooien. De oorlog met de indianen was te duur voor Zeeland en zij verkochten Suri name aan Amsterdam, de Westindi- sche Compagnie en de schatrijke, ade- lijke familie Van Aerssen van Som- melsdijck. De indianen werden ver drongen naar de rand van de samenle ving, met kunst en vliegwerk werd de kolonie voorzien van een zwarte en een blanke bevolking, waarna het kon gaan produceren voor de tafels van Europa... 23.15 Journaal 23.20 Studio Sport-Extra. Voetbal en voetbal. 00.15 Nieuws voor slechthorenden NOS 10.30 Schooltelevisie. Gedrag. 11.00 School-tv weekjournaal. 13.00 Nieuws voor slechthorenden NCRV 16.00 Showroom-bis. Samenvatting van ontmoetingen met opmerkelijke Ne derlanders. (Dit programma werd eer der uitgezonden op zaterdag 25 sept. j.l). NEDERLAND 2 18.25 Paspoort. Programma voor Tur ken. 18.35 Sesamstraat 18.50 Jeugdjournaal NCRV 18.57 Zo moeder, zo dochter. De eerste aflevering in het winterseizoen van dit spelprogramma draait om een „goede daad" en dochter Annemarie. Wat de ze goede daad betekent en wie Anne marie werkelijk is, vertelt presentator Gerard van den Berg. 19.25 De Zevensprong. Nederlandse jeugdserie gebaseerd op het boek „de Zevensprong" van Tonke Dragt. Met Peter Bos, Czeslaw de Wijs, Kitty Jan sen, Joost Prinsen, Martijn Nieuwerf Deel 1: „De Brief'. Onderwijzer Frans van der Steg kan fantastische verhaler vertellen. Maar als hij een mysterieuze brief ontvangt waarin hem wordt ge vraagd op een afgelegen plaats bij ie mand op bezoek te komen, wordt ziji fantasie werkelijkheid en begint eei spannend avontuur. NOS 20.00 Journaal NCRV 20.28 De moeder van David S. TV-film van Ruud Keers naar het boek van Yvonne Keuls met Anne-Wil Blan- kers, Leopold Witte, Jules Hamel: Na dat de ouders ontdekken dat hun zoon David aan de drugs is, dreigt het gezin volledig te ontsporen. Iedere hoop die David geeft door steeds te beloven van zijn verslaving af te willen, wordt keer op keer de bodem ingeslagen. Hoe kunnen ze David en zichzelf redden? 22.30 Rondom tien. Dan stort je wereld in... In deze aflevering vertellen ou ders van verslaafde kinderen Hans Sleeuwenhoek over hun ervaringen, over hun wanhoop en hun gevoelens .van schaamte; de pogingen om het ge heim te houden en de wijze waarop ze hun problemen te lijf gaan. NOS 23.20 Journaal 23.25 Nieuws voor slechthorenden NOS 13.00 -13.05 Nieuws .voor slechthoren den 18.00 Peter Selie. Britse animatiereeks voor kinderen. 18.05 Logans vlucht. Amerikaanse science fiction serie met Gregory Har rison, Heather Menzies en Donald Moffat. Afl. 2: „Het serum". Logan, Jessica en Rem zijn in de ruines van een door de atoomramp verwoeste stad. Een stem op een televisiescherm vertelt hen dat de bestuurders van de stad wisten dat alles verwoest zou worden en dat ze vlak voor de ver woesting de zes verdienstelijkste bur gers van de stad hebben „ingevroren". Logan en zijn vrienden krijgen het verzoek deze zes mensen weer tot le ven te wekken. 18.55 Oliver Twist. 13-delige Britse tele visieserie van Paul Harrison naar het werk van Charles Dickens. Afl. 7: ,,A Life on the Ocean Wave". Oliver wordt opnieuw door Monks gepakt en onder dwang monstert hij aan als k^juithulp op een Oost-lndië-vaarder. Dodger komt zijn onfortuinlijke vriend te hulp. 19.37 Mededelingen en morgen 19.45 Journaal 20.10 Politieke tribune 20.15 Cinemanie. Filmkwis over de po pulaire speelfilm op het grote en klei ne scherm. Presentatie: Michel Follet. 21.00 Panorama. Actualiteitenrubriek. Met o.m. het onderzoek in vier typege meenten, met het oog op de komende gemeenteraadsverkiezingen. Van avond worden de verkiezingen en het gemeentebeleid in Antwerpen belicht. 22.05 Het Valkennest. (Falcon Crest). Amerikaanse tv-serie met Jane Wy- man, Clu Gulagher, Samantha Eggar, Abby Dalton. Afl. 15: „De erfgenaam". Angie wil dat Chase stopt met het speuren naar de ware oorzaak van zijn vaders dood. Zij stelt hem voor dat hij ophoudt met zijn „heksenjacht" in ruil voor zijn rechtmatig deel van zijn erfenis. Chase weigert. 