c Schermen langs rijksweg komen er Meershoek: 99is mooi g99 eidse agenda Gemeente: "Missen subsidie is schuld van bouwbedrijf' Voorschoten neemt afscheid van "kleurrijk en markant" raadslid Stad en rand DINSDAG 31 AUGUSTUS 1982 VOORSCHOTEN - De financieel deskundige en tevens nestor van de Voorschotense gemeente raad, Cees J.M. Meershoek van CDA-huize, heeft de raad na ne- geneneenhalf jaar verlaten. Al die jaren heeft Meershoek scherp gelet op het financiële huishoud boekje van de gemeente. Als lid van de financiële commissie wogen zijn woorden steeds zwaar, hij was nooit uit op de gunst van de kiezer. Hij verzette zich steeds tegen een onverantT woord opschroeven van de ge meentelijke belastingen en hij was met oud-wethouder Nico Oosterbaan (WD) en oud- raadslid Joop Goossens (D'66), de man die met succes vocht voor de openbaarheid in de ge meentelijke financiën. Mede door het werk van deze drie raadsleden konden grote projec ten in Voorschoten gefinan- cieerd worden. Hét voorbeeld is wel zwembad "Het Wedde". WD-wethouder Van Dalen die het 'geld' onder meer in zijn porte feuille heeft, noemt Meershoek de "financiële expert bij uitstek, uiterst gevat en intelligent voor wie een gezond gemeentelijk fi nancieel beleid altijd voorop heeft gestaan". Burgemeester Cannegieter stelt dat Meershoek zijn stempel drukte op het ge meentelijk beleid ten aanzien van financiële economische za ken. Hij noemt hem "markant en kleurrijk". "Een meester in de interruptie. welke soms als handgranaten de raadzaal ingegooid werden. Hij zat er nooit voor de aardigheid, hij zat er als een soort terrier, di rect klaar om aan te vallen of te verdedigen", aldus Cannegieter. En dan Meershoek zelf: "Het is mooi geweest, ik heb geen poli tieke ambities en ik wil ook geen burgemeester worden". In de laatste vergadering van de Voor schotense raad vorige week vrij dag, hekelde hij nog even het be noemingsbeleid van burgemees ters. "Je moet een vriendje zijn van de commisaris van de koninging of iets dergelijks. Er wordt totaal geen rekening gehouden met de gemeenteraad. Geen benoemde burgemeester, maar wel de be noeming van een burgemeester, welke past in het dorp of stad waar hij minstens zes jaar moet zitten". Volkstuinders Voor Meershoek, econoom als da gelijkse bezigheid, was het raadslidmaatschap geen voort zetting van zijn dagtaak. Voor hem betekende het lidmaat schap van de raad stoeien met fi nanciën. Dat er af en toe ook door hem gestoeid werd met de meningen van andere raadsle den, dat deert hem niet. Voorop stond altijd de goede onderlinge verstandhouding en die kon het best tegen een stootje of een spontane, maar toch weloverwo gen vinnige interruptie. Flauwe kul Terugkijkend ziet Cees Meershoek allerminst om in wrok. Dat is zijn aard ook niet. Hij vindt ruim ne gen jaar raadslid voldoende. Kan hij de sfeer van de raadzaal hele maal missen? "Dat zal de tijd le- DINSDAG Leiden. NVSH-bibliotheek, Rapenburg 48: informatiecentrum, 20-21 uur (ver der op werkdagen, 14-16 uur). Vrouwenhuis, Hooigracht 79: café avond, 21-1 uur. KWJ, beweging van werkende en werk loze jongeren, Koppenhinksteeg 2: klachten- en informatiespreekuur, 19-20 uur, tel. 121139. Wassenaar. Commissie technische en diensten i geweest, ik heb geen politieke ambities en ik wil ook geen burgemeester worden", zegt de scheidend i de Voorschotense raad Meershoek. (Foto Holvast) een man of vrouw die graag tui niert. Door zijn kennis weet hij heel wat te kweken. Hij mag best iets betalen voor zijn hobby". Dit punt lag politiek zo moeilijk, dat Ook binnen zijn eigen CDA-fractie was hij niet altijd even gemakke lijk. Menigmaal verschilde hij van mening met wethouder Mar selis, zodra hij kwam aan de 'wel- zijnshoek'. Zo heeft Meershoek zich tot het uiterste verzet tegen de subsidieverlening aan de volkstuinders. "De volkstuinder van nu is gewoon Zijn leeftijd in ogenschouw ne mend (44 jaar) bestaat er altijd nog een kans op terugkeer. Voor lopig gaat hij aandacht besteden aan zijn