TELEVISIE TELEVISIE ZONDAG Radio - tv - kunst ZATERDAG 28 AUGUSTUS 1982 ZATERDAG NEDERLAND 1 NOS 13.00 - 13.05 Nieuws voor slechthoren den 15.30 Journaal TROS 15.32 Het rijk der dieren. „De leeuw, ko ning der dieren". Elfde aflevering van de serie tekenfilms over Afrikaanse diersoorten. 15.40 Het bedreigde dierenrijk. Natuur film over het Etosha National Park in Zuid-Afrika. 16.02 - 17.20: Bearheart. Amerikaanse tv-film van Rand Brooks met Marshall Reed, Denver Pyle, Joey Young, Dana Dillaway e.a.: De hond Bearheart spoort de jager op die zijn baas heeft doodgeschoten. Bearheart krijgt een thuis bij een gezin waarvan het zoontje Sprout heet. Tijdens een spelletje met een geweer wordt Sprout door Bear heart aangevallen, omdat de hond een hekel aan wapens heeft. Bearheart wordt daardoor gedwongen zich in de bergen terug te trekken, waar hij aller lei avonturen beleeft. NOS 18.20 - 18.25 Nieuws voor slechthoren den 18.58 Journaal VARA 19.00 De roze panter en Kreezie de kraanvogel. Tekenfilmserie. 19.20 De 7 van Blake. „Stemmen uit het verleden". Britse science-fictionserie met Gareth Thomas, Sally Knyvette, Paul Darrow e.a.: Er gebeuren vreem de dingen aan boord van de Liberator. Blake lijkt plotseling veranderd en geeft vreemde opdrachten. De ande ren vragen hem of hij soms ziek is, maar Blake zegt van niet. Toch is er iets met hem aan de hand, maar wat? 20.10 De onvoorstelbare wereld van Roald Dahl en de zijnen. „Over de do den niets dan goeds". Aflevering uit de Britse tv-serie met een verhaal van John Collier. Met: Colin Blakely, War ren Clarke, Cheryl Hall e.a.: Bob en Sim merken dat hun vriend Parkin in zijn kelder een betonnen vloer aan het maken is. Aangezien mrs. Parkin ner gens te bekennen is trekken zij de con clusie dat ze is vermoord en halen ze de politie erbij. Maar dat is wat voor- bang. Of niet? 20.35 De Uitmarkt. Gevarieerd informa tie-programma over het nieuwe kunst seizoen dat 1 september van start gaat. Vanaf de Uitmarkt aan De Nes, op het Rokin en op De Dam te Amsterdam wordt ingehaakt op de vele aspecten van het kunstaanbod. 21.37 Journaal 21.55 Politieke Partijen. Uitzending van de RVP. VARA 22.05 Voetbal '80. Voetbaljournaal. 22.20 Punt, punt, komma, streep. IJs landse tv-film van Thornsteinn Jons- son met Petrur Björn Jonsson, Hallur Helgason, Kristbjorn Kjeld, Erlingur Gislason e.a.: De inwoners van IJsland en zijn hoofdstad Reykjavik mochten zich in het begin van de jaren zestig verheugen in een toenemende wel vaart. Maar de gevolgen van de Koude Oorlog strekten zich eveneens tot IJs land uit, wat o.a. bleek uit de aanwe zigheid van een Amerikaanse legerba sis. Dat zijn de tijd en de plaats waar Andri opgroeit, een jongen op weg naar volwassenheid. Op humoristi sche wijze wordt in de film getoond hoe hij de geheimen van het leven pro beert te ontsluieren en hoe hy tegen zijn omgeving aankijkt. Maar tijdens de zomervakantie leert Andri ook het andere IJsland kennen: primitief, on bedorven en rijk aan natuurschoon. NOS 23.50 Journaal 23.55 Nieuws voor slechthorenden NEDERLAND 2 NOS 13.00 - 13.05 Nieuws voor slechthoren den 18.35 Toeristische tips 18.44 Bereboot NCRV 18.49 Alfons. Zweedse tekenfilmserie. 