Grieken dol van vreugde Redelijk debuut Tineke Hidding Coe haakt af ~y Bettiiie Vriesekoop stelt geen prijs op gesprek met NTTB "Pittig hooi; zo'n eerste training!" Arno Körmeling mist ervaring Laat eens wat van je Goud voor speerwerpster Anna Verouli TT/ v. '<<1 1 MEDEDELING!!! Techn. Buro v. d. Born Verdeling medailles lil Uitslag toto Atöfrr'M «f VRIJDAG 10 SEPTEMBER 1982 Sport HAZERSWOUDE (ANP) - Het overleg tussen de Nederlandse Tafeltennisbond (NTTB) en Bettine Vriesekoop over de voort zetting van de internationale carrière van de tweevoudig Eu ropees kampioene kan maar moeilijk op gang komen. Het voor zondag geplande gesprek tussen de beide partijen is door Vrie sekoop gisteren schriftelijk afgezegd uit vrees "dat de emoties te hoog oplopen en de uitkomst de situatie verslechtert". Vriesekoop heeft maatschappelijk begeleider Ad Poulissen naar voren geschoven als bemiddelaar. De sportcommissie van de NTTB wil echter een direct geprek met Vriesekoop om de ge schilpunten eens en voor altijd uit de weg te ruimen. Voorzit ter Egbert Welsink: "Natuurlijk is Poulissen welkom bij dat gesprek, maar wij willen direct onderhandelen met Bettine Vriesekoop, niet alleen via een tussenpersoon". In het onder houd had Welsink het standpunt van de NTTB nader willen toelichten en uitleg willen verschaffen over de houding van de bond inzake de affaire-Gerard Bakker, die door de tuchtcom- missie van de NTTB voor twee jaar als nationaal damescoach is geschorst. Bovendien had Welsink het voornemen met Vriesekoop van ge dachten te wisselen over de mogelijke opvolging van Gerard Bakker door Nora Bakker-Broxterman. "Bettine heeft Nora Bakker naar voren geschoven als nieuwe damescoach. Wij hebben haar laten weten dat die zaak voor ons bespreekbaar is, maar we willen wel van haar weten hoe zij met Nora Bak ker in de praktijk denkt samen te werken". Van haar kant stelt Bettine Vriesekoop vooralsnog geen prijs op een onderhoud met de bond. "Ik voel mij daartoe emotioneel nog niet in staat. Ik ben bang dat het gesprek uit de hand loopt en dat zou de situatie verslechteren. Het is beter dat Ad Pou lissen de zaken voor mij waarneemt". Ad Poulissen koestert het voornemen de impasse te doorbreken door nogmaals met de bond in overleg te treden. Bettine Vriesekoop: "Ik voel me emotioneel nog niet in staat met de bond zen gesprek te voeren". ADVERTENTIE ptt telecommunicatie ATHENE (GPD) - Na de eerste dag van de zevenkamp staat de Deventer EK-debutante Tineke Hidding op een alleszins verdienstelijke negende plaats en is daarmee, achter de Britse Judy Livermore en de Westduitse Sabine Everts, de derde beste Westeuropese meerkampster. Een bemoedigende klassering na vier onderdelen van dit door het Oostblok compleet beheerste at- letiekonderdeel. Dat laatste on derstrepen de Oostduitse zeven- kampsters in Athene, die de tweede dag als nummer één (ui teraard wereldrecordhoudster Neubert), twee en drie ingaan. „Probeer je in dit veld te handha ven. Dat is alles wat we van je vragen. En bedenk daarmee dat het. op de Amerikaanse Jane Frederick na. eigenlijk het veld van de wereldkampioenschap pen is", zo luidde de opdracht die trainer Wil Westphal de oostelijke atlete had meegege- Hij het na de eerste dag dan ook niet met Tineke Hidding eens dat ze. uit het feit dat ze met haar 3529 punten zo'n 30 punten onder de tussenscore van haar nationale record was gebleven, de conclusie trok dat het dus wat tegenvallend was. Dat vooral vanwege een zwakke opening op de horden (14.00 sec). Met de ko gelstoot van 13.04 meter was de Daventria-atlete redelijk tevre den. waarna via dat sterke per soonlijke record van 1.77 meter hoog (was m de zevenkamp 1.72 m en daarbuiten 1.73 m) dan die kick kwam. die de overigens voor een debutante heel nuchter het stadion binnenstappende Ti neke