Gijp "Dit parcours ligt me wel" "René van der enig alternatief voor Wim Kieft SP°n Maertens spoorloos AZ blijft voorlopig lid FBO Mentink mode Schoenaker Rijvers zegt vertrouwen in aanval op drie duels buitenspel Hennie Top hoost verplicht te eindigen Ovett zegt af GOODWOOD (ANP) - Slechts een deel van de Belgische profwielerploeg, die zondag deelneemt aan het WK op de weg, arriveerde gisteren in Goodwood. Zes van de der tien coureurs ontbraken op bet appèl. Eddy Planckaert, bang voor vliegen, maakte de overtocht per boot. René Martens, De Nul, Van Hae- rens en Pollentier reden nog een koers in België. Van Freddy Maertens ontbrak echter elk spoor. Niemand, die in Goodwood wist waar bij uithing. Ook zijn ploegleider Lomme Driessens niet. Afgelopen dinsdag kwam hij twee keer achtereen ten val in de strijd om de Schaal van Seis in Kerksem en gaf op. Dries sens: "Sindsdien heb ik niks van hem vernomen. De laat ste tijd beeft bij zoveel gek ke dingen gedaan, dat ik ook niet weet of hij wel komt". ALKMAAR AZ'67 heeft hei besluit om uit de Federatie van Betaald voetbal Organi saties «FBO» te stappen voorlopig opgeschort. Aan vankelijk zou het bestuur van de Alkraaarse eredivl- sionist zich gisteravond over deze zaak uitspreken, maar onder druk van een groot aantal clubs is die be slissing uitgesteld. AZ wilde de FBO de rug toekeren uit onvrede over de passieve houding van de belangenor ganisatie inzake de bordre clame in de voetbalstadions. Hennie Top weet zich morgen om ringd door een sterke ploeg mocht zij van de vrouwen van coach Cor Bijster inderdaad de Sportcomplex yrOjs'Wd Zaterdag 4 sept, a s "Kikkerpolder'' Aanvang 17.00 uur Bekerwedstrijd: U.V.S. 1-Noordwijk 1 Leden en donateurs hebben ingevolge K.N.V.B -reglementen voor deze wedstrijd geen vrije toegang Deze advertentie is aangeboden door Vijf Meiplein 5. Leiden DorpsstraaM06^/armoi^ Rijvers wil overigens niet alleen Kielt, maar alle aanvallers die het tegen IJsland lieten afweten, vervangen, dus ook Vanenburg, de voor hem ingevallen Koolhof en Gullit. „In de rust heb ik Van enburg uit het elftal gehaald, achteraf zeg ik, was hy met eens de slechtste. In de eerste helft heeft hy meer gedaan dan de an dere aanvallers in een hele wed strijd. Vanenburg neem ik het dan ook nog niet eens zo erg kwalijk. Hij moet zijn tyd kry- LONDEN (ANP) - De Bnt Steve Ovett heeft zich teruggetrokken voor de Europese atletiekkam pioenschappen, die maandag in Athene beginnen. Ovett heeft nog steeds last van een kuitbeen- blessure. De Bnt stond inge schreven voor de 1500 meter Ook op de 800 meter zal Groot Bnttanniè niet op zyn sterkst vertegenwoordigd zyn Hier heeft Peter Elliott zich terugge trokken. ZEIST (ANP) - Dick Schoena ker zal vóór het Europa- Cupduel van Ajax tegen Cel tic in Glasgow niet meer in actie komen. De Ajacied is door de tuchtcommissie van de KNVB voor drie wedstrij den geschorst. Bovendien werd Schoenaker een boete van 500 gulden opgelegd. Vo rige week woensdag kreeg hij in de wedstrijd tegen FC Groningen zijn derde gele kaart. Door de schorsing mist de 29- jarige international de com petitieduels tegen NAC, Ex celsior en Sparta. Ben Riet veld van FC Utrecht moet vier wedstrijden aan de kant blijven. Rietveld ont ving tijdens FC Utrecht - PSV zijn derde gele kaart. Naast de schorsing werd hij beboet met 150 gulden. Jacobsen John Jacobsen, de Deense spitsspeler van Feyenoord, zal de rest van het seizoen op huurbasis voor Willem II uitkomen. De 26-jarige Deense oud-international kwam vorig jaar naar Rot terdam, maar sleet daar zijn dagen op de reserve-bank. Jacobsen zal zondag in