c "Er is een oude droom van mij verw Keuringsdienst behandelde weer groot aantal klachten Mr Vissers vrezen dure energie Restaurant liet maaltijden buiten afkoelen Rotterdamse zenuwarts deskundige in proces tegen "Sancta Maria" Tentoonstelling van Natuurfonds 4ZC plaatst zich in kwartfinale Samen Sterk verrast >82 tIJDAG 24 SEPTEMBER 1982 is- DORHOUT De voormalige Voorhoutse wethouder J.G. Huigsloot is benoemd tot jeurgemeester van Zevenhoven. Dit ,dt leeft het ministerie van binnenlandse za te- sen gisteren bekendgemaakt. zo uigsloot, 51 jaar en vader van twee kinde- de ren, is zestien jaar wethouder van Voor Streek hout geweest. In 1960 kwam hij, als lid van de K.V.P., in de gemeenteraad. Huigsloot volgt in Zevenhoven de enige tijd geleden in Alkemade benoemde J.S. Wagenaar op. De installatie van Huigsloot zal op of rond 16 oktober, wanneer zijn benoeming ingaat, plaatshebben. Oud-wethouder Huigsloot van Voorhout nu burgemeester: VOORHOUT - Als een kind zo blij en opgelucht omdat de spanning van weken eindelijk voorbij is. Zó voelde de voormalige Voorhoutse wethouder J. Huigsloot zich gis termiddag vlak nadat zijn benoeming tot burgemeester van Zevenhoven bekend is geworden. "Want een oude droom is hiermee verwezenlijkt", verklaart hij. "Ik heb het op m'n heupen gekre gen om burgemeester te worden toen ik enkele maanden vóór de komst van de huidige burge meester van Voorhout, diens plaats waarnam", legt hij uit. Dat was in 1975 en sinds die tijd heeft Huigsloot op vele oproepen om sollicitanten voor vacante burge meestersposten in het land ge solliciteerd. Met aanvankelijk weinig succes omdat hij, zoals hij nu zegt, op ólles solliciteerde "en dat was fout". Maar voor de vacature van Zeven hoven meende hij meteen na de oproep goede kansen te maken. De "Ze vroegen iemand van het pasbenoemde platteland en ook verder dacht ik burgervader precies te passen in de profiel- van schets van de nieuwe burge- Zevenhoven meester die de raad van Zeven- breed lachend hoven had opgesteld", in de achtertuin van Ook de echtgenote van Huigsloot van zijn zegt er zeer mee ingenomen te Voorhoutse zijn dat het haar man uiteindelijk woning. De dan toch is gelukt. "Dit is de voormalige kroon op zijn werk", aldus de ge- wethouder: boren Voorhoutse, die er verder "Een oude ook helemaal niet tegenop ziet droom is om naar Zevenhoven te verhui- hiermee zen. "Het ligt prachtig landelijk, werkelijkheid met veel water en daarop zijn wij geworden". allebei gek", zo verklaart ze. Huigsloot is 51 jaar geleden gebo ren in Zoeterwoude maar bracht zijn jeugd door in Leiden. Na vijf jaar samen met zijn vrouw in Zuid-Afrika te hebben gewoond, streek de familie Huigsloot in 1960 in Voorhout neer. "En hoe wel ik dus geen echte Voorhou- ter ben, heb ik me toch zeer snel aangepast en daarom denk ik dat dit ook in Zevenhoven wel zal lukken". door Hans Sonders De aanpassing van Huigsloot in Voorhout ging zelfs zó snel dat hij, actief bestuurslid in het plaatselijke sportleven, in 1962 voor de K.V.P. in de gemeente raad werd gekozen. In 1966 werd hij wethouder en dat bleef hij, aaneengesloten, tot enkele we ken geleden. Sinds enkele maanden is de pas benoemde burgemeester direc teur van de jeugdherberg en het jeugd-conferentiecentrum Oc- kenburg in Den Haag, waarvan hij nu node afscheid neemt. De oud-vertegenwoordiger in ver- warmings- en koelinstallaties zegt echter Ockenburg de eerste tijd niet geheel en al in de steek te willen laten maar zeker hand en spandiensten met betrekking tot zijn opvolging te willen ver richten. Want