Macaii tilt Manchester U. naar topplaats Groningen van slag C Spelers Amersfoort zien af van staking Invaller velt Southampton roer Op kraalt in Duitse selectie Voorsprong Eindhoven de mist in Kostbare goal Chinaglia AMERSFOORT (GPD) - De spelers van SC Amersfoort hebben zaterdag morgen alsnog besloten om hun contractuele verplichtingen na te ko men en de uitwedstrijd tegen MW te spelen. Vrijdagavond weigerden vijf spelers om naar Maastricht te reizen omdat het beloofde salaris niet kon worden uitbetaald wegens het uitblijven van de uitkering van het Budget Bewakings Instituut. Voorzitter Joop Bakkenist - sinds enkele dagen in deze functie actief - heeft overigens zijn twijfels al uitgesproken over het verdere voortbe staan van SC Amersfoort. „Wij zijn nu voor het blok gezet. De KNVB had beter aan het begin van dit seizoen voor duidelijkheid kunnen zorgen, dan hadden we nu niet tegen deze situatie aangekeken", aldus Bakkenist. Sport ADVERTENTIE HUISVENTILATIE od het L.F.C.-terrein Halve finale Zilveren Molentoernool Roodenburo-UVS 01736-6540-6340. LONDEN (ANP) Manchester United, dat ter versterking van zijn ploeg de afgelopen maanden nogal wat geld heeft uigegeven, is zaterdag op de zesde speeldag in de eerste divisie van de Engelse League alleen op kop gekomen met vijftien punten. De Mancunians wonnen de uitwedstrijd tegen Southampton met 1-0 en vergaarden daarmee drie punten. Watford en Manchester City, die vóór zaterdag met Manchester United met twaalf punten aan de leiding gingen, verloren beide. Manchester City ging op eigen terrein met 0-1 ten onder tegen Aston Villa en Watford verloor met 0-2 bij Nottingham Forest. De Engelse kampioen Liverpool is geklommen naar de tweede plaats. De grote man van Liver pool in de uitwedstrijd tegen Swansea City, dat afgelopen woensdag in de strijd om de Eu ropese beker voor bekerwin naars Sliema Wanderes met 12-0 KEULEN - De strubbelingen die zich tijdens het WK in Spanje binnen de Westduit- se voetbalselectie hebben voorgedaan, hebben diepe sporen nagelaten in de top van het Duitse voetbal. Waar de Duitse voetballer het jarenlang als een eer be schouwde om te worden uit genodigd voor de nationale ploeg, haken nu steeds meer spelers af en wordt de West- duitse selectie met een leegloop bedreigd. Nadat al eerder Paul Breitner, Horst Hrubesch en Felix Ma- gath een bedankbriefje stuurden naar de fel omstre den bondscoach Jupp Der- wall, volgde Karl Allgöwer eind vorige week dat voor beeld. De aanvaller van VFB Stuttgart wil eerst tekst en uitleg van Derwall, waarom hij zonder enige mededeling werd gepasseerd voor het wereldkampioenschap. Dat zelfde geldt min of meer voor Manfred Kaltz van de Hamburger SV, die door Derwall buiten de selectie is gelaten voor de vriend schappelijke interland van woensdag in Munchen tegen Belgie. De 66-voudige inter national ontbrak, sinds het moment vier jaar geleden dat Derwall de opvolger werd van Helmut Schön, in geen enkele interland. „Het minste dat je dan mag ver wachten", aldus Kaltz, „is een telefoontje van de bondscoach waarom hij mij niet heeft geselecteerd". Naast Kaltz ontbreken in de selectie bovendien Klaus Fi scher (FC Kóln) en Uwe Reinders (Werder Bremen- ).Dc selectie van Derwall wordt nu gevormd door: Doel: Franke (Eintracht Braunschweig), Schuma cher (I. FC Kóln), achter: Briegel (1. FC Kaiserslau- tern), Dremmler (Bayern), Bernd Förster, Karl Heinz Fórster (Stuttgart), Hannes (Borussia M.G.), middenveld en aanval: Hieronymus (HSV), Matthaeus (Borrusia