de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle zijn debuut bij Wil lem II maken. Birtles Nottingham Forest heeft giste ren de Engelse international Garry Birtles teruggekocht van Manchester United. United kocht Birtles twee jaar geleden voor een bedrag van 1,3 miljoen pond van Not tingham, maar bij zijn nieu we ploeg is Birtles nooit he lemaal uit de verf gekomen. Volgens manager Brian Clough heeft Nottingham slechts 300.000 pond hoeven betalen om Birtles terug te krijgen. CHICHESTER (GPD) - Als geen ander binnen de Nederlandse vrouwen- ploeg is Hennie Top er op gebrand om morgen tijdens het wereldkam pioenschap op de weg de aandacht op zich te vestigen met een hoge klassering. De nationale weg- en baan(achtervolging)kampioene liet af gelopen week het wereldkampioenschap op de baan in Leicester schie ten om zich volledig te kunnen concentreren op het gebeuren (haar vier de WK) in Goodwood. „Ik ben haast verplicht om in Goodwood bij de eersten te eindigen", zegt de in Wekerom wonende Hennie Top. Als Top op het circuit van Good wood - de vrouwen rijden 60 kilo meter - mocht falen dan heeft dat volgens haar niet aan de voorbe reiding op het WK gelegen. „Ik heb er werkelijk van alles aan ge daan om in Goodwood optimaal aan de start te verschijnen", zegt Nederlands beste wielrenster van dit moment. „In feite was mijn hele seizoen afgestemd op het WK. Want al werd ik op het nationale baankampioenschap eerste op de achtervolging, veel heb ik daar niet voor getraind". De Gelderse (26) heeft veel trai- ningsarbeid buiten Nederland verricht. In Duitsland bezocht zij tweemaal de Eifel om in super- conditie te geraken en in wed strijdverband koos zij de Course Classic in Amerika om haar mo gelijkheden af te tasten. „De Course Classic was al in mei, maar het was een waardevol uit stapje omdat ik daar onder meer de Amerikaanse concurrentie in actie zag", aldus Top. „Dezelfde meisjes ontmoet ik ook in Good wood, zoals Rebecca Twigg, Su san Novara, Connie Carpenter, maar ook de franflaise Jeannie Longo". Met de drie Amerikaanse en de Franse renster verwacht Hennie Top het meeste te stellen te heb ben. „Zij behoren tot de favorie ten voor de titel", meent Top, „samen met enkele meisjes uit de Duitse ploeg. Daar hoor je nooit zoveel van, maar op een wereldkampioenschap sluipen ze er altijd weer tussen. Kijk maar eens naar vorig jaar toen Ute Enzenauer plotseling de re genboogtrui won". Hennie Top weet dat zij een kandi date is voor de wereldtitel, maar aan een eventuele eerste plaats durft zij nog niet te denken. „Ik heb het parcours verkend en ik moet zeggen, het ligt me wel, maar het is verraderlijk. Om hier een gouden plak te behalen moet alles meezitten." sterkste blijken te zijn. „Het is niet gezegd dat ik van ons het beste rijd, maar als dat zo is kan ik op de steun van de anderen vertrouwen. En dat is een veilig idee, want wij hebben een bere- ploeg, met meisjes als Leontien van der Lienden, Thea van Rijns oever, Els Gottschal, Mieke Ha vik en Connie Meijer. Als ik myn dag niet heb dan zet ik me voor een van de anderen in". Winkel Herman Winkel, de 21-jarige ama teur uit Schalkwijk, wacht mor gen de vuurdoop in zyn wieier- carrière. De etappecoureur bij uitstek werd door wegcoach Piet Liebregts toch goed genoeg ge vonden om mee te doen aan het wereldkampioenschap op de weg in het Engelse Goodwood. „Het zal moeilijk worden om me in Goodwood te laten zien", zegt Herman Winkel. „Ik ben geen jongen voor ééndaagse wedstrij den, maar wie weet sla ik boven verwachting een goed figuur. Ik zit me in ons hotel al een weeklang op te laden voor de strijd." Herman Winkel geeft toe dat hij verrast