voor dit recreatiebedrijf. dat 63.000 overnachtingen per jaar boekt, had hij namelijk net een nieuw plan ontworpen om ook in het voor- en naseizoen toeristen te trekken. De eerste uitwerking van dit commerciële idee zou juist deze week beginnen. Burgervader Het is overigens ook de managers kant van het burgemeestersambt die Huigsloot in zijn toekomstige functie zeer aantrekt. Maar daar naast is hij niet ongevoelig voor het burgervader-aspect eraan. "Dit laatste was trouwens ook een wens in de profielschets van Zevenhoven", zo zegt hij. Hij ziet de uitwerking hiervan met name in de persoonlijke relaties met de burgers. "In een kleine gemeente ben je ook de man waar mensen met allerlei persoonlijke proble men bij je komen. Dat heb ik ook in mijn waarnemers tijd in Voor hout gemerkt". Om de "standing" van het ambt zegt Huigsloot niet zoveel te ge ven "maar zonder gewicht, grote verantwoordelijkheid en druk is de post van eerste burger van een gemeente natuurlijk ook niet". Het, naar zijn zeggen, actief meele vende lid van de rooms-katholie- ke kerk, zegt het met name aan trekkelijk te vinden dat ruim 56 procent van de 2 500 van Zevenhoven van RK-huize is. "En dat van de zeven raadsle den er vijf van CDA-signatuur zijn!". Jammer Een eerste contact heeft Huigsloot al met zijn nieuwe genm nu- u--- had en hieruit is hem duidelijk geworden dat in het bijzonder woningbouw hoog op de priori teitenlijst van Zevenhoven staat "Daarna de aanleg van nieuwe fietspaden en een groot parkeer terrein voor vrachtwagens", weet Huigsloot. Over het voortbestaan van zijn nieuwe dorp maakt Huigsloot zich geen zorgen. Hierover ging overigens wel de eerste vraag die hij tijdens het sollicitatiegesprek aan de commissaris van de ko ningin stelde. "Hoewel het be leid erop is gericht om gemeen ten met minder dan tienduizend inwoners samen te voegen, gaat dit zeker met Zevenhoven de eerste tijd niet gebeuren", zo meent hij stellig. Als Voorhouts wethouder heeft Huigsloot zich in het bijzonder voor het sportleven ingezet. Met name de bouw van een eigen sporthal voor de gemeente ziet hij als een persoonlek succes Maar ook voor meer woning bouw was Huigsloot een warm pleitbezorger. Daarom stak hem de laatste tijd vooral de tegen werking by het nieuwbouwplan Oosthout. met name uit de hoek van zyn "eigen" CDA-fractie. "Ja. dat vond ik wel jammer". AARLEM - Een horloge in een pot augurken, een muis in een fles karnemelk, een rups in een blik doperwten en kevertjes in de appelmoes. Enkele van de min of meer gebruikelijke on smakelijkheden die de keurings dienst van waren in Haarlem blij kens zijn jaarverslag over 1981 vorig jaar in deze regio heeft aan getroffen. het verslagjaar werden door de dienst 652 processen-verbaal op gemaakt in het district. Door an dere diensten en medewerkers van de buitendienst werden nog eens 236 processen-verbaal opge maakt. De meeste daarvan had den betrekking op onregelmatig heden bij de verkoop en het om gaan met melkprodukten. én frappant geval van slordig werken deed zich voor "bij de be reiding van erwtensoep, waarvan het vlees bestond uit varkens wangen. Na het koken werden deze hele varkenswangen uit de soep gehaald en door de gehakt molen gedraaid. Dit fijn gemaak te vlees werd daarna bij een tem peratuur van dertig graden Cel sius een voor bacteriegroei ideale temperatuur - weer aan de soep toegevoegd. De dienst wijst er op dat het gebruik van varkenswangen in soep een be denkelijke zaak is. Het komt veel voor dat een varken zich ver wondt, waardoor inwendig een ontsteking