Scylla vloert kampioenskandidaat Schakers van Philidor in Amsterdam de mist in Heren Roomburg goed op dreef LDG start met winst Sport J PAGINA 1G LEIDEN - Een bijzonder gemoti veerd Scylla heeft zaterdag voor een prima stunt gezorgd in de nog prille tafeltenniscompe- titie door kampioenspretendent Nikon in eigen huis te vloeren. Voor de ploeg van coach-trainer Theo Bakker zal de zwaar be vochten 6-4 zege een sterke sti mulans zijn om de promotie naar de ereklasse niet opnieuw te laten volgen door degradatie. Avanti heeft zich al min of meer neergelegd bij een verplichte stap terug, maar de Hazerswoud- se équipe liet zich toch niet de kans ontglippen. Het Hooge Huys, dat met een invaller ope reerde een punt te ontfutselen. Op de tafel ernaast maakte de Avanti-dames het duel met Ko- ningskust in recordtijd uit. 6-0. Torenstad toonde met een 6-3 zege aan dat Scylla zonder Sand ra de Kruiff geen kampioensas piraties mag hebben. Scylla toog naar Nikon in de we tenschap dat opnieuw een ruim verlies het moraal zou kunnen aantasten. Startend om de scha de zo veel mogelijk te beperken bleken er in de loop van duel zelfs winstkansen. Mentaal bleek de promovendus sterk genoeg om de druk zo'n kleine vijf uur op de ketel te houden en de kans op winst te verzilveren Mis schien was de eerste partij van Anne Vlieg typerend voor het verdere verloop van de wed strijd. In de tweede game maakte hij op wilskracht een 20-15 ach terstand ongedaan tegen Van Gasteren. Sjoerd Meyer putte er moed uit en snoepte Bob Potton een game af. De derde oartii was een van de vier sleutelduels. Dat Potton drie keer zou zegevieren stond van te voren net zo vast als de nul die Van Gasteren altijd achter zijn naam krijgt. Op Han Gootzen moesten dus de beslis sende punten gescoord worden. Volgens iedereen was de Bra bander momenteel beter in vorm dan ooit. Ook volgens bonds coach Milan Stencil, die Gootzen deze week de interland tegen België liet spelen. Patrick Swier put uit dergelijke ge gevens altijd extra motivatie en noopte de Brabander tot mis troostig schudden met de krul len. Reguliere zeges van Potton op Vlieg en Swier op Van Gaste ren zorgden voor een 2-3 rust stand. Direct na de hervatting huppelde Sjoerd Meyer simpel naar een 17-10 voorsprong op Gootzen. Coach Bakker gniffel de al, maar zag tot.zijn niet gerin ge ellende de verkramping toe slaan. Met Potton-Swier nog te gaan betekende een verloren dubbel een 5-3 achterstand. Zover kwam het niet want bij de vijand weigerde Potton maatje Gootzen de benodigde psychi sche support. Voor Scylla bete kende deze onverwachte gelijk maker de stimulans om door te drukken. Een gedemoraliseerde Gootzen zag Anne voorbij Vlieg(en), waarna Meyer tegen Van Gasteren met veel pijn en moeite de zaak afmaakte. Aan het treffen Avanti-Het Hooge Huys zaten twee leuke kanten. Allereerst was daar de hattrick van Bettine Vriesekoop. Vorig seizoen verslofte de Hazers- vvoudse nog wel eens een partij tje gericht als ze was op met na me de Europese titelstrijd. Nu staat ze midden in het conflict met de bond geen kado's meer toe. De duur betaalde Alkmaarse krachten kregen zelfs geen ga me. Toch begint men gewoon te worden met het klasse vertoon van Bettine. Geheel nieuw was de grote hoeveelheid talent die de pas 13-jarige zoon van Gerard Bakker ten toon spreide. Evenals Robert de Groot klopte hij inval ler Mul en tegen Van Slobbe reikte hij tot 16 en 17 punten. Avanti miste in het dubbel de volle winst. Deze week startte de competitie voor de overige landelijke teams. Sjaardema miste tegen Delta-Im puls de remise maar net. Als Reitsma en Van der Broek nog wat aan vorm winnen gaan de Oegstgeestenaren nog voor rare uitslagen zorgen. Docos heeft Ed van der Berg terug en zal dus de derde divisie ontstijgen. Tempo Team 3 was