19.00 Zo moeder, zo zoon. Spelprogram ma o.l.v. Gerard van den Berg waarin Rien Poortvliet, Nen van Ramshorst. Dick Passchier en Anne van Egmond achter de juiste familierelatie probe ren te komen. Nana Mouskouri, vanavond te zien e te horen op de NCRV-televisie. 19.25 Verhalen uit de bijbel. „Israël en Egypte". Laatste aflevering van de 12- delige Amerikaanse sene „The Gene sis Project" over de verfilming van de bijbel, waarbij de handelingen op zo authentiek mogelijke wijze op de oor spronkelijke plaatsen in het Heilige Land zijn opgenomen. NOS 19.41 Politieke Partijen. Uitzending van de CP. 20.00 Journaal NCRV 20.27 Pip's grote verwachtingen. Twee de aflevering uit het Britse feuilleton in zes delen naar de roman ..Great Ex pectations" van Charles Dickens. Met: Gerry Sundquist. Sara-Jane Varley, Joan Hickson, Philip Joseph e.a.: Pip is een paar jaar in dienst geweest van de excentrieke miss Havisham. Als hij ontslagen wordt, moet hij afscheid ne men van de mooie, hooghartige Estel- la die zijn liefde voor haar onbeant woord heeft gelaten. Hij is nu zo ver wend door het „rijkeluisleventje", dat hij neerkijkt op het werk in de smede rij en het hogerop wil zoeken. 21.20 Hier en Nu. Actualiteitenrubriek met korte gefilmde portretten van de vier voorzitters van de grote partijen: drs. P. Bukman (CDA), M. J. van den Berg (PvdA), J. Kamminga (WD) en J. van Berkom (D'66). 22.00 Nana Mouskouri. Live-optreden van Nana Mouskouri vanuit de exclu sieve „Sporting Club" te Monte Carlo. Zij zingt o.m.: Les feuilles mortes, Quanta la mera, Let's smile again, Cas ta Diva uit de opera Norma, Love is a rose, Yesterdays dream en een aantal van haar bekende Griekse liedjes. 23.10 De Verliezers. „Kerken en ket ters". In deze tweede aflevering van de zevendelige serie schetst dr. Gilles Quispel, hoogleraar in de Kerkge schiedenis aan de Universiteit van Utrecht, samen met zijn oud-leerling Henk Verkerk een portret van de ver liezers uit de kerkgeschiedenis. 23.35 Hier en Nu - Studio Sport NOS 23.50 Journaal 24.00 Nieuws voor slechthorenden 00.05 - 00.35: Studio Sport-Extra. Wiel rennen: verslag van de vandaag ge houden wedstrijden tijdens het WK- wielrennen op de baan te Leicester. Commentaar: Heinze Bakker. 17.15 Wielrennen. Samenvatting van de gisteren verreden wedstrijden WK- wielrennen op de baan te Leicester. 18.00 Emilie. ..Emilie en de kanarie". Belgische tekenfilmserie. 18.05 Folklorefestival van Mechelen. Optredens van internationale volks dansgroepen ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van het Folklorefesti val. 19.00 Duel in de diepte. „Het geheim van de Cucaracha". Aflevering uit het Nederlandse jeugdfeuilleton met Lidy Sluyter. Peter Faber, Lex Schoorel, Ronald Carilho e.a.: Eddy is zeer ver rast wanneer El Loco plotseling be sluit mee te gaan. Ook duiker John van de Velde gaat als verzetje mee om te helpen. El Loco realiseert zich te laat dat deze John van de Velde nie mand anders is dan de gevaarlijke „Juan del Campo"... 19.30 Belgische Tiercé, Lottotrekking, Mededelingen en Morgen 19.45 Journaal 20.10 Matches, een liedjestoto. Achtste ronde waarin twaalf zangers en zange ressen tegen elkaar uitkomen met een liedje naar eigen keuze. Speciale gas te: Nicole met „Een beetje vrede" en „Meine kleine Freiheit". 