M.G.), Hansi Muller (Inter), Stielekc (Real Madrid). Litt- barski (1. FC Kóln). Meier (Werder Br.), Milewski (HSV), en Rummenigge (Bayern). wegzette, was Ian Rush. De in ternational van Wales scoorde twee maal in de eerste helft. Na de rust zorgde de Zuidafrikaan Craig Johnston voor 3-0. Lou Macari, de Schotse veteraan die na de rust was ingevallen voor Steve Coppell maakte het doelpunt van Manchester United in de 54ste minuut. De treffer van Macari had in feite de gelijk maker moeten zijn want in de eerste helft miste Alan Ball, de man die in 1966 in het Engelse elftal speelde dat wereldkam pioen werd, schoot een straf schop naast voor Southampton. Watfords verblijf aan de kop van de ranglijst eindigde na een week abrupt bij Nottingham Fo rest, dat in 1978 de Engelse titel veroverde toen Watford nog bo venaan stond in de vierde divi sie. Dat was overigens het begin voor Watford van de periode die eindigde met promotie naar de hoogste afdeling. Colin Walsh zette Nottingham Forest in de 28ste minuut op voorsprong. In ternational Garry Birtles scoorde in de 68ste minuut voor de eerste maal sedert zijn terugkeer van Manchester United naar Notting ham Forest. Het eerste doelpunt van Aston Villa in een uitwed strijd, dat op naam kwam van Gary Shaw, bezorgde Villa de winst bij Manchester City. Ips wich Town, in 1981 winnaar van de UEFA-beker, kwam op de laatste plaats terecht door verlies met 2-3 in de thuiswedstrijd te gen Stoke City. Frans Thijssen was in feite de verantwoordelijke voor de nederlaag van Ipswich. De Nederlander legde bij de stand 2-2 Paul Bracewell neer. Maguire maakte van elf meter af- stander geen fout: 2-3. Bundesliga Steeds duidelijker maken vier ploegen in de hoogste afdeling van het Westduitse voetbal zich los van het peloton. Bayern Mun chen, Hamburger SV, VFB Stuttgart en Borussia Dortmund hebben na zes wedstrijddagen een voorsprong van drie punten op de concurrenten. Van het lei dende kwartet zijn HSV, Stutt gart en Borussia nog ongeslagen, maar bezet Bayern door een be ter doelsaldo de eerste plaats. Zaterdag wees de Beierse ploeg in München het laaggeklasseerde Eintracht Frankfurt met 4-0 te rug. Door dit resultaat nam de Westduitse bekerhouder de toppositie over van HSV, dat op eigen terrein met 3-1 van Armi- nia Bielefeld won. Ook de twee andere ploegen uit de kopgroep zegevierden in thuiswedstrijden. Stuttgart met 4-1 over Karlsru- her SV en Borussia Dortmund met 2-0 over Schalke '04. Pijnlijk afwezig in het selecte gezelschap is 1. FC Kóln. De ploeg van Ri- nus Michels moet genoegen ne men met een plaats als aanvoer der van de achtervolgers. Zater dag boekte de Keulse formatie niet meer dan een krappe winst op Werder Bremen (2-1). Bayern Bünchen had zaterdag te maken met een trainerloze te genstander. Als gevolg van de slechte resultaten - twee punten uit vyf duels - werd Helmut Sc- nekowich een dag tevoren bij Eintracht Frankfurt ontslagen. Zonder oefenmeester ging het de Frankforters niet beter. Nadat EREDIVISIE Sparta-Haarlem 5-1 (3-0). 20. Van Gaal 1-0,38. Van der Berg 2-0, 45. Holverda 3-0, 55. Van Tiggelen 4-0, 83 Keur 4-1.88. Van Gaal 5-1. Scheidsrechter: Thomas. Toeschou wers: 4500. Excelsior-NAC 2-0 (1-0). 19 Rutjes 1-0.53 Ridderhof 2-0 (straf schop). Scheidsrechter: Draaisma. Toeschouwers: 3500. AZ'67-FC Utrecht 3-1 (3-0). 26. Talan 1-0, 33. Talan 2-0, 37. Talan 3-0. 86. Van der Lem 3—1. Scheids rechter: Van Swieten. Toeschou wers: 8500 FC Twente-Fortuna S 2-1 (1-1). 