"Wij Amerikanen zijn geen goden" <sL zf nuvoorTTX TIJDELIJK SCHERPE Demmenie Lumoprint compaclëX^°ui>' Robert Miller uiteindelijk toch in Leiden 'Topper' tegen Donar Verpleegkundige GROTE FRUITVERKOOP POSTDUIVEN Leiden TE HUUR IN ALPHEN A/D RIJN Zadelhoff DenHaag 070-643955 t2koPieen 4.250,- ZATERDAG 18 SEPTEMBER 1982 Sport LEIDEN - Ooit stond Robert Miller nummer één op het verlanglijst van Parker Leiden. Dat was een paar seizoenen geleden toen deze Amerikaanse center uitkwam voor Euro pa Cup-tegenstander BC Caen. In de Vijf Meihal gaf Miller toen een imponerende one-man-show weg die het spektakel-gevoelige Leidse management, in casu Frans van Egmond, bijna in lyrische vervoering bracht. De transfer ketste evenwel af omdat zijn gedrag de nodige vraagtekens opriep. In de uitwedstrijd tegen datzelfde Caen bijvoor beeld smeet Miller uit balorigheid de bal richting publiek, dat hem even daarvoor bij een mislukte actie had uitgejouwd. En een jaar eerder, toen Miller nog bij Badalona speelde, demonstreerde deze overigens zeer begenadigde balier eveneens in een duel met Parker een dergelijke portie desinteresse dat hij ook daar met het 'eigen' publiek in de clinch raakte. Langer dan een seizoen hield Mil ler het niet uit bij zijn respectie velijke Spaanse en Franse werk gevers. Leiden had inmiddels ge noeg gezien en gehoord Het lijn tje werd afgekapt, men durfde het niet aan. Groot was vervol gens de verwondering in de Vijf Meihal toen Robert Miller het daarop toch in Neder land verscheen en wel bij aartsri vaal Nashua Den Bosch. Lichte beroering ontstond en het aan vankelijke gegniffel ging over in onbedaarlijke lachbuien toen ge beurde wat men verwachtte, na melijk een nieuwe controverse rond de persoon van Miller. Die na heel wat perikelen aan het eind van het jaar ook bij Den LEIDEN - Het duel Elmex NN Donar van vanavond is met een de topper op de eerste wedstrijddag van de eredi visie-basketbal. Hoewel dat woord topper eigenlijk tus sen aanhalingstekens moet, want van de Groningse kam pioensformatie is niet veel meer overgebleven. Perikelen met de sponsor, die na elf jaar trouwe dienst plotsklaps een andere koers ging varen, w aren er de oor zaak van dat de geldkraan aan het eind van het succes volle seizoen praktisch werd dichtgedraaid. Gevolg: een uittocht der vedetten en een beduidend zwakker team dan voorheen. Center Lawrence zocht zijn heil bij Den Bosch, Ron Kruidhof vertrok met coach Van Gent naar runner-up Haaksbergen en Ronald van den Bergh belandde in Lei den. John Franken keerde niet terug uit de States en vandaag valt de beslissing of hij ooit nog in Groningen zal spelen. Dat hangt af van de gesprekken die de club momenteel voert met co- sponsors die ook garant zou den moeten staan voor de komst van Sid Bruinsma. Die ex-Leiden speler ver scheen twee weken geleden in Groningen, maar hield het al snel voor gezien. De ploeg van Bill Sheridan (ex-Den Bosch) bestaat op dit moment derhalve uit de volgende spelers: Jimmy Moore, Buff Kirkland, AI Fa- ber, Rob van Essen, Martin de Vries, Frank Ardon en en kele junioren. Een redelijke basis, dat nog wel, al komt de jonge Ardon ervaring te kort, is Van Essen als center te traag en zal het gebrek aan lengte zich snel doen voelen. In de breedte is de formatie kwetsbaar. Vanavond (half negen, Vijf Meihal) dus Donar, maar