Weinig publiek op sfeervol festival actief in I vrije tijd I Welkom bij de WD X, «y in Pieterswijk Spoorbomen Brigitte gekozen tot Miss Sleutelstad Chauffeur op dwaaltocht Folk in Stadsgehoorzaal trekt vooral niet-Leidenaars twee uur geblokkeerd Auto valt in water Herengracht Gezamenlijke brugklas drie scholen ■raimmm 63.634 bezoekers LEIDEN - Het zevende majorettenconcours dat zaterdag bij speeltuin vereniging Zuiderkwartier werd georganiseerd mag als geslaagd worden beschouwd. Beschenen door het late zomerzonnetje streden daar 22 majo- rettengroepen om de eerste prijzen. Uiteindelijk slaagden daarin de groe pen TheSplcndids junior uit Alkmaar, Pauline uit Leiden en De Ando- ra's uit Leiden, ieder in hun eigen klasse Op de foto een van de deelnemen de groepen. ADVERTENTIE Op dinsdag 2^ september as spreekt de Commissans der Koningin in de provin cie Gelderland, de heer Mr W J Geert- sema. m Cate-restaurant In den Bier- deghel II", Nieuwe Rijn 52. Leiden over het thema "Burgerlijke ongehoorzaamheid'' aansluitend gevolgd door discussie Aan vang 20.15 uur De bijeenkomst is openbaar U komt toch ook' Minder praten, meer doen LEIDEN - Een chautleur van een grote truck met oplegger is van nacht, omstreeks half twee. vas komen te zitten op het Pieters kerkhof De chauffeur die aan voorbijgan gers de weg had gevraagd naar de Turkooislaan werd door grap penmakers de Leidsc binnen stad ingestuurd. Op het Pieters- kershof kwam de truck met op legger hopeloos vast te zitten. Met hulp van omstanders lukte het om een aantal paaltjes te ver wijderen waardoor de vrachtau to verder kon. De Leidse politie is te hulp geschoten om de truck chauffeur de stad uit te loodsen. MAANDAG 20 SEPTEMBER 1982 f Lelden Het publiek in verrukking. De stemming zat er snel in. LEIDEN - Met de plastic zakjes bruine boterhammen in de puk kel of 'ban de bom'tas, de kinde ren aan de hand en ingesteld op een dagje folkmuziek van de eer ste orde, togen de bezoekers van het achtste Leidse Folkfestival zaterdag naar de Stadsgehoor zaal. En alhoewel zij in getal iets tegenvielen, vijf- a zeshonderd mensen, bereidden zij zichzelf, mede dank zij de kwaliteit van het gebodene, een geslaagd en sfeervol festival. De bezoekers van het oudste Ne derlandse folkfestival toonden zich zaterdag het meest geschik te publiek dat directeur André de Jong van de Stadsgehoorzaal zich waarschijnlijk kan voorstel len. Na afloop geen bergen bier blikjes in de zaal, toiletten ble ven onbeklad en in de kantine vormde zich een rustig op de beurt wachtende rij dorstigen voor het gerstenat en vooral de rode en witte wijn. De Jong kon zich zo geheel wijden aan de Leidato die zich terzelfde tijd in de Groenoordhallen vol trok, terwijl de organisatie van het folkfestival de vruchten van een jaar lang voorbereiding aan zich voorbij zag trekken. De stemming zat er zaterdagmiddag al direct goed in. Terwijl Mare Anthony Jean Francois Frou in de grote zaal en Mioritza in de foyer het spits afbeten, wist Workshop Volksdansen het pu bliek in de bar al meteen van de stoelen te krijgen. Eén keer voor doen van de pasjes door de 'speelman' en een menigte volks dansers was od de been De organisatie noemde het festival dan ook in alle opzichten ge slaagd, behalve dan misschien wat de financiën betreft. Trok het Leidse festival de laatste ja ren wel achthonderd bezoekers, nu waren dat er beduidend min der. De kosten, ongeveer 24.000 gulden, zijn er dan ook niet hele maal uitgekomen. Subsidies zul len het tekort op de begroting moeten aanvullen. Waar de ge ringe opkomst aan lag, weet de organisatie niet zeker: "Maar on getwijfeld heeft het mooie weer een rol gespeeld en wellicht heb ben ook de Leidato en de demon stratie in Amelisweerd wel wat bezoekers weggehouden". Opvallend was dat het wel aanwe zige publiek, veelal dertigers waarvan het mannelijk deel be baard, voor een groot deel van buiten Leiden kwam. De eerste de beste aangesprokene zelfs uit Friesland. Vanwaar zo'n lange reis om het Leids Folkfestival bij te wonen? Het weinig commer ciële karakter van de folk en de gezellige sfeer op dit soort festi vals blijkt een grote rol te spelen. "We hebben al vaker folkfesti- vals, ook in Rotterdam, bezocht. De sfeer hier maakt de reis ruim schoots goed". De optredende groepen werden door de festivalgangers over het algemeen allemaal wel gewaar deerd. Onder de uitspringers echter bevond zich onder meer 'Zakdoek', een humoristisch Bel gisch viertal dat volksmuziek met een hedendaags tintje bood. Voor 'Zakdoek' betekende het optreden een debuut op een Ne derlands folkfestival. De 'Boys of the Lough', in het programma boekje al aangeduid als "top of the bill", maakte zijn naam waar. Maar daarvoor waren de vier Schotten dan ook speciaal over gekomen. 