het eerste slachtof fer: 7-3. Als Avanti met 6-0 van Konings- lust wint betekent dat, dat ook Marijke Olsthoorn ongeslagen is gebleven. De Zoeterwoudse traint hard en verdiende na een MAANDAG 20 SEPTEMBER 1982 periode van kwakkelen deze op steker. Sophia Vaalburg en Ma rian Kantebeen gingen tot onge veer 16-16 gelijk op met de To- renstad-dames, om daarna bij ge brek aan voldoende training te verliezen. Erger zou het geweest zijn als Stephine van Gennip ver loren had. Maar noch een onwil lige rug, noch een verdraaide knie, noch een snee in de voet konden de international van haar begeerde winst op Kloppenburg afhouden. Door naar verwach ting ook Jansma en Straalman te kloppen beperkte ze in haar up pie de schade tot 6-3. Overige uitslagen: Noad-Avanti 2 5-5, Avanti 3-St. H.T.S.B. 2 8-2, Amsterdam-Avanti 4 5-5, Scylla 2-Tafeltennishuis 8-2, Scylla 4- Tw.OneUp 9-1, Treffers-Onkyo 3 6-4, Irene-Sjaardema 2 9-1, Dames: Amsterdam-Avanti 2 5-5, Be Quick-Scylla 2 7-3, M.Z.-Scylla 3 6-4. Wielerteams komen slecht voor de dag LEIDEN - De ploegen van de drie wielerverenigingen uit de Leidse regio hebben zaterdag geen pot ten kunnen breken tijdens de na tionale kampioenschappen in Dronten. Alleen Avanti kwam achter winnaar het Luchtschip tot een goede 21ste stek, met over de 48'A kilometer een tijd van 1 uur 1 min. 57 seconden en precies 3'A minuut langzamer dan de winnaar. Voor Avanti re den de gebroeders Zaal, Leen Janszen, Michel Meere, Arie van Dijk en Piet de Groot. De ploeg van de Bollenstreek werd 49ste met een tijd van luur 4 min, maar had wel de pech dat Martin Schalkers niet op kwam dagen. Swift eindigde als 76ste in 1.05.17. De rit van de nieuwelin gen werd wegens de hardnekki ge mist afgelast. De liefhebbersronde van Voorhout leverde zaterdag een verrassende zege op voor Haarlemmer Kuyt. Kuyt ontsnapte een paar ronden voor het einde en finshte met 30 seconden voorpsrong op het pe loton. Cor Leunis uit Amsterdam spurtte voor Noordwijkerhouter Klaas Duivenvoorden naar de 2de stek. Swift-junior Gert-Jan Zwaan reed een uitstekende ron de van Edam. Uit de kopgroep van 3 man betoonde Milco van der Meulen uit Purmerend (ook al winnaar in Zoeterwoude) zich rapper dan de Swift-renner, die tweede werd. Ruud Dobbelaar (Swift) won giste ren in Lisse de derde rit van de Rijn- en Bollenstreekcompetitie bij de amateurs. Cees van Deu ren (Avanti) was de snelste bij de liefhebbers. Arie van de Burg (B.streek) zegevierde bij de vete ranen, Jan van de Ploeg won de nieuwelingenkoers. terwijl Jo- han Boeyen (Avanti) eerste werd bij de junioren. LEIDEN - Het Leids Damge- nootschap is het nieuwe damseizoen uitstekend be gonnen. In Den Haag werd met 10-6 gewonnen van het derde team van het Residen tie Damgenootschap. De gedetailleerde uitslagen: J. Swamipershad-E. Bron- string 0-2, A. Bruins-A. v.d. Kwartel 0-2, J. Monot-F. Ong 0-2, A. Baloewsing-P. Bronstnng 2-0, J. Hooglan d-W. Heemskerk 0-2, L. Pe- terson-H. van Winkel 1-1, J. Stoker-M. Leiwakabessy 2-0, E. Pronk-C. v.d. Hout 1-1. Totaal 6-10. De volgende wedstrijd van het Leids Damgenootschap zal plaats vinden op dinsdag 21 september. Dan zal er een thuiswedstrijd zijn tegen het Rijnburgse RDC. Er wordt gespeeld in het clublokaal "In den Bierdeghel II", Nieu we Rfjn 52. Aanvang 19.30 LEIDEN - Niet alleen moet DIOK zijn coach en trainer Peter de Bruyn delen met LSRG, gisteren in de derby tussen de twee Leidse rugby-ereklassers moest ook verzorger Willem zijn aandacht over de twee kemphanen splitsen. Hij deed dat overigens vrijwil lig omdat de relatie tussen de clubs goed is en LSRG zonder die bij rugby zo belangrijke man op de Kikkerpolder verscheen. Maar daarmee vond DIOK dat er maar een eind moest komen aan de goedgeefsheid. En bij het verdelen van de eigenlijke buit, de punten