ontstaat, wat de kans op kwalijke gevolgen voor de consument niet uitsluit, In een bedrijf dat voornamelijk textielprodukten verkoopt werd een kleurdoos met kleurpotlo den, waskrijt en waterverf ge controleerd. Na onderzoek bleek dat dat het gehalte aan lood en barium veel te hoog was. Een partij van bijna 800 dozen werd in beslag genomen. Een nabe stelling van nog eens 3000 dozen moest op last van de dienst wor den geannuleerd. Op de afslag van het Vissershaven bedrijf in IJmuiden werd dit jaar bijna dertig miljoen kilo vis aan gevoerd. Hiervan werd 64 kilo uit de handel gehaald, omdat het de ze niet aan de kwaliteitseisen voldeed. Bijna 1300 kilo vis was al eerder door de viskeurmees- ters afgekeurd. Verder werd door hen 1,3 miljoen kilo, waar onder 800.000 kilo haring, onver koopbaar gemaakt en tot vismeel verwerkt. Onder het kopje "verontreiniging in de waar" somt de keurings dienst in het jaarverslag een lan ge serie klachten van het publiek op. Klachten die voornamelijk betrekking hadden op in levens middelen aangetroffen glas, in potten appelmoes, zure haring, piccalilly en witte bonen, maar ook in brood. In een geval bevat te een bruin brood een aantal vo gelveren. Voorts werden nog aangetroffen: peuken in soep groente en in diepvrieskabel jauw, een pluk tabak in appel moes etc. De lijst met klachten beslaat vele pagina's van het jaarverslag. Ook met de hygiéne bleek het in sommige bedrijven niet al te best gesteld. Zo trof men in een res taurant, na een klacht over mui zen, een zelfde diertje in de saté saus aan. Ook een klacht over stank en ongedierte in een kaas handel bleek gegrond. Bij in spectie bleek dat veel artikelen aan verotting onderhevig waren. Oorzaak was volgens de dienst dat de zaak na een faillissement twee maanden gesloten was ge weest. De curator had na het fail lissement de stroom afgesloten, zonder rekening te houden met de artikelen die gekoeld moesten worden bewaard. Voorts werden klachten genoteerd over kakkerlakken in een bakke rij, over kaas die onbeschermd in een restaurant werd verkocht en over een restaurant dat de eetwa ren buiten liet afkoelen. Lucifers In de rubriek "diversen" tenslotte werd een klacht genoteerd over een dichtmiddel, dat niet meer van de handen was te krijgen. De verpakking waarschuwde de ge bruiker daarvoor niet. Een klacht bedroeg een reklame-ac- tie "per brievenbus", waarbij lu cifers in de bus werden gedaan. In één geval had dit tot resultaat dat een kleuter de lucifers in handen kreeg en er mee ging spelen. Hoewel de dienst in deze zaken niet bevoegd is, werd het bedrijf dat deze actie voerde, toch verzocht, en met succes, de actie te stoppen. EN HAAG. NOORDWIJKER- HOUT - De Rotterdamse zenuw arts prof. dr. G.A. Ladee moet van de president van de Haagse rechtbank mr. A.H. Lycklama tien vragen gaan onderzoeken over het verplicht medicijnge bruik van een 33-jarige patiënt van het psychiatrisch ziekenhuis Sancta Maria in Noordwijker- hout. e president van de rechtbank komt met deze "tussenuit spraak", die volgens hem een "precedentwerking" zal hebben, naar aanleiding van het kort ge ding dat de patiënt met behulp van een advocatencollectief te gen de inrichting had aangespan nen. De patiënt voelt zich door het verplichte gebruik van medi cijnen onder meer aangetast in zijn vrijheid van denken. 