21.05 Moord is gemakkelijk. Ameri kaanse tv-film uit 1982 onder regie van Claude Watham met Bill Bixby, Les- ley-Anne Down, Olivia de Havilland, Helen Hayes e.a.: Tijdens een treinreis door Engeland maakt de Amerikaanse computerexpert Luke Williams, die voor de eerste keer in Europa is, ken nis met een oude dame, juffrouw Ful lerton. Zij vertelt hem dat ze op weg is naar Scotland Yard om de naam van een moordenaar te onthullen, die in haar dorp aan het werk is. De plaatse lijke politie beweert dat vier recente sterfgevallen ongelukken zijn, maar juffrouw Fullerton weet wel beter. In Londen wordt de oude dame het slachtoffer van een aanrijding. Luke weigert nu nog langer in het toeval te geloven, reist naar het dorpje waar juf frouw Fullerton wordt begraven en begint een onderzoek. 22.40 Journaal DUITSLAND 1 12.25 Aspekte. Cultureel magazine. 12.55 Persoverzicht 13.00-13.15 Journaal 13.40 Programma-weekoverzicht 14.10 Journaal 14.15 Sesamstraat 14.45 ARD-Raadgever. Recht. Informa tief programma. 15.30 That Uncertain Feeling. Ameri kaanse speelfilm uit 1941 (zwart-wit) onder regie van Ernst Lubitsch met Merle Oberon, Melvyn Douglas, Olive Blakeney e.a.: Jill en Larry Baker zijn zes jaar getrouwd als Jill wat moeilijk heden ontdekt. Zij raadpleegt een psy chiater die haar ontdekking bevestigt. Als zij de pianist Sebastian ontmoet worden de moeilijkheden alleen maar groter. Larry wil door deze kunstenaar zijn mooie vrouw niet verliezen. 17.00 Von Gotzen und von Menschenop- fern. Documentaire over diverse sek ten die in Duitsland in opmars komen en de moeizame weg zich hieruit te be vrijden. WDR 17.30 Hier und Heute unterwegs. Regio nale actualiteiten. 19.00 Blickpunkt Dusseldorf. Actualitei ten. 19.22 Dummes Zeug und starke Stucke. Komische serie met Benny Hill. 20.00 Journaal 20.15 Auf los geht's los. Spelprogramma onder leiding van Joachim Fuchsber- ger. 22.00 Trekking van de lottogetallen, Journaal en het woord voor zondag 22.20 There was a crooked man. Ameri kaanse western uit 1979 onder regie van Joseph L. Mankiewicz met Kirk Douglas, Henry Fonda, Warren Oates en anderen: Paris Pittmann jr. pleegt een overval en is een half mijjoen dol lar rijker. In de bossen van Arizona verstopt hij de buit en na een uitstapje wordt hij door sheriff Lopeman ont dekt. Hij belandt in de gevangenis en samen met zijn lotgenoten bereidt Pittmann een ontsnapping voor. 00.25 Journaal 12.00 Programma-weekoverzicht 12.30 Nachbarn in Europa. Programma voor buitenlandse werknemers. 14.45 Journaal 14.47 Sindbad. „In de burcht van de gie ren". Tekenfilmpje: Sindbad en zijn vrienden komen in een dorp waar geen water te krijgen is. Sindbad zoekt contact met Alibaba en Ara. 15.10 Ein Affe im Haus. „Pret met Ali ce". Jeugdserie: De chimpansee Alice is in ongenade gevallen. Men denkt dat ze een vaas heeft gebroken, maar in werkelijkheid is het een zwerfkat die daarvoor verantwoordelijk is. 16.00 Schau zu mach mit. „Aardbeien in eigen tuin". Hobbytips. 16.15 Wunderwelt der Tiere. Documen taire over de albatros, een zeevogel die om de twee jaar aan land komt om te broeden. 16.40 Wayne und Shuster-Show. „Het asfalt-toernooi". Slapstick met Frank Shuster en Johnny Wayne. 