22.50 Sporttribune 23.20 Journaal VRIJDAG 14.00 Schooltelevisie: Wereldoriënta tie: De zee; 14.30 Esthetische opvoeding: Mensen tekenen bergen; 15.00 Nederlands: Alle hens aan dek; 15.30 Soeiale en burgerlijke opvoeding: De gemeente. BELGIË 2 19.00 Vinger in de pap. Gevarieerd jon gerenprogramma. Vandaag: „Groot ouders". In de studio ontmoet Leja vandaag niet alleen jonge mensen, maar ook oma's en opa's. Hoe is de verhouding tussen tieners en hun grootouders? Hebben ze veel contact met elkaar? 19.37 Morgen 19.45 Journaal 20.10 Politieke Tribune 20.15 Idomeneo. Opera van WA. Mozart, rechtstreeks vanuit de Koninklijke Muntschouwburg te Brussel. Met Stuart Burroris, Robert Tear, Ysdael Buchanan De Trojaanse konings dochter Ilia bevindt zich in krijgsge vangenschap op Kreta. Daar is ze ver liefd geworden op Idamante, de zoon van koning Idomeneo van Kreta. Maar ook dc Griekse prinses Elektra (Elek tra. dochter van Agamemmon) is op Idamante verliefd. Koning Idomeneo is met ziin vloot in aantocht na beëin diging van de Trojaanse oorlog. Het schip van Idomeneo bevindt zich in nood voor de kust van Kreta. Opdat zeegod Neptunus de storm zou doen bedaren, beloofl Idomeneo de eerste mens die hij aan land ontmoet aan hem te offeren. Deze eerste persoon is zijn eigen zoon Idamante... (tot 23.00 u.) DUITSLAND 1 WDR 18.00 Zwei sind ein Paar. Amusements programma. 19.00 Philippinische Impressionen. Do cumentaire serie: Tussen aardbeving en typhoon. 19.15 Hier und Heute. Regionale actuali teiten. 19.45 Die Scheinfamilie. Serie. 20.00 Journaal. Aansluitend: Verkeers- tips. 20.18 Schlag auf Schlag. Spelprogram ma. 21.30 Musikladen. TV-dicotheck-inlcr- nationaal. Muziekprogramma o.l.v. Manfred Sexauer. Gasten Cliff Ri chard, Kim Carnes, Kool and the Gang e.a. 22.30 Thema's van de dag 23.00 Das Einhorn. TV spel met Peter Vogel en Gila von Weitershausen e.a De 42-jarige Anselm Knstlein heeft een boek geschreven en wordt ineens tot „auteur" gebombardeerd Iedereen hheeft hoge verwachtingen van hem. Wanneer Anselm de opdracht krygt een boek te schryven over de liefde, besluit hij er geen goedkoop roman netje van te maken. Dat lukt echter niet zo best. 00.45 Journaal VRUDAG 10.00 Journaal 10.03 Schlag auf Schlag 11.15 Ray ConnifT. Mu/iek voor miljöe- nen. Met de Rosy Singers, het RIAS dansorkest en Karei Gott. 12.00 Terugblik 12.10 Kcnnzeichcn D. Nieuws uit Oost en West-Duitsland. 12.55 Persoverzicht 13.00 -13.15 Journaal 16.15 Journaal 16.20 Bilderbuch-Karriere. Van borden wasser tot miljonair. De opmerkelyke carrière van Horst-Dieter Esch die een wereldconcern heeft opgebouwd. Wat is het recept om het zo ver te schoppen in het leven"' 17.05 Alles klar?! Jeugduitzending van uit Keulen. 17.50 Journaal -DUITSLAND 2 18.20 Drei sind einer zuviel (2). Sene met Herbert Herrmann cn Thomas Fritsch. „De ouderavond". 19.00 Journaal 19.30 Dalli DalIi. Spelprogramma o.Lv. Hans Rosenthal. 21.00 Journaal 21.20 Kennzeichen D. Nieuws uit Oost en West-Duitsland 22.05 Danke, es geht mir gut. Educatief programma. Vandaag de dag zyn er steeds meer mensen, die alleen leven De toestand van het alleenzijn geldt nog steeds als iets ontzettends. Leven die mensen gedwongen of vrijwillig al leen? Aansluitend: Journaal VRIJDAG 10.00-13.15 Programma-overname Duitsland 1 16.00 Journaal 16.04 Trickbonbons. Tekenfilmavontu- ren met Calimero. 16.15 PfifT. Sportstudio voor jonge kij kers. 17.00 Journaal 17.08 Tele-lllustrierte. Gevarieerd pro gramma met o.a.: Actueel thema, sport en amusement DUITSLAND 3 18.00 Het programma met de muis 18-30 Telecollege. Aardrijkskunde. 19.00 Jugend Forseht 19.45 Regionaal nieuws 20.00 Journaal 20.15 The naked kiss. Amerikaanse film (z-w) uit 1964 van Samuel Fuller met Constance Towerds. Anthony Eisley en Michael Dante: Een Prostituee wü uit het vak stappen en wordt verpleeg ster in een kinderziekenhuis. Een poli tiechef. die haar verleden kent pro beert haar verdacht te maken en de man die zij denkt lief te hebben ont popt zich als een kinderverleider. 21.40 Bilder aus der JugendwelL Re portage over de commerciële vrije tijdscentra voor de jeugd. 2&£5 Hinter den Schlagzeilen. Reporta ge over twee buitenlandse families tn Duitsland. 23.10 Journaal VRUDAG 08.00 Tele-Gymnastik 08.10 Schooltelevisie 17.00 Schooltelevisie

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 5