Hidding nodig had. De af sluitende 200 meter, die ze moest Buiten je regio bel ie binnen Nederland na 18 00 5u T ATHENE (Reuter) - De Brit Sebastian Coe heeft zich terugge trokken voor de 1500 meter bij de Europese atletiekkampioen- schappen in Athene. De midden-afstandsloper, die woensdag avond zo verrassend de Europese titel op de 800 meter moest laten aan de Westduitser Hans-Peter Ferner, zei gisteren op een geïmproviseerde persconferentie dat hij niet fit genoeg is. Coe verscheen pas vijf weken geleden weer op de wedstrijdbanen na een afwezigheid van zeven weken door een verrekte spier in een dijbeen. "Het lukte woensdag gewoon niet. Drie races in drie dagen was al te veel. Nog eens twee op de 1500 meter zou gekkenwerk zijn", zei Coe. De wereldrecordhouder op de 800 meter, de 1000 meter en de mijl zou de plaats innemen van zijn landgenoot Steve Ovett. die al vóór de kampioenschappen wegens een onvoldoende herstelde blessure afzegde. Coe betwijfelt tevens of hy deelneemt aan de Gemenebest-spelen volgende maand in Brisbane (Australië). ATHENE (GPD) Het gloednieuwe Olympisch Stadion van Athene heeft zijn eerste grote krachtproef goed doorstaan. Minutenlang leefden gister avond zo'n 80.000 Grieken zich uit zonder dat de fundamenten van de Atheense 'Kuip' schudden. Reden tot deze uitzinnige feestvreugde: het eerste goud dat Griekenland ooit bij een EK atletiek veroverde. Hoofd persoon: speerwerpster Anna Verouli, die haar landgenote Sofia Sakora- fa op dit onderdeel meteen ook maar het brons zag incasseren. Met veel gevoel voor (Grieks) dra ma vertolkte de 26-jarige Griekse winnares haar ook duidelijk zichtbare gevoelens: „In een droom trok ik naar het eiland Di- nos om er te bidden voor de ikoon van de Heilige Maria. Een ikoon vol diamanten. Toen ik wegliep en me nog een keer om draaide, waren die diamanten verdwenen eri hing daarvoor in de plaats de gouden medaille. Een paar dagen later werden mijn sieraden gestolen, maar die gouden medaille heb ik nu". Speerworp Een verhaal dat het uitstekend deed, zoals trouwens haar speer worp van 70.02 meter ook van een erg goed gehalte was, waar door de dit jaar internationaal doorgebroken Anna Verouli de eer toekomt Oost-Duitsland nog even afgehouden te hebben van de tiende van de tot nu toe te ver dienen 23 Europese titels. Terwijl de Oosteuropese trainers alsmaar roepen dat het voor hen zo zachtjes-aan onmogelijk wordt de kloof met het opruk kende Westen in stand te hou den, maken de DDR-atleten zich daarover zelf blijkbaar geen zor gen. Na al eerder deze week vijf keer goud te hebben gepakt, kwam het totaal gisteravond op negen, met daarbij nog eens 4 zil veren en 7 bronzen medailles. Indrukwekkend De DDR lijkt hier alles te kunnen. Zo ging het verhaal dat versprin ger Dombrowski, Europees re cordhouder en olympisch kam pioen, vanwege blessures nogal wat trainingsachterstand had op gelopen. Gisteravond was daar van niets te merken. Via een in drukwekkende sprong van 8.41 meter was hij er gewoon weer. De Oostduitsers lijken op de 200 meter even onaangenaam verrast door de dit keer wat trage Frank Emmelmann, die eerder deze week al goud op de 100 meter had veroverd. Landgenoot Prenzler streek die zorgenrim- pels gauw glad. De nummer twaalf van Europa had op de avond waarop het erop aankwam gewoon 'zijn avond', al was de tijd, vergeleken bij het Ameri kaanse sprintgeweld, een mage re (20,46), maar toch... Beyer Dat bij de heren Udo Beyer zijn ADVERTENTIE M.i.v. 1 september j.l. zijn het magazijn en de service werkplaats van Techn. Buro v.d. Born B.V. gevestigd aan de Watermolen 10 (Winkelcentrum Kopermolen) nieuw^ tel.nr.: 071-215215. Watermolen 10 Tel.. 071-215215. Europese titel kogelstoten (51.50 m.) zou promoveren en dat bij de dames olympisch kampioene Barbel Wockel, bij afwezigheid