Ondanks dit verlies zijn we op goede weg" Nico Jongen in opspraak AZ wellicht uit FBO Sterk debuut Watford Helmond Sport pakt eerste winstpunten V) Haarlem te lief voor Ajax Van Goozen 'Vloert" Fortuna S. De goedkoopste 4 deurs van Neder/and! Skoda vanaf f.8.995r éozrs wjr&Mês ROTTERDAM - Helmond Sport heeft zijn eerste winstpunten binnen als eredivisionist. De ploeg van Jan Notermans dankte de 1-2 zege voorna melijk aan het geklungel van Sparta, dat op Spangen vooral voor rust open huis hield. Binnen vijftien minuten wees het scorebord 0-2 aan, nadat eerst Van der Ven en daarna Hans Strijbosch voor de Brabanders hadden gescoord. De Helmonders trokken zich daarna massaal terug, Sparta werd veel ruimte gegeven. De Rotterdamse aanvallen ontbeerden fantasie, zodat de Helmondse defensie lang stand kon houden. Uiteindelijk wist Ed win Olde Riekerink de uitstekende goalie Otto Versfeld te passeren. De oud-PSVers Harry Lubse en Gerrie Dijkstra verzuimden in de slotfase de Helmondse winst een sprekender aanzien te geven. Sport MAANDAG 30 AUGUSTUS 1982 EREDIVISIE Excelsior-Fortuna S 1-0 (0-0). 88. Van Goozen 1-0. Scheidsrech ter: Manuel. Toeschouwers: 4500. Haarlem-AJax 0-2 (0-1). 33. Kieft 0-1; 94. Olsen 0-2. Scheids rechter: Van Ettekoven. Toeschou wers: 11.000. NEC-FC Utrecht 2-1 (2-0). 17. De Groot 1-0; 43. Janssen 2-0; 85. Van Tamelen 2-1 (strafschop). PSV-Feyenoord 1-3 (1-1). 35. GuUit 0-1; 43. Koolhof 1-1; 61. Houtman 1-2; 75. Houtman 1-3. Scheidsrechter: Corver. Toeschou wers: 24.000. NAC-Go Ahead Eagles 0-0. PEC/Zwolle-AZ'67 0-2 (0-1). 23. Tol 0-1; 81. Talan 0-2. Scheids rechter: Weerink. Toeschouwers: Roda JC-FC Groningen 5-1 (2-0). 20. Degens 1-0; 25. Eriksen 2-0; 59. Raeven 3-0; 78. Cremer 4-0; 85. Erwin Koeman 4-1; 90. Eriksen 5-1. Scheidsrechter. De Munnik. Toeschouwers: 5000. Sparta-Helmond Sport 1-2 (0-2). 11. Van de Ven 0-1; 14. Strij bosch 0-2; 73. Olde Riekerink 1-2. Scheidsrechter: Boss. Toeschou wers: 3500. De Vries Scheidsrechter. Van der Laan. Toe schouwers: 3000. Veendam-Vitesse 0-2 (0-2). 24. Van der Akker 0-1; 37. Van der Ak ker 0-2. Scheidsrechter: Van der - Ent. Toeschouwers: 4000. Wageningen-De Graafschap 3-2 (1-1). 17. Hazeleger 1-0; 73. Cooke 1-1; 50. Van der Berg 2-1; 77. schouwers: 3500. MW-Den Bosch 0-0. Scheids rechter: Bakker. Toeschouwers: 4000. Volendam-Heracles 4-2 (2-2). 8. Hoek 1-0 (strafschop); 31. Poell 1-1; 35. Bossink 1-2; 39. Wim Tol 2-2; 58. en 76. Kramer 3-2 en 4-2. Scheidsrechter: Dolstra. Toeschou wers: 4000. FC Den Haag-SW 1-1 (1-1). 12. Derks 0-1; 27. Rontberg 1-1. Scheidsrechter: Gans. Toeschou wers: 5500. DS'79-Eindhoven 3-2 (2-2). 18. Mühren 1-0; 22. Van Leeuwen 2-0; Reijniers 2-1; 30. Van Rysinge 2-2; Payne 0-2; 35. Gruters 1-2; 37. i 86. Payne 1-3 en 1-4; 89. Kleefman 1-5; 90. Booy 1-6. Scheidsrechter: Bannet. Toeschouwers: 1300. HAARLEM (GPD) - Haarlem heeft zich zaterdagavond te lang te beschei den opgesteld tegen Ajax. Tot halverwege de tweede helft werden de Amsterdammers met ontzag behandeld en mochten zij de illusie koeste ren dat de problemen vooral in defensief opzicht met de vervanging van laatste man Leo van Veen door Jan Mölby tot het verleden behoorden. Pas toen Haarlem tot de ontdekking kwam dat er van klasseverschil ditmaal nauwelijks sprake was, werd Ajax op zijn opnieuw verborgen kwaliteiten getest en bleek dat de landskampioen in korte tijd evenzeer in waarde is gedaald als de Franse frank. De onmacht van Haarlem en het geluk van Ajax zorgde er even wel voor dat de Amsterdammers toch nog met 2-0 wonnen. Die cij fers waren echter behoorlijk ge flatteerd. Aan het eerste doel punt ging een niet door scheids rechter Van Ettekoven bestrafte overtreding van Kieft tegen Ver- kaik vooraf. De tweede treffer ontstond (in de 90e fninuut) toen Haarlem het niet meer zinvol achtte