dus, bleef LSRG met lege handen staan: 9-7. Die overwinning was zondermeer verdiend te noemen al ontsnapte DIOK in de opnieuw spannende slotfase nog aan een nederlaag toen de studenten in een alles-of- niets-poging tot vlakbij de try-li- ne oprukten. "We hadden ze kunnen pakken", siste Diederik Renardel. de uitblinker bij LSRG, na afloop ontevreden. "Zeker", repliceerde zijn en DIOK-coach Peter de Bruyn, "maar je kwam net even tekort. Jammer voor jou, maar het maakt mij in dit geval niet uit wie er wint of verliest". De derde zege van de nummer twee van vorig jaar kwam, op merkelijk genoeg, ook voor de derde maal met een speler min der tot stand. Nu was het, na tien minuten al, de getructe scrum- half Fred Duquesnoy die met een geblesseerde bovenarm moest afhaken. Het lijkt wel of het verjongde DIOK extra moed put uit die man-minder-situatie's anders valt het moeilijk te ver klaren hoe de ploeg die handicap steeds weet te overwinnen. Het: "Een schep erop", klinkt dan ook met de regelmaat van de klok op uit de geelblauwe rijen. De echte uitwerking van dat men tale oppeppen werd overigens pas na rust merkbaar. Voor de pauze nam DIOK dankzij een be nutte strafkick van de goedspe- lende Appie Huisman weliswaar de leiding, maar het spel van The Bassets lijkt gestadig op weg naar de promotieklasse. Giste ren vaagde de Sassenheimse rugbyclub, uitkomende in de eerste klasse Noord, Castricum met 44-6 van het veld. Bij rust was het slechts 3-0, maar in de tweede helft deed de betere con ditie en het technisch over wicht de balans duidelijk in het voordeel van The Bassets door slaan. LSRG was over de hele linie be ter verzorgd. De studenten wa ren feller en sneller en drukten DIOK steeds verder terug op ei gen helft. Op gelijke hoogte kwam LSRG door Delfos die na een eerdere misser de bal bij zijn tweede kick keurig tussen de pa len plaatste: 3-3. LSRG zette onmiddellijk aan voor een grootscheeps offensief. Er werd stevig geattaqueerd en DIOK had de grootste moeite om de driekwartlijn in bedwang te houden. Diederik Renardel ten slotte was niet meer te stoppen. De full-back, razendsnel en be hendig, schoot langs de lijn, plaatste een droge tik over colle ga Huisman heen en drukte pal naast de palen een try. Delfos kon, op slag van rust, die gemak kelijke conversie nooit missen. Onbegrijpelijk genoeg deed hij dat wel. In de pauze vielen er aan DIOK- zijde enkele hartige woorden. "We gaan nu alles goed doen wat we daarnet fout deden", riep aan voerder Berendsen en hij ging zelf voor door de eerste line-outs resoluut voor zich op te eisen. Zijn voorwaartsen lieten hem niet alleen staan en zowel in de scrum als bij het losse werk vloog DIOK er ongemeen fel in. Eindelijk sloeg die vonk over en het drukkende weer ten spijt ging DIOK tot het uiterste. LSRG week terug en de geel blauwe wals rukte op. Toch duurde het tot tien minuten voor tijd eer DIOK, dat onder meer via Jan Loek Vrijenhoek dichtbij de lijn was, een bres in de LSRG-afweer wist te vinden. Dick Altink zag eerst nog een po ging verijdeld door een struike lende teammaat en een drop kick net naast de palen gaan, maar even later stormde Brian Gillies onweerstaanbaar naar vo ren. Met grote stappen en veel bravour werkte de Schot zich langs drie man om vervolgens de bal panklaar in de handen van de op volle snelheid liggende Gi deon van de Born te deponeren. De try bracht DIOK weer naast LSRG: 7-7. Alle hoop was daarop gevestigd op Ap Huisman die vanuit een moeilijke hoek de ploeg op voor sprong moest brengen. De full back onderstreepte zijn groeiend zelfvertrouwen door fraai raak te knallen: 9-7. Om zich vervolgens razendsnel terug te spoeden naar de plaats waar het er ongetwij feld nog even heet aan toe zou gaan. Wat juist was. LSRG zette nog een maal alles op alles. Renardel, de