liefhebberijen. Het raadslidmaatschap is een tijdro vende vrije tijdsbesteding. Zijn testament ligt in het gemeente huis en dat houdt in: gewoon proberen de mensen een beetje gelukkig te maken. Omdat daar bij financiën soms uiterst be langrijk zijn en veel welzijnsza ken volgens hem "flauwe kul" zijn, heeft hij al die jaren sportief gestoeid met zijn mede-raadsle den. Binnen de Voorschotense gemeen teraad weet men thans dat niet iedere vereniging gewoon tegen de overheid moet aanleunen. Wanneer de kas niet sluitend is bij een vereniging, dan is de ge meente er eventueel wel om te helpen, maar de gemeente is er niet om als sluitpost te fungeren. Cees Meershoek wordt weer ge woon burger. Hij is er duidelijk gelukkig mee. JOOP PEETERS diensten en commissie maatschappelij ke aangelegenheden. Gemeentehuis, 20.00 uur. WOENSDAG Buurtwinkel, Haarlemmerstraat 73b: adviesbureau Werklozen Belangen Ver eniging, 10-12 uur, tel. 125736. 't Spoortje, Bemhardkade 40: spreek uur voor vrouwen in de bijstand, 's och tends. Filmhuis Leids Vrijetijdscentrum, Breestraat 66: film Harakiri van Ko- bayashi, 20 en 22.15 uur. The Jam, 2e Binnenvestgracht: optre den groep Ypsillon, 22.30 uur. Jongeren Advies Centrum, Caecilia- straat 67: meisjestelefoon, 16-22 uur, teL 126052. Architectenwinkel Oude Vest 163: gra tis advies, 17-18 uur. Stadhuis: raadscommissie financiën, 20 Leiderdorp. Circus Augustin in Sjelter, DONDERDAG Filmhuis Leids Vrijetijdscentrum, Breestraat 66: film Harakiri van Ko- bayashi, 20 een 22.15 uur. Tegen geluidsoverlast in wijk Leiderdorp LEIDERDORP - "Met wat in 1977 begonnen is als een éénvrouwsactie, is in 1982 met de aanleg van geluidswe- rende schermen langs rijksweg A4 bewezen, dat een sa menwerking tussen gemeente en actiegroepen zeer goed mogelijk is". Architectenwinkel Oude Vest 163: gra tis advies, 18-18 uur. Architectenwinkel Pieterskerkhof 18: gratis advies, 20-21 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit, Caeciliastraat 18: open avond, 21-1 uur. 't Spoortje, Bemhardkade 40: spreek uur hulp- en adviesbureau wao/wsw, 19- 20-30 uur, tel. 142505. Buurtwinkel, Haarlemmerstraat 73b: spreekuur comité Gasprijsverhoging Nee, 19-20 uur. Voorschoten. Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33: spreekuur voor in validen, 19-20 uur, tel. 01717-3309. Wassenaar. Commissie financiën, ge meentehuis, 20 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 27 augustus tot 3 september door de Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7, Leiden, telefoon 123553; Apotheek Van Breest Smallen- burg, Loevestein 6, Leiderdorp, tele foon 890000. Nog dit jaar worden tussen rijksweg A4ende huizen in Leiderdorp geluidswerende schennen geplaatst. De overlast t moet daarmee verdwenen zijn. WIJKVERPLEGING telefoon ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - Kruis- gebouw. Berkenkade 7, telefoon 410131, spreekuur ma t/m do van 13-14 uur. Gezondheidscentrum Florijn 10, tele foon 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13-13.30 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tele foon 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum Van der Waalslaan, telefoon 01717-4641. Met deze woorden drukte me vrouw Nijs-Kuhler, voorzitter van de actiegroep 'Bestrijding Overlast Rijksweg 4', tijdens de raadsvergadering van gisteren haar blijdschap uit. Blijdschap omdat de staatssecretaris van volksgezondheid en milieuhy giëne bijna de volledige kosten van de geluidsschermen langs de rijksweg die voor een gedeelte door het dorp ligt, voor haar re kening wil nemen. Op grond van deze toezegging besloot de ge meenteraad gisteravond de nodi ge financiën voor de realisering vast te stellen. De werkzaamheden worden name lijk in opdracht van de gemeente uitgevoerd, zodat de gemeente ook alle gemaakte kosten moet voorschieten. Na afloop van elk kwartaal worden de kosten dan met het ministerie verrekend. De gemeenteraad stelde ook vast dat op korte termijn de werk zaamheden bij een aantal bedrij