om te verdedigen en doel man Metgod zijn enige fout van de wedstrijd maakte door niet uit zijn doel te komen op het mo ment dat Olsen op hem afkwam. Hoezeer Haarlem vooraf tegen Ajax had opgekeken, bleek niet alleen in de eerste 60 minuten, maar vooral na afloop. Trainer Hans van Doorneveld was allang tevreden met de kleine neder laag en had zelfs zitten „genie ten" van zijn spelers. „Ik ben ze ker niet teleurgesteld. In de eer ste helft was Ajax goed, daarna heeft mijn ploeg door enthou siasme en kracht het initiatief kunnen overnemen. Daarom wil ik ook benadrukken dat we on danks dit verlies op de goede weg zijn". De oefenmeester van Haarlem til de er niet zwaar aan dat zijn voor hoede weinig of niets voorstelde. Hij gaat er kennelijk van uit dat de vrijdag aangetrokken René Tol van Volendam vanaf 11 sep tember alle aanvallende proble men zal oplossen en collega's als Kristiansen en Böckling dan zo danig zal inspireren dat ze ook echt gaan mee voetballen. Verde diging en middenveld functio neerden heel wat beter. De sa menwerking tussen die linies was onder druk beter dan bij Ajax het geval was toen dat werd teruggedrongen. Mölby Voor rust, toen Haarlem van af stand toekeek (aanvoerder Haar: „We zouden rustig beginnen om dat we niet het risico wilden lo pen om snel op achterstand te worden gezet") straalde de pas 19-jarige Mölby volop vertrou wen uit, deinsde hij er niet voor terug om in de buurt van het ei gen strafschopgebied tegenstan ders uit te spelen en gaf hij regel matig „splijtende" dieptepasses zodat sprake leek van een tak- tisch juiste wissel. De van FC Utrecht overgekomen Van Veen was immers als libero in de twee voorgaande duels zo „zwaar te gengevallen" dat trainer Aad de Mos daags tevoren nog had uit geroepen dat „het een ramp was met Van Veen in de verdedi ging". Juist toen Mölby hard op weg was om zijn paspoort in de defensie met vele weken te verlengen, bleef ook hij echter het antwoord schuldig op de onrust, die met een weer ontstond toen Haarlem voorzichtigheid inruilde voor een alles-of-niets-aanpak. Haarlem, dat voor rust had moeten volstaan met een door Nijholt te gen de paal geschoten bal, sloot Ajax volledig op. Voornamelijk dank zij doelman Schrijvers, die onder meer Keur kort na dienst entree met moeite wist af te stop pen, bleven de Amsterdammers overeind. Schrijvers was dan ook de stabielste in het wankele ge zelschap dat nog te onvolwassen is om het zonder een leider te kunnen stellen. Vanenburg, in het eerste bedrijf de grote uit blinker, viel ver terug en ook de andere kandidaat-internationals konden het niet opbrengen om Ajax over de moeilijkheden heen te zetten. Positief Positief voor Ajax was dat Kieft, de topscorer in het vorig zijn eerste doelpunt in deze petitie afleverde, al gebeurde dat wel na een overtreding. Van Doorneveld: „Verkaik werd door Kieft gewoon tegen de reclame borden gegooid. Inplaats dat wij een vrije trap kregen werd er ge woon doorgespeeld". In eerste instantie zorgde doelman Met god nog voor gerechtigheid door Kieft af te stoppen. Uit de hoek schop die daardoor ontstond schoot Molenaar de bal tegen de paal waarna Kieft in de 33e mi nuut voor 0-1 zorgde •lem-Ajax, Ajacied Dick Schoenaker struikelt over de benen van Haarlem-aan- ROTTERDAM (ANP) - Na de 4-1 overwinning op Helmond Sport heeft Excelsior ook tegen de tweede club, die het afgelopen seizoen in de eergte divisie ont moette, Fortuna Sittard, de winst gepakt. Dat gebeurde op een ge lukkige wijze twee minuten voor het eindsignaal toen Henk van Goozen op rechts een voorzet gaf, die via de binnenkant van de paal in het Limburgse doel be landde. Het was een aantrekkelijk duel tus sen twee gelijkwaardige ploegen, die beide wilden voetballen. De stugge Limburgse defensie hield de Rotterdamse lichtgewicht- aanval met