international, stormde naar vo ren om zijn team te leiden, maar DIOK tackelde fanatiek en kreeg lucht door verre trappen van Al- tink en Huisman. Zes man ston den vervolgens klaar om de laat ste poging van opnieuw Renar del te verhinderen. De verzorger moest er nog even aan te pas ko men om de LSRG-captain op te lappen. Meer kon en wilde DIOK niet voor hem doen... AD VAN KAAM Hockeycompetitie LEIDEN Op de derde speeldag van de hockeycompeti tie is gisteren in de regio bij de heren alleen Roomburg tot volle winst gekomen: 0-2 bij Cartouche. Goede resul taten werden genoteerd bij de dames waar Forescate goed op dreef was tegen Ommoord dat met 0-6 werd verslagen. HEREN DKS - Leiden 1-0 Eén van de opdrachten van Leiden-coach Oltmans bij het betreden van het fonkelnieuwe kunstgrasveld van DKS in Enschede was: voorkom een snel tegendoelpunt. Dat lukte Leiden en kwam voorts met prachtig hockey goed voor de dag met de beste scoringskansen in de eerste helft, die echter besloten werd met een 0—0 stand. Tien minuten na de doelwisseling werd door DKS een strafpush aangegrepen om op voor sprong te komen. Verder moest Leiden-speler Hein Dungelman voor vijf minuten het veld verlaten na ongepaste opmerkingen over de spel- leiding. Na deze tegenvallers bleef Leiden goed veldspel afleveren, maar kon niet naast de Enschedeërs komen. DSHC - Forescate 2-1 De Voorschotense hockeyers hadden in het eerste klasse duel tegén de Delftse Studenten geen antwoord op het harde, directe spel van de thuisploeg. Mede door het matige stoppen van Forescate verkreeg DSHC meer kansen die een strafpush nodig hadden om de score te openen in de eerste helft. De strafcomers boden Forescate ook al geen uitkomst en moest in de tweede helft toestaan dat DSHC op 2—0 kwam. Petér-Jan Rubingh redde de eer voor de Voorschotenaren door vijf minuten voor het einde een solo doetreffend af te ronden. Cartouche - Roomburg 0-2 Na een kwartier de forse druk van de Cartouche-aanval te hebben weer staan nam Roomburg het initiatief over. Het duurde tot 10 minuten voor de pauze toen Roomburg op voorsprong kwam via Cees Wendt die uit een rommelige situatie doelpuntte. Cartouche zag zijn gevaarlijke rechterspits goed afgedekt door Paul Lamping die daarmee de angel uit de Cartouche-aanval haalde. Roomburg liep nog uit naar 2-0 door nog een doelpunt van Wendt die op maat werd bediend door Juijen van Aken. De Leidenaars zitten met dit resultaat in de kopgroep van de tweede klasse B. Alecto - Noordwijk 1-1 De puntendeling tussen de Leiderdorpers en Noordwijkers, spelend in de derde klasse A, was terecht. Aanvankelijk draaide Noordwijk beter maar zag zich op achterstand gezet door een strafbal van Marco Koeken in de twintigste minuut. De wedstrijd gaf aan beide ploegen evenveel kansen om te scoren. Noordwijk deed dat eenmaal door Noud Hekkens die een aanval over rechts bekroonde met een fraaie veldgoal en daar mee naast Alecto kwam: 1-1. Twee strafpushes, verkregen na onregle mentair stoppen op de lijn bij strafcomers, werden door respectievelijk Marco Koeken (gekeerd) en Maarten Coppes (naast) gemist voor Alec to. DAMES Leiden - Schaerweijde 1-2 De twaalf Leidse strafcomers tegen de twee van Schaerweijde mogen enigszins aangeven dat Leiden sterker was tegen de formatie uit Zeist. Vlak na rust scoorde Schaerweijde uit een afgeslagen strafcorner 1-0. Het antwoord van Leiden kwam pas 10 minuten voor het eindsignaal door een mooie goal van Marielle Bresser. Leiden probeerde de volle buit binnen te halen in de resterende minuten maar kwam van een koude kermis thuis toen de gasten uit een onoverzichtelijke situatie het winnende doelpunt scoorde. Ommoord - Forescate 0-6 Het was in de eerste helft doelpuntenfeest voor de hockeysters van Fores cate dat aan Ommoord een krachteloze