'olgens hem brengen de middelen (onder de verzamelnaam psycho farmaca) schade toe -mogelijk onherstelbare- aan zijn lichaam. Door de medicijnen kan hij niet meer helder denken en wordt zijn gevoelsleven aangetast. Bo vendien gaat hij er slechter door praten. De directie van Sancta Maria ont kent niet dat het middel onaaan- gename en zelfs schadelijke in vloed op de lichamelijke en de geestelijke vermogens van de man kan hebben De directie van het ziekenhuis gaat er van uit dat een arts niet zo maar een patiënt tegen zijn wil medicijnen kan ge ven, maar er kunnen uitzonde ringen op de regel zijn. Dit is zo'n geval, vindt de directie. De president van de Haagse recht bank komt er zelf niet uit en heeft de Rotterdamse hoogleraar Ladee van de Erasmus universi teit gevraagd een antwoord te ge ven op tien vragen. Gisteren zet te mr. Lycklama zijn handteke- ning onder de vragen. Éen van de belangrijkste is tevens de laatste: "Moet de man wel of niet in staat geacht worden zijn wil met betrekking tot de behan deling te bepalen?". De presi dent wil onder meer ook weten of stopzetten van de behandeling met medicijnen er toe zou leiden dat de man (ook naar het buiten land) gaat zwerven en daarbij "nadeel toebrengt aan de per soon of de goederen van anderen of anderszins ernstig in conflict komt met de regels van maat schappelijke orde?". Aan dr. Ladee, die ook hoofd is van de afdeling psychiatrie van het Rotterdamse Dijkzigtziekenhuis, vraagt de president verder onder andere of "eventuele nadelige gevolgen van stopzetting van de behandeling met medicijnen niPT valt op te vangen door maatrege len -eventueel dwangmaatrege len- van andere aard zoals bij voorbeeld (tijdelijke) isolatie?" De Rotterdamse hoogleraar moet uiterlijk voor 1 december van dit jaar de atwoorden op de vragen klaar hebben. Met deze foto won Frans Lanting (USA) de eerste prijs in de internationale klasse van de fotowed strijd "Het Avontuur van de Natuur". De foto is te zien op de tentoonstelling in Nieuw-Vennep. NIEUW-VENNEP Burgemeester C. van Stam van Haarlemmermeer opent volgende week woensdag in het "Ontmoetingscentrum" in Nieuw-Vennep een tentoonstelling van natuurfo to's. Het "avontuur van de natuur", zoals de titel van de expositie luidt, omvat 94 natuurfoto's die het re sultaat zijn van een internationale wedstrijd die dit jaar voor de tweede maal werd georganiseerd door het natuurtijdschrift "Grasduinen". Ter ge legenheid van het twintigjarig bestaan van het Wereld Natuur Fonds werd de expositie dit jaar door het blad aangeboden aan de Nederlandse en Belgische afdelingen van deze natuurbescher mingsorganisatie. Onder auspiciën van het Wereld Natuur Fonds zul len drie tentoonstellingen tegelijkertijd op ver schillende plaatsen in Nederland en België te zien zijn. De expositie in Nieuw-Vennep kwam tot stand in samenwerking met de welzijnsdienst van de gemeente Haarlemmermeer en het plaat selijke Wereld Natuur Fondscomité. Tijdens de tentoonstelling zal eveneens de aan dacht worden gevestigd op het werk van het We reld Natuur Fonds. Het "Panda-winkeltje" dat in het Ontmoetingscentrum is gevestigd, zal artike len te koop aanbieden waarvan de opbrengst ten goede komt aan het werk van de natuurbescher mingsorganisatie. De foto-tentoonstelling is dagelijks gratis door het publiek te bezichtigen van 09.00 tot 12.00 tO VU 13.30 tot 17.00 uur. Op de avonden dat er activitei ten in het centrum zijn is dr c\[ tu rvi ru-. ns te zien. De "winkel" is open op werkdagen van 10.30 tot 12.30 en op de vrijdagse koopavond van 19.00 tot 21.00 uur. De tentoonstelling blyft dne weken in Nieuw-Vennep KATWIJK - Een nieuwe stijging van de energiekosten brengt de Katwijkse rondvisvloot onher roepelijk wederom in de proble men. Dat is de voorspelling van de vereniging van