Carlo de Leeuw en de handige Ton Blanker goed in be dwang. De Leeuw was kansloos tegen de felle René Maessen en Blanker werd het spelen vrijwel onmogelijk gemaakt omdat hij wanneer hij in balbezit kwam, meestal werd neergelegd of weg geduwd. Scheidsrechter Manuel floot wel voortdurend maar trad daartegen toch niet afdoende op, hoewel hij drie keer de gele kaart trok voor Tiny Ruys en Jaap Van de Berg (Fortuna S.) en Carlo van Tour. Fortuna S. kreeg in het eerste half uur enkele goede kansen door het zwakke optreden van libero Addie Bijl, die in de rust dan ook plaats moest maken voor Makkie Nijssen. Fortuna S., dat na het uitvallen van Chris Dekker - hij ondervond ernstige hinder van een blessure aan de nek - zich samentrok voor het eigen zestien meter ge bied ving Excelsior goed op maar ging twee minuten vöor tijd toch nog de boot in. Scheidsrechter Van Ettekoven leek Ajax in de tweede helft nog maals tegemoet te komen. Ter wijl Haarlem er alles aan deed om van het vele balverlies van Ajax te profiteren, wekte Van Et tekoven acht minuten voor tijd de indruk dat hij de Amsterdam mers een strafschop zou geven. ALKMAAR (GPD) - AZ'67 —111 -metertrap had onthouden weegt uit de Federatie MAASTRICHT (GPD) - Naar aanleiding van een radio-uit zending van de Regionale Omroep Zuid zal de Stichting Arbeidszaken, aldus direc teur Joop van der Klink, een onderzoek instellen naar transfer-activiteiten van MW-manager Nico Jongen. Volgens Van der klink heeft Jongen zich schuldig ge maakt aan verboden arbeids bemiddeling (artikel 36 van De ROZ heeft een tweetal ma nagers uit het Belgische voet bal (Robert Duwel van Water schei en Alois Derijcker van Lokeren) aan het woord gela ten. Duwel noemt een aantal namen van spelers (onder an dere Karei Bonsink) die via bemiddeling van Jongen zijn getransfereerd. „Wij willen in ieder geval niets meer met hem te maken hebben", al dus Duwel. Derijcker is ont stemd over het feit dat Jon gen zich bij de transfer van Cees Schapendonk (van MW naar AA Gent) niet cor rect heeft gedragen. „Wij moesten als club ook nog eens de persoonlijke schul den van Schapendonk, onge veer 150.000 gulden, mee overnemen. Daar hebben wij voor gepast. Bovendien had Schapendonk ondertekend bij èn Lokereri èn AA Gent. Op die manier doen wij geen zaken". Nico Jongen, die tevoren de ra diobanden van de ROZ had mogen beluisteren en ook om commentaar was gevraagd, wenste niet te reageren op de aantijgingen" van Duwel en Derijcker. toen Haar Schoenaker onderuit tikte, wees naar de stip waarop de Haarlemmers massaal protes teerden en Van Doorneveld het veld oprende om zijn spelers te gen zichzelf te beschermen. „Het was maar een grapje", zo lichtte Van Ettekoven het Voorval later toe. „Kieft maakte een overtre ding vlak bij het doel van Haar lem, ik liep toen naar hem toe en zei tegen hem: 'nou wil je zeker ook nog een penalty'. Een scheidsrechter mag toch ook wel eens een grapje maken?" i Be taald voetbal Organisaties (FBO) te stappen naar aanlei ding van de passieve houding van de belangenorganisatie in zake de bordreclame in voetbal stadions. Komende donderdag zal het bestuur van de Alkmaar- se club op voorstel van voorzit ter Arie Ligthart een definitief standpunt bepalen. „Maar als het aan mij persoonlijk ligt", al- dus de AZ-praeses, „dan haken wij af'. Ligthart is vooral verontwaar digd over het feit dat de FBO de afgelopen week geen enkele ac- Itie heeft ondernomen tegen de uitspraak van CRM-minister Hans de Boer.die heeft laten we ten dat tv-uitzendingen niet mo gelijk zijn in stadions met twee of meer rijen reclameborden, ligthart wijst overigens niet al leen de beschuldigende vinger in de richting van de FBO. „Ook de KNVB is in gebreke geble ven", zo benadrukt Ligthart. ADVERTENTIE Bayern ontsnapt aan vernedering LONDEN (Reuter) - Watford, dat nooit eerder in de hoogste klasse van de League speelde, debu teerde met een overwinning van 2-0 op Everton. De Noordierse international Armstrong maakte het eerste doelpunt, zijn landge noot Rice verdubbelde de voor sprong. Spurs, de bekerhouder, verspeelde op eigen veld zijn eer ste punt, 2-2 tegen het in de hoogste klasse teruggekeerde Luton Town. Liverpool kwam pas in de tweede helft los van West Bromwich. Sammy Lee en verdediger Phil Neale maakten de doelpunten. Ook Manchester United wachtte tegen Birmingham City tot na rust met scoren. Drie internatio nals tekenden voor de treffers: Kevin Moran, Frank Stapleton en Steve Coppell. Aston Villa stelde opnieuw teleur. De openingstreffer van Gordon Cowan was niet voldoende. In het laatste half uur scoorde Sun derland nog drie keer. Tottenham Hotspur begon uitste kend tegen Luton Town. Binnen twintig minuten een voorsprong van 2-0 door Mabbut, die voor 600.000 gulden was overgeno men van Bristol Rovers en Ha zard. Nog voor rust kwam Luton terug door Lacy, die de bal in ei gen doel werkte en kort voor de hervatting maakte Stein gelijk. Geluk Bekerhouder Bayern München heeft zaterdag in de eerste hoofd ronde van het Westduitse be kertoernooi al het geluk van de wereld gehad. Tegen de amateur- ploeg. Bergedorf uit Hamburg, dat bij de amateurs in de vierde klasse speelt, maakte Bayern tien seconden voor het einde van de officiële speeltijd gelijk. De 12.000 toeschouwers, die na an derhalf uur rekenden op de grootste sensatie uit het na-oor- logse Westduitse voetbal, zagen dat de amateurs in het extra half uur de tegenslag van de gelijk maker van Dieter Hoeness niet konden verwerken. Op basis van zijn betere conditie maakte Bayern in de verlenging nog vier doelpunten, drie van Höness en een van Breitner. Eintracht Frankfurt was sterker dan Waldhof Mannheim, maar werd door Bruno Pezzey van zyn zelfvertrouwen beroofd... 'De Oostenrijkse international werk te de bal twaalf minuten voor rust in eigen doel. De jacht op de gelijkmaker lukte niet en Schön besliste zes minuten voor het einde het duel. Kaiserslautern voetbalde slecht te gen FSV Frankfurt, dat uitliep tot 3-0. Kaiserslautern, dat de af gelopen week in Spanje een toer nooi speelde, kwam pas in de laatste vijf minuten dichterbij door Thomas Allofs en Geye. In het beeld van de verrassingen past het gelijke spel van lands kampioen HSV bij MSV Duis burg. Hansen opende de score voor HSV, Dubski maakte in de tachtigste minuut gelijk voor de Duisburgse club'. SKODA: de ruime en robuuste gezinswagen voor een goudeerlijke prijs. Bewezen degelijkheid, een sterke motor en een duurzame, solide konstruktie; geen enkel ander merk geeft u zó veel auto voor zó weinig geld! Prijzen Skoda 105-serie v.a. I 8.995, - 120-serie v.a. f 10.395,-. Inklusief B.T.W. Prijswijzigingen voorbehouden. Imp.: de Binckhorst Auto Motor Import B.V., Postbus 184,2250 AD Voorschoten. Tel. 01717-6951 SPECIALE NAJAARSAANBIEDINGEN! Volgens KNVB-secretaris Jan Huijbregts heeft de voetbal bond zich allerminst afwach tend opgesteld. „Direct na de uitspraak van de minister heb ben we een spoedberaad gehad met de NOS. Dat gesprek heeft weinig opgeleverd. Maar dat neemt niet weg dat we blijven proberen een oplossing te zoe ken. We gaan nu eerst eens in ventariseren hoe de situatie in de stadions precies is en om welke verenigingen het gaat. Op 20 september volgt er op nieuw een onderhoud met de NOS om te kijken welke maat regelen er genomen kunnen worden", aldus Huijbregts. Van het FBO-bestuur was gister avond niemand voor commen taar bereikbaar. St. Jacobsgracht 10-18 Auto Home Leiden Leiden tel. 071-121560 P£-7ZA/£ TEÖEES MET £?///?£- EEC/EA/jE EDMEM MET EiPOE /MMETM/EïllEE EE/ZQEïJ: p/T 7S3SA/ DE GxP

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 10