"Ik geniet van voetbal" FC Den Haag zoekt toenadering tot amateurverenigingen Amersfoort gaat toch de wei in Kasparov geplaatst Frank Kramer mèt Volendam opgeleefd Wellicht geen EC-debuut Torenstad Vierendertig jaar is hij. „Net zou oud als de door Rijvers terugge haalde Kees van Kooten", merkt hij op. Frank Kramer tracht zijn betoog te onderbouwen door een komische noot in te lassen. Pro beert al relativerend een lijn uit te stippelen naar het Olympisch elftal en bondscoach Ger Blok, die afgelopen zondag speciaal voor hem naar het duel Volen- dam-SW was komen kijken. AMERSFOORT IGPD) - SC Amersfoort zal zondagmid dag toch spelen tegen DS'79. Dat besluit werd gister avond genomen door de be windvoerder, het interimbe- stuur en de spelers van de club, die vermoedelijk ko mende woensdag failliet wordt verklaard. „Spelen we zondag niet", verwoord de aanvoerder Ton van Loon, „dan komt onze uitke ring in gevaar, wanneer ons volgende week ontslag wordt aangezegd. Het zou werkweigering betekenen". Wanneer SC Amersfoort voor het volgende speel weekein de uit de competitie wordt genomen, dan zal dat geen gevolgen hebben voor de eerste periodestand. Vol gens Schoenmakers, tweede secretaris betaald voetbal, wordt er aan de rechten, ver kregen in een van de vier reeksen die een periodekam pioen voortbrengt, niet ge tornd. "Ongeldig" „Anders ligt het wat betreft de gewone ranglijst", aldus Schoenmakers. „De gespeel- >n de ontmoetingen van SC Amersfoort worden ongel dig verklaard, zodat er wèl een verandering optreedt in 3v de algemene competitie- or stand in de eerste divisie. n Voor de periodestand blijft 5n. echter de wedstrijd gelden Ci die bijvoorbeeld SC Cam- va buur met 6-1 heeft gewonnen ine bij SC A mersfoort De 15 contractspelers van SC ss Amersfoort, die een dezer n dagen een ontslagbrief op de >ah deurmat vinden, worden in ze staat gesteld naar een ande- >m re club uit te zien. Voor hen >r wordt geen transferbedrag i if bedongen, terwijl zij ook an vrij zijn om overschrijving >rd aan te vragen naar een ama- 21 teurvereniging. Frank Kramer is amateur. Zijn verdienste bij de eerste-divisie- club uit het voormalige vissers dorp beperken zich tot een on kostenvergoeding die op basis van reiskosten Amsterdam-Vo- lendam en terug wordt uitbe taald. Voor het overige ontleent hij zijn inkomsten niet aan het betaalde voetbal, maar aan het televisiewerk. Zijn filosofie: „Over tien jaar moe ten de mensen vragen wie Frank Kramer was. Als je dan kunt zeg gen datje ook nog een keer in het Nederlands elftal hebt gespeeld, ook al was dat maar in een oefen wedstrijd van het Olympisch elf tal tegen FC Den Bosch, dan zegt dat toch meer dan dat je alleen maar kunt zeggen: die gekke voetballer van Volendam. Zo zien de mensen mij en ik neem het niemand kwalijk". Tot november is Frank Kramer „op proef' bij Volendam. Vanaf de eerste oefenwedstrijd staat de 34-jarige Amsterdammer in de basis van de Volendamse eerste- divisieclub. „Aan het einde van het vorig seizoen kreeg ik te ho ren dat er twee spelers moesten afhaken: Jos Cornelisse en ik. Nou daar wilde ik het fijne van weten, dus heb ik op een goed ogenblik Fritz Korbach opge beld en gevraagd of het klopte wat er werd beweerd. Korbach: „Ik heb Kramer op de man af ge vraagd of hij in staat was om door te gaan. Dat ging van: luis ter Kramer, als jij vindt datje het niet meer kunt opbrengen dan is het afgelopen. Als je het tegen deel bewijst kun je als amateur bij Volendam komen". "Nieuwsgierig" PEC Zwolle naar Volendam geko men oefenmeester