3. Koopman 1-0, 23. Ruys 1—1, 75. Koopman 2—1. Scheidsrechter: Gans. Toeschouwers: 5500. PEC Zwolle-Helmond Sport 2-2 (0-2). 23. Strijbosch 0-1. 37. Van der Hooft 0-2. 54. Van der Hengst 1-2. 68. Riemens 2-2. Scheidsrech- Bakker. Toeschouwers: 4500. NEC-Go Ahead Eagles 1-1 (1-1). 23. Van Kooten 0-1. 34. Vier- vermans 1-1. Scheidsrechter. Cor- ver. Toeschouwers: 4000. Willem II-FC Groningen 0-0 (0-0). Scheidsrechter: Severein. Toeschouwers: 5500. Roda JC-Feyenoord 4-1 (2-0). 19. Marijnissen 1-0, 35 Hofman 2-0, 50. Eriksen 3-0, 51. Jeliazkov 3-1, 85. Hofman 4-1. Scheidsrech ter: Weerink. Toeschouwers: 18.000. EERSTE DIVISIE Den Haag-De Graafschap 0-2 (0-1). 37. Cooke 0-1, 86. Hendriks 0-2. Scheidsrechter: Hobe. Toe schouwers: 3800. Volendam-SW 7-2 (4-1). 2. Wim Tol 1-0, 14 Jonk 2-0. 18. Hoek (strafschop) 3-0. 24. Wim Tol 4-0. 31 Van der Vlist (strafschop) 4-1, 54. Holshuysen 5—1. 65. Guyt 6-1, 77. Wim Tol 7-1.81. Van Kapel 7-2. Scheidsrechter: Geurds. Toe schouwers: 7000. Gorter 1-2, 90. Evers 2-2. Scheids rechter: Aarden. Toeschouwers: 3000. verschillende collega's al lat en paal hadden geraakt, zorgde Die ter Höness via twee produktieve momenten voor een ruststand van 2-0, waarna Klaus Augentha- ler en invaller Mathy de ruime eindstand bepaalden. Eintracht mag slechts hopen dat het onder leiding van de vandaag in dienst tredende Branco Zebec beter gaat. Zebec is vroeger werkzaam ge weest bij HSV, dat voor de 24ste achtereenvolgende keer ongesla gen bleef, maar nog steeds de kampioensvorm zoekt. Evenals drie dagen eerder in het Europa Cup-duel tegen Dinamo Oost- Berlijn was de inbreng van Mi lewski van fundamenteel belang. De kleine HSV-spïts was in het Volksparkstadion goed voor twee doelpunten, het derde kwam op naam van de Deen Alan Hansen. België In de Belgische competitie is het Brugge voor en na. Op de zeven de wedstrijddag nestelde Club Brugge zich aan kop door een ze^ ge met 1-0 op Lokeren, terwijl stadgenoot Cercle hekkesluiter bleef na het verlies met 2-0 tegen FC Antwerp. De produktie van 27 treffers werd enigszins vreemd verdeeld. Anderlecht verloor in eigen huis met 1-4 van Standard en ook ex- leider Beerschot deed het slecht: verlies van 2-4 tegen het beschei den Tongeren. Bij Beveren liet Erwin Albert een hattrick aante kenen en bij het treffen tussen Seraing en Waregem werden drie rode kaarten getoond. De winst op Anderlecht kon goed deels op naam worden geschre ven van Simon Tahamata. Hij scoorde in de 52ste en 90ste mi nuut het tweede en derde doel punt van Standard. Zonder re gisseur Lozano (geschorst) kon Anderlecht niet op tegen de Luikse bezoekers. Club Brugge, waarvoor Ronald Spelbos uitkomt was veel aan vallender dan Lokeren, dat met Fragment uit het Bundesliga-dual FC Kaiserslautem-FC Nürnberg. Namens Kaiserslautern haalt de Zweed Torbjörn Nilsson, afkomstig van IFK Gotebörg en ooit uitkomend voor PSV, uit. Zijn ploegmaat, de Westduitse international Hans Peter Briegel is er bij gaan zitten. Rechts de Neurenberger Stocker. een andere Nederlandse interna tional, René van der Gijp, speel de. De gasten hielden echter tot de 8TE MINUUT STAND, EER Jan Ceulemans op aangeven van Nilsson vanuit de tweede lijn langs doelman Bob Hoogen- boom schoot. Scheidsrechter Van Langhenhove moest met een spierscheuring het veld ver laten en werd vervangen door Guy Goethals, de zoon van Stan- dard-trainer Raymond, Het zelfvertrouwen van Beerschot werd al in de eerste minuut aan getast door een Tongeren-doel punt van Cuyckx. Daarna volg den nog treffers van