ven zullen worden aanbesteed. Zoals het er nu naar uitziet, zal rond de jaarwisseling een defini tief einde komen aan de jarenlan ge overlast die het verkeer aan weerszijden van de rijksweg heeft veroorzaakt. Winkelwagens Het CDA-raadslid Den Boeft haal de tijdens de laatste raad fel uit naar de winkelwagentjes-pro blematiek rond het winkelcen trum Winkelhof. Volgens Den Boeft wordt het nu tijd voor het treffen van echte maatregelen te gen de rondslingerende wagen tjes. Fel hekelde hij de "kruide niersmentaliteit" van beide in het winkelcentrum opererende grootwinkelbedrijven. Volgens hem trekken de twee zich weinig aan van een in de maand april door de gemeenteraad genomen beslissing. Het besluit hield in dat de winke liers, door middel van een wijzi ging in de Algemene Politie Ver ordening, verplicht werden de karretjes regelmatig te verzame len. Dit in ieder geval 's avonds na sluitingstijd. In de raadscom missie bestuurszaken werd in maart besloten na een jaar te be zien of de regeling zou functione ren. Volgens Den $oefl is dat nu niet het geval. De CDA-er voelt er dan ook niets voor om nog tot volgend jaar te wachten en vraagt aan B en W op om korte termijn maatregelen te nemen. Daarbij voelt Den Boeft Veel ideeën opdoen voor modeseizoen LEIDEN - Heel veel ideeën opdoen voor het komende seizoen, dat konden de be zoeksters van de modeshow gisteravond in het Antonius clubhuis. Een modeshow die door een gezamenlijk inspan ning van het stoffenhuis Gronhcid en het zelfmaak- blad Neue Mode tot Leiden doordrong. Na het succes van de zomer8how, sloeg ook de winterpresentatie bij de zelf- maaksters goed aan. Ze kon den dan ook voorbeelden zien van alle modetrends van sportief, met veel ruiten en tweeds, tot romantische ba rok, waarbij glanzende stof fen, fluweel, grote kragen en plissees een hoofdrol speel den. Een show waar niemand zonder suggesties voor de ei gen garderobe is weggegaan. Op de foto twee modellen in ba- rokachtige pakken. Dit baro- kelïect komt vooral tot uit drukking in de pofbroek met witte blouse en fluwelen vestje. het meeste voor een statiegeldre geling. Als voorbeeld haalde hij de gemeente Weert aan. Daar moet iedere gebruiker van een winkelwagentje een gulden beta len, die wordt teruggegeven bij het terugbrengen. Voor een dergelijke regeling zijn de Leiderdorpse winkeliers niet erg in, omdat muntsloten op de wagentjes ongeveer honderd gulden kosten. Na overleg met Winkelhof werd door de gemeen teraad in april dan ook besloten nog niet zo ver te gaan. Burgemeester Van der Have bleek in zijn functie als hoofd van de politie wel oren naar Den Boefts voorstel te hebben. "Een doorn in het oog", was de uitdrukking die Van der Have gebruikte voor de kwestie winkelwagens. Hij beloofde het geheel weer in over weging te nemen. Verwacht mag daarom worden dat de winkel wagentjes affaire binnenkort weer in de diverse commissie een nieuwe vervolg gaat krijgen. Afscheid Tijdens de buitengewone raadsver gadering nam de Leiderdorpse gemeenteraad gisteravond af scheid van een vijftal raadsleden. Naast CDA-wethouder Verdier, zullen in de nieuwe raad in sep tember ook niet meer terugkeren Gordijn (PPR, sinds 1974), zijn partijgenoot Mommaas (1978), De Water (PvdA, 1976) en Hewitt (PvdA, 1978). Voor wethouder Verdier, die na acht jaar waarvan vier jaar als wethouder van onderwijs en be stuurszaken afscheid neemt, komt in het nieuwe college van burgemeester en wethouders geen opvolger. Uit bezuinigings overwegingen werd besloten Verdiers-portefeuille onder de overige collegeleden te verdelen. Onenigheid rond Buitenhof-Oost LEIDERDORP - Het gemeentebe stuur van Leiderdorp heeft de kopers van de door het bouwbe drijf J- de Water nog te bouwen premie-A-koopwoningen in Buitenhof-Oost een brief ge stuurd. Hierin geeft de gemeente de feitelijke gang van zaken rond de subsidie-aanvraag weer. Niet de gemeente maar het bouwbe drijf zou de schuldige zijn in het niet verkrijgen van de bouwsub- sidie. Dit bouwbedrijf heeft in een