zag nog steeds de Kramer van vijf jaar ge leden voor zich. Kramer: „Ik heb ja gezegd, omdat Korbach mij op dat moment wel aansprak. Die riep, terwijl de prestaties voort sukkelden, dat hij met dit elftal toch bij de eerste twee in de eer ste divisie zou eindigen. Kortom: hij zag het helemaal zitten. Op dat moment was mijn nieuwsgie righeid al gewekt. Het was voor mij slechts een kwestie van hoe ik de eerste zes weken als voor bereiding op het nieuwe seizoen zou doorkomen En eerlijk ge zegd: ik heb er als een huis te genop gezien, maar het resultaat is er dan ook naar". Zo kreeg de voetbalcarrière van Frank Kramer een vervolg, na twee jaar van het betaalde voet baltoneel te zijn verdwenen ge weest. In zijn laatste seizoen bij Telstar zat hij meer op de bank dan hij speelde en vorig seizoen hing hij er bij het reserve-elftal van Volendam maar een beetje bij. Korbachs voorganger bij Vo lendam, Dick Maurer, zag weinig in Frank Kramer en verbande hem naar de reserves. Per wed strijd kon Kramer ingezet wor den. Tegen vergoeding.. „Blijkt echter", aldus de voorzit ter van de HVB Harrie Jong bloed, „dat slechts een kleine meerderheid voor een samen werking met FC Den Haag is. dan gaat de hele zaak alsnog niet door". Rummenigge pal achter Jupp Derwall MÜNCHEN (DPA) - De Westduit- se internationals hebben hun vertrouwen uitgesproken in bondscoach Jupp Derwall. Dat bleek toen aanvoerder Karl- Heinz Rummenigge woensdag avond laat in de spelersbus na net duel tegen Belgiè (0-0) zgn medespelers polste Rummenig ge: "Zonder uitzondering staan we achter Derwall" Sinds het toernooi om de wereldti tel in Spanje gonst het van ge ruchten rond de figuur Derwall Achtergrond is volgens het West- duitse persbureau DPA een machtstrijd tussen de coach en Hermann Neuberger. voorzitter van de Duitse voelbalbond (DFB) Neuberger heeft al her haaldelijk laten doorschemeren dat Derwall wel eens binnen af zienbare tijd opgevolgd zou kun nen worden door zijn assistent Erkh Ribbeek Nog deze maand gaan Neuberger en Derwall met het echtpaar Schuster rond de tafel zitten Neuberger heeft al gezegd dat Bernd Schuster, die bg FC Bar celona speelt, ook tegen de zin van Derwall in hat W( IdllM team zal worden opgenomen. "Het laatste woord in deze zaak hfb ik ,i;di. I .1 "Voor mg bestaat er geen twgfcl dat een dergelijk talent in de Mannschaft hoort". Frank Kramer miste evenwel de vreugde van het winnen. Het ple zier in het voetbal en op de trai ningen. Prestatief ging het de Volendammers niet voor de wind en de twaalfde plaats op de eredivisieranglijst zei veel, zo niet alles over de vertroebelde sfeer in de Volendamse spelers groep. De linkerspits heeft dat plezier in middels teruggevonden dat hij het afgelopen seizoen en ook daarvoor zo vaak heeft gemist. „Weet je: voetbal is voor mij in tens genieten. De emoties na het maken van een doelpunt. Het el kaar omhelzen, daar geniet ik tot diep in mijn ziel van. Het maakt je blij. Het hoort bij voetbal. Dat gaat nooit vervelen. Soms zit ik me wel eens te ergeren. Als een verdediger niet meer de moed op kan brengen om zijn scorende aanvaller te komen feliciteren. Dan denk ik: aan die onderlinge verhoudingen mankeert toch iets". Dat hij uiteindelijk niet betaald wordt kan hem niks schelen. Kramer: „Voetbal is voor mij een vorm van ontspanning. Ik zie het altijd nog als een voorrecht dat ik kan voetballen. Echt, ik hou van voetballen. En daarom kost het ook niet zoveel moeite. Ik ken voetballers, die in de loop van hun carrière roofbouw hebben gepleegd op hun