17.02 Der grosse Preis. Weekwinnaars. 17.05 Journaal 17.10 Landerspiegel. Actualiteiten uit de deelstaten. 18.00 Der Chorausflug. „Een kerkelijk muziekuitstapje naar Lubeck". TV-se- rie: De organist van het kerkkoor Kir- chenzeller is verliefd op Veronika. De reis naar Lubeck betekent veel voor hem. 18.58 Programma-overzicht 19.00 Journaal 19.30 BeatE S. „Het einde van een rela tie". TV-serie over Beate S. Beate zoekt rust bij de onderwijzer Rolf. Maar ook deze verhouding is van korte duur. Zij ontdekt al gauw dat de leraar een egocentrisch figuur is. 20.15 The Philadelphia Story. Ameri kaanse komische speelfilm uit 1940 onder regie van George Cukor met Ca- ry Grant, Katharine Hepburn, James Stewart e.a.: De extravagante Tracy Lord, gescheiden van haar eerste man, wil opnieuw trouwen. Haar keuze is George Kittredge. Het roddelblad „Spy" ziet in deze trouwpartij een leuk verhaal en de journalist Macaulay Conner en fotografe Elisabeth Imbrie gaan op pad om met Tracy in contact te komen. 22.00 Journaal 22.05 Das Aktuelle Sport-Studio 23.20 Experten unter sich. Thriller uit de Britse suspensreeks: De econoom Bernard heeft een goede naam en is getrouwd met de mooie Jennifer. Als hij van een feestje thuiskomt belt ie mand op, die beweert dat Jennifer dood is. Bernard wordt gearresteerd op verdenking van moord maar al spoedig wordt duidelijk dat er allerlei zeldzame sporen in het onderzoek voorkomen. 00.25 Journaal DUITSLAND 3 WDR 16.00 Rockpalast. Rechtstreekse uitzen ding van het Open-Air-Festival auf der Loreley. Medewerkende groepen zijn: Frankie Miller and his band, Eric Bur- don Band, BAP, David Lindley, Rory Gallacher en anderen. 20.00 Journaal 20.15 Rockpalast. Voortzetting van de uitzending van 16.00 uur. Dit program ma is gelijktijdig in stereo te beluiste ren op de Duitse radiozenders WDR 3, HR 3 en NDR 2. Aansluitend: Jour naal. NEDERLAND 1 NOS 13.00 - 13.05 Nieuws voor slechthoren den 18.20 - 18.25 Nieuws voor slechthoren den 19.00 Journaal KRO 19.05 Op de praatstoel. Kinderen in ge sprek met een bekende Nederlander. Vanavond: Marga Klompé, oud-mi nister van CRM. 19.30 Presto Chango, It's Magic. Goo- chelshow met Charlton and Company Vito Lupo, John Long. Mr. Electric and Carol en Johnny van Donald. 20.20 Het levende lijk. Televisiebewer king van het toneelstuk van Leo Tol stoi met Helmut Lohner, Marianne Nentwich, Hartmut Becker en ande ren: Fedja is verslaafd aan alcohol. Hij heeft zijn vrouw en kind verlaten om samen te wonen met het zigeuner meisje Mascha. Fedja pleegt een zoge naamde zelfmoord zodat zijn vrouw met haar vriend kan trouwen. Een tijd je gaat alles goed totdat het levende lijk wordt ontmaskerd en Fedja samen met zijn vrouw voor de rechter moet verschijnen. NOS 22.20 Journaal 22.25 Nieuws voor slechthorenden NEDERLAND 2 NOS 13.00 - 13.05 Nieuws voor slechthoren den 15.30 Journaal AVRO 15.35 Avro's Sportpanorama presen teert: tafeltennis. Samenvatting van het vrijdag 27 en zaterdag 28 augustus te Valkenswaard gehouden internatio nale tafeltennistoernooi, waarin de twaalf beste spelers van Europa strij den om de Nikon-Trophee. Nederland is in dit toernooi vertegenwoordigd door de nationale kampioen Henk van Spanje en de bij Nikon-Valkenswaard spelende Engelse topper Bob Potton. 