Schulze (20 en 45) en Hoste (42). Daarna her stelde de thuisclub zich met twee tegentreffers enigszins. Seraing - Waregem liep bij een voorsprong van 2-0 voor de thuisclub uit de hand. Scheids rechter Constantin stuurde eer ste de vechtende Rupcic en De- norme naar de kleedkamer en la ter ook nog Claesen. AA Gent, Europa-Cuptegenstan der van Haarlem, verbeterde zijn positie door een overwinning met 1-0 op FC Luik. Invaller doelman Daenen, die in Haarlem uitstekend werk deed, had zijn plaats in het doel moeten afstaan aan Laurijssen. Arend Koudijzer was de maker van het enige doel punt. Celtic Celtic over minder dan twee we- GRONINGEN (ANP) - FC Gro ningen kon in de uitwedstrijd te gen Willem II niet waarmaken dat het aanspraken maakt op een UEFA-Cup-plaats. In Tilburg werd het een bloedeloze 0-0. Bei de ploegen beschikten over een machteloze aanval. Slechtste man van het veld was scheids rechter Severein. Twee keer ont hield hij Willem II een straf schop. Sparte wees Haarlem op vele fou ten. Het werd 5-1 op Spangen en daarbij paste de opmerking, dat Haarlem nog veel meer tekortko mingen had en Sparta slechts be perkt gebruik maakte van de kansen. Louise van Gaal (2), Ron van der Berg, Wouter Holverda en Adn van Tiggelen scoorden voor Sparte, Piet Keur voor Haarlem. Wissels Helmond Sport stond zaterdag in Zwolle bij rust tegen PEC met 2- 0 voor door doelpunten van Hans Strijbosch en Johan van der Hooft. In de pauze paste Rinus Israel bij de futloze Zwolse ploeg twee wissels toe. Walstra en IJ zerman werden vervangen door Visscher en Van der Hengst. PEC was onherkenbaar in de tweede helft en kwam nog gelijk door Peter van der Hengst en Chris Riemans. NAC had niets in te brengen bij het gepromoveerde Excelsior, dat verdiend met 2-0 won. Rutjens en Eddy Ridderhof (strafschop) zorgden voor de doelpunten. In een oostelijk treffen lieten NEC en Go Ahead Eagles zien terecht in de onderste regionen van de eredivisie te vertoeven. Het werd 1-1 door doelpunten van Kees van Kooten (Eagles) en John Vie- vermans. Gelijkwaardig FC Twente behaalde tegen Fortu na Sittard dat na dertien jaar te rugkeerde op het hoogste natio nale voetbalniveau, de eerste ken weer tegenstander van Ajax in het toernooi om de Europese beter vóór landskampioenen, heeft zaterdag in de eredivisie van de Schotse competitie fors uitgehaald. Celtic won de uit wedstrijd tegen Motherwell met 7-0. Charlie Nicholas nam drie treffers voor zijn rekening en Roy Atkin twee. De andere doel punten kwamen op naam van McGarvey en McLeod. Ook de tweede club uit Glasgow, de Rangers, schoten zaterdag met scherp. De Rangers wonnen de thuiswedstrijd tegen Kilmar nock met 5-0. Dundee United de tegenstander van PSV in het toernooi om de UEFA-beker speelde met 0-0 ge lijk in een uitwedstrijd tegen Hi bernian. MAANDAG 20 SEPTEMBER 1982 Vitesse-Heracles 3-0 (2-0). 34. Rudi Das 1—0, 41. Hendriksen 2-0, 80. Hulshoff 3—0. Scheidsrechter De Schepper Toeschouwers 2500 Veendam-Den Bosch 0-1 (0-1). 5. Schouwenaar 0-1. Scheidsrech ter: Blankenstein. Toeschouwers: 1500. MW-Amersfoort 5-0 (2-0). 9 Dijkstra 1-0, 11 Turner 2-0. 59 Van Marwijk 3-0, 73. Turner 4-0. 89. Turner 5—0. Scheidsrechter: Van der Ent. Toeschouwers: 2100. VW-Cambuur 3-1 (1-1). 