was door zijn selectie in de wegploeg, temeer omdat hij al een uitnodiging op zak had om deel te nemen aan de Tour de l'A- venir die donderdag begint. „Kennelijk heeft Liebregts mij vertrouwen geschonken door mijn prestaties in het buitenland. Ik heb tien etappewedstrijden buiten Nederland gereden en niet de minste. Zes keer eindigde ik bij de eerste tien. Onder meer Hennie Top: "Ik heb het hele seizoen afgestemd op het WK". bij de Ronde van Rijnland-Pfalz en de Wilhelm Teil-Ronde. Daar heb ik de selectie voor het WK verdiend, neem ik aan De Schalkwijkse liefhebber vindt het parcours van Goodwood ge knipt voor renners als hy, die met opzien tegen een paar pittige klimmetjes. „Klimmen en dalen dat ligt me wel", zegt Winkel. „Ik ben een krachtcoureur. Niet een tje die het moet hebben van sou plesse. Ik geloof best dat ik voor de ploeg veel werk kan verzet ten". AMSTERDAM - Bondscoach Kees Rijvers wil René van der Gyp in de punt van de aanval laten spelen tijdens de tweede EK-kwalificatiewedstrijd op 22 september tegen Ierland in Rotterdam. Volgens Rijvers is Van der Gijp het enige alternatief voor Wim Kieft, die woensdagavond in de voor Nederland teleurstellend verlopen wedstryd tegen IJsland niets goeds deed. Van der Gijp was voor het treffen in Reykjavik niet beschik baar omdat hij met zijn nieuwe club Lokeren in de Belgische competitie moest spelen tegen RWD Molenbeek: De rechterspits van Lokeren scoorde in dat duel het winnende doelpunt. gen. Toch blyft het vreemd dat zulke jonge knapen zo weinig doen Dat geldt ook voor Kool hof. Hy het een paar aardige din gen zien, maar hy heeft geen me ter terugverdedigd", aldus de bondscoach. Wie Ryvers naast Van der Gyp wil plaatsen is nog onduidelijk: „Ik wacht liever nog even met de sa menstelling van de selectie. Ho pelijk leveren de Europa-Cup- wedstryden nog wat op". Tahamata Rijvers heeft wel de namen van Rep en Tahamata in gedachte. Over laatstgenoemde is hy welis waar niet best te spreken omdat Tahamata eerst voor „IJsland" afzegde wegens een blessure en vervolgens toch met Standard Luik uitkwam m het toernooi in Madrid Vergaande gevolgen heeft dat echter met voor Taha mata. omdat Ryvers het zich met kan permitteren om zomaar spe lers te laten vallen „De spoeling is nu eenmaal dun. Het is natuur - lyk wel een slechte zaak dat Ta hamata zich zo heeft opgesteld. Ik zal er wel degelyk rekening mee houden. Als er een speler is die van gelijk niveau is als Taha mata, laat ik de balans doorslaan in het voordeel van die andere speler. Ik heb liever dat spelers tegen me zeggen dat ze bever voor hun club spelen, zoals Met god dat heeft gedaan, dan dat ze zomaar wat tegen me zeggen, zo als Tahamata". Naast het vernieuwen van de aan val denkt Ryvers ook aan een nieuw centraal duo: „Wijnste kers heeft het als voorstopper goed gedaan, maar ik heb liever Van de Korput en Metgod in het hart van de verdediging staan" Ryvers wil verder op korte termyn Jan Peters aan het werk zien in Italié. „Ik heb begrepen dat zyn blessure is genezen Speelt hy, dan ga ik naar hem kyken Maar nogmaals, de problemen bggen niet op het middenveld, maar in de voorhoede" DEN HAAG - De ministers Terlouw economische zaken) en De Boer (CRM) hebben gistermiddag een nieuw soort kunstgrasveld in Den Haag in gebruikgesteld. Het is het eerste voetbalveld in Nederland dat van een kunstgrastapijt is voorzien. Het zogeheten zand-kunststofveld is gefinancieerd door de gemeente Den Haag, beide ministeries en het bedrijfsleven. Het veld zal worden bespeeld door de voetbal- en handbalverenigingen GonaenHMSH.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 13