'Dommelvolk', met traditionele, mondeling overgeleverde mu ziek uit de Kempen en de Meierij en met vrolijke dansdeunen, oogstte ook veel succes. Deze al ervaren Brabantse groep staat dan ook als toonaangevend in Nederland bekend Beginnend talent kreeg de gelegenheid zich te laten horen op het zogenaam de 'open podium', terwijl het re gionale karakter van het festival werd belichaamd door groepen als Miontza, Crooks. Wild Rose. Bart Versteeg en Tijdverdrijf. Ook volgend jaar wil de organisatie weer een Leids Folkfestival orga niseren. Opties zijn er al op Ian Mcintosh en The MacAlmans. De VARA-radio zendt overigens dinsdagochtend in Moondogs een optreden uit van de Boys of Lough. LEIDEN - De spoorwegovergang bij De Vink is zaterdagmorgen twee uur lang geblokkeerd ge weest. Door een technische sto ring wilden de bomen niet meer omhoog gaan. Lange files kon den worden voorkomen door as sistentie van de politie die de bo men met de hand steeds even omhoog liet om de auto's door te laten. Hersenschudding voor fietser LEIDEN - Een 14-jarige fietser heeft vrijdagmiddag een lichte hersenschudding opgelopen toen hij ten val kwam op de Churchilllaan. De fietser liet zich voortrekken door een vriendje op de bromfiets maar kon op een gegeven moment zijn stuur met meer houden. De jongen begon te slingeren en kwam lelijk ten val. Hij liep een hoofdwond op en een lichte hersenschudding. LEIDEN - De vijftienjarige Brigit te van Westrienen mag zich sinds zaterdag de mooiste van Leiden' wanen. Tijdens de Miss Sleutel stadverkiezingen die op de Lei dato werden gehouden, werd de scholiere boven de andere veer tien kandidaten verkozen. De kersverse schoonheidskoningin is een reis naar Parijs in het voor uitzicht gesteld. Zo werden de zenuwen en de luid keelse toejuichingen van de vele fans in de zaal rijkelijk beloond. LEIDEN - Een geparkeerd staan de auto, waarvan de eigenaar vergeten was de handrem te ge bruiken, is gisterochtend in het LEIDEN - Drie katholieke scholen voor voortgezet onderwijs begin nen het schooljaar 1983 een geza menlijke brugklas. Het gaat om de technische school 'Don Bos- co' aan de Boerhaavelaan, 'De Noorderwiek', school voor lager beroepsonderwijs aan het Galge water, en de Paulus Scholenge meenschap voor mavo en leao aan de Surinamestraat. De drie scholen willen tot een bre der onderwijsaanbod binnen één school komen. Het is de be doeling dat er in de loop van de jaren een nieuwe scholenge meenschap ontstaat, waarin zo wel het lager beroepsonderwijs als het algemeen voortgezet on derwijs is vertegenwoordigd. Door het samengaan van deze scholen ontstaat een scholenge meenschap die in Leiden nog enig is in haar soort. In de grote 3-oktoberoptocht (op 4 oktober) zal het Leidse publiek zien tot welk resultaat de nog prille samenwerking kan leiden bij het aanschouwen van de "vier heemskinderen". Slagbaltoernooi LEIDEN - Op het sportterrein aan de Zoeterwoudsesingel wordt woensdagmiddag een slagbal- toernooi voor scholieren gehou den, georganiseerd door de ge meentelijke schoolsportcommis sie. Aan het toernooi doen 31 la gere scholen uit Leiden mee, ver deeld over elf poules. De wed strijden beginnen om één uur; de prijsuitreiking is om omgeveer half zeven. water van de Herengracht gere den. Een kraanwagen kwam er aan te pas om het voertuig weer Contactmiddag De contactmiddagen voor oude ren en belangstellenden in de Bevrijdingskerk Zuid-West gaan weer beginnen. Ze wor den elke derde dinsdag van de maand om half drie gehou den. Voor de pauze houdt een predikant een inleiding; het gedeelte na de pauze wordt gevuld met de bespreking van een actueel onderwerp, of het luisteren naar zang en decla matie, of met het spelen van bingo e.d. Wie echt niet op ei gen gelegenheid kan komen, kan