tegenstander had. Na tien mi nuten 0-1 door midvoor Anja Brand, een minuut daarna Eveline Kim man 0-2, het derde doelpunt weer Brand en toen weer de beurt aan Kimman uit rommelige situatie: 0-4. Jasmijn Nöordberg maakte vlak voor rust na een solo het vijfde Voorschotense doelpunt. Na rust moch ten de wissels in het veld van wie Mascha van Grieken succesvol was door een rush van de middenlijn te bekronen met het zesde doelpunt. Roomburg - Groen Geel 1—1 De Haagse dames kwamen goed weg bij Roomburg, dat de opponent het eerste part constant onder druk zette. Het Leidse doelpunt viel halver wege de eerste helft uit een door Wivien Kuypers aangeslagen strafcor ner die Joke van der Drift strak in de hoek tot doelpunt verhief. Groen Geel, dat nog ongeslagen was, kwam door een misverstand in de Room burg-verdediging op een gelukkige manier in de tweede helft aan de gelijkmaker. Na nog een handvol kansen te hebben gemist, bleef Roomburg zich later beperken tot verdedigen om in elk geval een punt in huis te houden. Te Werve - Alecto 0-2 Het overwicht dat de hockeysters van Alecto tegen Te Werve tentoon spreidde leverde aanvankelijk geen doelpunten op. Keepster Heieen van Ham behoedde Alecto vlak voor rust voor een achterstand door op bekwame wijze haar doel schoon te houden bij een serie strafcomers van Te Werve. Conditioneel kwam Alecto goed voor de dag wat in de tweede helft tot uiting kwam. Ninette Kokke scoorde uit een strafcor ner 0-1. Correlien van Buren maakte het tweede Leiderdorpse doel punt door een lange corner goed door te slaan. Eechtrop - Noordwijk 1-2 Noordwijk kwam sterk uit de startblokken door centrumspits Alexandra van Kan 1 -0 en linkerspits Monique Tenholter die met veld- doelpunten al in de eerste helft de leiding namen. Na de doelwisseling stopte Brigitte van Kimmenaede een Beverwijkse strafpush. Tien mi nuten voor tijd lukte haar dat niet bij de strafbal die de scheidsrechter aan Eechtrop toekende nadat bij een strafcorner tot driemaal toe te vroeg werd uitgelopen door de Noordwijkse verdediging. LEIDEN - Na een zonnig begin ging het hoofdklasseteam van Philidor/Leiden zaterdag in de eerste ronde van de lan delijke schaakcompetitie dan toch nog de mist in bij D/Watergraafsmeer, om dat met name Joop Piket en Ad van den Berg vergaten op tijd hun grote lichten te ontsteken bij het zoeken naar de 'winstweg'. Bij Van den Berg ging op het nippertje nog een rood lampje branden (remise), maar Piket liep blindelings zijn ondergang tege moet. Zo kon het gebeuren, dat weer man Joop Piket zijn verwachting van' een gelijkspel of zelfs meer' niet zag uitkomen. Voor hem kwam de 6-4 ne derlaag dan ook als een donderslag bij heldere hemel. Nog erger verging het echter het Haagse DD. Als een orkaan raasde Eindhoven over de Haagse stellingen: S'A-l'A. Landskampioen V/Rotterdam bewees dat Utrecht na het vertrek van Lange- weg. Ligterink en Van Wijgerdcn een depressie doormaakt. 6'A-3lA. Opmer kelijk was dan ook, dat John van der Wiel zich net kon ontworstelen aan de druk van Dennis Dieks: remise. Daar entegen blies Rini Kuijf na een sto rend foutje Maarten Etmans in een moeilijk eindspel toch nog van het bord. De start van Philidor bij D/Watergraafs- meer was zondermeer rooskleurig, omdat RAG de Graaff. die geplaagd door autopech bijna een uur te laat kwam. met goed spel voor de eerste remise zorgde. Toch liep het gezicht van Joop PikeJ naar 'storm': zijn jong ste spruit Jeroen had een verradelijke bui niet zien hangen en daarna geen waterdichte schuilhoek voor zijn ko ning kunnen vinden: IVfc—V4. Een storing deed de prachtstelling van Henk van Maaren 'omslaan' in een slechte. Straat moest echter als de weerlicht spelen, want hij had nog een paar minuten voor 20 zetten: remise en 2-1. Joop Piket keek weer zonniger