van wereldrecordhoudster Mari- ta Koch, dat zelfde op de 200 me ter zouden doen (22,04), stond ei genlijk al vast. Dus weer kruimels voor de rest, waarbij Rusland het (gezien de imposante score tijdens de laat ste Olympische Spelen) schame le aantal van één gouden medail le tot aan vandaag, met twee kon opvoeren. Daarbij wel een dub bele triomf, namelijk bij het te genvallende polshoog. waar Krupsky verrassend voor land genoot en wereldrecordhouder Polyakov het goud won, al was de bedwongen hoogte (5.60 m.) een schamele ten opzichte van dat wereldrecord van 5.81 m. Rusland's tweede gouden plak van deze avond rolde binnen via de wereldrecordhoudster op de 3000 meter, Ulmasova. die er in de hitte een knappe tijd uitper ste: 8.30,28. Tot dusver heeft Rusland zich op de medailleranglijst niet los kun nen maken van West-Duitsland. dat woensdagavond twee titels binnenhaalde en nu Harmut We ber zag doen wat iedereen toch van hem verwachtte op de 400 meter: 44,72 sec. Voor het eerst dit toernooi raapte ook Polen een kruimel van de Oostduitse tafel op, dankzij hordenloopster Ka- lek, die na 12,45 seconden maar 0,09 sec. van het wereldrecord van haar landgenote Rabsztyn verwijderd bleef. lopen op het moment dat de Griekse speerwerpster Anna Verouli de 80.000 bezoekers op de banken kreeg, viel haar qua tijd (24,63) iets tegen. Ziet Tineke Hidding vandaag kans om nog een keer te 'pieken' (bij voorbeeld bij het verspringen), dan moet ze in staat geacht wor den ten minste bij de beste 12 te finishen, via een score die in de buurt van haar nationale record (5932 punten) kan liggen. Körmeling Arno Körmeling. en met hem Rob Druppers. die gisteren de kwel lingen van de voorbereiding van de Almeloèr op zijn 1500-meter- race collegiaal deelde, kunnen nu echt relaxen. Körmeling mocht van zyn trainer Sc ham ATHENE - De Nederlandse ploeg leiding in Athene gaat vandaag, samen met de Oostduitsers, een poging ondernemen om het tijd stip van de marathon van zon dag (5 uur in de namiddag) als nog te wijzigen in hetzij een la ter avonduur, of een heel vroeg ochtenduur. Een poging, die vanwege het late* tijdstip weinig kans van slagen lijkt te hebben, maar de Neder landers willen op deze wijze hun zorgen kenbaar maken over de omstandigheden die zich zondagmiddag kunnen en zeer waarschijnlijk ook zullen voor doen. Gisteren was het rond dat tijdstip van 5 uur in Athene 34 graden. even plaats nemen in de leer school van de 1500 meter en moest na de serie, waann hij in 3 44,18 achtste werd, constateren dat hij nog wel even tijd nodig heeft om die school met goed ge volg te doorlopen. De Almelose atleet, die op de 800 meter de halve finale bereikte, liep een weinig tactische race. ..Hij liet zich voortdurend een plaatsje terugvallen, zonder even dat stapje opzij te doen, wat je van ervaren atleten ziet. Je wordt dan minder gemakkelijk gepas seerd. Bovendien heeft Arno te wnnig kilometers in de benen. Dit is met één jaar in te lopen", aldus Scharn Körmeling zelf: „De 1500 meter is toch weer een heel ander num mer. Volgend seizoen zal het met mij toch duideltjker dan dit sei zoen die kant opgaan". 1. DDR 2 West-Duitsl 3. Sowjet-l nle C Roemenié 7. Italië 8. Spanje 9. Griekenl. 9. Polen 11. Tsjecbosl. 12 Finland IS. Frankrijk DEN HAAG - De uitslag van dubbrito- to Sta Eerste prijs: 2 winnaars, die elk bruto 10 348.80 ontvangen. Tweede pnjs 50 winnaars, die rik netto ƒ275.90 ontvangen. Derde prijs 510 winnaars, die elk netto 67,80 ontvangen Uitslag cijfers pel 35 en 35a Zes cijfers goed 1 winnaar 100 OOO.-fc Vijf cijfers goed 3 winaars 10 000.-). Vier cijfers goed: 20 winnaars 1 000,- De gouden worp van speerwerpster Anna Verouli. Even later verkeert 'heel' Athene in een vreugderoes. HAT-S(£-Kl£-©GEf 6EW^"- rvL

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 13