11. Bothmer 1-0, 12. Grootte 1-1, 60 Ressel 2—1, 61. Verbeek 3—1. Scheidsrechter: Bosman. Toe schouwers: 3500. HEERENVEEN (GPD) - Scheids rechter Van Riel had zaterdag avond geen andere keus: een half uur na het begin van de eerste divisieduel SC Heerenveen- Eindhoven moest hij de strijd staken. De mist, die al voor de wedstrijd rijkelijk aanwezig was, verdichtte zich dusdanig dat ver der spelen volstrekt onmogelijk Voor de Brabantse gasten een nog al sneue zaak. Niet alleen leidden zij meer dan verdiend met 0-1, bovendien waren ze gedwongen de nacht in het Friese Haagje door te brengen. De nieuwe reglementen voor het betaalde voetbal schrijven namelijk voor dat een op zaterdag gestaakte wedstrijd de volgende dag in zijn geheel moet worden overge speeld. Volgens competitieleider Jan Huy- bregts is het nog niet eerder voorgekomen dat deze, begin vo rig jaar vastgestelde nieuwe re gel toegepast moest worden. „In principe moet een gestaakte wedstrijd verschoven worden naar de volgende dag. Daardoor kun je op een vrij soepele wijze een achterstand in de competitie voorkomen", aldus Huvbreets. Uiteraard brengt een en ander ex tra kosten met zich mee. De be zoekende club moet in een hotel worden ondergebracht, terwijl ook de grens- en scheidsrechters in een hotel gehuisvest moeten worden. Voor die extra kosten is evenwel een speciale pot, waar uit kan worden geput. Een half uur nadat Van Riel zater dagavond de strijd had gestaakt zat het stadion van Heerenveen absoluut potdicht. Vanaf de mid denstip was geen doel, noch tri bune te zien, terwijl Van Riel evenmin zijn lijnrechters kon ontwaren. „In de reglementen voor het betaalde voetbal staat bovendien dat het publiek de wedstrijd moet kunnen volgen en dat was hier helaas niet moge lijk, zodat er niets anders op zat dan op te houden", aldus de arbi ter. overwinning van het seizoen. De Limburgse ploeg was gelijk waardig aan de Enschedese. Martin Koopman schoot twee keer raak. Tiny Ruys scoorde te gen. Fortuna vocht in de slotfase voor de verdiende gelijkmaker, maar zag een strafschop voor een overtreding van Tjalling Dilling tegen Huib Smeets niet toege kend door scheidsrechter Gans. Voor hem, zijn beide assistenten en de Eindhoven-equipe, werd snel onderdak gevonden in een nabijgelegen motel. Gistermor gen, toen de mist was opgetrok ken en een milde nazomerzon aan de hemel stond, drentelden de Brabanders een beetje on wennig door het Friese Haagje. Met een baard van anderhalve dag werd 's middags onder bijna tro pische omstandigheden de strijd voortgezet. Maar wel in een schoon en fris tenue. Daar had stadion-beheerder Jan Bos voor gezorgd. Vóór de aanvang lagen broeken en shirts gewassen en gestreken te wachten in de kleedkamer. Een geste, die door het bestuur van Eindhoven bij zonder werd gewaardeerd en ge honoreerd met een Friese kruid koek voor Jan Bos. SAN DIEGO (AFP) - New York Cosmos, de ploeg van Johan Neeskens, heeft zaterdagavond voor de vijfde keer de Ameri kaanse voetbaltitel gewonnen. Cosmos versloeg in San Diego voor 23.000 toeschouwers in de Finale om de "Soccerbowl" Seattle Sounders met 1-0. Het beslissende doelpunt werd voor rust gemaakt door aanvoerder Giorgio Chinaglia. De Italo-Amerikaan bewees voor de zoveelste keer zijn waarde voor de duurste ploeg uit de NASL-voetbalcompetitie. Cosmos speelde zwak, kon Seattle moeilijk zijn wil opleggen. Het doel punt van Chinaglia in de 31 ste minuut bleek echter een hele kostbare. Seattle drong in de tweede helft sterk aan, maar ge loofde niet echt in de overwinning. rfl' \J(A DE. WAK VA»J CE «SeVAUOJ APBê Ma pre, kwam 'r ieder, LS cAT2o PIE-chvg HEET MA■WA-HA.'/ -RPBVALLIC, 0'J P/£:rj£ ff&SJZ £ÜS/&. e/£R MérjoBM \JDW-6£MTiefWJ föyz &K/75S

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 12