woensdag wordt de ploeg van Theo Kinsbergen pas echt getest als de uitwed strijd tegen Den Bosch op het programma staat. Zon der Akerboom - die wellicht nooit meer kan spelen - maar met Plaat, Cramer, Barker, Lawrence, Esveldt, Kuiper en Dekker is Den Bosch de grote favoriet voor de titel. Bosch zijn biezen kon pakken. Maar nu komt het. Want wie schetst de verbazing toen op het spelerslijstje van nieuwe sponsor Elmex in vette letters de naam van niemand minder dan Robert Miller prijkte. Van enige logica lijkt totaal geen sprake meer. Eerst zeg je 'nee', vervolgens lach je een ander uit omdat die hem wel pakt en daarna kom je doodgemoedereerd alsnog met die man aanzetten. Daar is dus geen soep meer van te koken. "Waarom niet?" zegt Miller-fan van het eerste uur Frans van Eg- mond. "Kijk, de situatie is be hoorlijk gewijzigd. Theo Kins bergen is immers hier. En die vond, dat hij naast Wilson Was hington, best nóg wel een moei lijkejongen kon hebben. Natuur lijk weten wij dat Robert geen gemakkelijk ventje is. We volgen hem al jaren. Aan de ene kant staat zijn klasse onmiskenbaar vast en aan de andere kant zijn schuld aan die problemen rond zijn figuur niet altijd. Ik weet ze ker dat als iemand hem kan plooien, Theo de aangewezen man daartoe is". God Tijd om Robert Miller, over die problemen, zelf sprekend in te voeren. "In Frankrijk", begint de van de University of Cincinnati afkomstige 26-jarige center, "maar eigenlijk in heel Europa denken ze dat wij Amerikanen een soort goden zijn. Een keer een off day hebben is in hun ogen onmogelijk, geblesseerd raken kan al helemaal niet. Onzin natuurlijk, want ook wij Amerikanen trekken elke ochtend gewoon onze sokken en daarna onze schoenen aan. Daar staan ze niet bij stil, wonderen Robert Miller: vorig seizoen nog in Den Bosch, r dokas moest wijken voor Mr. Dunk. i Leiden. Steve Pui- Door Ad van Kaam moeten er verricht worden. Bij Badalona dachten ze zo, maar bij Caen was het nog een graadje erger. Daar lieten ze je trouwens helemaal aan je lot over. Niemand, ook de coach niet, sprak Engels Je moest maar zien. Toen ze daarnaast ook het contract niet nakwamen ben ik opgestapt. Uit mezelf. Ik laat niet over me lopen." Die gedachte vatte, later, ook post bij Nashua Den Bosch waar men Miller ervan betichtte valselijk een blessure voor te wenden. Zijn ogen lichten op als dat ter sprake komt. "Ik was", zegt hij plotseling fel, "wel degelijk geblesseerd. In de wedstrijd tegen Stars stak een speler me in het oog en daar heb ik flink last van gehad. Een maand later, tegen Frisol, was het erger. Ik liep, bij een dunk, een blessure op in mijn lies. Kon niet meer normaal lopen, kreeg telkens een verlammend gevoel. Maar ondanks bloed in mijn urine kon de dokter niets vinden. Ze hebben toen gepoogd om me af te schilderen als een 'bad guy', een luie speler die geen zin had om te werken. Ze gunden me niet de tijd om te herstellen. Ik moest spelen. Of ik kon of niet.". Miller hield voet bij stuk en vertrok naar de States om daar verhaal te halen. "De eerste de beste specialist zag wat er aan de hand was", zegt hij grimmig. "Ik ben geopereerd en de pijn was weg. Ik word nog kwaad als ik eraan terugdenk. Vooral op Rinus de Jong, de president en geldschieter daar. Die denkt dat hij wat speelgoed heeft gekocht. Hij windt het op en de boel gaat