lichaam. Din gen hebben gedaan waar ze nu spijt van hebben. Ik heb er altijd afstand van kunnen nemen, me niet geforceerd. Volgens mij is dat de enige manier om het vol te houden. Je kunt ook elke keer na de training doorzakken of in de kroeg gaan zitten. Als je dan 28 bent kun je het schudden, tel je niet meer mee". Frank Kramer: "De mensen zien mij als die gekke voetballer van Volendam en dat neem ik ze niet kwalijk TRIJDAG 24 SEPTEMBER 1982 MOSKOU (ANP) - Gary Kas parov heeft zich als eerste tijdens het Interzonale schaaktoernooi in Moskou verzekerd van een plaats in het Kandidatentoernooi. De volgende fase op weg naar uitdaging van wereldkam pioen Anatoli Karpov. Kas parov, met zijn 19 jaar de jongste grootmeester ter we reld, won zijn afgebroken partij uit de tiende ronde te gen Ruben Rodriguez en kwam daardoor op negen punten uit twaalf partijen. De student aan het instituut voor vreemde talen in Azer- beidjan kan met nog slechts één ronde te spelen niet meer uit de top twee worden verdrongen. Voor de resterende plaats in het kandidatentoernooi zijn maar liefst vijf kandidaten: Garcia (Cuba), Geiler (Sow), Tal (Sow), Andersson (Zwe), en Beljavski (Sow). De kans is niet denkbeeldig dat er een of meer spelers gelijk zullen eindigen. John van der Wiel haalde een lelijke streep door de reke ning van Beljavski. De Lei- denaar won gisteren de afge broken partij uit de twaalf de ronde omdat Beljavski na analyse van verder spelen afzag. De winnaar van het internationale toernooi in Tilburg van vorig jaar zal vandaag ook nog zijn hang- ZOLEND AM (GPD) - Hij is gek, zeggen de supporters. Als hij het dan ook een keer op zijn heupen krijgt en op onnavolgbare wijze door de vijande lijke verdedigingslinies sluipt, staan ze joelend en juichend op de ban ken. Ze kennen hem nog uit de tijd dat Volendam in de eredivisie speel de. Vijf jaar geleden alweer. Zijn manier van lopen heeft inderdaad iets lachwekkends („Maar God heeft mij zo geschapen"). Toch lijkt de clown van de Nederlandse voetbalvelden na een afwezigheid van drie voetbal jaren bezig aan een geslaagde come-back. Daarmee verpersoonlijkt Frank Kramer de wederopstanding van eerste-divisieclub Volendam. .Voetbal is ook niet zaligmakend. Er zijn duizend en een dingen die ik graag zou willen doen. Als er morgen iemand op de stoep staat die mij vraagt of ik naar Braziliè wil om daar een samba-school te beginnen, zeg ik meteen ja. Zo ben ik altijd geweest, de aard van het beestje". ZUTPHEN (ANP) - Het Europa Cup-debuut van het damesteam van tafeltennisvereniging Toren- stad uit Zutphen is uiterst du bieus geworden. De voor zater- John van der Wiel haalde met zijn partijen tegen Andersson en Rodriguez uit moeten spelen alvorens in de slotronde aan te treden tegen de Roemeen Gheorghiu. De uitslagen van de afgebroken partijen: Tiende ronde: Quinteros (Arg) winst op de Rus Beljavski een strei Velimirovic (Jsl) Vi-' z, Murey (Isr) - Gheorghiu (Roe) 'A-Mt, Kasparov (Sow) - Rodriguez (Phi) 1-0. Elfde ronde: Velimirovic - Murey Vt-Vt. Twaalde ronde: Murey - Sax (Hon) 1-0, Geiler (Sow) - Velimirovic 1-0 (zonder verder spelen), Beljavski (Sow) - Van der Wiel (Ned) 0-1 (zonder verder spelen). door de rekening van die laatste. Stand met nog één ronde te spelen: 1. Kasparov 9 punten uit 13 partij en, 2. Garcia (Cuba), Geiler en Tal (Sow) 7,5, 5. Andersson 7 en 1 afg., 6. Beljavski 6,5 en 2 afg., 7. Velimi rovic, Christiansen (Vstl en Murey 5,5,10. Sax en Gheorghiu 5. 