16.05 Vladimir Horowitz in concert. Concert van de legendarische pianist Vladimir Horowitz dat op 22 mei in de Royal Festival Hall te Londen werd gegeven. Programma: gesprek met Horowitz; Drie sonates van Domenico Scarlatti; Polonaise-Fantaisie. Opus 61 van Chopin, Ballade in G. Opus 23 van Chopin; Wals in As gr. t.. Opus 69 nr. 1 van Chopin. NOS 17.05 Studio Sport-Extra. Wielrennen: beelden van het WK-wielrennen op de baan te Leicester met commentaar van Heinze Bakker; Roeien: Reporta ge van het WK-roeien te Luzern met commentaar van Frans van Dusscho- ten; Autosport: Samenvatting van de Grote Prijs van Zwitserland voor For mule 1-wagens te Dijon met commen taar van Frans Henrichs. 18.35 Ti-Ta Tovenaar 19.00 Studio Sport 19.55 Trekking van de lottogetallen 20.00 Journaal 20.10 Humanistisch Verbond. Vijf mi nuten bedenktijd. VPRO 20.15 Vietnam The ten thousand day w|r. Laatste aflevering van de driede lige documentaire over dertig jaar strijd in Zuid-Oost-Azië gebaseerd op exclusief filmmateriaal, bewerkt en geschreven door Peter Arnett. In deze aflevering een beeld van het verloop van de oorlog tijdens het president schap van Richard Nixon. Naarmate de strijd heviger wordt zakt het mo reel; rassenconflicten, de verwoesten de invloed van drugs en de inmiddels begonnen bombardementen van o.a. Cambodja. Het volstrekte dieptepunt: de massamoord in My Lai. De wereld kijkt met een kritisch oog toe; in Ame rika worden de protesten ook steeds serieuzer. Antwoord van Nixon op het uitblijven van resultaat bij de onder handelingen: het bombardement op Hanoi eind 1972. Na de ondertekening van het vredesakkoord te Parijs in 1973 begint de terugtrekking van de Amerikanen uit Zuid-Vietnam. In 1974 verdwijnt Nixon na de Watergate- affaire voortijdig uit de actieve poli tiek en vertrekken de laatste Amerika nen „officieel" uit Saigon. NOS 22.05 Journaal 22.10 Nieuws voor slechthorenden 15.00 Nieuwsoverzicht voor slechtho renden 15.30 Spel zonder grenzen. Gevarieerd spelprogramma vanuit het Franse Is- sy-les-Moulineaux met ploegen uit Ita-» lië, Joegoslavië, Frankrijk, Zwitser land, Portugal, Groot-Brittannië en België. Commentaar: Mike Ver- drengh. 17.00 Wielrennen. Samenvatting van de gisteren gereden wedstrijden WK- wielrennen op de baan te Leicester. 17.50 Disneyland. „Dit is jouw leven, Donald Duck". Aflevering uit de te kenfilmserie „Walt Disney's wonder- ful world of color": Jiminy Cricket zorgt ervoor dat de neefjes hun oom Donald naar een televisiestudio lok ken. Jiminy is de presentator van een huideprogramma aan Donald, en gast heer van andere even beroemde teken filmpersonages als Mickey, Pluto, As sepoester, Sneeuwwitje en de zeven dwergen en de drie biggetjes. In de studio wordt Donald opgewacht door al zijn vrienden, waaronder ook Daisy Duck, en figuren die een belangrijke rol in zijn leven hebben gespeeld: zijn grootmoeder en de sergeant uit zijn diensttijd. 18.35 Emilie. „Reis rond de wereld". Belgische tekenfilmserie. 