lopen, precies zoals hij het wil. Maar zo is het natuurlijk niet. Wij zyn, zoals ik al eerder zei, geen goden. En ook geen machine's". Behandeling Bij Theo Kinsbergen rekent Ro bert Miller, ooit hoog op het ver langlijstje van de Phoenix Suns maar voortijdig afgehaakt door- juist, een blessure, op een betere behandeling. "Theo kan je niet vergelijken met Rinus de Jong. Theo is namelijk coach en be grijpt daarom veel beter wat er op het veld gebeurt en wat er in de spelers omgaat. Ik ben hier nu een paar weken en hoewel je er natuurlijk nog weinig van kan zeggen lijken de vooruitzichten goed. Nee, tegen Den Bosch zal ik heus niet extra gemotiveerd zijn. Waarom Ik hoef voor me zelf echt niet te bewijzen dat ik kan basketballen. Ik kan het na melijk. We gaan over anderhalve week gewoon die wedstrijd win nen, dat is alles. En proberen kampioen te worden. Maar dat is nog wat ver weg". Veel zin om langer in het koffiedik te kijken heeft Miller niet, wél voorspelt hij een leuke twee strijd tussèn hem en collega Wil son Washington. Aardig in dit verband is dat nauwelijks een half uur eerder tijdens de 'luchti ge' training Washington alvast 1- 0 scoorde door genadeloos hard over de toch moeilijk over het hoofd te ziene Miller heen te dunken. Het 'slachtoffer' rea geert lakoniek. "Dat zegt me niks en dat doet me ook niks. Ik ben geen liefhebber van trainen, sloof me echt niet uit. Ik luister naar de coach, werk mijn oefe ningen af, maar wel rustig aan. Pas in de wedstrijden komt het erop aan. Dan moet je er zijn. En wat dat betreft ben ik benieuwd naar wat er gaat gebeuren. Bij Amstelveen waren alle rebounds voor Wilson. Hij zal er aan moe ten wennen dat ik ook mijn deel zal opeisen. Aan de andere kant zal ik op mijn beurt moeten inle veren. Maar met zijn tweëen kun nen we natuurlijk in totaliteit méér pakken. We zullen elkaar alleen wat ruimte moeten gun- Elmex wil - en het aantrekken van juist dit duo past exact in dat beeld - het spektakel terugbren gen in Leiden. "De tent moet, net als in de beginjaren van Parker, weer vol", luidt het motto. Miller haalt hierover zijn schouders op. "Dat dunken en shotblocken, ach het is aardig. Meer niet. Als het kan zal ik het niet nalaten, maar ik ga er heus niet op lopen loeren. Voor mij is basketbal niets meer en minder dan 'just work'. Natuurlijk ben ik best wel geinteresseerd in statistieken en ranglijsten. Maar meer om te zien in hoeverre ik mezelf kan verbe teren dan om er trots mee te zwaaien. Ik ben niet zo gauw te vreden. Zelf al leid ik de compe titie in rebounds en scoren dan nog is er altijd wel wat voor ver betering vatbaar. Alleen God, waarin ik oprecht geloof en die mij dit talent heeft gegeven, is perfect. Dat houd ik mezelf altijd maar voor". Space Robert Miller, die zijn vrije tijd in Noordwijk overdag doorbrengt met zijn mini-Packman (een computer-spelletje) en 's avonds met een telescoop de hemel af tuurt ("Ze noemen me thuis Spa ce"), zegt te leven met de dag, zich niet te bekommeren om morgen. "Zo lang als ik kan bal len en daar geld mee verdien vind ik het best. Thuis, in de Sta tes, zeggen ze weieens: 'Gee. jij weer lekker naar Europa, lekker rondreizen daar'. Ik heb dan al tijd een vast antwoord. "It's al right". Ja, wat moet ik meer zeg gen Ik ben overal geweest, tot in Australië aan toe. Nogmaals, het maakt mij niet