schipperseige- naren. De 'toekomst van de uit zestien schapen bestaande vloot blijft daarom een dubbeltje op zijn kant. Eerder dit jaar besloot de Katwijk- se vissersvloot tijdelijk niet uit te varen omdat de kosten hoger wa ren dan de opbrengsten. Enkele weken lag de vloot werkeloos in de haven van IJmuiden. Na ver loop van tijd echter kozen de schepen druppelsgewijs weer volle zee Momenteel is de volledige vloot in dc vaart "Deze maanden zijn al tijd wat beter", licht J. Ouwe hand secretaris van de vereni ging van schippcrseigenaren toe Niettemin benadrukt hij dat de situatie voor de Katwijkse vis sers nog altijd verre van rooskleurig is. Om tegemoet te komen aan de fi nanciële problemen van de vloot ontwikkelde het ministerie van landbouw en visscnj een plan om tot modernisatie van de sche pen te komen. Beter uitgeruste boten zouden voor een hogere opbrengst moeten SOMdmgU Van de zydc van het ministerie werden subsidies voor een der gelijke modernisering beschik baar gesteld. Niemand van de schippers heeft, zo blijkt, daar tot op dit moment gebruik van gemaakt "Wy moe ten veel te veel zelf investeren. Daar is geen geld voor", ver klaart Ouwehand De Katwijker verwacht dat de balans die tegen het eind van dit jaar wordt opge maakt moet uitwyzen hoe de rondvisvloot er werkelijk voor staat AMERSFOORT - AZC/Microlife hdeft zich gisteravond laat heel simpel geplaatst voor de kwartfi nales van de Nederlandse beker, waarvoor op 30 september de lo ting plaatsvindt. De Alphense waterpoloërs versloegen in het sportfondsenbad in Amersfoort hoofdklasser AZPC: 2-18. Via de periodestanden 0-3, 0-5, 1-4 en 1-6 gaf AZC z'n opponent, met zwemmer Fred Eefting in de ge lederen, geen enkele kans. Ene Noordegraaf werd met zeven doelpunten topscorer. De andere treffers kwamen op naam van Pielstroom (3x), Mirea (3x), Veer (3x). Van Winsen en Verboom. Buunk (bronchitis) en Van Es (ge broken vinger) ontbraken bij de bekerontmoeting. Voor laatstge noemde is het de vraag of de wijsvinger van z'n rechterhand op tijd genezen zal zijn voor de eerste ronde van de Europa Cup. Ruud Misdorp, nieuwkomer van Zian/Vitessc. maakte ondanks zijn langdurige afwezigheid (vakantie) een uitstekende in druk in het Alphense doel. HAZERSWOUDE Het debute rende damtiental van Samen Sterk heeft voor een daverende verrassing gezorgd door tegen de verwachting in het ook pas ge promoveerde Excelsior uit Wad- dinxveen nipt te verslaan. De Hazerswoudse jeugdspeler Rik- Wouter Bosch wist als enige een beslissing te forceren in een pv tij. die eigenlijk nog met een bord vol schijven verloren dreig de te gaan. Een blunder van Hee- ren maakte het combinatietalent op tijd wakker, waarna hy de bei de punten incasseerde Hans Stolwijk had het zwaar, maar zijn vechtlust hield hem op de been. terwijl broer Ton het de ve teraan Teun Twigt lastig maakte Beide scoorden remise. Dat ge beurde ook in de party tussen de twee allesdoeners Jan Fase en Piet Swart, die volkomen aan el kaar gewaagd waren. Marticn Out en Kees de Gelder verknoei den hun gewonnen stellingen en kwamen niet verder dan een puntrndcling togen respect. Fred Zaadhof en Cees Kramp Iets eerder was Teun Brommer al remise overeengekomen met Van Dijk. die een remisezctjc uit voerde Louis de Frankryker had met zijn voordeel tegen Blom voor een grotere teamzege kun nen zorgen De Ha/erswoude- naar wist zelfs een doorbraaknei- ging te crceren, maar Blom ver dedigde zich goed Samen Sterk kon desondanks een verdiende triomf bewerkstelligen.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 21