dankzij de wolkbreuk van Hans Kuijf, die vanuit het centrum de zwaktes van Gert Jan de Boer blootlegde en weg spoelde: 2-2. Bepaald in de wolken was Piket met de zege van zijn oudste zoon Marcel: een stukoffer in weder zijdse tijdnood deed de verdediging van Ton Timman ineendonderen: 2-3. Op dit moment had de zon voor Philidor moeten blijven schijnen, maar... Joop Piket, die al na een handvol zetten op winst stond, ging in een regen van foutjes ten onder: 3-3. Ad van den Berg had tegen Coen Zuidema zoveel compensatie voor de kwaliteit, dat winst in de lucht hing. Een paar rand- storingen zorgden echter voor remise: 3lA-3'A. Mistroostig moest Joop Piket toegeven, dat de match verloren ging. Immers, Lex Jongsma kwam zijn depressie in het middenspel met meer te boven en Piet Bakker had te weinig bliksema fleiders voor het onweer van Martin in petto: 5'A-3V2. Bijna 70 zetten lang bleef de partij Hans Ree - Peter Gelp- ke stabiel. Vandaar ook: remise en een slotstand van 6-4. Het menu, dat het gepromoveerde Amersfoort, in klasse I A, LSG I/Lei den voorschotelde, was niet pittig ge noeg om de Leidenaars zich te laten verslikken. Geheel volgens de ver wachting 'aten' de Leidenaars zich naar een 6'/2-3'/2 zege. Het voorgerecht bestond uit drie snelle remises: Geertsma, Ossewaarde en Charles Kuijpers hielden borden met een dooie stellingen over. De als van ouds spectaculair spelende Léon Ko- nings boekte de eerste winstpartij: zwakke velden en een vernietigende slotaanval: 2lA-l*A. LSG ging onverdroten door met het .hoofdgerecht 'winnen'. Zo verraste Van der Marei in een gepeperde Spaanse partij Blom met een door braak en bewees Henk van Putten te gen oudclubgenoot Verboom de 'schaakkeuken' beter te kennen: 4'A- l'/2. Tolenaar deed het op z'n Japans: met een stukoffer en wat trukjes ging Schuit naar de mat: ö'A-l'A. LSG bereikte langzamerhand het verza- dingspunt. Heemskerk probeerde het nog met een dubbelpionoffer. maar hij verslikte zich er bijna zelf in: remise. Hagendijk kwam goed weg, toen Klein zijn grote daad vergat: mat in één zet. Nu werd het remise door eeu wig schaak: 6 'A-2 'A. Het dessert zal LSG ongetwijfeld zwaar op de maag liggen, want daarvoor tekende Joop Bakker met de enige verliespartij6V2- 3'A. Voorschoten is in klasse II C het seizoen tegen DD II/Den Haag, zoals we ge wend zijn, slecht begonnen: ö'A^'A verlies. Van Vleuten kon nog de gaten dichten en de eerste remise aantekenen. Van Schaik veroverde na een fout van Stam de dame. maar Grooten. voor het eerst ruikend aan de KNSB-competi- tie, was te voorzichtig in de opening: ll/2-lV2. Hoewel het kwaliteitsoffer van Houweling goed leek, sloeg het. toch niet door: het centrum was en bleef voor Blaauw: 2,A-1,A. Roel Piket zorg de met een lopereindspel voor 3-2, waarna het de beurt aan Bongers was om met een kleine combinatie 3-3 aan te tekenen. Both kon niet voorkomen, dat Enschedé beslissend een pion snoepte, maar nog was Voorschoten niet verslagen. Met een keihard gevecht hield Huizer zijn wankele positie net remise: 4'A-3,A. Wise had met twee vrijpionnen meer in een toreneindspel de winst voor het grijpen, maar het resulteerde in een theoretische remise. Daar ging het ge lijke spel. want Brouwer boekte remi se, omdat Egberts geen winst meer zag: 5V2-4'/^. Hoewel insiders Philidor II/Leiden voor de grootste favoriet in klasse II C hou den, heeft Dordrecht zaterdag aange toond dat dit niet waar is: ö'A^'A. De persoonlijke scores: Van 't Hof (Dor drecht)- Verstegen (Philidor) 1-0; Hof man- N. Kuijf 1-0; Hoogendoorn- Bak ker V2-V2; Van Donk- Van Loon 0-1; Naaktgeboren- Vriend 1-0; P. Pluy- mert- Jongsma 1-0; Jansen- Smit 1-0; Abee- Vergeer 0-1; C. Pluymert- Peters Vi-Vi; Stangen- Verdouw Vfe-Vi.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 16