uit waar ik zit. Het is allemaal hetzelfde, het is gewoon werk". m Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest c.a. Endegeest is het psychiatrisch ziekenhuis van de Gemeente Leiden met ongeveer 410 bedden. Het ziekenhuis kent een democratische organisa tiestructuur waarvan de invulling in volle gang is De basiseenheden worden gevormd door multi disciplinair samengestelde teams, welke zijn on dergebracht in drie handelsectoren ("Regionale Dienstverlening", "Specifieke Behandelingen" en "Wonen") en in de ondersteunende diensten. De individuele behandelafdeling "Querido", on derdeel van sector I, met een gemengde populatie van maximaal 16 cliënten vraagt voor het team een Gezien de samenstelling van het team gaat onze voorkeur uit naar een vrouwelijk teamlid. Functie-eisen: Diploma Verpleging-B of B A, Diploma MBO-V/HBO-V met ervaring. De kandidaat dient de bereidheid te hebben om te werken in teamverband, verantwoordelijkheid kun nen en durven dragen, mee te denken in het beleid en bij te dragen aan de begeleiding van B-leerlin- gen. Tevens wordt van de kandidaat verwacht dat hij/ zij in principe geen nachtdiensten draait en in over leg volgens een schema gaat werken. Arbeidsvoorwaarden: Salariëring en overige arbeidsvoorwaarden zijn conform de ambtelijke rechtspositie van de ge meente Leiden. Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot Jos Kerkman, teamcoördinator "Querido", tel. 071 179911, tst. 350. Op verzoek kunt u ook schriftelij ke informatie thuisgestuurd krijgen. Schriftelijke sollicitaties binnen 14 dagen na ver schijning richten aan Frans Schiks, coördinator personeelzaken, Psychiatrisch Ziekenhuis Ende geest C.A., postbus 1250, 2340 BG Oegstgeest. ENDEGEEST OEGSTGEEST Endegeesterstraatweg 5 tel. (07117 99 11" a.s. maandag 20 sept, in de Groenoordhallen, Leiden, tijdens de Veemarkt van 8-1 uur (verk. buiten) bij W. J. Sira. 1 kist Inh. 12 kilo Goudrelnetten nu voor de lage prijs van13,50 1 kist mooie James Grieve 12 kg12,50 1 kist pers sinaasappelen 113 at25,00 1 kist grote hand sinaasapp. 88 st32,50 3 kg gr. stoofpeer 4,00 2 kg handpeer3,50 3 kg Goudrelnet 4,50 17 pers slnaas5,00 Brlelse EIGENHEIMERS 25 kg zak15,00 Sira fruithandel Leiden - Lage Rijndijk 68b - tel. 132608 zondag a.s. vindt t.g.v. aid. west-N.A P.v.P. de verkoop plaats van een aantal (geschon ken) jonge duiven. De verkoop begint om ca. 15.00 uur. Bezichtigen vanaf 13.30 uur. Plaats: Lokaal p.v. "De Blauwkras" sport park de Vliet, Voorschoterweg te Leiden. Excl. btw Haarlemmerstraat 167-171Telefoon 071-146041 ca. 2800 m2 kantoorruimte units v a. ca. 280 m2; uitstekende indelingsmogelijkheden; parkeerplaatsen op eigen terrein; oplevering met o m vloerbedekking, zonwering, plafonds met armaturen e.d.; huurkondities zijn zeer konkurrerend Hopman Bedrijfsobjekten B.V. HOPMAN ZOETERMEER - TEL. 079-219350 op normaal papier (eigen briefpapier) vraagt geen opwarmtijd heeft alle bedieningstoetsen over zichtelijk in de uitklapbare cockpit met microprocessor met elektronische belichtings regeling met LED-indikatie met repeteerautomaat (tot 99) met totaalteller met separate extra invoer voor formulieren (ook dubbelzijdig), overheadfilms en zelfklevende etiketten geavanceerde kopieertechniek uit West Duitsland, gunstig geprijsd.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 12