18.40 Leven op aarde. „Tot communica tie gedwongen". Laatste aflevering uit de dertiendelige serie van Daniël At- tenborough over het leven vanaf de eerste primitieve cellen tot de planten en dieren die nu leven: Dit laatste deel richt alle aandacht op de mens. David Attenborough volgt het spoor terug van onze Afrikaanse voorvaderen, on geveer drie miljoen jaar geleden. Hij daalt af in grotten in Zuid-Frankrijk, waar enkele prehistorische tekenin gen zijn terug te vinden en laat ons kennismaken met het primitieve Bia- mi-volk in Papoea Nieuw-Guinea. 19.30 Lieve plantjes. Aphelandra. 19.40 Mededelingen 19.45 Journaal 20.00 Sportweekend 20.30 De Holvaks. „De Bruiloft". Laatste aflevering uit de tiendelige Ameri kaanse tv-serie. Met: Glenn Ford, Julie Harris, Lance Kerwin, Elisabeth Ches hire e.a.: Carolyn, de dochter van Doc Scovell, kondigt aan dat ze gaat trou wen. Tot ieders verrassing is de brui degom niet Chuc Gordon, die al jaren als Carolyns uitverkorene werd be schouwd. Carolyn is verliefd gewor den op de knappe en elegante Tony Richardson. Carolyn denkt dat Tony de bedrijfsleider is van een sjiek res taurant in Cincinnati, maar in werkelijkheid werkt hij in een speel hol. Al vlug na Tony's komst naar het stadje duiken een paar ongure figuren op, vrienden van de bruidegom. Domi nee Holvak, die het huwelijk moet in zegenen, heeft het niet begrepen op Tony, maar hij kan Carolyn niet van gedachten veranderen. 21.20 Mezza Musica. Licht klassiek mu ziekprogramma, samengesteld door Jef Vandenberg. Met: Intromuziek van „Golden Boy" door de versterkte Big Band o.l.v. Freddy Sunder; „The re's gotta be" uit „Sweet Charity" door Linda Lepomme; „If my friends could see me now" uit „Sweet Charity" door Ingrid Pollet; „I'm a brass-band" uit „Sweet Charity" door Linda Lepom me; „Big Spender" uit „Sweet Chari ty" door Ann Christy; „What kind of fool am I" uit „Stop the world" door Jacques Raymond; „Don't rain on my parade" uit „Funny Girl" door Liliane Dorekens; „People" uit „Funny Girl" door Liliane Dorekens; „Don't cry for me Argentina" uit „Evita" door Ingrid Pollet; „The impossible dream" uit „The man of La Mancha" door Jac ques Raymond; „I don't know how to love him" uit „Jesus Christ Superstar" door Yvette Ravell; Medley uit „Caba ret" door Yvette Ravell en Paul Cod- de; „What I did for Love" uit „Chorus Line" door Ann Christy en Finale: „One" uit „Chorus Line". 22.15 Journaal DUITSLAND 1 09.30 Programma-weekoverzicht 10.00 Tausend Jahre Byzanz (4). TV-se rie over mozaieken en fresco's uit de Byzantijnse geschiedenis. 10.30 Antiquitaten - (Ver)Fuhrer. „Ta fels". Sinds de Biedermeiertijd zijn ronde tafels erg in trek. Dit meubel stuk is een veelgevraagd artikel. 10.45 Die Schone und das Tier. Poppen spel door de Kleine Bühne. 11.15 Tempo 82. „Die Fruhreifen". Eer ste deel van de Duitse zwart-witfilm uit 1957 met Heidi Bruhl en Peter Kraus: Inge werkt als verkoopster in een warenhuis. Een collega is haar vaste vriend. Door een modeshow komt Inge in contact met Gunther. Haar vader is het daar niet mee eens en Inge verlaat het ouderlijk huis. 12.00 Der Internationale Fruhschop- pen. Persdebat met zes journalisten uit vijf landen. Gespreksleider: Wer ner Hofer. 12.45 Journaal 13.15 Geheimnisvolles, wunderbares Leben (2). Documentaire over de ont wikkeling van het leven. 13.45 Magazin der Woche. Regionale ac tualiteiten. 