12. Van der Wiel 4,5, 13. Rodriguez 3 en 1 afg., 14. Quinteros 3. DEN HAAG (GPD) - FC Den Haag zal voorlopig voor de duur van één jaar een samenwer kingsverband aangaan met de afdeling 's-Gravenhage van de KNVB. De eerste-divisie- club en de Haagse Voetbal Bond (HVB) zijn hiertoe een overeenkomst met elkaar aangegaan, die er voornamelijk op is gericht jeugdige talentvolle voetballertjes vanaf 15 jaar een professioneler begeleiding te geven dan momenteel het geval is. Speciaal hiervoor zal een commis- sie, bestaande uit twee vertegen woordigers van de Afdeling 's- Gravenhage, twee vertegenwoor digers van FC Den Haag zelf en de (full-time) trainer van de HVB worden samengesteld, die het technische gedeelte van de over eenkomst voor zijn rekening moet nemen. De kosten van dit nieuw opgezette scoutingappa- raat in Den Haag zullen volledig voor rekening van FC Den Haag komen. Het samenwerkingsverband tus sen FC Den Haag en de amateur clubs in de regio is niet nieuw. Al eerder bereikten de afdelingen Twente, Groningen en Limburg soortgelijke overeenkomsten met de plaatselijke betaald voet bal organisatie(s). Het Haagse concept, dat speciaal voor deze overeenkomst werd opgesteld, is bijvoorbeeld volledig ontleend aan de overeenkomst, zoals die is afgesloten in Groningen. Het idee om tot een betere samen werking met de amateurclubs te komen is afkomstig van het be stuur van het dit seizoen voor het eerst in de eerste divisie spelen de FG Den Haag. Voorzitter Pie- ter den Duik: „Voornaamste re den om deze samenwerking aan te gaan met de amateurclubs vormde voor ons bestuur de na delen die zijn verbonden aan de huidige Stichtingsvorm van FC Den Haag Een werkelijke ach terban hebben we niet meer. er kan dus niet geput worden uit een aanbod jeugdspelers vanuit de eigen vereniging". „We waren dus verplicht onze scouts langs de velden van de amateurclubs te posteren En dat nep weerstanden op bij die ver enigingen. Daar we niet terugke ren naar de verenigingsvorm zo als ADO die vroeger had. leek het ons derhalve raadzamer de verstandhouding met de ama teurclubs op deze manier te ver beteren Zowel FC Den Haag als het Haagse amateurvoetbal heeft baat bij de nieuwe opzet Het moet eigenlgk niet meer voor kunnen komen dat jong talent naar elders vertrekt (lees: naar een andere vereniging dan FC Den Haag) en de jeugd krggt op deze wijze een betere begelei ding. Het mes sngdt dus aan twee kanten". Brief Of de Haagse amateurverenigin gen staan te springen op een sa menwerking met FG Den Haag valt echter nog te bezien. Feit is nu eenmaal dat clubs hun jonge talentvolle voetballers bever in de eigen vereniging willen hou den. dan ze. vaak na een al jaren lange durende gedegen jeugdop leiding binnen de club zelf, af te staan aan in dit geval FG Den Haag. De 155 clubs in de regio hebben in ieder geval inmiddels een brief van de HVB ontvangen, waarin uitvoerig wordt verklaard hoe beide partgen zich deze sa menwerking voorstellen. Clubs, die naar aanleiding hiervan op- of aanmerkingen willen plaat sen. kunnen dat schriftelijk doen. Zgn die reacties legio, dan zal over dit onderwerp een bui tengewone algemene ledenver gadering worden uitgeschreven. dag geplande, thuiswedstrgd in de eerste ronde tegen Wat Wien gaat niet door. De Oostenrgkse club heeft het duel afgezegd, om dat Torenstad niet aan zgn ver- pbchtingen heeft voldaan. In de Europa Cup-reglementen staat, dat de thuisspelende club binnen veertien dagen na de lo ting contact moet opnemen met de bezoekende vereniging To renstad, heeft dat verzuimd.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 13