brief onlangs aan de kopers te kennen gegeven dat voor de bouw van die 35 woningen geen subsidie werd afgegeven door de rijks overheid. Het bouwbedrijf had de subsidieaanvraag te laat inge diend, waardoor het bedrag, dat was gereserveerd voor de pre mie-A-koopwoningen inmid dels door de provincie was ver deeld. De aannemer stelde voor om de woningen om te zetten in pre mie-B-koopwoningen. Op deze woningen wordt minder subsi die verleend en komen daarom in eerste instantie in aanmerking voor mensen met een hoger in komen. Op deze manier wilde de aannemer alsnog trachten spoe dig met de bouw te kunnen be ginnen. Als gevolg daarvan zou echter een groot deel van de ko pers moeten afhaken omdat hun inkomen niet toereikend is. Het gemeentebestuur van Leider dorp heeft nu in een brief aan de kopers te kennen gegeven zich volledig te distantiëren van de brief die De Water heeft verzon den. Volgens de gemeente bevat de brief onjuistheden en is het gemeentebestuur vooral ont stemd over het feit dat er geen overleg met de gemeente is ge weest. Voordat de gemeente de brief aan de kopers schreef heeft zij gepro beerd om dit in overleg met het bouwbedrijf te doen. Deze was echter niet bereid, om de -vol gens de gemeente juiste informa tie- te verstrekken. Herverdeling In de brief wordt erop gewezen, dat het bouwbedrijf diverse ma len is gewaarschuwd voor het op tijd indienen van de subsidieaan vraag. Dit bouwbedrijf was im mers de eerste, die haar wonin gen volledig had verkocht. On danks dat, waren inmiddels drie andere bouwers hem voorge- weest met het indienen van een subsidieaanvraag. Duidelijk werd deze maand dat het aantal te bouwen premie-A- koopwoningen reeds was ver deeld en dat De Water buiten de boot viel. De aanvraag zou wor den aangehouden totdat er weer opnieuw kon worden verdeeld. In de maanden oktober en novem ber zal, volgens de brief van B en W, opnieuw worden bekeken of er een eventuele herverdeling plaats moet vinden van de te bouwen woningen. Bekeken wordt dat of eerder toegezegde subsidies inderdaad verbruikt zijn. Als dat niet het geval is, dan kunnen de subsidies aan andere gemeenten gegeven worden. Als uit deze herverdeling niets aan de gemeente Leiderdorp wordt toegewezen, zulllen de toekom stige bewoners moeten wachten tot de verdeling voor het volgend jaar. Het gemeentebestuur van Leider dorp heeft er overigens alle ver trouwen in dat dan de toewijzing alsnog kan volgen. Mede daarom is de gemeente niet bereid om de premie-A-woningen om te zet ten in premie-B-woningen, zo als de bouwer dat graag zou heb ben gezien. Het gemeentebe stuur betreurt het dat de bouwer niet deze informatie heeft willen verstrekken en belooft de kopers op de hoogte te houden van de nieuwe ontwikkelingen. Onder tussen neemt Leiderdorp alle mogelijke stappen om er bij de provincie op aan te dringen de aanvraag zo snel mogelijk te ho- LEIDSCH 0& DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leidach Dagblad B V Hoofdkantoor Witte Singel 1.2311 BG LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 Geen krant ontvangen: M 07M23143 tussen 16 00-19 30 uur (nabpzorging na 19 30 uur), zaterdag van 16.30-18 00 uui Abonnementsgelden txj vooruitbetaling te voldoen Bij automatische overschrijving geen administratie- en abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 t.n.v Damiate Holding BV te Haarlem Kwartaalabonnement 57.35 Per post 79.70 Jaarabonnement f 217.90 Per post f 307.30 s 0.80 Ptv Atg redactiechef Directie G Koopman Rubriekchefs: J. Kroon (stad) B.W.T. Jungman (plv) H. I. J. Veldhuizen (regio) H. v d. Post (plv) W. F. J. Wirtz (binnenland, buitenland, economie) J. Ruygrok-Hoogeveen (Plv) W. C H. Schrama (nieuwsdienst en feature) P. C. Rosier (radio, televisie, kunst) S. J. de Groot (geestelijk leven) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a. in: Bonn. Brussel. Londen. Parijs Washington. C^iro. Commentator W F J Wirtz lal. 071-144941 tst 222

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 2