vervoer krijgen via me vrouw Van der Zwan, tel. 764006. De eerste contactmid dag is morgen; ds. H E. Ster- ringa verzorgt de inleiding. Bingo Speeltuinvereniging Rondom de Maredijk speelt vanavond in het speeltuingebouw bin go; aanvang acht uur. Amnesty In de Bevrijdingskerk (A. Bruunstraat) is morgen avond de offciële oprichtings avond van de werkgroep Lei den Zuid-West van Amnesty International. Voor de pauze wordt met gebruik van dia's informatie verschaft over het werk van Amnesty Interna tional. No de pauze kunnen bezoekers deelnemen aan de eerste schrijfavond in Zuid- op het droge te hijsen. Door het onvrijwillige bad is de auto waar schijnlijk onbruikbaar gewor den. West. Dergelijke schrijfavon- den, waarop protestbrieven naar dictatoriale regimes kunnen worden geschreven, zullen geregeld worden ge houden in deze wijk. Folkmuziek In muziekcafé Scarabee aan de Pieterskerkchoorsteeg treedt dinsdagavond het Nieuwzee- landse folkduo Marion Arts en Robbie Laeven op. Kinderfilm In de Kapelzaal van het K&O- gebouw wordt woensdagmid dag de sprookjesfilm "De Bre mer Stadsmuzikanten" spe ciaal voor jongere kinderen vertoond. In het sprookje trekt een aantal verschillende dieren de wereld in. Om in le ven te blijven, maken ze mu ziek. De in het Nederlands ge sproken film begint om half drie. Ouderensoos De ouderensoos "Middelweg" (voorheen ouderensoos "Bree- huys") is deze maand met haar activiteiten begonnen. Elke dinsdagmiddag van half drie tot half vijf zijn er activiteiten voor 65-plussers in gebouw Middelweg 28. Op het programma staan o.a. een bingomiddag, handwerk- en handarbeidsactiviteiten, be zoek aan een museum enz. Meer informatie is te krijgen bij de Stichting Dienstencen trum voor Bejaardenwerk, tel. 143503. Cursus Vormingscentrum Troef begint morgen met een nieuwe cur sus: gespreks/handenarbeid- groep. De cursus is bedoeld voor vrouwen tussen de 17 en 30 jaar. Kinderopvang is aanwezig. Aanvang negen uur tn Troef, Noordeinde 2a. Want al verzekerden de meisjes voor de finale in de kleedkamer dat er van zenuwen geen sprake was - "het gaat alleen om de er varing en de gezelligheid"- de onzekerheid over welke schoe nen aan te trekken en de laatste bange blikken in de spiegel spra ken boekdelen. Slechts één van de mededingsters gaf het ruiter lijk toe: "Ik houd van showen, én van mannen natuurlijk". Het meedoen aan een missverkie zing moet met recht een aparte ervaring zijn. Want hoe vaak maak je het nu helemaal mee: rondlopen in je mooiste en mis schien ook wel minst verhullen de kleren terwijl een kritische ju ry en een zaal vol publiek zich aan je vergaapt. Intussen somt de presentator ook nog eens op wat precies je hobbies, leeftijd en maten zijn: "Een meter zestig, zijn dat alleen je benen of ben je dat helemaal?" Ten slotte blijven ook je adres en telefoonnummer niet geheim voor het publiek. Kortom, de he le verkieizng was een el dorado De vijftienjarige Brigitte van Westrienen is zojuist gekroond tot Miss Sleutelstad 1982 Presentator Henny Huisman vertelt haar nog eens wat de prijzen zijn; een bokaal en reis voor twee personen naar Parijs. voor de horden opgeschoten jon gens. die zich, na zich verzekerd te hebben van een plaatsje vlak voor het plankier, stuk voor stuk luidkeels uitgaven voor minnaar, vriend of echtgenoot van de langs paraderende schoonheden. Hoe paradoxaal een jury kan zijn, bleek bij de bekendmaking van Miss Toekomst, een titel die vol gens het publiek zeker naar de jongste deelneemster Bianca (II) had moeten gaan. In plaats daar van ontving zij de poedelprijs terwijl uitgerekend de "oudste" deelneemster Yvonne Putman (25) als Miss Toekomst naar huis ging. Miss Personality werd Ano- cha Arukpibel, waarschijnlijk vanwege haar aparte kleding (sa rong) en vooral haar zeer gebrek kige kennis van de Nederlandse taal. LEIDEN - De 21ste Leidato. dit gisteren weer werd afgelsoten in de Leidse Groenoordhallen. heeft 63.634 bezoekers getrok ken. Dat zijn er 3.000 meer dan vorig jaar. De geplande 65.000 bezoekers werden dus niet ge haald. volgens voorzitter Van Z|jp vooral vanwege het mooie weer van gisteren. Twee leden van de groep Dommelvolk, die muziek uit de Kempen en de Meijerij bracht.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 3