14.55 Null ist Spitze (3). „Erwten met va nillesaus". Britse jeugdserie. 15.25 Am grunen Strand der Spree. „Ca priccio Italien". Vijfde aflevering uit de tv-serie met Gunther Pfitzmann, Peter Pasetti ë-a.: 's Morgens om vijf uur zit een groep vrienden nog steeds in de Jockeybar. Arnoldis is aan de beurt zijn verhaal af te steken. Herin neringen nemen hem mee terug naar 1935, het jaar waarin hij Italië bezocht. 17.00 Lord Peter Wimsey - Diskrete Zeugen. Derde aflevering uit de detec tiveserie naar Dorothy Sayers met Ian Carmichael, Glyn Houston en ande ren. 17.45 Seine andere Seite. Hans Rosen thal in gesprek met CDU-voorzitter Helmut Kohl. 18.30 Journaal 18.33 Die Sportschi.^. Met o.m. WK- wielrennen op de baan te Leicester en WK-roeien te Luzern. 19.15 Wir uber uns 19.20 Weltspiegel. Buitenlandse corres pondenten berichten. 20.00 Journaal 20.15 Expeditionen ins Tierreich. „Mis kende monsters". Documentaire over de octopus. 21.00 Hundert Meisterwerke. „Venetië, La Doagana en Santa Maria della Salu te" door de Britse schilder William Turner. 21.10 As you like it. Blijspel van William Shakespeare met Felicity Kendal, Si- nead Cusack, Clive Arrindell en ande ren: Orsino houdt van Olivia, Olivia houdt van Viola die als page verkleed Orsino's liefdesbrieven aan Olivia moet overbrengen. En Viola ten slotte is verliefd op Orsino, die haar ware ge daante niet doorziet of wil doorzien. Het verhaal krijgt een happy-end door de komst van tweelingbroer Sebas tian, die sprekend op Viola lijkt. 23.20 Journaal DUITSLAND 2 10.00 Programma-weekoverzicht 10.30 ZDF-Matinee. „De Oostzee". Do cumentaire over zee, strand en bin nenland, waar bijna een miljoen men sen hun vakantie doorbrengen. Spelmoment uit 'Het levende lijk' van Tolstoj, waarvan zondagavond door de KRO wordt uitgezonden. t Duitse tv-bewerking 12.00 Das Sonntagskonzert. Vioolcon cert van Ludwig van Beethoven door het London Philharmonic Orchestra onder leiding van Carlo Maria Giunki- ni met als solist-violist Itzhak Perl- 12.45 Freizeit. Vrijetijdstips. 13.15 Chronik der Woche. Met Fragen zur Zeit. 13.40 Gewissenskonflikte im Beruf. „Zwijgen waar men zou moeten spre ken". Een journaliste spreekt over haar ervaringen tijdens het Nazi-regi me. 14.10 Ein Junge aus Norwegen. „Mathis bij de brandweer". Jeugdserie. Aan sluitend: „Wir bauen eine Stadt". Te kenfilmfilm van Jan W. Habarta. 14.40 Journaal 14.45 Actie Zorgenkind 14.50 Der Soldat mit dem Lackschuhen. Bulgaarse speelfilm uit 1979 van Ranghei Vulchanoff met Borislaw Tschankoff, Slawka Ankowa e.a. Een man slaat bij het Buckingham Palace het aflossen van de wacht gade. Zijn gedachten dwalen af naar zijn kinder jaren toen hij lakschoenen mocht dra gen als het feest was. Hij ziet de brui loft van zijn tante weer voor zich waar het hele dorp drie dagen feestvierde. 16.10 Kurzfilm International. Drie kor te Poolse films. 17.00 Journaal 17.02 Die Sport-Reportage 18.00 Tagebuch. Nieuws uit de evangeli sche wereld. 18.15 Gunsmoke. „De oude marshal". Amerikaanse westernserie met James Arness, Ken Curtis e.a.: De ouder wor den marshal Murdoch heeft een bende tot in Dodge City gevolgd omdat hij gehoord heeft dat ze een geldtransport willen overvallen. Matt Dillon wordt ingelicht en grijpt onmiddellijk in. 19.58 Programma-overzicht 19.00 Journaal 19.10 Bonner Perspektiven. Actualitei tenrubriek. 19.30 Augenblicke mit Velasquez. Do cumentaire over de Spaanse portret schilder Velasquez (1599-1660). 20.15 Die Kartause von Parma. Eerste aflevering uit de nieuwe tv-serie in zes delen met Marthe Keiler, Gian Maria Volonté, Andrea Occhipinti e.a.: 1796. Napoleon heeft Milaan bezet. De Fran se troepen veroorzaken nationale een heid. In dit klimaat groeit de jonge Fa- brizio del Dongo op. Zijn vader is voor Oostenrijk, maar zijn tante bewondert Napoleon. Fabrizio vertrekt naar Frankrijk en maakt de slag bij Water loo mee. Zijn broer geeft hem aan bij de politie, maar zijn tante Gina pro beert hem te helpen. 21.15 Menschenskinder. Documentaire over liefdeshotels in Japan. Het zyn grote hotels of kastelen die de automo bilisten gemakkelijk kunnen berei ken, maar waar pornografie is uitge sloten en de rust centraal staat. 21.45 Journaal. Met: „Sport am Sonn- tag". 22.00 Personenbeschreibung. „Rodeo op de rug van een stier - de langste acht seconden". Documentaire over deze gevaarlijke Amerikaanse sport. 22.45 Weltsprache Musik (8). „De eerste Weense school". Muziekprogramma gepresenteerd door James Galway. Medewerkenden: Maurizio Pollini, Robert Holl, Jorg Demus, Wiener San- gerknaben, Wiener Philharmoniker en anderen. 23.45 Journaal DUITSLAND 3 WDR 18.00 Odysseus und die Sterne. Jeugd serie over het heden en de toekomst. 19.30 Die Bergpredigt. „Zalig de barm- hartigen" (5). TV-serie van Gino Ca- deggianini. 20.00 Journaal 20.15 Rudis Tagesshow. Satirisch pro gramma met Rudi Carrell, Beatrice Richter, Klaus Havenstein en Diether Krebs. 20.45 Des Menschen weite Reise in das All. „Vijfentwintigjaar ruimtevaart". Tweede en laatste aflevering uit de do cumentaireserie: Op 4 oktober 1957 ging de eerste satelliet de ruimte in. Daarna gebeurde er bijna een ramp met de vlucht van de Apollo 13.^ 21.45 Zu Besuch beim Mann mit der Pauke. De cabaretier Wolfgang Neuss in gesprek met Timan Jens- 23.00 Journaal NEDERLAND 1 NOS 13.00 - 13.05 Nieuws voor slechthoren den NEDERLAND 2 NOS 13.00 - 13.05 Nieuws voor slechthoren den JUITSLAND 1 10.00 Journaal 10.03 Die Kartause van Parma. TV-serie in zes delen. 11.05 Personenbeschreibung. Reporta ge over de „liefdeshotels" in Japan. 11.50 Tagebuch 12.05 Terugblik 12.15 Weltspiegel. Actualiteitenru briek. 12.55 Persoverzicht 13.00 -13.15 Journaal 16.10 Journaal 16.15 Gut Land. Gevarieerd programma. 1. De familie Meier. Oom Konrad zet alles op alles een stamboom van de fa milie uit te pluizen. Allerlei gegevens bederven echter de stemming. 2. Bal lonvaart. Lotti Ohnezorge belandt in de buurt van Beierse pijnboomwou den. 3. Anschi en Michael. Michael is dol op Anschi en is niet blij met het nieuws dat zijn verloofde alleen op vakantie wil. 17.50 Journaal DUITSLAND 2 10.00 - 13.15: Programma-overname Duitsland 1 15.57 Programma-overzicht 16.00 Journaal 16.04 Un-Ruhestand. „Gramtazki". Zes de aflevring uit de tv-serie over ouder worden. 16.35 Lassie. „Oeroude bomen". Jeugd serie. 17.00 Journaal 17.08 Tele-Ulustrierte. Gevarieerd pro gramma met als gast: Heidi Bruhl. DUITSLAND 3

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 4